POLITIE RAPPORT 'Je hoeft niet rijk te zijn om een gastkind in huis te nemen' Albert Heijn etaleert met op wiet lijkende plastic bladeren Prijswinnaars kerstballentocht Bomenploeg kapt kieskeurig Ineke Versteeg, vakantie-gastouder voor Europa Kinderhulp: MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Muziek op computer Verkeerslichten langer aan Cursus blaas- instrumenten OSBTrofee SCHIEDAM - Elke zomer- vakantie weer, al acht jaar lang is de Schiedamse Ineke Versteeg (53) vakantiemoe- der voor kansarme kinderen uit achterstandsmilieus. Als actief medewerker van de Stichting Europa Kinder hulp voor de regio Rotter dam, werft en selecteert ze bovendien andere gastge- zinnen, die net als zij drie weken een hulpbehoevend kind in hun gezin willen op- nemen. Vrachtwagen rijdt door na aanrijding Agressie in het verkeer Handgranaat in vuilcontainer Arrestaties tijdens koopavond Alcoholcontrole: 2 geldelijke boetes Snelheidscontrole: 46 bekeuringen Verdachte fietsendief op heterdaad betrapt Geluidsoverlast Arrestatie voor poging diefstal Snelheidscontrole: 28 bekeuringen Zinkende boot Brand in woning Woensdag 17januari 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Maandag 18-20 Muzikale Massa ge, Aad Ouweneel en Arie van Wingerden. 20-21 Tracks, Ed van Dommelen. 21-22 Hitmixer, Peter Voorburg. Dinsdag 18-19 Non Stop. 19-20 Rondje Middellandse Zee, Asher Omissie. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Woensdag 18-19 De tachtiger ja- ren, Patrick Koster. 19-20 Beesten- boel, Irma Bolijn. 20-21 Country tijd, Daan Zonnenveld. 21-22 Tijd genoeg, Jan Willem de Boer. Donderdag 18-19 Warming up, Daan Zonneveld. 19-21 Jazz Me lodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove garden, Menno Sprong en Rick Rietveld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den Berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil lem de Boer. 12-17 Zaterdagmid- dagexpres, Lennard de Bles en Rob v.d. Heiden. 17-18 Sport en tip 10, Patrick de Boer en Henk Groenewegen. 18-20 Top 25, Paul de Jongh. 20-22 Rustpuntjes met wisselende presentatie. Zondag 9-10 Het koude zeil, Ron v.d. Ende. 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 Nationaal Produkt, Ed van Dom melen. 14-16 Infotainment, Mari na Steijn. 16-18 Sport, Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Mar- cello Stewart. 19-20 Koers, Koers- team. 20-22 De Klassieken, Cees van Giezen. SCHIEDAM - Het invoeren van noten op de computer, het in druk- kwaliteit uitprinten ervan en een partituur met een druk op de knop oproepen, is de inhoud van een cursus 'Muziektekstverwerking op de computer' die de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg-Noord vanaf 30 januari organiseert. Elke dinsdagavond wordt er van 19.30 tot 20.30 uur les gegeven in het ge- bouw aan de Lange Nieuwstraat 183. De kosten zijn fl.235,-. Ook een inschrijfformulier kan op bo- venstaand adres worden opge- haald. SCHIEDAM - De werking van de verkeerslichten op de kruising Mo- zartlaan/Eduard van Beinumlaan is onlangs aangepast. In de nieuwe situatie springen de verkeerslich ten op iedere dag in de week tot 24.00 uur op de bekende kleuren rood, oranje en groen. Tot voor kort werd de installatie automa- tisch uitgeschakeld nadat 's mid- dags de piek in de verkeersdrukte voorbij was. Wijkbewoners hadden in het Wijk- beheersoverleg Groenoord aange- drongen op de maatregel omdat ook 's avonds nog een niet onaan- zienlijk aantal auto's het kruispunt passeert. Zonder verkeerslichten werd het kruispunt daarom als te gevaarlijk beschouwd. Op werkdagen zijn de verkeers lichten in werking van 7.00 uur tot 24.00 uur. Op zaterdagen is dit het geval van 09.00 uur tot 24.00 uur, terwijl op zondagen de lichten tus- sen 10.00 uur en 24.00 uur van kleur verschieten. SCHIEDAM - Wegens groot suc- ces, organiseert muziekvereniging Harpe Davids opnieuw een orien- tatiecursus voor het leren bespelen van de klarinet en koperen biaasin- strumenten (trompet, trombone, bariton of bastuba). Deze cursus- sen van acht lessen worden gege ven op maandag- en vrijdagavond van 17.30-18.30 uur in het vereni- gingsgebouw aan het Faassen/Nij- hoffplein 22 in Schiedam-Noord. Bij voldoende belangstelling wordt er half februari van start ge- gaan. Een instrument wordt gratis ter beschikking gesteld. De kosten voor de cursus bedragen fl.50,-. Voor meer informatie of aanmel- ding, tel. 2730721/4705393 (na 18.00 uur). SCHIEDAM - Directeur J.G. Geurts van GOM Bedrijfsdiensten voor Gebouwen in Schiedam heeft de OSB Trofee gekregen. Deze trofee is een prijs van de onderne- mersorganisatie voor Schoon- maak- en bedrijfsdiensten. De OSB Trofee werd hem tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de brancheorganisatie in Den Bosch overhandigd. Geurts was 23 jaar aaneen actief in besturen van achtereenvolgende brancheorganisaties in de schoon- maak, de laatste veertien jaar als penningmeester van OSB. De prijs was volgens vice voorzitter De Groot van OSB die de prijs uitreik- te, ditmaal minder een jaartrofee als wel een trofee voor een hele carriere in dienst van professiona- lisering van de schoonmaakbran- che. De Stichting Europa Kinderhulp bestaat dit jaar precies vijfender- tig jaar. In I960 kwamen de eer- ste kansarme kinderen, toen nog vluchtelingen uit Letland en Duitsland, bij Nederlandse gast- gezinnen logeren. Sindsdien ver- zorgde de stichting voor zeven- tigduizend kansarme kinderen uit binnen- en buitenland een vakan- tie. De kinderen, in de leeftijd van zes tot twaalf jaar, komen vooral uit Frankrijk, Engeland, Noord- Ierland, Oostenrijk en Tsjechie, maar ook uit Nederland zelf. „Het zijn voornamelijk jongens en meisjes uit grote gezinnen die zelden of nooit eens echt op va- kantie kunnen; die in krottenwij- ken wonen of in buurten zonder speelruimte en vaak emotioneel verwaarloosd zijn", vertelt Ver steeg. „Een paar jaar geleden kwam Alain, een Frans jongetje van tien jaar met een hazelipje, bij ons op vakantie", vervolgt Versteeg. „Het zou een moeilijk kind zijn. In het begin vroeg hij dan ook ontzettend veel aandacht. Thuis werd hij aan zijn lot overgelaten, hij at van de straat. Op een dag bracht hij een cadeautje voor ons mee; een peperkoek die hij uit een vuilnisbak had gevist. Hij was enorm trots. We wisten dat hij dat thuis ook deed om in leven te blijven. In zo'n situatie moet je voorzichtig reageren. Dankbaar hebben we de stinkende peper koek dus aangenomen. Alain was zo gewend om op die manier te leven. Dat kun je in drie weken niet veranderen." In totaal heeft Versteeg al veertien vakantiekin- deren gehad. „En van allemaal hou je evenveel. Ik vind dat je sowieso alleen gastouder kunt zijn als je van kinderen houdt en ze accepteert zoals ze zijn. Onge- acht ras, nationaliteit of levensbe- schouwing." Versteeg vertelt dat veel gastge- zinnen juist van weinig rond ROTTERDAM - Donderdagochtend 11 januari kreeg de politie een tele- foontje binnen dat een vrachwagenchauffeur op de Giessenweg is doorge- reden nadat deze een auto had geraakt. De politie stelde een onderzoek in en trof de vermoedelijk bij de aanrijding betrokken vrachtauto aan op de Rijksweg A20. Op de vrachtwagen zal blauwe lak dat vermoedelijk van de auto komt. De 43-jarige v rac h t w age n c h au ffe u rdie overigens zonder een ontheffing voor een dergelijke combinatie reed, is voor verhoor naar het politiebureau Schiedam gebracht. Tegen hem zal proces-verbaal wor den opgemaakt. SCHIEDAM - Een taxichauffeur uit Rotterdam is donderdagochtend 11 januari op de Parkweg geslagen door een onbekende automobilist. De au- tomobilist remde plotseling en parkeerde zijn wagen dubbel op de Park weg. De taxichauffeur die achter hem reed sprak de man daarop aan waar- na een woordenwisseling ontstond. De automobilist werd blijkbaar zo kwaad dat hij de taxichauffeur sloeg. Deze liep schaafwonden op in zijn gezicht en heeft last van zijn rug. De verdachte is na de mishandeling weg- gereden. ROTTERDAM - Donderdagmiddag 11 januari kreeg de politie een tele- foontje binnen dat een man vermoedelijk een handgranaat in een grofvuil- container had gevonden. De politie onderzocht het onderwerp en daarbij kwam vast te staan dat het een Mills 36 granaat betrof. Dit is een handgra naat uit de tweede wereldoorlog. De granaat zal via de Explosieve Oprui- mingsdienst opgeruimd worden. SCHIEDAM - Donderdagavond veroorzaakten enkele jongeren overlast op het Broersvest. Zij hingen bijvoorbeeld aan de balustrade in de Nieuwe Passage. Vier Rotterdammers en een Schiedammer in de leeftijd van 18 jaar zijn gearresteerd. Een Rotterdammer werd door de politie aangehou- den, omdat hij weigerde door te lopen, weigerde zijn naam op te geven en geen enkele medewerking wilde verlenen. Op het moment dat de politie de jongen meenam, werd de politie belaagd door een grote groep jonge ren. Een stadsgenoot van de verdachte wilde de politie in de rug schoppen, maar eer hij dat kon doen, werd de jongen gearresteerd. Met assistentie van te hulp geschoten politiemensen werden de twee verdachten in de au to gezet. De groep jongeren trachtte de twee jongens te bevrijden waarbij een Rotterdammer een politieman een kopstoot gaf. Ook hij is aangehou- den evenals nog eqn stadsgenoot en een Schiedammer die andere verdach ten wilden bevrijden. Na de arrestaties viel de grote groep jongeren uiteen en werd het weer rustig in de stad. SCHIEDAM - De politie hield van donderdag 11 op vrijdag 12 januari een alcoholcontrole op de Horvathweg. Zij controleerde zo'n 125 voertui- gen. Twee bestuurders kregen een geldboete van fl.320,- aangeboden, omdat zij onder invloed van alcohol reden, maar hun promillage onder de 0,80 lag. Daarboven is een geldboete via de politie namelijk niet meer mo- gelijk. Schiedam: SCHIEDAM - De politie hield vrijdagmiddag 12 januari een snelheids controle op de Horvathweg. Van de 625 passanten zijn 46 bestuurders be- keurd voor het overschrijden van de snelheid. SCHIEDAM - De politie betrapte zaterdagavond 13 januari rond 22.00 uur op de Gerrit Verboonstraat een 23-jarige Schiedammer op het stelen van een fiets. De politie nam hem, de fiets en een tweede fiets die vermoe delijk ook door hem is gestolen mee naar het bureau, maar daar bleek dat de eigenaren van de fietsen (nog) geen aangifte hadden gedaan. De politie tracht de eigenaren te achterhalen. De verdachte zit in de eel vast. SCHIEDAM - Zondag 14 januari rond 01.00 uur kreeg de politie drie keer na elkaar een melding over geluidsoverlast binnen, die veroorzaakt zou worden door een 20-jarige bewoner uit de Prof.K.Onneslaan. Twee keer heeft de politie de bewoner gewaarschuwd. Toen zij voor de derde keer aan zijn deur verscheen, heeft de politie de geluidsapparatuur inbeslagge- nomen. Tegen de bewoner zal proces-verbaal worden opgemaakt. moeten komen of alleenstaande moeders met bijstand zijn. „Je hoeft niet rijk te zijn om een gast kind de vakantie van zijn of haar leven te geven. Wij gaan bijvoor beeld met onze kindjes naar het zwembad of naar de kinderboer- derij. Wat de meeste kinderen elk jaar weer het toppunt vinden is kip met friet en appelmoes na een dagje strand. De gastkinderen zijn meestal niets gewend. Aan dacht, geborgenheid en huiselijke gezelligheid, maar ook schone kleren en een gezonde maaltijd zijn al genoeg. Het enige dat aan een gastgezin gevraagd wordt, is 'Mag dit kind drie weken mee- draaien in je gezin?'. En voor die extra boterham met hagelslag hoef je het echt niet te laten." Vijf jaar geleden waren er in en rond Rotterdam nog zo'n drie- honderdvijftig gastgezinnen. Dit aantal is tot grote bezorgdheid ge- daald tot honderd. Volgens Ver steeg is de voornaamste reden voor die sterke achteruitgang de vakantiespreiding en de groter wordende groep werkende vrou- wen.Bovendien wordt de maat- schappij ook egoi'stischer en indi- vidualistischer. Mensen gaan lie- ver zelf op vakantie naar het bui tenland. Daarnaast kennen veel mensen de stichting nog steeds niet." Volgens Versteeg hebben de meeste gastoudergezinnen een voorkeur voor meisjes. Het liefst zo jong mogelijk en Engelsspre- kend. ,,Maar bij Europa Kinder hulp zitten juist veel meer jonge- tjes van 8 tot 12 jaar. Meisjes worden vaker thuis gehouden, om mee te helpen in de huishou- ding of om op de kleintjes te pas- sen. Maar alle kinderen die door Europa Kinderhulp en de diverse organisaties worden uitgezocht voor het vakantieproject, hebben even hard aandacht en ontspan- ning nodig." De Rotterdamse Christina Aars- sen (33) moeder van twee kinde ren is al drie jaar gastouder. „Ik zou er zelf niet aan moeten den- ken om mijn zoontjes op vakantie te sturen, omdat ze bij mij geen liefde en aandacht krijgen. De verhalen die je tussen de regels door hoort van je vakantiekinde- ren zijn vaak schrijnend: vecht- partijen, familieproblemen, alco- holisme, geldzorgen. Je moet kin deren ook niet gaan zitten uitho- ren. Ze willen juist nu eens een keer niet de zoon van die alcoho- list of die prostituee zijn, maar ge- woon Pietje die goed kan rol- schaatsen." „Voor mijn eigen kinderen was het goed om te zien dat eten, speelgoed en schone kleren niet voor ieder kind vanzelfsprekend zijn", vervolgt Aarssen. „Toen ons eerste vakantiekindje binnen kwam met een armzalige koffer- tje met grauwe afgewassen kle- ding, wilden ze gelijk hun eigen kleren en speelgoed weggeven." De stichting raad echter niet aan, de kinderen met gloednieuwe spullen naar huis te laten gaan. „De kans dat het thuis jaloezie opwekt is te groot'legt Versteeg uit. De grootste angst van de meeste gastouders is dat het kind na drie weken in Nederland niet meer in het eigen land kan aarden. Ver steeg: „De tijd is net lang genoeg om de thuissituatie even te ont- vluchten en op krachten te ko men. Wij merken dat zo'n perio- de juist positief werkt. Hoewel deze kinderen zich vaak emotio neel niet uiten, neemt het al de goede zorgen en aandacht heus wel in zich op. Wat we uit erva- ring weten, is dat kinderen toch over hun eigen thuissituatie gaan nadenken. Ze zoeken manieren om zich te ontwikkelen en zich uit hun achterstandspositie te ont- worstelen. Zo hebben we nu be- geleiders en een aantal medewer- kers bij diverse verenigingen werken, die vroeger zelf vakan- tiekind waren." PETRA BLONK Als ouders zich willen aanmelden als gastgezin of alleen informatie willen, kunnen zij contact opne- men met Ineke Versteeg, telefoon 010 - 4701367. SCHIEDAM - Zondag 14 januari rond 03.00 uur arresteerde de politie op het Van 't Hoffplein drie Maassluizers en een jongen uit Maasland in de leeftijd van ongeveer 17 jaar, omdat zij vermoedelijk geprobeerd hebben om een kauwgumballenautomaat in een winkel open te breken. Daardoor ontstond een gat in het plexiglas. Het mes werd bij de automaat achterge- laten. De vier verdachten bekenden de poging. Schiedam SCHIEDAM - Maandagmiddag 15 januari heeft de politie een snelheids controle gehouden op de Bm. van Haarenlaan. Driehonderd voertuigen zijn gecontroleerd. Daarvan reden 28 bestuurders te hard. Zij zijn be- keurd. ROTTERDAM - Maandagavond 15 januarirond 19.00 uur zonk een woonboot die in het water aan de Industrieweg lag. De politie constateer- de dat de waterleiding was gesprongen en dat daardoor de boot ging zin- ken. De brandweer heeft de lekkage verholpen en de boot leeggepompt. SCHIEDAM - Maandagavond 15 januari rond 18.00 uur ontstond door onbekende oorzaken een brand in een woning, aan de Rhoonsestraat. De tien mensen die in de woning waren, waren reeds naar buiten gegaan. De brandweer heeft de brand geblust. De bewoners moesten de nacht elders doorbrengen. Ineke Versteeg, geflankeerd door haar kleinkinderen, is a I acht jaar gastouder. Op de poster staat Alain, een gastkind dat bij haar vakantie vierde. Is dit voor Albert Heijn geen reden om de bladeren uit zijn winkels te halen? Het is toch een keuze van decoratie die vraagtekens kan op roepen. „Nee, waarom?" antwoordt Smeets enigszins verbaasd. „Het is toch gewoon een mooi blad? De decoraties worden niet door AH centraal ingekocht. Elke vestiging is zelf verantwoordelijk voor het kiezen van het decoratiemate- riaal." Albert Heijn heeft er dus geen be- zwaar tegen wanneer we een maandag eenfoto maken „Nee hoor, bij welke vestiging wilt u terecht? Het Veerplein in Vlaar- dingen. Goed. En u weet zeker dat die decoratie in die winkel voor- komt? Want niet elke Albert Heijn gebruikt dat blad", waarschuwt Smeets vriendelijk. De afspraak wordt vervolgens gemaakt. Een uur later belt de woordvoerster terug. „Het spijt me, maar ik heb me vergist. Ik heb het nog even na- gevraagd en nu blijkt dat Albert Heijn alleen gebruik maakt van ja- smijn- en buksblaadjes. Nu ben ik geen plantenexpert, maar buks kan het zeker niet zijn. De bladeren die u heeft gezien moeten dus jasmijn zijn. Het heeft natuurlijk geen zin om een artikel te schrijven over ja smijn, dus die foto-afspraak kan niet doorgaan." De firma De Groot uit Almere, VLAARDINGEN - Albert Heijn maakt sinds enkele weken in de re gio Rijnmond bij zijn etalering ge bruik van sterk op wiet lijkende (plastic) bladeren. Ook in Vlaar- dingen en Schiedam zijn op de kaas- en vleeswarenafdeling de ka- rakteristiek gevormde blaadjes te bewonderen. Toegegeven, wereldschokkend is het allemaal niet. Uit nieuwsgierig- heid naar de herkomst van de de coraties is de Albert Heijn toch om opheldering gevraagd. „Ja hoor, het klopt", laat AH-woordvoerd- ster Pascal Smeets aanvankelijk weten. ,,In het hele land kunnen dergelijke decoraties voorkomen; ze worden centraal ingekocht." Eddini lachend. Ook Leo van Leeuwen, maat- schappelijk werker bij de Vlaar- dingse CAD (Consultatiebureau voor Alcohol ea Drugs), houdt het er op dat de blaadjes wel heel erg op wiet lijken. Het laatste woord krijgt de autoriteit bij uitstek, de Vlaardingse coffeeshop The Bull. The Bull is er voor de voile hon derd procent van overtuigd dat het hierom wiet gaat: „Dit is wiet, ze ker weten. Best wel een mooi ge zicht, die wietblaadjes bij de kaas. Zou je hier soms ook wietkaas kunnen kopen?", besluit een re- gelmatige gebruiker gekscherend. SCHIEDAM - De gemeentelijke afdeling Groenvoorziening en Na- tuur heeft onlangs de folder 'Kies keurig kappen' uitgebracht. In de folder staat beschreven hoe de Bomenploeg van Schiedam de bomen binnen de gemeentegren- zen verzorgt en onderhoudt. In Schiedam staan meer dan 30.000 bomen, zo heeft de ge- meente uitgerekend. Met name de stadsboom kan de hulp van de 'Bomenploeg' goed gebruiken. Deze ploeg snoeit en kapt de bomen. Ook verzorgt en behandelt de ploeg de wonden en de ziektes in het bomenbestand. In de folder wordt het snoei- en kapbeleid van de gemeente toegelicht. Dat met de wensen van de bewoners ter plaat- se rekening wordt gehouden en niet zomaar de botte bijl wordt ge- hanteerd, maakt gemeentelijk woordvoerder M. Scheefhals dui- delijk. Om de bewoners te infor- meren worden regelmatig nieuws- brieven verspreid in buurten waar bomen flink worden gesnoeid of gekapt. „Het is niet zo dat de bomenploeg direct met motorzaag en bijl klaarstaat om de boom neer te halen. Wanneer bewoners ande re inzichten hebben en het kappen van een boom niet wenselijk vin den, kunnen zij contact opnemen met de Hoofdafdeling Groenvoor ziening en Natuur. Dan wordt be- keken of de werkzaamheden ver- anderd kunnen worden." Wie meer informatie wil hebben over nieuwsbrieven, of de folder Kieskeurig kappen wil aanvragen, kan contact opnemen met M. Scheefhals van Groenvoorziening en Natuur. Hij is bereikbaar onder telefoonnummer 2465521 SCHIEDAM - Zeker vijfenzeven- tig kinderen en volwassenen liepen tijdens de Kerstvakantie de zoge- naamde Gagelroute in het Beatrix- park op zoek naar kerstballen. De Dienst Groenvoorziening en Na tuur had aan het lopen van de route een leuke wedstrijd verbonden voor de kinderen. Bij de kinderboerderij kon een boekje worden verkregen, waarin tal van vragen stonden die tijdens de anderhalf durende wandeling moesten worden beantwoord. Hard nadenken kwam hier echter niet aan te pas. Voor een beetje speurneus lagen de antwoorden letterlijk en figuurlijk binnen hand- bereik. Op de twaalf kerstballen die her en der waren verstopt, stond alles wat er te leren was. De eerste letter van het antwoord moest worden genoteerd, waarna van rechts naar links een toepasse- lijk woord ontstond. Uit de stapels inzendingen, die allemaal het ge- zochte woord 'ijskristallen' ver- meldden, werden onlangs drie ge- lukkige prijswinnaars getrokken. De Kerstman, die voor deze spe- ciale gelegenheid nog eenmaal op zijn arreslee richting Schiedam was gestapt, was zaterdag 13 ja nuari in de kinderboerderij te vin den om de geluksvogels hun prijs te overhandigen. Deze bestond uit een boekje van Midas Dekkers over een speurtocht door het men- selijk lichaam. Hierdoor kunnen de zevenjarige Jasper Oomen, de achtjarige Wishal Kalpoe en de elfjarige Kim Bijl behalve over ijs kristallen en kerstballen ook nog wat leren over zichzelf. verantwoordelijk voor het leveren van decoraties aan Albert Heijn, steunt Smeets. „Het jasmijnblad wordt soms wel eens voor wiet aangezien. Toch is er een duidelijk verschil. Jasmijn heeft vijf blad- punten, en wiet zeven. Het is dus geen wiet", aldus De Groot. De betreffende blaadjes vertonen ech ter duidelijk zeven bladpunten, en geen vijf. Bovendien leert een bloemen- en plantengids dat de de coratie ook in uiterlijk opzicht niet op jasmijn lijkt, Voor de zekerheid wordt het blad aan de Schiedamse politiewoord- voerder Youssef Eddini voorge- legd. „Je krijgt de officiele bevesti- ging van de Schiedamse politie dat de Albert Heijn gebruik maakt van plastic wietbladeren", verklaart De blaadjes van Albert Heijn waar discussie over bestaat; wiet of Jasmijn?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9