Toeristisch product staat; nu promotie Carnaval Rietzeilers met de Twee Pinten Ontwikkelen Afdrukken Jan van Eyk in Stedelijk Museum Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. i MaasposT Vrijwilligers nodig voor Kindertuinen ©SJIMlOT Vrijwilligers gezocht Cabaretmarathon Stadsprovincie Cultuurtijdschrift Kinder- boerderij VOOR DE INTRODUKTIEPRIJS VAN SLECHTS RENAULT Uitverkocht huis bij eerste cabaretmarathon in de Schuurkerk Binnenkort valt de beslissing over de stadsprovincie Rotterdam Oplage nieuwe uitgave Musis stijgt in 'moordend' tempo Schiedam KDITIK-OPLAGE 42.850 SCHIEDAM - Binnen het Wijkbeheer Overleg Schiedam-Zuid worden de mogelijkheden voor een nieuwe kinderboerderij on- derzocht. Een aantal men- sen hebben zich reeds ge- meld die willen helpen bij het bouwen van de hokken, het verzorgen van de dieren en het oprichten van een vereniging die de boerderij gaat beheren. Maar om aiies haaibaar te maken moeten zich nog veel meer mensen aanmelden. In Zuid wonen veel mensen die in de bouw werkzaam zijn en mensen die graag iets leuks met of voor kleine kinderen doen. Ook winkels en bedrijven in de Gorzen kunnen een bij- drage leveren. In een wijk die zo van aanpakken houdt moet zoiets leuks als een kin derboerderij toch kunnen lukken, vindt men. Beiang- steilenden kunnen bellen naar de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, tel.4730503 of naar de wijkcoordinator, tel.2465562. Ook kan men naar de bewonersavond ko- men die donderdag 25 ja- nuari in de Leliestraat 10 wordt gehouden. De aan- vang hiervan is 20.00 uur. SCHIEDAM - De Hoofdaf- deling Groenvoorziening en Natuur zoekt voor het nieu we tuinseizoen nog een paar enthousiaste vrijwilligers voor de kindertuinen, Jaar- lijks leren zo'n 350 kinderen in de leeftijd van 8 tot eh met 10 jaar de beginselen van het (moes)tuinieren op de kindertuincomplexen 'Vijfsluizen' en 'Park Ke- thel'. Zij huren van eind maart tot en met oktober een tuintje, waarop ze groenten en bloemen ver- bouwen. Bovendien nemen ze deel aan spelletjesmidda- gen, speurtochten en na- tuurmiddagen. Deze kinde ren worden begeleid door een grote groep vrijwilli gers. Zij helpen een groepje een keer per week van 15.30- 17.30 uur bij het verzorgen van de tuintjes. Gekozen kan worden uit alle school- dagen van de week. Nieuwe vrijwilligers worden gehol- pen door andere vrijwilli gers en bovendien worden er in maart informatiemid- dagen georganiseerd. De on- kosten worden door de ge- meente vergoed. Wie inte- resse heeft kan contact op- nemen met Marcel Scheef- hals, tel.2465521. Uitslag ballonnen- wedstrijd SCHIEDAM - Ter gelegen- heid van het tien-jarig be- staan van wijkcentrum De Erker werd op 17 november een ballonnenwedstrijd ge houden. Leerlingen van ba- sisschool De Wieken en de Annie M.G.Schmidt-school konden hieraan meedoen. Ruim zeshonderd ballonnen gingen de lucht in. Sommi- gen legden een flinke reis af, anderen kwamen helaas minder ver. Readies zijn er gekomen van mensen uit Brabant en Limburg. De ballon die het verst kwam, landde in het Duitse Wind- eck. Deze was afkomstig van Nicky uit groep acht van de Annie M.G. Schmidt-school. Zij kan daarom een aardig- heidje komen afhalen aan de balie van het wijkcentrum. Schiespoor- dagen SCHIEDAM - Na een brand, in juli van het vorig jaar, is er door de leden van Schiespoor hard gewerkt aan de wederopbouw van het clubgebouw. Vrijdag 26 januari wordt het gebouw officieel heropend door wet- houder Wiegman. Een dag daarna kan het publiek weer als vanouds de Schiespoordagen bijwonen aan de Westerkade 21. Het clubhuis is geopend van 10.00-16.00 uur. De toegang is gratis. WL r SCHIEDAM - „We zijn als gemeente nu aan zet. Schiedam heeft met molens en jenever voldoende toeristische waarde. Het is nu zaak de gezamenlijke inspanningen zo op elkaar af te stemmen dat de stad succesvol gepromoot kan worden." On- der dat motto presenteerde gemeente-ambtenaar Van Huygen- voort op 22 januari de Nota Toerisme aan de raadscommissie voor Algemene en Economische Zaken. Link 'f Voe+balSkoppy Voor al uw Feijenoord-, Sparta- en Ajax-artikelen. Kapperscollege leren knippen en fohnen in 10 weken. Bel 010-4732266 voor de cursus in uw omgeving WITGOED SPECIALIST wasmachines-ljaargarantie Vooraluwreparaties 10xl5CM MAT OF GIANZEND| GELDIG T/M 29 FEBRUARI ALLEEN IN FILIAAL SCHIEDAM FOT# VIDE# AUDH Zie onze advertentie elders in deze krant. De klant centraal, de auto optimaal Uw Renault dealer voor Schiedam en Vlaardingen James Wattweg 12-14,3133 KK Vlaardingen, tel. (010) 4353533 gPHIUPS 14 PT 136 B KLEURENTELEVISIE Van: 599 VOOR FOTO VIDEO AUDIO INFORMATIE TELEFOON 010-4610106 Rust in passage Zie paginaTXOOl Overde Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel. 010-4738322-Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555 WOENSDAG 24 JANUARI 1996, 3ejaargang nr. 4 i De Nieuwe Passage een toeristische lokker? Schiedam heeft voldoende in huis om de dagtoerist uit de regio ten- minste een dag te vermaken. Met een oud-Hollandse uitstraling en het jeneververleden als visitekaart- je kn Schiedam aan de weg gaan timmeren. Niet voor niets doet de gemeente mee in het toeristisch project 'Het geheim van Holland", waarin Schiedam zich mag presen- teren naast de meer beroemde ste- den Leiden, Haarlem, Delft, Gouda en Dordrecht. Met deze promotie moet ook de eigen bevol- king warm worden gemaakt, omdat ook die nog te weinig beseft wat Schiedam in huis heeft. De keuze voor meer promotie is onvermijdelijk ook een financiele keuze. Om met name de VVV meer speelruimte te geven, biedt de drieenhalve ton die nu jaarlijks van gemeentezijde geboden wordt te weinig mogelijkheden. Een groot deel hiervan gaat al op aan de apparaatskosten van de VVV- organisatie. Met een hogere subsi- die en een systeem van contract- management tussen gemeente en VVV zou de stadspromotie een goede impuls gegeven worden. Naast de financiele verbetering kan samenwerking op het toeristi sche vlak voordelen opleveren. Sa menwerking kan de 'link tussen de spullen' duidelijk maken en ervoor zorgen dat het geheel van het pro duct meer wordt dan de som van de afzonderlijke toeristische delen. Van Huygenvoort sprak van tot nu 'gemiste kansen' in toeristisch Schiedam. Zo werd een mooie Mi- ro-tentoonstelling in het Stedelijk Museum vorig jaar nauwelijks in de schijnwerpers gezet. Wil een- zelfde 'misser' voorkomen worden bij de opening van het gedestil- leerd museum De Gekroonde Brandersketel in mei, dan moet de promotie nu snel ter hand genomen worden, zo sprak Van Huygen voort zijn zorg uit. In de raadscommissie werd de uit- gebreide presentatie van de nota SCHIEDAM - Drukke tijden breken aan voor Schiedams eerste en enige carnavalsvereni- ging. Niet alleen moet er een grootse optocht door de stad worden georganiseerd, ook de nodige feestjes staan op de akti- viteitenagenda. Het lijkt wel of de carnavalstijd de Rietzeilers niet lang genoeg kan duren. Za- terdag 20 januari werden de Schiedammers al een beetje op- gewarmd tijdens het Stekenbal in de Blauwe Brug. Om te laten zien hoe een en ander nu in de Brandersstad gevierd werd, waren een aantal bevriende carnavalsverenigingen uit het land uitgenodigd dit bal mee te vieren. Ze waren zichtbaar un der de indruk. De sfeer zat er dan ook al snel in. Als klap op de vuurpijl kwamen de Twee Pinten het vuurtje nog even op- stoken. Een eindeloze polonaise werd meteen maar weer eens ingezet. Aanwezigen die dit mo ment aangrepen om er maar een toepasselijk pintje op te ne men, waren op de vingers van een hand te tellen. Carnaval in Schiedam betekent immers voetjes van de vloer en aan zuurpruimen of muurbloem- pjes hebben de Rietzeilers een broertje dood. Wanneer de op tocht door de stad een even uit- zinnige menigte tot gevolg heeft, belooft dat nog wat voor zaterdag 10 februari. Foto WILLEM DE B1E positief ontvangen. Van oppositie- zijde werden echter nog wat twij- fels geplaatst bij het kant en klare toeristisch product Schiedam. „Er moet nog het een en ander gebeu- ren", meende CDA-raadslid Th. Schoenmakers. .Meedoen met het Geheim van Holland is leuk. maar van de zes Hollandse steden zijn Schiedam en Dordrecht het minst interessant. De kracht van het win- kelaanbod en het funshoppen moe ten we ook niet ineens overschat- ten. Winkelcentrum de Nieuwe Passage is leuk voor Schiedam mers, maar of je er nu direct toeris- ten van elders mee lokt?" Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Met het nieuwe tuinseizoen voor de deur zoekt de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur van de gemeente Schiedam nog enige vrijwilligers voorde Kindertuinen. Voorwaarde is dat de vrijwilligers enthousiast zijn, graag met kinderen omgaan en belangstelling hebben voor tui- nieren. Jaarlijks leren zo'n driehon- derdvijftig kinderen in de leeftijd van acht tot en met tien jaar de be ginselen van het moestuinieren. Dat gebeurt op de kindertuincom plexen 'Vijfsluizen op de Vlaar- dingerdijk en 'Park Kethel' op de Harreweg. De kinderen huren van eind maart tot en met begin okto ber een tuintje, waarop ze groenten en bloemen verbouwen. Boven dien nemen ze deel aan spelletjes- middagen, speurtochten en natuur- middagen. De begeleiding van de kinderen is in handen van een groep enthousiaste vrijwilligers. Een aantal vrijwilligers zijn echter nog welkom. De vrijwilligers helpen een groepje kinderen n keer per week van 15.30 uur tot en met 17.30 uur bij het verzorgen van de tuintjes. Er kan hierbij worden gekozen uit de maandag, dinsdag, woensdag, donderdag of vrijdag. Nieuwe vrij willigers worden niet meteen in het diepe gegooid. Niet alleen zullen andere vrijwilligers een handje helpen, maar ook organiseert de gemeente in maart informatiemid- dagen over bijvoorbeeld groente, bloemen en het omgaan met kinde ren. Was het vrijwilligerswerk vroeger nog liefdewerk oud-papier, tegen- woordig staat er een onkostenver- goeding tegenover voor reiskosten en werkgereedschap. Genteres- seerden in de begeleiding van kin deren op de Schiedamse Kinder tuinen kunnen contact opnemen met Marcel Scheefhals. De mede- werker Publieksactiviteiten van de gemeente is bereikbaar onder tele- foonnummer 2465521 "Hoogstrciat 153/ Sckiedam TT 010-4730234- PE LOREIMTZ, UW 7* HANDS Lorentzlaan 13'Tel. 010-2623949 klein D0RZ0 SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum Schiedam is van 27 ja nuari tot en met 10 maart een overzichtstentoonstelling van de Branbantse schilder Jan van Eyk te zien. Deze bestaat uit schilderijen, tekeningen en et- sen. Van Eyk heeft zijn leven lang het familieleven met al zijn gelukkige en droeve ge- beurtenissen geschilderd. Op het Brabantse platteland por- tretteerde hij onder andere zijn eigen vrouw, kinderen en zijn vader en moeder. De onder- werpen in zijn werk blijven ge- durende zijn hele carriere ge- lijk, alleen het kleurgebruik en de stijl verandert in de loop der jaren. Zijn schilderijen worden ook wel omschreven ais verin- nerlijkte, dramatische gevoels- beelden met een mysterieuze lading. In de na-oorlogse jaren maakte hij het grootste deel van zijn getekende oeuvre. De opleiding die hij in die jaren volgde aan de aan de Bossche Academie en gebrek aan verf en linnen maakten dat hij zich voornamelijk ging toeleggen op tekenen. Geheel eigen aan het werk van Van Eyk is de wijze waarop hij licht-donker con- trasten in aardkleuren ge- bruikt. Zelf zei hij hierover dat hij aanvankelijk op zoek was riaar de zuiverheid van Mondriaan, naar het volkomen abstracte. Hij koos hier uitein- delijk niet voor, want onder- weg vond hij het figuratieve. De tentoonsteiling is georgani seerd in samenwerking met de Stichting Jan van Eyk. Bij deze stichting is ook de monografie te bestellen die het werk van deze schilder uitgebreid docu- menteert. Het boek ad. fl.59,50 is tijdens de tentoonsteiling ook te koop in het museum. De toe- gang voor het museum be- draagt fl.3,- voor volwassenen, fl.1,50 voor kinderen vanaf 13 jaar. Op woensdag is de entree gratis. De foto toont een olieverf1 linnen van Jan van Eyk. 37cm black beeldbuis 60 voorkeu zezenders Menubesturing On Screen Display Camcorder-aansluiting Incl. afstandbediening Rotterdam - Hoogstraat 141 Vlaardingen Rotterdam - 2e Middellandstraat 23 Dordrecht Rotterdam - Groene Hilledijk 173 Leiden Rotterdam - Bergse Dorpsstraat 32 Den Haag Rotterdam Winkelcentrum Oosterhof Zoetermeer - Liesveld 147 - Voorstraat 274 - Haarlemmerstraat 170 - Venestraat 8-10 - Stadshart Passage I Rotterdam - Winkelcentrum Zuidplein Capelle a/d Ussel- Centrumpassage 103 I SCHIEDAM - De rust in de passa ge lijkt weergekeerd. De afgelopen weken hielden groepen jongeren zich hinderlijk en provocerend op en was er zelfs sprake van kleine vechtpartijtjes. Afgelopen donder- dagavond hebben zich echter geen incidenten voorgedaan. Door mid- del van affiches werd iedere be- zoeker bekend gemaakt met de al- daar geldende spelregels. Een aan tal jongeren dat zich niet aan die regels hield, werd bekeurd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 1