MaasposT Spanning aan vooravond van behandeling stadsprovincie Aanleg Slimme Watering verloopt nu voorspoedig WOONNIEUWS Laatste fs, week opruiminn! BOUMAN Hi MaasposT KORT MaasposT 'Duurder Stadserf niet ondenkbaar' MaasposT BOUMAIXI ^ptmMopp&t- Een gelukkig nieuwSjaar voor MaasstaD Tweede Kamer neemt beslissing over opdeling Rotterdam en Amsterdam Bopper-look GRATIS VERVOER naar Schiphol, J. van der Horst wint droomweekend Hotel Intell Bouw ligt op schema KERKDIENSTEN SCHIEDAM Argumenten Kort geding Indien u uw vliegvakanties boekt bij (ANVR ReisadviesburoJidSGR) B.v. Haarenlaan 782 in Schiedam Tevens een enprme keu's in de GOEDKOOPSTE reizen met elgen vervoer. Huisjes, hotels, appartementen in o.a. Tsjechf§, Hongarije, Slowaklje, Frankrljk, Befgie, Duitsland,$panje, Italie en vele dndere. Digitalestad organiseert informatie-avond SCHIEDAM - Munten, postzegels, prentbriefkaarten en strip- boeken kunnen op zondag 28 januari weer geruild worden tij dens de ruilbeurs in dienstencentrum De 4 Molens. Om 13.30 uur gaat de zaal open. De toegang is gratis, evenals het laten taxeren van de ruilobjecten. Vrijwilligers Typen Kleding en speelgoed Rommelmarkt Flippo's Bloemenseance Reiinie Gezond afvallen Ruggen Claim Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 24januari 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM - De predikbeurten voor zondag 28 januari 1996. Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur Ds.R.A. Bosch. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul. Aanvang: 17.00 uur. Ds.K.J. Visser Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur. Ds.W. Uytde- willigen-Koenders Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur. Ds.G.de Lang Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur. Ds.W.R. van Wieren Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur. Ds.T. Zeven- bergen Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur. Ds.G. de Lang Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur. St.Martinuskerk, W.Andriessenlaan Aanvang: 09.30 uur. Ds.J.Sosef. Schieland Ziekenhuis. Aanvang: 10.30 uur. Pastor G.J. Warmerdam Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur. Cand. P.C. Zorge Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur. Ds.K.J. Vis ser R.K. Parochie H.Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Zaterdag, 27/01: 17.15 uur kapel, 18.30 uur Eucharistie- viering Zondag, 28/01: 09.15 uur Hoog- mis herenkoor I.H.D., 11.00 uur Eucharistieviering met pastor P.M- .Vismans Huize Frankeland. Zaterdag 27/01: 17.15 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans Zondag 28/01: 09.15 uur Eucharis tieviering Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.30 uur. Kapt. en mevr.A.J.Plaisier V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur. Dienst in kader van 125—jarig bestaan van NPB REGIO - De uitdaging bij de start van het nieuwe jaar was een sim- pele: bezorg MaasstaD weekbla- den een originele nieuwjaarswens en win een van de twee droom- weekenden in Hotel Inntel. Op de kop af 1231 mensen gaven gehoor aan deze oproep en wensten Maas staD in prachtige wensen het beste toe. Alle medewerkers danken de lezers hiervoor hartelijk. De jury had geen makkelijke taak de twee winnaars te bepalen, maar kwam uiteindelijk tot haar keuze. R. Noordam u;t Vlaardingen wens- te MaasstaD weekbladen 'een ge lukkig nieuwSjaar, waarin jullie met vijf bladen kunnen vieren dat jullie in jaargang drie, na twee jaar nog steeds nummer een zijn!!!' Deze wens is goed voor een week end Inntel. De tweede winnaar komt uit Rotterdam. J.J. Schuling wenste MaasstaD weekbladen 'voor 1996 in(n) tel bij haar le zers'. Ook deze wens is goed voor een weekend ongestoord genieten. De prijswinnaars hebben inmid- dels persoonlijk bericht ontvangen. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur SCHIEDAM De laatste da- gen voordat de Tweede Kamer zich uitspreekt over de stads provincie en de eventuele opde ling van Rotterdam in een aan- tal gemeenten zit de spanning er goed in bij tal van betrokken bestuurders. Zal het voorstel van het kabinet van een Rotter dam binnen de ruit het halen, blijft Rotterdam als eenheid binnen de stadsprovincie be staan of is er in de Kamer geen meerderheid te vinden voor enig voorstel en blijft alles bij het oude? Als dit laatste het ge- val is, moet de bestuurlijke re- organisatie in het Rijnmondge- bied als mislukt worden be- schouwd. Wat de uitkomst zal zijn, blijft koffiedik kijken. Over de nood- zaak van een stadsprovincie in onze regio, dat zich afsplitst van de provincie Zuid-Holland, is vrijwel iedereen het eens. Dat geldt voor de meeste kamerleden, voor de elf deelgemeenten van Rotterdam en voor de betrokken gemeenten. Dat zijn behalve Rot terdam de gemeenten Albrands- waard, Barendrecht, Bergschen- hoek, Berkel en Rodenrijs, Ber- nisse, Bleiswijk, Brielle, Capelle aan den IJssel, Hellevoetsluis, Krimpen aan den IJssel, Maas- sluis, Ridderkerk, Rozenburg, Schiedam, Spijkenisse, Vlaardin gen en Westvoorne. Het gaat dus om achttien gemeenten met een inwonertal van circa 1.200.000. De helft hiervan is woonachtig in Rotterdam. De argumentatie om tot een stadsprovincie Rotterdam te ko- men oogt sterk. De gemeenten in het Rijnmondgebied hebben veel met elkaar te maken. In de eerste plaats door de haven, maar ook op het gebied van wegen, open- baar vervoer en moeizaam zoe- ken naar geschikte woonlocaties aan de randen van de zeventien gemeenten kunnen ze niet zonder elkaar. Door de overleglijnen korter te maken en de provincie Zuid-Holland over te slaan, kan er slagvaardiger worden bestuurd in de regio. De leus bij het refe rendum van 7 juni 1995 was dan ook: een slagvaardige regio en vi- tale gemeenten. Voor de verpau- perde wijken in Rotterdam is een bijkomend voordeel dat de ande- re gemeenten in de stadsprovincie zich uit solidariteitsoverwegin- gen de grote stadsproblemen zul- len aantrekken en willen meehel- pen om die problemen te verlich- Splitst Schiedam zich af van Zuid-Holland om onderdeel uit te maken van de provincie Rotterdam? ten. Tot zover is er geen vuiltje aan de lucht. Anders ligt het met de op- deling van de stad. Voordat het referendum van 7 juni plaats vond, waren vrijwel alle bestuur ders van betrokken gemeenten het roerend met elkaar eens. Zij vonden dat de samenwerking in de stadsprovincie het meest is ge- diend met een minder overheer- send Rotterdam. Dat betekent dat de stad moet worden opgeknipt in kleinere stukken. De problemen ontstonden toen Rotterdam besloot haar inwoners te raadplegen over de opdeling van de stad. Burgemeesters van omliggende gemeenten betichtten het college van burgemeester en wethouders daarop van onbe- trouwbaarheid. Zij dreigden het bijltje erbij neer te gooien en drukten afzonderlijke kamerleden - op het hart zich niets aan-te trek- ken van een volksraadpleging dat slechts werd gehouden onder de helft van de inwoners van de stadsprovincie. De meeste leden van de gemeen- teraad van Rotterdam meenden de verpletterende uitslag van het referendum ten gunste van een Rotterdam niet te kunnen nege- ren. Een commissie uit de ge- meenteraad, genaamd 'Agenda voor de toekomst' probeerde te redden wat er te redden was. De ze commissie vond dat Rotterdam heel moet blijven en dat er een provincie nieuwe stijl moet ko- men die minder te vertellen heeft dan de oorspronkelijk beoogde stadsprovincie. De provincie nieuwe stijl zou zeggenschap moeten krijgen over milieu, ver- keer en vervoer, ruimtelijke orde- ning, openbare orde, volkshuis- vesting, economie en de havens. Kwesties betreffende werkgele- genheid, volksgezondheid, on- derwijs, cultuur en sociale zaken zouden bij de gemeenten moeten blijven. Dit heeft onder meer tot gevolg dat de problematiek met betrekking tot de drugsverslaaf- den binnen Rotterdam zal moeten worden opgelost. Het voorstel dat het kabinet doet, probeert iedereen een beetje te- vreden te stellen. Rotterdam blijft niet heel, maar wordt een stuk kleiner. Alleen Rotterdam binnen de ruit van rijkswegen rond de stad mag zich zo blijven noemen. De deelgemeenten buiten de ruit, Hoek van Holland. Hoogvliet, Prins Alexander en Berg en Schie (Hillegersberg-Schiebroek en Overschie) mogen zelfstandig worden. Rotterdam wordt dan een stad met ruim 400.000 inwo ners. Inmiddels is bekend geworden dat het CDA twee amendementen in petto heeft om nog wat te mor- relen aan het kabinetsvoorstel. Deze partij wenst dat Hillegers berg-Schiebroek en Overschie als zelfstandige gemeenten verder kunnen gaan en dat de deelge meenten Charlois en IJsselmonde eveneens mogen verzelfstandi- gen. Rotterdam wordt dan nog iets kleiner, met als gevolg wel- licht dat de overige gemeenten van de stadsprovincie zich iets makkelijker bij het besluit zullen neerleggen. De gezamenlijke deelgemeenten zien net als de randgemeenten en de CDA-fractie in de Tweede Ka mer graag dat Rotterdam verder wordt opgesplitst dan het kabinet voorstelt Zij wensen een gefa- seerde opdeling van Rotterdam binnen de ruit in vier gemeenten en zijn ongelukkig met het com- promis volgens welke na vier jaar moet worden bekeken of er aan- passingen mpeten worden aange- bracht aan grenzen van gemeen ten binnen de stadsprovincie. Volgens de deelgemeenten wor den dan keuzes vooruitgescho- ven, hetgeen tijdverlies oplevert. Ondertussen dreigen actiecomites in zowel Rotterdam als Amster dam minister Dijkstal van Bin- nenlandse Zaken met een kort ge ding als deze de plannen door- voert. Wanneer de Tweede Ka mer instemt met de wetsvoorstel- len zal hij worden aangeklaagd omdat deze niet stroken met het Europees recht. Volgens Europe- se richtlijnen zijn wijzigingen van gebiedsgrenzen alleen mogelijk wanneer de plaatselijke gemeen- schap daarover is geraadpleegd. Dat is weliswaar in Rotterdam ge- berud doormiddel van het refe rendum, maar in de.rest van de re gio is dit nagelaten. De Tweede Kamer praat vandaag en morgen (donderdag) over de voorstellen. De stemming over de ingediende moties wordt pas op dinsdag 30 januari gehouden. STEEF LOBENSTEIJN SCHIEDAM - Het werk aan de Slimme Watering vordert goed. Ondanks de vorstperiode van begin januari liggen de werk- zaamheden volledig op schema. Als de weersomstandigheden goed blijven zal het waarschijn- lijk zelfs mogelijk zijn om het werk eerder af te ronden dan ge- pland. Aanvankelijk werd er nog van uitgegaan in de loop van maart 1996 de weg weer geheel te kunnen openstellen voor twee- richtingsverkeer, maar de Dienst Gemeentewerken acht het nu mogelijk dat beide rijbanen eind februari al gereed zijn. Binnenkort kan de oude verkeers- situatie voor het autoverkeer weer helemaal zijn hersteld en kunnen fietsers beschikken over vrijlig- gende fietspaden. Door bouw- werkzaamheden en werk aan ka- bels en leidingen zal een klein ge- deelte van het fietspad later wor den opgeleverd. De deklaag op de Slimme Watering wordt overigens pas in de zomerperiode aange- bracht. Dit gebeurt omdat de dek laag tijdens de verwerking kwets- baarder is voor afkoeling dan de onderlagen. In de zomer zullen de wegwerkers daarom nog voor een korte periode terugkeren en zullen opnieuw tijdelijke verkeersmaatre- gelen worden genomen om de uit- voering van het werk mogelijk te maken. In September 1995 is gestart met de aanleg van de Slimme Watering. De noodbestrating van deze be- langrijke wijkontsluitingsweg voor Schiedam-Noord wordt vervangen door een definitieve inrichting, met twee geasfalteerde rijbanen voor het autoverkeer en vrij lig- gende fiets- en voetpaden. Om het werk zo efficint mogelijk uit te voeren werd tijdelijk eenrichting- verkeer ingesteld over de moeilijk begaanbare noodweg. Verkeers- problemen en lange files tijdens de spitsuren waren hiervan het ge volg. Met man en macht werd daarom gewerkt om zo snel moge lijk n rijstrook te asfalteren en in iedei geval een gedeelte van de weg voor verkeer in twee richtin- gen open te stellen. Deze maatre- gelen losten in de loop van novem- ber en december de ergste ver- keersproblemen op de Slimme Watering op. Op alle reeds afgeprijsde meubelen 20% extra korting! NTEL proms THUIS IN HUIS IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, Tel. 010-284 21 II SCHIEDAM - Schiedammers kunnen nu ook de trotse bezit- ter worden van een echte 'Bril voor Bob'? Het moment is nu aangebroken, want Pearle Op- ticiens heeft beslag weten te leggen op een kleine partij van deze unieke brillen. Sinds maandag 22 januari lig gen ze in de winkel voor drie tientjes, met daarbij een gratis een potje Brylcream (ter be- schikking gesteld door de Veenendaalse fabrikant Intec) Zo is voor iedereen een echte Bopper-look binnen handbe- reik. Bovendien doneert Pear le Opticiens per verkochte bril vijf gulden aan het Sophia Kinderziekenhuis in Rotter dam. Bedrijfsleider Van Din- ten van Pearle Opticiens aan Hoogstraat 61 verwacht bin nen enkele dagen 'los' te zijn. Met carnaval voor de deur en het definitieve afscheid van Bob wordt de bril beslist een collectorsitem. ROTTERDAM - Veel MaasposT- lezers hebben zich de afgelopen weken over de Winterpuzzel gebo- gen die eind december in de krant stond. Het cryptogram bleek meestal geen probleem. Veel in- zenders raadden het gezochte woord: MaasstaD weekbladen. Ook het fotoraadsel leverde voor de meeste lezers geen problemen op. Alleen de foto van Pieter Lutz bleek een valkuil. Zo werden ver- schillende keren de namen Luc en Ton genoemd. De open- en meer- keuzevragen bleken nog het moei- lijkst. Het aantal goede antwoor- den varieerde hier dan ook van zes tot zestien. Na het optellen van de juiste ant- woorden bleken er drie winnaars te zijn. De bianco strip van Sjaak Blaak moest de doorslag geven. Uiteindelijk was het J. van der Horst uit Rotterdam die de strip op de meest originele wijze had inge- vuld. Hij/zij wint daarmee de hoofdprijs: een geheel verzorgd droomweekend in Hotel Intell met een overnachting in een luxueuze kamer, een uitgebreid ontbijtbuf- fet, een heerlijk diner en kaartjes voor de tentoonstelling Schatten van de Tsaar in Museum Boymans-van Beuningen. Maar gelukkig kan MaaspopsT weekbladen nog meer prijzen weg- geven. Voor de negen volgende beste inzenders stelt RET Tours negen dagtrips naar ondermeer Londen, Antwerpen, Amsterdam en Thermae 2000 beschikbaar. De winnaars van een van deze dag trips zijn: L.A. Verschoor (Hoog vliet), W. van Ouwerkerk, C. en A. van Vugt, B. Visser, G.C. Groen (alien Rotterdam), C. Schouten (Capelle a/d IJssel), R.J. Wildschut (Zwartewaal), Thea Hemmes (Maassluis) en R. de Puij (Spijke nisse). Alle winnaars hebben thuis bericht ontvangen met nadere in- formatie over de prijs die zij heb ben gewonnen. SCHIEDAM De Digitale Stad Vlaardingen en Schiedam organi seert maandag 29 januari een in formatie-avond voorgei'nteresseer- den. Op deze avond geeft het be- stuur tekst en uitleg omtrent de ge- plande activiteiten. Tevens kunnen mensen die zich reeds hebben aan- gemeld kennismaken met het be- stuur en de huidige medewerkers. Iedereen, zowel bedrijven als par- ticulieren, die op enigerlei wijze willen meewerken aan de opbouw van de Digitale Stad, kunnen naar dezeinformatie-avondkomen. De informatie-avond wordt gehou den in Wijkcentrum Holy, Aristide Brianding 90, Vlaardingen. Aan vang 20.00 uur. SCHIEDAM - Het jeugdwerk van Buurthuis Nieuwland zoekt met spoed enthousiaste medewerkers voor een aantal aktiviteiten die in het buurthuis worden georgani- seerd voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Het gaat om het mede- organiseren en draaien van onder andere een instuif op de woensdag- middag, miniclubs op de dinsdag- middag, speciale manifestaties rond feestdagen en het samenstel- len van een maandkalender. Men- sen die interesse hebben wordt ver- zocht contact op te nemen met Marcelle Jansen, tel.4738671 SCHIEDAM - In Kluphuis Oost kan men leren om met een redelij- ke snelheid 'blind' te typen. Een- maal in de twee weken wordt er les gegeven op de dinsdagmiddag van 13.00-14.30 uur. Een volledige cursus bestaat uit tien bijeenkom- sten. Aan het eind van de cursus kan men deelnemen aan een exa- men voor een officieel diploma. Bij voldoende animo wordt er 6 fe bruari van start gegaan. De kosten zijn fl. 125,— voor de kursus en fl.20,- voor het cursusboek. infor- matie en inschrijven bij Kluphuis Oost, tel.4735435. SCHIEDAM - Een kleding- en speelgoedbeurs wordt op vrijdag 26 januari georganiseerd door Buurthuis Nieuwland. Voor een verkoopnummer kan tot en met donderdag 25 januari worden ge- beld naar 4738671. De spullen kunnen geprijst en genummerd worden ingeleverd op 26 januari tussen 09.00-09.45 uur. De ver- koop is van 10.00-12.00 uur. De niet-verkochte spullen kunnen de ze dag tussen 12.00-13.00 uurweer worden opgehaald. Twintig pro- cent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parents Plan. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw land organiseert op zaterdag 27 ja nuari een rommelmarkt. Voor een tientje kan een tafel worden ge- huurd. De verkoop is van 10.00- 15.00 uur. De entree bedraagt een gulden en kinderen die onder be- geleiding zijn kunnen gratis naar binnen. Het buurthuis is gevestigd aan het Dr. Willem Dreesplein. Voor meer informatie kan gebeld worden. tel. 4738671. SCHIEDAM-Eenflippo-ruilbeurs wordt op zondag 28 januari gehou den in de ontmoetingsruimte en grote zaal van Buurthuis Nieuw land aan het Dr. Willem Drees plein 2. De beurs duurt van 13.30- 15.00 uur en de entree is gratis. SCHIEDAM - Spirituele Vereni- ging Harmonia ontvangt op don- derdagavond 25 januari mevrouw Van der Waal. Zij geeft deze avond een bloemenseance. Bezoe- kers wordt dan ook verzocht bloe- men mee te nemen. Men is wel- kom vanaf 20.00 uur in wijkcen trum Nieuwland aan het Dr. Wi- boutplein. De toegangsprijs is fl.7,50. SCHIEDAM - In verband met een te houden reiinie van de klassen 3a en 3b, schooljaar 1948/1949 van de Willem de Zwijgerschool aan de Prins Mauritsstraat worden de volgende personen verzocht tele- fonisch contact op te nemen met Bertus Kalkhoven, tel.4712097 of met Daan van Wieringen, tel.4703161. De dames: Maria Breederveld, Adriana Borsje, Wil Brinkman (van Leeuwen). Roos Colle, Hannie Egeter, Lena Esse- boom, Riet Harteveld, Geertje van de Heuvel. Johanna Jansen, Lucia Krabbendam, Els Kuiper, Mies Lagendaal, Corrie Meijer. Geertje de Nijs-Bik, Marja Post, Nellie Pronk, Johanna Rondeltap, Louise Schnetler. Aagje Stolk, Sara/Sonja Valk. Magtel Vogelezang en Willy de Zomer. De heren: Jacob Hoef- nagel, Arend Kreuger, Jan van de Krogten, Joop Lindeman, Willem Moes, Jan Mulder, Hans Nobels, John de Regt, Frans Ruseler, Chris Sanders, Adrie Smaling, Simon van Toor en Laurens Verheij. SCHIEDAM - Voor mensen die graag wat pondjes kwijt willen is de 'weet-wat-je-eet-kursus' van Kluphuis Oost een uitkomst. De kursus bestaat uit 12 bijeenkom- sten op donderdagavond van 19.00-20.00 uur en kost fl.60,-. Houders van een Rotterdampas be- talen slechts fl.45,-. Een ervaren dietiste begeleidt de groep die ook voorlichting en adviezen geeft. Eind januari wordt, bij voldoende belangstelling, van start gegaan. Opgeven kan bij kluphuis Oost, tel. 4735435. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Hoewel de voort- gang van de gemeentelijke nieuwbouw op het Stadserf op zich naar wens verloopt, sluit burgemeester R. Scheeres niet uit dat financiele tegenvallers zich nog voor kunnen doen. Dat antwoordde hij maandag 22 ja nuari in de raadscommissie voor Algemene en Economische Za ken op vragen van D66-fractie- voorzitter M. Houtkamp. Deze drong aan op helderheid rond de kosten. De onzekerheid heeft te maken met de wensen van toekomstige gebruikers van het Stadserf-com- plex, waarin een theater, biblio- theek, bestuurscentrum en ge- meentearchief een plaats krijgen. Volgens Scheeres leiden de com- plexiteit van het project en de vele gebruikers ertoe dat vooraf niet al le kosten exact kunnen worden be- cijferd. Tijdens het 'inrichtings- overleg' dat werkgroepen de ko- mende tijd gaan voeren moet het financile plaatje definitief worden ingekleurd. De burgemeester wees bovendien op nieuwe wettelijke regelingen die de kosten opdrijven. Als voor- beeld noemde Scheeres de Arbo- wet die ertoe leidt dat theaterde- cors in de nabije toekomst niet meer handmatig getakeld mogen worden. Dat heeft in den lande im- mers heel wat ruggen gekost. Het electrische alternatief kost echter ook heel wat papieren ruggen: een extra post van zes ton, die niet te voorzien was ten tijde van de bouwplannen. De discussie over eventuele tegen vallers ging opvallend genoeg nau- welijks over de financiele gevol- gen van de bouwstop waarmee de gemeente eind vorig jaar werd ge- confronteerd. Die bouwstop legde de rechter op nadat Emmastraat- bewoners, die fel waren gekant te- gen de voorgestelde plaats van de uitrit van de parkeergarage, de ge meente met juridische middelen in haar hemd zetten: een benodigde bouwvergunning bleek nog niet af- gegeven. De bouw werd tijdelijk gestaakt en met de bewoners werd een compromis bereikt over een aangepaste uitrit. Burgemeester Scheeres toonde zich maandag echter niet bang voor de hoogte van de claim die de bouwaannemers binnenkort op ta fel zullen leggen, als gevolg van vier weken bouw-uitstel. Het CDA, dat eerder in de pers snel duidelijkheid had geist over de ge- volgen van de bouwstop, nam di rect genoegen met een verklaring van Scheeres over de komst van de claim. ,,Als de burgemeester zelf al toezegt dat die duidelijkheid er nu snel komt, heeft het toch geen zin om daar dan ng eens op aan te drin- gen", verklaarde fractievoorzitter B. Kaptein de CDA-opstelling na afloop van de vergadering. Voor de stadserfbouw, die aanvan kelijk cp 45 miljoen was begroot, voteerde de gemeenteraad vorig jaar nog eens een extra krediet van 7 miljoen. Ondanks de ergernis over het duurder worden van het Stadserf ging de raad 'door de bocht'omdat andere oplossingen alleen nog maar slechter zouden uitpakken. Na de opgelegde bouw stop ontstond de vrees dat de ge meente opnieuw een aanzienlijke financile tegenvaller voor haar kie- zen zou krijgen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3