'Zoiets als Jeans, maar dan veel beter' 'Spannende dingen vind ik leuk' Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Tiiea^er progrannna Up with People geeft voorstelling in Vlaardingen IMABNA-schilderes Ellen van Noort-Liang: Outbreak Stekenbal Drop Zone Quiz Farinelli BON Woensdag 17 januari 1996 Van Vleuten en Van der Wulp VLAARDINGEN - Jongen vindt meisje, wordt verliefd, maar blijkt uit een rivalise- rende groep te komen. Een gladde yup denkt dat met geld alles te koop is, maar eindigt met de bezemsteel in de hand om alle troep op te ruimen. Verhaallijnen die hun kracht al meerder malen hebben aangetoond in grote produkties als bijvoorbeeld West Side Story, bleken voor de schrijvers van 'The Festi val' een dankbare bron om uit te putten. Aangevuld met veel zang, dans en authentie- ke kostuums uit verschillen- de delen van de wereld zal de show na Amerika nu ook Eu- ropa gaan veroveren. Als eer ste Europeese stad van enig allure wordt op woensdag 7 februari Vlaardingen aange- daan. jlfff Een scene uit de voorstelling The Festival van Up With People. MAASSLUIS - Ze is 68 jaar en zeer actief. Ellen van Noort-Liang schildert, maar reist ook stad en land (waar onder de VS) af om kunst- werken van haar schilders- groep 'IMABNA' aan de man te brengen. Het is voor haar allemaal een combinatie van spanning, inspanning en ontspanning. Net als de di verse sporten die ze beoefent: „Ik heb pas leren snorkelen' Sportschilderijen Ellen van Noort-Liang vindt spannende dingen leuk. IMABMA Statendam Voor een v op het Rotl f~J Bezorg mij het Rc vend op proef vo< teraar maar waken zijn gratis maand. Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/giron Handteker MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Maaspost Cabaretmarathon Theater Schuurkerk heeft op vrij- dag 19 januari en zaterdag 20 ja nuari een unieke happening op het programma staan in de vorm van een cabaretmarathon, die jong ta lent de kans geeft op te treden.De Cabaretmarathon 1996 in Theater Schuurkerk biedt op vrijdag 19 ja nuari en zaterdag 20 januari zes winnaars/finalisten van cabaretfes- tivals de gelegenheid om zich aan het publiek te presenteren. Het pu- bliek krijgt aan het eind van de avond de gelegenheid om kenbaar te maken wie de publieksprijs gaat ontvangen. De winnaar ontvangt een schitterend object van de kun- stenaars Margreet en Otto Zeegers uit Maassluis. De deelnemers zijn: Robert Brouwer, winnaar Gronin- ger Cabaretfestival en finalist Leids Cabaretfestival; Rick Loren zo Dros, winnaar van de pu blieksprijs tijdens het Amsterdams Kleinkunst Festival; Richard Groe- nendijk, finalist Camaretten; Mar- tijn Knol, finalist Groninger Stu- denten Festival; Poppe en Ver- maercke, finalisten tijdens Cama retten; Marc Scheepmaker, win naar Leids Cabaret Festival; en de groep Hoek van Holland uit Nij- megen. Na de Cabaretmarathon verzorgt de groep 'Eigenwijze', in- middels in heel wat theaterkringen bekend, het slotbal, wat tot in de kleine uurtjes zal duren. Niet alleen van cabaret en muziek kan het publiek genieten, maar ook van eten en drinken. Het arrange ment dat aan deze avond gekop- peld is, biedt het publiek in de pau- ze iedere keer weer een uitstekend hapje en drankje. Vrijdag 19 en zaterdag 20 januari. Theater Schuurkerk, fl.55, (inklu- sief arrangement) De toegangs- kaarten zijn verkrijgbaar aan het theater aan het Schuurhof 142 te Maassluis, tel. 01899 28245. Comedytrain De Comedytrain is een bonte ver- zameling stand-up comedians die gewoon zeggen waar anderen al leen maar over denken en die elke eerste donderdag van de maand in de Teerstoof staan. Initiatiefnemer is de Amsterdammer Raoul Heer- tje, zelf de eerste stand-up comedi an in Nederland. Heertje verzamel- de in 1990 een aantal mensen om zich heen onder de naam Comedy train en introduceerde deze, vanuit Amerika overgewaaide kunstvorm in Nederland. Heertje gaf deze nieuwe cabaretvorm vaste voet op Nederlandse bodem en kan sedert- dien terugkijken op een aaneen- schakeling van successen. Donderdag 18 januari, Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 19,50 Krang Andre Manuel Krang. Het vierde programma van Andre Manuel. Krang is dwars. Tegen het heil in. Krang is op het gras lopen. Door rood licht rijden. Op Marx vallen. Krang is het don- ker als de rest slaapt. Krang is gnark. Gesubsidieerd de wereld verbeteren. Krang is over Tierde. Krang is vrolijk kwetsen en zwaar blij. De wereld op zn kop, dat is Krang. Met de Twentse tongval en de nuchterheid van Herman Fin- kers, de vormgeving en program- mastructuur van Freek de Jonge en de scherpte, grapdichtheid en tem po van Youp van t Hek brengt Andre Manuel een zeer eigen pro gramma waarin hij zijn generatie ver vooruit is. Vrijdag 19 januari, Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl.19,50 Schuddebuiken Flits en Lampie Met een grote meerderheid van stemmen is het clownsduo Flits Lampie verkozen tot winnaar van de Gouden Neuzen Trofee tijdens het VSB-Clownsfestival 1995 in Schiedam. Flits Lampie hebben als motto: als je iets doet moet je het ook goed doen. En zij houden zich aan dit motto. Deze voorstel- ling is bestemd en geschikt voor al- le leeftijden. Zaterdag 20 januari, Theater de Teerstoof, 14.00 uur, toegangsprijs fl.7,50 Theater de Teerstoof is te vinden aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Het telefoonnummer van de Schiedamse Theaterkassa waar kaarten zijn te reserveren is 010-426 95 63. Walter's hemel Ingeborg Elzevier/Huib Broos Verrassend schrijversdebuut. Een wrange comedie over vier mannen en een vrouw. De vrouw, Marga, is succesvol schrijfster van televisie- series. Daarnaast heeft zij haar handen vol aan haar man Theo en haar twee zoons. Ingeborg Elze- vier, Huib Broos, Wil van der Meer, Sander Commendeur e.a. zijn te zien in dit stuk van de hand van Martine Bijl. De regie is in handen van Berend Boudewijn. Woensdag 17 januari, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.27,50/ kortingspassen fl.25,50. Voor de jeugd tot 15 jaar: fl.22,50. Fiesta Gitana Flamenco Indrukwekkend en tempera- mentvol. Een uniek feest van fla- mengozang- en dans, zoals die bij de Andalusische zigeuners be- waard is gebleven. De groep onder leiding van Curro Velez bevat het neusje van de zalm op dansgebied. Donderdag 18 januari 1996, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.30,00/kortingspassen fl.25,00. Olivier Jeugdtheaterschool Met Rene' Groothof en live orkest. Mooi kado voor de hele familie. Lionel Bart bewerkte de roman 'Oliver Twist' van Charles Dick ens. Een warmbloedig verhaal, met onvergetelijke hitsongs, ont- roerende solo's, komische duetten en dynamische groepsnummers. Vanaf 7 jaar. Vrijdag 19 januari en zaterdag 20 januari, Grote Zaal, 19.30 uur, toe gangsprijs fl.20,00/kortingspassen fl.17,50; Voor de jeugd tot 15 jaar: fl. 15,00. De Moed der Wanhoop Diederik van Vleuten Arie van der Wulp In hun tweede programma geven twee mannen van de verloren ge neratie onverbloemd hun mening over de huidige maatschappij. Dat doen zij in woord en gebaar. In swingend gezang en in stemmig uitgelicht maar sober decor. Boven alles is 'De Moed der Wanhoop' een lachwekkend en ontroerend programma. (foto: Marcel de Rijk). Vrijdag 19 januari, Harmonie, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 17,50/ kortingspassen fl. 15,00. Het Piccolo Theater met vrou- wenstukken van Dario Fo Teatro Comico. Het Piccolo Thea ter onder regie van Frans Roth is vaste jaarlijkse gast in de Harmo nie. De vrouwenstukken van Dario Fo kenmerken zich door sociale bewogenheid en humor. Ze wor- den zo gespeeld, dat Dario Fo zelf als kijker vergat dat hij de schrijver was. Een aanrader. zaterdagmid- dag om 14.00 uur 'Gezichtverlies' en zaterdagavond om 20.30 'Dag- boeken van Eva' Zaterdag 20 januari 1996, Harmo nie, Toegangsprijs middag fl,15,00/kortingspassen fl.12,50. Toegangsprijs avond fl.17.50/kor- tingspassen fl. 15,00. De Stadsgehoorzaal is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. Het telefoonnummer van de kassa, die geopend is van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellingen, is 434 05 00. Indrukwekkende namen sieren de lijst schrijvers, componisten, pro ducers en regisseurs van de inter- nationale produktie 'The Festival'. Meer dan twintig medewerkers uit de hele wereld, waaronder Marvin Hamlisch van 'A Chorus Line', schreven de kleurrijke opeenvol- ging van muziek en dans die het publiek meevoert via ontroerende ballades en swingende nummers naar de uitendelijke climax: 'The day the people came together'. Het spannende verhaal speelt zich af tegen de achtergrond van een festi val, dat door een ruzie tussen twee straatbendes bijna in het water dreigt te vallen. gelukkig loopt al les goed af. De bendes sluiten vre- de, de twee geliefden vinden elkaar en de hele wereld lacht, danst en heeft plezier. Een optimis- tisch einde, dat al op menigeen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt als we recensies uit onder meer New York Times en Washington Post mogen geloven. V iiSsS? si Een produktie van allure dus. Wie echter hoofdrollen verwacht van Barbara Steisand, Liza Minelli of Robert de Niro komt bedrogen uit. Totaal onbekende namen blijken schuil te gaan achter veelzeggende figuren als Rick Slick en de Ro meo en Julia van het festival. En dat is niet zo verwonderlijk ook. De jongeling die in juli van het af- gelopen jaar voor het eerst van zijn leven een biihne betrad, is in deze groep geen uitzondering. The Fes tival is dan ook een theaterstuk van 'Up with people', een internationa- le organisatie die als doelstelling heeft het contact en begrip tussen verschillende nationaliteiten en culturen te bevorderen. In het kort komt het erop neer dat een groep van ruim honderd jongeren tussen de 18 en 26 jaar uit vijfentwintig verschillende landen de gelegen heid krijgt een jaar lang door de wereld te reizen en interculturele ervaringen op te doen op het ge- bied van management, show en vrijwilligerswerk. Vast onderdeel van het programma is het opvoeren van een musical, die in het geheel niet onder doet voor zogenaamde professionele shows. In juli kwam de jaargroep 95/96 voor het eerst bijeen in Denver, waar meteen moest worden gestart met de repe- tities. Dat betekende voor de highschool- graduates, achtergrondzangeresjes en streetdancers dat voor het heb ben van heimwee of overdenken van de keuze geen tijd meer was. Een strak oefenschema vergde alle energie, aandacht en tijd. Maar ook de regisseur en choreograaf werk- ten als bezetenen. De acteurs wa- ren immers niet de door het leven gevormde beroepsgekken waar- mee men gewoon is te werken. De Geboren in Indonesie, verhuisde ze in 1950 met haar ouders naar Nederland. Zo'n achtien jaar gele- den leerde ze, tijdens een vakantie, schilderen in Frankrijk. Hierdoor enthousiast gemaakt volgde ze cur- sussen in Vlaardingen en Rotter dam. Na haar pensionering, ze was maatschappelijk werkster bij de sociale dienst in Vlaardingen, leg- de ze zich nog meer toe op het schilderen. Van Noort-Liang is zich daarbij steeds meer gaan spe- cialiseren wat het onderwerp be- treft..Eerst is het huisje, boompje, beestje, waarna je je eigen interes- se gaat ontwikkelen". De interesse van de Maassluise schilderes gaat vooral uit naar mensen in bewe- ging zoals sporters, muzikanten en dansers. Van Noort-Liang is daar bij altijd op zoek om iets te maken dat aanspreekt; het schilderij moet spanning en vaart uitstralen. .Al leen modelschilderen vindt ik een beetje statisch", aldus de Maas sluise die aangeeft modelschilde ren vooral belangrijk te vinden om iiberhaupt te leren mensen te schil deren. Enthousiast laat Van Noort-Liang een stapel van haar werken zien. Naast de modelschetsen zijn er de vele sportschilderijen zoals die van bokser Regilio Tuur. „De foto haal ik uit de krant en dan probeer ik het karakter er uit te halen." En over een afgebeelde voetballer: „Deze maakt zich extra breed, dan ga ik overdrijven." Ieder schilderij is voor de Maassluise een nieuw avontuur met de vraag 'Misschien wordt-ie lelijk, misschien wordt-ie mooi". Hierbij lijkt ze zich niet zo vast te houden aan een materiaal. Een schilderij waarin begonnen is met acrylverf, kan daarbij rustig worden afgemaakt met aquarelverf als dat beter uitkomt. Ellen van Noort-Liang stopt de energie en de inspanning niet alleen in het schil deren. Ze is immers ook een actief sportster. Tennissen doet ze graag en momenteel is ze bezig om haar Golf Vaardigheids Bewijs (GVB) te halen. Met enkele anderen richtte Van Noort in 1991 de schildersgroep IMABNA op. Deze wat myste- rieus klinkende naam staat voor de kunststijlen IMpressionistisch, ABstract en NAief. De groep ont- stond toen enkele cursisten het wel hadden gezien bij de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam (SKVR). „Hallo, wij hebben geen docenten nodig, wij zijn onafhan- kelijken. We zijn er uitgetreden en hebben deze groep opgericht", zegt ze strijdbaar. Van Noort is se- cretaris van de dertien man en vrouw tellende groep vanwie de le- den uit de regio Rotterdam komen. „Maar ik besteed maar een och- tendje per maand aan notuleerwerk enzo." Veel meer tijd en moeite stopt de Maassluise in het promo- ten van het schilderswerk van IMABNA. Toen haar man naar de Verenigde Staten moest voor za- ken ging ze, met 29 schilderijen. mee. Van Noort lijstte ze terplekke (Houston) in en vond een galerie waar het ingelijste werk mocht hangen. De gedreven kunstenares vond dit niet genoeg en reisde met haar man heel de Verenigde Staten af om de schilderijen ten toon te stellen in schepen van de Holland Amerika Lijn. In Seattle bleek men aan het verkeerde adres, waarna men be- sloot 'even' naar Fort Launderdale te rijden. Resultaat was dat het IMABNA-werk in de Statendam van de Holland Amerika Lijn kwam te hangen. Het meeste bleef ook hangen want slechts een schil derij werd verkocht. Thuisgeko- men is Van Noort ook locaties dichterbij huis gaan benaderen. Zo heeft IMABNA al geexposeerd in het Hilton-hotel en op de Stena-Li- ne Hoek van Holland-Harwich. Hoewel Van Noort-Liang het vooral doet vanwege het avontuur, zijn de resultaten tot nu toe mager. „Het verkoopt weinig en het is een gesleep tot en met." Nog dichter bij huis vond ze een wat 'gewone- re' expositieruimte in Theater Schuurkerk. Tot eind mei zullen daar elke maand twee of drie IMA- BNA-leden hun werk tentoonstel- len. In januari zijn naast de dans ers, muzikanten en bloemen van Ellen van Noort-Liang de werken van Jess Appelman en Cas Odijk te zien. Jos van Nierop een heeft nu eenmaal meer talent voor acteren of zingen dan de an- der. Dat de onervarenheid de regis seur in het begin weleens tot wan hoop heeft gedreven, wordt be- aamd door Titia Maas. Samen met de Canadese Chantal Thorn en Amerikaanse Coco Kaneb is zij momenteel al in Vlaardingen om het promotionele deel van de show te regelen. Mensen kunnen vaak meer leren, dan ze denken. Ieder- een brengt wel iets mee. Boven- dien is het zo dat wanneer je aan het uitwisselingsprogramma be- gint, je van nature al interesse hebt in aspecten van show. De een kan goed zingen, de ander acteren en weer een ander is technisch heel goed. Die neemt dan zitting in de staf en zorgt dat achter de scher- men alles goed verloopt. Het resul taat heeft echter de stoutste ver- wachtingen overtroffen. Het is zo iets geworden als Jeans, maar dan veel beter." Shows in zesentwintig staten van Amerika hebben het succes reeds bewezen. Gedurende het hele jaar wordt de cast ondergebracht bij steeds verschillende gastgezinnen. Van hen leert men het dagelijks le ven in een bepaalde stad of land van dichtbij kennen. Een groot deel van de groep is momenteel in Belgie aan het repeteren. Zes fe bruari zullen zij in Vlaardingen ar- riveren. Alle zeilen zullen dan ook moeten worden bijgezet om tegen die tijd voldoende gastgezinnen in Vlaardingen en omgeving te heb ben gevonden die in navolging van onder andere mr. Pieter van Volle- hoven en prinses Margriet een of meer jongeren drie dagen willen opnemen. Als dank ontvangt men twee vrijkaarten voor de show. „Dan kun je eens zien wat je gast eigenlijk allemaal in zijn of haar mars heeft. Taalproblemen hoeven overigens geen probleem te zijn. Iedereen spreekt Engels", licht Maas toe. Voor de musical geldt overigens hetzelfde. Een groot deel is in het Nederlands gespro- ken en liedjes worden door middel van een diascherm vertaald. The Festival is woensdag 7 februa ri mee te beleven in de Stadsge hoorzaal Vlaardingen. De matinee- voorstelling begint om 14.00 uur en kaartjes hiervoor kosten fl.20,- voor volwassenen en 11.10,- voor jongeren tot 18 jaar. De avond- voorstelling begint om 20.15 uur en kost fl.25,- voor volwassenen en fl. 15,- voor jongeren tot 18 jaar. Kaarten kunnen gereserveerd wor den aan de kassa van de Stadsge hoorzaal, tel. 4340500. Karin v.d. Knaap VLAARDINGEN - Fico heeft op zaterdag 20 januari twee films op het program ma staan. Om 14.30 uur be gint voor de jeugd The Ne- verending Story, die het ver haal vertelt van de kleine Bastiaan die door het lezen van een magisch boek te- recht komt in een wondere wereld vol fantastische we- zens. De film is te zien in zowel Triangel als het ge- bouw van het Leger des Heils aan de Sneeuwbal- straat 10. Om 19.30 draait Fico Outbreak, een span nende thriller over een do- delijk virus dat jaren ver- borgen bleef in de Afrikaan- se jungle, maar via een aap- je in de Verenigde Staten te- recht komt. Deze film is al leen te zien in Triangel aan de Fransenstraat 14. SCHIEDAM - Carnavals- vereniging De Rietzeilers or- ganiseert op zaterdag 20 ja nuari een groots Stekenbal in wijkcentrum De Blauwe Brug. Acht bevriende car- navalsverenigingen uit het hele land en het bekende carnavalsduo De Twee Pin- ten zijn hierbij te gast. De entreeprijzen varieren van niks (voor'leden) tot fl.ll,- aan de zaal. In de voorver- koop bij Het Masker of De Blauwe Brug kosten kaart jes slechts fl.8,-. De aanvang is 21.00 uur. MAASSLUIS - In Theater Schuurkerk wordt vrijdag 19 januari de film Drop Zo ne vertoond. In deze recente film waarin Wesley Snipes de hoofdrol speelt, moet marshall Nessip, de compu- terhacker Leedy in een Boeing 747 begeleiden naar de gevangenis. Tijdens de vlucht verdwijnt Leedy en wordt Nessips broer ver- moord, ogenschijnlijk door terroristen. Nessip zelf wordt daarvoor geschorst. Niemand wil zijn theorie ge loven dat de aanslag niets meer was dan een uitbraak waarbij de daders zijn ont- snapt met parachutes. Nes sip is vastbesloten de moor- denaars van zijn broer te vinden. De film begint om 20.30 en een kaartje kost fl.fO,- SCHIEDAM - Het Filmhuis is op zoek naar kandidaten met een brede belangstelling voor de Culturele Quiz. On der leiding van quizmaster Rob Eekman zal het vragen- vuur op zaterdag 16 maart op de kandidaten worden afgevuurd. Quizkandidaten, in tweetallen, kunnen zich aanmelden bij Arthur Ver- hulst, tel. 4270956. SCHIEDAM - In het Film huis draait vrijdag 19 en za terdag 20 januari de film Farinelli, van Gerrard Cor- biau. De film gaat over Car lo Brosschi, de beroemdste castraatzanger van de acht- tiende eeuw. De film boeit niet alleen dankzij het fasci- nerende leven van Farinelli, maar zeker ook door het tijdperk waarin het verhaal zich afspeelt. De achttiende eeuwse passie en emotie worden ook weerspiegeld in het barokke taalgebruik, de melodramatische taferelen en de schitterende aankle- ding. Op vrijdag begint de film om 21.30 uur en op zaterdag om 20.30 uur. Een kaartje kost zes gulden. Rotterdam* D Antwoordnum

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13