m 'Wij kennen onze klanten persoonlijk' VSB* BANK MaasposT C0L0F0N SCHIEDAM OS §0 §0 VLAARDINGEN OS BS Hoofd Zakelijke Relaties blij met nieuw hoofdkantoor f/ortii Wereldwijd toonaangevend in financiele dienstverlening Burgemeester Scheeres verwelkomt VSB-kantoor in centrum SCHIEDAM - Het zal niemand in Schiedam zijn ontgaan. De VSB Bank heeft aan de Broersvest een schitterend nieuw kan- toor neergezet. Warmte en openheid naar de client toe, dat moet het gebouw uitstralen. Uniek is de combinatie van dis tricts- en hoofdkantoor in een gebouw. Voordat de eerste klant op 9 februari echter de indrukwekkende entree kan betreden, moet de enorme verhuizingsoperatie die de bank momenteel uitvoert, zijn voltooid. „Geen probleem", zo verzekeren J.P. Burger en B.A.M. Verbiest. „Vanaf 9 februari kan iedereen hier in dit prachtige pand terecht." o SCHIEDAM - Bij een nieuw kantoor denk je al snel aan zoiets triviaals als nieuwe bureaus, stoelen en ordners. Leuk en nodig natuurlijk, maar voor mr. F.T. de Jong zeker niet het belang- rijkste winstpunt van de nieuwe VSB-vestiging aan de Broersvest. „We hebben nu een repre- sentatievere uitstraling", concludeert het hoofd Zakelijke Relaties. En: „We waren geen bank met geld, nu wel." Een dergelijke paradoxale opmerking schreeuwt als het ware om uitleg. Gat in de markt Mond tot mond SCHIEDAM - Het thema 'stadsontwikkeling' mag zich in een groeiende belangstel- ling verheugen. De opbouw van het Schiedamse stadshart ligt Schiedams eerste burger uiteraard na aan het hart. Vandaar dat burgemeester R. Scheeres enige tijd terug ui- termate benieuwd was naar de invulling van de bebou- wing op het Broersvest. Nu praat hij met opmerkelijke warmte over de VSB Bank en het VSB Fonds. Streepje voor Woensdag 7 februari 1996 Pagina 2 VSB Bank is een bank die er overal zijn mag mm&i „Het oude hoofdkantoor aan de's Gravenlandseweg en het districts- kantoor aan de Lange Nieuwstraat hadden totaal geen uitstraling." legt Verbiest die sinds eind 1992 Districtskantoor Schiedam O ran Broersvest 110 tel: 010-2464600 ma. t/m vr. 9.00-16.30 u. do.av. 18.30-20.00 u. Schiedamseweg 28 /liHJ tel: 010-4714010 ma. 13.00-16.30 u. di. t/m. vr. 9.00-16.30 u. do.av. 18.30-20.00 u. q Mgr. Nolenslaan 690 •fliSJ tel: 010-4.735.022 ma. 13.00-16.30 u. di. t/m vr. 9.00-16.30 u. Scheepvaartweg 73 tel: 010-4.714.112 ma. 13.00-16.30 di. t/m vr.9.00-12.15 u. en 13.00-16.30 u. Rubensplein 17 Leliestraat/hoek Groenetaan. Districtskantoor Vlaardingen: O pari Schiedamseweg 12 tel: 010-4.600078 ma. t/m vr. 9.00-16.30 u. vr.av. 18.30-20.00 u. p-jpp Van Hogendorplaan 45 ••"L2U tel: 010-4.714.700 ma. 13.00-16.30 u. di. t/m vr.9.00-16.30 u. vr.av. 18.30-20.00 u. De Loper24 tel: 010-4.745.900 ma. 13.00-16.30 u. di. t/m vr. 9.00-16.30 u. vr.av. 18.30-20.00 u. Van Baerlestraat 1 tel: 010-4.358.144 ma. 13.00-16.30 u. di. t/m vr. 9.00-16.30 u. vr.av. 18.30-20.00 u. Billitonlaan 74 tel: 010-4.277.650 ma. 13.00-16.30 u. di. t/m vr. 9.00-12.15 u. en 13.00-16.30 u. CORRESPONDENTIEADRES VOOR ALLE KANTOREN: Postbiis 135 3100 AC Schiedam voorzitter van de directie van de VSB Bank is, uit waarom de ver- huizing noodzakelijk was. „De ge- bouwen waren verouderd, saai en bevonden zich bovendien volko- men buiten de loop. Verder waren we door het veranderde betalings- verkeer hard aan herinrichting toet" Burger, districtsdirecteur sinds 1991, vult zijn collega aan: „De klant komt het pand, vergele- ken met tien jaar geleden, op een andere manier binnen. Vroeger ging de client in de meeste geval- len naar de bank voor een simpele kashandeling. Nu kom je op elke hoek van de straat wel ergens een geldautomaat tegen waar je geld 'uit de muur' kan halen. Ook in de winkel wordt er steeds vaker met een betaalpas afgerekend." Ver biest: „Door deze veratjdering in betalingsverkeer nam bijvoorbeeld het kantoor aan de 's Gravenland seweg meer kantoorruimte in dan nodig was. Dat is verloren geld. Het accent van de VSB Bank ligt tegenwoordig dus meer op advise- ring zoals bij het afsluiten van hy- potheken en pensioenverzekerin- gen. En nu hebben we elkaar ge- vonden in hartje centrum, vlakbij de Nieuwe Passage. Fantastisch. We hebben er het volste vertrou- wen in dat we onze investering snel terug zullen verdienen.' Het nieuwe VSB-gebouw moet een plek zijn waar de klant zich thuis voelt, zo menen beide heren. ..Dit prachtige gebouw voldoet aan de eisen die de moderne tijd en de client van de jaren negentig aan een bank stellen. De privacy van de klant is door de inrichting van het kantoor optimaal gewaar- borgd", meent Burger. Verbiest haakt meteen in: „De klant moet onze openheid. onze warmte voe- len. Deze beide elementen zijn on- derdeel van onze manier van zaken doen. De VSB Bank werkt niet produktgericht. maar klantgericht. We kijken naar de wensen van de client en dan zoeken we naar een oplossing op maat. Hierin slagen we altijd. We hebben een stijl die gericht is op het scheppen, maxi- maal uitdiepen en behouden van een wederzijdse relatie tussen cli ent en bank. Een bank waar de cli ent altijd welkom is en op kan ver- trouwen." De VSB Bank Schiedam Vlaardin gen richt zich vooral op de particu- lieren en het midden- en kleinbe- drijf. Dankzij de platte organisatie- structuur kan de bank meteen op nieuwe ontwikkelingen in de regio inspringen. Het is een eigentijds sterk lokaal gerichte bank waar de klant op vriendelijke openingstij- den voor al zijn financiele zaken en adviezen terecht kan. De VSB- werknemers reageren meer dan positief op de verhuizing. „Ieder- een is enthousiast", zegt Burger opgetogen. Verbiest kijkt lachend en trots om zich heen: „Als je dit schitterende gebouw ziet, dan kun je alleen maar positief reageren." Burger vervolgt zijn verhaai: „We zien het allemaal als een grote uit- daging om van de drie oude kanto- ren een geheel te maken. Door de combinatie hoofdkantoor/districts- kantoor kunnen we nu enorm veel tijd besparen. In hetzelfde pand kunnen we meteen zaken doen. Korte lijnen en een platte organisa- tie: een must voor een goede com- municatie tussen klant en bank." Districtsdirecteur J. P. Burger en voorzitter van de directie B.A.M. Verbiest voor de deur van het nieuwe onderkomen van de VSB Bank. Ook in zakelijk opzicht is het goed gesteld met de bank volgens direc- tievoorzitter Verbiest. „De bank is gezond, de bank maakt winst. De bank is zo gezond gemaakt dankzij de klant. De VSB Bank is mede door de oude Bondsspaarbank die zich in 1991 bij de VSB Groep heeft aangesloten, diep geworteld in Schiedam. Zestig procent van alle Schiedammers heeft op de een of andere wijze binding met onze bank", zegt Verbiest trots. Deze band met Schiedam wordt vooral duidelijk gemaakt door het VSB Fonds Schiedam Vlaardin gen. Dit fonds ondersteunt vele projecten op het gebied van kunst en cultuur, gezondheid, sport en recreatie, natuur en milieu, welzijn en educatie. Stichtingen als Stich- ting Brandersfeesten Schiedam en de Stichting De Gekroonde Bran- dersketel kunnen hierover meepra- ten. De toekomst zien Burger en Ver biest met vertrouwen tegemoet. „Dankzij de komst van dit schitte rend ingerichte gebouw en toe- komstige investeringen is het dis trictskantoor optimaal op de toe komst voorbereid. Het produkten- scala is duidelijker geworden en we blijven investeren in de kwali- teit van ons personeel. Door het bieden van allerlei opleidingen aan onze mensen en het aantrekken van nieuwe enthousiaste medewer- kers kunnen we de VSB Bank naar een hoger plan trekken." Wel is een aantal VSB-vestigingen door de al eerder vermelde veran- dering in het betalingsverkeer ver- dwenen. In de toekomst zullen er zes, misschien zeven VSB-filialen blijven bestaan. Uiteraard worden de geldautomaten optimaal over Schiedam verdeeld. Tot slot heeft de VSB Bank voor alle Schiedam mers een leuke verrassing in petto. Tijdens de openingsweek zal ge- durende drie dagen op het oude Hemaplein een ijsbaan in de sfeer van de tekeningen van Anton Pieck worden aangelegd. Iedereen, klant of niet, mag hier de ijzers on- derbinden. Burger kijkt nog even in het gebouw rond. „We zijn er echt helemaal klaar voor. Dit is zo'n enorme vooruitgang. Het moet voor de klant fantastisch zijn. Onherroepelijk." De Jong gaat er eens rustig voor zitten. „In de oude situatie", zo licht hij toe, „was het zo dat onze afdeling Zakelijke Relaties in het gebouw aan de 's-Gravelandseweg zat dat we nu verlaten hebben. On ze klanten hielpen we daar graag, maar voor het afstorten van geld en cheques kon men niet bij ons te recht. We waren geen 'bank met geld'. In het nieuwe onderkomen is dat anders. Naast het gebruik maken van onze diensten, kan de klant in het zelfde gebouw zijn fi nanciele transacties afhandelen. Deze serviceverbetering is wel zo prettig voor de klant." Vervolgens schetst De Jong in het kort de laatste ontwikkelingen in de bankwereld. Hij wijst op de fu- sies en concentraties van grote banken, waardoor er voor de VSB een gat in de markt is ontstaan. „Als voorbeeld van die concentra ties kun je denken aan de ING- bank en ABN/Amro. Zo zijn hele grote jongens ontstaan die allemaal op dezelfde doelgroep mikken: de grote bedrijven. Wij springen in het gat en richten ons juist op het midden- en kleinbedrijf. Deze MKB-bedrijven voelen zich niet zelden wat in de steek gelaten door de grote banken voor wie ze min der interessant zijn geworden. Be- kijk het maar zo: Een kleintje' voor de 1NG is bij ons een klant die veel aandacht krijgt. Wij richten ons niet op bedrijven van het for- maat van Unilever." Door de relatief kleine omvang van de bank kan de VSB inspelen op de behoeften van de klant, legt het hoofd Zakelijke Relaties uit. „We bestaan nog niet zo lang en we hebben weinig 'vaste' produc- ten. We denken niet in vakjes, heb ben een kleine overhead, geen nau- we lijnen. Daarom kunnen we juist zoveel maatwerk bieden voor elke afzonderlijke klant. De vijf mede- werkers van deze afdeling kennen al onze klanten persoonlijk. Een persoonlijke bank willen we zijn, die regelmatig contact heeft met zijn klant. Sturen we berichten de deur uit, dan staat daar niet alleen de naam van het betreffende be- drijf op, maar ook de naam van de- gene aan wie de boodschap is ge richt." De Jong rekent naast het midden- en kleinbedrijf ook verenigingen, stichtingen en de vrije beroepsbe- oefenaars als notarissen, accoun tants en artsen tot zijn klanten- kring. „We moeten het grotendeels van mond tot mondreclame heb ben, als het gaat om het aanboren van nieuwe klanten. Na het maken van een afspraak komen we negen van de tien keer zelf naar de klant toe en die wijst ons vaak op een collega of kennis die ook financi- eel advies kan gebruiken." Voor die klanten treedt de VSB vaak op als een financieel advi- seur, verduidelijkt De Jong de da- gelijkse arbeid van de afdeling. Uit de losse pols geeft hij een reeks voorbeelden. „We geven aan wel- ke financieringsvorm voor een be- drijf het meest geschikt is, welke zakelijke verzekeringen er af te sluiten zijn en hoe bedrijven cre- ditgelden voor kortere of langere termijn kunnen beleggen. Verder leggen de we de mogelijkheden uit van goedkoop en efficient beta lingsverkeer, waaronder electro- niseh bankieren." Het is een hele mond vol. Maar dat er in de markt vraag naar de dien sten is, staat volgens De Jong als een paal boven water. „Je merkt aan alles dat er behoefte is aan on ze diensten. We bestaan als VSB Bank nu zo'n drie jaar en we kun nen zeggen dat we jaarlijks met tweehonderd procent gegroeid zijn. dat is dus meer dan een ver- dubbeling." De Jong kijkt eens uit het raam van zijn nog bijna maagdelijke werk- kamer in het nieuwe hoofdkantoor. Midden in het centrum van Schiedam, dat onmiskenbaar meer en meer uitstraling krijgt, lijkt 'zijn' bank in elk geval haar stek- kie gevonden te hebben. VSB*BANK een onderneming 'Wat is Fortis?' zullen veel mensen zich afvragen. Kort sa- mengevat is Fortis een krachtig, standvastig en vastberaden in- ternationaal financieel concern. Met haar naam benadrukt Fortis haar soliditeit, haar kracht en haar internationale ambitie. Het is een vooraanstaande financie le onderneming die streeft naar een leidende positie op de fi nanciele markten. Zij wil toon aangevend zijn op het terrein van kwalitatief hoogstaande fi nanciele dienstverlening. De basis van Fortis ligt bij twee moedermaatschappijen. Fortis AMEV in Nederland en Fortis AG in Belgie, beide verzeke- ringsmaatschappijen. Inmiddels opereren meer dan 100 bedrij ven, verspreid over 11 landen onder de Fortis-vlag. Wereld wijd werken er 32.000 mede- werkers bij het concern. In Ne derland verenigt Fortis Neder land circa vijftig ondernemin- gen, waaronder VSB Bank. AMEV, TOP Lease, Visa Card Services, FMN Finance House, DEFAM Financieringen en GWK Bank. In Nederland telt Fortis Nederland ongeveer 10.000 medewerkers. Een veilig gevoel dat een lokale bank als VSB Bank Schiedam Vlaardingen N.V. onder de pa- raplu van een groot internatio- naal concern opereert. 'Oer-Schiedamse instelling voor het grote publiek' „Toen het startschot voor de parti- culiere bouw op en rond het Stadserf werd gegeven. was nog niet bekend wie de bewoners zou- den worden", blikt Scheeres terug op de periode van de bouwplan- nen. „Dat het de VSB Bank ge worden is. doet me plezier. Ik vind het heel mooi dat die bank voor de ze locatie in het centrum van de stad heeft gekozen. Als opvolger van de Bondspaarbank Schiedam is het toch een oer-Schiedam$e in stelling. die prima in het centrum past." Zonder dat hij dit letterlijk uit- spreekt, heeft het er alle schijn van dat de VSB Bank bij de burge meester een streepje voor heeft. Al bekijkt Scheeres de voltooiing van het nieuwe VSB-hoofdkantoor al- lereerst door de bril van de stede- Burgemeester Scheeres kijt vanuit zijn kantoor uit over de Schiedamse binnenstad, die momenteel volop in ontwikkeling is. bouwkundige, wiens wens het is dat de stukjes van de legpuzzel die de binnenstad heet, op hun juiste plaats gaan vallen. „Op het gebied rond Emmaplein. Stadserf en Broersvest ziet het er dadelijk pri ma uit waar het de dienstverlening aan het grote publiek betreft", zo taxeert Scheeres de voortgang van de stadspuzzel. Scheeres betrekt er maar meteen het gehele stadshart bij en doet wat aan Schiedam-promotie. „Eigen- lijk zijn we al een aantal jaar gele den begonnen het centrum van de stad op te waarderen. Dat begon met het ABC-complex op het Broersveld. Wat later werd het nieuwe winkelcentrum Nieuwe Passage neergezet, dat het win- kelend publiek nu op zijn wenken bedient. En nu dan het VSB-pro- ject, dat eigenlijk naadloos aansluit bij die ontwikkeling van de bin nenstad. Ook die bank is - meer dan bijvoorbeeld Mees Hope - gericht op het grote publiek. Als straks ook de gemeentelijke bouw op het Stadserf gereed is, wordt de dienstverlening aan het publiek na- genoeg compleet." Scheeres doelt dan op de bouw van een theater, bibliotheek, gemeentearchief, par- keergarage, bestuurscentrum en zeker ook op de 'Stadswinkel', die de Schiedammer wegwijs zal ma ken in de gemeentelijke dienstver lening. Met bescheiden tevreden- heid concludeert Scheeres dat het Stadserf het voorlopige sluitstuk vormt van de gemeentelijke bouw. "Voorlopig, want de binnenstad is vanzelfsprekend nooit af." Met alle bouwactiviteiten is Scheeres niet direct bang dat het centrum te vol wordt. Hij wijst er- op dat op het Stadserf zelf, tussen de nieuwbouw, een plein wordt ge- realiseerd dat het Stadserf als het ware moet verbinden met het He maplein aan de andere zijde van de Broersvest. Dat het Hemaplein in de toekomst bebouwd wordt, daar wil de burgemeester niet te zwaar aan tillen. „Voor auto's, fietsers en voetgangers moet het natuurlijk niet te vol worden. Er moet ruimte blijven om je te kunnen bewegen. Aan de andere kant, historisch ge- zien is de binnenstad altijd dicht bebouwd geweest." Scheeres er- kent dat het financiele aspect een rol speelt. ..Bouw op het He maplein levert de gemeente heel wat op; het gaat dan niet om kin- derachtige bedragen. Toch moeten stedebouwkundige argumenten doorslaggevend zijn." Des burgemeesters sympathie heeft de VSB niet in het minst ver- kregen door het bestaan van het VSB Fonds Schiedam Vlaardin gen. Dit fonds werd in het leven geroepen toen de Bondsspaarbank van Schiedam en Vlaardingen aan- sluiting zocht bij de landelijke VSB. „Het VSB Fonds is een soort Maecenas", zegt Scheeres bewon- derend. ,,Met bijdragen uit dat fonds zijn in Schiedam en Vlaar dingen tal van nuttige activiteiten en projecten gesponsord, die an ders niet zouden zijn gerealiseerd. Statutair is vastgelegd dat de re- venuen uit het VSB Fonds binnen Schiedam en Vlaardingen besteed worden. Terwijl die bedragen in principe ook bij de aandeelhouders van de bank terecht hadden kun nen komen." PIETER VERMAAS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 24