Chocolaterie Boulanger en de kunst van chocola maken Decern berfeesten Grote Omloop Loop eens binnen bij Walk-inn Winkel- en Win-winnaars Passage in de prijzen Champagnekurk momenteel geld waard bij Jerzees Feestkleding voor de kleintjes Cursusboek Fotograferen bij Foto Niestadt MaasposT 'Atelier' SCHIEDAM - Voor wie In Schiedam eens bijzonder uit eten wil gaan, biedt roerba- krestaurant Walk-inn aan het Broersveld een uitstekende mogelijkheid. In plaats van allerlei duistere gerechten waarvan de naam zelfs niet het kleinste belletje doet rin- kelen, schept de menukaart meteen duidelijkheid. Achter vertrouwd Schiedams klin kende namen als Roerbak 'De Walvisch', 'Proveniers' en 'Beursbrug' gaan vrij gangbare gerechten schuil. Nieuwe trend Eenvoudiger Televisie Woensdag 20 december 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.56 SCHIEDAM „Het is zoals we hadden gehoopt, veel bezoek en al veel vaste klanten", zegt Rob Krommenhoek. Samen met zijn vrouw Elly staat hij dagelijks in Chocolaterie Boulanger in de Nieuwe Passage, vlak bij de in- gang aan het Broersveld. „Ieder- een noemt het nu de 'Oude' Passa ge waar wij zitten, omdat dit ge- deelte vroeger al de Passage heette. Maar ook hier is er natuurlijk wel het een en ander opgeknapt." De Boulanger zelf mag dan als treffend voorbeeld van die laatste opmerking dienen. De winkel valt op door het witte interieur en spe- ciale larnpen die de chocolade- winkel een gezellige uitstraling ge- ven. ,,We hebben de Boulanger in- gericht zoals je dat veel in Belgie ziet", verklaart Rob Krommen hoek de sfeer in de winkel. „Bogen en togen. Veel spiegels en kristal- len lampen. En uiteraard staat alle koopwaar achter glas, zodat nie- mand er zo maar even aan kan zit ten. We vinden het heel belangrijk dat de klant het rijke aanbod goed kan zien. We bieden veel keus, dus is er voor iedereen bij ons wel wat van zijn gading te vinden." Dat een chocolaterie chocolade verkoopt, daarvan zal wel niemand verbaasd op kijken. Dus vertelt Krommenhoek wat er zoal in zijn smulparadijs verkrijgbaar is. „We verkopen uiteraard alles wat van chocolade is, maar het accent licht bij de bonbons. Bijzonder is het denk ik dat je bij ons originele rumbonen kunt kopen. De room- gevulde truffels wil ik verder nog wel noemen en ook de kersen op steeltjes. Dat zijn in chocolade ge- doopte kersen met kersenlikeur." De chocolade en bonbons worden gemaakt in Etten Leur waar zich een heus 'chocolade-atelier' van Boulanger-winkels bevindt. Om dat laatste woord moet Krommen hoek zelf wat lachen. „Ach, atelier klinkt natuurlijk leuker dan fa- briek." In Brabant zijn de Boulan ger-winkels echt een klinkende naam in chocoladeland, legt Krommenhoek vervolgens uit. „Ook in Schiedam of Rotterdam kende men die naam al. Veel men- sen hebben me laten weten dat ze blij zijn dat er nu ook dichter bij huis een Boulanger aanwezig is." Momenteel staat de Boulanger, hoe kan het ook anders, in het te- ken van de kerst. „Ja, het zijn hele drukke dagen voor ons, waarin we ons best doen om alles mooi te ver- pakken en te versieren." Met na me de hulstblaadjes en de kerst- klokjes van de meest uiteenlopen- de smaken zullen in feestelijke verpakking als warme broodjes over de Boulanger-toonbank gaan. Ook mooie Engelse blikjes en gedecoreerde mokken zijn er als geschenkartikelen verkrijgbaar. Maar ook met de Kerst en Oud en Nieuw zullen velen de smaak van chocolade niet kunnen weerstaan. Daarvoor staan de eerste ervarin- gen in de Nieuwe Passaage garant. Een Belgische inrichting, Brabant- se bekendheid, een Ettenleurs ate lier en Engelse blikjes: Je zou bijna vergeten dat het om een Schiedam- se chocolaterie gaat waarvan twee echte Schiedammer eigenaar zijn. In het meest Schiedamse winkel- centrum van het moment. SCHIEDAM - De winkeliers van Winkeliersvereniging Hoogstraat orga- niseren in samenwerking met de andere winkeliers in het centrum en het Centrummanagement een groot aantal extra december-aktiviteiten die het centrum in de gezellige decembermaand nog aantrekkelijker maken voor het winkelend publiek. Woensdag 20 december - Van 14.00-16.00 uur wordt er op het Museumplein een kindervrijmarkt gehouden. Ook gaat deze dag de kleurwedstrijd van start die helemaal in het teken van de kerst staat. Tussen 19.00-21.00 uur zijn de winkels extra open. Twee kerstmannen delen zelfs folders uit op de Hoogstraat van win keliers die meedoen met de actie Kerstvoordeel'. Op de Grote Markt kan er van 19.00-19.45 uur worden meegezongen met een koor en orkest tij- dens de kaarslichtavond. Donderdag 21 december - De wekelijkse koopavond wordt omgetoverd tot een winterwonderland door een orkest van kerstmannen dat tussen 19.00-21.00 uur op de Hoogs traat te vinden is. Twee kerstmannen delen weer de bekende folders uit van de winkeliers die meedoen met de kerstvoordeel-aktie. Vrijdag 22 december - Tijdens de extra koopavond is er weer veel kerstmuziek te beluisteren op de Hoogstraat. Zaterdag 23 december - Ter afsluiting van de decemberfeesten is er op de Grote Markt een optre- den van de jongens zang- en dansgroep The Buddies'. Zij zullen hier een speciaal kerstprogramma ten gehore brengen. „Roerbakken heeft op zich niets buitenlands", zegt bedrijfsleidster E. de Just. ,,Het is puur Nederlands en de gerechten spreken de mensen zeer aan." Niet zonder trots doet zij vervolgens de 'geheimen' van Walk-inn uit de doeken. „Roer- bak-maaltijden zijn calorie-arm en vetvrij, het is puur gezond wat we de mensen voorschotelen. Het eten wordt bereid door middel van in- ductiekoken, waarvan het grote voordeel is dat het heel snel gaat. De bezoekers zouden, als zij dat willen, bijna direct kunnen eten en zo weer kunnen vertrekken." Dat dit echter zeker niet als ongastvrij moet worden uitgelegd en slechts als voorbeeld dient, maakt De Just daarna duidelijk. „Eie klanten krij- gen het eten geserveerd op re- chauds, waarop de warme roerbak- ken worden gezet. Zo kan het eten Aan het roerbakken in de keuken van Walk inn. heel lang warm blijven en kunnen de mensen juist alle tijd nemen om van hun maaltijd te genieten." Met het roerbakrestaurant haakt Walk-inn in op een nieuwe trend van eten. Sterker nog, De Just, die al wat langer in de horeca zit, geeft aan dat Walk-inn momenteel het enige roerbakrestaurant in Neder- land is. „Het is voor ons dus ook een nieuwe ervaring, maar het is heel leuk en spannend om op dit gebied de eerste te zijn. Overigens denken de mensen soms dat we al- leen maar roerbak-maaltijden heb ben, waardoor het grootste deel van het bezoek 's avonds komt, maar dat is niet zo. Zo kun je hier altijd koffie drinken en bakken we verse wafels." Het dient trouwens te worden ge- zegd dat de Walk-inn er prachtig uitziet. De gloednieuwe grenen ta- feltjes en de gehele inrichting van de zaak ademt een warme sfeer uit. „Ja", besluit De Just, „we hebben echt geprobeerd om in de zaak een huiskamer-achtige sfeer te maken, waar je elk moment van de dag binnen kunt lopen." aMIN De winnaars van de derde Winkel en Winweek. SCHIEDAM - Nog twee weken moet de winkelaar van de Nieuwe Passage wachten op de bekendma- king van de winnaar van de felbe- geerde Fiat Punto. Maar elke week wordt er al een flink aantal deelne- mers verwend met de meest exclu- sieve prijzen. Zaterdag 16 decem ber waren de winnaars uitgenodigd van spelweek drie. Uit handen van voorzitter Johan Verploegen mocht mevrouw Mollet de cheque ontvangen, die recht geeft op een ballonvaart voor twee personen. De blijde winnares gaf onmiddel- lijk toe klaar te zijn voor het avon- tuur. De Raleigh mountainbike ging deze week naar Esmeralda de Wolf en de fietsendrager voor de auto naar mevrouw Van Kan. Een lang weekend Alfa Romeo 146 ging naar meneer Bothof, opa van een vierling. Niet zonder trots gaf hij aan dat wanneer het weer iets beter wordt, hij met de koters op pad zal gaan in de prachtige bolide van Wurth en Verschoor. Mevrouw Van der Kraan kan een lang weekend rondrijden in een Fiat Brava, terwijl meneer Sand- vliet zich sinds kort de gelukkige eigenaar van een draadloze VDO fietscomputer mag noemen. De Primafoon Buzzer was bestemd voor de heer Verlinden. Tenslotte waren er nog vier waardebonnen te vergeven met een waarde van vijf- tig gulden. Deze gingen naar mevrouw Van der Burg, Fortuin, Seip en Adema. Bij de winkeliers van de Nieuwe Passage zullen zij ongetwijfeld iets moois kunnen vinden voor dit geld. Zaterdag 23 december vindt om 11.00 uur de prijsuitreiking plaats van spelweek vier. De laatste uit- reiking is gepland voor zaterdag 30 december. Die dag zal de blauwe Fiat Punto door de gelukkige win naar, die alle vier de weken heeft meegespeeld, naar huis worden ge- reden. sirs* Lever een champagnekurk in bij Jerzees en krijg korting. SCHIEDAM - Een champagne kurk is momenteel geld waard. Hoeveel hangt af van de aankoop. De spelregels bepalen dat elke kurk goed is voor tien procent ex tra korting op alles wat bij Jerzees in de Nieuwe Passage 2 wordt aan- geschaft. De aktie loopt in de maanden de cember en januari. Hoe meer fles- sen champagne er in die tijd dus worden gedronken, hoe meer kor ting. Peter Broerse, bedenker van het idee en eigenaar van Jerzees, drukt de deelnemers wel op het hart dat alleen echte champagne- kurken geldig zijn. „Dus geen plastic dopjes, die op van die na- maakflessen zitten. Ik moet wel kunnen zien dat men moeite heeft genomen echte champagne te ko pen en te ontkurken. Het gaat dus echt om kurken die kurk zijn." De aktie is volgens de eigenaar niet bedoeld om heel Schiedam in een keer dronken te krijgen. ,,Maar het heeft wel te maken met het creeren van een feeststemming", legt Broerse uit. „Er zijn al zoveel ak- ties, dus dachten wij het dit keer lekker simpel te houden. De klant hoeft er in feite niets extra's voor te 'doen of te kopen, want die champagne wordt toch wel ge dronken. Maar als die kurk er een- maal af is geschoten, moet ieder een natuurlijk wel even over de vloer kruipen om die dop te zoe- ken." Met de ingeleverde kurken zal Broerse zelf verder niets doen. Hoewel Jerzees gespecialiseerd is in alle mogelijke vormen van tex- tielbedrukking, gaat het stempelen met een kurk de eigenaar toch te ver. „Misschien dat een kleuter- school of peuterspeelzaal er iets mee kan doen. Als dat zo is, dan kan men altijd even contact met mij opnemen", stelt de symphatie- ke eigenaar. Onder het mom van: 'Klaar terwijl u wacht' bedrukt Broerse dagelijks alle soorten textiel in zijn gezellige winkel in de Nieuwe Passage. De klant kan zelf een ontwerp, kaart of foto meenemen, maar Broerse kan ook met de klant achter zijn com puter duiken om vervolgens samen een beeltenis of logo te ontwerpen. De kracht van Jerzees is volgens de eigenaar vooral het feit dat alle aspecten, van idee tot produkt, in eigen hand worden gehouden. Dit bespaart niet alleen tijd, maar ook geld. „We hebben hier een eigen ontwerpstudio waar bijvoorbeeld logo's worden ontworpen, maar ook de zeefdrukkerij is van ons. Daarnaast hebben we eigen im port, zodat er zeer snel geleverd kan worden." Wat betreft het ontwerp dat op 't shirt, polo of mok komt te staan, is de fantasie van de klant de limiet. „Op de mokken kan bijvoorbeeld een foto in de vorm van een hartje komen of een speels logo van een bedrijf, alles is mogelijk. De prijs van deze mokken is misschien wat hoger, maar anders zou de druk- kwaliteit er gegarandeerd onder lij- den. Deze kunnen dagelijks in de magnetron of afwasmachine en blijven er goed uitzien. En daar gaat het natuurlijk om bij zo'n spe ciaal produkt." Jessica voor haar winkel in baby mode en kinderkleding. SCHIEDAM - Sinds kort is Schiedam weer een echte baby- winkel rijker. De rekken van Jessi ca's Babyboetiek hangen namelijk vol met de leukste kleding van maatje 42 tot en met 116. Niet al leen jurkjes, broeken, pakken en truitjes vullen de schappen. Ook diverse feestelijke accessoires zijn voor de kleine al te koop. De jongeman kan bijvoorbeeld net als vader met de Kerstdagen 'op chi- que' gaan, want zelfs in de aller- kleinste maten zijn diverse leuke strikjes en dassen te koop. Jessica boekt momenteel vooral veel suc- ces met de kleertjes van het merk Absorba. Het is zelfs al voorgeko- men dat men er helemaal uit Zeeland voor naar de winkel in de Nieuwe Passage kwam. „Meestal heb ik van alles maar een maatje in huis. Om een zekere exclusiviteit te waarborgen. Maar deze Zeeuw- se mevrouw bleek ook nog eens een tweeling te hebben, dus toen is er wat bijbesteld. In sommige ge- vallen is dat wel mogelijk", licht de eigenares van de boetiek toe. Over de kleuren waarin de kinde- ren tegenwoordig worden gesto- ken, is volgens haar niet al te veel te zeggen. ,,Je blijft altijd mensen houden die meer van pastel houden. terwijl an- deren het meer zoeken in felle tinten als rood of blauw." Wel is reeds duidelijk geworden dat de jurkjes weer helemaal terug van weggeweest zijn. Door het grote succes van de babywinkel, is de ei genares reeds bezig met het uit- breiden van haar collectie. Naar verwachting zal in het voorjaar ook kleding tot en met maat 176 verkrijgbaar zijn. Naast de frivole MiniMexx-pakjes voor de aller- kleinsten, zullen ook de kinderen die de babymaten al zijn ontgroeid dan een tenue uit de Kidslijn van dit merk kunnen kiezen. SCHIEDAM - Teleac zendt vanaf 6 januari 1996 op zes achtereen- voldgende zaterdagavonden (van 19.00 tot 19.30 uur op TV2) de se- rie Fotograferen uit. Aan de hand van veel voorbeelden, praktische adviezen en tips van beroepsfoto- grafen wordt in deze serie getoond hoe betere foto's te maken zijn. Bij de serie verschijnt een aantrekke- lijk cursusboek, waarin de ver- schillende onderwerpen uit de TV- serie nog eens verder uitgediept en toegelicht worden. Het boek is te koop bij Foto Niestadt in de Nieu we Passage 5, zelf ook een enthou- siast promotor van fotografie. Boek en TV-serie houden rekening met het feit dat het maken van fo to's vandaag een stuk eenvoudiger is dan vroeger. Moderne camera's maken het de fotograaf gemakke- lijk: een druk op de knop en de ca mera doet de rest. Maar het is de- gene achter de camera die nog wel steeds het resultaat bepaalt waar het onderwerpkeuze, compositie en standpunt betreft. Wie fotogra feren volgt, zal met deze zaken be- wuster omgaan en er beter en crea- tiever van leren maken. Waardoor fotograferen (nog) leuker wordt. In zes afleveringen van een half uur laten beroepsfotografen zien hoe zij in hun specialisme te werk gaan. Martin Kers is aan het werk in Schotland; Joop van Tellingen fotografeert de Nederlandse jetset tijdens Sterrrenslag; sportfoto- graag Hans Heus weet de geweldi- ge inspanningen vn een triathlon- atleet in een moment te treffen; fo- tojournalist Bert Verhoeff vat het nieuws samen in een enkel beeld. Deze en nog zo'n vijftien andere beroepsfotografen vertellen tijdens hun werk waarom ze werken zoals zc werken. Ze geven daarbij veel handige tips en praktische advie zen waar iedereen die fotofrafeert zijn voordeel mee kan doen. Een aantal van die adviezen wordt in de TV-programma's door amateurfo- tografen nog verder uitgewerkt en gedemonstreerd. Cursusboek Tijdens het kijken naar de TV-se rie hoeven geen aantekeningen ge maakt te worden. Het bijbehorende cursusboek legt helder uit hoe ie dereen beter kan leren fotografe ren. De tekst wordt bovendien ge- illustreerd met zo'n 400 foto's. Speciaal voor Feleac trok een groot aantal Nederlandse fotogra- fen op pad om juist die zaken te fo tograferen die de amateurfotograaf ook vaak als onderwerp kiest. De resultaten daaran zijn zondermeer verrassend te noemen en zullen de deelnemers ongetwijfeld op nog meer ideeen brengen. De uitleg over compositie, contrast, onder werpkeuze en andere zaken is bo vendien begrijpelijk en direcht toe- pasbaar. Wat voor soort camera wordt gebruikt is op dit moment is niet van belang. Wie overigens overweegt een camera aan te schaffen, vindt ook bijzonder waardevolle informatie in een ex tra hoofdstuk in het boek. Daarin staat beschreven welke camera's films en accessoires vandaag de dag te koop zijn en wat ze allemaal kunnen. Het cursusboek fotografe ren kost f 49,50. Wie na de cursus fotograferen toch nog vragen heeft kan dan uiteraard voor raad en daad terecht bij Foto Niestadt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 27