Schaatsen in het voetspoor van Rembrandt EUROPA Skien in Rucphen Via de computer naar de winterbestemming Agenda: Langlaufen in Overijssel ANWB Sneeuwlijn Op/\e"TRALe Vrij U# ANWB Als u gaat kamperen, wilt u natuurlijk op het mooiste plekje staan. En juist dat is dan vaak bezet. Nu alvast orienteren en reserveren betekent straks de beste plek. Dankzij Camping Centrale Europa is dat zo geregeld: in een handomdraai reserveert u een eerste- klas plekje op een van de 258 geselecteerde campings in elf Europese landen. Camping Centrale Europa is een initiatief van de ANWB en Vrij Uit Autovakanties. En met keiharde garantie: nooit duurder dan zelf reserveren. Mocht, om welke reden dan ook, uw bestem- ming op een later tijdstip voordeliger uitvallen, dan geldt voor u de nieuwe prijs met terugwerkende kracht. Camping Centrale Europa: zekerheid en gemak! Vul dus snel de bon in en u ontvangt de Brochure 1996 thuis voor slechts f. 3,95 (incl. verzend- kosten). Bellen kan ook: 023 - 569 69 69. CAMPING CENTRALE Boot Holland en HISWA Caravana Fietsvakantie Woensdag 7 februari 1996 CX9.55 VAKAIUTIE Niet alleen te voet, ook op de schaats biedt de Leidse binnenstad heel wat fraais. Bij de VVV, tegen- over het station, zijn diverse stads- wandelingen verkrijgbaar. Wij volgden een gedeelte van 'In het voetspoor van de jonge Rem brandt' op de schaats. Rembrandt werd in 1606 in de oude universi- teitsstad geboren en woonde er de eerste 26 jaar van zijn leven. De route begint voor ons bij het station in Leiden. Daar er nog geen bevroren water te zien is, lopen we over de Stationsweg richting de stad. Op de brug over de Morssin- gel doen we onze schaatsen aan en besluiten om richting Molen de Valk te rijden. De huidige molen werd in 1743 gebouwd zodat Rem brandt hem nooit gezien kan heb- ben. Maar al sinds 1611 heeft hier een molen graan gemalen. In de huidige molen is het Molenmu- seum De Valk gevestigd. Na de molen slaan we rechts de bocht om en volgen een stukje van de Rijnsburger Singel, maar omdat we zo teveel afwijken van de Rem brandt route besluiten we richting de binnenstad te schaatsen. Als we op de Oude Singel terecht komen, zien we dat velen ons voorbeeld hebben gevolgd. Studenten zijn aan het ijshockeyen, ouders leren hun kinderen schaatsen en uit de woonboten en oude grachtenpan- den klinkt muziek. We schaatsen een rondje en gaan dan richting de Herengracht die we daarna volgen. Als we bij de Nieuwe Rijn uitko- men zien we de Koornbeursbrug in de verte liggen. Daar werd vroeger onder het overdekte gedeelte graan verhandeld. Op het Stadhuisplein stond voor de grote Stadhuisbrand van 1929 een rij winkels aan de Vismarkt. Een daarvan heette rond 1600 'Het gulden varken'. Daar heeft de overgrootmoeder van Rembrandt gewoond. We gaan on der de Koornbeursbrug en vlak daarna onder de oudste brug (de Visbrug) van Leiden door en ver- volgen de singel richting het Gal- gewater, waar de historische haven is gevestigd. Aan de rechterkant staat de Stadstimmerwerf, die ge bouwd is in 1612. Nu is het een wooncomplex voor ouderen. Rem brandt woonde hier tegenover. In zijn vroegere schilderswerkplaats - ingang op nummer 24 A- is nu een reconstructie te zien van het atelier van Rembrandt. Als we onder het laatste bruggetje van onze tocht door schaatsen zien we rechts de wieken van Molen de Put in de oostenwind hard draaien. Als we na de molen weer rechtsaf- slaan komt de brug over de Morse- singel langzaam weer in zicht. We besluiten om eerst onze tenen te la- ten ontdooien bij cafe de Bruine Boon waarna we een half uurtje la ter weer richting station lopen. Dat was een heerlijke middag frisse buitenlucht. In welke stad zullen we volgend jaar een wandeling schaatsen? KAMPEREN IS V00RUITZIEN Ja, stuur mij de brochure Camping Centrale Europa 1996. Ik betaal f. 3,95 met de acceptgiro die ik straks bij mijn brochure vind. Naam en voorl.:. .M/V Straat:. Postcode: Plaats:_ rd96 Stuur de ingevulde bon in een open envelop zonder postzegel aan Camping Centrale Europa, Antwoordnummer 9001, 1800 XJ Alkmaar. Alles wat kan drijven is te zien in Leeuwarden in het Expo Centrum FEC tijdens Boot Holland van 10 tot en met 14 februari. Op de beurs is speciaal aandacht voor stalen boten. Geopend op 10 en 13 februari van 10 tot 22 uur, 11 en 14 februari van 10 tot 18 uur en 12 en 13 februari van 14 tot 22 uur. Entree: fl. 12,50, voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar vijf gulden en voor houders van een Pas65 van inaandag tot woensdag fl. 7,50. Meer watersport is er te zien tijdens de HISWA in de Amsterdamse RAI. Deze beurs is er maar liefst ne- gen dagen, van zaterdag 24 februari tot en met zondag 3 maart. Er zijn niet alleen erg veel boten te zien, ook zijn er demonstraties en wedstrijden. De HISWA is dagelijks geopend van 11 tot 20 uur en in het weekeinde van 10 tot 17 uur. De nieuwste kampeermogelijkheden zijn te vinden op de beurs Caravana in Zuidlaren. Daar staan van 21 tot en met 27 februari volop tenten en caravans in alle variaties. De Kampeer- en Caravan Kampioen van de ANWB is aanwezig met demonstraties. Openingstijden: 21, 22, 23 en 26 februari van 14 tot 22 uur, 24 en 25 februari van 10 tot 18 uur en op 27 februari van 14 tot 18 uur. De entree bedraagt tien gul den, voor kinderen onder 13 jaar vijf gulden. In Sportcomplex Merwestein in Nieuwegein wordt in het weekeinde van 24 en 25 februari de Nationale FietsVAkantieBeurs gehouden. Hier is een keur aan reisorganisaties aanwezig die talloze mogelijkhe- den bieden voor een fietsvakantie. Daarnaast zijn fietsfabrikanten, uitgevers van reisboeken en VVV's aanwezig. Voor fl. 12,50 kan men van 10 tot 17 uur op de beurs verblijven. Kinderen tot 12 jaar kunnen voor vijf gulden mee. Vlakbij Roosendaal, in het Bra- bantse plaatsje Rucphen, is het sinds kort mogelijk om te skien in echte sneeuw. Op indoor-skibaan Ski-Dme kun je het hele jaar door sierlijke afdalingen maken. Dat is een uitstekende manier om je stij ve spieren los te maken voordat je de echte bergen opzoekt. Enkele da gen Brabant kunnen zelfs een pri ma voorbereiding vormen voor be- ginnende skiers of een alternatief voor hen die niet op wintersport gaan. De indoor-skibaan heeft een op- pervlakte van 4000 m2. Er zijn drie sleepliften aanwezig. Het voordeel van echte sneeuw bo- ven bijvoorbeeld een borstelbaan is dat de ski's minder snel slijten omdat de wax, die onder de ski's zit, beter op sneeuw glijdt. Dat is vooral belangrijk als je eigen mate- riaal gebruikt. Bij Ski-Dme kun je ook al het nodige materiaal huren. Voor alleen ski's betaal je zes gul den per persoon per uur, voor ski's en schoenen zeven gulden en voor een snowboard tien gulden. Ook voor lessen kun je er terecht. Een introductieles (van een uur) kost dertig gulden. Priveles kost 85 gul den. Veel voordeliger is een ski- cursus van 12 lessen (en drie keer vrij skien) kost 255 gulden. Ook kortere cursussen zijn mogelijk. Ook voor kinderfeestjes, scholen en groepen zijn er speciale prijzen. Bij de hal ligt een klein restaurant- je, alias kantine waar verscheidene drankjes en maaltijden op het me nu staan. Meer informatie is verkrijgbaar bij Ski-Dme, telefoon (0165) 34.31.34. Skien in het Zwitserse Morgins, slapen in het Franse Chatel, of toch liever een afdaling maken in het koninklijke Lech of verblijven in het kleine dorpje Au. Keuze is er in ieder geval volop. Maar voordat al die brochures en folders van de reisbureaus zijn doorgespit voor de beste combinatie zijn er al heel wat avonden voorbij. De ANWB heeft daarom een han- dig computerprogramma op de markt gebracht dat SkiSelect '96 heet. Het bevat informatie over meer dan tweehonderd winter- sportplaatsen in Duitsland, Oos- tenrijk, Zwitserland, Italie en Frankrijk. Na het opgeven van een of meerdere kenmerken wordt een aantal plaatsen geselecteerd. Zo kun je 'aankruisen' of je al jaren skiet of net begint en of je graag steile hellingen hebt of liever wat vlakker terrein. Behalve hierop is het ook mogelijk om te selecteren op kinderopvang, voedsel, ont- spanning, hoogte, sneeuwkans en wandelmogelijkheden. Binnen die categorie zijn weer verfijningen mogelijk. Bij sneeuwkans kun je weer kiezen uit voorseizoen, kerst- mis en naseizoen. Over elk van die vakantiebestem- SKISELECT DISKETTE amwb m mingen is informatie aanwezig over bijvoorbeeld het aantal liften, de hoogte en de prijzen van de ski- pas en de huur van het materiaal. Wat nog ontbreekt bij het pro- gramma is vermelding van de af- stand tussen de verschillende plaatsen en simpele landkaartjes. Het programma, dat duidelijk en uitvoerig informeert, is bij de boekhandel en computerzaak te koop voor nog geen fl. 25,-. Het draait onder Windows en is ge- makkelijk te bedienen. Als er in het potje 'vakantie' niet meer genoeg zit voor een wintersportvakantie, dan blijf je toch ge- woon in Nederland? In Denekamp en Holten kun je bij een sneeuwhoogte van tien tot vijftien centime ter al prima langlaufen. Zo wordt deze winter volop gelanglaufd terwijl in de Randstad alleen nog een verdwaald hoopje sneeuw in enkele straathoeken ligt. In Denekamp is het de bedoeling om de bord- jes volgen. Zo kun je de Singraven loipe volgen die over het landgoed Singraven loopt (zes kilometer) of de Dinkel loipe die langs het Overijsselse rivier- tje de Dinkel loopt. Ook is er de Safari loipe, zo ge- noemd omdat hij zo kronkelt en niet omdat er wilde dieren te zien zijn. Langlauf-materiaal is te huur voor tien gulden bij De Skihtte, achter Cafe-restau rant De JVubbenhof in Denekamp. De ANWB sneeuwlijn (06-9623, 75ct/min) geeft van december tot april actuele wintersportinforma- tie. De lijn is uitgebreid van 200 naar ruim 1000 wintersportbestemmingen. Sneeuwhoogten van Oostenrijk, Zwitserland, Duitsland, Italie, Frank rijk, Belgie, Spanje, Andorra, Bulgarije. Roemenie, Slovenie, Polen, Tsjechie, Slowakije, Noorwegen en de Verenigde Staten. Van de 250 populairste skigebieden kan de weers- verwachting worden opgevraagd en van veel plaat sen wordt toeristische informatie, zoals de prijs van een skipas, gegeven. Ook zijn de mogelijkheden voor langlaufen in Ne derland te beluisteren, alsmede informatie over KNSB-goedgekeurde schaatstoertochten op na- tuurijs.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13