Een geboren Schiedammer runt de bank 'Verzorgde werknemers zijn een stuk reklame' f*fV m j Weenink steekt personeel VSB in de kleren Colofon V'.A mmH SCHIEDAM - C.H.A. Sun derman mag zich sinds 1 no- vember vorig jaar bij de VSB Bank Schiedam Vlaardingen de nieuwe kantoordirecteur van de Broersvest 110 noe- men. Hij is een geboren Schiedammer en kent de markt dus goed. Na aanvan- kelijk in Amsterdam bij een andere bankinstelling te heb- ben gewerkt, is hij nu weer naar zijn geboortestad terug- gekeerd. „Dit is mijn plek, hier hoor ik thuis", legt Sun derman uit. „Ik ken Schiedam om mijn duimpje. Het is grappig dat je toch al- tijd weer bij de roots terug- komt." Apart plekje Goed beslagen ten ijs SCHIEDAM - Mode kan het niet worden genoemd, al wordt bedrijfskleding wel steeds moderner. En dat moet ook wel. De steeds mondiger wordende werknemer laat zich namelijk niet meer zo makkelijk in een stijf uniform steken. Dus zat er voor de bedrijskledingleveranciers niets anders op dan de modeza- ken eens in te duiken en een vertaling te maken naar de eigen branche. Het resultaat had naast een enorme uitbreiding van het assortiment ook een naamsverandering tot gevolg. In plaats van bedrijfskleding spreken we tegenwoordig van 're- presentatieve kleding'. Mode Schiedammer C.H.A. Sunderman is directeur van het districtskantoor Schiedam. ik samen met mijn medewerkers de dag door om te kijken welke problemen er kunnen optreden. Verder zie ik graag dat het team met ideeen komt. Die kunnen ze dan bijvoorbeeld tijdens een werkoverleg presenteren. Een der- gelijke vorm van communicatie is uitermate belangrijk. Ja, ik ver- wacht veel van het team." Sunderman verheugt zich over de komende jaren bij de VSB Bank. „Ik heb er ontzettend veel zin in. Ik zal beide schouders eronder moe- ten zetten om het karwei te kunnen klaren. Het is een grote taak: het la- ten slagen van het kantoorconcept, het bijelkaar houden van het team en het behalen van de 'targets'. Want hoe je het ook wendt of keert: er moet geld worden ver- diend." De readies van de klanten over het nieuwe gebouw zijn zonder uit- zondering lovend. Ook de concur rent laat zich niet onbetuigd. Niet zo lang geleden liep Sunderman nog een collega van een andere bank tegen het lijf. ,.Hij was stikja- loers. En terecht", glundert hij. Hoewel hij in Rotterdam en Den Haag studeerde en werkte, bleef hij het contact met de Brandersstad aangehouden. Door zijn familie- banden en lidmaatschap van de hockeyclub, kon hij zich op de hoogte blijven stellen van de nieuwste ontwikkelingen in Schiedam. Tijdens zijn studie werkte hij voor een Schiedams ar- chitectenbureau. Na zijn afstude- ren leerde hij de fijne kneepjes van het bankwezen kennen bij een in- ternationale bankinstelling. „Ik heb daar een leuke tijd gehad, maar ik wilde verder. Mijn doorgroei- mogelijkheden waren daar toch wel beperkt." Sunderman is dan ook ongelooflijk blij dat hij van VSB Bank de kans krijgt om in het nieuwe kantoor aan de Broersvest als kantoordirec teur aan de slag te gaan. „Het is voor mij een enorme uitda- ging om hier in Schiedam bij VSB te werken. Het betekent een grote verantwoordelijkheid, dat besef ik Sunderman deze instelling perfect uit. „Het straalt openheid, service en warmte uit. De afstand mede- werker/klant is kleiner. Je zal hier geen dikke glazen ruiten bij de ba- lie vinden. Hierdoor voelt de klant zich prettig en welkom. De bu reaus zijn goed van elkaar geschei- den, wat natuurlijk de privacy van de klant ten goede komt. Verder hebben we ook, wanneer het nodig is, spreekkamers terbeschikking", meent hij. „Het ziet er gewoon pri ma uit." De VSB Bank streeft ernaar dat bedragen tot vijfhonderd gulden gewoon bij de geldautomaten wor den opgenomen. „Zo hebben we veel tijd om de client vriendelijk en deskundig te adviseren. Dat houdt in dat we het liefst op afspraak werken. Hierdoor kunnen we ons voor de voile honderd procent op de client voorbereiden, zodat we goed beslagen ten ijs komen." De relatie die de bank met Schiedam heeft, beschouwt Sunderman als heel hecht. „De VSB Bank is onlosmakelijk verbonden met Schiedam. De his- torie van de Bondsspaarbank speelt hier zeker een rol in. De VSB speelt in Schiedam een voor- trekkende rol en zet zich met hart en ziel voor elke Schiedammer in. Iedereen, van jong tot oud, kan hier terecht." Sunderman verwacht dat in de toe- komst de VSB Bank zich steeds nadrukkelijker zal ontwikkelen met het internationale bank- en verzekeringsconcern Fortis op de achtergrond. Hiertoe behoren VSB Bank NV en Amev. „De VSB Bank heeft natuurlijk als achter grond het sparen. Maar de client staat tegenwoordig ook open voor andere produkten als verzekerin- gen, lijfrenten en pensioenvoorzie- ningen. Hierop zullen we ons vooral richten." „Ik coach en begeleid het team dat achter me staat. Elke ochtend neem Kantoordirecteur Sunderman heel goed, maar ik ben er klaar voor. Ik wil graag leiding geven en waar kun je dat beter doen dan in je eigen omgeving. Schiedam heeft een apart plekje in mijn hart en ik ken de markt vreselijk goed", legt hij uit. Gedreven beschrijft hij die markt. „Schiedam is een werkstad met een roemrijk verleden. Mijn opa stookte nog jenever aan de Boter- straat. De Schiedamse mentaliteit houdt in: zeggen waar het op staat. zijn team tijdens de bouw in hi Meningen worden hier niet onder stoelen of banken gestoken. De no- nonsense mentaliteit bevalt me wel. Je weet waar je aan toe bent." Sunderman heeft een groot ver- trouwen in de Schiedamse markt. „Schiedam heeft een gigantisch potentieel aan mogelijkheden tot z'n beschikking. Vooral in Groen- oord, Kethel en Spaland. Het blijft een markt die constant in bewe- ging is, denk maar aan de komst van de Nieuwe Passage. Het is dus nieuwe pand. zaak voor de VSB Bank hier alert op te blijven reageren." Festiviteiten als de Brandersfees- ten zal Sunderman daarom nooit overslaan. „Nee, daar moet je ge woon je neus laten zien. Het is de perfecte gelegenheid om een in- druk te krijgen van de markt. Wat doet het publiek? Zijn er veel kin- deren?" Op het nieuwe kantoor reageert Sunderman enthousiast: „Dit kantoor biedt zoveel, het moet iedereen inspireren. Het is gebouwd op een prachtige lokatie, vlakbij De Passage. Hier moet je gewoon scoren, dat lijkt mij duide- lijk." Sunderman heeft een heldere visie op de relatie met de klant: „Ik wil de afstand tussen bank en client verkleinen. Als kantoordirecteur in Schiedam moet je dicht bij de men- sen staan. Zet die bank maar open, ga naar de klant toe. Openheid naar de klant, daar draait het om." Het nieuwe kantoor drukt volgens In de winkel van Weenink. Steeds meer bedrijven en organisa- ties gaan de laatste jaren over op een vast kledingpakket voor de werknemers. Vooral om de toege- voegde waarde die de stukjes tex- tiel aan het bedrijf en het imago daarvan geven. ,,Het geeft een be- paalde uitstraling". legt Jan Nieu- wenhuis van Weenink Bedrijfskle ding uit. „Goed verzorgde werkne mers in een smaakvol bedrijfste- nue zorgen voor herkenning en zijn in feite ook een stuk reklame. Openingsnieuws is een spe- ciale uitgave van de VSB Bank in samenwerking met MaasposT, een onderdeel van MaasstaD Weekbladen. Redactie: Maurice Heijnen Karin v.d. Knaap Pieter Vermaas JalmarTeunissen Lodewijk Bronsdijk Rene van Zanten Hortence Stijnen Eindredactie: Maurice Heijnen Hortence Stijnen Vormgeving: Joop Been Maurice Heijnen Je bent er tenslotte altijd van verze- kerd dat je medewerkers er repre- sentatief uitzien." Het Rotterdam- se bedrijf aan de Groene Hilledijk verzorgt al meer dan vijftig jaar de kleding van verschillende sectoren in de regio. Ook de medewerkers van het nieuwe VSB-kantoor aan de Broersvest zijn door Weenink in een nieuw jasje gestoken. Het kledingpakket dat men voor de bank samenstelde valt in de cate- gorie 'luxere kleding'. Maar dat is slechts een onderdeel van wat men in het assortiment heeft opgeno men. Ziekenhuispakken, overalls, rokken, blouses en de bekende ho- reca-attributen vullen met gemak de dubbele winkel in Zuid. En de verwachting is dat de hoeveelheid modellen, maten en accessoires al- leen nog maar zal groeien. Als er een ding duidelijk wordt in het ate lier van Weenink, dan is het wel dat de bedrijfskleding-branche in beweging is. Jan Bernard Weenink, zoon van de oprichter en sinds 1969 eigenaar, haalt er voor het gemak eens wat jasjes bij. Het kraagloze, op Cha nel gei'nsprireerde, jasje passeert de revue, gevolgd door een langer blazermodel. In luttele seconden tijd is de vloer gevuld met zeker vijf, zes modellen die in elke kleur en kleur-combinatie gemaakt kun nen worden. „Tot zo'n vijftien jaar geleden zou ik waarschijnlijk met een model klaar zijn geweest. Nu is de keuze van het jasje voor de De ontwerpen voor de nieuwe bedrijfskleding voor de VSB Bank. Desalniettemin zijn Nieuwenhuis en Weenink regelmatig in diverse modezaken te vinden om ideeen op te doen voor de eigen collectie. Alles wordt in het werk gezet om de collectie zo aantrekkelijk moge- lijk te maken en te houden. Dat is niet alleen belangrijk voor de ver- koopcijfers van het Rotterdamse bedrijf, maar ook voor de klanten ervan. „Bij het verzorgen van een kledinglijn, en zeker bij een wat luxere lijn als die van de VSB, kun je bepaalde aspecten niet zomaar links laten liggen", gaat Nieuwen huis verder. „De mode is er daar een van, maar ook het betrekken van de werknemers bij het hele proces krijgt steeds meer aandacht. Acceptatie van de kleding is het sleutelwoord. Bij het doorpassen zeggen wij dan ook altijd: haal de meest kritische er maar bij. Wan neer die dan in de spiegel kijkt en zegt dat hij of zij het prive ook zou kopen, weten we dat we goed zit- ten." Bang voor kritiek is men niet. De klant heeft het immers voor het zeggen. Met dit credo heeft Weenink inmiddels het vertrou- wen gewonnen van een grote scha- re vaste klanten. Doordat er veel tijd aan de voorbereidingsfase wordt besteed, realiseert Weenink zich dat hij vaak niet de goedkoop- ste leverancier van bedrijfskleding kan zijn. Maar daar krijgt de klant dan wel absolute eerlijkheid en een snelle levering voor terug. „Door de grote keuzevrijheid maken wij het onszelf natuurlijk niet gemak- kelijker, maar daar gaat het ook niet om. Ons doel is dat men zich lekker voelt in de kleding die men op de werkplek draagt." Of dat ook de reden voor de VSB is ge weest om voor Weenink te kiezen, kan men niet met zekerheid zeg gen. „Men wist welk prijskaartje er aan hing, maar ging toch overstag. Al moet ik er wel bij zeggen dat wij ook vaak genoeg tegen onszelf in adviseren. Wanneer een klant bijvoorbeeld met een order voor tien pantalons komt, adviseren we vaak genoeg eens met zes te begin- nen. Bijbestellen kan immers altijd nog. Misschien dat dat de VSB heeft aangesproken, wie zal het zeggen?" J""*****. vrouwelijke medewerker verwor- den tot een tijdrovende bezig- heid", vertelt hij, terwijl het mate- riaal op de vloer wordt overzien. „Maar het is ook heel belangrijk dat een kledingcommissie er goed de tijd voor neemt. Het jasje is het enige kledingstuk dat iedereen elke dag moet dragen. Een broek kun je nog wel eens vervangen door een rok of broekrok, maar het model van het jasje komt vast te staan." Weenink meldde het al even: bij veel bedrijven is het vaak een vaste commissie die de taak op zich neemt een kledingpakket samen te stellen dat gedurende een jaar of twee het gezicht van het bedrijf be- paalt. Hoewel zij wat betreft de modellen een keus hebben uit een weliswaar groot, maar vast assorti ment, kunnen er in details nog wel wat wijzigingen worden aange- bracht. Nieuwenhuis wijst erop dat hij het heel belangrijk vindt dat men in het pakket 'zijn ei kwijt kan' en dat een zekere flexibiliteit daarom essentieel is. ,,De lengte kan bijvoorbeeld gewijzigd wor den of de knopen. Dat zijn weer van die dingen die aangeven dat representatieve kleding al lang niet meer het standaard uniform is van vroeger. Het moet natuurlijk com- fortabel zitten, maar tegenwoordig wordt het net zo belangrijk gevon- den dat het ook leuk staat. En dan niet alleen bij de medewerkster met maatje 36. Daarom kunnen we ook niet van mode spreken of de mode op de voet volgen. De maat- serie loopt immers van maat 36 tot en met maat 48."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 25