Mini Maxi brengen voor derde seizoen 'Scherzo' Vijf stadsdelen aangepakt in grote-stedenbeleid Rotterdam Win een prijs met uw favoriete advertentie Dansgroep Krisztina de Chatel treedt op met nieuwe werk Schrijf een verhaal en win een reis Verdi's 'La Forza del Destino' K Van Heemst belooft meer mogelijkheden sluiting dealpanden Fusie streekscholen Erik van Muiswinkel in Bibliotheektheater Jazz-entertainer Kenny Ball speelt in De Doelen PvdA bezoekt Delfshaven DELFSHAVEN - Bewoners uit deelgemeente Delfsha- ven, met name veel Spange- naren en leden van de PvdA uit de deelgemeente, hoorden het met genoegen aan in Wijkcentrum Spiekman. Het Rotterdamse PvdA-Tweede Kamerlid Peter van Heemst beloofde er alles aan te doen om overlastgevende dealpan den eerder te kunnen sluiten. Samen met zijn eveneens uit Rotterdam afkomstige VVD- kamergenoot Korthals werkt hij aan wetsvoorstellen die dit mogelijk moeten maken. Stadsvernieuwing Woensdag 29 november 1995 CX9.58 Hij verwacht dat ze in januari of februari op tafel liggen. Van Heemst: „Ik vind de voorstellen voor experimenten met het gratis verschaffen van drugs te beperkt. Dit zou voor veel grotere groepen en in veel meer plaatsen in Neder- land moeten plaatsvinden." Dat het allemaal zo lang duurt voordat er daadwerkelijk wat gebeurt, ver- klaarde hij door de rechtse partijen die gratis heroi'neverschaffing te- genwerken. „Er zijn veel ideologi- sche weerstanden, met name bij het CD A." Van Heemst was samen met colle- ga PvdA-kamerleden Jeltje van Nieuwenhoven, Adri Duivestein en Gerrit-Jan van Oven voor een bezoek en een discussie-avond met bewoners naar Delfshaven geko- men. Onder het motto 'De PvdA laat Delfshaven niet in de steek!'. Drugsproblematiek, inkomensbe- leid en stadsvernieuwing, waren de gespreksonderwerpen waar de ruim 70 bewoners in drie groepen met de PvdA'ers van de Kamer- fractie en van de deelgemeente over spraken. Rinus Vis van de Bewonersvereni- ging Spangen vroeg waarom er niet meer cellen bijkomen waar criminele illegalen worden vastge- houden totdat ze naar hun land van herkomst terug kunnen. Van Heemst noemde als oplossing lan- den als Marokko economisch te treffen zolang ze hun gearresteerde vluchtelingen niet terugnemen. Voor de grote steden komen er in ieder geval 1000 extra cellen. De jaarlijkse huurverhogingen blijken een groot financieel pro- bleem voor veel mensen. Gro- ningse Jeltje van Nieuwenhoven realiseerde zich dat. Huurverho gingen hebben meer druk op het inkomen gezet, dan wij gedacht hebben. Wij werken als PvdA aan oplossingen." Voor wat betreft een rechtvaardige verdeling van inkomens, zag ze een mogelijkheid in een 'krediet-rekening' bij de be- lasting voor bijvoorbeeld kinder- opvang. De stadsvernieuwing stopt. Delfs haven, met duizenden woningen die tochten, lekken, vochtig zijn en nog vele andere mankementen ver- tonen, ziet dit met lede ogen aan. Waar bewoners om deze reden zijn weggetrokken. huizen junks en dealers in de vrijgekomen panden. De deelgemeente ziet dan ook graag de stadsvernieuwing oude stijl weer terug. Ook de wat duur- dere woningen staan op het ver- langlijstje opdat de wijken wat op- gekrikt worden. Adri Duivestein (ex-wethouder Den Haag, en oud- directeur Nederlands Architectuur Instituut) merkte op dat je het ge- bied weer leefbaar maakt door 'woonverdunning'. Hij denkt ook aan nieuwe woningen op de Miil- lerpier en het opknappen van al die oude, mooie panden aan de singels en lanen. „Dan trek je vanzelf mensen met hogere inkomens aan. Misschien is stadsvernieuwing wel helemaal geen oplossing hier." Hij roemde de acties van de bewo ners tegen de drugsoverlast. Zijn collega Van Nieuwenhoven zei ge- schrokken te zijn van de vervallen straten en dicht gespijkerde wonin gen. „Het moet vreselijk zijn om in zo'n straat te wonen en te leven. Ik ben hier nu voor de derde keer en moet zeggen dat ik Spangen steeds erger vind worden." Partijvoorzitter, Felix Rottenberg, sloot de gelederen. „Wij kunnen maar voor een deel antwoord ge- ven op jullie vragen", zei hij eer- lijk. „Daar voelen we ons onge- makkelijk bij." Hij noemde de verhitte zomer rond het Heemraad- splein. En de achterstanden in het onderwijs waar de Rotterdamse PvdA nu hard aan werkt om ze te verkleinen. „Als we over een pe- riode van vijf jaar een miljard bij het onderwijs doen, kan Delfsha ven over een aantal jaren extra mensen inzetten, meer buiten- schoolse kinderopvang realiseren en een mooi, nieuw gebouw neer laten zetten." Monique Snoeij ROTTERDAM - De gemeenteraad van Rotterdam heeft op donderdag 23 november ingestemd met de fu sie van Streekschool Rijnmond- Noord en Streekschool Rijnmond- Zuid. De nieuwe school heeft de naam Streekschool Rijnmond. Zo'n 600 medewerkers van Streekschool Rijnmond verzorgen beroepsonderwijs en vorming voor bijna 9000 cursisten. Het meren- deel van deze opleidingen is geba- seerd op de combinatie van werken en leren. De cursist gaat een of twee dagen per week naar school en doet de overige dagen prakti- sche ervaring op bij een werkge- ver. Met het besluit om de scholen door middel van fusie samen te voegen hebben de medezeggenschapsra- den van Streekschool Rijnmond- Noord en Streekschool Rijnmond- Zuid ingestemd. De fusie is vooral bedoeld om de verbetering en ver- nieuwing van het beroepsdhder- wijs met vereende krachten voort te zetten. Streekschool Rijnmond is door de fusie beter in staat om het rendement van het onderwijs te verhogen en meer deelnemers voor te bereiden op een beroepsoplei- ding. De hoofdvestiging van Streek school Rijnmond is gelegen aan de Prins Alexanderlaan 55 te Rotter dam. Daarnaast kent de Streek school nog drie vestigingen: Haastrechtstraat 3 te Rotterdam- IJsselmonde, St. Liduinastraat 35 te Schiedam, Krekelveen 338 te Spijkenisse en verschillende ande re opleidingsplaatsen. ROTTERDAM - Alweer voor de derde seizoen staan Mini Maxi op de planken met 'Scherzo'. En avond aan avond trekken zij voile zalen. Voor 'Scherzo' ontvingen zij de Nationale Scheveningen Ca- baretprijs 1994, een uiting van waardering voor de vakkundige en virtuoze prestaties van het duo. Karel de Rooij (Mini) en Peter de Jong (Maxi) zijn twee artiesten die al meer dan 25 jaar op onnavolgba- re wijze het begrip 'komisch duo' inhoud hebben gegeven. Dit pro- gramma 'Scherzo', waaraan meer dan twee jaar is gewerkt, is een bonte verzameling van clowneske, muzikale, absurde en vooral hilari- sche scenes, zoals op deze wereld alleen zij ze kunnen spelen. Als meesters in het hanteren van de meest uiteenlopende theaterdisci- plines, zijn ze er met 'Scherzo' in geslaagd daar weer een aantal aan toe te voegen. Het resultaat: nieu we, verrassende facetten van hun briljante veelzijdigheid. In 'Scherzo' ligt het zwaartepunt bij de muziek. Het duo heeft zich dan ook omringd met een negental 1 >1* 8s Mini en Maxi in hun voorstelling 'Scherzo' (Foto: Robert coiiette). musici, die niet alleen zorgen voor een fantastische muzikale begelei- ding, maar die ook daadwerkelijk een belangrijke rol vervullen in de ze theatershow. Muziek, zang, dans en humor op een uiterst sub- tiele wijze samengebracht tot een vrolijk en levendig avondvullend programma, die ze negentien maal op de planken van het Luxor Thea ter brengen. Van woensdag 6 de- cember tot en met 30 decmber is 'Scherzo' elke dag, behalve zon- dag en maandag, te zien. Kaarten kunnen worden gereserveerd via nummer 413 83 26. ROTTERDAM - Het Rotterdamse college van burgemeester en wet- houders heeft staatssecretaris J. Kohnstamm van Binnenlandse Za- ken de plannen aangeboden, die de basis moeten leggen voor een duurzame sociaal-economische versterking van vijf stadsdelen. Deze stadsdelen zijn Hillesluis, het Oude Noorden-Noord, Hoogvliet- Noord, Oud-CharloisAVielewaal/ Pendrecht en Delfshaven. De ge- bieden hebben achterstandsproble- men, maar ook economische mo gelijkheden. De komende vier jaar investeert Rotterdam via het grote- stedenbeleid zestig miljoen gulden in deze gebieden. De 'gebiedsgerichte aanpak' is een belangrijke pijler van het Rotter damse grote-stedenbeleid. Vijf projectgroepen, bestaande uit ver- tegenwoordigers van stadhuis, deelgemeenten en gemeentelijke diensten, hebben de afgelopen maanden intensief gewerkt om de eerdergemaakte afspraken met de bewindsman na te komen. De plannen zijn 'raamwerkplannen', die nog wel moeten worden be- sproken in de gemeenteraad en be- treffende deelgemeenteraden. Daarnaast worden ze de komende maanden in nauw overleg met ste- delijke instellingen en wijkorgani- saties uitgewerkt. De plannen zijn het eerste Rotter damse produkt van het grote-ste denbeleid. Het Rijk en de besturen van de vier grote steden gaven op 12 juli door het ondertekenen van een convenant het startsein voor dit beleid. Hiermee spraken zij zich uit voor een gezamenlijke in- zet ten behoeve van het doorbre- ken van de neergaande spiraal die (delen van) de grote steden ken- merkt op sociaal en economisch terrein. Een combinatie van inves- teringen op deze twee terreinen moet een gezonde basis leggen voor de volgende eeuw. Rotterdam kiest daarbij vooral voor investeringen in duurzame economische ontwikkeling. De ge- meente verwacht dat mede hier- door een goede voedingsbodem gecreeerd wordt voor sociale ver- beteringen. Zo moet een reeks van maatregelen ervoor zorgen dat meer bedrijven en financieel draagkrachtige mensen zich in de achterstandswijken vestigen. Dat moet er weer toe leiden dat meer werklozen aan de slag kunnen en de bevolking van deze wijken min der eenzijdig is samengesteld. Om een zo doeltreffend mogelijk beleid te kunnen voeren richt Rot terdam zich bij het grote-stedenbe leid vooral op de eerdergenoemde vijf gebieden. Naast een financiele injectie zal de gemeente in het lo- pende beleid ook zoveel mogelijk aandacht aan deze stadsdelen ge- ven. De totale besteding zal hier- door meer dan honderd miljoen gulden bedragen. Bij het gebieds gerichte beleid streeft Rotterdam een onorthodoxe werkwijze na. Zo is gekozen voor een integrale en gezamenlijke aanpak door ge meente en deelgemeenten. De ge bieden zijn door vijf wethouders en vijf takken van dienst 'geadop- teerd'. In de traditie van de stads vernieuwing en de sociale vernieu- wing zal zo veel mogelijk gebruik worden gemaakt van de ideeen en inzet van (groepen) bewoners. ROTTERDAM - U kunt nog een week meedoen met het nomineren van uw favoriete advertentie voor 'De Heffie', de publieksprijs voor Rotterdamse reclame. 'Rotterdam' mag u in dat verband ruim zien. In Groot-Rotterdam (of dat nu wordt opgedeeld, of niet, maar dat is toe- komst) komt bijvoorbeeld ook 's Gravendeel in aanmerking. Zoals u hieronder nog zult zien. Voor de goede orde nu wat zakelij- ke mededelingen, want dat hoort bij een prijs met prestige als 'De Heffie'. Tot woensdag 6 december kunt u een nominatie insturen voor 'De Heffie'. Nominaties met de meeste stemmen vindt u op woens dag, 13 december, terug op een he- le pagina in MaasstaD weekbla- den, waarna u een slotoordeel kunt uitbrengen over uw favoriete ad vertentie (alle inmiddels uitge- brachte stemmen blijven overigens meetellen, dit wordt zeer secuur behandeld). In januari 1996 wordt 'De Heffie', de enige, echte publieksprijs voor Rotterdamse reclame, feestelijk uitgereikt. Wij houden u daarover op de hoogte. Dat spreekt vanzelf. Stuur uw favoriete Rotterdamse advertentie, uitgeknipt of een hele pagina, naar 'De Rotterdamse Hef fie', MaasstaD weekbladen, post- bus 1685, 3000 BR Rotterdam. Frankeren als brief. Met een korte toelichting bij uw keuze (een brief- je van maximaal dertig woorden) maakt u kans op prachtige spon- sorprijzen. Uw voorstel moet (1) een advertentie zijn van een Rot terdamse adverteerder, (2) met een onmiskenbaar Rotterdams accent, (3) en/of duidelijk tot het Rotter dams publiek gericht. Alle advertenties doen mee, ook (graag, vooral!) de onverwachte. In dit rubriekje worden voorbeel- den aangedragen van wat onder (Groot-) Rotterdamse reclame kan worden verstaan. Om u een idee te geven als u wilt meedoen aan het toekennen van de 'Heffie'. In dat verband zwerft al een maand of wat een knipseltje uit deze krant over mijn schrijftafel: een adver- tentie(tje) voor Egel Opvang Hoeksche Waard (stond in Maas staD weekbladen op woensdag 30 augustus 1995). Het gaat slecht met de egel. Stads- en dorpsuit- breiding bedreigen z'n gebiedje; ROTTERDAM - In het danspro- gramma 'Trips' dat op 23 novem ber in premiere ging in de Toneel- schuur in Haarlem voert Dans groep Krisztina de Chatel drie wer ken uit: een reprise van het baan- brekende 'minimal dance'-werk 'Lines' uit 1979 (nu gedanst door mannen), het nieuwe 'Solo IV' van Krisztina de Chtel en een nieuw werk, getiteld 'In het voorbijgaan' van gastchoreografe Conny Jans- sen. 'Tripos' is op woensdag 29 en donderdag 30 november te zien in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouwburg. Krisztina de Chatel maakte voor danseres Ann van den Broek een solo. De titel 'Solo IV' verwijst naar drie tijdens het seizoen 1984- 1985 voor dansers van het gezel- schap gemaakte solo's. De nieuwe solo is gezet op muziek van Johann Sebastian Bach: de Chaconne voor viool solo. De muziek wordt tij dens de voorstelling gespeeld door violist Rudolf Nottrot. De choreografie 'Lines' is - voor het eerst sinds 1979 - weer in het programma opgenomen. Het dans- stuk is een even baanbrekend als belangwekkend werk binnen het oeuvre van Krisztina de Chatel. Een vierkante dansvloer wordt af- gebakend door zestien rechtop- staande neon-lichtbakken. Dit de cor is ontworpen door de beeldend kunstenaar Jan van Munster. Hij ontwierp eveneens de rode en Dansgroep Krisztina de Chatel (Foto: Bob van Dantzig blauwe neonlijnen in de vloer en muren van de Rotterdamse Schouwburg. Op muziek van Phi lip Glass - 'Music with changing parts' - voeren vijf mannelijke dansers (in tegenstelling tot de vijf vrouwelijke dansers in 1979) con stant verschuivende, ruimtelijke patronen uit. Met veel volharding en zeer gedisciplineerd worden cir- kels, diagonalen, kruizen, vierkan- ten en rechte lijnen afgelegd. Op uitnodiging van Dansgroep Krisztina de Chatel heeft Conny Janssen als gastchoreografe een nieuw groepstuk voor de dansers gemaakt. 'In het voorbijgaan' wordt uitgevoerd op muziek van Vivaldi. Krisztina de Chatel heeft haar Dansgroep ongeveer twintig jaar geleden opgericht en bracht in to- taal 25 voorstellingen uit, waaron- der drie in opdracht van het Hol land Festival. Volgend voorjaar brengt zij een nieuw dansstuk voor vijf danseressen uit in het Spring- dance Festival 1996. De voorstelling begint om 20.30 uur en kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd via nummer 411 81 10. ii het oversteken van steeds meer wegen met snelle auto's is levens- gevaarlijk; landbouwgiffen doen de dieren geen goed; als-ie uit een recht afgekante sloot wil drinken, valt-ie er in, en verdrinkt. Dat wist ik allemaal al. Maar waarom was die advertentie, zo vriendelijk, eenvoudig en daarom effectief, zo goed? Ik heb er een paar avonden, als groot liefhebber van 'de kleine advertentie', nog eens naar zitten kijken, en wist het ineens. Een ste- kelhuidig vriendje in de adverten tie gaat van rechts naar links de weg over. En dat is de gang van de verdoemden, zoals iedereen moet beseffen, die weleens naar een western kijkt op televisie. Helden gaan van links naar rechts. Zij ver- pletteren daarbij alles wat onder hun voeten komt. Zoals egeltjes. Mevrouw A. Kortenbach is de di- recteur van de Egel Opvang Hoek sche Waard (tel. 01853-2167). Uw morele, maar vooral financiele steun, is welkom. Neem een voor- beeld aan de Rotterdammer Pepijn (9 jaar), die door deze advertentie met zijn vriendinnetje een inza- melactie inzette, en de recette wel- dra bij het egelcentrum komt over- dragen. Achter elke advertentie schuilt een verhaal. Uw nominaties voor uw favoriete (Groot-) Rotterdamse advertentie graag naar 'De Rotterdamse Hef fie', MaasstaD weekbladen, post- bus 1685, 3000 BR Rotterdam. En denk ook nog even aan de egeltjes. ROTTERDAM - Een geheel ver- zorgde vierdaagse reis naar Lon don voor twee personen is de inzet. Het meest originele decemberver- haal is de gevraagde prestatie. De redactie van MaasstaD weekbla den daagt alle lezers uit om een 'decemberverhaal' te schrijven en in te sturen voor 13 december. Een selectie van de inzendingen zal in de krant van woensdag 27 decem ber gepubliceerd worden. Hieronder volgen drie tekstfrag- menten. Een van deze fragmenten MOET letterlijk terugkomen in het verhaal. Dat is eigenlijk de enige voorwaarde. 'In een periode van verval kwam het huis in handen van een spulle- baas. In de gemeentearchieven van die tijd stond hij ingeschreven als huurder ervan en men hoefde dus niet naar zijn naam te zoeken. Moeilijker was het om de man op te sporen want hij had een zwervend bestaan geleid. Na lang zoeken ontdekte men in de moe- raslanden, dichtbij Deptford en de moestuinen een grijs personage, gehuld in verschoten fluweel.' (Charles Dickens). 'Op de Dam hield een oude morsi- ge man met een klein grijs sikje mij staande en zei: Meneer, mag ik misschien een dubbeltje voor de erepoort?' (Simon Carmiggelt). 'Hoewel ik voelde dat het me niet kwaad gezind was, wat het dan ook wezen mocht, schrok ik me toch wel even de ongegeneerde driedubbele uiterst onbeschaafde janpestpleuris van wat ik zag. Ik voelde m'n hart ergens ver achter in m'n keel tegen m'n huig aan bonken en er lag ineens een hele zware steen op m'n maag. Ik kon geen vin verroeren.' (Jules Deel- der). De inzendingen worden beoor- deeld door een professionele jury, die bestaat uit de schrijfster Lenie Saris en Frans Meijer, directeur van de Gemeentebibliotheek Rot terdam. Chefredacteur van Maas staD weekbladen, Laurens Hart- man, zal de jury voorzitten. Het 'decemberverhaal' mag maxi maal 1500 woorden bevatten en het moet getypt ingeleverd worden met een regelafstand van ander- half. De inzendingen moeten uiter- lijk 13 december in het bezit zijn van de jury; Redactie MaasstaD weekbladen, t.a.v. Jury December- verhalen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. De eerste vijftig inzen- ders krijgen twee toegangskaartjes voor het Kerstcircus Ahoy' toege- stuurd. En dan is er natuurlijk een inzender, die er met nog een prijs vandoor gaat: de geheel verzorgde reis voor twee personen naar Lon- den! Erik van Muiswinkel (Foto: Herman Poppelaars). ROTTERDAM - Cabaretier Erik van Muiswinkel treedt op zaterdag 2 december op in het Bibliotheek theater met zijn nieuwe program ma 'De mensenvriend'. De sterke kant van Van Muiswinkel is het spelen van typetjes, die met groot komisch raffinement worden neer- gezet. Hij wil graag gezelschap op het podium. In 'De mensenvriend' is hij dan ook omringd door kinde- ren, ooms, buurtgenoten, cricket- clubbestuurders, dominees en leu- ke vrouwen. Van Muiswinkel weet overal alles van en heeft met ieder een het beste voor. 'De mensen vriend' is geschreven door Erik Muiswinkel in samenwerking met Justus van Oel. De voorstelling be gint zaterdag om 20.30 uur en kaarten kosten fl. 15,-, met CJP en 65+ fl. 10,-. ROTTER DAM - Al vijfendertig jaar leidt Kenny Ball zijn Jazzmen, een prestatie die niet vaak geevenaard wordt in de wereld van de show- business. Zijn geheim: entertain ment en groot enthou- siasme voor de dixieland- muziek. Dat geheim brengt hij zondag 3 de cember ten gehore in De Doelen. Kenny Ball is een showman in hart en nieren, overtuigd van het feit dat jazz en entertainment on- verbrekelijk met elkaar verbonden zijn. In 1943 trad Ball voor het eerst op als trompettist in een mari- nekapel, waarna hij al snel de over- stap maakte naar een 'echt' jazzor- kest. Louis Armstrong 'the King of Jazz Trumpet' was zijn grote voor- beeld. In 1959 richtte Kenny Ball zijn ei- gen band op en speelde met zijn Jazzmen voornamelijk in Duits- land, waar zijn dixieland-muziek meer geliefd was dan in Engeland. De grote doorbraak volgde in de zestiger jaren met de hits Samantha en Midnight in Moscow. In 1995 spelen Kenny Ball his Jazzmen nog steeds en sommigen zeggen dat Ball zelfs beter is dan ooit. Ondanks zijn grote succes blijft Kenny Ball wie hij is, een op- gewekte 'cockney', ongecompli- ceerd, verwonderd dat hij geld ver- dienen kan met zijn grootste hob by: optreden en met zijn dixieland- muziek het publiek een vrolijke avond bezorgen. Die vrolijke avond begint zondag de derde om 20.15 uur. De entree bedraagt fl.35,- (met reductiekaarten fl.25,-) Telefonisch reserveren kan via nummer 217 17 17. ROTTERDAM - Voor het eerst sinds 25 jaar 'La Forza del Desti no' van Giuseppe Verdi terug op de Nederlandse podia, dit maal in een regie van Corina van Eijk voor De Nationale Reisopera. Na de premiere op 18 november volgen voorstellingen in de grote Neder landse theaters, waaronder de Gro te Zaal van de Rotterdamse Schouwburg op maandag 4 en woensdag 6 december. De muzikale leiding van solisten (waaronder Ellen van Haaren in de rol van Leonora), het Koor van de Nationale Reisopera en het orkest van het Oosten is in handen van de Kroatische dirigent Niksa Bareza. Corina van Eijk en haar team maakten in Nederland naam met een aantal vernieuwende enscene- ringen van opera's, die in het Friese Spanga in de openlucht wer- den uitgevoerd (dit jaar 'Samson en Delila' van Saint-Saens). De rol van Donna Leonora wordt vertolkt door sopraan Ellen van Haaren, die haar eerste grote operarollen zong bij Opera Forum. Na enkele Hol land Festival-optredens debuteerde ze bij De Nederlandse Opera in de rol van Amelia ('Un ballo in mas- chera'). Giuseppe Verdi kreeg begin 1861 via de beroemde tenor Enrico Tamberlinck een aanbieding om voor het keizerlijke theater in Sint Petersburg een opera te compone- ren. Verdi, die twee jaar niets ge schreven had. stelde spontaan Scene uit 'La forza del destino' (Foto: MichaelHornschemeyer). 'Ruy Bias' als onderwerp voor. Dit bracht hem moeilijkheden omdat tsaar Alexander II wel gereser veerd moest staan tegenover het verhaal van een man uit het volk die het tot premier brengt en min- naar van de koningin wordt. Het project dreigde te mislukken tot tsaar Alexander tot toestemming gaf. Inmiddels had Verdi zelf al een ander onderwerp gekozen: 'La Forza del Destino', maar het drama van de dichtende Spaanse hertog Angel di Rivas. Het noodlot slaat in 'La Forza del Destino' veelvul- dig, ongenadig en op onwaar- schijnlijke wijze toe. Verdi, als aarts-theatermaker, is in staat om elke wending, hoe vreemd ook, te vertalen in subtiele, verrassende en overrompelende dramatische ef- fecten. Voor de voorstellingen op maan dag 4 en woensdag 6 december geldt een vervroegde aanvangstijd, te weten 19.30 uur. Telefonisch re serveren via nummer 411 81 10.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 35