Havenbogen nadert voltooiing POLITIE RAPPORT Decern berfeesten Grote Omloop Een veilige jaarwisseling ITAL Jarige Foto Klein opent vestiging in Schiedam Bruidsparen vieren feest MaasposT Kerstmarkt Clownscursus Brandtrap noodt bewoners tot een leven achter prikkeldraad Boomstammetjes' veroveren Nederland FM 106.7 en kabel 96.1 Herdruk boek De specialist in designvloeren SCHIEDAM - Een brand- trap houdt al enige maanden de gemoederen bezig aan de Lange Haven. De alumini- umconstructie, die er op last van de brandweer moest ko- men ter beveiliging van de scouts van de Sint Francis- cus Lodewijkgroep, is aan- leiding geworden van een conflict tussen direkte om- wonenden van het clubhuis, aangevoerd door Boks- schoolhouder Wim de Haan, en de Scoutleiding. Volgens De Haan is de trap, die voor een belangrijk deel aan zijn muur grenst, een regelrechte uitnodiging voor inbrekers en ander gespuis zijn huis te betreden. Daarom is hij zijn eigendom gaan beschermen met middelen die 'wellicht niet de schoonheidsprijs verdienen'. i jpapMppw - - ♦Mil. langs voor een vrijblijvende prijsopgave! CERAMICA NATUURSTEEN ITAL: U komt er graagover de vloer! team Waterschade Jan van Zutphenstraat Eenden door brandweer gered Aanhoudingen voor afsteken vuurwerk Fraudeonderzoek Wilton Fijenoord Brand door kerstversiering Pizzabezorger beroofd Extra surveillances in Hargapark Woensdag 13 december 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Maandag 18-20 Muzikale Massa ge, Aad Ouweneel en Arie van Wingerden. 20-21 Tracks, Ed van Dommelen. 21-22 Hitmixer, Peter Voorburg. Dinsdag 18-19 Non Stop. 19-20 Rondje Middellandse Zee, Asher Omissie. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Woensdag 18-19 De tachtiger ja- ren, Patrick Koster. 19-20 Beesten- boel, Irma Bolijn. 20-21 Country tijd, Daan Zonnenveld. 21-22 Tijd genoeg. Jan Willem de Boer. Donderdag 18-19 Warming up, Daan Zonneveld. 19-21 Jazz Me lodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove garden, Menno Sprong en Rick Rietveld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den Berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankesteren Jan Wil lem de Boer. 12-17 Zaterdagmid- dagexpres, Lennard de Bles en Rob v.d. Heiden. 17-18 Sport en tip 10, Patrick de Boer en Henk Groenewegen. 18-20 Top 25, Paul de Jongh. 20-22 Rustpuntjes met wisselende presentatie. Zondag 9-10 Het koude zeil, Ron v.d. Ende. 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 Nationaal Produkt, Ed van Dom melen. 14-16 Infotainment, Mari na Steijn. 16-18 Sport, Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Mar- cello Stewart. 19-20 Koers, Koers- team. 20-22 De Klassieken, Cees van Giezen. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw- land, Wijkcentrum Nieuwland en supermarkt Ganesh organiseren op zaterdag 16 december een Kerst markt enplaybackwedstrijd op het Dr. Wibautplein. De markt wordt van 10.00-15.00 uur gehouden, terwijl kinderen tussen 13.00- 14.00 uur met de Kerstman op de foto kunnen en er om 13.00 uur ballonnen kunnen worden opgela- ten. Om 16.00 uur gaat de play- backwedstrijd van start, waarna men om 20.30 uur kan binnenstap- pen bij het Kertsbal, waarvan de entree gratis is. Voor kraamhuur ad. fl.25,- kan men terecht bij Buurthuis Nieuwland, tel. 4738671. Opgeven voor het play- backen kan bij supermarkt Ganesh op het Dr. Wibautplein. SCHIEDAM - Na het verschijnen, vorig jaar zomer, van het boek Ke- thelsche Toestanden met als onder- titel 'Herinneringen van een boe- renzoon' was het snel uitverkocht. Omdat de vraag naar dit boek bleef bestaan is het in herdruk genomen en is weer leverbaar. De ondertitel doet al vermoeden dat het agrari- sche leven, en dan vooral in de eer- ste helft van deze eeuw centraal staat. De auteur, Arie Bijl, schrijft in een heldere taal en gebruikt daarbij oude boerentermen. Hier- door schetst hij een duidelijk beeld van het dorpsleven, zoals dit zich in Kethel heeft afgespeeld. Op aandringen van familie en belang- stellenden in de Schiedamse ge- schiedenis vertrouwde Arie Bijl zijn jeugdherinneringen toe aan het papier. Zo ontstond een leven- dig beeld van het leven op de boer- derij en het dorpsleven zoals zich dat, in de eerste helft van deze eeuw, in Kethel en Spaland heeft afgespeeld. Kethelsche Toestan den bevat veel foto's uit het fami- liealbum van de auteur. Daarnaast stelde een aantal Schiedammers nog niet eerder gepubliceerd mate- riaal ter beschikking. Het boek kost fl. 24,90 en is een uitgave van boekhandel Mercurius en is in de Schiedamse boekhandels verkrijg- baar. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw land organiseert voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar iedere zaterdag van 10.00-11.00 uur een Clown scursus. De cursus omvat tien les sen en een uitvoering. De kosten hiervan zijn fl.35,-. De leiding is in handen van clown Ricki en het maximaal aantal deelnemers is acht. Een goede motivatie is een vereiste. Inlichtingen zijn te krij- gen bij Buurthuis Nieuwland, tel. 4738671 (vragen naar Guy Demol) 'Als het niet anders kan, dan moet het maar' Tot drie maanden geleden was er nog helemaal niets aan de hand. Wim de Haan sleet zijn dagen in de boksschool op nummer 15, een school die naar eigen zeggen een goede naam heeft opge- bouwd in de ruim veertig jaar van haar bestaan, en de Scouts hid den hun wekelijkse bijeenkom- sten in het daarnaast gelegen clubhuis op nummer 11. In de smalle doorgang die tussen beide panden ligt, werd op 14 Septem ber echter een brandtrap gemaakt die aan de bovenkant langs het ei gen clubhuis loopt, maar die aan de onderkant, middels een over- stap, langs de muur van De Haans school en woonhuis naar beneden gaat. Op zich juicht de Schiedam- mer de komst van de trap uit vei- ligheidsoverwegingen toe. „Maar dan moeten ze hem wel aan het eigen pand bevestigen. Het maakt het potentiele inbrekers nu wel heel gemakkelijk het dak van mijn pand te beklimmen en bij mij of mijn buren in te breken." Van de ene op de andere dag was de trap ineens een feit. Bezwaren van omwonenden werden afge- daan met de mededeling dat de komst ervan was aangekondigd in Het Stadsblad en dat men naar aanleiding daarvan bezwaar had aw Wim de Haan op het dak bij de brandtrap waar veel over te doen is. kunnen aantekenen. Probleem was alleen dat de huis-aan-huis bladen juist in die buurt zeer slecht bezorgd worden. Vervol- gens zat er voor De Haan, evenals zijn achterburen, niets anders op dan zijn eigendom te gaan be schermen. „Met simpele hulp- middelen, want ik wilde er geen cent teveel aan uitgeven." Een en ander resulteerde in een simpele barricade bestaande uit een lad der, wat houten planken en en- kele meters prikkeldraad. Inbre kers wordt het zo onmogelijk ge maakt het dak vanaf de trap te be treden. Maar ook een vlotte door- gang van de scouts wordt er en- passant door bemoeilijkt bij brand of ander gevaar en dat was voor de groep weer reden de buurman een brief te sturen. De aangebrachte obstakels moesten worden verwijderd, anders zou De Haan met onmiddellijke in- gang verantwoordelijk worden gesteld voor alle materiele schade en lichamelijk letsel die de leden op zouden lopen. De brief werd besloten met de mededeling dat wanneer ik alles zou weghalen, men bereid was tot een gesprek op het clubhuis. Ik heb daarop te- ruggeschreven dat zij niet aan mijn stellage moesten zitten, omdat ik mij enkel en alleen be- schermde. En dat gesprek heb ik natuurlijk geweigerd." Maar daarmee was voor de boks- schoolhouder de kous nog niet af. Tekeningen werden door hem op- gevraagd, en al snel bleek dat men het niet zo nauw had geno men met de weergave van de werkelijke feiten. Het pand op nummer 15 was getekend als een blinde muur, terwijl er wel dege- lijk een raam en enkele luchtroos- ters inzitten. Dwars hierlangs loopt nu de trap die veiligheid moet bieden aan de buren. Ver- volgens werd mevrouw Goltsch van Bouw- en Woningtoezicht uitgenodigd eens een kijkje te ko- men nemen. Ook zij moest toege- ven dat de plaats van de trap niet helemaal gunstig was gekozen. „Zij gaf toe dat er fouten waren gemaakt, maar vertelde mij dat de gemeente er verder niets aan kon doen. Het was aan mij om het met de scouts verder uit te zoeken. Dat komt er op neer dat ik een Ci- viele Procedure kan aanspannen, maar daar heb ik nu juist geen zin in. Die trap is hun pakkie-an. Ik heb al genoeg kosten gemaakt." Wat De Haan in het hele verhaal nog het meeste dwarszit is de on- wil die hij is tegenkomen bij de Scouting, maar ook bij de politie. „Als wij van de buren te horen zouden krijgen dat ze last hadden van mijn trap, dan gingen die twee boutjes, want daar praten we in feite over, echt los. En de poli tie? Drie keer heb ik gebeld over mijn inbraakgevoelige situatie en drie keer word ik niet terugge- beld. Op een dag krijg ik bezoek van twee agenten, om te bemid- delen. Daar hebben we dus ook niets aan gehad. Als je dan zo goed bezig bent inbrekers uit de stad te weren, doe dan ook wat voor de mensen aan de Lange Ha ven en Westvest." Voorlopig blijft De Haan, net als zijn buren, veilig verscholen achter het prik keldraad. Een prettig gezicht vindt hij het niet, maar als het niet anders kan dan moet het maar. „Als mensen nu naar me toeko- men en vragen of ik last heb van die trap, dan zeg ik: nee, niet meer. We lachen er intussen al Karin v.d. Knaap SCHIEDAM - De winkeliers van Winkeliersvereniging Hoogstraat organiseren in samenwerking met de andere winkeliers in het cen trum en het Centrummanagement een groot aantal extra december- aktiviteiten die het centrum in de gezellige decembermaand nog aantrekkelijker maken voor het winkelend publiek. Zaterdag 16 december - Op de Broersvest deelt de Kerstman leuke attenties uit. Zondag 17 december - Kerstkoopzondag in Schiedam en daarom zijn alle winkels ge- opend. Bij het Stedelijk Museum kunnen de kinderen op de kiek met de kerstman en op de Grote Markt, Lange Kerkstraat en op het Broersveld staat een gezellige kerstmarkt opgesteld. Bij Bakkerij van der Krogt staat de gratis Gliihwein al te dampen. En van 12.00 tot 16.00 uur speelt een organist feestelijke klerstliederen nabij het Stedelijk Museum. Dinsdag 19 december Twee kerstmannen delen's middags folders uit op de Hoogstraat van winkeliers die meedoen met de actie Kerstvoordeel' Woensdag 20 december - Tussen 19.00-21.00 uur zijn de winkels extra open. Op de Grote Markt kan er van 19.00-19.45 uur worden meegezongen met een koor en orkest tijdens de kaarslichtavond. Donderdag 21 december - De wekelijkse koopavond wordt omgetoverd tot een winterwon- derland door een orkest van kerstmannen dat tussen 19.00-21.00 uur op de Hoogstraat te vinden is. Twee kerstmannen delen weer de bekende folders uit van de winkeliers die meedoen met de kerst- voordeelaktie. Vrijdag 22 december - Tijdens de extra koopavond is er weer veel kerstmuziek te beluis- teren op de Hoogstraat. Zaterdag 23 december - Ter afsluiting van de decemberfeesten is er op de Grote Markt een optreden van de jongens zang- en dansgroep 'The Buddies'. Zij zul- len hier een speciaal kerstprogramma ten gehore brengen. SCHIEDAM - De gruwel van elke automobilist, het betonnen paaltje of Amsterdamrriertje, lijkt te gaan worden vervangen door een in principe veel lakvriendelijker beg- renzing van wandelpad of parkeer- plaats. Tenminste, als het aan de Schiedamse kunstenares Yvon Koopman ligt. In haar atelier ont- wierp zij de zogenaamde 'Bronzen Boomstammetjes', die met hun originele vorm een tweeledig doel dienen. Het wandel- of fietspad wordt er evengoed door begrenst als met het betonnen paaltje, maar daarnaast zijn zij ook nog eens een lust voor het oog. lets wat van het gevreesde 'paaltje' niet gezegd kan worden. Het toegepaste kunstob- ject, dat wordt uitgevoerd door de firma Katharos, kan volgens de kunstenares het straatbeeld net dat ene bijzondere accent geven, dat tot nu toe altijd ontbrak. De stam- metjes kunnen geleverd worden in twee uitvoeringen. Wanneer zij in brons zijn uitgevoerd, zullen ze V Het stammetje, een nieuwe wegbegrenzer. door menselijke aanraking en door het weer met de jaren van kleur veranderen. Zonder onderhoud worden ze er zelfs alleen maar mooier op. Voor de gemeenten die niet beschikken over een goed ge- vulde beurs, heeft de kunstenares een stammetje in gietijzeren uit voering in de aanbieding. Maar ook aan de beveiliging van de ob- jecten is natuurlijk gedacht. De stammetjes worden verankerd en kunnen onder de grond met kettin- gen aan elkaar verbonden worden. De gemeente Schiedam heeft zich een goed gastheer van de kunste nares getoond, door de eerste paal- tjes aan te schaffen en te plaatsen. Maar liefst dertig stuks werden er onlangs op het Dr. Willem Drees- plein neergezet. Niet alleen voorbijgangers kunnen daardoor de praktische kunstvoor- werpen bekijken, maar ook ge- meente-ambtenaren uit andere ste- den kunnen zich nu laten overtui- gen van het nut en de schoonheid van deze nieuwe manier van beg- renzing. SCHIEDAM - Eind februari van het volgend jaar worden de eerste woningen van het nieuwbouw- complex Havenbogen opgeleverd. Het opvallende bouwproject op de Nieuwe Haven wordt gerealiseerd door Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) en Woon-, Zorg- en Dienstencentrum Frankeland. Havenbogen wordt een modern en compleet visitekaartje van Franke land en de WBS. Naast 101 wonin gen voor 55-plussers biedt het SCHIEDAM - De jaarwisseling staat voor de deur en om deze op een veilige en milieuvriendelijke manier te laten verlopen hebben de gemeente Schiedam, de brand weer, politie en het Openbaar Nutsbedrijf diverse preventieve maatregelen getroffen. Uit voor- gaande jaren is een dergelijke ge- integreerde aanpak tijdens de jaar wisseling al succesvol gebleken. De maatregelen die de werkgroep Jaarwisseling treft zijn met name gericht op het voorkomen van overlast. Daarom worden leeg- staande panden voldoende gedicht, bouwbedrijven aangeschreven om brandbaar materiaal van straat te halen en worden alle wrakken weggehaald. Caravans en aanhan- gers van particulieren dienen op een binnenterrein te worden ge- stald. Bovendien worden diverse containers geplaatst voor de opslag van kerstbomen. De komende jaar wisseling zal, als het aan de werk groep ligt, ook een milieuvriende- lijk karakter krijgen. En van de as- pecten hiervan is dat aan kerst- boomhandelaren gevraagd is de resterende bomen in te leveren bij het Milieustation van de O.N.S. Wat het vuurwerk betreft, heeft de politie reeds meegedeeld tot circa 9 januari verscherpt toezicht te houden op het afsteken van vuur werk. Alleen van zondag 31 de cember 10.00 uur tot maandag 1 januari 02.00 uur is afsteken van vuurwerk toegestaan. Onder het motto: 'Schiedam knalhard de schoonste op 1 januari' wordt de bewoners tot slot gevraagd de straat op de eerste dag van het nieuwe jaar te ontdoen van vuur- werkrommel. In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloerteaels en c ii wij uiizt cunecoe van meer oan 1 soorten wand en vloertegels en daar naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. slechts voor 2950,- lll'Kr l Kom ee"S winerverwarming rtraaa wn Idem mettegels 40 x 40cm, I A c.r\ <-m Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054 De maquette van het Project Havenbogen. complex, dat op steenworp afstand van het centrum ligt, nog vele ex tra's. Zo zullen ook een zwembad. fitnessruimte, zonneterras, bar en een recreatieruimte onderdeel gaan uitmaken van het zorgcentrum. De woningen in het complex zul len gefaseerd worden opgeleverd. Van de woningen zullen er41 wor den aangeboden in de nieuwe Woonkrant, waarin op 4 januari de eerste advertenties zullen verschij nen. Voor geinteresseerden is er nu reeds een gratis brochure beschik- baar, waarin het project uitgebreid wordt beschreven. Behalve infor- matie over woningtypen en huur- prijzen kunnen woningzoekenden er ook in lezen hoe zij voor een woning in Havenbogen in aanmer- king kunnen komen. De brochures zijn af te halen bij de WBS, Kerk- laan 33, en bij Frankeland op de Sint Lidui'nastraat 10. Daarnaast zijn de brochures ook neergelegd bij het Centraal Meldpunt voor Ouderen in de Van Swindenstraat 40, bij de sociale verhuurders in Schiedam. Vlaardingen en Maas- sluis en bij diverse wijk- en dien- stencentra. SCHIEDAM - In«en drietal kelders aan de Jan van Zutphenstraat is don- derdagochtend 7 december waterschade ontstaan, nadat zich bij een bo- vengelegen woning een lekkage voordeed. De afvoer van de wasmachine bleek op de regenpijp aangesloten te zijn. Vanwege het vriezen raakte de pijp echter verstopt waardoor het water niet meer werd afgevoerd. De lek kage was het gevolg. SCHIEDAM - De brandweer heeft donderdagmiddag 7 december met be- hulp van een ladderwagen twee eenden uit het water gered aan de Snelli- ussingel. Ze bleken vastgevroren te zijn. Een oplettende burger zag dat en belde de politie. Toen agenten de eenden niet uit het water konden krijgen, omdat ze er niet bij konden, werd de brandweer gealarmeerd. Een jonge- man bleek eerder op de dag ook al twee eenden uit het water gered te heb ben. Hij had ze meegenomen naar huis om ze te verzorgen. Alle vier de vogels zijn met zware onderkoelingsverschijnselen, naar het vqgelasiel gebracht. Overigens komt het niet vaak voor dat eenden in het water vastvriezen. Het kan zijn dat de beesten aan botulisme lijden, waardoor ze te zwak wa ren om bijtijds weg te vliegen. Daarnaast kan het water vervuild zijn, waardoor het invriezen minder tijd in beslag neemt en de eenden daardoor vast komen te zitten. SCHIEDAM - Twee Schiedammers van 18 en 19 jaar hebben donderdag- avond 7 december proces-verbaal gekregen, wegens het vroegtijdig afste ken van vuurwerk. Een doos met strijkers is inbeslaggenomen. De twee konden worden aangehouden door agenten, die in de buurt bezig waren met hun surveillance. SCHIEDAM - De politie van het district Schiedam heeft, naar aanleiding van de directeur een onderzoek ingesteld naar fraude bij de Dok en Werf- maatschappij Wilton Fijenoord. Het 52-jarige hoofd van de financiele af- deling wordt verdacht van verduistering in dienstbetrekking en valsheid in geschrifte. Hij is inmiddels ontslagen. Het bedrijf is tussen 1985 en 1995 voor een aanzienlijk bedrag benadeeld door het indienen van diverse valse declaraties en facturen. De verdachte zou verschillende bedrijven pri- vegoederen en diensten hebben laten leveren, die vervolgens bij het be drijf in rekening werden gebracht. De totale omvang van de fraude heeft men nog net kunnen vaststellen. Evenmin is het duidelijk of ook andere personen bij de fraude betrokken zijn. SCHIEDAM - In een woning aan de Mackaystraat is in de nacht van vrij dag 8 op zaterdag 9 december rond kwart over twaalf brand uitgebroken. De kerstversiering, die rondom de kaars was bevestigd, vatte vlam. Het vuur sloeg over naar de geluidsapparatuur. De bewoonster probeerde de brand eerst nog zelf te blussen, maar moest toch de brandweer alarmeren. De woning liep behoorlijke rookschade op. SCHIEDAM - Een 17-jarige pizzabezorger is zaterdagavond 9 december rond kwart voor tien op de Gedempte Bansloot beroofd van ongeveer honderd gulden. De man had op z'n brommer net een bestelling afgele- verd en keerde terug naar z'n brommer. Daar werd hij aangesproken door een onbekende man in leeftijd varierend tussen 20 en 25 jaar. die hem zowel verbaal als fysiek bedreigde. De dader wist vervoldens met de buit er vandoor te gaan. SCHIEDAM - De politie gaat de komende dagen extra surveillances uit- voer in het Hargapark. Aanleiding is het verhoogd aantal inbraken van de laatste weken. Vannacht hebben agenten het park al in de gaten gehouden. Daarbij is niemand aangehouden. Het personeel van de nieuwe Schiedamse vestiging van Foto Klein. SCHIEDAM - Na twee weken van interieur plaatsen en inrichten opende Foto Klein afgelopen don derdag 30 november haar deuren op de Hoogstraat 44 in het centrum van Schiedam. In het moderne pand, direct naast de ingang van de passage, vindt men alles op fotoge- bied, audio apparatuur, kleurente- levisies, videorecorders, videoca- mera's en videomontage. De winkel in Schiedam is de zes- tiende vestiging van het filiaalbe- drijf dat dit jaar zijn twintigste ver- jaardag viert. Na de start van een klein fotowinkeltje in Klaaswaal in de Hoekse Waard, werd praktisch ieder jaar een nieuwe winkel ge- opend. Deze winkel in Schiedam maakt de dekking in Rotterdam en omstreken bijna rond. Heel veel mensen uit Schiedam weten Foto Klein al te vinden in het centrum van Rotterdam en komen ook veel op de Oosterhof. Het succes van Foto Klein is geba- seerd op drie pijlers: lage marges en dus lage verkoopprijzen en een vriendelijke, vakkundige bedie- ning en goede service. „Foto Klein was een van de eerste die de artike- len goedkoper aanbood en daar mee groot adverteerde. Dat is altijd mijn thema geweest; liever tien ca mera's verkopen met een lage mar ge. dan het omgekeerde", aldus Leen Klein. Bij Foto Klein op de Hoogstraat heeft men een enorme keuze. Zowel op fotocamera's en toebehoren als bij televisies, audio- en video-apparatuur verkoopt Foto Klein alle bekende merken. Verder kan men er terecht voor het ont- wikkelen en afdrukken van foto's, tegen zeer lage prijzen, topkwali- teit en de volgende dag al klaar. Nu de winkel in Schiedam ge- opend is kan heel Schiedam kennis maken met de unieke Foto Klein- formule. Om de opening extra luis- ter bij te zetten zijn er de komende weken bovendien een aantal spect- aculaire openingsaanbiedingen. SCHIEDAM - Hoewel de deuren van het stadhuis op maandagavond 4 december hermetisch gesloten bleven. stond Schiedam op die avond een ware invasie van bruids paren te wachten. Rond de klok van acht maakten zo'n zeventig bruidskoppels hun entree in de grote zaal van partycentrum Bea trix aan de Lange Kerkstraat voor een gezellige avond die hen werd aangeboden door fotograaf Henk Vos. Ook dit jaar werden tijdens deze feestelijke bijeenkomst vol enter tainment tien bruidsparen uitge- loot. Zij mogen binnenkort gaan genieten van een korte vakantie in Tunesi. Vos vliegt hen naar dit zonovergoten land om nogmaals een prachtige reportage van hen te schieten. De fotograaf heeft van dergelijke fun-trips voor zijn bruidsparen inmiddels een jaarlijks terugkerende traditie gemaakt. Vo rig jaar, toen het fotohuis 25 jaar bestond, stuurde hij nog tien paren naar Parijs. Dit jaar koos hij een zonzekerder bestemming in Afri- ka. Daardoor worden er van 20 tot 28 januari de meest exclusieve re portages geschoten tussen de palmbomen, kamelen en eeuwen- oude rui'nes.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 11