Te late bezwaarschriften metro terzijde gelegd Sinterklaaste gast op't Hoefblad Politiespreekuur nu ook in Nieuwland Bruidspaar steelt show in Disneyland ITAL Decemberaktiviteiten op de Grote Omloop MaasposT Voorlichter van Bruggen licht communicatieplan toe aan raad Advocaat dreigt met rechter Nieuwe woningen gehandicapten geopend Nieuw Demonstratie- en proefcentrum Hoek Loos FM 106.7 en kabel 96.1 Intocht Kerstman Kerstbomen voor Schiedam Zuid Play-in voor amateurmusici I m De specialist in designvloeren Belangrijke mededeling Boterdiep 36 - Rotterdam Feyenoord Tapijten Galerie SCHIEDAM - De comtnu- nicatie tussen de gemeente Schiedam en de burgers moet beter. Dat is de bood- schap van Martin van Brug gen, hoofd van het Bureau Voorlichting van de ge meente. Gewapend met sheets en een snel pak, pre- senteerde hij op woensdag 29 november de plannen van zijn bureau voor de raadscommissie voor Stads- vernieuwing, Volkshuisves- ting en Communicatie. Communicatie moet actie- ver worden ingezet als be- leidsinstrument, zo hield hij de commissieleden voor. In zijn poging om een politiek draagvlak te verkrijgen leek hij die woensdagavond re- delijk te slagen. ffff Bonus CERAMICA ITAL: U komt er graagover de vloer! NATUURSTEEN Woensdag 6 december 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Donderdag 19-21 Jazz Melodies, Jaap Wapenaar. 21 -22 Groove gar den, Menno Sprang en Rick Riet- veld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil- lem de Boer. 12-14 Muzikale om- loop. Peter Voorburg. 14-16 Muzi kale omloop, Lennard de Bles. 16- 18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden. 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Zondag 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 nationaal Produkt. Ed van Dom- melen. 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Steijn. 16- 18 Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Marcello Stewart. 19-20 Koers, Mies den Hartog. 20-21 De Klassieken, Cees van Giezen. 21- 22 Ron van den Ende. SCHIEDAM - Winkeliersvereni- ging Hoogstraat organiseert in sa- rnenwerking met de ondernemers- vereniging Nieuwe Passage op donderdag 7 december de intocht van de Kerstman. Alle vaders en moeders van Schiedam worden daarom uitgenodigd om met hun kinderen de vriendelijke man een warm welkom te bereiden. Zij kunnen zich verzamelen op de Koemarkt, vanwaar de optocht om 19.00 uur vertrekt. Vijf minuten la- tec. zal hij bij de ingang aan het Broersveld de Nieuwe Passage aandoen, die hij rond kwart over zeven aan de Hoogstraatkant weer verlaat. Om 19.25 uur zal de kerst man arriveren op de Grate Markt bij het Stadhuis, waar exact vijf minuten later de kerstboom zal worden ontstoken. De Kerstman zal zijn tocht door het centrum per arreslee maken. Hij zal hierbij worden vergezeld door een mu- ziekorkest en hopelijk zeer veel vaders, moeders en kinderen. SCHIEDAM - Van de gemeente Rotterdam ontvangt Schiedam Zuid binnenkort drie grate kerst bomen met verlichting. Het ge- baar, dat door de Bewonersvereni- ging Schiedam Zuid (BVSZ) zeer op prijs wordt gesteld, is een recht- streeks gevolg van de goede con- tacten die Schiedams zuidelijkste wijk met Rotterdam heeft opge- bouwd tijdens de Opzoomerdag van 28 mei 1994. Tijdens die Opzoomerdag, een ini- tiatief van het Rotterdamse bureau Opzoomer Mee, staken bewoners eensgezind de handen uit de mou- wen voor een schone straat en buurt. Ook in De Gorzen sloeg de Opzoomer-actie goed aan, waar- dopr nu dus een 'beloning' is ver- -.diend. De grootste kans op de bomen maken de straten die vorig jaar de meeste energie in het Op- zoomeren stopten. De straten heb- ben zich bij de BVSZ aan kunnen melden voor een boom. „Voor de drie kerstbomen liggen voorlopig de Prins Mauritsstraat en de Rid- derkerksestraat goed in de race", vertelt Kor Kegel namens de BVSZ. ,.Als kleine tegenprestatie bieden de betreffende straten een borrel en wat te eten aan." Op wel- ke dag de drie kerstbomen worden neergezet en opgetuigd is nog niet bekend, maar waarschijnlijk vin- den de feestelijkheden plaats op 13 december. SCHIEDAM - Het Algemeen Mu ziek Overleg Schiedam (AMOS) organiseert op zaterdag 3 februari voor de vijfde maal een Play-in voor amateurmuzikanten in de itar- monie-, fanfare-, brassband- en drumband-sectie. Alle Schiedamse muziekverenigingen zijn betrok- ken bij initiatiefnemer AMOS. Tij dens de Play-in zullen enkele mu- ziekwerken worden ingestudeerd, die aan het eind van de middag ten gehore worden gebracht. De be- langstelling voor de Play-in van vorig jaar was zo groot dat de or- ganisatie genoodzaakt was de in- schrijvingen die na januari bin- nenkwamen, niet meer te honore- ren. Het belang van een snelle re- actie is hiermee hopelijk voldoen- de aangetoond. Tijdens de Play-in van 1996 zullen onder leiding van de bekende gastdirigent Hennie Ramaekers enkele muziekwerken worden ingestudeerd: Het concert, waarin de liederen ten gehore wor den gebracht, is voor het publiek van 16.15 tot 17.00 gratis tebeluis- teren. De muzikanten worden al om 09.00 uur op de oefenvloer verwacht. Het festijn vindt plaats in de Blauwe Brug aan het Bach- plein. Inschrijvingen kunnen tot uiterlijk I januari 1996 middels een inschrijfformulier worden in- gediend. Het inschrijfgeld be- draagt tien gulden per deelnemer. Hiervoor ontvangt men bovendien een gratis lunchpakket. Formulie- ren zijn aan te vragen via telefoon- numrner 2465468. 'Voorlichting moet van monoloog dialoog worden' ,,Als het om communiceren gaat. is het gemeentelijk beleid nu nog te verbrokkeld en te ondoorzich- tig. De gemeentelijke Diensten communiceren vooral binnen de eigen kring", zo typeerde Van Bruggen de huidige gang van za- ken. Als het aan hem en zijn col- lega's ligt, moet de communicatie naar een hoger niveau worden ge- tild. Met een mooi woord: 'con- cern-communicatie'. De gemeen te moet als een organisatie den- ken en ook met een mond naar buiten treden. Dat is kortgezegd de missie van Voorlichting 'nieu we stijl'. Niet alleen binnen het ambtelijke apparaat, ook in het contact met de burger moet het roer duidelijk ~\J~»B xxxxxxir&m* jj SCHIIOAM om. De gemeente moet niet voor- lichten met het idee dat zij wel weet wat goed voor de mensen is. Nee, de gemeente moet ook kij- ken en luisteren, zo bepleitte Van Bruggen een 'cultuuromslag'. „Tot nu toe is het contact met de burger overwegend een mono loog geweest en dat moet veran- deren. We moeten met zijn alien naar een situatie toe waarin er sprake is van een dialoog." Het is wellicht een van de argumenten, waarom de naam van het bureau verandert. Het modernere 'Bu reau Communicatie en Externe Betrekkingen' ruikt toch wat meer naar de dialoog dan het een- zijdiger aandoende 'Bureau Voorlichting en Kabinet'. Vervolgens somde Van Bruggen een aantal concrete actiepunten op die tijdens brainstormsessies op waren komen borrelen. Het personeelsblad Indruk en de ge meentelijke Voorlichtingspagina moeten in een nieuw jasje, zoals de hele huisstijl aan een kritische blik wordt onderworpen. Er moet worden ingehaakt bij de voorstel- len voor bestuurlijke vernieu- wing, zoals het beter informeren van burgers en het organiseren van stadsdebatten. De burger moet weten bij wie hij aan kan kloppen wanneer hij de gemeente nodig heeft. In het jargon van Van Bruggen: de gemeente moet invulling geven aan haar 'vraag- baakfunctie'. Speechbegeleiding voor wethouders is weer een an- der punt. Voorts worden de teu- gels wat strakker aangetrokken waar het de woordvoerding be- treft richting media, voor wie de gemeente blijkbaar weer iets te communicatief acteert. Tenslotte moet het Bureau Voor lichting en Externe Betrekkingen impulsen geven aan de stadspro- motie van Schiedam. ,,Met een goede promotie van onze stad kunnen we Schiedam opstuwen in de vaart der volkeren", be- toogde van Bruggen. Het klonk allemaal ambitieus. Ze- ker voor een afdeling die tot voor kort nog met een onderbezetting had te kampen. Je zou je bijna gaan afvragen of Voorlichting met de uitbreiding van vier tot zes man sterk niet weer teveel hooi op de vork neemt. Maar toch, het klonk dus ambitieus en waarom Van Bruggen niet het voordeel van de twijfel gegeven? Het raadslid A. van Loenen koos ech- ter voor het nadeel van de twijfel. „Als ik dat zo allemaal aanhoor, besluipt me toch het gevoel dat ik het al eens eerder heb gehoord", reageerde hij en hij plaatste in een adem door vraagtekens bij de per- soneelsuitbreiding. De overige fracties reageerden in een prille eerste reactie echter overwegend positief. Natuurlijk, in de toe- komst moeten de prestaties ge- evalueerd worden, maar laat de ploeg eerst maar eens aan de slag gaan, was de algemene opinie. Ook al omdat men het eens was dat de communicatie met de bur ger tot op heden niet zo goed loopt. En die moet toch op de eer ste plaats komen. M. Siljee (PvdA) keek alweer verder vooruit. „Met alle moder- ne communicatiemiddelen mis ik toch een beetje een toekomstvi- sie. Denk maar aan de opkomen- de stadsradioen stads-tv. En moet Schiedam niet op Internet?" Van Bruggen zag de mogelijkheden van die moderne middelen wel in. „We zullen in elk geval de stads- gids op teletekst gaan zetten, zo- dat we op die manier snel kunnen inspelen op veranderde gege- vens." PIETER VERMAAS SCHIEDAM - Op dit moment is fotograaf Leo van Gelder druk be- zig de tientallen rolletjes die hij volschoot in het zonnige Florida, te ontwikkelen. Zijn modellen, het bruidspaar Ronald en Jeanette Scholte, hebben er inmiddels al een glimp van opgevangen. De plaatjes zijn de resultaten van een vijf-daagse bruidsreis, die de Schiedammers van 28 oktober tot en met 1 november maakten in het kader van de jaarlijkse bruidsfoto- wedstrijd van de Club Internatio nale Bruidsfotografen. Zoals elk jaar werd ook dit jaar weer een land onder de zon uitgekozen om eens wat andere bruidsfoto's dan normaal te maken. De bruidsparen die voor deze trip waren uitverkoren, viel echter een leuke bonus ten deel. De club be- staat dit jaar vijf jaar, dus werd er feest gevierd op de meest sprook- jesachtige lokatie die mogelijk was; Disneyland in Florida. Het Schiedamse bruidspaar geeft toe de reis van hitn leven te maken ge- maakt, en dat terwijl ze vijf weken van te voren nog absoluut van niets wisten. „Toen we onze bruidsfo to's door Van Gelder lieten maken, wisten we wel dat er elk jaar een bruidspaar mee op reis mocht. Maar je verwacht eigenlijk nooit dat jij de gelukkige wordt", legt Jeanette Scholte uit. In rap tempo moest het stel dan ook paspoorten laten maken en regelingen treffen voor het werk. Van Gelder regelde een droogboeket, daar de originele ruikers het waarschijnlijk niet zou- den redden tot de dag van vertrek. Eenmaal aangekomen in Amerika, bleken de inwoners uit het land van de onbegrensde mogelijkhe- den totaal uit hun dak te gaan bij zoveel bruidjes, fotografen en ro- mantiek. ,,Er werd ons zelfs ge- vraagd of we wel echt met elkaar getrouwd waren. Ze dachten zeker dat het alleen maar voor de show was", grapt de kersverse bruid. Over aandacht hadden de Neder- landers dus in het geheel niet te klagen. en met name de Schiedam se bruid bleek menig mannenhart te stelen. Of zou het dagelijks werk zijn dat een amerikaan voor een bruid op zijn knien valt en haar ne- derig vraagt met haar te mogen walsen? Binnenkort zal tijdens een feestavond van Kodak moeten blij- ken of de foto's van Van Gelder prijswinnaars zijn. Karin v.d. Knaap SCHIEDAM - Legde mr. L.C. Baars de vinger op de zere plek, of sprak hier een advocaat die met veel poeha een door hem zelf ge- maakte blunder trachtte te maske- ren? Dat was de vraag waarvoor de raadsleden uit de commissie voor Ruimtelijke Ordening zich op dinsdag 28 november geplaatst za- gen. Aanleiding voor de verwarring was een bezwaar dat de raadsman van de bewoners van een flatge- bouw aan de 's-Gravelandseweg maakte tegen het bestemmingsplan dat een doorgetrokken metrolijn in Schiedam mogelijk moet maken. Het flatgebouw zou daarvoor ge- sloopt moeten worden. De bezwa- ren van mr. Baars waren door wet- houder L.A. Hafkamp echter ter zijde gelegd, omdat Baars een dag te laat zou zijn geweest met zijn schriftelijk protest. Baars, inspre- ker tijdens de commissievergade- ring, bestreed dit in een juridisch getint betoog over de lengte van de periode waarin bezwaar kon wor den ingediend. Dreigend sprak hij dat de rechter maar het laatste woord moet uitspreken als de ge meente zou volharden in haar niet- ontvankelijk-verklaring. Waar Hafkamp zelf geen meter week, waren sommige raadsleden niet meer helemaal overtuigd van zijn gelijk. De bestuursrechtelijke discussie had hen aan het twijfelen gebracht. Een verzoek van C. Huijken (PvdA) om de bezwaren alsnog mee te nemen („Menselijk gezien is het bezopen wat hier ge- beurt"), vond geen weerklank bij Hafkamp. In dat geval zou het eind zoek zijn, meende de wethouder: „Ik moet me aan termijnen hou- den, anderen moeten dat ook." Een meerderheid van de raads commissie schaarde zich vervol gens achter het bestemmingsplan voor de metro. Mocht de advocaat van de flatbe- woners later eventueel in het gelijk worden gesteld dan moet de proce dure voor het bestemmingsplan, waarover deze maand in de raad een besluit valt, weer opnieuw ge- start worden. Dat zou een vertra- ging opleveren van 32 maanden. Ook een bezwaar van Bewoners- vereniging Schiedam-West werd terzijde gelegd omdat het te laat zou zijn binnengekomen bij de ge meente. Bewonersvertegenwoor- diger De Kievit ontkende dit ech ter. Volgens hem was het bezwaar- schrift wel degelijk op tijd aan een medewerker van de postkamer van de gemeente afgegeven en is de gemeente zelf verantwoordelijk voor de vertraging. In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. Kts voor 2950,- fgP^Kom eens m mpt teae|s 40 x 40 cm, langs voor een 45T45 cm of 50 X 50cm^«rt|^ffip»^/riiblijvende prijsopgave. vloerverwarming_ Graag_r° Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054 Even een ritje op de schimmel van Sinterklaas tijdens zijn verblijfop 't Hoefblad. SCHIEDAM - De afgelopen week legde de vermoeide Sint zijn oude ledematen even te ruste bij kinder- boerderij't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. Een eenvoudig bed was voor hem neergezet in de stal- len, zodat hij na de lange tochten over de Schiedamse daken een lo- geeradres in de buurt had. Na een hazeslaapje stond de Sint nog een reuzekarwei te wachten. De ge meente had namelijk dertig kinde ren uitgenodigd hun schoen te ko men zetten in de tentoonstellings- ruimte van de kinderboerderij. Om ook die muiltjes te vullen, zat er voor de oude baas niets anders op dan maar weer eens naar de winkel te gaan en wat leuke attenties te kopen. Zaterdag 2 december kon- den de kinderen hun buit persoon- lijk af komen halen bij de Spaanse bisschop. Maar na het uitdelen van de kadootjes hoefden de kinderen natuurlijk niet meteen naar huis. Op grote tafels stonden allerlei ma- terialen opgesteld, waarmee ver- schillende Sinterklaas-attributen gemaakt konden worden. Om op te eten, maar ook om mee te spelen. Tussendoor kon een rondrit ge maakt worden op het paard van Sinterklaas en verdween ieder kind, zoet of niet. in de zak van Piet. Deze had overigens geen be- stemming 'Madrid', want na een wedstrijdje zaklopen verdwenen ze allemaal weer in Sints bagage- depot. Na de chocolademelk en ovenverse speculaas konden de kinderen weer naar huis, vol ver- halen over het leukste verjaar- dagspartijtje dat ze ooit hadden meegemaakt. SCHIEDAM - Zwarte Piet heeft zaterdag 2 december een aantal nieuwe woningen voor gehandi capten aan het Willem Dreesplein geopend. Als openingshandeling daalde Zwarte Piet, in het dagelijks leven militair bij de Luchtmobiele Brigade, met kado langs de gevel van het gebouw af. De zes nieuwe flatwoningen aan het Willem Dreesplein maken on- derdeel uit van het wooncluster Nieuwe Waterweg Noord van de Stichting Philadelphia Voorzienin- gen, een landelijke netwerkorgani- satie die hulp en begeleiding biedt aan mensen met een handicap. Van het cluster maken ook nog vier nieuwe flatwoningen in Vlaardin- gen deel uit, die trouwens zaterdag 2 december op eenzelfde manier werden geopend. In het gehele wooncluster komen vierentwintig mensen te wonen, die op deze manier goed gei'nte- greerd in de samenleving kunnen blijven en op basis van kleinscha- ligheid goed kunnen worden bijge- staan. In de hele regio Nieuwe Wa terweg Noord biedt Philadelphia aan 55 mensen hulp en begelei ding. SCHIEDAM - Om het contact met de burgers te vergroten, start de politie van het district Schiedam vanaf woensdag 6 december een nieuw spreekuur in de wijk Nieuw land. Bewoners kunnen hier weke- lijks met allerhande vragen en klachten terecht tussen 15.00- 17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Tij dens deze spreekuren is een vaste groep agenten aanwezig voor het opnemen van aangiften van straf- bare feiten. Maar bewoners kun nen natuurlijk voor veel meer za- ken langskomen op de woensdag. Te denken valt aan klachten om- trent buren-, jeugd- en verkeers- overlast. Ook is het mogelijk aan- gifte te doen van gevonden en/of verloren voorwerpen. Om het spreekuur voor alle inwoners van de wijk toegankelijk te maken, is gekozen voor twee lokaties. De ene is het wijkcenrum aan het Dr- .Wibautplein, de andere het buurt- huis aan het Dr.Willem Drees plein. Elke week wordt van lokatie gewisseld. In Buurthuis Nieuw land kan men terecht op 6 en 20 december, 10 en 24 januari, 7 en 21 februari en 6 en 20 maart 1996, in Wijkcentrum Nieuwland op 13 december, 3, 17 en 31 januari, 14 en 28 februari en 13 maart 1996. SCHIEDAM - Een mijlpaal, niet alleen voor Hoek Loos maar voor de hele bedrijfstak, werd donder dag 30 november in Schiedam be- reikt met het in gebruik nemen van het nieuwe Proef- en Demonstra- tiecentrum aan de Havenstraat 15. Het nieuwe centrum, dat geopend werd door burgemeester Scheeres, zal niet alleen een belangrijke rol gaan vervullen in de onderzoek- saktiviteiten op het gebied van de gastoepassing bij Hoek Loos zelf. De bedoeling is dat ook opdracht- gevers en andere relaties van het Schiedamse bedrijf voor hun re search gebruik gaan maken van de uiteenlopende technologische mo gelijkheden die het centrum biedt. Tijdens de officiele opening noem- de een van de genodigden, prof. dr. ir. Van den Kroonenberg, die te- vens algemeen directeur van de ECN te Petten is, het centrum dan ook een voorbeeld dat het belang van snelle technologische ontwik- kelingen in Nederland onder- streept. SCHIEDAM - De winkeliers van Winkeliersvereniging Hoogstraat hebben samen met de andere winkeliers uit het centrum en het Cen- trummanagement een groot aantal aktiviteiten op touw gezet om het het winkelend publiek nog meer naar de zin te maken in de gezelli- ge december-koopjes-maand. Donderdag 7 december, 19.15 uur: -Feestelijke intocht van de Kerstman, die vanuit de Oranjestraat zijn route vervolgt naar de Koemarkt. Hier kunnen alle kinderen. die zich hier hebben verzameld. aansluiten. Daarna zal de Kerstman in zijn arreslee verder gaan, in gezelschap van de kinderen en muziek- korpsen, naar de Hoogstraat. Aansluitend zal hij de kerstboom ont- steken op de Grote Markt. Zaterdag 16 december: -Op de Broersvest deelt de Kerstman leuke attenties uit. Zondag 17 december: -Kerstkoopzondag in Schiedam. Alle winkels in het centrum zijn dan ook geopend. Op de Hoogstraat kunnen de kinderen bij het Ste- delijk Museum gratis op de foto met de Kerstman en zijn arreslee en pony. Op de Grote Markt, de Lange Kerkstraat en het Broersveld staat een gezellige kerstmarkt opgesteld. Ter hoogte van Bakkerij van der Krogt kan een gratis mok Gluhwein worden gehaald. Ook deze dag deelt de Kerstman weer allerlei leuke attenties uit op de Broersvest. In tegenstelling tot eerdere berichten zal Europa's grootste onderneming op het gebied van tapijten t.w. OosterseTapijten Galerie R'dam definitief sluiten wegens dringende redenen (ziekte huidige eigenaar). Om liquiditeitsproblemen te voorkomen is met belanghebbenden in nauw overleg met bank, accountant en familie besloten over te gaan tot direkte acute verkoop van de gehele omvangrijke handels voorraad om cash flow te realiseren. Dientengevolge zal de complete voorraad tapijten uit Perzie, Pakistan, India, China en Nepal met een totale waarde van in de miljoeoen worden verkocht ver beneden de prijs met kortingen tot negentig procent w.o. zeer fraaie exemplaren in wol en zijde, alsmede duizenden hedendaagse tapijten in alle gangbare maten. Alles moet verkocht worden stuk voor stuk voor een fractie van de waarde al vanaf 50 gulden per stuk. Tapij ten zijn voorzien van een echtheid/herkomst- alsmede garantie-certificaat. Verkoop aan particulieren alsmede detailisten geschiedt uitsluitend a contant. cheques, pincode aanwezig. Maandag t/m donderdag 10.00 -17.30 uur. Vrijdag 10.00 - 21.00 uur. Zaterdag 10.00 - 17.00 uur. UOSt©rS© Bedrijvenpark tussen van Brienenoordbrug en Feijenoord-stadion achter Sligro.Tel. 010-479 6611 - *W"4*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5