Een land geregeerd door agenda's Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaa progranmia MaasposT Trofee naar Souad Raddahi Schiedammer schrijft boekje voor buitenlanders JcQW Antonia Purple House Expositie Orgelconcert Percussie BON Schudden voor gebruik VLAARDINGEN - Winnaar van het Marten Putmanfesti val, dat vrijdag in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal werd gehouden, is de Haagse Sou ad Raddahi geworden. Zeker nadat Souad Raddahi na de prijsuitreiking het winnende nummer nog een keer ten ge- hore had gebracht bleek weer eens te meer dat het Marten Putmanfestival een show is waar bijzonder hoogwaardig talent te zien en vooral te ho- ren is. Dit in tegenstelling tot wat in een andere media door kennelijk onkundige lieden wordt geponeerd is het Mar ten Putmanfestival niet louter en alleen een miniplayback- show en zeer zeker de naam Marten Putman waardig. Finale Een Marco Borsato-imitator. isiiii pllifeca The Low Sky Romario Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Ad res: Postcode:Plaats: Telefoon:..(i.v.m, controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 14februari 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Trompet voor Olifant Theatergroep Hobo Olifant en Krokodil zijn buren. Krokodil speelt viool. Muziek is zijn lust en zijn leven, hij oefent de hele dag tot grote ergernis vdn Oli fant. Olifant wordt gek van het la- waai en hij vraagt zijn buurman dan ook of het wat minder kan. Niet dus, vindt Krokodil. Dan heeft Olifant de oplossing. Ook hij wordt muzikant en oefent de hele dag hard. Hier is Krokodil niet zo blij mee. Worden ze nu vijanden of vrienden. Deze jeugdvoorstelling is geschikt voor kinderen van vier tot negen jaar. Woensdag 14 februari. Theater Schuurkerk. 14.00 uur, toegangs- prijs fl.7,50. Saxofoonkwartet 'met maten' Victor Jonker Victor Jonker speelt saxofoon in verschillende settings waaronder het Ijsselkwartet. Het saxofoonk wartet vormt hij samen met drie jonge saxofonisten, die een prach- tig en heel klassiek programma op het toneel zetten. Voor de echte muziekliefhebbers een programma om naar uit te kijken. Zondag 18 februari, Theater Schuurkerk. 13.00 uur. toegangs- prijsfl. 10,00. Toegangskaarten voor de voorstel- lingen in de Schuurkerk zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het Infor- matiecentrum in het stadhuis Maassluis. Het Informatiecentrum is iedere werkdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Telefonisch zijn kaarten. tussen 12.00 en 14.00 uur, te bestellen aan het theater, te- lefoonnummer 010-5913700. De Storm Graat en Hermien Heel ver hier vandaan op een een- zaam en verlaten eiland wonen Pe- pe, de verdreven koning en slimme tovenaar, en zijn schone, lieve dochter Miranda. Op het moment dat de jonge prinses Miranda naar haar afkomst vraagt, laat Pepe door een hevige storm langs de bruisende branding, een mooie prins aanspoelen. Daarna stuurt Pepe zijn dochter naar het strand. De sluwe koning weet dat deze drenkeling ooit een groot en mach- tig koninkrijk zal ervan. Als de prins en Miranda elkaar op het wit- te strand ontmoeten, worden ze he- vjg verliefd op elkaar. Maar wat zij niet weten is, dat de groeiende lief- de tussen hen, een deel is van een gemeen plan. De koning wil zijn dochter Miranda, zonder dat ze het zelf weet, koningin maken van een groot land. In deze fantasierijke theatervoorstelling vol spanning en humor, zal het publiek zelf moeten gaan zien of dat gaat luk- ken. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Zaterdag 17 januari, Theater de Teerstoof, 14.00 uur, toegangsprijs fl.7,50 Geschud Schudden voor Gebruik De Jong en Van Santen vullen het podium met beeld, mime, fysieke kunsten en zweet. Tekst wordt niet vermeden, maar de heren spreken het liefst in de absurde taal van het lichaam. Dat doen ze in een serie clowneske 'fysieke' acts. Tijdens hun eerste programma 'Geschud' doen deze twee jonge honden een poging tot het vasthouden van het korte moment dat leven heet. Het is een verrassende voorstelling van een veelbelovend duo. De Jong en van Santen wonnen in oktober 1994 de jury- en publieksprijs op het Groninger Studenten Cabaret- festival. Een maand later verwor- ven zij het zilver op het Cameret- tenfestival. (foto: Rene van der Weerd) Zaterdag 17 februari, Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 19,50. De Teerstoof is te vinden aan de Nieuwstraat 12. Kaarten zijn te re- serveren bij de Schiedamse Thea- terkassa, tel. 426 95 63. Labdakos: Oedipus/Antigone Meiden Mannen Labdakos verhaalt de lotgevallen van Oedipus, een man die zonder het te weten zijn vader vermoordt en met zijn eigen moeder trouwt. En van zijn dochter Antigone en haar broers en zusters, kinderen die niet hadden mogen zijn. Twee mensen, die door het zoeken naar de waarheid. hun eigen ondergang bewerkstelligen. liever dan in een leugen te leven. Woensdag 14 februari, Grote Zaal. 20.15 uur, toegangsprijs fl.5,-/kor- tingspassen fl.20,-. Almondestraat 53A De Berini's De Berini's (foto: Lex Boere An en Har, zoals men ze kent. een onafscheidelijk echtpaar dat op z'n Rotterdams kibbelend recht voor z'n raap door het leven gaat. Ver- rassend zijn dan ook de prachtige hartverscheurende mooie liedjes en swingende rock 'n roll. Reprise van deze voorstelling die de Caba- retprijs 1995 won Donderdag 15 en Vrijdag 16 fe bruari, Grote Zaal, 20.15 uur. toe gangsprijs fl.30,-/kortingspassen fl.27,50. R'dams recept uit eigen keuken Trio Hasjee Superglad saxwerk van Johnny, diepdragende bas van Cor en opti- mistisch gitaarspel van Nico. Dat is Trio Hasjee, een gerecht waarbij iedereen de vingers kan aflikken. Pittige muziek en zoete samenzang zorgen voor een kookpunt. Zij be- reiden Nederlandstalig repertoire, van sappige smartlappen tot harti- ge meezingers. Stadsgehoorzaal Vlaardingen; Harmonie; Donderdag 15 en Vrij dag 16 februari Harmonie, circa 22.00 uur (na afloop Berini's), toe gangsprijs fl. 10,-. Chin-Chin Het Nationaal Toneel Hoe kun je zin aan het leven geven als er geen liefde is? In Parijs van eind jaren vijftig proberen een aan- vankelijk keurige meneer en een dito vrouw samen een uitweg te vinden. Hun respectievelijke hu- welijken zijn gesloopt en volledig losgeslagen zoeken ze troost bij elkaar en in de drank. De tra- giek is dat ze niet met elkaar. maar ook niet zonder elkaar kunnen le ven. Chin-Chin van Francois Billet- doux (1959) in bewerking en regie van Ger Thijs. Met Anne-Wil Blankers, Gees Linnebank en Ids van der Krieke. Zaterdag 17 februari, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.27,50/ kortingspassen fl.25,-. Geen idee Bert Schuiling Na 'Zindroom' gaat Bert Schuiling op de solotoeren hij zit barsfensvol ideeen over Sinterklaas, Santa Claus en andere types. Optisch theater, SF-musicals, mysterieuze verdwijningen en andere serieuze aangelegenheden, waar hij het pre- cies over zal hebben Gen idee. Zaterdag 17 februari, Harmonie, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 15,-/ kortingspassen fl. 12,50. De Wakkere Wereld Whitmore en Schellens Verrassende muziekvoorstelling. Het thema 'dag en nacht' staatcen- traal voor deze voorstelling. De items zijn gerelateerd aan voor kleuters herkenbare activiteiten: tandenpoetsen. wakker worden, aankleden. Het nachtorkest bestaat uit o.a. talking drum, bongo's, dwarsfluit, mandoline, gitaat en zang. Voor kijkertjes van 4 tot 6, die zelf mee kunnen doen. Zondag 18 februari, Jeugdtheater, 15.00 uur, toegangsprijs fl. 12,50/ kortingspassen fl. 10,-. De Stadsgehoorzaal is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. De kassa is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellin- gen. Reserveren, tel. 434 05 00. Marten Putmanfestival meer dan alleen een talentenshow Het festival bestond uit twee ge- deelten: een miniplaybackgedeelte en een zanggedeelte. Na drie voor- selecties waren er tien kandidaten die streden om de hoofprijs van duizend gulden. Ook waren de MaasposT-trofee, de Waterweg FM trofee en de Wisseltrofee van de Stadsgehoorzaal te winnen. Voordat het Marten Putmanfesti val om acht uur van start ging, was het backstage al een drukte van be- lang. Er moesten immers zeventien deelnemers en twee presentatoren gekapt en gegrimeerd worden. In de ruimte tussen artiesteningang en de toegang tot het toneel, werd er (ondanks een verbod) stevig ge- rookt en geijsbeerd. Sommige be- geleiders en deelnemers gedroegen zich als vaders die in een wachtka- mer de geboorte van hun eerste kind afwachten. Na de opening door de kinderen van balletschool Demi Point kwam een stralende Rita Young op om de show te presenteren. Voor het eerst in zeven jaar had zij een medepre- sentator. Het was de dertien-jarige Kevin Brouwer die na vaak te heb ben deelgenomen aan het mi- niplayback-gedeelte nu te oud was geworden. Het eerste bericht was een treurig bericht. Een Vlaar- dingse deelnemer, Alissa Letter- man, was ziek geworden en kon dus niet mee doen. Daardoor wa ren er nog maar zeven kandidaten. De eerste was de twaalfjarige Peter Groen die Marco Borsato imiteer- de. De energieke jongeman had het publiek al gauw zo ver dat ze mee- klapten. Daarna was het toneel voor drie Leidse meiden die de megahit Ademnood playbackten, gevolgd door de tweede versie van Marco Borsato, de elfjarige Chris Heesbeen, met het nummer Vrij Zijn. De volgende kandidaten wa ren twee Maassluise zusjes die in nonnenkledij gehuld een nummer I will folow him brachten. Dat num mer begon heel ingetogen, maar op een gegeven moment ging een ge- deelte van het habijt uit en werden het twee swingende nonnetjes die de harten van het publiek stalen. Daarna kwam Rianne Schrage die eerst uit de maat gedanst had in het nummer Ademnood dat zij met haar zusje en diens vriendinnetje op de planken zette. Nu was Rian ne omgetoverd tot een kleine fee. Zij speelde Christine uit de musical The Phantom of the Opera. Met veel gevoel voor theater plofte zij gracieus aan het eind van het num mer op het podium. Dit nummer werd later op de avond, vanwege het hoge 'theatergehalte' door Sandor Gora beloond met de Stadsgehoorzaal Wisseltrofee. De een na laatste kandidaat was Joey van de Velden die met een zelfge- maakte bas Wim Kerkhof van de Amazing Stroopwafels imiteerde. De laatste kandidaat was Emmely van Strien die het nummer Een doodgewone kat van Joel op de planken zette. Alle kandidaten ont- vingen een radio in de vorm van een microfoon. Ook de door ziekte gevelde Alissa Letterman heeft er later een gekregen. De eerste prijs van de miniplaybackers was voor Robin Uleman. Na de pauze liet ook presentatrice Rita Young muzikaal iets van zich horen. Al zingend kwam zij tussen de volwassenen van het ballet van Demi Point op. Daarna was het de beurt aan Juan Kusmus uit Abben- broek. Hij bracht een bluesnum- mer dat op zijn lijf geschreven stond. Het klonk goed. Maar hij was niet de enige die goed klonk. Dat deden alle volgende kandida ten ook, zoals Hellevoetsluise Mo- nique Leblanc die haar zelfge- schreven lied opdroeg aan Marten Putman. Met haar jazzy stemge- luid wist zij de aandacht van haar publiek gevangen te houden tot op SCHIEDAM - Nederland wordt geregeerd door agenda's, zo kla- gen sommige buitenlanders met afschuw. Even bij een Neder- lander op kantoor binnenwippen om snel wat te regelen? No way Jose! In het gunstigste geval zal de Nederlander meewarig zijn hoofd schudden en in zijn agen da kijken om te zien „Of ik nog ergens een gaatje kan vinden." Want Nederlanders hebben het druk. Heel druk. Om de gefrus- teerde, wanhopige of verbaasde buitenlander in Nederland een beetje op weg te helpen, heeft Schiedammer Han van der Horst een verhelderend boek ge schreven, The Low Sky. Under standing the Dutch'. De laatste tijd valt er een hausse in de belangstelling voor de Neder- landse identiteit te bespeuren. Het populaire boekje The Undutchab- les beleeft zijn vijftiende druk. In de Volkskrant beschrijven elke week twee lezers het typische Ne derland. En op de radio wordt de luisteraar gebombardeerd met het reclamelied van een bekende bank dat het leven in de Nederlandse sa- menleving beschrijft: „Een zoon noemt zijn vader Piet, een fiets is nergens veilig. Vijftien miljoen mensen, op een heel klein stukje aarde. Die schrijf je niet de letter voor, die laat je in hun waarde." „Ik vind het een goede tekst". zegt Van der Horst. „Het drukt onze ge- voelens over Nederland kernachtig uit. Zo van: We houden ontzettend veel van dit tyfusland." Een verklaring voor deze hausse is volgens Van der Horst de groeien de betekenis van de Europese Unie. ..Hierdoor worden we ge- dwongen om over onze Neder landse identiteit na te denken. Me- de daardoor ontstaan klassiekers als 'Santa Claus raus', van The Amazing Stroopwafels: leve Sin terklaas! Weg met de Kerstman!", verklaart hij met een glimlach. Han van der Horst is voorlichter bij het Nuffic. Deze organisatie richt zich op het verder scholen van hogeropgeleiden uit voorna- melijk de Derde Wereld. In zijn werk krijgt Van der Horst herhaal- 1 X! IS* b'.. I delijk te maken met buitenlandse studenten die hun hoofd tegen de Nederlandse gebruiken en ge- woonten stoten. Na verloop van tijd werd hem in hun vragen en op- merkingen een patroon duidelijk. Dat bracht hem ertoe een verkla- rend boek over Nederland en zijn inwoners te schrijven. Want waar- om in hemelsnaam overleggen wij Nederlanders zoveel? Waarom willen we niet opvallen? In zijn boek gaat Van der Horst uit van vijf karaktertrekken die ty- pisch voor de Nederlandse maat- schappij zouden zijn: gelijkheid, op het nut ingesteld, enorm geor- ganiseerd (zie de agenda), niet vies van handel en zeer gesteld op pri vacy. Met vele voorbeelden uit verleden en heden probeert hij de ze karaktertrekken te beschrijven en verklaren. Hierbij maakt hij ge bruik van teksten van The Ama zing Stroopwafels ('Oude Maas- weg'), Dirk Witte ('Mens durf te leven') en Van Kooten en De Bie. Ook de Donald Duck, Glamour- land en Loveletters betrekt hij in zijn analyse. Een klacht die Van der Horst van buitenlanders vaak te horen krijgt, is dat wij Nederlanders zo koud en zakelijk zijn. „In Brazilie is het normaal dat je met degene waar- mee je zaken wilt doen, eerst infor- meert hoe het met hem gaat, of zijn vader en moeder nog in goede ge- zondheid verkeren. Wij Neder landers hebben daar een gruwelij- ke hekel aan: 'Kom ter zake man, anders rot je maar op.' We hebben weinig tijd, we hebben het altijd druk. En als we het niet druk heb ben, dan zeggen we wel dat we het druk hebben. Voor de Braziliaan een echte cultuurschok", legt Van der Horst uit. De Nederlanse samenleving komt op hen wat saai en kleurloos over, in tegenstelling tot de extreme en absurde situaties die in Brazilie voorkomen. Van der Horst: „Een aantal jaren geleden kondigde de toenmalige Braziliaanse president Collor aan dat hij van zijn vrouw wilde scheiden. Op de televisie verscheen vervolgens zijn veront- waardige schoonmoeder die fijn- tjes opmerkte dat er in haar familie geen gescheiden vrouwen voor- kwamen, alleen maar weduwen. Collor heeft er toen maar van afge- zien." In Nederland moet je bij het bin- nenkomen van een disco eerst door een metaaldetecterend poortje lo- pen. In Brazilie hangt er in zo'n geval een keurig bordje met de tekst 'Gelieve uw vuur- en steekwapens bij de bar af te ge ven'. In Nederland is deze mentali- teit en het voorkomen van scherpe tegenstellingen ondenkbaar. Hier heerst 'The Low Sky', de lage he- mel. Al te vaak hangt er volgens de schrijver over dit land dikke grijze wolken die elke vorm van excen- triciteit tegengaan: 'doe maar ge- woon, dan doe je al gek genoeg' is ons credo. Een verklaring hiervoor is volgens Van der Horst onder andere het in Nederland nog steeds diepgewor- telde Calvinistische denken. Al te werelds gedrag zou alleen maar leiden tot verdoemenis en afleiden waar het werkelijk om gaat: bidden en werken. „Daarom is Romario ook bij PSV mislukt," verklaart Van der Horst. „In Brazilie word je als sterspeler apart behandeld. Wij Nederlanders vinden dat Romario wanneer hij niet op de training verschijnt, te veel verbeelding heeft. Onze lieve Heer moet je hier in Nederland niet uithangen, ook al ben je het wel." Ook Schiedam en Vlaardingen ko- men in het boek voor. Als geboren Schiedammer beschrijft Van der Horst het karige leven in Schiedam en Vlaardingen in de jaren vijftig: „Ik woonde in de Liduinastraat en ik kan me herinneren dat er bij ons in de straat dertig jaar geleden maar een auto stond, een Renault. Pas in 1955 kregen we thuis voor het eerst een radio." In zijn beschrijving over de tradi- tionele Nederlandse vrijgevigheid, geeft hij verder als voorbeeld het Sint Jacobs Gasthuis (het tegen- woordige Stedelijk Museum). In dit gebouw werden vroeger de ar- men opgevangen. Buitenlandse bezoekers waren van deze instel- ling erg onder de indruk. Han van der Horst's The Low Sky, Understanding the Dutch, kan ge- woon in de boekhandel worden ge- kocht. De Nederlandse vertaling verschijnt eind februari. Prijs fl. 38,50. de laatste noot van het nummer. De volgende kandidaat was de 41 -jari- ge leraar uit Zutphen, Ronald Wis- selo die ook een zelfgeschreven gevoelig nummer bracht over El- lie, een meisje dat in een verpleeg- inrichting zit. De kandidaat die daarna opkwam was de Vlaar- dingse Rikco Alers. Hij had zijn ei gen pianist meegebracht. Het com- mentaar van jurylid Wil van Rijn luidde dat hij de combinatie van zang en het simpele instrument waar geen electronica aan te pas kwam mooi vond. Ook de volgen de kandidaat was er weer een met bijzonder veel zangkwaliteit. Het was de 19-jarige Vanessa Eman die Laura Pausini imiteerde. Ver volgens kwam Julio Iglesias op. Het stemgeluid van William Jan- sen uit Den Haag leek er zo veel op, dat je met je ogen dicht zou zweren dat Iglesias voor je zong. Hij zal nog hoge ogen gaan gooien in de Soundmixshow van Henny Huisman, waar hij aan meedoet. Julie Kuyer uit Zoetermeer bracht het nummer Black Velvet. Daarna kwam de Marokkaanse Souad Ra- dahi uit Den Haag de biihne op. Zij bracht met zeer veel overgave het nummer The Power of Love van Celine Dion. De rondborstige stu- dente heeft een stem die je kippe- vel bezorgd. Daarna kwam een Vlaardingse imitatie van Cliff Ri chard. Dennis Solinger zong het bekende Miss you nights. De laat ste kandidaat was de Uithoornse Alex Affolter. En terwijl de jury zich terugtrok om de winnaar te bepalen, trad de met een Zilveren Harp bekroonde Frans Bauer op. Veel dames van het ballet en kan didaten kwamen tijdens het optre- den van Frans Bauer met van pijn vertrokken gezichten uit de coulis- sen: het geluid was iets te hard... Ondertussen werd ook de winnaar van de MaasposT-trofee bepaald. Dat is Souad Raddahi geworden. Haar stem heeft een geweldig be- reik en ze kan er het publiek mee betoveren. De studente kinderpsy- chologie wil eerst haar studie af- maken voordat zij zich in het vak begeeft. Ze treedt wel al op bij bruiloften en partijen en in disco- theken. Uiteraard doet zij vaak mee aan talentenjachten. De vak- jury is ook tot de conclusie geko- men dat Souad de beste was. Zelf zegt zij verbaasd en verrast te zijn: „Ik had mijn stem niet genoeg op- gewarmd en ik had wat moeite met de hoge registers." De tweede en derde prijs waren voor Ronald Wisselo en Vanessa Eman. IRENE BOER SCHIEDAM - In het Fikn- huis Schiedam wordt op vrijdag 16 en zaterdag 17 fe bruari de film 'Antonia' ge- draaid van regisseuse Mar- leen Gorris. Het middelpunt van 'Antonia' vormt een jonge vrouw (een prachtrol van Willeke van Ammel- rooy) die we, net na de oor- log, met haar dochtertje Da nielle een klein plattelands- gehucht zien binnenwande- len. De film volgt haar le- vensloop. En passant maken we kennis met de overige be- woners van het gehucht en daarnaast is er veel aan dacht voor Antonia's nako- melingen. Aanvang van de film is 21.30 op vrijdag- en 20.30 uur op zaterdag- avond. Toegang voor dona- teurs is fl.6,-, donateurschap is fl.8,50 inclusief eerste film. Kaarten kunnen wor den gereserveerd bij de theaterkassa, tel. 4269563. Kaarten kunnen alleen wor den betaald en afgehaald bij het Filmhuis aan de Nieuw straat 12. SCHIEDAM - In Cafe Po dium treedt zaterdag 17 fe bruari de band Purple Hou se op. De band die al dertig jaar bestaat speelt naast ei gen werk vooral covers uit de Rhythm and Blues hoek van onder meer Gary Moore, Rolling Stones, Eric Clapton en ZZ Top. Het op- treden aan de Lange Haven begint begint om 22.00 uur. VLAARDINGEN - Dirk- Jan - Bubbels - Toorop ex- poseert een selectie van zijn etsen onder de titel 'Innerlij- ke Portretten' in de Stadsge hoorzaal, Schiedamseweg 51. Toorop is van beroep jazz-musicus. Zijn etsen maakt hij voornamelijk 's nachts, het liefst na het ge ven van een concert Deze nachtelijke en dromerige sfeer resulteert in werk met een sterk associatief karak- ter. De behocfte met zijn werk in de openbaarheid te treden is nooit aanwezig ge- weest en dit is dan ook de eerste keer dat zijn werk aan een breder publiek ge- toond wordt. Zijn werk is te bezichtigen van 16 februari tot 26 maart. SCHIEDAM - De Vrienden van het Stedelijk Museum organiseren op zaterdag 17 februari het eerste orgelcon cert van 1996 op het Hessor- gel. Het concert wordt ver- zorgd door kerkorganist Jan J. van den Berg. Deze organist is bij velen bekend door de talrijke coneerten die hij heeft gegeven voor onder andere de NCRV. Tij dens het concert worden werken ten gehore gebracht van Jan Pzn. Sweelinck, J.S. Bach, A.C. Schuurman en de organist zelf. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis voor bezoe kers van het museum. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert - weer een workshop Afrikaanse percussie onder leiding van Kofi Ayivor. Een unieke kans om kennis te maken met de klanken die de djem- be voortbrengt. De work shop wordt bij voldoende deelname gehouden op vrij- dagavond van 19.30-21.30 uur. De kosten bedragen fi.125,- per acht lessen. Aan- meldingen bij De Erker, tel. 4267767. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 2g

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 25