26 december, 2ekersti MaasposT Wethouder Reijnhout slaat mijlpaal in stadsvernieuwing 1996 MaasposT KORT SEAC REIZEN MaasposT Kleuterdansop muziekschool BQUMAN BQUMAN Pompoensoep als dier- en milieuvriendelijk Kerstmenu Start bouw Rembrandtflat Artoteek Belangrijke mededeling Oosterse Tapijten Galerie •J Milieu en bedrijvigheid, onafscheidelijk in een broos evenwicht. En kunnen wij daarbij helpen... (010) 427 36 99 Sociale Zaken en Werkgelegenheid Sociale Zaken en Werkgelegenheid Rotterdam wenst alle clienten en werkrelaties fijne feestdagen en een voorspoedig uvv WOOIMIXIIEUWS in Engelse ambiance SCHIEDAM SCHIEDAM - Dat Kerst- soep zonder ballen ook heel smaakvol kan zijn, kon men het afgelopen weekeinde zelf ondervinden. Voor de ingang van het ABC-com plex serveerden Milieude- fensie Schiedam in samen- werking met de Dierenbe- scherming alle voorbijgan- gers een kom heerlijke Pom poensoep. De soep, die werd aangeprezen als een sugges- tie voor een dier- en milieu vriendelijk Kerstdiner, lie- ten de meesten zich goed smaken. De menukaart die men er bij kado kreeg, moet thuis de rest van het werk doen. Het eten van vlees, dat men de afgelopen decennia steeds meer is gaan doen, moet tenslotte minder en kan veel beter. SCHIEDAM - De eerste paal voor de Rembrandtflat, die donderdag 14 december werd geslagen door wethou der Reijnhout, is een mijlpaal in de Schiedamse stadsver nieuwing. Het gebouw op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Rembrandtlaan moet een winkel en zestien appar- tementen gaan omvatten en is het eerste project dat wordt gerealiseerd door De Ver- nieuwde Stad BV. drs. J.A.J. Krosse, algemeen directeur. TVVIIDI KI RSTD.U, (.IQl'IM) 10.00-17.00 UI R Boterdiep 36 - Rotterdam Feyenoord Modelspoorbeurs SCHIEDAM - Het Schiedams Christelijk Mannenkoor en het Brass Consort Utrecht onder leiding van Martin van Broekho- ven zijn zaterdag 23 december in de Grote Kerk te gast tijdens het wekelijkse inloopconcert. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Kerstbingo Muziek Blauwe Brug Bingo Kerstsamenzang Pergamano GRATIS VERVOER naar Schiphoi, indien u uw vliegvakanties boekt bij (ANVR Reisadviesburo, lid SGR) B.v, Haarenlaan 782 in Schiedam Tevens een enorme keus in de GOEDKOOPSTE reizen met eigen vervoer. Huisjes, hotels, appartement< Tsjechie, Hongarije, Slowakije, 3, Duitsland, Spanje, en veie andere. no.a. ra ,0000 _ll A\ A A De DCMR wenst al zijn zakelijke en particuliere relaties een heel zuiver 1996. J? Woensdag 20 december 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM - Geheel nieuw op de Streekmuziekschool is de kursus kleuterdans. Op speelse wijze ont- dekken de kleuters hun verschil- lende dans- en bewegingsmoge- lijkheden. Ze ontwikkelen hier- door hun motoriek en hun dans- en expressiegevoel. Belangrijk is ook het leren bewegen in relatie tot mu- ziek. De muzikale begeleiding zal tijdens de lessen worden verzorgd door een pianist. Eventueel kan in- cidenteel gebruik worden gemaakt van muziek via de cassette recor der. Dure danskleding is niet ver- eist. Makkelijk zittende. losse kle- ding gaat net zo goed. De kursus duurt 15 lessen en kost fl.94,-. De Kleuterdans begint woensdag 24 januari onder leiding van docente Anja van de Velden van 13.30 tot 14.15 uur. De cursus wordt gege- ven in de Meidoornstraat 30. Voor meer informatie of inschrij- ven voor deze kursus: Streekmu ziekschool Nieuwe Waterweg Noord op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur, tel. 4269680. Ook kan een inschrijfformulier worden opeghaald bij bij Streek muziekschool Nieuwe Waterweg Noord Meidoornstraat 30, Vlaar- dingen of Lange Nieuwstraat 183, Schiedam. Dinsdan van 10.00 tot 17.00 uur Proef de "English tea", die op koninklijke wijze wordt uitgeser- veerd door onze Engelse butler. Luister naar live muziek en spannende kerstverhalen. Kerstman verwent groot en klein met allerlei iekkers. Voor de kinderen is er een kinderspeelplaats. Natuurlijk kan men ook tijdens deze sfeervolle kerstshow de uitgebreide kollekties van Bouman Meubelen en Trendhopper bezichtigen. Wie tot aankoop overgaat wordt verrast met een kerstgeschenk. Gratis parkeren bij Bouman en metro Capelsebrug met gratis vervoer v.v. THU,S IN HU,S UCJiirSO IJsselmondselaan 175 ROTTERDAM Rotterdam-Kralingseveer Tel. 010 - 284 21 II MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur 'Het eten van veel vlees eist steeds hogere prijs' Jaarlijks wordt er per persoon zo'n tachtig kilo vlees naar bin- nen gewerkt. Een ongekende hoeveelheid dierlijk voedsel, die sinds de jaren vijftig enorm is toe- genomen. Niet alleen de ruim 400 miljoen dieren in de bio-industrie worden hier echter slechter van. Door overbemesting en de hier- mee gepaard gaande ammoniak uitstoot onstaat er zure regen, die het milieu in steeds verdere mate aantast. De zorg voor het milieu aan de ene en de zorg voor dieren die vaak onnodig moeten lijden aan de andere kant, bleken de consumptie van vlees als ge- meenschappelijk strijdpunt te hebben. De regelingen voor een gezamenlijke aktie met het oog op de Kerstdagen waren dan ook in een oogwenk getroffen. „Wij liepen eigenlijk heel het jaar al met het idee een aktie te organise- tp-S 6# Fijnproevers bij het ABC-complex in de rij voor een kop pompoensoep. ren rond de Kerstdagen. De akties van boeren en het mestoverschot staan de laatste tijd immers enorm in de belangstelling", legt Fred van der Drift van Milieudefensie uit. ,,Toen we hoorden van de ak tie van de Dierenbescherming, 'Vlees, Het moet minder. Het kan beter.', besloten we hen eens te polsen. En toen was alles zo gere- geld." Het voer dat aan het Ne- derlandse vee wordt voorgescho- teld, is voor het grootste deel in het buitenland verbouwd. Op ak- kers ter grootte van zes keer Ne- derland. Van het graan waarmee de varkens worden vetgemest, wordt ruim negentig procent weer uitgepoept. Doordat deze slordige 83 miljoen ton mest enorm veel ammoniak bevat, is de overbemesting volgens Van der Drift een van de grootste ver- vuilers gewordep. „De bodem raakt op een gegeven moment na tuurlijk verzadigd. Grondwater- bedrijven in de buurt van boeren die varkens houden zijn nu al 700 miljoen gulden kwijt om al het water goed te zuiveren. Een enor- me kostenpost." Een fatsoenlijke manier van produceren is volgens de beide groeperingen dan ook van het grootste belang. Toch wordt de schuld niet helemaal in de schoenen van de boeren ge- schoven. ,,Men moet veel inves- teren, zeker als je de milieuscha- de wil gaan beperken. Wij vinden dan ook dat een deel van die kos- ten best op het bord van de consu- ment terecht mag komen. Onder- zoeken hebben overigens aange- toond dat een meerderheid van de mensen hier ook wel iets extra's voor over heeft. Men raakt steeds meer doordrongen van de prijs die er voor het stukje vlees wordt betaald." I De groep mensen die niet langer zeven dagen per week vlees eet, blijkt de afgelopen twee jaar met maar liefst elf procent te zijn toe- genomen. Hoewel de initiatiefne- mers deze groep graag nog iets groter zien worden, heeft men zich niet tot doel gesteld van ie- dereen een vegetarier te maken. „Wij propageren alleen een be- wustere consumptie van vlees", valt Mieke van Gemerden van de Dierenbescherming Schiedam bij. ,,Veel Nederlanders eten veel meer vlees dan de 75 tot 100 gram per dag die uit gezondheids- oogpunt verantwoord is. Met na me het vet hieruit kan problemen met de gezondheid op gaan leve- ren." Daarnaast zijn er vooral de laatste jaren veel scharrelslagers en slagers die biologisch vlees verkopen bijgekomen. „Een van onze standpunten is: wil je goed vlees, haal het dan bij deze sla gers. Hoe groter de vraag hier- naar, hoe meer verkooppunten er in de toekomst zullen komen. Het voer is geteeld zonder kunstmest of bestrijdingsmiddelen en de dieren kunnen daar vrij rond- scharrelen. Dat is beter voor de gezondheid van de dieren, maar ook voorjezelf." Scharrelvlees is herkenbaar aan het beeldmerk van de Internationale Scharrel vlees Controle (ISC). Een beeld merk dat aangeeft dat de betref- fende veehouder zijn dieren daadwerkelijk vrij rond heeft la- ten scharrelen en dat dat ook veelvuldig is gecontroleerd. „Mensen vragen wel eens aan ons of vlees met dat keurmerk nou ook werkelijk scharrelvlees is. Daar kunnen wij alleen maar be- vestigend op antwoorden. Sterker nog; ik eet zelf ook alleen maar vlees van de scharrelslager." Ook wijst Van Gemerden op het bestaan van vegetarische produk- ten, die ter afwisseling heel sma- kelijk kunnen zijn. „Hoewel er op je bordje met vlees uit de bio-in- dustrie als het ware een brok die- renleed ligt, zal het voor sommige mensen toch heel moeilijk zijn om het zonder dat dagelijks stuk vlees te doen. Maar met een beet- je creativiteit kom je heel ver. Het Kerstmenu van de Dierenbe scherming is daar het bewijs van." De menusuggestie voor een dier en milieuvriendelijke Kerst is aan te vragen bij de afdeling Schiedam van de Dierenbescher ming Postbus 4316 3102 GG Schiedam. In deze BV participeren gemeente en bedrijfsleven om samen de stadsvernieuwing op complexe lo- katies van de grond te krijgen. De Rembrandtflat wordt met zijn acht verdiepingen een markant ge bouw. Het is ontworpen door de bekende architect Henk Klunder, die ook in de stadsvernieuwing zijn sporen al ruimschoots heeft verdiend. Met name een aantal flats aan het Weena die van zijn hand zijn, trokken de afgelopen ja ren de aandacht. In Schiedam is Klunder bovendien lid van de nieuwe welstandscommissie, zodat de stad min of meer verzekert is van een fraai en krachtig ontwerp dat goed in de omgeving past. Te- genover het flatgebouw zal in de nabije toekomst het metrostation 'Troelstralaan' komen te liggen. .w*. -jam. «p mm Wethouder Reijnhout slaat de eerste paal. De woningen in de Rembrandtflat zijn koopappartementen met een verkoopprijs vanaf fl.225.000,-. Op de begane grond komt de win kel. De verkoop is in handen van de makelaars Anke Bodewes Ma- kelaardij O.G. en Wassenaar Ma- kelaardij O.G. Hier zijn ook de technische omschrijvingen te ver- krijgen, inclusief de tekeningen van het project. Inmiddels heeft een groot aantal mensen al belang stelling getoond voor de wonin gen, maar de oplevering ervan zal nog zeker een jaar op zich laten wachten. Tegen die tijd zal ook het terreintje voor de Rembrandtflat opnieuw worden ingericht. Met de nieuwbouw komt een eind aan een lang slepende impasse rond deze lokatie. Nieuwbouw op dit soort lokaties is immers een kostbare zaak. De vorige eigenaar van de plek lukte het niet een bouwplan te realiseren en de ge meente kampt met het probleem dat de middelen die het rijk voor de stadsvernieuwing beschikbaar stelt steeds verder teruglopen. Daarom heeft de gemeente, op initiatief van D66, samen met SSN, Slavenburg en Van Ostade BV De Vernieuwde Stad BV opgericht. Een BV waarin de gemeente zelf voor vijftig pro- cent deelneemt. Door deze con- structie, een publiek-private sa- menwerking, lopen gemeente en projectontwikkelaars samen de ri- sico's. De eventuele winsten die de BV maakt, worden gebruikt om andere verliesgevende stadsver- nieuwingssituaties op te lossen. Hoe het project er nu in werkelijk- heid uit moet komen te zien, is mo- menteel in een notedop te zien op het Stadskantoor. Daar staat name- lijk een maquette van de Rem brandtflat, de omliggende bebou- wing en het toekomstige metrosta tion. SCHIEDAM - In Artoteek Schiedam aan het Bachplein 581 zullen de gehele maand december sieraden te koop zijn. Een leuk idee voor een kadootje met kwali- teit. Voor een bedrag vanaf 25 gul den kan men verschillende siera den aanschaffen die zijn vervaar- digd door verschillende vormge- vers en kunstenaars uit de regio, waaronder ook de Schiedamse Yvon Koopman. De openingstij- den van de Artoteek zijn dins- en donderdag van 16.00-20.00 uur, woensdag van 17.00-10.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. In tegenstelling tot eerdere berichten zal Europa's grootste onderneming op het gebied van tapljten t.w. Oosterse Tapijten Galerie Rotterdam met filiaal Velp en Haarlem definitief sluiten wegens dringende redenen (ziekte huldige eigenaar). Om liquiditeitsproblemen te voorkomen is met belangheb- benden in nauw overleg met bank, accountant en familie besloten over te gaan tot direkte acute verkoop van de gehele omvangrijke handels voorraad om cashflow te realiseren. Dientengevolge zal de complete voorraad tapijten uit Perzie, Pakistan, India, China en Nepal met een totale waarde van in de miljoenen worden verkocht ver beneden de prijs met kortingen tot negentig procent w.o. zeer fraaie exemplaren in wol en zijde, alsmede duizenden hedendaagse tapijten in alle gangbare maten. Alles meet verkocht worden stuk voor stuk voor een fractie van de waarde al vanal 50 gulden per stuk. Tapijten zijn voorzien van een echtheid/herkomst- alsmede garantie-certificaat. Verkoop aan particulieren alsmede detailisten geschiedt uitsluitend a con- tant. cheques, pincode aanwezig. Maandag t/m zaterdag geopend van 10.00 uur 17.30 uur. Vrijdag geopend van 10.00 21.00 uur. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor houdt op zaterdag 23 december weer een mo delspoorbeurs van 10.00-16.00 uur in de school aan de De Wildestraat 38. Ook is er de mogelijkheid klei- ne reparaties of schoonmaakbeur- ten aan lokomotieven uit te voeren. Alleen de nieuwe onderdelen moe ten worden betaald. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Een grote Kerst bingo met talloze leuke prijzen wordt donderdag 21 december ge- houden in de grote zaal van dien- stencentrum De Woudhoek. De aanvang is 13.30 uur en men be- taalt zes gulden voor zes rondes. SCHIEDAM - De cursus Muziqk- tekstverwerking op de computer van de Streekmuziekschool Nieu we Waterweg Noord is er voor ie- dereen die wel eens noten op pa pier zel. Muziektekstverwerking betekent noten invoeren. in druk- kwaliteit uitprinten en met een druk op de knop een partij uit de partituur halen en eventueel trans- poneren. Er wordt gebruik ge maakt van het programma 'finale', dat zowel voor MS-DOS als voor Apple Macintosch computers be- staat. De cursus wordt gegeven op dinsdag van 19.30-20.30 uur en duurt tien weken. De eerste les wordt op 30 januari gegeven. De prijs is fl.235,- (incl.BTW). Voor meer informatie of een inschrijf formulier kan men bellen met 4269680. SCHIEDAM - Voor een groot aan tal cursussen als Zelfverdediging voor meisjes, de Workshop DJ voor meiden, Bridge voor begin ners en de Kinderkookklup kan vanaf heden weer worden inge- schreven in wijkcentrum De Blau we Brug. Ook bij andere aktivitei- ten is nog beperkt plaats. Voor in formatie en inschrijving kan men zich meiden bij de receptie of even bellen. tel. 4701049. In verband met de feetsdagen is het wijkcen trum van 22 december (15.00 uur) tot en met 1 januari 1996 gesloten. SCHIEDAM - De bingoballen gaan op woensdag 27 december weer rollen in Woon- en Zorgcen- trum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan. De aanvang is 14.00 uur, maar om 13.30 uur gaat de zaal al open. De entree bedraagt fl.2,50. SCHIEDAM - De Christelijke Mu- ziekvereniging Harpe Davids or- ganiseert op zaterdag 23 december een Kerstsamenzang in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Naast veel samenzang van traditio- nele Kerstliederen, zal ook het har- monie-orkest onder leiding van Cees Kramer enkele werken ten gehore brengen. Op het program ma staan onder andere de 'Christ mas Fantasy' van Jan de Haan en 'Nu daagt het in het Oosten' in een bewerking van Meindert Boekel. Medewerking zal worden verleend door de Christelijke Zangvereni- ging Kethel. Het interieur van de kerk zal door sfeervolle kaarsver- lichting worden verlicht. De avond begint om 19.30 uur, maar de deu- ren van de kerk gaan al om 19.00 uur open. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Een nieuwe cursus Pergamano gaat in januari van start in dienstencentrum De 4 Molens. De cursus bestaat uit tien lessen die elke donderdagmiddag van 13.30- 16.00 uur wordt gegeven. 11 ja nuari vindt de eerste les plaats en de kosten zijn fl.5,- per les. Meer informatie bij het dienstencentrum, tel. 4705500. Vrijwilligerswerk: Leuk om te doen! Heeft u al eerder van de NET WERK EN in de thuiszorg gehoord of heeft u de spotjes op TV gezien? Wilt u nu zelf aan de slag als vrijwilliger? Dan bent u aan het goede adres bij een van de organisaties van de netwerken in de thuiszorg. Voor de onderstaande vacatures zoeken de organisaties vrijwilligers. Een opleiding en ervaring is niet noodzakelijk. Enthousiasme en goede wil zijn voldoende! DE OPROEPCENTRALE Zoekt vrijwilligers in de intensieve thuiszorg voor dementerende ouderen. langdurig zieken en/of patienten in de laatste levensfase. □0 iOD 'r ninn HET RODE KRUIS Zoekt vrijwilligers voor het begeleiden van ouderen en gehandicapten en een medewerker voor sociale en recreatieve begeleiding. DE UNIE VAN VRIJWILLIGERS Zoekt een vrijwilliger voor de handwerkwagen en voor de verzorging van bloemen en fruit in het ziekenhuis. DE ZONNEBLOEM Zoekt vrijwilligers voor het bezoeken van hulpbehoevende ouderen, langdurig zieken en gehandicapten. DE SOCIAAL PEDAGOGISCHE DIENST Zoekt vrijwilligers die praktische ondersteuning willen bieden aan gezinnen met een kind bij wie sprake is van een handicap of een ontwikkelingsachterstand. DE HULPDIENST Zoekt vrijwilligers die bij zieken. ouderen of mensen die aan huis gebonden zijn hand- en spandiensten op allerlei terrein willen verrichten. Heeft u na het lezen van deze vacatures zin om aan de slag te gaan? Zit er niets voor u bij maar wilt u toch zinvol bezig zijn in het vrijwilligerswerk? Neem dan contact op met: SCHIEDAM: het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, tel. 246 50 I I. VLAARDINGEN: de regionale coordinator Praktische Thuishulp. tel. 473 28 00. i 1 1 1 r 1 1 a a 1 1 - ve ulivii\ wciidi di ziim zcmemive en uinuiuueie m tA,\1eudienst Rijnn,0l

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3