Carnaval barst weer los in Brandersgat Veel kinderen verwacht op Jeugdmiddag Blauwe Brug Raad van Elf in Nieuwe Passage Carnavalsoptocht 499r Massage Salon Body Language DANCECLUB 10.- r—DANCECLUB Programma Rietzeilers NIEUWE NIEUWE 6b dV 6a v.a./60,- Ook voor zaalverhuur tot 1500 personen. STOFFEN! Garage Zeeuw b.v. Voor een gezellig avondje uit. STOF STUDIO SHOP. Hoogstraat 117- Schiedam Schadeherstel Reparatie Onderhoud Coppens bedden bv Oranjestraat 64 3111 AP Schiedam Tel.010-42687 17 Fax 010-473 50 40 VERWAAL Onderhoud en reparatie? Dat is vakwerk! PIETERSEN PIETERSEN. DA'S EEN I rm VERTR0UWDE START 1 um ONZE CARNAVALSKRAKER De befaamde Turbo 02 Buggy in 10 Polderweg 140 3125 KE Schiedam Tel.: 010-4376306 Fax:010-4157938 SCHIEDAM - Alle zorgen kunnen vanaf zaterdag 10 februari weer even tien dagen lang aan de kant worden gezet in Schiedam Brandersstad. De tweede zaterdag in februari luidt hier immers traditiegetrouw het Carnaval in. De Schiedamse Rietzeilers hebben zich weer voorgenomen er alles aan te doen ora zelfs de meest verstokte zuurpruim mee te sleuren in een meterslange en dagen durende non-stop polonaise. Het feest zal dit weekeind beginnen met het ontvangen van de stadssleu- tel, waarna de optocht door de binnenstad het centrum zal ver- anderen in een grote, kleurige en deinende mensenmassa. Ook de Nieuwe Passage ontbreekt dit jaar natuurlijk niet op de rou te. Want als er een project aansluit op het motto 'We bouwen wat in Brandersgat', dan is het dit overdekte winkelcomplex in het hart van de stad wel. Voorop staat echter dat er weer een feestje wordt gebouwd dat iedereen nog lang zal heugen. Feestneuzen kunnen dus weer uit de kast worden gehaald. it Kaartverkoop Carnavalavonden Gratis schminken van optochtdeelnemers Meelopen optocht Nieuwe Raad van Elf-leden i Chris Coppens Landelijk erkend ontwerp- en installatiebedrijf G especialiseerd in: energiebesparende technieken voor particulieren en bedrijven Het onderhoud of de reparaties aan uw Opel is vaak zelf moeilijk te beoordelen. Dus gaat u naar een betrouwba- re garage. Die geen overbodig 'onderhoud' verricht. En eventuele reparaties goed, snel en vakkundig uitvoert. Tegen redelijke prijzen. Zo'n Opel-dealer is Pietersen. Daar kunt u van op aan. 's-Gravelandseweg 383 3125 BJ Schiedam Tel.: 010-4621033 verschillende kleuren, incl. voetzaken mand van Stand met zicht naar mama of naar de straat doordezitomte draaien 599,- voor Nieuwe Mathenesserstraat 32 (zijstraat Rotterdamsedijk) Tel. 010-4262383 Voor o.a.: topless massage body to body massage AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER Schiekade 195 - 205 Tel. 010-4135220 3013 BR Rotterdam 06-52751528 NIEUW VOORJAAR/ZOMER '96 Correl stretch Zomerboude Patroonpapier - Schiekade 195 - 205 Tel. 010-4135220 3013 BR Rotterdam 06-52751528 Woensdag 7 februari 1996 MAASPOST SCHIEDAM - XQ702 Zaterdag 10 februari Optocht door de binnenstad -12.30 uur: rondgang door de Nieuwe Passage met blaaskapel. Raad van Elf. Prins Leonardusen dansmariekes. Het 'Passagelied' zal hier ten geho- re worden gebracht. -14.00 uur: ontvangst op het Stadhuis. Optocht door de stad, winnende deelnemers zijn te herkennen aan onderscheidingen. Officiele prijsuitreiking s avonds tijdens het Prinsenbal in De Blauwe Brug. -21.00 uur: Prinsenbal met prijsuitreiking optocht en bekendmaking van het 'Zwarte Schaap'. Zondag 11 februari Jeugdmiddag -13.00 uur zaal open, aanvang 13.30 uur. Clown Bobo, zes gastverenigin- gen en blaaskapel de Valse Noten komen ook nog even langs. Disco van Rick Dice. Dinsdag 13 februari St. Jacobsgasthuis -Rietzeilers verzorgen een feestelijk programma in het St. Jacobsgasthuis. Woensdag 14 februari Huize Frankeland -De sfeer wordt er goed ingebracht in de Havenzaal van Huize Franke land. Donderdag 15 februari DrieMaasStede -De DrieMaasStede in de Woudhoek is het laatste verzorgingstehuis waaraan een bezoekje wordt gebracht door prins Leonardus, prinses An toinette en de Raad van Elf. Zaterdag 17 februari Seniorenmiddag -13.00 uur zaal open, aanvang 13.30 uur. Gezellige feestmiddag voor ou- dere Schiedammers met diverse optredens van het Rietzeilers-artiestenbe- stand en het panklare fanfare-orkest. Kaarten zijn gratis verkrijgbaar on- der telefoonnummer 4705911Ook nog een gratis kopje koffie bij binnen- komst. -21.00 uur: Gezellig Brandersbal waarop het 'Witte Schaap' be- kend wordt gemaakt. Ook prijsuitreiking aan de best verklede zot/zottin. Zondag 18 februari Klaverjas- en jokermiddag -13.00 zaal open. 13.30 uur aanvang. Klaverjassen en jokeren om het open Brandersgatkampioenschap. Deelname per koppel is fl.8,- voor het klaverjassen en fl.4,- voor het jokeren. Aanmelden klaverjas bij H. Hoppe, tel. 4264731 of J. Henten. tel. 4712715. Aanmelden jokeren bij J. Kee- mink, tel. 4700738. Dinsdag 20 februari Sluitingsbal in de Blauwe Brug -21.00 uur: de stadssleutel wordt door burgemeester Scheeres terugge- ,haald. waarna de slotceremonie plaatsvindt. Deze avond is precies om 00.00 uur afgelopen. SCHIEDAM - De Jeugdraad en jeugdcommissie van de Rietzeilers zijn al volop in de weer om alles in orde te maken voor de tot in de wijde omtrek bekende jeugdmid dag in de Blauwe brug. De veer- tienjarige prins Andy en zijn prin ses Ilona hebben voor deze gezelli ge middag, die zondag 11 februari om 13.30 uur aanvangt, ook zes andere carnavalsverenigingen uit- genodigd. De feestvreugde zal ze- ker nog verhoogd worden door de disco van Rick Dice en de aanwe- zigheid van clown Bobo. Het vie- ren van een feestje kan overigens wel aan de jonge prins worden overgelaten. Hij vindt het het aller- leukste van carnaval, zo meldt hij MaasposT. Andy gaat zijn tweede jaar als prins van de jonge Rietzei lers in. De jeugdcommissie koos hem vorig jaar tot prins op grond van zijn uitmuntende optreden als Raad van Elf-lid en later adjudant. Extra oefenen voor de officiele op tredens op het Stadhuis en in de optocht, is volgens hem niet meer nodig. ,,Nee, we gaan met z'n alien op de wagen staan en delen aan de kinderen snoep uit. Daaraan zijn we nu allemaal wel gewend." Voor prinses Ilona zal het allemaal nog wat onwennig zijn, daar dit haar eerste jaar aan de zijde van prins Andy is. De jeugdmiddag is volgens de prins een leuke middag uit voor kinderen van alle leeftij- den. „Er zitten natuurlijk wat kleintjes tussen, maar ook genoeg ouderen. Voor hen is er dan ook een disco. Maar het is gewoon al leuk om eens een keer verkleed te zijn en om met mensen om je heen feest te vieren." Dat er van de kos- tuums vaak heel veel werk wordt gemaakt, blijkt elk jaar opnieuw. De jury zal dan ook zeker weer een zware kluif hebben aan het uitkie- zen van de best verklede jongen of meisje. Voor hem of haar heeft Andy een leuke attentie in petto. Kaarten voor de verschillende avonden van de Rietzeilers zijn natuurlijk aan de deur van de Blauwe Brug aan het Bachplein te verkrijgen. Men be- taalt hier dan het toepasselijke bedrag van elf gulden per kaartje voor. Goedkoper is men echter uit wanneer de kaarten op een van de voorver-i koopadressen worden gehaald. Men betaalt dan acht gulden per kaartje. Hiervoor kan men terecht bij feestartikelenzaak Het Masker aan hec Broersveld en bij de balie van de Blauwe Brug. SCHIEDAM - Een vereniging met als carnavalsmotto 'We bouwen wat in Brandersgat' en een lied dat helemaal geschreven is op het prachtige gebouw dat in September voor het eerst de deuren opende, vraagt bijrm om een benooltjo de nieuwste overdekte toevoeging van het winkelhart. Daarom laat de Raad van Elf, aangevoerd door prins Leonardus de Eerste, de tra- ditionele huldiging op het Stadhuis dit jaar voorafgaan door een be- zo*kie-»an de Nwuwe Passage. Om 12.15 uur vertrekt de bus met het illustere gezelschap richting Passage, waar de aankomst om cir ca 12.30 uur wordt verwacht. Het winkelend publiek zal door de Rietzeilers getrakteerd worden op confetti, vrolijke gezichten en na tuurlijk muziek. De traditionele Rietzeilers-carnavalkraker zal hier voor het eerst te beluisteren zijn. Meezingen kan ook, want de tekst staat op een meterslang doek dat hangt aan de balustrade op de eer ste verdieping. Deelnemers aan de optocht die zelf niet zo handig zijn met make up. schmink en verf. kunnen vanaf 12.00 uur in het Maascollege (voorheen Brandersstad) terecht bij het make up-team van de Rietzeilers. Een aantal dames van de vereniging helpt de deelnemers die dat willen in een ogen- blik aan een feestelijk uiterlijk. Kosten zijn hier niet aan verbonden. Clown Ricky heeft de Rietzeilers meegedeeld dat ook hij de optocht van 10 februari mee zal lopen. Hij wil dit echter liever niet alleen. Daarom mo- gen alle kinderen bij hem aansluiten, zodat in een grote sliert van kinderen door de stad kan worden gelopen. Natuurlijk mogen de ouders van (heel) kleine kinderen ook meelopen. Om 14.30 uur trekt de stoet langs het Stad huis, waarna de kinderen de clown kunnen vergezelen. Hoewel het aantal carnavalsvierders in Brandersgat nog altijd toeneemt. blijken enthousiaste Raad van Elf-leden maar dun gezaaid. De komst van kinderen, een drukke baan of huishouden heeft enkele raadsleden al doen aankondigen dat ze de vereniging in de toekomst niet meer in deze functie van dienst kunnen zijn. Om ook dan een voltallige raad te behouden, zijn de Rietzeilers nu al op zoek naar (jonge) mannen die zin hebben zitting tes nemen in de raad. Geinteresseerden kunnen tijdens het Schiedamse carna- valsweekeind alvast een kijkje nemen bij hun toekomstige collega's. Van af 12.30 uur is de Raad in de Passage en rond 13.45 uur worden er enkele polonaises gelopen op de Grote Markt. Voor informatie of aanmeldingen kan gebeld worden met voorzitter Lydia Verwaal, tel. 4739388. Tussen 13.00 en uiterlijk 14.00 uur kunnen de deelnemers aan de optocht zich inschrijven op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan tegenover Huize Thurlede. Om 14.15 uur wordt er van start gegaan op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan ter hoogte van Scholen-^ gemeenschap Maascollege (voorheen Brandersstad). Om 14.30 iiur.* presenteert de optocht zich voor het Stadhuis. Route 1. start Burgemeester Honnerlage Gretelaan 2. rechtsafParkweg 3. Spinhuispad 4. Vijgensteeg 5. Ooievaarsteeg 6. rechtsaf Grote Markt (voor Stadhuis langs) 7. Linksaf Lange Kerkstraat 8. rechtsaf Broersveld 9. linksaf Herenpad 10. rechtsaf Broersvest 11rechtdoor Koemarkt 12. rechtdoor Gerrit Verboonstraat 13. rechtdoor Oranjestraat, rotonde Oranjestraat 14. rechtdoor Gerrit Verboonstraat 15. linksaf Hoogstraat 16. linksaf Dam 17. linksaf Vlaardingerstraat 18. rechtsaf Vellevest 19. linksaf Damlaan 20. rechtsaf Burgemeester Honnerlage Gretelaan 21. Eindpunt Geschatte tijden: Start - Grote Markt 15 minuten. Grote Markt - Koemarkt 25 minu- ten. Koemarkt - Oranjestraat 20 minuten. Koemarkt - Eindpunt 30 minuten. t PASSAGE S C H I E D A I a a «W 'A SLAAPCOMFORT Technisch Bureau VERWARMING ELEKTRA GAS en WATER METAALBEWERKING Nieuw Mathenesserstraat 36 3113 AH Schiedam Telefoon (010) 4739388 w PASSAGE SCHIEDAM lAv VW'M'/*Ot BEBINELLA Hoogstraat 138-144 HM Schwdsm T«i010-4268097 Postbank 269396 als 'I om kinderen gaat Autoschade? Wij herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar FOCWA garantie. Vervangend vervoer beschik- baar. En leveren ongekende service. We zijn niet voor niets FOCWA Garantiebedrijf, classificatie 1 Ook voor caravanreparatie en -onderhoud. Nieuw! Altenatief caravanwandherstel. Voordeel 40%-60%. /J Bokelweg 100, Schiedam. garantiebedrijf Tel. 4154540. Fax4620623 It it kwaliteit: 80% katoen/20% lycra breedte: 150 cm kleuren: mint/zalm/roze/kaki van 39.95 nuZD<" - ruiten/uni -compose van29.95nuI 7»7 J - Joncovan 4.95 nu 3 rollen voor p. mtr. p. mtr. daar maak je de mooiste mode mee

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 4