'Wij schrijven geen zoete verhalen' 'Het moet nu alleen ook nog in Schiedam worden gebrouwen' H SENSATIONEIE 0PRUIMIN BQUMAIM MaasposT ITAL CERAMICA NATUURSTEEN MaasposT KORT Gevelplaten vervangen WOOIXI NIEUWS BQUMAIM een GA%rs»oP MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 llonka de Hoog en Mandy van der Maas winnen verhalenwedstrijd 'Schiedams Bok' meest gewaardeerd bokbier De specialist in designvloeren Krant Stichting Beschermd Stadsgezicht helpt particulieren bij restauratie 3,5 Miljoen of 3,5 duizend VER KERKDIENSTEN SCHIEDAM SPIJKENISSE - De Duivel keek het kereltje vol pure minachting aan en ant- woordde: „Dat zwarte ziel- tje van jou is helemaal niets waard, maar daar kom ik niet voor, geloof het of niet, ik ben hier uit menslievend- heid." Blij keek de ziele- poot hem aan en zei: „Dus je komt mij redden?" De Dui vel begon satanisch te la- chen tot de lachtranen over zijn slechte gezicht stroom- den en kakelde: „Nou, ie- dereen denkt dat ik ge- voelloos ben, maar ergens heel diep in mij zit een vleugje van een heel klein beetje gevoel en dat minus cule beetje ga ik aan wenden om de mensheid een onver- getelijk kerstcadeau te schenken: ik ga jou meene- men naar de hel." Barrieres SCHIEDAM - Dat er in Schiedam een prima borreltje wordt gedistilleerd is wereld- wijd bekend. Dat er tegen- woordig ook een bijzonder pilsje wordt gebrouwen, mag nieuws heten. Voor de niet- ingewijden althans. In krin- gen van bierkenners is het 'Schiedams Bokbiertje' im- mers al drie jaar lang een ge- liefde versnapering. Onlangs werd dit najaarsbier van Henk Post, dat bij tapperij Het Weeshuis wordt ge- schonken, uitgeroepen tot het meest gewaardeerde bokbier van kleine brouwers. Kom eens ITAL: U komt er graagover de vloeri als het om wonen gaat SCHIEDAM - Jac Vinke is zaterdag 6 januari te beluisteren in de Grote Kerk tijdens het wekelijkse inloopconcert. Voor de vaste gasten van het concert zal niet onbekend zijn dat Vinke prachtig piano speelt. Ook voor degenen die nog niet bekend zijn met de muzikale talenten van deze pianist is dit gratis con cert een aanrader. De aanvang is 15.00 uur. Klussenclub Polynesisch dansen Muzieknoten Pergamano Country en Western Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk J V - Woensdag 3 januari 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds.G.de Lang Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.J. Berkheij Aanvang: 17.00 uur Cand.D.Verk- uil Huize Thomas, Grieksestraat Aanvang: 10.00 uur Ds. A.van Zetten Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Hr.G. A.Bruin Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein Aanvang: 10.00 uur Ds.R.A. Bosch Magna- lia Dei Kerk, Albardastraat Aan vang: 10.00 uur Ds.W.R.van Wie- ren Bethelkapel, Nieuwe Maas straat Aanvang: 10.00 uur Hr.G.A- Bruin Dorpskerk, Noordeinde Aanvang: 10.00 uur Ds.N.K.Mos St.Martinuskerk, W.Andriessen- laan Aanvang: 09.30 uur Ds.J.Sos- ef Schieland Ziekenhuis Aanvang: 10.30uurMw.l.A.Sille-Felman Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan Aanvang: 10.00 uur Ds. Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 17.00 uur Cand.D.Verkuil R.K. Parochie H.Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106 Zaterdag, 06/01: 17.15 uur kapel, 18.30 uur Eucharistie- viering Leger des Heils Lange Haven 27 Aanvang: 10.30 uur Kapt. en mevr.A.J.Plaisier V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uur Ds.D.Koster (NPB) Maandag 18-20 Muzikale Massa ge, Aad Ouweneel en Arie van Wingerden. 20-21 Tracks, Ed van Dommelen. 21-22 Hitmixer, Peter Voorburg. Dinsdag 18-19 Non Stop. 19-20 Rondje Middellandse Zee, Asher Omissie. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Woensdag 18-19 De tachtiger ja- ren, Patrick Koster. 19-20 Beesten- boel, Irma Bolijn. 20-21 Country tijd, Daan Zonnenveld. 21-22 Tijd genoeg, Jan Willem de Boer. Donderdag 18-19 Warming up, Daan Zonneveld. 19-21 Jazz Me lodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove garden, Menno Sprong en Rick Rietveld. 21-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den Berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil lem de Boer. 12-17 Zaterdagmid- dagexpres, Lennard de Bles en Rob v.d. Heiden. 17-18 Sport en tip 10, Patrick de Boer en Henk Groenewegen. 18-20 Top 25, Paul de Jongh. 20-22 Rustpuntjes met wisselende presentatie. Zondag 9-10 Het koude zeil, Ron v.d. Ende. 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 Nationaal Produkt, Ed van Dom melen. 14-16 Infotainment, Mari na Steijn. 16-18 Sport, Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Mar- cello Stewart. 19-20 Koers, Koers- team. 20-22 De Klassieken, Cees van Giezen. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKT1E-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Dit is een passage uit het verhaal dat de jury van MaasstaD week bladen heeft gekozen tot het beste decemberverhaal 1995. Na een zeer strenge, maar bovenal inten- sieve selectie uit de ruim vierhon- derd inzendingen die uit alle hoe- ken van de regio zijn gestuurd, is het verhaal Het Kerstgeschenk uiteindelijk als winnaar uit de bus gekomen. Dit imposante, tamelijk ludieke verhaal is geschreven door de 30-jarige dames llonka de Hoog en Mandy van der Maas. Het uit Spijkenisse afkomstige duo heeft met hun zeer originele verhaal de vakkundige jury het meest weten te imponeren. Naast de verkregen roem kunnen zij binnenkort ook met voile teugen gaan genieten van hun zeer ver- diende hoofdprijs; een vierdaagse reis naar de Engelse hoofdstad Londen. Het Spijkenisser schrijverskoppel had een zeer uitgesproken moti- vatie voor hun deelname aan deze decemberverhalen-wedstrijd. llonka de Hoog: „We wilden weer eens een tripje gaan maken, maar zoals zo vaak waren de fi- nancien niet om naar huis te schrijven. Mandy zei toen tegen mij dat zij ergens gelezen had dat je een reis naar Londen kon win nen. Zij wist alleen niet meer in welk blad zij dit gelezen had. Na alle bladen doorzocht te hebben vond zij het uiteindelijk in de MaasposT. We hadden toen zo- iets van: we moeten dus maar een verhaal gaan schrijven en dat llonka de Hoog en Mandy van der Maas schrijven al sinds de derde klas van de middelbare school de meest uiteenlopende verhalen, waarin nietsvermoedende klasgenoten een rol spelen. (FotoFoxfotografie) reisje naar Londen proberen te winnen." Het is niet verwonderlijk dat zij dit kerstverhaal gezamenlijk heb ben geschreven. Sinds de derde klas van de middelbare school schrijven zij samen de meest uit eenlopende verhalen waarin bij- voorbeeld nietsvermoedende klasgenoten een hoofdrol speel- den. Deze schrijfrelatie heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een hechte vriendschap. Hier- door voelen de dames elkaar per fect aan. Toch heeft het enige tijd geduurd voordat het uiteindelijke idee 'geboren' was. ,,Het verhaal moest dus origineel zijn. We had den wel veel ideeen maar daar zouden volgens ons zeker meer mensen opkomen. Die ideeen la- gen veel te veel voor de hand. En daar moet je voor waken. On- danks dat wij dus veel schrijven, konden we in eerste instantie echt niets bedenken. Het duurde een paar weken, maar toen was daar ineens het idee. We hebben trou- wens ook nog even met het plan rondgelopen iets in de Scroodge- trant te schrijven, maar ik vind het niet leuk dat het altijd goed af- loopt. Iemand die allemaal rottig- heid uithaalt en vervolgens ver- giffenis krijgt omdat het kerstmis is, vind ik gewoon belachelijk", aldus De Hoog. Mandy van der Maas vervolgt: „Kerstverhalen zijn vaak erg zoetsappig en dat is onze stijl be- paald niet. Wij schrijven geen zoete verhalen, eerder satirische. Het zijn verhalen die op de wer- kelijkheid zijn gebaseerd, maar toch meer fictie dan werkelijk- heid zijn." llonka de Hoog legt uit: ,,Er kan in onze verhalen meer gebeuren dan er in werke- lijkheid plaatsvindt. Bepaalde dingen worden aangedikt of afge- zwakt zodat je een soort sprookje krijgt. Wij maken als het ware ka- rikaturen van bestaande personen en trekken dit in het extreme door." Ondanks het feit dat de zelfverze- kerde dames ervan overtuigd wa ren dat zij een goed verhaal aan elkaar hadden gebreid, bestond er toch nog enige twijfel. Het ver haal was namelijk met een be- hoorlijk 'scherpe pen' geschre ven. De Hoog: „In het begin wa ren wij ontzettend enthousiast. Op een gegeven moment hadden wij het idee van dat publiceren ze nooit." Mandy van der Maas valt haar vriendin bij: „Misschien dat het te hard was voor het publiek dat de MaasstaD leest. Ik had het idee dat niet iedereen zo'n ver haal kan waarderen. Omdat je het in het absurde trekt, denk je je meer te kunnen permitteren. Maar het verhaal is zeker niet zo hard geworden ,als het gekund had." De Hoog: „Ik had op mijn werk het verhaal aan een collega laten lezen. Die zei dat ik wel een paar dingetjes moest veranderen. Nou, als een willekeurige collega dat er al over zegt, dan vindt de jury dat zeker helemaal. Maar een dag later hoorde ik dat we gewon- nen hadden. Mandy werd hele maal hysterisch aan de telefoon." De jury dacht slim te zijn door de opdracht moeilijker te maken. De inzenders moesten tenminste een van de in totaal drie voorgeschre- ven quotes in hun verhaal verwer- ken. Voor het winnende koppel vormde dit echter geen enkele be- lemmering. De Hoog: „Het grap- pige was, ik had het verhaal al in de computer gezet maar die hele quote van Jules Deelder was ver- geten. Mandy heeft dat stuk door de telefoon gedicteerd en ik kon het er zo in verwerken. Ik hoefde daarvqor niets te wijzigen. Ach- teraf bekeken hadden wij dus geen enkel probleem met de door de jury opgelegde barrieres.' Dit was de eerste keer dat het duo aan een officiele schrijfwedstrijd meedeed. Voorheen schreven zij alleen voor hun eigen plezier of als een soort ontladingstherapie. Zij maakten onder meer van hun reisjes altijd een reisverslag. Maar deze verslagen waren alleen bestemd voor 'eigen gebruik'. Voor hen hoeven hun verhalen het niet wereldkundig gemaakt te worden. Zij hebben echter wel al tijd het idee gehad dat wanneer ze eens een erg goed verhaal ge schreven hadden, dit dan aan een breder publiek te zullen voorleg- gen. De dames hebben veel lol gehad tijdens het schijven van hun kerstverhaal. De vraag of ze vol- gend jaar weer van partij zullen zijn, beantwoordt het duo dan ook met een zeer gedecideerd: 'Zeker weten!'. PATRICK VAN VUGT Leden van de vereniging van kriti- sche bierconsumenten Pint beloon- den het Schiedams vocht met een negen tijdens een smaaktest die ge- organiseerd was naar aanleiding van het vijftienjarig jubileum van de club. Het drankje, waarvan het recept bedacht is door Weeshuis- eigenaar Post in samenwerking met brouwersadviseur Jan Wolfs, stond hiermee niet eenzaam aan de top. Nog drie andere bokbieren konden rekenen op een dergelijk hoge score. De Bavaria Tarwebok, Heineken Tarwebok en Linde- boom Jubileumbok komen echter allemaal uit grote brouwerijen, waardoor het Schiedams Bok zich extra onderscheidde. Het biertje wordt immers gebrouwen in brou- werij De Halve Maan in Hulst, waar Chris Wissen de scepter zwaait. Post reist regelmatig heen en weer, om in de uurtjes dat Wis sen de brouwerij ter beschikking stelt, zijn succesvolle najaarsbier te brouwen. En een succes mag het inmiddels heten. De omzetten zijn, in vergelijking met het voorgaande jaar, meer dan verdubbeld. ,,Van- middag nog kwam er een onderne- mer uit Den Haag een fust opha- len", vertelt een trotse Post. „Dat is natuurlijk hartstikke leuk. Het probleem met een biertje als het onze is, dat het niet gemaakt wordt in een grote brouwerij. We kunnen er geen reclamecampagne tegen- In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. slechtsvoor/2950,- nv""l~"'n vioervera^rming _Graag± Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054 aan gooien om het landelijk aan de man te brengen. Door deze smaak test van Pint, een vereniging van meer dan 3500 leden die allemaal in het vak zitten, krijg je toch wat meer bekendheid en vertrouwen." Toch moet ook Post het idee heb ben dat het wat dat vertrouwen be- treft wel goed zit. Tijdens een ho- recafestival dat jaarlijks in de Beurs van Berlage wordt gehou- den, kwam hij het afgelopen jaar naar voren als de standhouder met de meest verkochte proefbrouw- sels. En ook zijn Proveniersbiertje, de voorloper van het Schiedams Bok, mag zich verheugen in een gestaag groeidende groep liefheb- bers. De toekenning van het hoge cijfer door de keurmeesters van Pint lijkt een voorlopige kroon op Posts zegetocht. Een zegetocht die begint met de favoriete winterbie- ren van de Schiedamse tapper en zijn ongekende gevoel voor wat 'men' lekker vindt. De verwachte ingewikkelde receptuur en berei- dingsproces worden door de be- denker dan ook vriendelijk wegge- lachen. „Ik ben uitgegaan van de smaak van bieren die ik in de win- termaanden graag drink. Vervol gens- ben ik net zo lang bezig ge- bleven tot ik het zware bokbiertje had, dat ik hebben wilde." In te- genstelling tot de bokbieren van de grote brouwerijen die laag van gis- ting zijn en die gefilterd, gepasteu- riseerd en constant van smaak in de fles gaan, is het Schiedams Bok een bovengistend bier met gisting op de fles; een zogenaamd dubbel- bok. Doordat het bovendien meer grondstoffen bevat dan andere bie ren, wordt het gekenmerkt als een extra zwaar bok. „Of het gevaar- lijk is om helemaal op je eigen smaak af te gaan?", herhaalt Post de hem gestelde vraag. ,,Ik had na tuurlijk Jan Wolfs om me te advi- seren, maar voor de rest heb ik al- les zelf gedaan. Wat dat betreft moet je vertrouwen in jezelf heb ben. Cas Spijkers kookt toch ook alleen dingen die door hemzelf goed zijn bevonden." Aan de test, die begin december werd gehouden, namen de 23 meest ervaren proevers van Pint deel. Zij beoordeelden 33 bokbie ren op onder meer basissmaak, na- smaak, kleur en mondgevoel. Daamaast was door het TNO een uitvoerig analytisch-chemisch on- derzoek uitgevoerd op alle geteste bieren. Alle afzonderlijke beoorde- lingen werden door Pint nauwkeu- rig opgetekend en verwerkt. Een exemplaar hiervan ontving de Schiedamse horeca-ondernemer Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010-4852273 15 december over de fax. Terwijl Post de enkele pagina's lange uit- draai laat zien, vertelt hij over het moment waarop hij pas door had, dat er iets bijzonders aan de hand was. „Ik zie deze uitdraai liggen en begin te kijken: schuimkraag, hel- derheid en nog meer van dat soort zaken. Terwijl ik die cijfertjes be- keek bedacht ik me nog dat we best wel hoog zaten. Maar toen ik dat met die andere geteste bokbier- tjes ging vergelijken had ik pas het idee dat dit wel eens heel bijzonder zou kunnen zijn." Behalve de uit draai en natuurlijk de eeuwige eer, zit er voor Post verder niets aan de vermelding vast. Ook geen geldbe- drag. Terwijl de Schiedamse tap per dat juist nu zo goed zou kun nen gebruiken. Het Schiedams Bok moet namelijk dit jaar ook in Schiedam worden gebrouwen, vindt Post. Een lokatie voor zijn brouwerij heeft hij al een tijdje op het oog. Zodra de vergunningen, die al zijn aangevraagd, rond zijn moet er in het Piet van Gentcom- plex in de Sint Anna Zusterstraat iets moois worden gebouwd. „Een oud vergaan gebouw dat al twintig jaar leeg staat, maar ik wil er mijn bok- en proveniersbier gaan brou wen. En om het ook voor buiten- staanders aantrekkelijk te maken komt er een proeflokaal en een museum in. Als alles goed gaat, moeten we nog dit jaar kunnen be- ginnen." Karin v.d. Knaap SCHIEDAM - De gezamenlijke aktiviteitenkrant van Klubhuis Zuid, Kluphuis Oost en Kinder- centrum de Triangel is uit. De akti- viteiten krant staat boordevol mo- gelijkheden voor mensen van alle leeftijden. Deze aktiviteitenkrant zal in de eerste week van januari huis-aan-huis worden verspreid. Mensen die de krant niet hebben ontvangen kunnen een exemplaar afhalen bij een van de bovenge- noemde centra. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw- land gaat op dinsdag 9 januari van start met een Klussenklub onder leiding van Theo Beljaars. De klub is open van 13.15-15.15 uur en de kosten zijn fl. 15,- voor vijf bijeen- komsten. Bij opgave kunnen de deelnemers zelf aangeven wat zij willen leren. Voor meer informatie kan men bellen met C. Pauw, tel. 4738671. SCHIEDAM - Een cursus Poly nesisch dansen gaat op dinsdag 9 januari van start in Buurthuis Nieuwland. Onder leiding van Rita Lieuw worden dansen geleerd uit onder meer Hawai, Tahiti en Sa moa. De kosten zijn fl. 15,- per maand en de cursus vindt elke dinsdag van 10.00-11.00 uur plaats. Voor aanmelden of infor matie kan gebeld worden met Christine Pauw, tel. 4738671 SCHIEDAM - Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg-Noord organiseert vanaf 30 januari een tien lessen durende cursus over muziektekstverwerking op de computer. Dit houdt in het invoe- ren van noten, het in drukkwaliteit uitprinten en eventueel transpone- ren. Het resultaat is goed leesbare bladmuziek zonder transpositie- fouten en op den duur een grote tijdwinst. Voor de cursus wordt gebruik gemaakt van het program ma 'finale' dat voor MsDos en Ap ple computers bestaat. De cursus wordt gegeven op dinsdag van 19.30-20.30 uur en de kosten zijn fl.235,-. Een inschrijfformulierkan worden opgehaald bij de muziek- school aan de Lange Nieuwstraat 183. SCHIEDAM - Een nieuwe cursus Pergamano gaat in januari van start in dienstencentrum De 4 Molens. De cursus bestaat uit tien lessen die elke donderdagmiddag van 13.30- 16.00 uur wordt gegeven. 11 ja nuari vindt de eerste les plaats en de kosten zijn fl.5,- per les. Meer informatie bij het dienstencentrum. tel. 4705500. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert op zaterdag 6 ja nuari een leuke Country en Wes tern avond onder het motto 'Swin- gen in De Erker'. Een gastoptreden wordt verzorgd door The Rock- springs Country Dancers. De en- treekosten bedragen fl.5,- per per- soon en de kaarten kunnen aan de balie in De Erker worden gekocht. De zaal is open om 19.30 uur en de avond duurt van 20.00-23.00 uur. Voor meer informatie kan men naar De Erker bellen, tel. 4267767. SCHIEDAM - De Stichting Be schermd Stadsgezicht Schiedam rekent ook het begeleiden van par- ticuliere monumentbezitters bij hun restauratieplannen tot haar ta- kenpakket. Ook op deze rnanier wordt immers de instandhouding van historische panden in het als beschermd stadsgezicht aange- merkte gebied bevorderd. Het af gelopen jaar werd onder meer as- sistentie verleend bij de restauratie van twee panden aan de Korte Ha ven. Het opknappen van een oud pand vergt een investering in tijd en geld. De SBSS kan de eigenaar helpen met het maken van een compleet restauratieplan, begro- ting, bouwbegeleiding en het aan- vragen van subsidies en vergun ningen. Afhankelijk van de de werkzaamheden wordt maar een beperkt bedrag in rekening ge- bracht. Informatie kan op maandag en donderdag tijdens kantooruren worden ingewonnen op tel. num- mer, 4270640. deze werkgroep regelmatig op de hoogte worden gehouden. Tot de start van de werkzaamheden zullen de metingen natuurlijk doorgaan, om de situatie nauwlettend te vol- gen. SPIJKENISSE - In de krant van vorige week werd de vrijgevigheid van Spijkenisser horecabezoekers enigszins overdreven. Zoals ver- meld in de kop bij een verhaal was de opbrengst van de actie van Dou ble Diamond voor de Daniel den Hoed kliniek geen 3500 mille, maar 3500 gulden. SCHIEDAM In maart van dit jaar worden de gevelplaten van wonin- gen in de Stationstraat vervangen. Aanleiding hiervan is een produkt- technische fout in de platen. Hier- op zijn namelijk blaasjes versche- nen, waaruit mogelijk asbestvezels kunnen ontsnappen. Om het zeke- re voor het onzekere te nemen heeft Woningstichting Noordvest besloten om de gevelplaten te ver- wijderen. Luchtmetingen die tot nu toe regelmatig zijn gehouden wij- zen uit dat er geen gezondheidsri- sico's zijn voor de bewoners. De uitslag van de metingen ligt iedere keer namelijk ruim onder de lande lijk geldende veiligheidsnormen. Inmiddels is een werkgroep ge- vormd die een plan van aanpak tot in details zal uitwerken. De bewo ners zullen van de voortgang van j^>< s THUIS IN HUIS JJUBAD0 ROTTERDAM IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, Tel. 010-284 21 II

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 4