Nieuwe Passage in decembersfeer 'De Punto maakt verwachtingen meer dan volledig waar' Kwaliteit en specialisme bij Van Reeuwijk Sport De heerlijkste geuren komen je tegemoet in de Versstraat Winkeliers Nieuwe Passage met MaasposT op Marco Polo ami MaasposT Hoofdprijs Passage-wedstrijd komt van Wurth Verschoor Meer dan alleen bad en skikleding .{/''y/'."'/ jfi. V -»4 p; Punto WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 SCHIEDAM -XQ7.10 WC ,f De Sint op de lift op weg naar het dak van de Nieuwe Passage. SCHIEDAM - Wat valt er nog veel te leren van de wereld om je heen als vier- of vijf-jarige kleuter. Vooral wanneer je met je moeder of oma in het nieuwste winkelcen- trum van Schiedam loopt en zo- maar Sinterklaas in de lift ont- waard. Een beetje rare is het wel, want op groeten of vragen van de allerkleinsten lijkt deze enigszins stoicijnse Goedheiligman niet te reageren. Ook op de constatering dat het dus hoog tijd wordt vanavond direkt de grootste schoen die er in huis aan- wezig is te zetten, lijkt weinig reac- tie te komen. De echte Sinterklaas blijkt pas 18 november aan te ko men, nog drie nachtjes slapen dus. De enorme sinterklaaspop, die sa- men met een groot aantal pieterba- zen onderdeel uitmaakt van de in decembersfeer gebrachte Passage, heeft over belangstelling niet te klagen. Vooral de kleintjes blijken zich door zijn levensechte ver- schijning nog wel eens bij de neus te laten nemen. De winkeliers die de verbaasde en enthousiaste koters vrijwel dage- lijks bij de lift abrupt halt zien hou- den om de Spaanse heer een vrien- delijke groet te brengen, moeten er hartelijk om lachen. Het winkel- centrum leeft, en daar draagt de speciale aankleding in deze tijd van het jaar nog eens extra aan bij. Er kan geen misverstand over be- staan dat men in de Nieuwe Passa ge klaar is voor de komende de- cembermaand. Drukke tijden lig- gen in het verschiet, maar juist dan zijn de Passage-winkeliers in hun element. Want december is per slot van re- kening de winkelmaand bij uitstek. Pierre en personeel voor de uitgestalde kar bij zijn winkel in de Versstraat in de Nieuwe Passage. SCHIEDAM - Of je nu van de Hoogstraat naar beneden loopt, of van de andere kant de Versstraat op de benedenverdieping van de Nieuwe Passage inloopt, overal komen je de heerlijkste geuren en luchten al van verre tegemoet. En hoe kan het ook anders, wanneer alle verswinkeliers de deuren wijd open hebben gezet voor de klan- ten. Van een vers halfje bruin of een croissantje van Bakker Bart die de klant door het veelvuldig bakken van vers brood op ieder moment van de dag garandeert van de versheid van zijn produkten, loop je zo naar de salades en kazen van Chez Pierre of een drumstick van Sterpoeliers. Wie zou de ver- leiding nog kunnen weerstaan? Ze- ker wanneer het kleurigste en mooiste groente of fruit je amper een meter verder al toelacht en de koelcellen van Vleeschmeesters een groot assortiment vlees en vleeswaren tonen. Bovendien heeft de versstraat- ploeg er de laatste tijd een goede gewoonte van gemaakt de consu- ment te verwennen met speciale j produkten die in gezellige kraam- pjes voor de ingang van de winkels klaar worden gemaakt waar men bijstaat. Op een doodgewone za- terdag kan men tegenwoordig zelfs een heerlijke mok erwtensoep ver- orberen, terwijl de meester van Traiteur A la Minute, compleet met kokspak en -muts, er voor de klant naar smaak nog wat peper en zout in staat te doen. Even verder lokt Pierre van de gelijknamige Fromagerie enige nieuwsgierige voorbijgangers met zijn zelfge- maakte gekookte worst. Die avond zullen er naar alle waarschijnlijk- heid heel wat stukjes worst voorbij zijn gekomen in menige Schiedamse huiskamer, want het ambachtelijke produkt gaat als zoete broodjes over Pierres toon- bank. Wanneer van alle produkten het water inmiddels in de mond is gelopen en de tassen vol verspro- dukten beginnen te knellen rond de polsen, is het de hoogste tijd even bij te komen met een kop koffie en iets lekkers. Ook hierin voorziet de Versstraat natuurlijk. Zijn de stoe- len bij Bakker Bart al vergeven, dan ligt een heerlijk stukje vlaai in de vitrine van Multivlaai zo voor het grijpen. En mocht het Lim- burgse produkt bevallen, dan kan een andere vlaaisoort natuurlijk worden meegenomen om daarna thuis nog eens de smaakpapillen te tintelen. In de winkel van Van Reeuwijk Sport, met van links naar rechts Erwin, Mildred en Marcel. SCHIEDAM - In Capelle en Rot terdam is de naam Leen van Reeu wijk al bijna twintig jaar een be- grip bij spotters uit de regio, maar ook in Schiedam is de sportzaak in de nog korte tijd van haar bestaan. hard op weg een vergelijkbare sta tus te veroveren. Hoewel de letters op de gevel voorspellen dat men binnen de mu- ren van het pand slechts beach- en skiwear zou kunnen vinden, biedt de winkel natuurlijk veel meer. „Skikleding in de winter en bad- kleding in de zomer bepalen voor een groot deel het beeld, maar als je rond kijkt zie je dat vrijwel iede- re spotter bij ons terecht kan", ver- telt Erwin van Reeuwijk. Ieder teamlid van ons heeft zijn of haar eigen specialisme en met z'n vie- ren bestrijken we zo een groot ge- bied; van handbal, voetbal, tennis, volleybal tot alles wat je hier tus- sen nog zou kunnen bedenken." Het assortiment kleding is boven dien zo samengesteld dat ook de man of vrouw die de lange latten niet onderbindt, er een winter lang plezier van heeft. „Neem nou de jassen. Die zijn tegenwoordig ook heel goed in de vrije tijd te dragen. De tijd dat een winterjas alleen voor de wintersport was, is echt voorbij. Maar dat neemt natuurlijk niet weg dat als men wel gaat skie- en of snowboarden, de kleding functioneel moet zijn. Merken als Tenson, Oxbow en Ocean Pacific garanderen een dergelijk comfort en goede kwaliteit." De skies in de gang van het magazijn bewijzen dat de wintersporter de Schiedam se zaak al heeft weten te vinden voor de jaarlijkse onderhoudsbeurt van het materiaal. Geen wonder wanneer je bedenkt dat Van Reeuwijk een van de wei nig dragers is van het FSN-kwali- teitskeurmerk, een onderscheiding die aangeeft dat hier echte winter- sportspecialisten aan het werk zijn. „Verzekeringen willen tegenwoor dig graag een afstelbewijs zien van de FSN-sportzaak. Het geeft ze de garantie dat de bindingen goed zijn afgesteld en dat de sportzaak daar voor in staat. Wij kunnen dat ook omdat we alle benodigde apparatuur en know- how in huis hebben. Dat geeft ook de spotter de zekerheid met prima materiaal op reis te gaan." Het vei- ligheidsaspect is ook een belangrij- ke reden voor Van Reeuwijk ge- weest om te beginnen met de ver- huur van wintersportartikelen. „Het voordeel van huren in eigen land is dat je zeker weet dat je goe de spullen mee krijgt. Ik kan het me bijvoorbeeld niet veroorloven iemand verkeerde skies mee te ge- ven, want dan staat-ie hier wel twee weken later op de stoep en ben ik een klant kwijt. Heb je in Frankrijk verkeerde skies, dan gaan die een week later gewoon weer de verhuur in. Die man ziet jou toch niet meer terug, en klanten komen toch wel." De komende week gaat de jonge eigenaar bovendien een weekje materiaal testen in de Alpen met de makers van het wintersportmate- riaal. „Zo blijf je het beste op de hoogte van alles wat er op dit ge- bied te krijgen is. En dat moet ook wel, want met je klanten moet je een vertrouwensband opbouwen. Men moet ervan verzekerd zijn dat wij hier weten waar we over praten en dat men kwaliteit krijgt voor een redelijke prijs.Dat is een filo- sofie waar we al het mogelijke aan doen om die waar te maken." Zelf viel hij met zijn partner Ver schoor enige jaren geleden als een blok voor het Italiaanse raffine- ment, nadat men de verkoop van Volvo's in Schiedam voor gezien wilde houden. „Wij zijn toen door het bedrijf uitgenodigd, waarna de nieuwste modellen uitvoerig aan ons bekend werden gemaakt. Vooral de kwaliteit heeft voor ons toen de doorslag gegeven. We wis- ten het meteen: dit is het produkt waar we mee verder willen." Eni ge tijd later werd het Schiedamse bedrijf benaderd met de vraag of men zich misschien ook sterk wil de maken voor het 'Alfa-gebeu- ren'. ,,Door ons verleden met Vol vo, waarbij we gewend waren onze service-verlening af te stemmen op de eisen van een groot aantal zake- lijke rijders die in deze auto's rondreden, zag men het met ons blijkbaar wel zitten. En wij zijn er natuurlijk onmiddellijk ingespron- gen. want Fiat en Alfa vullen elkaar perfect aan." De verkoop van de twee Italiaanse merken door een autobedrijf, had twee jaar geleden wel een verhuizing van het bedrijf tot gevolg. De ruimte aan de Nieuwe Mathenesserstraat moest worden verruild voor een aanzienlijk ruimer pand aan de Spykerstraat, waar afzonderlijke vleugels voor de.Alfa's en Fiats konden worden gecreeerd. Boven dien was er bij het pand in het noorden van de stad meer parkeer- gelegenheid voor bezoekers en klanten. „Het lijkt nu misschien dat we verhuisd zijn naar een ach- terafhoekje van de stad, maar in de nabije toekomst zal dat snel gaan veranderen. Zodra de ontsluitings- weg naar Spaland en Groenoord en de tunnel klaar zijn, dan zitten we juist weer helemaal vooraan." Voor veel klanten blijkt de rit van- af de andere kant van de 's-Grave- landseweg naar het autobedrijf overigens geen enkel probleem. Een bezoek aan de 'grote familie', zoals Wurth zijn bedrijf zelf noemt, boezemt immers vertrou- wen in en is een waarborg voor vakmanschap, kennis en een pretti- ge behandeling. ,,Iedereen vult elkaar hier aan, alles loopt door elkaar heen. In drukke tijden sta ik hier zelf ook te poetsen of een ra dio te installeren. Er heerst hier een apart sfeertje en we merken dat de klant dat prettig vindt. De winnaar van de Punto zal het wel merken." SCHIEDAM - Een drukte van je- welste was het woensdag 8 novem ber op het hoofd aan de Maas. Daar lag het nieuwe vlaggeschip van de Spido afgemeerd te wach- ten op de winkeliers van de Nieu we Passage en de medewerkers van de MaasposT. Rond de klok van zeven uur was iedereen inge- scheept voor een tocht door het donkere havengebied. Bedoeling was een gezellig samenzijn om de goede samenwerking eens in een informele sfeer te bespreken en om de nieuwe acties in de Nieuwe Pas sage toe te lichten. Na de heerlijke welkomstdrankjes op het vooronder werden de gasten door de bootsman naar de lager ge- legen ruimte gedirigeerd om daar de maaltijd te nuttigen. En wat voor een maaltijd; een echt 'cap tain's diner' waar de kok trots op kon zijn. En dat was hij ook; hij stond glunderend aan het lopend buffet de vele complimenten in ontvangst te nemen. Iedereen liet het zich goed smaken. om na af- loop op een gevulde maag de toe- spraakjes te beluisteren. MaasposT wilde er vooral een informeel, niet te officieel gebeuren van maken op de boot, en daar konden de winke liers, vaak vertegenwoordigd met enkele personeelsleden zich maar al te goed in vinden. Na een korte inleiding van Goswin van Horssen, hoofd advertentie- groep van het Rotterdams Dagblad en MaasstaD Weekbladen, schoof dhr. Verploegen naar voren om de aanstaande actie in de Nieuwe Pas sage te presenteren. Compleet met sheet en mini fiat Punto zette hij de Dhr. Verploegen van de Ondernemersvereniging Nieuwe Passage houdt zijn presentatie over de Winkel- en Winactie. nieuwe WINKEL EN WIN-actie uiteen. waarover elders in deze krant uiteraard veel meer te vinden is. Aansluitend stond MaasposT's Ruud van der Heijden nog even stil bij de samenwerking gedurende die eerste weken van de Nieuwe Passage. Ook werd hij nog even in het zonnetje gezet door Chris Cop- penbs van het Centrummanage- ment, die hem prees vanwege zijn presentaties. Daarna genoot iedereen nog lang van het prachtige uitzicht over de Maas vanuit het werkelijk schittte- rende nieuwe schip van de Spido. Onder het genot van een kop koffie werd de terugtocht aanvaard. Het reisje op de Maas kwam omstreeks 22.00 uur ten einde toen iedereen al glibberend, maar met goed ge vulde MaasposT kerstsok, weer vaste grond onder de voeten kreeg. De fiat Punto, een mooie verschijning op de wegen. De Fiat Punto, een prachtige bolide als hoofdprijs in de Winkel- en Win-actie van de Nieuwe Passage. SCHIEDAM - In het midden van de Wurth Verschoor-showroom aan de Spykerstraat staat er een te prijken. Een blauwe. De motorkap zo opgepoetst dat het haar er ge- makkelijk in gekamd zou kunnen worden. Temidden van al de ande re Fiat-modellen valt de compact vormgegeven vierwieler direkt op. Wie zou er niet willen rijden in de ze comfortabele middenklasser, compacte gezinsauto en bovendien auto van het jaar 1995? Voor con- sumenten van de Nieuwe Passage kan deze droom binnenkort werke- lijheid worden. Boodschappen zijn de komende tijd immers geld waard en voor de allergelukkigste ligt zelfs deze auto in het verschiet. De Fiat Punto verovett, amper een jaar na de Nederlandse introductie, steeds meer baan op de weg en dat is bij autobedrijf Wurth Ver schoor goed te merken. „Een Eur- opeese jury heeft de auto op grond van onder meer veiligheid, presta- ties en vormgeving uitgeroepen tot auto van het jaar en mede daarom is het zo leuk dat we juist deze auto samen met de Passage-winkeliers aan kunnen bieden", legt W. Wurth van de Schiedamse Fiat- en Alfa Romeo-dealer uit. Posters aan de muur met slogans als: 'op zoek naar meer veiligheid? Fiat Punto!" benadrukken dat deze auto zijn verwachtingen op dit gebied meer dan waard maakt. Maar het blijft niet bij praatjes alleen, garandeert Wurth. „Door de zijdelingse be- scherming en de kooiconstructie wordt een optimale bescherming geboden als er iets mocht gebeu ren. wat natuurlijk niemand hoopt." Wurth staat vierkant ach- ter zijn produkt, een vereiste van iedere verkoper, maar er is meer.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 8