mil Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof Theater programma Al weer vier jaar Jazz Blues cafe MusicalspektakelLa Cage aux Folles in Stadsgehoorzaal WV-tips rond kerstdagen Workshop zingen Optocht Rietzeilers Snuffel- cursus ik wif een voordelig (proef) abonne C; ment op het Rotterdams Dagblad MAASSLUIS - De foyer van theater Schuurkerk is elke eerste donderdag van de maand het fraaie decor voor Monsieur Paul's Jazz Blues cafe. Al weer vier jaar staat de Maassluise horeca- exploitant gafant voor de mu zikale avond die telkens weer meer mensen naar de Schuur kerk weet te lokken. En daar is het Paul Degenkamp, zoals de Monsieur echt heet, ook om te doen. „De mensen moeten meer in aanraking komen met het theater. Ze moeten weten dat er in Maas- sluis een theater staat met een goed programma, waar Maassluis trots op kan zijn." iolJ--NGER,r U 5)© UftSi Sponsors Activiteiten VLAARDINGEN - Een gek- kenhuis is het nog net niet, maar rare snuiters lopen er wel rond in La Cage aux Fol les. La Cage aux Folles - vrij vertaald De Gekkenkooi - is de naam van een spectaculai- re voorstelling die donderdag 30 november en vrijdag 1 de cember te zien is in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal. La Cage aux Folles is een fictie- ve nachtclub in het Zuid- Franse Saint Tropez waar de show wordt opgevoerd door travestieten en de dienst wordt uitgemaakt door Geor ge, een dwingerig baasje dat de grootste moeite heeft al die vreemde vogels in het ga- reel te houden. Dat levert kostelijke taferelen op en vooral veel swingende sce nes. Ik betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95. Noteertumij voor een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daama betaal ik f 28,55 per maand viaautomatische betaling. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Woensdag 29 november 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 (PChs La Cage Aux Folles De Broadway-musical speelt zich af in de glitterwereld van een nachtclub in Saint Tropez. Hier vindt een travestie-show plaats. Ei- genaar van de club is George en zijn vriend Alcin is de ster van de show. George heeft ook nog een zoon en een ex-vrouw. Dat geeft nogal wat verwikkelingen. Het hoofdthema is liefde. Donderdag 30 november en vrij- dag 1 december, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.55,-/kortingspas- sen fl.50,00. Theo Maassen doet zijn uiterste best Is het een vogel? Is het een vlieg- tuig? Nee...het is Theo Maassen. 28 jaar, nog steeds geabonneerd op Donald Duck. Hij twijfelt maar weet niet waaraan. Hij heeft spijt maar weet niet waarvan. Hij heeft heimwee naar dingen die hij nooit heeft meegemaakt. Helemaal al- leen tegen de rest van de wereld. Hij doet zijn best, zijn uiterste best. Dit is de uitgestelde voorstelling van 2 november; kaarten blijven geldig. Zaterdag 2 december, Harmonie, 20.30 uur. Toegang fl,17,50/kor- tingspassen fl. 15,00. The Glory of Gospel The Glory of gospel. In tegenstelling tot alle eerder aan- gekondigde data en aanvangstijden is deze voorstelling op genoemde dag en tijd. A spiritual experience. Meer dan een concert, meer dan een meesle- pende performance van zwarte zangers en zangeressen uit New York's Harlem. Het is een ode aan de gospel, een epos over meer dan honderd jaar spirituele zang. We zien de rol van de Baptisten die de gospel tot bloei brachten, de Blues en Swinging Saints, de depressie en een speciaal eerbetoon aan Ma- halia Jackson. Met Rhetta Hughes, Michelle David, Cynthia Tomas. Zondag 3 december, Grote Zaal, 15.00 uur. Toegang fl.45,-/kor- tingspassen fl.40,-. De Notenkraker Het mooiste sprookje. Een film ge- baseerd op het sprookje 'De No tenkraker' en De Muizenkoning. De kleine Clara krijgt van haar oom een heel bijzonder cadeau: een notenkraker. Deze ziet eruit als een speelgoedsoldaatje. Voordat hij de gemene Muizenkoning te- genkwam, was de notenkraker een heel gewoon jongetje... Vanaf 6 jaar. Nederlands ondertitelde te- kenfilm. Woensdag 6 december, Boven- zaal, 14.00 uur. Toegang fl.8,-/ kortingspassen fl.6,50. Gesmolten Usberen Hans Dorrestijn Lachten om ernst en melancholie. Een nieuwe soloprogramma waar- in de humorist dingen over zich- zelf vertelt die hij kwijt wil. Zwak- heden worden verzwegen. Wan- neer het doek opengaat, ontstaat er een rookgordijn van waarheden en bedrog, waarheden en valse schijn, emoties en glitterlicht. Depressivi- teit krijgt een lachspiegel. Donderdag 7 december, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.30,00/ kortingspassen fl.25,-. Kaarten reserveren: tel. 434 05 00. Gebroken Wit Poupou Drie vrouwen, jonglerend met im- pulsen; lust, razernij, lol, argwaan, zich bewegend tussen overgaven en afwijzing. Ze staan voor zich- zelf. Ze zoeken naar goedkeuring. Het trio Poupou onderzoekt de pa radox binnen vriendschap. Poupou bedient zich van en eigenzinnige stijl: muziektheater vanuit een ca- beretske achtergrond. Een golf hi- larische en ontroerende scenes, aangevuld en onderuit gehaald door a capella gezongen nummers. Poupou bestaat uit drie vrouwen: len van Duijnhoven, Meina Kent- ner, Corina van Opstal. Zaterdag 2 december, theater Schuurkerk, aanvang 20.30 uur. Prijsfl. 12,50. Paul's Jazz and Blues Cafe Geen pepernoten maar muzikale noten op de eerste donderdag na Sinterklaas. Paul Degenkamp zet wederom de deuren van de foyer van Theater Schuurkerk open voor iedereen die van Jazz- en Blues- muziek houdt. Levende muziek, een hapje, een drankje. Donderdag 7 december, Theater Schuurkerk, zaal open vanaf 20.00 uur. Gratis toegang. Vorst Aan De Grond Fred Delfgaauw Fabuleus poppenspel, uitgedacht en gespeeld door Fred Delfgaauw van Studio Peer. Gei'nspireerd op Shakespeare's King Lear erfbei'n- vloed door het werk van Samuel Beckett. Een nar die koning had willen zijn. Of een koning die zich nar waant. Misschien is hij bei- den... Een voorstelling die aan- geeft waarom theater zo mooi is. Zaterdag 9 december, Theater Schuurkerk, aanvang 20.30 uur. Toegang fl. 17,50. Kaarten voor de voorstellingen in de Schuurkerk zijn verkrijgbaar bij het Informatiecentrum Stadhuis Maassluisen tussen 12.00 en 14.00 uur bij het Theater aan het Schuur- hof 142. Telefonisch zijn de kaar ten ook te bestellen, tel. 010 - 591 37 00. De Tekenlerares Remco Campert en Jan Mulder %<«- Jan Mulder en Remco Campert (foto: Klaas Koppe). Campert en Mulder staan voor de laatste keer met elkaar op het to- neel. Zij gaan scheiden. Mulder gaat volgend jaar hoogstwaar- schijnlijk alleen verder, en Cam- pert zal zich aan poezie gaan wij- den. Het zal een groot gemis zijn, want zelden lagen theater en litera- tuur op vanzelfsprekende wijze zo dicht bij elkaar als in de theater- voorstellingen van Campert en Mulder. Want het is meer dan voorlezen, het is tonen dat de bron van theater en literatuur opstandig- heid is tegen hoe de wereld haar loop neemt, vaak buiten ons om. Een goed voorbeeld hiervan is de sketch tussen Mart Smeets en Jean Nelissen, de twee elkaar vliegen afvangende reporters van de Tour de France die, ondanks dat in de afgelopen Tour een wielrenner de dood vond, het hadden over drank en eten. Campert en Mulder praten over voetbal en wielrennen, over oprechte boosheid, dood en melan cholie, over een algeheel levensge- luk getemperd door besef van nut- teloosheid. Vrijdag 1 december. aanvang 20.30uur. Prijsfl. 19,50. De ongelovige mevrouw Van Adel de Barones Theater Stuiter De ongelovige Mevrouw Van Adel de Barones is een feestelijke sinterklaasvoorstelling met acro- batiek, muziek en zang. Een 'Sin terklaasvoorstelling' waarbij de kinderen actief betrokken zijn. Het is een koude Winterdag vlak voor Sinterklaas. Mevrouw Van Adel de Barones wacht op haar visite. Wie ze ook verwacht, er verschij- nen en verdwijnen de meest won- derlijke bezoekers. Zou Mevrouw Van Adel de Barones aan het einde van deze dag nog steeds niet gelo- ven in...? Zaterdag 2 december, aanvang 14.00 uur. Prijs fl.7,50. Leeftijd: van 4 t/m 8 jaar. Verreck! Marcel Verreck Naast het presenteren van de ASO- show staat Marcel Verreck ook in de theaters met zijn voorstelling 'Verreck!', die hij overigens met veel succes het afgelopen seizoen in de Teerstoof speelde als try-out voorstelling. Zaterdag vereert hij Theater de Teerstoof wederom met een bezoek. Een loeiende eland aan de bosrand; de glimlach van een zeilboot; de paus is vernoemd naar de twee beroemdste Beatles; kortom tijd voor iets nieuw! Voor dat Verreck de planken van het to- neel gaat betreden zal hij in de foy er van de Teerstoof praten over zijn ideeen en waar hij deze van- daan haalt. Een kijkje achter de schermen dus. Dit betekent dat de ze avond om 19.45 uur begint in plaats van om 20.30 uur. Zaterdag 2 december Theater de Teerstoof. Aanvang: 19.45; prijs: 19,50. Kaarten kunnen worden gereser- veerd bij de Schiedamse Theater- kassa: 010 - 4269563 (di. t/m za. van 10.00 tot 16.00 uur) Monsieur Paul Degenkamp barst van de activiteiten Het is niet de enige reden dat Paul Degenkamp een Jazz Blues cafe opende in De Schuurkerk. „Nee, ik houd ontzettend van die muziek. Er waren alleen maar zogenaamde swing avonden, met dixieland mu ziek. Ook leuk natuurlijk, maar jazz is anders." „We hebben een vaste drummer in dienst, Arnoud Gerritsen, die iede- re maand een gast artiest mee- neemt naar de Schuurkerk", legt Degenkamp zijn formule uit, „sa- men verzorgen ze dan zogenaamde sesjuns. We hebben al een aantal bekende muzikanten gehad. Neem bijvoorbeeld Ben Gerritsen, Eric Vloeimans en Rob van Bavel. Al- lemaal artiesten die ook op het Nord Sea Jazz Festival hebben op- getreden. Die mensen verzorgen dan gratis een sesjun in de Schuur kerk. Echt leuk en de moeite waard." Zijn jazz Blues cafe is een eigen initiatief van de Maassluise hore- caondernemer, die toch al genoeg oog heeft voor vernieuwing. De genkamp benaderde vier jaar gele- den de Maassluise theaterliefheb- ber en directeur van de Schuurkerk Paul Kievit, en al snel waren de twee het eens over een Jazz Bleus avond. Ook veranderde Paul Degenkamp de strakke, saaie foyer van de Schuurkerk in een gezellig theatercafe. Een initiatief dat nogal wat waardering oogstte binnen de theaterwereld. Zelf is Degenkamp overigens ook te spreken over zijn initiatief. „Dat is hartstikke leuk. De artiesten komen naar boven zo- dat het publiek in staat is een praat- je te maken over de voorstelling. hoissantf:r!f Monsieur Paul, een grote meneer in de Maasluise jazz- en bluesscene. Laatst nog trad Seth Gaaikema op in de Schuurkerk. Die is een uur blijven hangen. Kijk, het is ook een soort wisselwerking tussen ar tiesten en publiek he. Hebben de artiesten het naar de zin stralen ze dat uit naar het publiek dat ook en- thousiast wordt. Hoe gezelliger het is, des te beter wordt het program- Paul Degenkamp beseft als geen ander dat er voor een goed theater- programma sponsors nodig zijn. Voor zijn eigen Jazz Blues cafe heeft hij in ieder geval een goede geldschieter weten te strikken. „Dat ben ik zelf', glimlacht hij. „Ik sponsor m'n eigen avond. Ik houd er vrijwel niets aan over, maar dat maakt me niet eens zo veel uit. Jazz is m'n hobby, ik doe het ontzettend graag. Daarnaast is het dus ook voor het theater goed. Mijn Jazz Blues cafe is een soort inloop avond. Ideaal om het pu bliek kennis te laten maken met de Schuurkerk. Overigens organise- ren we eens in de drie maanden iets speciaals; bijvoorbeeld een blues- avond. Die houden we dan niet in de foyer, maar in de grote zaal." Zoals bijvoorbeeld ook 7 decem ber het geval is, wanneer zijn vol- gende Jazz Blues cafe gepland staat. Degenkamp wil best al iets verklappen over de avond, die spectaculair moet gaan worden. „Carlo D'Wyse en Simone Roera- de, alias Simone Be Wyse zullen optreden. Die twee zijn razend po- pulair en traden in Rotterdam al op voor voile zalen. Ze spelen niet al leen jazz, maar ook blues, soul en pop. Voor ieder wat wils dus. Daarom wordt het absoluut gezel lig en ik verwacht zo'n 150 man publiek." Naast zijn Jazz Bluescafe barst Monsieur Paul Degenkamp van de activiteiten. Zoals het een horeca- ondernemer betaamt heeft ook de Maassluizer oog voor vernieuwing en detail. Niet voor niets gaf hij vier jaar geleden zijn baan op als bakker in een Rotterdamse bakke- rij, om in het hartje van Maassluis een croissanterie te beginnen. En ook opende hij anderhalf jaar later zijn creperie, nog geen 25 meter verderop. De ondernemer heeft het er maar druk mee. „Ik ben uit die bakkerij weg gegaan omdat ik het zat was om 's nachts te werken. Ik wilde een 'dagbaan'. Daarom ben ik hier vier jaar geleden begonnen. Ondertussen werken we met het theatercafe, de croissanterie en de creperie al weer zeven dagen per week. Wat ik leuk vind is dat mijn dochters en vrouw ook meewer- ken. Mijn dochter Debby staat in de croissanterie, terwijl de andere, Esther, in de creperie werkt. M'n vrouw Sabine neemt het theaterca fe onder haar hoede. Iedereen heeft dus z'n eigen taak en verantwoor- delijkheden. Daarnaast heb ik een leuk, spontaan team meiden in dienst, die erg belangrijk zijn." Als ondernemer heeft jazz en blues liefhebber Paul Degenkamp na tuurlijk ook oog voor de proble- men in de binnenstad. Meer dan eens staat de Maassluizer garant voor bruisende activiteiten in hart je Maassluis. „Daar probeer ik zo veel mogelijk bij te helpen", ver- klaart hij. „De mensen moeten naar de binnenstad komen. Daar om hebben we al weer plannen ge- maakt voor leuke activiteiten, die er zeker zullen komen. Daarnaast zal het leuk zijn als er eindelijk iets in de haven georganiseerd wordt. Dat er bijvoorbeeld een Grand-ca fe komt, want dat is ook nog iets wat Maassluis mist. „Je hoort vaak zeggen", vervolgt Degenkamp, „dat er in Maassluis zo weinig te doen is. Dat het een dode stad is. Onzin natuurlijk. Er is genoeg te doen. Maar de mensen moeten wel achter hun televisie vandaan komen en de activiteiten op zoeken. Zoals toen tijdens dat bevrijdingsbal. Dat was hartstikke gezellig en druk. Dan zie je dat het wel kan." MARTUN KRABBENDAM Op visite in de gekkenkooi La Cage aux Folles is een van de meest succesvolle musicals uit de geschiedenis. Het stuk ging in 1983 in New York in premiere en kreeg daar lovende kritieken, de ti- tel 'Best Musical' en diverse pres- tigieuze Tony-awards. In 1986 volgde een triomftocht door Lon- den en inmiddels is de show ook in onder meer Berlijn te zien. En nu dus ook in Nederland. De musical ging hier in augustus in premiere in Carre in Amsterdam en is mo- menteel op toernee en doet nu Vlaardingen aan. De gekkentent wordt donderdag 30 november en vrijdag 1 december door producent Henk van der Meijden opgeslagen in de Stadsgehoorzaal. -A f: een fantastische dansscene uit La Cage aux Folles. Het verhaal van de musical, die ge- regisseerd wordt door Shireen Strooker, draait vooral om de lief de, de liefde in allerlei vormen. Centraal staan travestiet Zaza, lea ding lady van de show van 'la Ca- gelles', en haar geliefde George, de eigenaar van de nachtclub. In het dagelijks leven zijn Albin zoals Zaza eigenlijk heet en George al twintig jaar levenspartners. Deze relatie die dus zowel voor als ach ter de schermen van de nachtclub getoond wordt is de leidraad van het verhaal. De toeschouwers wordt duidelijk gemaakt dan hun verhouding nauwelijks verschilt van andere, 'gewone' huwelijken. Er zijn vele ups en downs en span- ningen, maar hun liefde blijft over- eind. Ook als George's zoon, uit een korte relatie met een danseres, plots te kennen geeft te willen trou- wen. Met een meisje nog wel wiens ouders absoluut niets moe ten hebben van homosexualiteit en travestie. Sterker nog, haar vader is een conservatief politicus die actie voert tegen alles wat in zijn ogen onzedelijk is, en dat zijn travestie- clubs natuurlijk zeker. Naast deze rode draad zijn er uiteraard nog veel meer verwikkelingen die om de aandacht schreeuwen. Daar zorgen de extraverte Cagelles wel voordie soms verijnig en vals uit de hoek komen, dan weer vol hu mor, maar altijd voor elkaar klaar staan en elkaar door dik en dun steunen. La Cage aux Folles wordt op de Nederlandse planken gebracht door Henk van der Meijden en Monica Strotman. Het stuk wordt geregisseerd door Shireen Stroo ker. Zij wordt terzijde gestaan door Lisa Henson, die de choreografie en de 'Musical staging' voor haar rekening neemt. Henson was in die hoedanigheid ook betrokken bij de Londense uitvoeringen van La Ca ge. Grote namen dus achter de schermen. Dat geldt bij deze groot- se produktie bewust niet voor de Een pittige onderonsje tussen de baas en een van de artiesten van de gekkenkooi. mensen voor de schermen. Uiter aard komen hoofdrolspelers Jacco van Renesse en Fred Butter niet uit het niets, maar bekend bij een groot publiek zijn zij zeker nog niet. Maar juist daardoor zouden zij dankzij La Cage weleens uit kunnen groeien tot grote sterren aan het Nederlandse musicalfirma- ment. Hoe dan ook: hun vertolkin- gen van Zaza en George zijn in ie der geval verrassend en indruk- wekkend. Dat geldt ook voor de vele artiesten in de bijrollen die zich voor het eerst in zo'n stuk van formaat aan het grote publiek pre senteren. Een groot voordeel voor publiek en artiesten; La Cage aux Folles is geen door grote sterren bevolkt stuk met een hoog deja vu gehalte, maar een musicalspekta kel met aanstormend talent dat steeds weet te verrassen. Donderdag 30 november en vrij dag 1 december, Stadsgehoor zaal Vlaardingen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VVV Be- spreekburo's, de Nationale Theaterkassa (06 - 92 03) en ui teraard aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. MAURICE HEIJNEN VLAARDINGEN - Ver- schiliende uitgaansmogelijk- heden rondom de kerstda gen zijn te vinden in de bro chure die de VVV/ANWB Vlaardingen heeft samenge- steld. Zoals elk jaar is er bij de VVV veel vraag naar activi teiten in de december- maand. De VW heeft daar dit jaar op ingespeeld en de leukste tips op een rijtje ge- zet. Het aanbod varieert van speciaie kerstarrangemen- ten en kerstshows, tot kerst- markten in binnen- en bui- tenland. Reserveringen voor de meeste activiteten kunnen bij de VVV gemaakt wor den. Het boekje kost fl.2,50 is verkrijgbaar bij de VVV aan de Markt in Vlaardin gen. SCHIEDAM - Het Charles Vermeer zanginstituut uit Capelle aan den Ijssel ver- zorgt op zaterdag 2 decem ber een workshop in cafe't Spul aan de Hoogstraat on der leiding van de Ameri- kaanse zangeres Peggy Larson. Er wordt gewerkt aan im- provisatie, experimentele klanken en close harmony. De workshop duurt van 10.30-16.30 uur, waarna er van 16.30-17.30 uur een pre- sentatie wordt gehouden. Er kunnen nog enkele mensen meedoen. Noten lezen of goed kunnen zingen is geen must. Meer informatie bij Charles Vermeer, tel.4422599. SCHIEDAM - De Schiedamse carnavalsver- eniging de Rietzeilers is op zoek naar deelnemers aan de jaarlijkse carnavalsop- toeht die op zaterdag 10 fe- bruari weer door het Bran- dersgat moet trekken. De Rietzeilers hebben niet al leen behoefte aan grote praalwagens, maar meer nog aan ludieke loopgroe- pen van bijvoorbeeld buren, verenigingen of vrienden. Het motto van het carnaval in Schiedam is 'We bouwen wat in Brandersgat', dus daar kunnen deelnemers aan de optocht uiteraard al le kanten mee op. Voor meer informatie: tel. 470 17 00 (Wil v.d. Heiden) of 473 93 88 (Lydia Ver- waal) SCHIEDAM - Leden van de BSVW kunnen woensdag- middag 13 december een cursus luchtjes ruiken vol- gen bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond. Na een inleiding en een kijk je in de meldkamer, zal de neus getest worden en kan iedereen naar hartelust snuffelen aan de door de dienst samengestelde geur- monsters zodat de deelne mers later bij een bepaalde luchtvervuiling precies kun nen zeggen wat ze ruiken. De snuffelcursus wordt van 14.00 uur tot 16.30 uur gege- ven in het gebouw van de D.C.M.R. aan de's Graven- landseweg 565 in Schiedam. Aanmelden bij Hennie Ha- gen (voorzitter B.V.S.W.), tel. 4732091 (tussen 18.00 en 19.00 uur). TelefOOn. (j vm ccmtrote bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 9