'Moppen zijn leuk, maar mijn hart ligttoch in de muziek' Derde lustrum An Fong Vorst maakt niet veel slachtoffers onder vogels SEAC REIZEN BDUMAIM ^ptmMoppefo BQUMAN MaasposT Woutershof gaat oud papierproject uitbreiden m CDA wil duidelijkheid over wijkbudgetten MaasstaD Huiswerkbegeleiding wijkcentrum De Erker Optredens in Podium WOOIMIMIEUWS MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Moppentopper Ferry van Leeuwen kijkt terug op Moppentoppers JefliJii 3 V. S i U N Lj Vrijwilliger GRATIS VERVOER naar Schiphol, KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Op Oude- jaarsavond zorgde niet al- leen Youp voor vertier op de beeldbuis. In het vele kijkers trekkende 'Moppentoppers' schudde ook de Schiedam- mer Ferry van Leeuwen de grappen uit zijn mouw, net als de vijf andere vrolijke fi- nalisten uit het hele land. Reden genoeg voor een in terview met de MaasposT, dat ongebruikelijk verloopt. In de rij SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker biedt in januari een tien lessen durende cursus Salsa en Merengue aan. De kosten hier- van bedragen fl. 135,- per persoon en fl.220,- voor een koppel. De lessen worden gegeven op woensdagavond van 21.00- 22.00 uur. Op 17 januari is er een gratis open les. De Erker is gevestigd aan de Jan van Avennestraat. Wijktheater Ruilbeurs Flippo's Klankschalen Rommelmarkt Woudhoek indien u uw vliegvakanties boekt bij (ANVR Reisadviesburo, lid SGR) B.v. Haarenlaan 782 in Schiedam Tevens een enorme keus in de GOEDKOOPSTE reizen met eigen vervoer. Huisjes, hotels, appartementen in o.a. Tsjechie, Hongarije, Slowakije, Frankrijk, Belgie, Duitsland, Spanje, Italie en vele andere. WOW! DUiiADU Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 10januari 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Hr.G.A. Bruin Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.J. Visbeek Aanvang: 17.00 uur Ds.G.J.Hiensch Huize Thomas, Grieksestraat Aanvang: 10.00 uur Ds.G.de Lang Bethelkapel, Nieu- we Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.T. Zevenbergen Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul Mag- nalia Dei Kerk, Albardastraat Aan vang: 10.00 uur Ds.R.A. Bosch Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.T. Zeven bergen Dorpskerk, Noordeinde Aanvang: 10.00 uur St.Martinus- kerk, W.Andriessenlaan Aanvang: 09.30 uur Ds.J.Sosef Schieland Ziekenhuis Aanvang: 10.30 uur Ds.C.A. Philipse R.K. Parochie Singel 106 Zaterdag, 13/01: 17.15 uur kapel, 18.30 uur Eucharistie- viering Zondag, 14/01: 09.15 uur Hoogmis herenkoor I.H.D., 11.00 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans Huize Frankeland Zaterdag 13/01: 17.15 uur Eucha ristieviering met pastor P.M. Vis- mans Zondag 14/01: 09.15 uur Eu charistieviering Leger des Heils Lange Haven 27 Aanvang: 10.30 uur Kapt. en mevr.A.J.Plaisier V rijzinnige Geloofsgemeenschap Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uurProf.Dr. E.H. Cossee (Rem) Maandag 18-20 Muzikale Massa ge, Aad Ouweneel en Arie van Wingerden. 20-21 Tracks, Ed van Dommelen. 21-22 Hitmixer, Peter Voorburg. Dinsdag 18-19 Non Stop. 19-20 Rondje Middellandse Zee, Asher Omissie. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Woensdag 18-19 De tachtiger ja- ren, Patrick Koster. 19-20 Beesten- boel, Irma Bolijn. 20-21 Country tijd, Daan Zonnenveld."21-22 Tijd genoeg, Jan Willem de Boer. Donderdag 18-19 Warming up, Daan Zonneveld. 19-21 Jazz Me lodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove garden, Menno Sprang en Rick Rietveld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den Berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil lem de Boer. 12-17 Zaterdagmid- dagexpres, Lennard de Bles en Rob v.d. Heiden. 17-18 Sport en tip 10, Patrick de Boer en Henk Groenewegen. 18-20 Top 25, Paul de Jongh. 20-22 Rustpuntjes met wisselende presentatie. Zondag 9-10 Het koude zeil, Ron v.d. Ende. 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 Nationaal Produkt, Ed van Dom melen. 14-16 Infotainment, Mari na Sfeijn. 16-18 Sport, Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Mar- cellcrStewart. 19-20 Koers, Koers- team. 20-22 De Klassieken, Cees van Giezen. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Tijdens het vraaggesprek staat Ferry naast zijn auto die op dat moment wordt gerepareerd voor zijn woning in Schiedam Nieuw- land. En even later, als de ANWB verdwenen is, krijgt hij een inval: „Joh, weet je wat? Stel de vragen maar terwijl we een stukje door Schiedam rijden. Houd ik ten- minste mijn motor warm, dan weet ik zeker dat mijn auto aan de praat blijft. Ja,ja, ik stop af en toe wel, zodat je wat aantekeningen kunt maken." Plankenkoorts, daarvan had Ferry van Leeuwen tijdens zijn tv-op- tredens geen last. Voor een mil- joenenpubliek tapte de sympa- thieke Schiedammer moppen als- of het biertjes waren. Enig Schiedams chauvinisme staat een objectief oordeel hierover mis- schien wat in de weg, maar een kniesoor die daarop let. In een geheel eigen stijl, ondersteund met beide handen en een echte geinponem, had Ferry zich schijnbaar achteloos een weg naar de finale van het programma van Ron Brandsteder gebaand, waarin hij tenslotte net buiten de prijzen viel. „Nee, ik had niet zo- veel last van plankenkoorts", be- aamt de 33-jarige moppenkenner. „Niet nerveus, wel gespannen, zo heet dat toch zo mooi? Maar die spanning, zo werd mij tijdens de repetitie toevertrouwd, heb je ge- woon nodig. Alleen dan kom je tot de beste prestaties. Ik had ge- lukkig wel het voordeel dat ik als zanger al de nodige ervaring heb op de biihne." In een adem door geeft Van Leeuwen aan dat zijn passie bij de muziek ligt. Ook al zei Andre van Duin tijdens de prijsuitreiking dat Ferry van Leeuwen in zijn huiskamer, met op de televisie op de achtergrond zijn optreden bij Moppentoppers. het heel wat waard is als iemand het talent bezit om anderen aan het lachen te maken, toch vormen moppen voor Ferry slechts een zijweggetje op de weg naar de toekomst. „Met moppen nu gaan optreden op avondjes bij vereni- gingen? Nee zeg, dat zie ik hele- maal niet zitten. Het gebeurt in- derdaad wel, en voor de winnaars van Moppentoppers zit daar waarschijnlijk wel brood in. Maar nee hoor, ik vond het heus hard- stikke leuk om een keer op deze manier voor het publiek te staan, maar ik blijf muzikant in hart en nieren." 4 En dus richt Ferry zijn energie op de muziek. Ooit was hij zanger in de bekende Novo Band en verder deed hij nog de nodige 'studio- klussen'. „Nu heb ik een band opgericht, waarin onder meer twee leden van Roots-Syndicate (van de monsterhit 'Mocking bird hill') zijn gestapt. Tot nu toe was het meer mijn hoofd boven water proberen te houden, maar nu ge- loof ik in het succes dat uit de nieuwe band kan komen. Het is moeilijk om een naam aan onze muziek te geven, maar we spelen Nederlandstalige popmuziek, waarvoor op dit moment veel be- langstelling bestaat." De finale-avond van Moppentop pers draaide overigens uit op een lichte teleurstelling voor de Schiedammer. „Het was de eerste keer leuker en dat heeft echt niet alleen met mijn eindklassering te maken. De sfeer in de zaal zat er op Oudejaarsavond gewoon niet echt in. Ik moest als laatste van de zes finalisten opdraven, maar de een na de ander zag ik terugko- men met de mededeling dat hij tijdens zijn moppen een matte zaal had gezien. En dat heeft toch invloed. Ik geloof helemaal niet dat we met z'n alien nu ineens mindere moppen tapten, maar door de sfeer werd de presentatie, ook bij mij, toch wat minder." Na zijn tv-optreden heeft Van Leeuwen veel readies gekregen. Uiteraard van familie en vrien- den, maar ook in Schiedam wordt hij menigmaal nagestaard. „Dat is best een leuke ervaring, al ben ik ook mensen tegengekomen die zeiden: je had beter die en die mop kunnen vertellen. Dan denk ik bij mezelf: als je het dan zo goed weet, geef je dan zelf op voor Moppentoppers." En leuke ervaring staat Van Leeuwen nog helder voor de geest. „Ik stond laatst met mijn vriendin bij de Kijkshop een of andere bon in te vullen, staat er opeens een heel klein Spaans vrouwtje voor mijn neus. Ze wees met haar vingertje omhoog naar me en bracht toen uit: 'Moppntopprs!?!'. Voor ik wat kon zeggen zei ze, weer met een raar accent: 'Gefliciteerd!', en was alweer vertrokken. Daar moet ik nog steeds enorm om la chen." Tot slot wil Ferry ook nog wel wat grappen kwijt aan Schiedam. „Zo komt er een man bij de anti- quaar. Vraagt 'ie aan de anti- quaar: 'En meneer, heeft u nog wat nieuws?' Omdat dat een nogal een snelle mop is, wil ik er nog wel een ver tellen. Zo komt er een man bij de dokter. 'Dokter, ik heb de laatste tijd het gevoel dat iedereen me negeert.' Waarop de dokter roept: 'Volgende patient!' Dan ziet Ferry de verslaggever in de lach schieten. Met enige ver- traging heeft deze de eerste mop begrepen. PIETER VERMAAS f f r~ r wmiiifttetn FNALEH wm,- SCHIEDAM - Het afsteken van vuurwerk kun je de in Nederland woonachtige Chinezen wel toever- trouwen. Voor Chinees restaurant An Fong was het nieuwe jaar ech- ter reden om er eens dubbel hard op los te knallen. Het restaurant aan de Broersvest bestaat dit jaar namelijk vijftien jaar en dat wilde de familie Hu, die zich tijdens de feestdagen een slag in de rondte werkt, weten ook. In het lustrumjaar is er in het res taurant het een en ander veranderd. Allereerst heeft de Chinees een ge- daantewisseling ondergaan wat het onderkomen betreft. Om in te spe len op de vraag van de klant naar een afgesloten ruimte is er een sfeervolle ruimte aangebouwd die het restaurant ook geschikt maakt voor jubilea, recepties en feesten. En ook wat het eetaanbod betreft meent de familie Hu dat stilstand achteruitgang betekent. Vandaar dat niet alleen de Peking-, de Kan- tonese- en de zeer pikante Szechu- an-keuken op de menukaart staan, maar dat ook een lopend buffet is gei'ntroduceerd. Elke donderdag, vrijdag en zaterdag staan er meer dan twintig Chinese en Indische gerechten klaar. Volgens de fami lie Hu hebben de klanten erg en- thousiast op dit lopende buffet ge- reageerd. ,,Op deze manier kunnen mensen gerechten uitproberen die ze anders niet kennen. En verder is het voor weinig geld onbeperkt op- scheppen uit een grote keuze ge rechten aangeslagen.' De familie Hu, gediplomeerd in de Chinese keuken, beschouwt het lustrumjaar voor An Fong geens- zins als eindpunt. Ze is vastbeslo- ten nog vele jaren door te gaan met het serveren van gerechten uit de Oosterse keuken. SCHIEDAM - Gerrit van der Hoek, de beheerder van het Schiedamse vogelasiel mag niet klagen. De afgelopen periode van zware vorst heeft namelijk bijzon- der weinig slachtoffers onder vo gels in de direkte omgeving ge- maakt. „Op het moment heb ik drie blau- we reigers zitten. wat zwanen en een gans. De verwachte drukte is dus gelukkig uitgebleven. En ook van vrienden uit de direkte omge ving hoor ik dezelfde geluiden. We mogen dus helemaal niet moppe- ren", aldus de beheerder. Een be- langrijke reden daarvan is onder andere de uitgebleven langdurige sneeuwval, die voor veel vogels funest kan zijn. De afgeknotte molen aan de Schiedamsedijk heeft momenteel dus geen eenden te gast. Maar vo- lens Van der Hoek waren veel slachtoffers hieronder, ondanks de strenge vorst, ook niet echt te ver- wachten. In de Poldervaart is ge- durende de afgelopen weken een groot wak open gehouden, waar de vogels door hem en door andere symphatisanten werden gevoerd. Veel eenden en andere vogelsoor- ten trokken naar dit open water, waaronder naar alle waarschijn- lijkheid een groot aantal uit de pol der. Ook de vogels in de stad ging het verbazingwekkend goed. Maar dat had de beheerder ook eigenlijk niet anders verwacht. „Die krijgen van de mensen om hen heen altijd wel wat te eten." Toch wil Van der Hoek de Schiedammers wel op het hart drukken dat men bij het bijvoeren van vogels in de winter een paar belangrijke regels in het oog moet houden. Als men met de goede zorgen tenminste ook het gewenste effect wil bereiken. „Veel mensen gooien etensresten of broodkrui- mels op straat. En dat raden wij af. Loop liever even de bosjes in en gooi het voeds'el daar neer. Anders hebben we straks in plaats van winterslachtoffers een groot aantal verkeersslachtoffers. Dat kan na- tuurlijk nooit de bedoeling zijn." Daarnaast is het van even groot be- lang om niet te snel te stoppen met het bieden van de helpende hand aan de gevederde vrienden. „Als je eenmaal begint, moet je niet stop- pen zodra de vorst voorbij is. Die vogels zijn dan net aan een beetje extra voeding gewend, dus moet je ze ook de dagen daarna blijven voeren. Ik denk daarbij dan zeker aan een periode van tenminste veertien dagen." SCHIEDAM - Dagcentrum Wou tershof, een centrum voor mensen met een verstandelijke handicap, gaat het inzamelen van oud papier deze maand uitbreiden met een derde wijk in Nieuwland. Sinds 1993 wordt er door deelnemers van het dagcentrum in samenwer- king met de ONS al papier opge- haald in twee wijken die in de di rekte omgeving van het centrum aan de Meesterstraat liggen. In to- taal zijn dat zo'n 3600 huishou- dens. Het project bleek echter zo goed aan te slaan, dat met ingang van dit jaar is besloten het traject uit te breiden met nog eens 1600 huis- houdens. Deze bevinden zich in een gebied dat wordt omsloten door de Park weg, de Van Haaren- laan, de 's-Gravelandseweg en de Schie. Ook in de nieuwbouwwijk op het voormalige Hollandia-ter- rein wordt dan papier opgehaald. Verenigingen en organisaties die oud papier willen ophalen kunnen zich hiervoor bij de gemeente in- schrijven. Een keer per maand loopt men dan met een groep achter een vuilnis- wagen, waarin al het overtoil ige papier wordt verzameld. De Wou tershof is een van de organisaties die zich hiervoor hebben aange- meld. Volgens Fred van der Drift, de begeleider van het oud papier project, staan de bezoekers van de Woutershof elke maand weer in de rij om mee te mogen gaan met de vrachtwagen. Arbeid is voor de deelnemers immers een zinvolle dagbesteding. „Daarom gaat er ook elke keer weer een andere groep mee. Tien mensen, die door mij worden begeleid. En zodra het werk erop zit, wordt er al gevraagd wanneer we weer gaan. Ondanks het feit dat het best zwaar werk is, zijn de deelnemers allemaal erg enthousiast." Aan de wijkbewo- ners wordt gevraagd het papier om 09.00 uur op een hiervoor bestem- de dag langs de stoeprand te zetten. Deze maand is daarvoor woensdag 17januari ingeroosterd. Voorheen werd men hier door middel van een herinneringsbriefje aan herin- nerd. Door de toename van het aantal huishoudens is dit voor het dagcentrum echter geen haalbare kaart meer. Daarom is onlangs voor de twee bestaande wijken een kalender gemaakt, waarop de op- haaldiensten voor het gehele jaar staan vermeld. De papierophalers hopen dat men deze kalender zorg- vuldig zal bewaren en met even- veel enthousiasme als voorheen papier zal blijven sparen. Want hierin zit de afgelopen jaren een sterk stijgende lijn. Werd er in 1994 nog 85 ton papier opgehaald, het afgelopen jaar was dit aantal al gestegen tot ruim 100 ton. Van de opbrengst worden tal van aardige dingen georganiseerd voor de be zoekers van het centrum. „Met Kerst wordt voor alle deelnemers bijvoorbeeld een presentje gekocht en van tijd tot tijd schaffen we er kleding of handschoenen van aan", verduidelijkt Van der Drift. „Maar als de derde wijk nou ook zo goed gaat lopen, dan kunnen we misschien binnenkort wel een ei gen busje aanschaffen om het pa pier mee op te halen. Nu lenen we deze nog." SCHIEDAM - De CDA-fractie wenst dat snel een einde wordt ge maakt aan de onduidelijkheid over de wijkbudgetten. Daarom heeft het CDA het college van burge- meester en wethouders verzocht op de eerstvolgende vergadering van de raadscommissie voor Stads- vernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie een concept ant- woord voor te leggen op de geza- menlijke brief van de bewoners- verenigingen Centrum, Oost, West, Zuid en Nieuwland. Het CDA is van mening dat er van uitgegaan moet worden dat de be- SCHIEDAM - Een voorstelling van het stuk 'Op zoek' is op vrij dag 19 januari te zien in Buurthuis Nieuwland. Het stuk, dat gespeeld wordt door bezoekers van wijkge- bouw De Scheg uit Zevenkamp, speelt zich af in een jonge buurt- wijk van Rotterdam. De voorstel ling begint om 20.30 uur, maar een uur eerder gaat de zaal al open. Plaatsen kunnen nu gereserveerd worden bij Buurthuis Nieuwland, tel. 4738671. De kaarten kosten fl.2,- per stuk. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens kunnen zondag 14 ja nuari weer allerhande zaken wor den geruild. Verzamelaars van prentbriefkaarten, stripboeken of munten kunnen vanaf 13.30 uur in het centrum aan de Nieuwe Dam- laan terecht. De toegang en de taxatie van eigendommen is gratis. Flippo's worden tijdens deze beurs niet meer geruild. SCHIEDAM - Op zondag 14 ja nuari van 13.30 tot 15.00 uur orga- niseert Buurthuis Nieuwland een Flippo-ruilbeurs in de ontmoe- tingsruimte van het gebouw aan het Dr. Willem Dreesplein 2. De entree is gratis. Het ligt in de be doeling om ook op zondag 28 ja nuari een soortgelijke ruilbeurs te organiseren. Ook dan is de entree gratis. Voor meer informatie: tel. (010) 4738671. SCHIEDAM - Toonkunstenaar Danny Becher geeft op donderdag- avond 11 januari een lezing en de- monstratie met klankschalen bij Spirituele Vereniging Harmonia Schiedam. In zijn lezing komt on der meer aan de orde hoe men zelf klankschalen kan gaan gebruiken. Belangstellenden zijn van harte welkom bij Harmonia in wijkcen trum Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegang bedraagt fl.7,50. SCHIEDAM - Op zaterdag 27 ja nuari organiseert 'Buurthuis Nieuwland' organiseert op zater dag 27 januari een rommelmarkt Er kan voor fl. 10,00 een tafel ge- - huurd worden. De verkoop is van 11.00 tot 14.00 uur. De entree be draagt fl. 1 ,-■ Kinderen onder bege- leiding kunnen gratis naar binnen. De tafels van de rommelmarkt staan opgesteld in de grote zaal en de ontmoetingsruimte van het buurthuis aan het Dr.Willem Dreesplein 2. Voor meer informa tie en eventuele bespreking van een tafel, kan gebeld worden, tel. 473 86 71. SCHIEDAM - In Dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijer- manplein 35 (tel. 4709555) wordt donderdag 11 januari om 13.30 uur een bingo gespeeld. Meedoen kost fl.6,00 voor Zes rondes. Op zondag 14 januari wordt er ook nog een dansmiddag voor 55-plus- sers georganiseerd, die om 14.00 uur begint. Entree: fl.2,00 per per soon SCHIEDAM - De inkt van de schoolrapporten is nauwelijks op- gedroogd. Het nieuwe jaar is maar net begonnen. De goede voorne- mens zijn vers. Daarom wil Wijk centrum De Erker de scholieren van de basisscholen en van het voortgezet onderwijs helpen om de goede voornemens in praktijk te brengen. Op de dinsdag- en de woensdagmiddag wordt er op des- kundige wijze huiswerkbegelei ding gegevan van 16.00 tot 18.00 uur. De kosten bedragen slechts fl. 11,00 per maand. Belangstellen den kunnen informatie inwinnen of persoonlijk even naar De Erker komen op bovenstaande tijden. Het adres is Jan van Avennesstraat 32, Schiedam, tel. 4267767. SCHIEDAM - Rob Boer speelt, steeds met drie andere muzikanten uit de bluesscene, op 12, 19 en 26 januari in Cafe Podium aan de Lange Haven. De optredens begin- nen iedere vrijdag om 22.00 uur De Haagse rockband Suburbs speelt zaterdag 13 januari om 22.00 uur in Podium. De eigenwij- ze punky-rocksound wordt ge- vormd door de rauwe zang van Jo- han ter Schegget, de luide en ver- vormde gitaar van Erik van Espe- lo, de strakke en swingende basis van drummer Eriq Agterdenbosch en basgitarist Arie Spaans die te- vens ook zingt. De nummers van de Suburbs worden geschreven door Arie Spaans en bewerkt in de oefenruimte door de gehele band. Spaans heeft zich in de loop der ja ren ontwikkeld als een talentvol songschrijver die geinspireerd zegt te zijn door Engelse Band (The Beatles, Bowie, Joy Division). De rauwe uitvoeringen van zijn liedjes maken daarom dat de Suburbs klinken als een moderne Engelse band. Suburbs heeft een CD ge maakt, 'Disturbed'. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk Schiedam zoekt dringend een vrijwilliger voor het bezorgen van ongeveer acht maaltijden per dag in de Van Beethovenflat. De maaltijden worden bezorgd van maandag tot en met zaterdag rond 12.00 uur. Wie een van deze dagen maaltijden wil rondbrengen voor fl.3,00 per dag, kan zich aanmel- den bij Stichting Ouderenwerk Schiedam, tel. 4271992. wonersverenigingen oprecht in de veronderstelling verkeerden dat ongebruikte delen van het wijk- budget over 1994 konden worden 'gespaard'. Van het misverstand dat buiten hun schuld is ontstaan mogen zij dan ook niet de dupe worden. Tegelijkertijd kan dan worden vastgelegd hoe de wijkbudgetten kunnen worden aangewend, waar- bij zowel doelen als periode van de bestedingen voor de toekomst zo- nodig aan voor alle partijen duide- lijker regels kunnen worden ge- bonden. NTEt s THUIS IN HUIS IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, Tel. 010-284 21 II

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 5