MaasposT Bent u toe aan een andere manier van sparen? Hoe komt u zo gauw aan een lening? De fiscus verhoogt uw woortplezier. Hoe houdt u de schade beperkt? Wie geeft ze een potje voor later? les over geld lenen. mam nmnm VSB BANK Gemokkeii'tk geld ienen VSB BANK VSB BANK VSB BANK Schiedam - VSB Bank Schiedam Vlaardingen is met recht op alle markten thuis. VSB Bank is van een bank met een lange en rij- ke traditie op het gebied van het beheer van spaargelden uitgegroeid tot een even vertrouwd als betrouwbaar adres voor letterlijk al uw geld- en bankzaken. Gedurende die lange geschiedenis hebben de clienten VSB Bank (vroeger Nuts of Bondspaarbank) le- ren kennen als een bank waar net even iets meer mogelijk was dan bij de 'concurrent'. Dat heeft met de oorsprong van de bank te maken, waarbij niet het maken van winst, maar het welzijn van de gemeenschap voorop stond. Woonhuisverzekering Inboedelverzekering Autofinanciering Leningen Doorlopend krediet Eigen Huis Lage rente Rechtsbijstand Hypotheken Combineren Vermogenshypotheek Klaar voor de VUT Prive Pensioen Spaarvormen Beleggen ABC-spaarplan Kinderen Zakelijk Woensdag 7 februari 1996 pagina 6 Afle informatie over rekeningafsehriften vooi* citenten met spaarbcmkboekjes. De VSB Spaarhypotheek. VerzekeHngert voor uw waardevalte eigendammen. Van alle markten thuis Dat uitgangspunt ademen onze kantoren nog altijd uit. Persoonlij- ke aandacht voor de client, onge- acht de aard van de transactie, maakt een bezoek aan VSB Bank Schiedam Vlaardingen tot een ple- zierige ervaring. Zoals ook het nieuwe Schiedamse districtskan- toor aan de Broersvest velen weldadig aan zal doen in deze tijd. Een warme, uitnodigende omge- ving, waar het plezierig bankieren is, voor grote en voor kleine zaken. Voor u, voor uw gezin, maar ook voor uw onderneming. Op deze pagina bieden wij een (zeer beknopt) overzicht van de diensten die VSB Bank Schiedam Vlaardingen zoal aanbiedt. Wilt u meer weten dan liggen er duidelij- ke folders met uitgebreide infor- matie klaar bij alle VSB Bank-kan- toren. Onze adviseurs zijn graag bereid u geheel vrijblijvend een advies dat is toegesneden op uw persoonlijke situatie te geven. Geef zelf vorm aan uw financiele toekomst. Misschien komt u langs voor een verzekering. Voor uw huis, bij- voorbeeld. Dat is tenslotte een kostbaar bezit. De huiseigenaar vindt alle noodzakelijke verzeke- ringen in het VSB Verzekerings- pakket. Het plezierige van dit pak- ket is dat u de premies in maande- lijkse termijnen betaalt. De VSB Woonhuisverzekering dekt schade aan uw huis door de meest uiteenlopende oorzaken. Van brand tot inbraak, van storm tot ontploffing. En niet alleen de schade aan het huis, ook de schuur of garage en alles wat er verder bij het huis hoort is meeverzekerd. De VSB Woonhuisverzekering kunt u inclusief of exclusief glasverzeke- ring afsluiten. Ook een absolute 'must' is de VSB Inboedelverzekering, die in geval van schade de nieuwwaarde van de gestolen of beschadigde spullen vergoedt. Net als de VSB Woon- verzekering is ook de VSB Inboe delverzekering 'geindexeerd'. Dit betekent dat het verzekerde bedrag ieder jaar wordt aangepast aan het prijspeil. Afhankelijk van wat voor hypo- theek u afsluit, kan het voor hui- zenbezitters nuttig zijn een VSB Overlijdensrisicoverzekering af te sluiten. Wanneer een van de beide partners wegvalt, zorgt deze verze kering ervoor dat de resterende hy- potheek afgelost/doorbetaald kan worden. Bij de VSB Bank kunt u daarvoor uit verschillende vormen kiezen, zodat u altijd een verzeke ring op maat krijgt. Misschien loopt u binnen in ons nieuwe Schiedamse disctrictskan- toor aan de Broersvest omdat u op zoek bent naar een nieuwe (of an dere) auto. Neen, VSB Bank Schiedam Vlaardingen heeft geen glimmende bolides in de etalage staan, maar we kunnen u wel hel- pen bij de financiering. Soms wordt die binnen tien minuten bij de dealer geregeld. Op die manier profiteert u niet altijd van de gun- stigste kredieten. Als u een auto gaat kopen, kom dan eerst eens langs bij VSB Bank. Wij adviseren u graag wat in uw situatie de beste financieringsvorm is. En u bent al tijd verzekerd van een gunstige rente en uitstekende voorwaarden. Misschien is het geen auto die u zoekt, maar een nieuw bankstel, een leuke eethoek of een nieuwe slaapkamer. Gelukkig hoeft geld die plannen niet in de weg te staan, want geld lenen is tegenwoordig de gewoonste zaak van de wereld. Bij de VSB Bank kunt u geld lenen op een heleboel manieren. Sterker nog: iedere lening kan altijd afge- stemd worden op uw wensen en mogelijkheden. Zo heeft VSB Bank Schiedam Vlaardingen leenvormen die er in voorzien dat u maandelijks een be drag rood mag staan. Een andere bijzonder aantrekkelijke mogelijk- heid om geld te lenen is door ge- bruik te maken van het Betaalkre- diet. Daarmee kunt u in stapjes van fl. 100,- geld opnemen tot een maximum van fl. 10.000,-. De ren te van het Betaalkrediet is bijzon der laag. U betaalt ook hier natuur- lijk alleen rente over de bedragen die u opneemt en u kunt het afge- loste deel steeds weer opnemen tot aan het maximum van uw krediet- limiet. Het VSB Doorlopend krediet is reuze praktisch als u wat extra fi nanciele armslag wilt hebben. U kunt op elk moment elk gewenst bedrag opnemen tot een vooraf af- gesproken maximum. Dat kan va- rieren van fl. 1.500,- tot en met fl. 100.000,-. Hebt u eenmaal een deel van de limiet opgenomen dan wordt maandelijks automatisch een vast bedrag van uw betaalreke- ning afgeschreven. Afgeloste be dragen kunt u op ieder gewenst moment weer opnemen. Trou- wens, u betaalt natuurlijk alleen rente over de bedragen die u hebt opgenomen. De VSB Persoonlijke lening is de ideale oplossing voor als u iets wilt aanschaffen, maar het geld niet voorhanden heeft. U leent dan een bedrag voor een vaste periode. En dat gaat u in vaste termijnen, tegen een (gunstige) vaste rente aflossen. Een meer specifieke vorm van fi nanciering is het VSB Woningver- betering krediet, de ideale krediet- vorm voor de verbouwing van uw huis. Een mogelijkheid is ook, om gebruik te maken van de over- waarde van uw huis. Hebt u plan nen, laat uw VSB Bankadviseur dan in elk geval eens voorrekenen wat in uw geval mogelijk en het voordeligst is. Voor al onze leningen geldt dat u altijd kunt rekenen op een zeer gunstig rentepercentage. Als u een lening of financiering hebt lopen, kijkt u misschien met jaloerse blikken naar mensen die nu een lening afsluiten. Ze betalen stukken minder rente. Maar mis schien kunt u ook van die lage ren te profiteren. Als het verschil tussen uw oude en nieuwe rente groot genoeg is, kan het verstandig zijn uw oude lening met een nieuwe lening af te lossen. Of misschien heeft u met meer dan een financieringsmaatschappij of bank te maken. U kocht bijvoor- beeld een tv via huurkoop, de auto financierde u met een lening via de autodealer. Onze leenadviseurs be- rekenen graag voor u of het zinvol is een nieuwe lening af te sluiten en uw bestaande leningen af te los sen. Ze doen zich gelukkig niet dage- lijks voor, maar er zijn tal van situ- aties waarin u weet dat u het recht aan uw zijde heeft, maar de groot- ste moeite heeft om uw gelijk te krijgen. Dat zijn de momenten waarop u zou willen dat een advo- caat u terzijde zou staan om op deskundige wijze uw belangen te behartigen. Maar ja, goede (juridi- sche) raad is duur. Nu niet meer, want nu is er de VSB gezins-rechtsbijstandverzekering. VSB Bank biedt de mogelijkheid om een verzekering af te sluiten die zorgt dat juridische bijstand ook voor u binnen bereik is. U bent een jaar lang verzekerd met het he- le gezin, voor een bedrag dat min der is dan een uur advocatentarief. De hypotheek waarmee u uw huis financiert, is een onderdeel van uw financiele planning. Welke hypo- theekvorm daarin het beste past, hangt af van uw eigen voorkeur en mogelijkheden. VSB Bank Schiedam Vlaardingen heeft een ruim aanbod aan hypotheekvor- men. Naast de meer bekende li- neaire hypotheek, annuiteitenhy- potheek en spaarhypotheek biedt VSB Bank nog andere aantrekke lijke hypotheekconstructies die ze- ker het overwegen waard zijn. Zo geniet de VSB Levenhypo- theek een stijgende populariteit. Hierbij betaalt u, net als bij de VSB Spaarhypotheek, gedurende de he- le looptijd rente over het volledige hypotheekbedrag en daarnaast een levensverzekeringspremie. Met deze premie spaart u het hypo theekbedrag bij elkaar om dit aan het einde van de looptijd in een keer geheel of gedeeltelijk te kun nen aflossen. Het grote voordeel van sparen via een levensverzeke- ring is dat de rente in de regel on- belast is. Bij de VSB Spaarhypo theek is de rentevergoeding gelijk aan uw hypotheekrente. Bij de VSB Levenhypotheek kunt u ech- ter kiezen uit diverse mogelijkhe den. Bijvoorbeeld vormen waarbij u zelf kunt bepalen in welke beleg- gingsfondsen (bijvoorbeeld aande- len-, obligatie-, deposito-fondsen etc.) uw gespaarde premies wor den belegd. Zo maakt u zelf een af- weging tussen het risico dat u wilt lopen en de kans op een hoog ren- dement. Soms is het aantrekkelijk om meerdere hypotheekvormen te combineren. U kunt dan profiteren van de voordelen van de verschil lende vormen. Zo kunt u (voor een deel van het geleende bedrag) kie zen voor een VSB Aflosvrije Hy potheek. Die heeft als groot voor deel dat de maandlasten laag zijn- omdat er, zoals de naam al aan- geeft, niet wordt afgelost. U betaalt dus alleen rente. Want wat u uit- spaart aan aflossing, kunt u natuur lijk aan andere dingen besteden. Bovendien profiteert u steeds van een maximale fiscale rente-aftrek. Het geleende bedrag kunt u later aflossen. Bijvoorbeeld uit de ver- koop van uw huis. Misschien hebt u gepland om over een aantal jaren een verre reis te maken. Of gaan uw kinderen bin- nenkort studeren - dan komt wat extra financile armslag u goed uit. Ook dan kan uw hypotheek de op lossing bieden. Bij uitstek geschikt daarvoor is de VSB Vermogenshy potheek. Deze heeft namelijk de kenmerken van een Doorlopend Krediet. Tot een vooraf afgespro- ken bedrag bent u vrij om geld op te nemen. Op momenten dat u dat het beste uitkomt. En wilt u weer aflossen, dan kan dat ook. Onbe- perkt en zonder kosten. We zijn snel gewend geraakt aan de VUT. Menigeen heeft zich de kans om vroegtijdig volop van het leven te gaan genieten, niet laten ontgaan. Maar zoals bekend staan VUT en zelfs AOW onder druk. Niemand kan voorspellen hoe de situatie is over tien, vijftien, of twintig jaar. Misschien is het tijd dat u uw eigen toekomst vorm gaat geven: dat kan met het Variabel In- vesterings Plan, kortweg VIP. Het VIP dient als een pensioen- voorziening voor u en uw nabe- staanden. U heeft de keus uit een uitkering ineens of een regelmatig inkomen na de pensioendatum. Daartoe bouwt u vermogen op, waarbij de fiscus u voor een deel de hand reikt. Het VIP is opge- bouwd uit een oudedagslijfrente (de uitkering na de pensioenda tum) en een nabestaandenlijfrente (voor uw nabestaanden na overlij- den). Het beste kunt u het VIP beschou- wen als een levensverzekering die op aantrekkelijke wijze beleggen en verzekeren combineert. Het biedt rendement, zekerheid en fis- caal voordeel. Het VIP biedt bo vendien een grote mate van flexi- biliteit: volgens uw wensen wor den bepaalde categorien beleggin- gen aangekocht. Het is aan u of u het ingezette geld gebruikt voor risicodragende aan- delen (met een hoog rendement), voor de aankoop van aandelen met gering risico en een stabiel rende ment, of voor een mix van beide. U kunt op elk moment verandering aanbrengen in deze verdeelsleutel. Voor mensen die graag van boven- genoemde voordelen willen profi teren, maar opzien tegen het beleg gen van geld in aandelen, is het Flexibel Prive-Pensioen ontwik- keld. Een spaarplan dat naast een uitstekend rendement ook volledi ge zekerheid biedt. Bovendien is het mogelijk binnen dit plan ar- beidsongeschiktheidsrisico mee te verzekeren. Ook dit plan kunt u geheel aanpas- sen aan uw eigen wensen. U be- paalt de hoogte van de premie en de eindleeftijd. Deze vorm van pensioenverzekering biedt volledi ge zekerheid over het bedrag dat minimaal ter beschikking komt als u met pensioen gaat. Bovendien is er een goede voorziening voor uw nabestaanden opgenomen voor het geval u mocht komen te overlijden voor de pensioendatum. Ook hier kunt u gedurende de looptijd pre- miebetaling en einddatum aanpas- sen aan uw omstandigheden. Extra aantrekkelijk is dat het rendement hoger kan worden omdat u mee- deelt in de bedrijfswinst van AMEV Leven en bovendien kunt u de betalingen aftrekken van de in- komstenbelasting. VSB Bank biedt u een uitgebreide reeks spaarvormen. Elk met hun eigen voordelen en voorwaarden, zodat er altijd een spaarvorm is die juist in uw geval gunstig uitwerkt. Aangepast aan uw wensen en fi nanciele omstandigheden. De ad viseurs van VSB Bank kunnen precies uitrekenen welke spaar vorm in uw geval het gunstigste is. Bijvoorbeeld: wilt u uw spaargeld altijd onmiddellijk op kunnen ne men of kunt u uw spaargeld voor langere tijd missen? In het laatste geval kunt u uw geld bijvoorbeeld een tot tien jaar vastzetten op een VSB Vaste Termijn Deposito. De rente is dan duidelijk hoger dan op een 'gewone' spaarrekening. U kunt daarbij kiezen of u de rente eens per jaar of eens per maand laat uitkeren. Spaart u zo veel dat de rentevrij- stelling (1000 gulden per jaar; 2000 voor een echtpaar) wordt overschreden? Dat betekent dat u over het meerdere aan rente in- komstenbelasting moet gaan beta len. Dan kunt u beter uw geld be leggen. U ontvangt dan dividend en ook daarvoor geldt een vrijstel- ling van 1000 gulden per jaar (2000 gulden per echtpaar). Bovendien: koerswinst is altijd on- belast. Daarom kent VSB Bank het VSB Groeifonds, waarbij het ren dement uitsluitend bestaat uit on- belaste koerswinst. Beleggen houdt altijd een zeker ri sico in. Welk risico voor u aan- vaardbaar is bepaalt u zelf. Waar bij u in gedachten moet houden dat een hoger risico ook een hoger ren dement kan betekenen. Spaart u op lange termijn, bijvoor beeld om later uw pensioen aan te vullen, dan kan dat onder bepaalde voorwaarden geheel belastingvrij. Bij het ABC-spaarplan ontvangt u na vijftien jaar het gespaarde be drag plus de rente geheel belas tingvrij. Gebruikt u uw spaargeld voor een lijfrenteverzekering dan is het ge spaarde bedrag zelfs aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. De fiscus helpt u sparen! De uiteinde- lijke uitkering is in dat geval welis- waar belast, maar grote kans dat u tegen die tijd in een gunstiger be- lastingtarief terecht bent gekomen. Spaart u voor uw kinderen of kleinkinderen? Of wilt u hen zelf leren sparen? Ook daartoe kunt u kiezen uit diverse VSB-rekenin- gen. U bepaalt dan of uw kinderen zelf over hun spaartegoed kunnen beschikken, wel of geen geld uit de geldautomaat kunnen opnemen etc. Een Start Spaarrekening als cadeau bij geboorte doet het ook altijd goed. VSB Bank biedt u ook in dit opzicht diverse mogelijkheden. Wilt u zeker zijn dat uw zoon of dochter later kan studeren, dan kunt u nu alvast een ABC Spaar plan afsluiten. Sparen en tegelijk bijdragen aan een beter milieu kunnenkinderen met de VSB Young Savers-reke- ning. Ze ontvangen dan naast een aantrekkelijke rente ook nog een mooie oorkonde. Bij VSB Bank werkt uw spaargeld hard voor u. VSB Bank Schiedam Vlaardingen is ook een nieuwe, dynamische handelsbankvoor ondernemend Nederland. Als zelfstandige werk- maatschappij binnen de VSB be- hoort de afdeling zakelijke relaties tot de grootste financiele instellin- gen in Nederland, namelijk de For- tis-groep. Dat stelt VSB Bank in staat sterke lokale betrokkenheid te combineren met onbegrensde mo gelijkheden. Een enthousiast en kundig team van medewerkers staat borg voor een frisse kijk op zakendoen, waarbij niet alleen het zeer uitge breide dienstenpakket voorop staat, maar ook het aandragen van specifieke oplossingen voor uw in- dividuele problematiek. Hierbij wordt geenszins geaarzeld van de platgetreden paden af te wijken en een grote mate van creativiteit in de samenwerking te leggen. Bedrijfsfinancieringen, binnen- en buitenlands betalingsverkeer, al dan niet vanachter uw eigen pc, lease, factoring van uw debiteuren, onderhandse leningen, kasgeldle- ningen, belegging van uw overtol- lige financele middelen, alsmede een uitgebalanceerd pakket dienst- verlening voor de ondernemer en prive, behoren tot de mogelijkhe den van onze bank. Wel beleggen, niet beleggen? Doe ik er verstandig aan een huis te ko pen en zo ja: welke hypotheek - vorm past het beste bij mij? Wat kan ik doen met mijn spaarloon? Zijn er ook aantrekkelijke vormen van levensverzekering? Hoe doe ik zaken met het buitenland? Er zijn vele, vele vragen op ftnancieel ge bied. Een ding staat vast: het heeft geen zin deze vragen uit de weg te gaan. Verstandiger is het deskun- dig advies in te winnen. Laat het u eens voorrekenen, toe gesneden op uw situatie, met aan dacht voor uw wensen. Dat kan. Bij VSB Bank staan deskundige adviseurs klaar, zij helpen u graag bij het in beeld brengen van een ft nancieel plan. Zodat u de toekomst met vertrouwen tegemoet kunt zien.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 28