Kunstbeurs geeft nieuwe dimensie aan het begrip 'tentoonstelling' A Dromen over de 'Schatten van de Tsaar' in Hotel Inntel Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in ter de Teerstoof Theater Schuu rkerk Stadsgehoorzaa Jubileumeditie trekt veel bezoekers In samenwerking met MaasstaD W it Mustang Concert Vrijwilligers Expositie Theater programma lb1 ik wil een voordelig (proef) abonne- ment op het Rotterdams Dagblad. SCHIEDAM - Mooie musea zijn er over de hele wereld in overvloed, maar waar kun je als kunstminnaar ellenlange conversaties voeren over de aanleiding, totstandkoming en uitstraling van een schil- derij of ander kunstvoor- werp? Nergens. En is juist dit niet een van de diepste mys teries die je als buitenstaan- der zo graag wil ontrafelen. Jeroen Bosch zal je niet meer kunnen vragen waar hij zijn inspiratie vandaan haalde, maar zonder irreele vergelij- kingen te trekken tussen dit schilderwonder en de huidige generatie kunstenaars uit de regio, kan zoiets hedentenda- ge wel. Dankzij de Kunst beurs. Selectie Kalender ROTTERDAM - Heerlijk uitgerust wakker worden in Hotel Inntel, een keuze ma ken uit het uitgebreide inter- nationaal ontbijtbuffet en vervolgens een bezoek bren- gen aan de bijzondere ten toonstelling 'Schatten van de Tsaar' in Museum Boymans- van Beuningen. In de periode van 10 december 1995 tot en met 4 februari 1996 kan de liefhebber van een beetje ver- wennerij gebruik maken van een zeer speciaal arrange ment, dat Hotel Inntel in sa menwerking met MaasstaD Weekbladen heeft samenge- steld. Dit MaasstaD arrange ment kost fl. 65,-. Wie ge bruik maakt van het Maas staD Plus arrangement van fl. 99,- kan daarnaast ook nog een bezoek brengen aan het IMAX-grootdoekfilmtheater en genieten van een driegan- gen-diner in restaurant 'Le Papillon'. I j Q Brunch fk betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95. Noteert u mij voor een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik f 28,55 per maand via automatische betaling. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Woensdag 6 december 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 TChs Kiek Uut Kiki Heessels Kiki Heessels (foto: Herman Poppelaars) 'Kiek Uut' is een avondvullende programma van Kiki Heessels. Een jongedame uit de Achterhoek gaat hoopvol op pad en beschrijft de wereld om haar heen. Alles is verrekte anders dan ze ooit gedacht had. Niet meer of minder, maar an ders. ..Zeker als je uit de rustieke Achterhoek terecht komt in het ruige Amsterdam. Kiki brengt een veelzijdige voorstelling over hoop, treurnis. liefde, levenslust, lastige lusten en ander walgeluk. Heessels schrijft haar eigen teksten en mu- ziek. Ze vertelt, acteert en danst. En zo ontpopt zich een spran- kelend verhaal over iemand die met minder geen genoegen neemt. vrijdag 8 december, Theater de Teerstoof, 20.30. Toegang fl.19,50 Beren, beren en nog eens beren Theater Vandenbulck De beren, een grote en kleine, wandelen door het bos. De kleine beer hoort steeds weer nieuwe ge- luiden. Te beginnen met slof, slof, slof. Het blijken zijn eigen stappen te zijn. Uiteindelijk komen ze thuis en zijn ze heerlijk veilig bij elkaar in hun hoi. Dan komen de Indi- anen. Een grote en een kleine indi- aan. Zij zijn niet bang voor beren. Zij peddelen met hun kano, zij vangen de vissen en eten ze op. Dan komen vader en dochter. Zij gaan op berenjacht. Zij gaan een hele grote vangen, want zij zijn niet bang. Zaterdag 9 december, Theater de Teerstoof, 14.00 uur. Toegang fl.7,50. Leeftijd: van 3 t/m 8 jaar. Theater de Teerstoof is te vinden aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Het telefoonnummer van de kassa is 426 95 63. Paul's Jazz and Blues Cafe Geen pepernoten maar muzikale noten op de eerste donderdag na Sinterklaas. Paul Degenkamp zet wederom de deuren van de foyer van Theater Schuurkerk open voor iedereeri die van Jazz- en Blues- muziek houdt. Levende muziek, een hapje, een drankje. Donderdag 7 december, Theater Schuurkerk, zaal open vanaf 20.00 uur. Gratis toegang. Vorst Aan De Grond Fred Delfgaauw Fabuleus poppenspel, uitgedacht en gespeeld door Fred Delfgaauw van Studio Peer. Gei'nspireerd op Shakespeare's King Lear en bein- vloed door het werk van Samuel Beckett. Een nar die koning had willen zijn. Of een koning die zich nar waant. Misschien is hij bei- den... Een voorstelling die aan- geeft waarom theater zo mooi is. Zaterdag 9 december, Theater Schuurkerk, aanvang 20.30 uur. Toegang fl. 17,50. Vlaamse zeep Els de Schepper Vlaams topcabaret in Theater Schuurkerk. Els de Schepper met haar programma "Vlaamse Zeep' is Wereldberoemd in Belgie, en het zal niet lang duren of ook Neder- land ligt aan haar voeten. Een stem uit duizenden, een uitstraling die ieders hart wint, typische Vlaams/ Nederlandse humor; enfin alle in- gredienten voor de verovering van Nederland. Kennismaking met Els de Schepper is een soort judo de- monstratie. Voor je het weet draait ze je onder haar arm door...daar lig je. Niet omdat ze erop uit is om je onderuit te halen, maar omdat ze blijft boeien en fascineren. Els de Schepper Zaterdag 16 december, Theater Schuurkerk, 20.30 uur. Toegang fl.20,-. Kaarten voor de voorstellingen in de Schuurkerk zijn verkrijgbaar bij het Informatiecentrum Stadhuis Maassluis en tussen 12.00 en 14.00 uur bij het Theater aan het Schuur- hof 142. Telefonisch zijn de kaar ten ook te bestellen, tel. 010 - 591 37 00. Gesmolten IJsberen Hans Dorrestijn Lachten om ernst en melancholie. Een nieuwe soloprogramma waar- in de humorist dingen over zich- zelf vertelt die hij kwijt wil. Zwak- heden worden verzwegen. Wan- neer het doek opengaat, ontstaat er een rookgordijn van waarheden en bedrog, waarheden en valse schijn, emoties en glitterlicht. Depressivi- teit krijgt een lachspiegel. Donderdag 7 december, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.30,00/ kortingspassen fl.25,-. Golden Earring Naggelwauz Waardenberg en De Jong Puur en niet te stoppen. Alweer ruim twee jaar geleden begon de Golden Earring, Neerlands ultieme rocklegende aan een waarlijke 'un plugged' triomftocht langs de Ne derlandse schouwburgen. Ook vanavond bewijzen ze opnieuw nog steeds tot de absolute top te behoren. Genieten dus van: Geor ge Kooymans, Barry Hay, Rinus Gerritsen en Cesar Zuiderwijk. Maandag 11 en dinsdag 12 decem ber, Grote Zaal, 20.15 uur. Toe gang fl.45,-. Itoek en het ijsbeertje Theater Terra Fantasievol en spannend. Een Es- kimo-vader en zijn zoontje Itoek gaan door het koude, uitgestrekte poollandschap op weg naar tante Ana, waar Itoek gaat wonen. Itoek sluit vriendschap met een klein ijs beertje maar vader maakt jacht op de moeder ijsbeer. Een fantasie- volle, spannende samensmelting van acteurs en poppen. Een avon- tuur voor de kleinsten. Vanaf 4 jaar. Woensdag 13 december, Harmo- nie, 14.00 uur. Toegang fl.8,-/kor tingspassen fl.6,50. Waardenberg en De Jong (foto: Clemens Rikken) Het vijfde programma van de twee heren die inmiddels bekend staan om hun magnifieke droge humor en de al even zo magnifieke puin- hoop die ze in ongeveer vijf kwar- tier weten te creeren. Met Naggel wauz zijn deze theatermakers er wederom in geslaagd voorspel- baarheid te vermijden. Reprise. Woensdag 13 december, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.30,-/ kortingspassen 1125,-. It's Unlimited! Hips Unlimited Op en top Soul, Funk en Jazz. De zes leden speelden onder andere bij Lois Lane, Rick de Vito, Swinging Soul Machine, Magriet Eshuis en Candy Dulfer's Funky Stuff. Unlimited genieten met deze jonge swingende band uit Rotje- knor. Simone Roerade (zang), Le- endert Haaksma (gitaar), Aram Kersbergen (bas), Hans Greeve (drums), Jeroen Rietbergen (toet- sen), Iwan van Hetten (trompet). Woensdag 13 december, Harmo- nie, 22.00 uur. Toegang fl.10,-. Monoloog Agaath Meulenbroek Mooie toneeltekst, gebaseerd op de novelle 'Monologue' van Simo ne de Beauvoir. Agaath Meulen broek beschikt over een prachtige donkere stem en een aanwezigheid die de aandacht trekt en vasthoudt. Regie en bewerking: Jeroen van de Berg. Een voorstelling door Het Oranjehotel in samenwerking met Theater a/d Werf Produkties. Donderdag 14 december, Harmo- nie, 14.00 uur. Toegang fl. 15,-/ kortingspassen fl. 12,50. Kaarten reserveren: tel. 434 05 00. Duizenden bezoekers deden het Stedelijk Museum het afgelopen weekeinde weer even aan. De af gelopen vier jaar heeft de beurs van het Schiedamse stichting KunstWerkt haar waarde meer dan eensbewezen. Geen 'arty-party' of glossy tentoonstelling, maar een greep uit het beste werk dat mo- menteel in de regio gemaakt wordt. Hoewel aan een succesfor- mule nooit al te veel gesleuteld moet worden, werd deze jubileum editie desalniettemin aangegrepen om enige kleine veranderingen door te voeren. In tegenstelling tot andere jaren was daardoor dit keer ook kunst van buiten Schiedam te zien. Nieuw was ook dat niet de Schiedamse stichting de selectie voor de beurs deed, maar twee spe- ciaal hiervoor aangetrokken gast- conservatoren, Hans Walgenbach, directeur van het Rotterdamse Centrum voor Beeldende Kunst en Kees Verschuren, docent aan de Rotterdamse Kunstacademie. Uit het deelnemersbestand van KunstWerkt selecteerden zij 18 deelnemers, waaronder een groot aantal oude bekenden als Van 1^/ Eens kijken ofdrnog een leuk kunstschoentje in de juiste maatstaat. Leeuwen, Van Haastert en War- merhoven, een achttiental andere kunstenaars kwam uit hun eigen bestand. Om de veertig vol te ma- ken werden tenslotte nog vier nieu we deelnemers van KunstWerkt uitgenodigd werk te exposeren. De tentoonstelling met het werk van de veertig kunstenaars was ver- deeld over vier zalen van het impo- sante museum en leverde een kleurrijke en gevarieerde mix op van het meest uiteenlopende werk dat de test glansrijk was doorgeko- men. Kunst dat naar niveau met, en naar sfeer zonder grote K geschre- ven mocht worden. Of de bezoekers iets hebben ge- merkt van de kleine koerswijziging werd het afgelopen weekeinde niet helemaal duidelijk. Langzaam slenterden zij weer langs de lange rijen werken van 'hun' kunste naars en staken hun bewondering niet onder stoelen of banken. Ook bij de kleine witte bordjes naast de werken, die in zo weinig mogelijk woorden melding maakten van on der meer de titel, het gebruikte ma- teriaal en natuurlijk de prijs, werd menige rimpel in het voorhoofd getrokken. Het zo gewaardeerde werk bleek niet alleen het oog te strelen, maar ook nog eens de por- temonnee. Velen werken waren aan het einde van de beurs, zondag 3 december, dan ook gemerkt met de rode stip als teken dat dit werk een mooi plaatsje in een nabije huiskamer zal krijgen. Publieksvriendelijk was ook het feit dat de^beurs gekenmerkt werd door een grote varieteit aan kunst- vormen, stijlen en materialen. Wie zich niet kon vinden in de abstracte beelden van bijvoorbeeld George Belzer, liep gewoon een blokje om voor de lino's van Hans Wap. Voor de kijkers onder het publiek die de werken niet konden of wil- den kopen, was een speciale Kunstbeurskalender vervaardigd, die voor het luttele bedrag van fl. 12,50 kon worden aangeschaft. Op deze manier lag het binnen ie ders bereik om een beeld van VSB-prijswinnaar Frits Kloppers of een werk van Peter Hellemons in huis te halen. De beurs bracht op deze manier voor de stichting nog een leuk extraatje in het laatje. Maar ook een gelukkige bezoeker hield aan zijn uitstapje naar het Stedelijk nog een leuke opsteker over. Door een voorkeur kenbaar te maken op het bekende VSB- prijsvraagformulier kon men meedingen naar een kunstcheque ter waarde van maar liefst tweedui- zend gulden. Veel moeite om hier voor iets leuks uit te zoeken op de beurs, zal het de prijswinnaar niet hebben gekost. Daarvoor was er teveel, te mooie en te uitdagende kunst uit de regio voor handen. Karin v.d. Knaap De twee MaasstaD arrangementen zijn niet voor niets samengesteld rond de expositie in Museum Boymans-van Beuningen. Het be- in restaurant Le Papillon een uitge breide brunch geserveerd voor fl. 37,50 per persoon. Een uitgeslapen en feestelijk begin van de dag! Om de feestelijke gelegenheid kracht bij te zetten wordt vooraf een glas champenoise aangeboden. Op het menu staan warme en koude ge- rechten, waaronder krachtige run- derbouillon, kip- en visragout, ver- schillende eiergerechten, een as sortment luxe broodjes, vlees-, kaas- en zoetbeleg en uiteraard di verse dranken, waaronder koffie, thee, vruchtensappen en melk. En het leuke is, u mag net zo vaak en net zoveel opscheppen als u wilt. Wie van het MaasstaD arrange ment o,f MaasstaD Plus arrange ment gebruik wil maken of meer informatie wil kan de bon bij dit artikel invullen en opsturen naar: Hotel Inntel Rotterdam Antwoordnummer 3783 3000 WB Rotterdam U kunt ook 010-413.41.39 bellen en direct uw reservering maken. Het is wel van belang, dat u dan re- fereert aan het MaasstaD- of Maas staD Plus arrangement. treft hier een bijzondere tentoon stelling van kostbare schatten uit het Kremlin, die door de Russische tsaren en kerk bijeen zijn gebracht. Het gaat hierbij met name om voorwerpen van kunst en kunstnij- verheid uit de tijd van Peter de graag ontvang ik meer informatie over het "MaasstaD arrangement" en "MaasstaD Plus arrangement" ik wil meer informatie ontvangen over de kerstarrangementen ik wil direct een kamer reserveren: aankomst: vertrekdatum: aantal kamers: op naam van: j Naam: j Adres: i Postcode: i Telefoon: Woonplaats: Grote. Goud, zilver, al dan niet verguld, edelstenen en kleurrijk email zullen de bezoekers tege- moet schitteren. Het MaasstaD arrangement geldt voor alle dagen in de periode van 10 december tot en met 4 februari. De enige uitzondering is het Maas staD Plus arrangement dat niet tij- dens de Kerstdagen geldt. Uiter aard kunnen de MaasstaD-gasten tijdens hun verblijf in Hotel Inntel, evenals voorgaande jaren, gratis gebruik maken van het zwembad, de sauna en de fitness-apparatuur. Gewoon rustig genieten van het schitterende uitzicht over de Maas- stad kan natuurlijk ook. En dat al les voor fl. 65,- of fl. 99,-, een kor- ting van tenminste honderd gulden per persoon. Maar dat is nog niet alles. Speciaal voor MaasstaD-lezers geldt weder om de aanbieding van vijf procent korting over de totale diner-reke- ning van de speciale kerst-arrange- menten. De enige voorwaarde is, dat voor 15 december 1995 een ta- fel moet zijn gereserveerd. Tijdens de kerstdagen heeft Hotel Inntel de volgende bijzondere arrangemen ten op het programma staan: een Champagne Kerstbrunch a fl. 62,50 per persoon, een Bourgon- disch buffet a fl. 69,50 per per soon, een Diner Elegance (elegant 5-gangen Kerstdiner) a fl. 85,- per persoon en een Grand buffet de Noel dansant a fl. 95,- per persoon. Daarmee houdt het genieten in Ho tel Inntel echter nog niet op. Iedere zondag rond het middaguur wordt SCHIEDAM - Orkest Mus tang organiseert sinds 3 de cember elke eerste zondag van de maand in samenwer king met Zaal Beatrix een dansmiddag. Aanvang 13.30 - 17.30 uur in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 70 in Schiedam. Kaarten aan de zaal en telefoon te reserve ren 010-4731399. Toegang 7,50 gratis kopje koffie. Daarnaast organiseert Mus tang sinds 1 december elke vrijdag een dansavond in sa menwerking met Party Cen trum Jansen Vijverhof- straat 116 te Rotterdam. Aanvang 20.00 - 01.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Toe gang 7,50. Kaarten aan de zaal en telefonisch te reser veren 010-4731399. Reden hiervoor is de grote behoefte van Rijnmonders van alle leeftijden dm gezellig in de eigen regio te kunnen dans- en in een ongedwongen om- geving zonder lid te moeten worden van een of ander or- ganisatie met inschrijfgel- den enz. Gewoon gezellig dansen op muziek van een gerenommeerd dansorkest. SCHIEDAM - Zaterdag 9 december zal de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat het Liturgisch Ensemble Maassluis te gast hebben voor het wekelijkse inloop- concert. Het ensemble staat onder leiding van A. Sonne- veld. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Zondag 3 de cember werd door de AVRO het programma 'Leuk om te doen' uitgezon- den, waarin aandacht werd geschonken aan vrijwilli- gerswerk in musea. Ook in Schiedam zijn museum mo- len De Nieuwe Palmboom en het toekomstig Nederlands Gedistilteerd Museum gei'n- teresseerd in uitbreiding van het vrijwilligersbestand. Het gaat met name om on- dersteuning bij evenemen- ten en grote presentaties of ontvangsten. TV-kijkers die zich in de Schiedamse mu- seumsfeer willen inzetten, kunnen hiervoor recht- streeks contact opnemen met 010-4261201, mw.Tim- mermans of mw.Winkel- man. VLAARDINGEN - Deelne mers aan de cursus modelte- kenen, onder leiding van Nel de Haan, exposeren hun pot- lood- en krijttekeningen, vanaf 7 december tot 16 ja- nuari, in de hal van Kerk- centrum Holy, Reigerlaan 47. De onderling sterk ver- schillende tekeningen zijn vervaardigd tijdens tien woensdagen die aan deze ex positie zijn voorafgegaan. De exposanten zijn: E. Bre- develd, P. v.d. Burg, J. Jong- ste, H. Korver, G. Mole- naar, C. Ruizeveld, P.v. Waas. Tijdens het tekenen werden de cursisten geinspireerd door de lichtspeling op de gezichten van de modellen. Maar ook door de puurheid van een jong gezicht of het leven van een oud gezicht. Het model, mevrouw Plomp, exposeerde in Vlaar- dings klederdracht. In vol ornaat zat zij te gloren. En alle kledingstukken op pa pier vastgelegd. Bezoekers van Kerkcen- trum Holy zullen kunnen genieten van de allermooiste werken die gemaakt zijn tij dens deze cursus. T elefOOn: (j.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: i^M^irij^Dagblad.j^ntwoomjiummeMJ/g.^OOO^yB Rott^£d^m_ T029 J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13