Rietzeilers hechten aan sociale betrokkenheid DANCECLUB 11, ttvckor Hoogstraat 117-Schiedam Massage Salon Body Language DANCECLUB Sponsors Bedankt Feest in Brandersgat NIEUWE Ook voor zaalverhuur tot 1500 personen. v. a. 60,- Garage Zeeuw b.v. --- NIEUWE Voor een gezellig avondje uit. VERWAAL Programma Rietzeilers 1996 Coppens bedden bv Oranjestraat 64 3111 AP Schiedam Tel.010-426 87 17 Fax 010-473 50 40 Onderhoud en reparatie? Dat is vakwerk! PIETERSEN PIETERSEN. DA'S EEN VERTR0UWDE START ONZE CARNAVALSKRAKER Superzachte 11 Schadeherstel Reparatie Onderhoud Polderweg 140 3125 KE Schiedam Tel.: 010-4376306 Fax:010-4157933 Dahsmariekes gezocht Jeugdraad van Elf Nieuwe Raad van Elf-leden Chris Coppens J? ■dJ. Het onderhoud of de reparaties aan uw Opel is vaak zelf moeilijk te beoordelen. Dus gaat u naar een betrouwba- re garage. Die geen overbodig 'onderhoud' verricht. En eventuele reparaties goed, snel en vakkundig uitvoert. Tegen redelijke prijzen. Zo'n Opel-dealer is Pietersen. Daar kunt u van op aan. 's-Gravelandseweg 383 3125 BJ Schiedam Tel.: 010-4621033 Schiekade 195 - 205 3013 BR Rotterdam Tel. 010-4135220 06-52751528 35 cm hoge navelbeerin beige en bruin wordt vast detievelingvan uw kleine. Van 19.90 voor BEBINELLA Landelijk erkend ontwerp- en installatiebedrijf Gespecialiseerd in: energiebesparende technieken voor particulieren en bedrijven Nieuwe Mathenesserstraat 32 (zijstraat Rotterdamsedijk) Tel. 010 -4262383 Voor o.a.: topless massage body to body massage Schiekade 195 - 205 Tel. 010-4135220 3013 BR Rotterdam 06-52751528 Woensdag 14februari 1996 MAASPOST SCHIEDAM - XQ706 Een klein downtje. Zaterdag 17 februari Seniorenmiddag -13.00 uur zaal open, aanvang 13.30 uur. Gezellige feestmiddag voor oudere Schiedammers met diverse optredens van het Rietzei- lers-artiestenbestand en het panklare fanfare-orkest. Kaarten zijn gratis verkrijgbaar onder tel.nummer: 4705911Ook nog een gratis kopje koffie bij binnenkomst. -21.00 uur: Gezellig Brandersbal in De Blauwe Brug waarop het 'Witte Schaap' bekend wordt gemaakt. Ook prijsuitreiking aan de best verklede zot/zottin. Kaarten kosten fl. 11,- aan de zaal, fl.8,- in de voorverkoop bij Het Masker en De Blauwe Brug. Zondag 18 februari Klaverjas- en jokermiddag -13.00 zaal open, 13.30 uur aanvang. Klaverjassen en jokeren om het open Brandersgatkampioenschap. Deelname per koppel is fl.8,- voor het klaverjassen en fl.4,- voor het jokeren. Aanmelden klaver jas bij H. Hoppe, tel. 4264731 of J. Henten, tel. 4712715. Aanmel den jokeren bij J. Keemink, tel. 4700738. Dinsdag 20 februari Sluitingsbal in de Blauwe Brug -21.00 uur: inleveren van de stadssleutel en verkiezing van het 'Witte Schaap'. Deze avond is precies om 00.00 uur afgelopen. Kaarten fl. 11,- aan de zaal en fl.8,- in de voorverkoop. De Rietzeilers bedanken de volgende sponsors voor hun bijdrage aan het Schiedamse Carnaval: Novotel Schiedam, Nicoverken, Zakenkring Schiedam, 't Bloemenkethel- tje, C. van Selm slagerij, Aannemingsbedrijf Willemse, Aannemingsbe- drijf Sondermeijer (Durenkamp), John van Zadel tapijten, L. van Etten, Schildersbedrijf Staat, Technisch Bureau Verwaal, Van der Pas zonwerin- gen, Kwekerij Poot, Baartmans internationaal transport, Aannemingsbe drijf F.D. van der Knaap, Gebr. Kerkhof olie en gas, Th. Engering ijzer- waren, Zaal de Noord, Rijwielhandel C. Ham, Het Masker, Distilleerderij Nolet, Drukkerij DVU, Loodgietersbedrijf Bek, Chris Coppens, Dries Spaansepolder, Fair Play, Huisman b.v., Restaurant Au Marche, A.J. Kersbereen. Leo van Gelder. Wat zou het Carnaval zonder dansmariekes zijn? In ieder geval niet zo kleurrijk als het nu is. Zowel de volwassen als de wat jongere dansmarie kes kunnen altijd nieuwe gezichten gebruiken. Meisjes en vrouwen vanaf 14 jaar zijn van harte welkom om eens een keer mee te oefenen. Voor meer informatie kan met L. Verwaal worden gebeld, tel. 4739388. Carnaval is voor jong en oud en daarom is bij de Rietzeilers een zeer aktie- ve jeugdcommissie in de weer om het feest ook voor de jeugd steeds aan- trekkelijker te maken. Ook is de jeugdafdeling in het bezit van een heuse Raad van Elf. Enthousiaste jongens worden door de vereniging opgeroe- pen zjch hierbij aan te sluiten. Een leuke vrijetijdsbesteding waaraan enorm veel lol wordt beleefd. Voor informatie kan gebeld worden met L.Verwaal, tel. 4739388. Hoewel het aantal carnavalsvierders in Brandersgat nog altijd toeneemt, blijken enthousiaste Raad van Elf-leden maar dun gezaaid. De komst van kinderen, een drukke baan of huishouden heeft enkele raadsleden al doen aankondigen dat ze de vereniging in de toekomst niet meer in deze functie van dienst kunnen zijn. Om ook dan een voltallige raad te behouden, zijn de Rietzeilers nu al op zoek naar mannen die zin hebben zitting te nemen in de raad. Voor informatie of aanmeldingen kan gebeld worden met voorzitter Lydia Verwaal, tel. 4739388. De Rietzeilers lopen de polonaise in de Nieuwe Passage. SCHIEDAM - Nog voordat confetti en slingers de rest van het land over- dekken, barst in de Brandersstad traditiegetrouw het Carnaval al los. Het afgelopen weekeind kreeg prins Leonardus uit handen van burgemeester Scheeres de felbegeerde stadssleutel uitgereikt, waarna het feest pas echt kon beginnen. Op het plein voor het stadhuis was het gezellig druk. Velen waren nieuwsgierig gebleken naar hetgeen zich dit jaar weer zou vertonen tijdens de optocht door de stad. In het oog sprongen de zakken patat, de bouwvakkers van de Rietzeilers en de brandweerwagen van de Broers- veldwinkeliers. De tijdelijke burgervader en zijn prinses hadden voor de gelegenheid plaats genomen op het dek van een schip, waarmee de stoet werd besloten. Ook op het prinselijk bal, dat die avond losbarstte in de Blauwe Brug, was gezelligheid troef. Uitrusten is er voor de Rietzeilers na deze spetterende openingsdag echter niet bij. De goed gevulde aktivitei- tenkalender telt verschillende afspraken voor de komende week. Het Car naval is dus weer begonnen en Brandersgat zal dat merken ook. heel groot, mocht er zijn. Velen hadden zich laten insprireren door het motto dat dit jaar centraal was gesteld: 'We bouwen wat in Bran dersgat'. De eerste prijs in de cate- gorie particulieren, de zogenaamde Stadsprijs van Schiedam, ging naar de deelnemers die zich in de par- keerproblematiek hadden verdiept. Minder aktueel, maar wel leuk, waren de zakken patat en de Sia mese tweeling die met respectieve- lijk een tweede en derde prijs wer- den beloond. Bij de verenigingen waren er prijzen voor de bestuurs- vrouwen van de Rietzeilers zelf, die zich verkleed als bouwvakkers in de stoet hadden gewaagd, DRGS en Eldos. Voor de categorie bedrijven had de Zakenkring Schiedam een wisselbeker ter be- schikking gesteld. Autospuiterij Dries, met het 'vergunninkje' van het Stadserf op de flanken, mocht deze voor het eerst in ontvangst nemen. Bas van der Heiden en de brandweerauto van de Broersveld- winkeliers waren goede tweede en derde. De prijsuitreiking vond's avonds laat plaats in wijkcentrum de Blau we Brug. In de residentie van de prins, zoals een groot bord voorbij- gangers al vanaf de weg duidelijk maakt, hadden zich een niet onaan- zienlijk aantal feestneuzen verza- meld. Onder hen bevond zich ook een aantal leden van de Vereniging van Eigenaren die verbonden zijn aan een flat aan de 's-Gravelandse- weg. De reden van hun aanwezig- heid bleef tot elf minuten over elf duister. Maar toen werd duidelijk dat zij door de carnavalsvereniging waren urtgeroepen tot 'Zwart Schaap 1996'. De flat waarin de nummers 411 tot en met 553 zijn ondergebracht zal binnenkort plaats moeten maken voor het me- trotraject. Omdat de zaak 'op on- handige wijze' door de gemeente is afgehandeld, wilden de Rietzei lers de eigenaren op deze manier hun medeleven betuigen. Als er een ding immers opgaat voor het Schiedamse carnaval dan is het wel dat er de nodige bijdragen worden geleverd op sociaal ge- bied. Kenmerkend is bijvoorbeeld dat als een van de favoriete onder- delen van het carnaval het brengen van de jaarlijkse feestavonden in een drietal bejaarden- en verzor- gingscentra wordt gezien. De mak- kelijk mee te zingen muziek, sfeer en gezelligheid laten de ouderen dan een avond lang even alle zorgen vergeten. De burgemeester in boerekiel overhandigt de stadssleutels aan Prins Leonardus. SCHIEDAM - De neerslag die een avond tevoren het land in korte tijd voorzag van voor Nederlandse be- grippen dik pak sneeuw, deed het ergste vermoeden voor de jaar lijkse optocht door de stad. Geluk- kig bleef de gevreede gladheid uit en verscheen er tegen de middag zowaar zelfs een pril voorjaarszon- netje aan het firmament. Het zat de Rietzeilers dus mee tijdens de ope ningsdag van het Schiedamse car naval. Veel stadgenoten waren uit- gelopen om de overhandiging van de stadssleutel op het stadhuiselijk bordes mee te maken en om een glimp op te vangen Van de praal- wagens en andere feestelijk aange- klede deelnemers. Eigenlijk was het carnaval al in no- vember begonnen. Op de elfde van de elfde. Toen werd al duidelijk aan wiens wetten de Schiedam mers begin februari een week lang zouden moeten gehoorzamen; prins Leonardus. Strenge regels heeft de prins voor de komende da- gen echter niet opgesteld. Zolang men maar plezier heeft en er carna- valsmuziek door de speakers schelt, is de symphatieke prins al meer dan tevreden. Zorgen worden dus bewaard voor morgen, of in dit geval: tot na het Sluitingsbal van 17 februari. Voor de prins is geen eenvoudige taak weggelegd. Schiedam kent namelijk geen Bra- bantse carnavalscultuur. Toch wordt hiec vaak (ten onrechte) naar verwezen, waarna de vergelijking onverdeeld ongunstig uitvalt. Hier geen massale hossende of klossen- de mensen, maar inwoners die alle verrichtingen met enige scepsis aankijken. Dat de Rietzeilers, en met name de prins en zijn Raad van Elf, er elk jaar toch weer in sla- gen enkele honderden Schiedam mers op de been te krijgen is op zich al een verdienste. Ook de optocht, weliswaar niet zo Het Zwarte Schaap wordt bekendgemaakt. SLAAPCOMFORT OPEL Uw speciaatzaak Hoogstraat 138-1 Postbank 269396 3111 HM Schiedam-Tel. 010-4268097 als't om kinderen gaat STOF STUDIO SHOP Technisch Bureau VER WARMING ELEKTRA GAS en WATER Wk METAALBEWERKING Nieuw Mathenesserstraat 36 3113 AH Schiedam Telefoon (010) 4739388 P A S S A G I S C H I E D A Autoschade? Wij herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar FOCWA garantie. Vervangend vervoer beschik- baar. En leveren ongekende service. We zijn niet voor niets FOCWA Garantiebedrijf, classificatie 1 AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER Ook voorcaravanreparatie en -onderhoud. Nieuw! Alternatief caravanwandherstel. cr\ZSZA0ill Voordeet 40%-60%. /J Bokelweg 100Schiedam. garantiebedrijf Tel. 4154540. Fax 4620623

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 4