I Geen excuses na 'inbraak' politie Noordvest gaat wijk in uns POLITIE RAPPORT ITAL Kerstaktiviteiten in Zwembad Zuid Expositie in Filmhuis MaasposT Bouwen naar de wensen van de klant Wij iv ens en u een voorspoedig 1996 Bakker Van der Krogt maakt Kerstmarkt nog sfeervoller Gekroonde Brandersketel zet definitief eindspurt in SKJSS FM 106.7 en kabel 96.1 V.D. VALK ELECTRONICS lj| De specialist in designvloeren KERKDIENSTEN SCHIEDAM - Tot zijn zes- tiende was hij in zijn vrije tijd eigenlijk alleen bezig met het sleutelen aan auto's en brommers. Maar toen de gitaren eenmaal waren ont- dekt kon Sander de Gier geen gitaar onder handen krijgen of hij moest ze eerst even uit elkaar halen en weer in elkaar zetten. Nu, een aantal jaren later, heeft de Schiedammer er zijn werk van gemaakt. In zijn atelier op de zolderetage van zijn woning aan de Huys- mansstraat, bouwt hij elec- trisch gitaren naar het ont- werp van de klant. Gezicht Boterham Op maat Inkoop-verkoop-reparatie audio-video-KTV Broersveld 911 Schiedam. Tel. 010 - 4737208 Bedrijfsvoering ONS rondom de feestdagen In verband met de feestdagen is de ONS gesloten op maandag 25 en dinsdag 26 december 1995 en maandag 1 januari 1996. Tevens zijn wij gesloten op woensdag 3 januari vanaf 15.00 uur. Op deze dagen blijft de ONS via het algemene nummer (2621000) bereikbaar voor het melden van storingen in de leve ring van energie, drinkwater en radio- en tv signalen. Houdt u rekening met het verschuiven van de huisvuildiensten: van maandag 25 december naar donderdag 28 december van dinsdag 26 december naar vrijdag 29 december. van maandag 1 januari naar donderdag 4 januari. De GFT-ophaaldiensten van dinsdag 26 december verschuiven naar woensdag 27 december. Tevens is er per dinsdag 26 december geen warenmarkt op het Bachplein. Uw kerstboom kun u na de feestdagen naar het Milieustation brengen of verkleind in de GFT-bak doen. Een andere mogelijk- heid is het meegeven van de boom aan de huisvuildienst. Wij verzoeken u vriendelijk om na de jaarwisseling de vuurwerkres- ten in uw straat zoveelmogelijk op te ruimen. Schiedam knalhard de schoonste op 1 januari! Directie en medewerkers van de ONS wensen u fijne kerstdagen en een prettige jaarwisseling! Winkeldief aangehouden Ongekeurde zendapparatuur inbeslag genomen CERAMICA NATUURSTEEN ITAL: U komt er graagover de vloer! Woensdag 20 december 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM - De predikbeurten voor zondag 24 december Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan, 10.00 uur. Ds.H- Kwakkelstein. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, 10.00 uur, Ds.T.D. van Soest. 17.00 uur, Ds.D.A.Snijder. 22.00 uur, Ds. R.A.Bosch/ds.G.de Lang. Huize Thomas, Griekse- straat, 10.00 uur, Hr.J.A. van Lam- balgen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, 10.00 uur, Ds.R.A. Bosch Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein, 10.00 uur, Ds- .A.N. Verheul. 19.30 uur (kinder- dienst), Ds.J.Sosef/ds.W.R.van Wieren. 22.00 uur (Kerstnacht- dienst), Ds.J.Sosef/ds.W.R.van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Al- bardastraat. 10.00 uur, Ds.W.R- .van Wieren. Dorpskerk, Noord- einde, 10.00 uur, Ds.N.K. Mos. St.Martinuskerk, W.Andriessen- laan, 09.30 uur, Ds.W.W.Verhoef. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, 10.00 uur, Ds.R.A.Bosch Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek, 20.00 uur. Pastor G.Warmerdam. Hervormde Evangelisatie op ge reformeerde grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur, Ds.K.Schipper. Grote Kerk. Lange Kerkstraat, 17.00 uur, Ds.D.A.Snijder R.K. Parochie H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106, Zaterdag, 18.30 uur, Eucharistieviering. Zondag, 10.30 uur, Eucharistieviering, Pastoor P.M. Vismans. 19.00 uur, Samen- zijn met de kinderen. 20.00 uur, Stille Heiiige mis. 24.00 uur, Plechtige Nachtmis in Grote Kerk Kapel Huize Frankeland Zaterdag, 17.15 uur, Eucharistie viering. Zondag, 09.15 uur, Huis- viering Leger des Heils Lange Haven 27, 10.00 uur, Kap- t.en mevr. A.J.Plaisier. 22.30 uur (Kerstnachtdienst), Kapt. en mevr.A.J.Plaisier. VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, 10.30 uur, Ds.D. Koster (NPB). 21.45 uur, Kerst- avonddienst Eerste kerstdag 25-12 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, 10.00 uur, Ds.G.de Lang. Grote Kerk, 10.00 uur, Ds.N.J.M.Hoogendijk. 17.00 uur, Ds.G.H.van Kooten. Huize Thomas, 10.00 uur, Ds.A.van Zet- ten. Bethelkapel, 10.00 uur, Ds.E- .J.N. Kronenburg. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, 10.00 uur, Ds.W.R.van Wieren. Magnalia Dei Kerk, 10.00 uur, Ds.A.N.Verheul. Bethelkapel, 10.00 uur. Ds.E.J.N.Kronenburg. Dorpskerk, 10.00 uur, Ds.N.K- .Mos. St.Martinuskerk, 09.30 uur, Ds.J.Sosef. Hervormde Evangelisatie op ge reformeerde grondslag Gilde College, 10.00 uur, Ds- P.Kolijn. Grote Kerk. 17.00 uur, Ds.G.H.van Kooten. R.K.Parochie Singel 106, 10.30 uur, Plechtige hoogmis. Dinsdag 26 december, 10.30 uur, Plechtige hoogmis Leger des Heils 10.30 uur, Kapt. A.J.Plaisier V rijzinnige geloofsgemeenschap 10.30 uur, Ds.A.van der Klaauw Maandag 25 december en dins dag 26 december van 10 tot 18 een gezellig gevarieerd kerstpro- gramma Woensdag 18-19 De tachtiger ja- ren. Patrick Koster. 19-20 Beesten- boel, Irma Bolijn. 20-21 Country tijd, Daan Zonnenveld. 21-22 Tijd genoeg, Jan Willem de Boer. Donderdag 18-19 Warming up, Daan Zonneveld. 19-21 Jazz Me lodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove garden, Menno Sprong en Rick Rietveld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den Berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil lem de Boer. 12-17 Zaterdagmid- dagexpres, Lennard de Bles en Rob v.d. Heiden. 17-18 Sport en tip 10, Patrick de Boer en Henk Groenewegen. 18-20 Top 25, Paul de Jongh. 20-22 Rustpuntjes met wisselende presentatie. Zondag 24 december 9-11 kerst- mis verzorgd door Gospelchannel. 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 Nationaal Produkt, Ed van Dommelen. 14-16 Infotainment, Marina Steijn. 16-18 Sport, Patrick de Boer. 18-19 Gos pel Channel, Marcello Stewart. 19- 20 Koers, Koersteam. 20-22 De Klassieken, Cees van Giezen. Zaterdag 30 december van 13.00 tot 18.00 uur De Schiedamse Top 100. Sander de Gier maakt zijn gitaren op maat Een bouwer in Hilversum bracht hem de fijne kneepjes van het vak bij. Nu staat hij er zelf voor, iets wat hem overigens zeer goed be- valt. Na een gesprek met de klant weet hij feilloos aan te geven welk soort hout, model en welke snaren het meest geschikt voor de bespeler zijn. Maar helemaal op eigen koers hoeft de Schiedam mer echter niet te bouwen. Twee toonaangevende richtingen in de elektrische gitarenwereld, bepalen grotendeels het gezicht. „Je hebt Gibson met het eigen model en Fender. Gibson werkt met mahonie en esdoorn, wat zachte, warme klanken oplevert. Een Fender-gitaar bestaat daaren- tegen voor het grootste deel uit Essenhout of Esdoorn, waardoor je een dunner, harder geluid krijgt. Het hangt dus af van het soort muziek dat je wilt gaan spe- len, welk hout en dus welke gitaar je kiest", legt De Gier uit. Door- dat de gitaar met de hand wordt gemaakt, kunnen talloze onder- delen worden afgesteld op de gi- tarist die het instrument moet gaan bespelen. „De top kan bij voorbeeld gemaakt worden naar de grootte van iemands hand. Ik maak dit onderdeel dan wat bre- der, zodat iemand zich niet in al- lerlei bochten hoeft te wringen om de snaren te vinden en te ra- ken. Ik heb het wel meegemaakt dat hier iemand kwam met een bandje van het geluid dat hij wil- de gaan produceren. Dan weet ik al: dit hout moeten we nemen. de- ze elementen en die elektronica. Samen bespreek je dan de gitaar. die aan al zijn wensen voldoet." Het zal niemand verbazen dat de klantenkring van De Gier voor het grootste deel bestaat uit gita- risten die meer eisen aan hun gi taar stellen, dan de gemiddelde hobbyist. Velen moetep er hun boterham mee verdienen, waar- onder ook een groot aantal con- servatorium-studenten. „De meeste gitaren die je in de winkel koopt, komen uit Japan. Korea of Amerika en daar man- keert vaak nog wel wat aan. Met de hand wordt het tenslotte toch allemaal wat netter afgewerkt. Maar gitaristen willen natuurlijk ook gewoon graag opvallen. Ze willen iets eigens hebben, en dat kan hier voor ze worden ge maakt." Voor een gitaar op maat rekent De Gier plusminus drieduizend gulden. Hier is hij dan zo'n zestig uur voor in de weer. Dat geld is men er in de winkel ook voor kwijt. terwijl De Gier zijn klanten bovenop alle andere voordelen nog iets extra's te bieden heeft. „Moet er iets worden aangepast, dan zit ik hier om de hoek. Met een gitaar uit Amerika wordt dat toch wat moeilijker." Voor meer informatie over gitaar- bouw en reparaties kan gebeld worden met ontwerper Sander de Gier, tel. 4737169. Karin v.d. Knaap SCHIEDAM - Naschoppen wil hij niet. „AIs je met modder gaat gooien, krijg je zelf ook vuile handen", kiinkt het uit zijn mond. Maar gelukkig met het optreden van de Schiedamse po litie is N. van Seters beslist niet. Op alle mogelijke manieren trok hij bij de politie aan de bel. Uit- eindelijk kreeg hij zijn gelijk en werden door de politie in beslag genomen goederen teruggege- ven. Zonder excuus, zonder bloe- metje. En dat stelt Van Seters flink teleur. Om maar bij het begin te beginnen. Op 23 September van dit jaar rukt de politie uit naar de woning van de vriend van de dochter van Van Seters in de M.C.M. de Grootstraat in Nieuwland. Men is immers door oplettende burgers ingeseind dat zich uit de kelderbox van de wo ning een sterke benzinelucht ver- spreidt. Op de plek des onheils wordt op advies van de brandweer uit veiligheidsoverwegingen be- sloten de kelderbox open te bre- ken, zonder achterlating van een bericht aan de eigenaar van de kel- der. In de kelder treft de politie vier bromfietsen aan. Omdat van een bromfiets het slot is verbroken en omdat een andere snorfiets als gestolen staat gesignaleerd bij de politie Rotterdam-Rijnmond, ver- moeden de mannen in het blauw diefstal. De bromfietsen en nog wat andere 'verdachte' goederen worden inbeslaggenomen en over- gebracht naar het politiebureau in Schiedam. Vervolgens springt Van Seters voor zijn aanstaande schoonzoon in de bres. Hij belt naar het minis- terie van Justitie om zijn beklag te doen en belt naar de Schiedamse politie. Omdat de betrokken agent op dat moment op de zondags- markt zijn dienst draait, belooft de politie dat Van Seters teruggebeld wordt. Van Seters blijft naast zijn telefoon zitten, die echter weigert te rinkelen. Teleurgesteld besluit Van Seters dan maar een verslagje van zijn acties te maken. En het zijn nog al wat acties: telefoontjes naar de politie van Schiedam, naar burgemeesters van Schiedam en Rotterdam, naar de Ombudsman. Brieven naar het ministerie van Justitie, naar de Schiedamse politie en naar Korpschef Hessing van de politie Rotterdam Rijnmond. Uiteindelijk volgt op 30 november het schriftelijke antwoord van de Schiedamse korpschef E.J. van de Horst. Daarin verklaart de korpschef dat de inbeslaggenomen goederen niet gestolen bleken te zijn. Van een excuus wil de politie overigens niets weten. Zo staat er in de brief: „De politie was recht- matig bezig bij het openmaken van de kelderbox en bij de inbeslagna- me van de goederen." Op dat mo ment zijn de inbeslaggenomen spullen overigens alweer terugge- geven. Toch blijven er nog wat vragen on- beantwoord. Vandaar dat De MaasposT, die zelf in eerste in stance ook een verkeerd berichtje plaatste, contact opneemt met poli- tievoorlichter Y. Eddini. Waarom heeft de politie geen be richtje achtergelaten bij de inbe- slagname? „Als in dit soort gevallen de bewo- ner niet thuis is, behoort het wel tot de standaard-procedures om een berichtje achter te laten. Dat is nu helaas niet gebeurd." Is een excuus of een bloemetje niet op z'n plaats? „Er is gewoon volgens de regels gehandeld, omdat er een vermoe- den van diefstal was. Pas achteraf bleek dat de schoonzoon van de heer Van Seters alle spullen ge woon gekocht had. De politie valt dus weinig te verwijten. Overigens begrijp ik alle ophef van de heer Van Seters niet zo. Al zijn brieven zijn gewoon binnen redelijke ter- mijn beantwoord en met zijn schoonzoon hebben we een goed gesprek gehad waarin alles is afge- handeld. Dan is het toch vreemd dat de heer Van Seters daar weer tussen komt? Hij is immers geen partij in deze zaak." Van Seters blijft echter met een on- bevredigend gevoel achter over de handelwijze van de politie. Gene- raliseren wil hij echter beslist niet „Dit is geen actie tegen de politie in het algemeen. Die heeft het de laatste tijd al moeilijk zat. Nee, ik wil ook helemaal niet met een foto in de krant, daar doe ik het alle maal niet voor." Pieter Vermaas SCHIEDAM - Acht wijkteams van Woningstichting Noordvest, de zogenaamde wijkschouwen, gaan vanaf januari 1996 de wijk in. Elk wijkteam zal bestaan uit een admi- nistratief, een sociaal en technisch beheerder, aangevuld met de huis- meesters die in de wijk werkzaam zijn. De bedoeling is dat de drie beheerders van elk wijkteam een middag lang een aantal woning- complexen uit de eigen wijk gaan bekijken. Zo wordt een nog beter zicht verkregen op de ontwikkelin- gen en gebeurtenissen in de wijk. De woningen en woonomgeving zullen onder meer worden bekeken op onderhoudstoestand, vervuiling van portieken, reparatieverzoeken van bewoners en de mate van ver- huurbaarheid. Met name de admi- nistratief beheerders kunnen hier- door bij het verhuren van de wo ningen meer gerichte informatie verstrekken. De wijkschouwen zijn een verdere uitwerking van de sociale taakstelling van Wo ningstichting Noordvest. Daar- naast wordt met het plan inge- speeld op de voornemens van staatssecretaris Tommel van VROM om 'leefbaarheid' als vijf- de taakveld toe te voegen aan het Besluit Beheer Sociale Huursector (BBSH). Dit houdt in dat de Wo ningstichting in overleg met haar bewoners werkt aan de verbetering van de woonomgeving. Zo zal er bijvoorbeeld worden ingespeeld op ideeen van bewonersorganisa- ties, maar ook bemiddeling bij overlastsituaties en het voorkomen en verhelpen van vandalisme en vervuiling zijn punten op de wijk- agenda. Daar deze problemen vaak niet eenvoudig zijn op te lossen zal de Woningstichting gaan samen- werken met de bewoners, gemeen te, ONS en de politie. De eerste wijkschouw vindt plaats op don derdag 18 januari in de omgeving van de Damlaan. Naast de maan- delijkse wijkschouw zullen de technisch en sociaal beheerders ui- teraard vrijwel iedere middag in hun wijk te vinden zijn. Uw adres voor het vakkundig herstellen van al uw reparaties. Gratis prijsopgave. cd-rom v.a. jf 4,95, zappers v.a. 39,95. N Louis Vollering van Bakkerij van der Krogt als kerstman aan de oliebollen en appelflappen. SCHIEDAM - Om zoveel moge- lijk mensen met de heerlijkste Kerst en Oudejaarslekkernijen kennis te laten maken, is Louis Vollering van bakkerij Van der Krogt onlangs aan een 13-daagse bakmarathon begonnen. Tijdens de Kerstmarkt van zondag 17 de cember was hij volop in de weer in een speciaal ingerichte stand voor zijn winkel, maar als enige bakker in waarschijnlijk heel Nederland zal hij ook op Oudjaarsdag de hele dag oliebollen en andere lekkernij- en klaar gaan maken. „Het is slo- pend", geeft Vollering toe. ,,Maar je probeert toch elk omzetje mee te pikken in deze dagen. Daar geef ik graag mijn nachtrust een paar da gen voor op." Het humeur van de altijd vrolijke bakker heeft er tot nu toe weinig onder te lijden gehad. Integendeel. Nergens heerste er op de Kerstmarkt zo'n ontspannen en gemoedelijke sfeer als op het stuk- je Broersveld voor de bakkerswin- kel. Vollering zelf had zich in een passend Kersttenue gehesen en broer Andre was voor deze gele- genheid benaderd om wat deuntjes op zijn accordeon te spelen. Om de ledematen op deze ijskoude zon dag nog een beetje op temperatuur te houden, schonk de bakker de al- ort) bekende Gliihwein. Ook de heerlijke appelbollen, Kerstkran- sen en vooral de speciale Kerst- muffins met abrikozengelei. groe- ne hagelslag en een Kerstmannetje als finishing touch gingen er in als koek. Zondag 31 december zal de bakker wederom grote hoeveelhe- den oliebollen en meer van dat lek- kers gaan bakken. Douwe Egberts koffie zegde de bakker onlangs haar medewerking toe, zodat er voor de klanten ook nog eens een dampend kopje kof fie klaar zal staan. SCHIEDAM - Een 40-jarige Rotterdammer is donderdag 14 december aangehouden wegens winkeldiefstal. De man had bij een doe-het-zelf- zaak diverse gereedschappen ter waarde van ruim 250 gulden onder z'n trui verstopt. Toen hij in de winkel werd opgepakt gaf hij direct drie snoeischaren terug. Aan het bureau vonden de agenten echter nog twee tuinscharen, een snoeischaa, een inklapbare snoeizaag en een derde remlicht onder z'n kle- ding. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. ROTTERDAM - Als gevolg van de controles die politie in samenwerking met de Hoofddirectie Telecommunicatie en Post (voorheen de Radio Con- trole Dienst) deze week heeft uitgevoerd, is donderdag 14 december pro ces-verbaal opgemaakt tegen een onderneming in de Spaanse Polder. Het bedrijf bleek ongekeurde telecommunicatie-apparatuur te verkopen. Een flinke hoeveelheid apparatuur is overigens inbeslag genomen. SCHIEDAM - De Kerstvakantie staat voor de deur en daarom orga- niseert de Dienst Sport en Recre- atie van de gemeente Schiedam van 27 tot en met 30 december ver- schillende aktiviteiten in Zwembad Zuid. Zo kan er onder andere wor den deelgenomen aan het sponsor- zwemmen van het Wereld Natuur Fonds en lekker worden geswingd op een Hawai Casino Party. Het idee is kinderen aangenaam vertier te bieden tijdens de vakantie. Het sponsorzwemmen is voor alle schoolkinderen in Schiedam die minimaal een A-diploma op zak hebben. De kinderen zwemmen geld bij elkaar voor het Wereld Natuur Fonds. De Dienst Sport en Recreatie wil hiermee aandacht vragen voor het goede werk dat het fonds al vele jaren verricht. Er kunnen maximaal tien banen van 25 meter worden gezwommen. Fa- milieleden, vrienden, bekenden en buren 'betalen' de kinderen per ge zwommen baan. Het bij elkaar ge zwommen geld zal uiteindelijk op 29 december aan vertegenwoordi- gers van het fonds worden aange- boden. Vrijdagochtend 29 decem ber staat het zwembad in het teken van beren. Daarom is de leeftijds- groep van nul tot zes jaar is tussen 10.00 en 12.00 uur ere-gast. Op het programma staat onder meer het zingen van liedjes, schminken, spelen en het kijken naar beren vi- deofilms. Ook zullen er deze mor- gen een beer en een beredokter aanwezig zijn. De entree bedraagt vijf gulden en begeleiders mogen gratis mee. Er worden maximaal 250 kinderen in het zwembad toe- gelaten. Inschrijven kan bij de kas- sa van Zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk 3. Nutricia zorgt voor wat versnaperingen tus- sendoor en een verrassing na af- loop. De feestweek zal tenslotte worden afgesloten met een Hawai Casino Party. Jong en oud kunnen van 10.00 tot 14.00 uur deelnemen aan diverse aktiviteiten of een gok- je wagen in het casino. Inschrijven hiervoor kan bij de kassa van Zwembad Zuid, na betaling van een tientje. Dit is inclusief een wel- komstdrankje, eten een consump- tie en originele Zwembad Zuid druppels, waarmee gegokt kan worden in het casino. Voor elke r.iljonair ligt er een leuke verras sing klaar. Voor meer informatie kan men het beste even bellen naar Zwembad Zuid. tel. 2465391 SCHIEDAM - De officiele ope ning van het Nederlands Gedistil- leerd Museum, in het voorjaar van 1996, komt steeds dichterbij. Daar kon een groot aantal sponsors, sub- sidiegevers, 'vrienden' en be- stuursleden zich vrijdag 15 decem ber persoonlijk van komen over- tuigen. Penningmeester Bob de Kuyper, die een reeks nieuwe sponsorbijdragen te melden had, kon na afloop niet anders conclu- deren dan dat 1995 een uitermate succesvol jaar is geweest voor het museum. Zo heeft een aantal cultu- rele fondsen de bijdrage verhoogd, een tiental bedrijven in de sponsor- categorie van fl.5000,- tot fl.75.000,- een financiele bijdrage toegezegd en wist een reeks bedrij ven en personen ter gelegenheid van het derde eeuwfeest van De Kuyper meer dan 25 duizend gul den bij elkaar te brengen. Het zo genaamde najaarsoffensief heeft daarmee in totaal een mime 2,5 ton opgebracht. Hoe wel de Lange Ha ven de afgelopen tijd dus rijkelijk beloond is met een nog steeds aan- houdende geldstroom, blijft er nog zeker meer dan drie ton nodig. Daarom gaat er binnenkort onder andere een landelijke vriendenak- tie van start om nog meer gei'nte- resseerden bij het museum te be- trekken. Vrienden ontvangen een passe-partout over het lopende jaar, twee maal per jaar een niews- brief, korting in de museumwinkel en uitnodigingen voor diverse bij- eenkomsten. Het streven is om met de aktie alleen al in Schiedam tus sen de 1500 en 2000 vrienden te werven. Al deze positieve geluiden maken duidelijk dat de Gekroonde Brandersketel definitief de eind spurt heeft ingezet. De sponsorme- ter is inmiddels al tot ver over de twee miljoen gulden gestegen. In de tweede helft van mei zal dus, mede dankzij de bijdragen van al die sponsors, een schitterend mu seum voor het publiek kunnen worden geopend. SCHIEDAM - In het Filmhuis Schiedam is nog tot en met 20 ja nuari 1996 een expositie te zien van schilderijen onder de titel 'Landschappen en stillevens". De schilderijen zijn gemaakt door Lily Kloots-Touwen. Deze Vlaar- dingse kunstenares werd op 16 april 1926 in Yogjakarta (Indone sia) geboren en is nu dus 69 jaar. Eind 1946 kwam zij naar Neder land en woont sinds 1977 in Vlaar- dingen. Schilderen en oog voor de bijzondere kanten van de 'alledaagse werkelijkheid' heeft ze waarschijnlijk van haar vader mee- gekregen. Lily heeft met tussenpo- zen gedurende grote delen van haar leven geschilderd. Sinds 1985 doet ze dit onafgebroken bij Ate lier 'De Duig' in Vlaardingen. Haar techniek omschrijft ze zelf het liefst als realistisch met een persoonlijke visie erop. De verf- soorten die ze gebruikt varieren ook, alhoewel ze zich de laatste tijd weer toelegt op het schilderen met olieverf. Voor de expositie in het Filmhuis is gekozen voor een selectie van haar werk, namelijk landschappen en stillevens. De landschappen zijn registraties van vakanties in ver- schillende werelddelen. Zo zijn bijvoorbeeld Frankrijk, Bali, Lan- zarote. en Swaziland (Zuid-Afrika) vertegenwoordigd. De stillevens geven letterlijk weer hoe mooi bij voorbeeld verschillende lege schelpen zijn. De expositie is gedurende boven- staande periode op vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur en op za- terdagavond van 20.00 tot 20.30 uur te bezichtigen voorafgaand aan de film in de filmzaal van Het Filmhuis, Nieuwstraat 12 in ge- bouw 'De Teerstoof". Voorgei'nte- resseerden ligt er een overzicht met bijbehorende prijslijst per in- zage. N® In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- naast een grote variatie in leisteen, mar- ci>...c. mer en graniet. .lechts voor/2950,- Kom eens ^**Oudere ^f^t^oos£ge!s f 3350,- en vloerverwarmtng. Graag± Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13