Compagnie Saturne Pas Rond speelt 'Amphitryon' Montezuma's Revenge brengt eigenzinnig a-capella in 'De Omval' Leden Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis bezoeken Rotterdam Andre Rieu waist extra avond in Ahoy' 'Starring Pieter Vandermeer' Popconcert en eigentijdse dans in vitale 'My grey suit' Volgens Jan ten Hoopen ben je alles Proef gescheiden inzameling en verwerking van afgedankt bruingoed MaasstaD ■?■■■■■- Geschiedenis en gezelligheid voorop Centrale Discotheek brengt catalogus uit Arrestant ontsnapt door etensluik Bijdrage voor jongeren- vereniging Crosstalk in Floor op Zondag Cursus kaartlezen Vijfentwintig jaar Filmfestival foto's Met Gilde op bezoek bij WTC ROTTERDAM - Hand in hand lopen Haro en Milja langs de vitrines met de schatten van de Tsaar in mu seum Boymans van Beunin- gen. Ze zijn lid van de Neder landse Jeugdbond voor Ge schiedenis, de NJBG, en ne- men deel aan het eerste lan- delijke stedenweekend. On der het motto 'Elke stad heeft wel wat, de NJBG heeft ze al- lemaal' bezoeken de jonge ren elke maand een andere stad in Nederland. Bindmiddel Pioniers Woensdag 31 januari 1996 CX9.55 8v ROTTERDAM - Alle populaire cd's die het afgelopen jaar in Ne- derland zijn uitgekomen staan in de nieuwe catalogus van de Stich- ting centrale Discotheek Rotter dam. Met een collectie van ruim 150.000 cd's en lp's is de Centrale Discotheek de grootste cd-uitleen in Europa. In 1995 werden er ruim 16.000 nieuwe titels aan de collec tie toegevoegd, waaronder voor het eerst ook cd-i's en cd-Roms. De 'Catalogus populair 996' is gratis verkrijgbaar bij de Centrale Discotheek en wordt op grote schaal door Rotterdam verspreid. Natuurlijk is er ook nog steeds een overzicht verkrijgbaar van alle cd's die voor 1995 werden inge- kocht. ROTTERDAM - Uit het politiebu- reau aan de Hoofdweg in Rotter- dam-Alexanderpolder is zondag- middag een 25-jarige Rotterdam- mer ontsnapt. De man was op ver- zoek van het Openbaar Ministerie ingesloten in het bureau. De zeer tengere man heeft eerst het etens- luikje van zijn eel opengetrapt en kroop hierdoor naar buiten. Ver- volgens rende hij het bureau uit via de dienstingang. Twee agenten probeerden de man nog op de bin- nenplaats van het bureau vast te grijpen, maar deze sprang via het dak van een geparkeerde auto over het hekwerk. Vervolgens rende hij verder en verdween tussen de hui- zen in de wijk Het Lage Land. Op de Springerstraat wist de vluchte- ling korte tijs later een auto te ste- len. Tot op heden is hij nog spoor- loos. ROTTERDAM - Het Juliana Wel- zijn Fonds heeft aan de Vereniging Samenwerking Nederlandse en Is- lamitische Jongeren te Rotterdam een bijdrage toegekend van fl. 15.000,-. Deze bijdrage is be- stemd om de ruimte en de biljartta- fel van de vereniging op te knap- pen en een kopieerapparaat en computerapparatuur aan te schaf- fen. Het Juliana Welzijn Fonds helpt verenigingen, stichtingen en groe- pen hun plannen en projecten uit te voeren. De activiteiten moeten lig- gen op het gebied van maatschap- pelijk welzijn. Voorbeelden zijn: vrijwillige hulpdiensten, jeugd- en ouderenzorg, dak- en thuislozen- zorg, buurt- en dorpshuizen, pro jecten van/voor minderheden, buurtbeheerprojecten, organisaties van/voor vrouwen. ROTTERDAM - 'At night - In the dark' is de titel van het nieuwe theaterconcert van de formatie Crosstalk. Dot programma volgt op eerdere succesvolle voorstellin- gen en cd's getiteld 'Sketches on you' en 'Changes'. De songs en muziek van Crosstalk, met zang van Margo van Bergen, vallen te beluisteren op zondag 4 februari in Theatercafe Floor vanaf 11.30 uur. Het nieuwe theaterconcert is opge- bouwd in de sfeer van de nachtelij- ke uren: intiem, maar ook vol ver- tier, geweld en het geheimzinnige van de nacht. Het zijn de uren waarin vaak een andere kijk op het leven ontstaat. Kijk mee met Crosstalk op zondag 4 februari. Kaarten a fl.7,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Rotterdamse Schouwburg en, op de dag van de voorstelling zelf, in Floor vanaf 10.30 uur. Reserveren kan ook via tel.: 404 4111. ROTTERDAM - De Rotterdamse Autosport Club organiseert een kaartleescursus op donderdag 1 en 8 februari. Deze kaartleescursus is voor automobilisten die zelf met behulp van een kaart toeristische routes willen uitzetten en of rijden, voor deelnemers aan nostalgische rally's en natuurlijk voor toekom- stige deelnemers aan kaartleesrit- ten. De RAC Rotterdam organi seert in competitieverband kaart- leesritten. Kaartlezen betekent een route te rijden die op een topogra- fische kaart aangegeven is, aan de hand van opdrachten. De cursus bestaat uit theorie die vervolgens in de praktijk geoefend wordt. Voor degenen die deze sport be- drijven blijft het leuk en spannend om ritten te rijden. Elke situatie is weer anders. De sfeer onderling is gezellig en van verdwalen is nooit meer sprake. De cursus wordt ge- geven van 20.00 uur tot 23.00 uur op donderdag 1 en 8 februari in Cafe-restaurant 'Deltapoort" aan de Charloisse Lagedijk. Meer in- lichtingen: Piet Dubbeldam, tel.: 411 36 48 ('s avonds). ROTTERDAM - Compagnie Sa turne Pas Rond staat op maandag 5 en dinsdag 6 februari met de to- neelvoorstelling 'Amphitryon', naar Moliere, in Theater Zuidplein. Het oorspronkelijke verhaal is be- werkt door Colette Tomiche. De regie is in handen van Jean-Louis Crinon. Deze Franstalige voorstel ling begint beide dagen om 20.15 uur. Een proloog toont drie toneelspe- lers, die vlak voor hun optreden plotseling horen dat de andere col- lega's niet komen. Zij besluiten 'Amphitryon' met z'n drieen te spelen. Dubbelrollen worden ge- speeld door Jupiter-Amphitryon en Mercedes-Sosie. Het publiek heeft houvast aan de verschillende attri- buten, want mensen en goden heb- ben ieder hun eigen kenmerken. Naast het thema van de dubbelgan- ger en de vervreemding staat de manipulatie van de mensen door de weinig scrupuleuze goden cen- traal. Amphitryon was oorspronkelijk een figuur uit de Griekse mytholo- gie. Hij was de kleinzoon van Per seus en getrouwd met Alkmene. Amphitryon werd bedrogen door Zeus, die zijn gedaante aannam. De Griekse tragedies van Sophoc les en Euripides hierover zijn ver- loren gegaan. Wei is het stuk van de Romeinse komedieschrijver Plautus bewaard gebleven. Tien- tallen auteurs hebben het onder- Amphitryon naar Moliere (Foto: Bruno vaiiet). werp later opnieuw behandeld, zo- Het verhaal gaat over de Romeinse als Von Kleist (1807) en Girau- doux (1982). oppergod Jupiter, die zich graag vermomt ter wille van een avon- tuurtje met aardse schonen. Dit keer heeft hij het oog laten vallen op de pas gehuwde Alcmene. Haar echtgenoot, de veldheer Amphit ryon, laat hij ten strijde trekken naar het verre Epirus. Jupiter neemt voor een nacht de gedaante aan van Amphitryon. Terwijl zijn boodschapper Mercurius de plaats inneemt van Sosie, de knecht van Amphitryon. Als Jupiter 's mor- gens vertrekt komt de echte Amphitryon thuis. Verwarring al- om. Alcmene ontvangt haar man koel en de echte Sosie begrijpt er ook niets van, zij wanen zich in een droom. De mensen gaan twij- felen aan hun identiteit, terwijl de goden er een duivels plezier in scheppen om de misverstanden te laten voortduren. Uiteindelijk maakt Jupiter zich bekend en voor- spelt hij de geboorte van zijn zoon Heracles. Colette Tomiche heeft de tekst van Moliere (1668) sterk ingekort. Door wat bijfiguren weg te laten, dialogen in te korten en enkele sce nes om te zetten, zijn de vijf akten teruggebracht tot drie. De originele versvorm - regels van verschillen de lengte - is bewaard gebleven, evenals de rijm en het ritme. Ook blijft de taal van Moliere gehand- haafd. Kaarten voor 'Amphitryon' van Compagnie Saturne Pas Rond kun- nen telefonnisch worden gereser- veerd via nummer 481 58 44. ROTTERDAM - De Omval is het vijfde theaterprogramma van het a- capella vijftal Montezuma's Re venge. Opnieuw een voorstelling met grate muzikaliteit en een ver- rassend repertoire gecombineerd met een flinke dosis humor. Als geen ander weet Montezuma's Re venge muziek en theater te vereni gen in een eigenzinnig programma waarin a-capella volwaardig thea ter wordt. De Omval is woensdag 7 februari te zien en beluisteren in Theater Zuidplein. Vanaf het begin, zo'n tien jaar ge- leden, wil de groep dat hun voor- stellingen meer zijn dan concerten. Na een korte aanlooptijd maken zij in samenwerking met toneelregis- seur Paul Vermeulen Windsant, een choreograaf en licht- en de- corontwerpers hun eerste program ma 'Volume I'. Dit programma krijgt veel aandacht en trekt voile zalen. De groep wordt onderschei- den met onder andere de Pall Mall Export Prijs en de eerste prijs op het Nationale Close Harmony Concours. Net als van de daarop volgende programma's, wordt ook van dit eerste programma een suc cesvolle cd gemaakt. De toon die Montezuma's Reven ge met dit eerste programma zet, wordt gecontinueerd en verdiept in het volgende programma '11', eveneens onder regie van Winds- Montezuma's Revenge (Foto: Rineke Dijkstra). ant. In deze voorstelling worden oude en bekende nummers nieuw lfven ingeblazen en schrijven de zangers een deel van het repertoire zelf. Naar aanleiding van dit pro gramma wordt de groep uitgeno- digd mee te doen aan het presti- gieuze Knokke Festival en daar verovert Montezuma's Revenge zowel de persprijs als de prijs van de internationale vakjury. Inmiddels heeft de groep in Neder- land een grote populariteit verwor- ven en treedt zij regelmatig op voor radio en televisie. De kwali- teit van de groep wordt inmiddels algemeen erkend en vooral de ma- nier waarop zij het genre a-capella een eigen dimensie weten te ge- ven, maakt de groep tot een van de populairste theatergroepen van Nederland. Tijdens seizoen 1994/1995 brengt Montezuma's Revenge geen nieuw theaterprogramma uit, maar maakt de groep een tournee door Duitsland, waarbij de groep de prestigieuze kleinkunstprijs van de stad Ravensburg krijgt. Na deze uitgebreide tour door Duitsland brengt Montezuma's Revenge het nieuwe programma 'De Omval' uit, dus volgende week woensdag in Theater Zuidplein te zien om 20.15 uur. Voor het reserveren van kaarten: telefoonnummer 481 58 44. Haro is 24 en komt uit Eindhoven. Hij werkt bij een ingenieursbureau en houdt zich in zijn vrije tijd bezig met geschiedenis. „Het is leuk om dat met meer mensen te doen", legt hij uit. „Daarom ben ik al tien jaar lid." Zijn vriendin Milja uit Leiden wil van haar hobby ook haar beroep maken. Ze studeert kunstgeschiedenis. Ze vindt de schatten van de tsaar wel mooi, maar is nog enigzins vermoeid van het tentamen dat ze 's ochtends heeft moeten afleggen. „De stedenweekenden zijn nieuw", vertelt Martien Lathou- wers, lid van het hoofdbestuur van de bond. „We wilden de samen werking tussen de verschillende afdelingen stimuleren. Zo kwamen we op het idee om met z'n alien bij een plaatselijke afdeling op bezoek te gaan." Rotterdam stond afgelo pen zaterdag als eerste op het pro gramma. Ongeveer vijftig jongeren uit heel Nederland bezochten achtereen- volgens de Laurenskerk, het mu seum Boymans van Beuningen en de Kunsthal. „Vanavond eten we met z'n alien in een eetcafe en dan kan iedereen zelf iets gaan doen", aldus Lathouwers. „En we slapen bij de voorzitter van de Rotterdam se afdeling, hoewel die in Delft woont. Gezelligheid is een belang- rijk bindmiddel van de vereni ging." De NJBG is opgericht in 1959 door een groepje leerlingen van de middelbare school dat als hobby geschiedenis had. De bond groeide snel; momenteel telt de NJBG meer dan duizend leden tussen ne- gen en 26 jaar. De vijftien afdelin gen organiseren activiteiten zoals kastelenbezoek, archeologische opgravingen en lezingen. De bond geeft een eigen blad uit. Landelijk worden er elke zomer kampen in binnen- en buitenland gehouden, allemaal in het teken van de histo- rie en de archeologie. In de zomer van vorig jaar haalde de NJGB zelfs de internationale pers. Lathouwers vertelt dat er in het Duitse plaatsje Gollingen een oud klooster verbouwd werd tot internationaal jongerencentrum. „Bij de bouwwerkzaamhedem stuitten ze op resten van een oude kerk. Toen wij dat hoorden, heb ben we onmiddellijk een busje ge- huurd en zijn er met negen mensen heen gegaan. We hebben daar onze eigen archeologische opgraving georganiseerd. Dat leidde in de Duitse pers tot koppen als 'Neder landse pioniers redden onze histo ric'. Ook De Volkskrant heeft er een stuk aan gewijd." Ook dit jaar staan er buitenlandse reizen op het programma. Op 23 en 24 maart is er een busreis naar Koblenz, waar onder meer een stadswandeling en een bezoek aan het Eiffelmuseum op het program ma staan. De NJGB krijgt subsidie van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. „Dat moet ook wel, want anders zijn de activiteiten onbetaalbaar voor onze leden", aldus Lathouwers. De ste denweekenden kosten 35 gulden per persoon. „We hebben er deze keer ruim drie gulden bovenop ge- daan, zodat we iedereen van een museumjaarkaart konden voor- zien. Maar verder zit alles in dat bedrag." Bovendien krijgen de deelnemers een deel van hun reis- kosten terug. Na Rotterdam gaat de NJGB nog op bezoek in Maastricht, Gronin- gen, Amsterdam, Den Haag en Utrecht. Voor meer informatie: Bureau NJGB, Den Haag. Tele foonnummer 070 - 3476598. EMMY STARK Hoe ROTTERDAM hij Nederland ver- iff overd heeft met zijn walsen mag men een triomftocht noemen. Andre Rieu heeft alle records gebroken. Van zijn eerste cd j 'Strauss Co' wer den in recordtijd 750.000 exemplaren verkocht en onlangs kwam de verkoop op maar liefst 1.000.000 cd's. Zijn nieuwe cd 'Wie ner Melange' lijkt op nieuw een daverend succes te worden: sinds het verschijnen eind oktober gingen er alweer honderdduizenden exem plaren over de toonbank. Andre Rieu is op weg naar een miljoen cd's in een jaar. Daarmee is hij het grootste na-oorlogse platensucces van Nederland geworden. Ook het buitenland toont erg veel belang- stelling voor Andre Rieu. De Oos- tenrijkse televisie heeft onlangs een concert van Andre Rieu uitge- zonden en ook de Duitse televisie heeft dat al diverse keren gedaan. Dus nu kan Nederland en Rotter dam in het bijzonder niet achter- blijven. Om iedereen van zijn wal sen te laten genieten is er zelfs een extra concert ingelast. Liefhebbers van de Weense wals kunnen nu niet alleen op vrijdag 9 en zaterdag 10 februari terecht in Ahoy', maar ook donderdag de achtste zullen deze klanken het sportpaleis vul- len. De kaartverkoop vindt plaats bij Ahoy', VVV Bespreekbureaus en de Nationale Theaterkassa (tel.: 06-9203). Voor donderdag 8 fe bruari zijn er nog voldoende kaar ten, de andere twee concerten zijn nagenoeg uitverkocht. ROTTERDAM - Vanaf het prille begin liep Pieter Vandermeer met zijn fotocamera in de aanslag rond op het Filmfestival Rotterdam. In de vijfentwintig jaren dat het festi val nu bestaat, kreeg hij daar alle grootheden en mindere goden uit de filmwereld voor zijn lens. In het jubileumjaar van het Filmfestival schenkt de Kunsthal Rotterdam vanaf 24 januari tot en met 25 fe bruari aandacht aan deze unieke collectie, die inmiddels een waar tijdsdocument is geworden. Onder de noemerStarring Pieter Vander- meer' wordt de festivalfotograaf voor het voetlicht gebracht in de Etalage van de Kunsthal Rotter dam met een serie van vijfentwin tig portretten die in de periode 1972-1996 ontstonden. Daaronder bevinden zich foto's van onder an dere Rainer Werner Fassbinder, Spike Lee, Joris Ivens, Peter Greenaway, Wim Wenders, Char lotte Rampling en Dennis Hopper. De fototentoonstelling gunt de toe schouwer een blik achter de scher- men van een kwart eeuw Filmfesti val Rotterdam. De foto's zijn ge- nomen op willekeurige tijdstippen gedurende het hele etmaal en zijn stille getuigen van het vaak hecti- sche pandemonium dat het festival nu eenmaal is. De portretten zijn op verschillende locaties in Rotter dam gemaakt. Vandermeer obser- veert en karakteriseert zijn model- len als tijdloze bezoekers in een vreemde stad. Daarbij maakt hij geen onderscheid tussen het por- tretteren van de gevierde ster van het festival of van de onbekende debuterende cineast. Het Rotter damse filmfestival heeft zich in haar bestaan vooral onderscheiden als platform voor nieuwe, talent- voile regisseurs, acteurs, produ- centen en andere filmmakers. Er zijn talloze voorbeelden van onbe kende cineasten die, zoals later zal blijken, zijn doorgestoten tot de hoogste regionen in de filmindus- trie. De foto's van Vandermeer ge- ven een goede indruk van de ont- wikkeling die het Filmfestival in de afgelopen jaren heeft doorge- maakt. Na zijn opleiding als metaalbewer- ker in Leeuwarden werd Pieter Vandermeer (Grouw, 1940) als 'vliegtuigmaker-fotograaf' bij de Koninklijke Marine aangenomen. Daar werd hij ingewijd in de tech- nische beginselen van de fotogra- fie. Sinds die tijd is de fotografie in zijn leven: het is zijn werk en zijn passie. Vandermeer ontwikkelde zich tot een veelgevraagd zelfstan- dig fotograaf. Tot zijn opdrachtge- vers behoren talloze tijdschriften, kunstenaars en grafisch ontwer- pers. Zijn bijdragen aan de beeld- bepalende Tijgeraffiches van het Filmfestival Rotterdam, ontwor- pen door Hard Werken, behoren tot zijn bekendste werk. De Rotter damse fotograaf is als docent ver- bonden geweest aan de academie's voor beeldende kunsten in Rotter dam en Breda. lvc luiuiciiiuvmaiciiing gum ut tut- 11 ic. iuivj a van v anu^i 111^^1 gt- uaiit 1 utt-uu. D/ATTCDTY AM ROTTERDAM - Popmuzikant Hans Vandenburg (Gruppo Sporti- vo) en Johan Greben hebben sa- men de derde aflevering gemaakt van de serie 'Popmuziek en Eigen tijdse dans' waarin de gezamelijke kenmerken van dans en pop - ener- gie, dynamiek en vitaliteit - door wederzijdse uitdaging worden ver- hevigd. Het resultaat heeft de titel 'My grey suit' meegekregen. In de voorstelling worden vijf dansers begeleid door Hans Vandenburg (gitaar), Mighty Mike (slagwerk) en Gerrit Jan Konink (bas). 'Pop muziek en Eigentijdse Dans' is een succesvol initiatief gebleken van Korzo (Den Haag), 't Veem, Para- diso (Amsterdam) en DansWerk- plaats Amsterdam. 'My grey suit' is op vrijdag 9 en zaterdag 10 fe bruari te zien in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouwburg. De formule van 'Popmuziek en Ei gentijdse Dans' is simpel: een pop- concert wordt gecombineerd met eigentijdse dans. Beide elementen zijn gelijkwaardig. Energie, dyna miek en vitaliteit, kenmerken van zowel dans als popmuziek, krijgen door wederzijdse uitdaging een verhevigde dimensie. Dit bleek al in de eerste twee afleveringen een onvoorspelbaar, verrassend en zin- derend resultaat op te leveren. Johan Greben maakte als danser van het Nationaal Ballet zijn eerste choreografie 'Straks', waarmee hij de Aanmoedigingsprijs van het Amsterdamse Fonds voor de Kunst won. Met het Korzo theater maakte hij 'Toevallig Absoluut' (1993) dat werd geprezen om zijn helderheid en muzikale precisie. Na de succesvolle theatertour van Gruppo Sportive ter promotie van hun live cd 'Sing sing' uit 1994, musiceerde de Haagse multi-muzi- kant Hans Vandenburg er even so lo tussenuit. Het resultaat 'Com mercial Break' (1995) is een op- De dolle Korzo-produktie 'My grey suit' (Foto: Reyn van Kooiwijk). zienbarende verzameling songs in een varieteit die de hele popge- schiedenis omvat. Een aantal songs van deze cd vormen de basis voor de speciaal voor 'My grey suit' geschreven muziek. 'My grey suit' begint beide dagen om 20.30 uur. Kaarten kunnen worden gereserveerd via telefoon- nummer411 81 10. ROTTERDAM - Het afgedankte bruingoed van Rotterdam wordt de komende twee jaar bij wijze van proef gescheiden ingezameld en verwerkt. De commissie Milieu en Buitenruimte, Verkeer en Vervoer behandelt op 1 februari 1996 een voorstel van de Roteb van deze strekking. Onder bruingoed vallen alle elek- trische huidhoudelijke apparaten (met uitzondering van witgoed) zoals televisies, (delen van) stere- otorens, computers, telefoons, kof- fiezetapparatuur, frituurpannen, strijkijzers, stofzuigers, naaimachi- nes en scheerapparaten. Na inzameling en demontage wor den de herbruikte materialen, zoals metalen (aluminium en koper), kunststoffen, glas en hout verwerkt en afgezet en de milieubelastende stoffen, zoals zware metalen en (cyclische) halogeenkoolwater- stoffen verwijderd en vernietigd. De komende twee jaar zal getest worden, welke (combinatie van) inzamelmethode(n) het meest ge- schikt is/zijn voor de gescheiden inzameling van afgedankt bruing oed. Het bestaande inzamelings- netwerk van de Roteb en branche- organisaties (voor koelkasten, de len van grof huishoudelijk afval, asbest en klein gevaarlijk afval) dient als uitgangspunt voor de in zameling van afgedankt bruing oed. De mogelijkheden zullen on- derzocht worden om dit netwerk uit te breiden. Voor herbruikbare onderdelen (metalen, kunststof, hout, glas) zullen commerciele afzetmogelijk- heden worden gezocht. Brandbare onderdelen die (nog) niet geschikt zijn voor hergebruik worden ver- brand met terugwinning van ener gie en metaal. Milieubelastende onderdelen en materialen worden gecontroleerd verbrand dan wel gestort. Naar schatting zal tijdens de proef- periode 1 kilo afgedankt bruingoed per inwoner per jaar op deze mi- lieubewuste manier verwijderd worden. Dat is circa 600 ton per jaar. Het college van B&W ver- wacht dat de proef - naast de mi- lieuhygienische voordelen - een positieve bijdrage levert aan de werkgelegenheid en de ontwikke- ling van de recyclingindustrie in Rotterdam. De proef levert al direct een verla- ging van de hoeveelheid te ver- branden of te storten afval op. Hiermee voldoet de Roteb aan de op korte termijn te verwachten ver- plichting van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or- dening en Milieubeheer om bruingoed gescheiden in te zame- len en waar mogelijk geschikt te maken voor hergebruik. Ook verwacht het college dat het proefproject een positieve impuls aan de ontwikkeling van de recy clingindustrie in Rotterdam, met positieve gevolgen voor andere initiatieven van gespecialiseerde bedrijven om specifieke deelstro- men verder geschikt te maken voor toepassing als secundaire grond- stof. Over twee jaar zal aan het einde van de proefperiode nader worden bezien op welke manier een markt- conforme verwijderingsketen voor afgedankt bruingoed het beste ge- stalte kan krijgen en hoe de scha- kels in de keten (inzamelen, de- monteren, bewerken en afzetten) optimaal op elkaar aan kunnen sluiten. De kosten van het proef project zijn geraamd op circa 5 miljoen gulden. Dit bedrag is gere serveerd in het vorig jaar door ge- meenteraad van Rotterdam vastge- stelde Investeringsprogramma 1995-1998. ROTTERDAM - Gilde Rotterdam organiseert op donderdag 8 februa ri om 10.00 uur een bezoek aan het World Trade Center. Een uitge breide rondleiding door de schip- pers-, assurantie-, graan- en valuta- beurs biedt de bezoeker een kijkje achter de schermen van het WTC. De kosten bedragen fl.3,50 per persoon en reductie met Rotter- dampas is mogelijk. Opgeven bij Gilde, tel.: 436 28 44. ROTTERDAM - Jan ten Hoopen speelt vrijdag 2 en zaterdag 3 fe bruari in Theater Zuidplein. In zijn concertvoorstelling 'Je bent alles' wordt hij begeleid door gitarist Hans Stoop. Het heeft heel lang geduurd voordat Ten Hoopen met zijn zelfgeschreven liedjes het to- neel op wilde, maar nu is het dan toch zo ver. Ten Hoopen en Stoop kennen elkaar al vijftien jaar. Jan ten Ho open won in 1988 de NCRV talen- tenjacht 'Showmasters'. Daarna heeft hij een televisie-programma gepresenteerd en een aantal radio presentaties gedaan. In stilte heeft hij aan zijn muziekrepertoire en cd's gewerkt. Het resultaat daar- van is dus vrijdag en zaterdag te beluisteren vanaf 20.30 uur. Kaar ten kunnen telefonisch worden ge reserveerd via nummer 481 58 44. Jan ten Hopen met zijn programma 'Je bent alles'.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 15