leiivoor indivi ar of casco GR0EN00RD Droomwon'It* uden a Tal Chi ELKE DAG EEN JAAR LANG Regelmatig inspecteren van de auto loont T ROOW- GeBoorte- GeleGenheids- Kaarten Voor Eikcn i»a je iiaai UW DIER VERMIST? St. "Amivedi" Voor honden ea. dieren: 010-483 5012 Voor poezen, Noord eo.: 010-434 61 63 Voor poezen, Zuid eo.: 415 50 35 Hoekschewaard 01862-3405 Teksttel. doven slechthorenden 010-435 36 50 DRUKWERK Gratis met tie bus naur EIKKNLAND. OPENINGSTIJDEN: MEUBELBOULEVARD CAPELLE Ontspannen leren bewegen Beginnerscursus 11 lessen van 19.15 - 20.30. Open lessen (/10,-11 en 18 januari Woelhoek, Dorpsstraat 22, Nieuwenhoorn Info: 070 - 346 92 02 ('s avonds) Verkeersveiligheid kent veel kanten. Naast het naleven van de verkeersregels, het dragen van de gordel en het nalaten van onveilige handelingen, vormt ook het voertuig zelf een beiangrijk veitigheidsaspect. Hoewel het aantal ongevallen, veroorzaakt door technische mankementen aan een voertuig, vrij klein is - zeker sinds de invoering van de APK -, is elk ongeval er een te veel. Daarbij komt dat een goed onderhouden auto voor de bezit- ter zowel een veilige als een zuinige auto is. Regelmatig onder- houd leidt uiteindelijk tot kostenbesparing voor de eigenaar en tevens tot meer veiligheid op de weg. Onderhoud is behoud Maximale veiligheid Tot drie jaar Vraag naar de VVN-krul! Ruim e£n miljoen automobilisten combineren jaarlijks een onder houdsbeurt van hun auto met een Veiligheids- en Milieu-Inspec tie en krijgen daarna de 'veiligheidskrul' van Veiligheidsinspec ties VVN op de voorruit. Dit geeft de berijder de zekerheid, dat zijn auto in een goede, verkeersveilige staat verkeert. De keuring omvat alle voor de verkeersveiligheid en het milieu belangrijke onderdelen van de auto. Eigenaars ontvangen na afloop een inspectierapport waarin de resultaten van de keuring staan ver- meld. De kilometerstand wordt geregistreerd bij de Nationale Auto Pas. Het jaarabonnement op Diergaarde Blijdorp Na een vakantie gaat u uitgerust weer fris aan het werk. Hetzelf- de geldt voor de auto na een servicebeurt, gecombineerd met een Veiligheids- en Milieu-Inspectie van VVN. Minimaal een keer per jaar heeft uw auto een intensieve technische controle nodig om goed zijn werk te kunnen blijven doen. Immers: 'onderhoud is behoud' en 'voorkomen is beter dan genezen'. Veiligheid voor alles Rijstijl WESTVEST 36 31 11 BW SCHIEDAM TEL.: 010 - 4715496 r 1 HOOFDWEG Of een dier gevonden? Bel: Kosteioze registr. v. vermiste en gevonden dieren. De bus rijdt op zaterdag en koopavond frequent tussen station Alexander en Eikenland. Maandag 13.00-17.30uur. Vrijdag 9.30-21.00 Uur koopavond. Dinsdag t/m Donderdag 9.30-17.30 uur Zaterdag 9.30 i7.00 uur. -ROTTERDAM/DEN HAAG A20 GOUDA/UTRECHT-* Af«la916^G Schinkelsebaan 4. 2908 I J Capelle a/d IJssel Meubelboulevard, Telefoon 0I0 - 442 00 23 Opmilming bij Eikenland Casco woning De cascowoning kenmerkt zich door een geheel afgewerkt exterieur (gelijk aan een aangeklede woning) en een nog geheel in te vullen interieur. In overleg met de architect knnt u letterlijk de gehele indeling van de woning de revue laten passeren. Maar niet alleen de indeling is aan u, ook de afwerking zoals keuken, badkamer, stucwerk etcetera kunt u naar eigen wens laten uitvoeren. Cascoprijs: 360.000,- v.o.n.exdusiefafbouwpakket Nieuwbouw op de Warande in het centrum van Schiedam biedt kopers met individuele wooneisen de ruimte. Voor de een betekent dit een ruim luxueus herenhuis met een prak- tijkruimte en garage. De ander heeft wellicht andere wensen en regelt de indeling van de woning daarom liever zelf. Met de nieuwbouw van VDM Architecten kunt u alle kanten op. U kunt kiezen uit een aangeklede woning of een cascowoning. De herenhuizen zijn rustiek en sfeervol gelegen en bestaan uit 4 woonlagen. De woningen staan op eigen grand en beschikken over een voortuin (6 m) en een achtertuin (14 m). VAN DOP MATHOT BV gTlSfmi 'Chitokl.n .n ...do.v.nJ no.nl.ur. Aangeklede woning Begane grond: royale hal en garage met berging en een tuinkamer met schuifpui naar de tuin. 1 e verdieping: woonkamer (40 m2) met balkon op ZW, woonkeuken in hoekopstelling (20 m2) met vaatwasse', gaskookplaat en afzuigkap. 2e verdieping: overloop en 3 slaapkamers (20 m2,12 m2 en 8 m2), badkamer met ligbad en douche, 2e toilet en wastafel. 3e verdieping: studio (22 m2) en dakterras (15 m2) Prijs: f 438.000,- v.o.n. WEEK TOTAAL - TX002 Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Anke Bodewes Makelaardij Rubensplein 8 3117 BK Schiedam Telefoon 010 - 426 52 00 Bij de WN Veiligheids- en Milieu-Inspectie wordt aandacht besteed aan alle vitale punten van de auto. Goed met de auto omgaan heeft tal van voordelen. Een goed onderhouden auto is plezieriger om in te rijden. Het geeft een rustig gevoel als je weet dat de con- ditie van het voertuig picobello is. Je hoeft je geen zorgen te maken over even- tuele pech onderweg. Want die pech komt altijd hoogst ongelegen. 's Avonds laat op een donkere, verlaten weg, terwijl de door Erwin Krol aangekondigde depressie met windkracht acht en regen- vlagen ook net boven de plek des onheils arriveert... Goed onderhoud loont de moeite. Met de veiligheids- en milieu-inspectie van Vei- ligheidsinspecties VVN - de bekende 'krul' - is de automobilist ervan verze- kerd dat zijn/haar auto in de best moge- lijke conditie verkeert. Ruim 4000 BOVAG-autobedrijven voeren de inspectie uit in combinatie met een onderhoudsbeurt. Zo'n inspectie verdient zichzelf weer terug. Door minder kans op pech en min der kans op onvoorziene kosten. Terwijl een regelmatig onderhouden motor min der brandstof verbruikt dan een automo- tor waar nauwelijks naar wordt omgeke- ken. Goed onderhoud resulteert in een hogere restwaarde van de auto. Niet voor niets luidt de uitdrukking: Onderhoud is behoud... Extra voordeel is dat de auto na de VVN Veiligheids- en Milieu-Inspectie maxi male veiligheid biedt. Goed werkende remmen zorgen voor een kortere veilige remweg. Dit kan van levensbelang zijn. Wieiophanging, stuurinrichting, schok- dempers en banden worden gecontro- leerd. Zodat de auto koers- en trillingvrij op de weg ligt, wat vooral in bochten heel beiangrijk is. Van de banden wordt de profieldiepte ruim 35 jaar geleden het initiatief tot oprichting van Veiligheidsinspecties VVN. Deze hebben enorm veel bijgedra- gen aan de verkeersveiligheid van rij- dend Nederland. Veiligheidsinspecties VVN richt zich pri- mair op alle nieuwe auto's tot drie jaar en op oudere auto's die als occasion bij garages en autobedrijven te koop worden aangeboden. Na de eerste drie jaar valt de auto onder de verplichte APK. De Vl-keuring is zo beiangrijk, omdat juist met nieuwe, vaak zakelijk gebruikte auto's in korte tijd soms veel kilometers worden afgelegd. Slijtage van vitale onderdelen gaat bij deze 'kilometervre- ters' daarom ook sneller. De VVN-veiligheidskrul geeft zekerheid. Als u uw auto inruilt of verkoopt, kunt u aantonen dat uw auto in een goede tech nische staat verkeert. Daar vaart uw por- temonnee wel bij. Maar de krul biedt ook de koper houvast. Hij weet immers, dat hij een auto aan- schaft waarmee hij veilig kan rijden. Als de keuring is uitgevoerd in combina tie met een onderhoudsbeurt, dan is de kans op dure reparaties zo klein moge- lijk. Dus vraag naar de krul, uw garage weet er meer van! Met een veilige auto bent u ook voordeliger uit gemeten. Tevens wordt de spanning gecontroleerd en zonodig bijgesteld. Ook van levensbelang als regen, sneeuw of vallend blad de weg glad maken. Met het milieu in het achterhoofd wordt de samenstelling van de uitlaatgassen en de afstelling van de motor gecheckt. Gun- stig voor het brandstofverbruik en voor onze leefomgeving. Dat de verlichting en wisserbladen in orde moeten zijn voor een goed zicht, is ook een uitgemaakte zaak. De Veilig heids- en Milieu-Inspectie van Veilig Vakkennis en dejuiste apparatuur zijn voor het garagebedrijf onontbeerlijk om de WN'-Veiligheidsinspectie te Verkeer Nederland let hierop. kunnen uitvoeren. Technisch oke: een veilig idee Deze keuring van de Veiligheidsinspec ties VVN gebeurt op vrijwillige basis en wordt.meestal uitgevoerd samen met een servicebeurt. Alleen bedrijven aangesloten bij Veilig heidsinspecties VVN mogen deze keu ring uitvoeren. Zij hebben de apparatuur en beschikken over voldoende vakkennis Diergaarde Blijdorp Van Aerssenlaan 49, 3039 KE Rotterdam Tel 010 - 443 14 31 In eigen belang dient men de termijnen voor de servicebeurt serieus te nemen. Regelmatige onderhoudsbeurten houden de auto in top-conditie, voorkomen dure reparaties en helpen de waardeverminde- ring van de auto zo klein mogelijk te houden. Verder zijn regelmatige servicebeurten de voorwaarde voor eventuele aanspra- ken op de garantie van de auto. Onderdelen en materialen, zoals banden, remvoeringen en wisserbladen, slijten door dagelijks gebruik. Tevens moeten de vloeistoffen, die de auto verbruikt of die verouderen, zoals bijvoorbeeld motorolie en remvloeistof, regelmatig worden gecontroleerd. Niet alleen zijn de intervallen voor de servicebeurt de laatste jaren groter geworden, ook zijn enkele werkzaamhe- den vervallen. De elektronische ontste- king en inspuiting hoeven niet meer te worden afgesteld. Dit geldt vaak ook voor kleppen met een hydraulische klep- spelingsregeling. Delen die aan slijtage onderhevig zijn, werden weliswaar verder ontwikkeld, toch moeten ze vanwege hun zware belasting regelmatig worden gecontro leerd en - zo nodig - worden vernieuwd. Ook voor een auto geldt dat 'elke ketting zo sterk is als de zwakste schakel'. om deze inspectie goed te kunnen uitvoe ren. In totaal gaat het om ruim 4000 BOVAG-autobedrijven. Ze zijn herken- baar aan het muurschild met de bekende krul in rood/witte uitvoering. Veilig autorijden begint met degelijk onderhoud en een grondige inspectie. De kans op storingen is dan minimaal en als automobilist weet u zeker dat uw auto het milieu niet meer belast dan noodza- kelijk. En, u rijdt in een veilige auto. Ook dat is van belang voor uzelf, uw passa- giers en uw medeweggebruikers. Daarom namen VVN en de BOVAG Goed afgestelde verlichting verhoogtde verkeersveiligheid. Welke automobilist is zich ervan bewust, hoe vaak hij in de loop van het jaar een stoeprandje heeft 'gepikt' of met een te lage bandenspanning heeft rondgetoerd? Of het feit dat de beginnende automobi list zo af en toe wel 'ns met een aange- trokken handrem rijdt? Het is duidelijk dat een servicebeurt ook nodig is om mankementen als gevolg van kleine fou- ten in de rijstijl op te sporen en te her- stellen. Een ondoordachte rit over een slecht wegdek of door het terrein kan de bodemplaat en de beschermende rubber- delen aan de onderkant van de auto beschadigen. De servicebeurt verhelpt zulke onvolkomenheden en voorkomt verdere schade. zoals roest en inwerking van vuil op mechanische delen. ledere automobilist is gebaat bij een perfect werkend remsysleem. De WN Veiligheids- en Milieu-Inspectie laat niets aan het toeval over.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13