Relatiebureau geen taboe meer EJUS H Installatie-werk: Specialisten-werk WSH SCHUIFWANDEN C. V.-ketel vervangen? 06-0998830 LTf De Bibliofoon Bij doe-het-zelf zaak Govaart is de klant nog koning! Unive Schiedam Vlaardingen Overschie "leeft" helemaal op HOUSE/ELEGANCE Stichting Vrouwenrechtwinkel Rotterdam wie wat wil, leest. ServicepUMt schiedam Informa'tje INTERNET 010-015-070-0174-0181 Voorlicfiting en advies door en voor vrouwen UNIEK IN NEDERLAND HOUSE o/ELEGANCE PUZZEL BEL GRATIS^ X INSTALLATIE ■to* -J 06-9394 ^uLUfl the noble art of decoration Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur, vrijdag koopavond, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Ervaar het komfort van optimale kastruimte achter een kamerhoge schuifwand. Kastruimte met een indeling naar wens, van wand tot wand en plafond tot vloer, zodat geen centimeter onbenut blijft. Stijlvol afgewerkt met ruimtebesparende schuifdeuren, die geheel naar uw persoonlijke smaak zijn voorzien van decoratieve panelen of spiegels. DSH SCHUIFWANDEN, EEN BETAALBARE LUXE Bij bestelling wordt de wand door ons gratis opgemeten Als doe-het-zelfpakket of exact voor u op maat gemaakt door: DOE-HET-ZELF EN KASTEN De zaak waar de klant nog een klant is Mariastraat 17-19 (g6en filialen), Schiedam, Tel. 010-4262959 Alles op maat en gratis thuisbezorgd (ge6n koopavond) Waarom vervangen? Offerte Prijsgarantie Onderhoud Technisch gesproken is na 15 jaar uw ketel op. Misschien kan hij nog enkele jaren mee, maar de kans op grote reparaties wordt steeds groter. Meestal gaat een ketel defekt op het mo ment dat hij het hardst nodig is. U moet dan op stel en sprong beslissen voor repareren of vervangen, die vervanging is dan niet weloverwogen en het is dan de vraag of er iemand te vin den is die snel kan vervangen, want op zo'n moment heeft elke installateur het zeer druk. Wij bieden u een offerte gebaseerd op onze ervaringen in het onderhoud van enige tienduizenden c.v.-ketels. Na installatie hopen wij ook het jaarlijks onderhoud (weer) voor u te mogen verzorgen. U kunt er op rekenen dat de door ons geadviseerde ketels echt goed zijn, want wij onderhouden ui teraard liever goede dan slechte ketels. Wij garanderen dat u bij ons nooit te veel betaalt. Als binnen 14 dagen na uw opdracht blijkt dat u bij een kollega-installateur hetzelfde toestel en onder dezelfde voorwaarden goedkoper had kunnen laten installeren, dan betalen wij u het prijsverschil terug. U heeft al een kombi-ketel abonnement voor f 106,-. Hiermee wordt uw ketel jaarlijks gekontroleerd en bij een storing betaalt u geen voorrijkosten of uurloon. Om de ketel-prijs hoeft u het niet te laten, hier enige AKTfE-VOORBEELDEN van combi-ketels inkl. B.T.W. NEFIT: Ecomline HR 23 VT combi f 2.485,- VAILLANT: VCW 244E Low NOv f 1.915,- iC® Rotterdam Airport BV POSTBUS 12025 - 3004 GA ROTTERDAM TELEFOON 010-4463444 FAX 010-4463499 Het slimste 06-nummer van Nederland! VIA KABELFOON Zonder tijdslimiet Internetten voor f 29,95 per maand (incl. BTW). Eerste voile maand gratis gebruik. KABELFOON Rotterdam Airport voor uw zon-, steden- of zakenreis! Rotterdam Airport heeft dagelijkse lijnverbindingen met verschillende Europese centra, zoals Londen, Parijs, Manchester, Birmingham, Dublin, Hamburg, Stuttgart etc. Naast de lijndiensten biedt Rotterdam Airport ook gedurende de zomermaanden vakantievluchten naar o.a. Portugal (Faro), Spanje (Palma), Turkije (Antalya en Izmir), de Kanaal- eilanden Jersey en Guernsey, Griekenland (Kreta), Las Palmas, Wenen en Boedapest Rotterdam Airport beschikt over een geheel vernieuwd en uitgebreid taxfreecenter met uiterst concurrerende prijzen. Naast het stationsgebouw vindt u een restaurant maar ook in de vertrekhal kunt u terecht in het grand-cafe. Het Rotterdam Airport Hotel ligt tegenover de ingang van de luchthaven; het is een 4-sterren hotel met 98 kamers en een eigen shuttle tussen luchthaven en hotel. Een prettige reis! Rotterdam Airport BV VOOR ZAKEN- EN VAKANTIEVLUCHTEN Vraag onze GRATIS timetable/informatiefolder bij uw reisbureau of rechtstreeks via telefoonnummer 010 - 4463444 INFORMA SCHIEDAM PAG. 3 g M et jaar 1995 was een jaar van veranderlng en Mmm aanpassing voor Unive S.V.O., de handelsnaam van Onderlinge Kethel e.o. BA. Dat de nieuwe te volgen koers, het verhogen van de advlsering in levens- verzekeringen en hypotheken, reeds na een jaar zo succesvol zou zijn, was slechts een droom. groei van het aantal 'Levens- In het jaar 1995 is de advisering door Unive S.V.O. in ievensverzekeringen en hypotheken met 100%geste- gen. Steeds meer bewoners van Schiedam, Vlaardingen en omstreken vinden de weg naar het kantoor aan de Schiedamseweg 41 f te Schiedam voor het afsluiten van een hypotheek of pen- sioen. Naast advertenties over ievensverzekeringen en hypotheken heeft vooral de mond op mond-reclame een grote rol gespeeld bij de klanten'. Volgens de direc- teurvan de, bijna 100-jarige, Onderlinge, mr. B. Hansen, hebben de bestaande rela- ties en de bewoners van onze regio ons bedrijf her- ontdekt.' Al vele jaren zijn wij met onze Unive schadeverzeke- ringen een van de goed- koopste aanbieders op de verzekeringsmarkt', aldus de heer Hansen. 'Juist door de inbreng van onze buiten- dienst, de heren Kolijn en Koningstein, die met hun gedegen technische kennis op het gebied van ievensver zekeringen een persoonlijk advies geven aan onze rela- ties, is het aantal door ons afgesloten ievensverzekerin gen en hypotheken fors toe- genomen.' Ook in het jaar 1996 zal de Onderlinge zich inzetten bestaande en nieuwe rela- ties te voorzien van een per soonlijk en onafhankelijk advies op het gebied van Ievensverzekeringen en hypotheken. Daarnaast blijft de Onderlinge uiteraard haar zeer goedkope schade- verzekeringen aan de man brengen. Tie voor meer informatie de advertentie elders in deze uitgave. sierpleisters keukens Industrieweg 135 3044 AS Rotterdam Tel. 010-26221 33 Pe Stichting Vrouwenrechtwinkel Rotterdam is een organisatie van vri|willigsters die nu bijna negen jaar zelfstandig vanuit het Vrouwenhuis werkt. Dit werk bestrijkt die terreinen waar beeldvor- ming en recht (wetgeving en beleid), speciaal vrouwen raken en hun positie vaak nadelig bei'nvloeden. De Stichting Vrouwenrecht winkel Rotterdam is op deze terreinen structureel bezig door het geven van voorlich- ting en informatie aan vrou- wengroepen en aan vrou- wenorganisaties. Daartoe stellen zij folders en brochures samen, worden congressen bijgewoond en participeert men in verschil- iende werkgroepen. Wetge ving en bestaand beleid wor den kritisch gevolgd en waar nodig wordt gepoogd dit - tesamen met de andere or- ganisaties - te bei'nvloeden. Op vele terreinen actief Enkele terreinen waarop de Stichting Vrouwenrechtwin kel Rotterdam met name ac tief is, zijn: Famllierecht: adoptie, erkenning, echtscheiding, omgang, ouderlijke macht, voogdij; Arbeidsrecht: flexibele ar- beidsrelaties, zwanger- schap- en ouderschaps- verlof, gelijke gehandeling bij de arbeid, seksuele intimidatie op het werk, pensioenen; Sociale zekerheid: bijstand, ziektewet e.d.; (Seksueel) geweld: aanranding, verkrachting, incest, mishandeling bin- nen relaties. Informatie en advies De Stichting Vrouwenrecht winkel Rotterdam geeft op deze gebieden informatie zodat vrouwen zicht hebben op hun rechtspositie en van daar uit gefundeerde keuzen kunnen maken. Men zet de te volgen procedures uiteen, helpt indien nodig met het opstellen van brieven en ver- zoek- en bezwaarschriften en biedt ondersteuning bij het doen van aangifte bij de po- litie. Tevens beschikt men over goede doorverwijsmo- gelijkheden binnen de regio voor verdere rechtshulp of andersoortige hulpverlening. Externe adviezen verkrijgt men ook van ex-medewerk- sters van de Vrouwenrecht winkel; zij hebben naast hun adviesfunctie ook een signa- leringsfunctie. De organisatie De medewerksters van de stichting werken op vrijwilli- ge basis en zijn alien verant- woordelijk voor de gehele gang van zaken. Het dage- lijks bestuur draagt de exter ne verantwoordelijkheid en daarnaast zijn de verschil- lende organisatietaken ver- deeld over groepjes van twee a drie medewerksters. Door middel van vergade- ringen wordt eenieder op de hoogte gehouden van het functioneren van de Vrou- wenrechtswinkel en de acti- viteiten daaromtrent. Meer informatie: Stichting Vrouwenrecht winkel Rotterdam, Eendrachtsweg 71 3012 LG Rotterdam. Telefoon 010-413 44 13. «-y In het gebouw De Spaanse Toren aan de Industrieweg 135 te Rotterdam heeft "House of Elegance" zijn deuren geopend. In deze sfeervolle toonzaal vindt u de charme van Engels woongenot. Werkelijk exclusieve engelse stijlkeukens en luxere chesterfields. Ook een uitgebreide collectie majesteuze gips-plafonds en wandlijsten en eerste kwaliteit gips ornamenten, harmonieus en likkelend mooi. Alsmedeeen rijke variatieaan royale haardschouwen, hoog in kwaliteit en laag in prijs. Bezoek dus beslist eens onze toonzaal voor het opdoen van nieuwe woonideeen. And all small prices Vervolg van pagina I soonlijk want wat voor de een geldt hoeft voor de an- der helemaal niet te gelden. De consulent is op de hoog te van het bestand in de re gio en kan u vertellen hoe- veel partnervoorstellen u kunt verwachten. Deze ver- wachting krijgt u zwart op wit, zodat u precies weet waar u aan toe bent. Wilt u graag een vaste re- latie? Maak dan eens een af- spraak met de consulente voor een persoonlijk onder- houd. Dit gesprek is vrijblij- vend en kosteloos. Samen bespreekt u dan wat Mens en Relatie voor u kan doen. Voor Informatie of een vrijblijvende afspraak kunt u terecht bij: mevrouw Van Dalen, telefoon 010-4660419 mevrouw Baert, telefoon 010-4110090 Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam w e Ouwens Installatle Service Groep heeft zich vJB gespecialiseerd in service en onderhoud gfr van c.v.-lnstallaties. Vanuit de centrale service administratie te Hendrik Ido Ambacht worden de werkzaamheden die door het gehele land uitgevoerd worden gecoordineerd. Naast de vestigingen in Rotter dam, Zoetermeer, Utrecht, Almere, Amersfoort en Den Bosch beschikt men in diverse plaatsen over servlce- magazijnen zodat de in de regio werkende monteurs snel over onderdelen kunnen beschikken. Naast het verhelpen van verwarmings-storingen in alle voorkomende merken c.v.-ketels wordt er op abon- in diverse advertenties staat' rechtsboven een cijfercode bestaande uit twee cijfers, waarvan het eerste cijfer aan- geeft de volgorde van de let ter van de op te zoeken zin en het tweede cijfer de volgorde van de letter in het alfabet. Bijvoorbeeld: 4-6: dan is de 4 nements basis bij enige tienduizenden c.v.-ketel be- zitters preventief onderhoud uitgevoerd. Een abonne- ment wil zeggen dat men ie- der jaar in dezelfde periode kontakt opneemt om de ke- tel na te kijken. Tevens is op- genomen dat als er zich een storing voor doet deze de zelfde dag verholpen wordt zonder dat hier voor kosten m.b.t. arbeid en voorrijden berekend wordt. Voortvloeiend uit het onderhoud is men aktief op de ketel vervangings markt. Jaarlijks worden honderden ketels vervangen bij abonne- menthouders maar ook bij niet abonnees. Door de gro te ervaring op dit gebied durft men zelfs een prijsga- rantie te geven zodat de con- sument nooit te veel betaalt. Ook is onderkend dat ver- vanging van de c.v. ketel 2-14 8-5 de vierde letter van de zin en de 6 de zesde letter van het alfabet, dus de F. Tussen de goede inzenders worden drie prijzen verloot. Oplosslngen ultslultend per briefkaart, aan Uit. Iburec, Postbus 2035,1620 EA Hoom. (Onder verrnelding puzzel Schiedam). 10-2 voor de consument vaak on- verwacht komt. Daarvoor biedt de Ouwens Installatie Service Groep dan ook de mogelijkheid van gespreide betaling. Tevens houdt men zich bezig met het repareren en schoonmaken van afzuigsys- temen in woningen onder- meer op abonnementsbasis. Uit de praktijk blijkt dat de afzuigkapaciteit in veel ge- vallen al binnen 2 jaar na het betrekken van een nieuwe woning, met 1/4 deel is afge- nomen. Na 12 jaar wordt zelfs nog maar 1/3 deel van de oorspronkelijke lucht- hoeveelheid afgezogen, schoonmaken is dus nood- zakeiijk. Voor verdere informatie of een vrijblijvende offerte kunt u tijdens kantooruren het gratis telefoonnummer 06-0998830 bellen. Voor spoedeisende storin- gen kunt u altijd 06-0998830 bellen. Zie ook de advertentie elders in deze uitgave. e Bibliofoon is de informatietelefoon van de It'Jf open bare bibliotheek. Welke vraag u ook heeft, 't moet wel heel gek lopen als de Bibliofoon geen antwoord heeft. Een team ervaren medewerkers is 60 uur per week berelkbaar en heeft meestal binnen vijf minuten het antwoord op uw vraag. Daarmee is de Bibliofoon het slimste nummer van Nederland! Nieuwe borstels hebben een langere levensduur als ze enige tijd in zout water worden gelegd, gedroogd en daarna pas gebruikt. Kaarsen doven vanzelf als men een elastiekje strak er- gens om de kaars brengt. Dan zal de kaars op die plek doven, want het gesmolten vet wordt op deze manier opgeduwd, zodat de pit ver- drinkt. Roetvorming in de schoor- steen kan sterk worden te- gengegaan door af en toe aardappelschillen in de open haard of kachel te ver- branden. Koperen voorwerpen kunt u afborstelen met zuurkool- nat, daarna wrijven met houtskoolpoeder. Tegen kopergroen wast u het voorwerp af met ammonia, terpentijn of petroleum. Pa- raffine reinigt alle koper- soorten. Een mengsel van krijt, zwavel en azijn is een probaat middel om koper een goudgele kleur te ge ven. Lekke regentonnen kunt u wdersluitend maken doorze vol te proppen met hooi of stro en ze dan te vullen met water. Leg bovenop het stro of hooi een plank met zware keien. Na verloop van tijd zet het hout uit. Het team van de Bibliofoon beschikt over een welhaast onuitputtelijke informatie- bron: alle boeken die in de bibliotheek aanwezig zijn en vele, grote computerbestan- den. En als uw vraag thuis- hoort bij een speciale in stance, dan krijgt u hiervan de naam, het adres en het telefoonnummer. Dus, ook al is uw bibliotheek niet open, u hoeft niet lang op een oplossing te wachten Antwoord op al uw vragen U kunt het zo gek niet beden- ken of de Bibliofoon heeft wel het antwoord: Waar kan ik een video le- nen over Greenpeace? Zijn er wettelijke voor- schriften voor het uitschrij- ven van een loterij? Wat is het grootste zoog- dier? Wanneer is de eerstvolgen- de maansverduistering? Waar vind ik de patienten- vereniging fibromyalgie? Hoe start ik een vereniging van huiseigenaren? Een snelle rondvraag langs de leden van het antwoord- team levert ook een aan tal leuke recent gestelde vragen op: Is de schrijver Roald Dahl nog in leven? Hoe komt het dat je de maan 's nachts bij onbe- wolkt weer niet ziet? Met betrekking tot Valen- tijnsdag: wiewasValentijn, waar komt dit vandaan en hoelang bestaat dit al? 60 uur per week De Bibliofoon is maar liefst 60 uur per week bereikbaar: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur en zater dag van 09.00 tot 14.00 uur. De telefoonkosten bedragen 0,75 cent per minuut. Noteer het slimste 06-num- mer van Nederland meteen in uw agenda of hang het op uw prikbord: Industriestraat 30, Naaldwijk Tel. 0174-640269, Fax 0174-623860 e-mail caiw@caiw.nl 9-4 e flrma Govaart aan de Mariastraat 17-19 in M Schiedam houdt zich onder andere bezig met het rtr onderhoud van hulzen, waarblj men eerst thuls de situatie komt opnemen. Daarnaast maakt men kas- ten of kleinmeubelen op maat. Bij Govaart kunt u te recht voor schuif- en vouwwandsystemen van Acme en DSH, zodat u uw kasten optlmaal kuntgebruiken. Deze kasten en vouwwanden kunnen ook met of zonder inte- rieur geleverd worden. Tevens treft u er een ruime sor- terlng zelfbouwkasten, keukenbuffetten, keukentafels, enzovoort. Onnodig om te zeggen dat men alleen met goed materlaal werkt. een doe-het-zelf zaak in twee panden. De service staat nog steeds voorop. Er is nog steeds sprake van een am- bachtelijk bedrijf, waar be- ginnende en superhandige klussers merken dat de klant nog koning is. In 1965 begon de heer Govaart met doe- het-zelven in een kleine garagebox aan dezelfde Mariastraat in Schiedam. Inmiddels is het aannemersbedrijf van tim- mer- en onderhoudswerk van huizen uitgegroeid tot Assortiment in het linkerpand kan elke klusjesman zijn of haar hart ophalen, want daar worden de gereedschappen ver- kocht. Ilzerwaren, hout, elek- tra, kwasten... alles is netjes gerangschikt. Er staan ook machines als cirkel- en lintzaag, vlakver- diktebank en kettingfrees. Daar kan alles op maat ge- zaagd worden. Het ambach- telijke komt om de hoek kij ken als ook de onmogelijk- ste en vreemdsoortige opga- ven tot een goed eindresul- taat komen. Govaart kent dan ook alleen maar tevre- den klanten. Bouwpakket In het rechter pand staat een uitgebreide keus aan eet- hoeken, bureaus, badkamer- kasten, keukenblokken en nog veel meer. Veelal gele verd als bouwpakket, zodat de doe-het-zelver ruim- schoots aan zij n of haar trek- ken komt. Ook zijn hier de schuifwanden te vinden die een nis ombouwen tot een handige kast. De kasten zijn naar smaak of soms uit ruimtebesparend opzicht voorzien van schuif-, vouw- of openslaande deuren voorzien. De openslaande deuren zijn eventueei voor zien van een handige knik'. Kom eens langs bij: |.A. Govaart, Doe-het-zelf kasten, Mariastraat 17-19, 3117 NE Schiedam. Telefoon 010-4262959, na 18.00 uur 010-4707851, fax 010-4270021.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 29