A A 'Groot Rotterdam instadsprovincie onaanvaardbaar' Intocht Sinterklaas grootser dan ooit Goedkoper parkeren bewoners Jodelviool sSsintratuin Cursus ritmesectie in cafe Podium All Leven als een prins? Sint kado s Correct Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. VERTROUWD ADRES IN ROTTERDAM Mff/ UW OUDE, f* nf ME.UWSTE :r in beeld... En geluidi Putmanfestival SOS-project Binnenmanege Sinterklaas logeert Stagnatie verkeer Nieuwe weg naar noord RENAULT Rita Young geeft nieuwe talenten een kans in Stadsgehoorzaal Politie wil een goed beeid van de overvaller zonder buit Na lang wachten een dak boven het hoofd van de Spalandruiters Schiedam 11 FOT# VIDE# AUDI! Zie onze advertentie elders in deze krant. dvertentie elders in Audiomeubel WILCO als het om wonen gaat VT-3700 FOTO> VIDEO AUDIO kFonze adverte't* eiders m aeze~krant SCHIEDAM - Kinderboer- derij't Hoefbiad krijgt van 29 november tot en met za- terdag 2 deeember Sinter klaas te logeren. Om dit te vieren kunnen de kinderen woensdagmiddag 29 november hun schoen ko- men zetten in de tentoonstel- lingsruimte van de boerde- rij. Er is plaats voor dertig schoenen/kinderen. Op za- terdag 2 deeember wordt het Sinterklaasfeest nog wat uitgebreider gevierd tussen 13.00 - 15.00 uur. Kinderen die hun schoen hebben gezet kunnen dan hun kadootje komen ophalen bij de Sint. Bovendien mogen ze marse- peinen dieren en een roe ma- ken, een rondrit op de trou- we schimmel maken en deel- nemen aan een wedstrijd zak-lopen. In de pauze staat warme chocolademelk en speculaas klaar. De kosten voor deelname zijn fl.2,50 per kind. Zwarte Piet zorgt voor de kadootjes. Voor meer informatie kan contact vvorden opgenomen met Marcel Scheefhals van de afdeling natuurontwikke- ling van de gemeente Schiedam, tel. 2465521. SCHIEDAM - De werk- zaamheden op de Slimme Watering bemoeilijken ui- teraard een vlotte doorstro- ming van het autoverkeer. De gemeente verwacht ech- ter dat de ergste overlast binnenkort voorbij zal zijn. De afgelopen week is een zij- de van de weg geasfalteerd, zodat het autoverkeer sinds 20 november van deze rij- strook in een richting ge- bruik kan maken. Ook een tijdelijke aansluiting voor tweezijdig verkeer tussen de Slimme Watering en het Ka- milleveld is in deze periode gerealiseerd, zodat de bewo- ners van De Velden weer via de Scheepvaartweg naar huis kunnen. Naar verwach- ting zullen ook de bewoners van De Akkers rond half de eember weer via de Scheep vaartweg en de Slimme Wa tering naar huis kunnen. In deeember of hooguit januari wordt tweezijdig verkeer mogefijk gemaakt op het weggedeelte van de Slimme Watering tussen de kruising met De Akkers/Velden en de Kerkweg. Het resterende deel van de weg kan niet eer- der dan maart 1996 worden opengesteld. Dit heeft te ma ken met noodzakelijke werkzaamheden aan kabels en leidingen. SCHIEDAM - Onlangs heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld voor de aanleg van een nieu we verbindingsweg naar het noordelijk stadsdeel. Deze weg ligt in het verlengde van de 's-Gravelandseweg en zal ook dezelfde straatnaam gaan dragen. In verband met de te verwachten zettin- gen zal deze weg in klinker- verharding worden aange- legd. Het aaasluitende weg gedeelte in het bedrijfsge- bied 's-Graveland wordt wel al geasfalteerd. Er komen twee rijstroken, die door een middenberm worden ge- scheiden en aan de noord- kant komt een tweezijdig voet- en fietspad. In het voorjaar van 1996 zal de weg in gebruik worden ge steld. De aansluiting van dit nieuwe weggedeelte van de 's-Gravelandseweg op de Slimme Watering en de Zwaluwlaan wordt in de vorm van een rotonde uitge- voerd. Voor meer informa tie over de uitvoering kan men bellen met de heer Fraanje, tel. 4377300. Voor algemene vragen kan men terecht bij J. Langstraat, tel. 2465552. EDITIE-OPLAGE 42.850 Overde Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel. 010-4738322-Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995,2e jaargang nr. 47 SCHIEDAM - Aan het compromis van het kabinet over de stadspro- vincie kleven te veel bezwaren en het is daarom niet uit te leggen aan de kiezer. Met woorden van die strekking sprak burgemeester R. Scheeres op 15 november de vaste kamercommissie voor Binnenland- se Zaken toe. Het betoog van Scheeres op het Haagse Binnenhof had de steun van alle gemeenten in de Rotterdamse regio, minus Rotter dam en Westvoorne. Scheeres hield de kamerleden drie nadelen voor van een stadsprovin- cie met daarin een centrumge- meente Rotterdam met meer dan 400.000 inwoners. In de eerste plaats wees hij erop dat een groot Rotterdam binnen de stadsprovin- cie niet alleen het evenwicht tussen de gemeenten onderling, maar ook het evenwicht tussen de gemeenten enerzijds en de stadsprovincie an- derzijds verstoort. Dat zou volgens de regiogemeenten een onwerkba- re situatie opleveren. Verder vre- zen de regiogemeenten dat zij in die constructie zullen mdeten op- draaien voor financiele problemen van een groot Rotterdam binnen de stadsprovincie. Tenslotte zouden de regiogemeenten het ongewenst vinden als er in de nieuwe situatie twee grote ambtelijke organisaties ontstaan. ..Het was de bedoeling dat de overheid in deze regio goed- koper gaat functioneren. maar van dat efficiency-voordeel komt na- tuurlijk weinig terecht wanneer de omvang van het ambtelijk apparaat eerder toe- dan afneemt." Het compromis uit Den Haag over de stadsprovincie kwam na een maandenlange strijd tussen Rotter dam, dat een ommezwaai maakte en een grote centrumgemeente wil houden, en de regiogemeenten, die Rotterdam in vele delen willen splitsen. omdat een dominante po- sitie van Rotterdam een probleem zou vormen. ..Het gemeentebe- stuur van Rotterdam onderkende dit probleem aanvankelijk ook", zo wees Scheeres de kamerleden op het nabije verleden. „Het kwam daarom zelf met de oplossing om Rotterdam in elf gemeenten op te splitsen. Dit voorstel werd door de omliggende gemeenten met grote opluchting begroet en betekende een doorbraak in de discussie over de regiovorming." Met het compromis lijkt het kabi net zonder succes de kool en de geit gespaard te willen hebben. Zowel Rotterdam als de omliggen de gemeenten vinden het onwerk- baar. De Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) maakte ook korte metten met de stadsprovincie door het de kwalifi- catie 'vlees noch vis' mee te ge- ven. Verder zijn er twijfels gerezen over de eerder voorgehouden fi nanciele voordelen. ~~m wmm SCHIEDAM - Een uitzinnige me- nigte langs de Lange Haven, een bomvolle Grqte Markt, muziekfan- fares en vooral veel, heel veel kinde ren maakten iedereen zaterdag 18 november duidelijk dat het weer die ene bijzondere dag in november was; de intocht van Sint Nicolaas. Het zal wel even schrikken geweest zijn voor de bejaarde Goedheilig- man, want het toeval wilde dat Ko- ning Winter juist de voorgaande nacht zijn neus weer had laten zien. Toch leken de winterse temperaturen de verdwaalde vreemdeling geens- zins te deren. Ieder kind viel een vriendelijk woord ten deel en ook leek de stoet uit Spanje in het geheel geen haast te maken naar het corn- fortabei verwarmde stadhuis. waar men aan het eind van de middag zo- waar bij de Sint op audientie kon ko men. Voordat het zover was ftadden de organisatoren van Jeugdland Schiedam nog het een en ander voor de Sint en de kinderen in petto. Zoals gebruikelijk stond na de toespraak op het stadhuis een rondrit door het cenrtrum op het programma. Om zijn stramme ledematen de nodige rust te gunnen werd deze afgelegd in een open rijtuig, gevolgd door tallo- ze figuren die zo weggelopen leken te zijn uit het sprookjesboek van Moeder de Gans. Voorop brachten de leden van de JeugdRijnmondbartd er een onvervalste vijf-december- sfeer in en achterin zorgden de leni- ge Spaanse pieten op hun hoge twee- wielers, twee Oosterse kamelen en het ezel-achtspan voor veel bekijks. SCHIEDAM - Bewoners van de stadskern hoeven volgend jaar geen 180 maar 120 gulden te beta- len voor een vergunning die recht geeft op een parkeerplaats. Dat is de belangrijkste wijziging die wet- houder L.A. Hafkamp heeft aange- bracht in het Parkeerplan Binnen- stad. Voor bedrijven blijft het prijskaartje van 420 gulden per jaar gehandhaafd. Naast de prijsverlaging zijn er nog wat aanpassingen. Zo wordt in het nieuwe plan ook de westzijde van de Lange Haven tot het parkeerge- bied gerekend waarvoor overdag vergunningen nodig zijn. Nieuw is ook dat bewoners hun vergunning op twee kentekens kunnen laten zetten en dat de regeling op werk- dagen tot zes uur 's avonds geldt in plaats van tot vijf uur. Na dat tijd- stip kunnen ook niet-bewoners, die overdag op parkeergarages zijn aangewezen. kosteloos in het ge- bied parkeren. In eerste instantie wordt per bewoner of bedrijf niet meer dan een vergunning ver- leend. Als dan nog vergunningen resteren kan eventueel nog een tweede vergunning worden aange- vraagd. Voor bedrijven komt er een puntensysteem om de beschik- bare vergunningen zo eerlijk mo- gelijk te verdelen. Op het parkeerplan is de afgelopen maanden een 'zware' inspraakpro- cedure losgelaten.'wat onder meer inhield dat centrumbewoners en bedrijven een aantal maal hun me- ning over het toekomstige parkeer- reginte hebben kunnen geven. De prijs van de vergunning bleek op inspraakavonden de belangrijkste steen des aanstoots. De prijsverla ging hing al min of meer in de lucht. Tijdens de begrotingsbehan- deling op 9 november had wethou- der Hafkamp immers al door laten schemeren dat er een 'aardig pak- ket' wijzigingen aan zat te komen. De verwachting is dat het parkeer plan de leefbaarheid in het centrum zal vergroten. maar voor een grote- re parkeerdruk zal zorgen in de straten die net buiten het parkeer- gebied liggen. Mocht in de loop van het volgend jaar blijken dat de -parkeerdruk in die gebieden te groot wordt, dan wordt het par keerplan mogelijk ook tot die ge bieden uitgebreid. Het nieuwe parkeerbeleid moet in- gaan op 1 maart van het volgend jaar. Het parkeergebied wordt beg- rensd door de Lange Haven west zijde, Korte Haven noordzijde, Breedstraat, Raam, Boterstraat, Broersvest. Tweede Tuinsingel, Singel en Koemarkt. Voordat de gemeenteraad op 11 deeember er het laatste woord over uitspreekt, komt het plan op 28 november nog aan de orde in de commissie voor Verkeer en vervoer. klein EEN EIGEN MANIER D0RZ0 De klant centraal, de aut Tnnult rtpnlfr vanr. James Wattweg 12-14,3133 KK Vlaardingen, tel. (010) 4353533 bruynzeel vtoerai Rotterdam, Burg, van Walsumweg 188-190 tel. (010) 414 73 68 W- Het Alpenviooltje of midi-cyclaam voelt zich prettig op een met te warm plekje. if In diverse kleuren. Per stuk 3,95, Jm twee voor PIJNACKER Rijskade la, tel. 015-3610000. HET GROENE WARENHUIS SCHIEDAM - Drummers en percussionisten opgelet! Er staat weer iets bijzonders te ge- beuren in Schiedam. In mu- ziekcafe Podium staat namelijk dinsdag 28 november een clinic op het programma waaraan wordt meegewerkt door twee zeer bekende Nederlandse mu- zikanten. De Prom Music Store heeft er in samenwerking met Pearle en Afro voor gezorgd dat drum mer Lucas van Merwijk en percussionist Martin Verdonk dinsdag in Schiedam zijn om demonstraties te geven en zich de hemd van het lijf te laten vragen over hun vak. Een unie- ke kans dus voor beginnende en gevorderde slagwerkers om tips en advies te krijgen van twee absolute muzikale top pers. Van Merwijk (foto) is een van Neerlands meest gewaar- deerde drummers. Hij is be- kend van onder meer Nueva Manteca en Denise Jannah. Martin Verdonk is zo mogelijk nog bekender. Hij speelde in sessies al samen met onder meer George Benson en de ar tiest die vroeger iuisterde naar de naam Prince. De clinic in Cafe Podium aan de Lange Haven 28 begint om 20.00 uur en de toegang is gra tis. Vraag aan Sint Piet zo'n handige zwart metalen audiomeubel met zwenkwieltjes. 0P=0P Afmeting 90 cm. hoog en 53 cm. breed. Magazijnprljs M|| Normaal van 99.- voor 79.95 nu van ^^B Sint Piet voor J w Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 KTV VIDEOCOMBINATIE 37cm KTV VIDEO C0MBI 37cm black beeldbuis On Screen Display Ingebouwde VHS recorder 5 programma's in 4 weken programmeerbaar Scart aansluiting Sleeptimer etc. Incl. afstandbediening Van 999 Voor 799 Inruil g.w. Portable KTV afst. bed. minimaal 100 INFORMATIE TELEFOON 0104610106 I* Rotterdam - Rotterdam - Hoogstraat 1 2e Middeiiar 141 Vlaardingen diddeiiandstraat 23 Dordrecht I* Rotterdam Groene Hdiedijk 173 Leiden Rotterdam Bergse Dorpsstraat 32 Den Haag Rotterdam - Winkelcentrum Oosterhof Zoetermeer Rotterdam - Winkelcentrum Zuidplein Capelle a/d IJs ■1147 voorstraat 274 - Haariemmerstraat 170 venestraat 8-10 - Stadshart Passage 5103 Nog slechts 10 riante villa's te koop in Rotterdam-I'rinsenland. Kijk in xleze krant voor de advertentie. Zie pag.TXOOl f' V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1