Rotterdam wil files te lijf gaan Bewoners Z-flats ontevreden over gesprek met woningstichting NoordVest streekschool open dag MaasposT MaasposT KORT KOEMAN OP DE ICOEMAMCT! Menstruatiepijn? MaasposT Informatiecentrum Beneluxlijn geopend: WW Relimarkt LET OP! ZATERDAG 2 MAART S 11.00 UUR FAVORIET SUPER SPORT! KERKDIENSTEN SCHIEDAM REGIO - De regio Rotter dam slibt langzaam dicht. Elk jaar stijgt het aantal files met zeven procent. Als er nu niet wordt ingegrepen, kan Rotterdam in het jaar 2010 niet meer per auto of vracht- wagen worden bereikt. Om dit doemscenario te vermij- den, heeft minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) vo- rige week woensdag het Fi- leplan Regio Rotterdam on- dertekend. Een onderdeel van het plan vormt de aan- leg van de 11,5 kilometer lange Beneluxlijn. Kosten 1,35 miljard. Om omwonen- den over de aanleg en gevol- gen van deze metrolijn te in- formeren, is naast station Schiedam/Rotterdam-W est een informatiecentrum inge- richt. Nog dit jaar zal een begin worden gemaakt met de aanleg van de nieuwe verbinding. Interactief SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek organiseert op maandag 25 maart en op maandag 1 april van 13.30-16.00 uur een paasklaverjastoernooi. Opgeven hiervoor kan nog tot en met 15 maart bij de receptie van het dienstencentrum aan het Heyermansplein. Elke werkdag van 09.00-12.00 utir is deze geopend. De kosten voor deelname zijn fl.5,-. Erwtensoepmiddag Aquarelleren WP 6.0. Kookkursus tieners Introductie PC Inloopconcert Muziek en dans Assertiviteit Levende muziek Soosinstuif Vrijwilligers gezocht Benefietconcert Harmonia Bingo Hoeveel van de 5 penalty's scoort Ronald? PRIJSVRAAG! je.Slpw or*! ep Dat hoeft niet meer! Bel de FreeLady info-lijn: 078 6311300 Streekschool Rijnmond verzorgt beroeps- opleidingen in diverse richtingen. Kies voor je toekomst, kies voor een vak! Kom naar onze open dag. 29 februari 1996 13.00 - 17.00 uur en 18.00 - 21.00 uur Rotterdam-Noord, Prins Alexanderlaan 55 tel. [010] 455 10 23 Rotterdam-Zuid, Haastrechtstraat 3 tel. [010] 479 04 77 Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 28februari 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: lO.OOuur Ds.A. van Zetten Grote Kerk. Lange Kerkstraat Aanvang: lO.OOuur Ds. G. de Lang Aanvang: 17.00 uur Ds. C.J. van der Plas Aanvang: 19.00 uur Muzikaal avondgebed Huize Thomas, Grieksestraat Aanvang: lO.OOuur Ds. T. Zevenbergen Bethplkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Hr. J.A. van Lambalgen Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein Aanvang: lO.OOuur Ds. A.N. Verheul Magnalia Dei Kerk, Albardastraat Aanvang: 10.00 uur Ds. W.R. van Wieren Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: lO.OOuur Hr. J.A. van Lambalgen Dorpskerk, Noordeinde Aanvang: lO.OOuur Ds. N.K. Mos St.Martinuskerk, W.Andriessen laan Aanvang: 09.30 uur Ds. A. Polhuis Schieland Ziekenhuis Aanvang: 10.30 uur Ds. J.R.H. Heidema Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan Aanvang: lO.OOuur Cand. D. Verkuil Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 17.00 uur Ds. C.J. van der Plas Basiliek van de H.Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106 Vrijdag 01/03: 19.00 uur gezongen eucharistieviering Zaterdag, 02/03: 17.15 uur kapel, 18.30 uur Eucharistieviering Zondag, 03/03: 09.15 uur Hoog- mis (herenkoor I.H.D.), 11.00 uur Eucharistieviering met pastoor P.M.Vismans Huize Frankeland Zaterdag 02/03: 17.15 uur Eucha ristieviering met pastor P.M. Vis- mans Zondag 03/03: 09.15 uur Eucharis tieviering R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3 Zondag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang Vrijdag 09.15 uur: weekviering in dagkapel Leger des Heils Lange Haven 27 Aanvang: 10.30 uur Kapt. en mevr.A.J.Plaisier VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest90-92 Aanvang: 10.30 uur Ds. D. Koster en Drs. B. Ramdas (hindoepriester) SCHIEDAM - Ook al zo lang op zoek naar dat ene beeldje, boek of bidprentje? In de kerk aan de Wil- lem Andriessenlaan wordt zater dag 2 maart tussen 10.00 en 14.00 uur een verkoop gehouden van rd- ligieuze artikelen. De opbrengst komt ten bate van de restauratie van het kerkorgel. Wie zelf reli- gieuze spullen ter beschikking wil stellen kan deze elke dag tussen 09.00-11.00 uur afleveren bij het parochiecentrum aan de Jan Da- menstraat 1. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Het is een op het eerste gezicht bemoedigend streven. Na vol- tooiing van het ambitieuze file- plan moet het aantal file-kilome ters zijn teruggebracht op het ni veau van 1993. Om dit te berei- ken moet de automobilist in het woon-werkverkeer zo ver wor den gekregen zijn auto te laten staan in ruil voor een rit'met het openbaar vervoer. Het plan voorziet daarom onder- meer in de aanleg van een snelle metroverbinding en een tweede Beneluxtunnel, waardoor in ne- gentien minuten van Spijkenisse naar Schiedam kan worden ge- reisd. Nu moet de reiziger voor dit traject nog 39 minuten uittrek- ken. De lijn loopt van station Marconiplein in Rotterdam-west, via Schiedam, de tweede Bene luxtunnel en Pernis naar Hoog- vliet. Daar sluit de metrolijn aan op de al bestaande lijn Centraal Station-Spijkenisse. Naar schat- ting 67.000 mensen zullen per dag van de lijn gebruik maken. Door een metrorijtuig loopt de bezoeker het informatiecentrum, Minister Jorritsma opende vorige week het Informatiecentrum Beneluxlijn. Met een dia-presentatie wordt de bezoeker verder voorgelicht over het hele traject en alles wat er mee samenhangt. Heldere teksten en duidelijke graphics laten zien hoe de bestaande situatie rond de net naast station Schiedam/Rot terdam-West, binnen. Dit station wordt het belangrijkste overstap- station van de Beneluxlijn. Op dit punt kunnen reizigers overstap- pen op trein en stads- en streek- bussen. bovendien een beeldscherm ge- plaatst. Door het scherm aan te raken kan op interactieve wijze informatie worden opgevraagd. Ook is het mogelijk op de gebie- den in te zoomen. Teksten aan de muur van het cen trum geven de bezoeker informa tie over allerlei aspecten van het project, zoals geluidwerende maatregelen, de sociale veilig- heid van de metrostations, de communicatie tussen de project- vertegenwoordigers en de omwo- nenden en het tijdschema waarin de lijn zal worden aangelegd. Het informatiecentrum wordt ge- domineerd door de 23 meter lan ge maquette van het hele metro- traject. De maquette begint bij station Marconiplein, eigenlijk het eindpunt van de Beneluxlijn. Met haarscherpe luchtfoto's en modellen van de zeven stations krijgt de bezoeker een mooie in- druk van de lijn. Bij elk station is Toch is niet iedereen helemaal te spreken oer het model, zoals bij- voorbeeld de familie Winters, die het informatiecentrum bezoeken.. „Ik kan niets vinden: er staan geen straatnamen op", zegt me- neer Winters een beetje veront- waardigd. Ook andere bezoekers hebben enigszins moeite de ma quette te duiden. W. van der Ma le: „Ik vind het informatiecen trum heel duidelijk, het is goed opgezet en makkelijk bereikbaar. Een puntje van kritiek: op de ma quette staan geen straatnamen. Ik kan m'n eigen huis niet eens vin den." Een medewerker van het informatiecentrum moet er eigen lijk een beetje om lachen. „Heb je ooit straatnamen op een maquette gezien? Nou, ik niet. Daar heb je plattegronden voor." eeuwwisseling eruit kan zien. 'Kan zien'', want de ontwerpen kunnen door de vorige week in- gestelde zes plancommissies nog worden aangepast. Deze commis- sies bestaan uit projectvertegen- woordigers en vertegenwoordi- gers van de direct betrokkenen uit de omgeving. „Dat stoort me eigenlijk wel aan de dia-presentatie", zegt I. Ver- ingmeier. „Ik begrijp best dat de lijn er moet komen, daar heb ik alle begrip voor. Maar ik erger me vreselijk aan dat positieve toontje. Ik vind dat ze wel erg luchthartig over de gevolgen die de lijn met zich meebrengt, heen- springen. De sloop van de flat aan het plein 40-45 hier in Schiedam wordt met een zin afgedaan. Op het interactieve beeldscherm wordt vrolijk met stippeltjes het keerspoor van de metro door de flat getrokken. Verder bevreemd het me dat 6,6 kilometer van de lijn bovengronds loopt. Dat noem ik geen metro. Een gemiste kans", zo luidt haar duidelijke oordeel. G. Tiemens, metrobestuurder vanaf het eerste uur, vindt de lijn echter schitterend. Hij zal dank- baar met zijn RET-pasje van de lijn gebruik maken. Ook L. Jan- sen is enthousiast over de metro lijn. Van haar mag de lijn wel eer- der aangelegd worden: „Het duurt nog zolang." Naar ver- wachting zal in 2001 het eerste metrorijtuig over het nieuwe tra ject rijden. Tijdens de open dagen, afgelopen donderdag en vrijdag, hebben 1290 mensen al hun weg naar het informatiecentrum gevonden. Het centrum is door de week ge opend van 09.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De bewoners van het Lisztplein en het Schubertplein zijn niet tevreden over het gesprek dat zij afgelopen maandag voerden met woningbouwvereniging Noordvest. Gewapen met een flin- ke stapel handtekeningen van me- destanders gingen de bewoners on- der de bezielende leiding van Ani ta Craanen de onderhandelingen in. Coordinator Van Eck van de Schiedamse wijkteams stond hen te woord. De honderden handteke ningen moesten duidelijk maken dat een meerderheid van de bewo ners achter hen staan. De flatbewo- n'ers kwamen ondermeer praten over het sluiten van de portieken. Noordvest stemde erin toe voor ge- sloten portieken te zorgen als bleek dat een meerderheid van de bewo ners geen problemen heeft met de gesloten portieks en de daarmee verbonden kosten. Toch zijn de be woners teleurgesteld. „Ze beloven zoveel. dat doen ze iedere keer. Maar wat heb je aan die beloftes", vraagt Craanen zich af. De bewoners menen dat de Z-flats in de componistenbuurt een flinke opknapbeurt nodig hebben. Zo hebben de flats nog steeds enkele ruiten, terwijl verreweg de meeste woningen in Schiedam inmiddels voorzien zijn van dubbelglas. Door de enkele ruiten vriezen de gordij- nen aan de ramen vast en moet er harder gestookt worden. De bewo ners eisen bovendien gesloten por tieken, zodat Jan en alleman niet zomaar meer naar binnen kan. Mo- menteel zijn de trappenhuizen een warm toevluchtsoord voor junks ..kV. Bewoners van de Z-flats om de tafel met vertegenwoordigers van Noordvest. en daklozen, die voor overlast zorgen en soms zelfs vuile spuiten achterlaten. Verder willen de be woners een mechanisch afzuigsys- teem. Woningbouwvereniging Noord Vest weerlegt de bezwaren van de bewoners. Volgens voorlichster Hurkmans liggen de bewoners zelf dwars wanneer het om gesloten portieken gaat. In 1992 wilden sommige bewoners al gesloten portieken. Dit zou echter een huur- verhoging tot gevolg hebben, waardoor veel bewoners voor de eer bedankten. Om het systeem van de gesloten portieken door te voeren moet echter een meerder heid voor het plan zijn. Hetzelfde gebeurde een jaar geleden, toen was er wel een meerderheid, maar toen puntje bij paaltje kwam trok- ken velen zich terug. Bovendien vinden veel bewoners het een pro- bleem, dat de brievenbussen die zich nu nog op de galerijen bevin- den, naar beneden zouden verhui- zen als de portieken afgesloten worden. Noordvest is echter bereid om te kijken naar mogelijkheden om de brievenbussen boven te houden. Dat er nodig wat gedaan moet wor den aan achterstallig onderhoud van het flat ontkent zij eveneens. „Wij hebben een plan opgesteld, waarin ieder flat aan de beurt komt. Momenteel worden de pla ten van de galerijen van de Z-flats opnieuw geschilderd." Volgens haar zullen de flats aan het Liszt plein en Schubertplein in de toe- komst wel degelijk worden voor zien van dubbele beglazing. „We wachten daar alleen nog mee, tot- dat de raamkozijnen geschilderd moeten worden. We zetten dan meteen dubbele ramen in, want dat is voordeliger en dat scheelt ook weer in de portemonnee van de be woners zelf. Anders ligt het, als de dubbele ramen eerder worden in- gezet. Dan worden de kosten door- berekend aan de huurders, wat waarschijnlijk een huurverhoging betekent." Hoeveel deze eventuele verhoging zou bedragen kon de woningbouwvereniging nog niet zeggen. Anita Craanen vindt zo'n huurverhoging onterecht. Craanen meent dat in het handvest van NoordVest staat dat dergelijk on derhoud plaats moet vinden zonder dat de huurders daarvoor extra moeten betalen. Zij is nu hard be- zig om ervoor te zorgen dat de huurders van het Lisztplein en het Schubertplein zich kunnen aan- sluiten bij de bestaande huurders- vereniging Groenoord Midden, zo dat de bewoners van de Z-flats sterker staan. Het Lisztplein en het Schubertplein tellen namelijk te weinig huurders om een eigen be- wonersvereniging op te richten. „Bovendien gaan we meer mensen werven die actief kunnen zijn voor de buurt en natuurlijk blijven we Noordvest achter de vodden zit- ten aldus een strijdlustige Craan en. Monique Siemsen SCHIEDAM - Een lekkere pan erwtensoep staat er donderdag 7 maart op tafel in dienstencentrum De Woudhoek. Om 12.00 uur wordt de soep geserveerd, com- pleet met roggebrood en spek. Op geven voor deze oer-Hollandse maaltijd kan nog tot 1 maart bij de receptie van het centrum tussen 09.00-12.00 uur (werkdagen). De kosten bedragen fl.2,50 per kop. SCHIEDAM - Een cursus Aqua relleren voor beginners gaat op donderdag 14 maart van start in Klubhuis Zuid. Geleerd worden verschillende basistechnieken en het gebruik van verschillende ma- terialen. Elke avond duurt van 20.00-21.30 uur en de kosten be dragen fl.60,- (inch materiaal). Aanmelden bij het klubhuis, tel. 4267297. SCHIEDAM - Over het werken met het 'pakket van de toekomst', WP 6.0. onder Windows, kan men vanaf 14 maart alles leren bij Klub huis Zuid. Tijdens de cursus wor den ondermeer de basisprincipes, tekstbewerking en tekstopmaak geleerd. De lessen beginnen om 19.30 uur en eindigen om 22.00 uur. De kosten van de cursus be dragen fl.220,- en die van het cur- susboek fl.30,-. Aanmelden bij het klubhuis, tel. 4267297. SCHIEDAM - Jongens en meiden tussen de 10 en 14 jaar kunnen in Kluphuis Oost leren koken. Er is nog plaats vrij op de woensdag van 16.00-18.00 uur. De nieuwe kur- sus gaat op woensdag 13 maart van start. Na afloop krijgt iedereen een kookboekje, met de recepten waar- aan is gewerkt, mee naar huis. Het koken kost fl. 15,- voor zes lessen. Opgeven bij Kluphuis Oost, tel. 4735435. SCHIEDAM - De cursus 'Introduktie PC-gebruik' gaat 11 maart van start in gebouw De Teerstoof. De cursus bestaat uit ze ven avonden les en een zaterdag- ochtend examen. Buiten de lessen om kan er gratis worden geoefend. De kosten bedragen fl.349,- ineens of fl. 149,- vooraf, gevolgd door twee termijnen van elk honderd gulden. Men leert omgaan met de PC, MS-Dos en MS-Windows. Voorkennis is niet vereist. Er zijn minimaal drie, maximaal negen deelnemers. Aanmelding is moge lijk van maandag tot en met don derdag via het cursusburo: 4271098. SCHIEDAM - Het mannenkoor De IJsselzangers dat onder leiding staat van Everhard Zwart treedt za terdag 2 maart op in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. De aan vang is 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Muziek voor jong en oud wordt er zaterdag 2 maart gedraaid in wijkcentrum De Erker. Liefhebbers kunnen meedoen aan de karaoke. Gratis kaarten hier voor zijn te verkrijgen aan de balie en 's avonds aan de deur. De zaal gaat om 20.00 uur open. Zondag 3 maart staat in het teken van Rock- Blues. De bands The Stash en Re pair verzorgen na 13.30 uur een optreden. Entreekaartjes hiervoor kosten vijf gulden en kunnen wor den gekocht aan de balie van het wijkcentrum aan de Jan van Aven- nestraat 32. Voor meer informatie: tel. 4267767. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker gaat binnenkort een asserti- viteitscursus van start voor vrou- wen. Er wordt geoefend in praten, luisteren, het vormen van een ei gen mening en omgaan met kri tiek. De cursus duurt 12 dinsdag- ochtenden van 09.00-11.15 uur. Voor aanmelding en informatie kan men bellen met 4266443 (gehele dag) en 4356992 (09.00- 10.00 en van 20.30-21.30 uur). SCHIEDAM - Om het voorjaar op een swingende manier in te luiden, treedt op zondag 3 maart de band 'Music Minded' op in dienstencen trum De 4 Molens. Country, blues, jazz en allerlei andere soorten dansmuziek staan op het program- ma. Het optreden begint om 13.30 uur en duurt ongeveer drie uur. De toegang is fl.2,50 per persoon. SCHIEDAM - Een soosinstuif wordt woensdag 6 maart verzorgd in dienstencentrum De 4 Molens. Tussen 19.00 en 22.00 uur kan men in het centrum aan de Nieuwe Damlaan terecht. SCHIEDAM - Veel mensen vin den vrijwilligerswerk een zinvolle besteding van hun tijd. Diensten centrum De Woudhoek kan deze mensen goed gebruiken. Mensen zijn nodig voor het serveren van koffie en thee en voor het begelei- den van aktiviteiten. Zowel man- nen als vrouwen kunnen contact opnemen met Janneke Mulder op dinsdag, woensdag en donderdag, tel. 4709555. SCHIEDAM - Het radio- en TV- orkest Mustang organiseert zondag 3 maart weer haar maandelijkse dansavond in zaal Beatrix. Dit keer wordt de opbrengst van de avond echter direkt op het gironummer van Stichting De Schiedamse Mo lens gestort. De zaal gaat open om 18.30 uur en vanaf 19.00 uur kan er in een ongedwongen sfeer wor den gedanst. De entree bedraagt fl.7,50 en is dus bestemd voor het herstel van De Walvisch. Hiervoor krijgt men ook nog eens een gratis kopje koffie en diverse snacks. SCHIEDAM - Gerard Pompe ver- zorgt donderdagavond 29 februari een avond bij Spirituele vereniging Harmonia. Bezoekers kunnen een voorwerp of foto meenemen van levenden of overledenen. Aan de hand hiervan geeft Pompe een zielsbeschrijving. Belangstellen- den zijn welkom vanaf 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein. De toegangsprijs is fl.7,50. SCHIEDAM - Stichting Het Len- tefeest organiseert op vrijdag 1 maart een feestelijke jubileum- bingo. Kaarten hiervoor zijn vanaf 26 februari verkrijgbaar in de Tuinlaan 64. De zaal gaat om 18.00 uur open, maar de aanvang is 20.00 uur. VANWEGE DE OPENING VAN DE NIEUWE ifltgeKlende Ronald Koeman neemt S penaltys op de Koemarkt tegen de beroemde Belgische keeper Jean Marie Pfaff. Aan jullie de vraag!! Hoeveel van de 5 penalty's scoort Ronald Koeman tegen Jean Marie Pfaff? Antwoord: Leeftijd: I Je mag zo vaak meedoen als je wilt! Extra coupons ver- I krijgbaar in onze winkel. Inleveren bij Favoriet Super Sport Schiedam uiteriijk zaterdag 2 maart voor 11.00 uur! I De trekking vindt plaats door notaris van Valk te Schiedam. I De 25 prijswinnaars worden volgende week in onze advertentie bekend gemaakt! Dus let opl <D 0>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3