mmcm Vrouwendag SVO BOUMAN MaasposT KORT Nog betere opvang in verschiet voor complexe groep vluchtelingen Supergift voor de Walvisch Algero MaasposT WOONNIEUWS Van 6 maart t/m 13 april Algero Menstruatiepijn? MaasposT PTT-huisjes Wethouder opent nieuwe ruimte S. V. W.S. Omleidingen Gratis het voor jaar in huis en turn: kadootje van Bouman Meubelen! Medeleven uit Slovenie Tuin Het spaarmaat krediet! Is zoveel slimmer en voordeliger Marten Meesweg 107 010-4215144 Het spaarmaat krediet!! De aftossing is verzekerd! WOON- EN TUINPLEZIER IN PERFECTE HARMONIE SCHIEDAM BOUMAN m MEUBELEIM Marten Meesweg 107 010-4215144 KERKDIENSTEN ch (atie SCHIEDAM - De handlijnkundige Francine Rasenberg geeft op donderdag 8 maart een lezing bij Spirituele Vereniging Harmonia. Bezoekers kunnen kijkend in hun eigen hand het geleerde direkt in de praktijk brengen. Belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165. De toegangsprijs bedraagt fl.7,50. Ukkengvm Zakenkring Dansles Klaverjastoernooi Reanimatie Vier mannenkoren SCHIEDAM - 'Hoe kunnen julie hier in 's hemelsnaam uit de voeten'. Dat was het eerste dat wethouder Wieg- man zich liet ontvallen toen hij ruim twee jaar geleden voor het eerst met de Stich ting Vluchtelingenwerk Schiedam (S.V.W.S.) ken- nismaakte. Gegrepen door het enthousiasme waarmee de stichting zich inzet voor de opvang van vaak nood- gedwongen gevluchte me- delanders, beloofde hij op zijn beurt zich in te zetten voor nieuwe kantoorruimte. Na enig speurwerk kwam die er. Donderdag 29 fe bruari opende de wethouder het pand, waarna hij meteen werd onderworpen aan een ingewikkeld inburgerings- project aan de hand van een Somalische schone. Dat hoeft niet meer! Bel de FreeLady info-lijn: 078 6311300 Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Donderdag 7 maart 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 j riMeiCgir, SCHIEDAM - Het Stadskan- toor «a de Emmastraat, Over- scfejesestraat en de noordzijde van de Singe! zijn vaaaf 4 maan afieen bereikbaar vanaf de zijde Stationsplein/Prof. Kamerltrtgb Onneslaan. Het verkeer vanaf de Braersvest wordt omgeleid via VGra- de Mor ten vervolgeas de Overschiese- weg en de Singel. Om te voor- kotnen dat a! het verkeer via de Singe! meet rijden za! op de Overschiesestraat itigesield. SCHIEDAM - De Schiedam se welstandscommissie heeft grote moeite met de bouw van het standaardmodei kabeiver- deel stations door KPN. De commissie vindt de PTT-ge- bouwtjes lelijk en is van me- ning dat ze afbreuk doen asm de opesibare ruimte. Wethou- der voor archiiectuur Adn Reijnhout steunt de commis sie in haar oordeei en de aan- gewet- ST1JL SFCCR SCHIEDAM - Oorspronkdijk geldt de Internationale Vrouwen dag vain S wtaart ails ©en berdenkirag van de hloedig neergeslagcn sta king van New Yorkse fabrtefcsar- beidsters. Steeds meer wondt de dag echter aangegrepen onn even sti! te staan bij de iposkie van wrau- wen in 'het algemeen. Schiedam gaat zelfs nog ©en stapje verder. Stilstaan zeker. maar niel door hoogdravendedisoussdes. Waarhet vooral owi draait is de gezeHIigheid Dat boudt een programma in dat gevia'ld is met workshops, eten en drinkem, een optreden en Open Po dium. Kortom: van allesom te zden dat vrouwen votop in bewegirig zijn. Tussen 10.00 en 13.00 uur kunnen de eerste vrouwen binnendruppe len. Mardkkaanse thee, koffie en koek allien klaarstaan in Het Ge- bouw aan het Broersveld voor een ongedwongen begin van wat een gezelhge en tech leerzame dag be- looft te worden. Vanaf 13.00 uur wordt de lunch geserveerd. be- staande uit soep en broodjes. Na dit voorziictetige begin, staan er verschillende workshops op het programma en za! er gestwund kunnen worden langs de infarrna- tiemarkt voor aktieve vrouwen. De dag wordt rand half vijf gezaimen- lijk afgesloten met een optreden van Marieke Glij '2 Chord Geni us'. Deze bekende 25-jairige Schiedamse zingt Engelstafige popsongs, begeteid op akoestische gitaar. Voor vrouwen die de Inter nationale Vrouwendag pas op dit moment binnenstappen. geldt bet optreden als een verzamelpLaats voor het vertrek naar Het Filmbmis. Hier wordt van 18.00 tot 0! .00 uur het avondprogramma afgewerkt. Rond zes uur staat er een heerlijk koud buffet klaar, waarvan de kos ten slechts ffl. 13,50 bedragen. Na achten laten vrouwen zien wat ze in 'bun ntairs betoben op het Open podium. Hun kunsten zullen wor den omlijst door theatergroep De Getemde Eeeks uit Rotterdam. Kij- ken, teisteren en meedoen dus. Vanaf 21.30 uur draait de film 'Eat mam drink woman". Wanneer deze onderhoudende Taiwanese film is afgelopen, is er tenslotte nog tot zeker'01.00 uur ramziek na. Tussen 10.00 en 17.00 uur kunnen kinde-1 ten gratis worden opgevangen door leidsters van Stichting Katja. Overricht gratis workshops. Opgeven hoeft niet, maar mag wel: tel. 4734545. Ritmeen Dans (14.15-15.15 uur) - 15 ininuten van te voren aanwe- zig zijn Zelfverdediging 15.30-16.30 uur) - 15 minuten van te voren aanwe- ztg zijn Expressiel 15.30-16.3Ouur) - scbi'lderen em collages maken Videofilms en exposities Niet morgen maar vandaag (14.15-1 15.15 uur) - film over een eeuw vrouwenbe- weging in Nederland en Turkije Vrouwen in Schiedam - overzicht van tien jaar vrouwen- weTk Internationale Vrouwendag - viering van der dag in verschil lende landen Informatiemarkt (14.15-16.30 uur) - Steunpunt vrijwilligerswerk - Amnesty International - Veremigimg voor Huisvrouwen - Werkgroep vrouwen in de bij- stand - Adviesoarnmissie vrouweneman- cipatie - Vrouwen Advies Commissie voor woningbouw - Stichting SVO MaasstaD weekbladen 9 KANTOOR: Oyer de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrlmsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur A Want bi| ledere aankoop in de aktieperiode kri|gt u van ons een kadobon, die u kunt besteden bij een INTRATUIN bij u in de buurt. Zodat u huis, balkon of tuin alvast kunt voorbereiden op een zomers bloemenfeest. Gezellig toch. van Bouman' Vraag in de winkel naar de aktieregels.Tot ziens! THUIS IN HUIS 300 gratis parkeerpiaatsen Ijsselmondselaan 175. Rotterdam-Kralingseveer, Te! 010-284 21 li Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds. G. de Lang 13 maart, 19.30 uur. drs. E.F. Vergunst (Geref. Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Hr. J.P. van Olffen Aanvang: 17.00 uur Ds. G.H. van Kooten Aanvang: 19.00 uur Muzikaal avondgebed Huiz.e Thomas. Grieksestraat Aan vang: 10.00 uur Ds. W. Verhoeff Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Mw. R. de Graaff Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein Aanvang: 10.00 uur Ds. W.R. van Wieren Magnalia Dei Kerk, Albardastraat Aanvang: 10.00 uur Ds. R.A. Bos- Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Mw. R. de Graaff Dorpskerk, Noordeinde Aanvang: 10.00 uur Ds. J. Slob 13 maart, 19.00 uur: avondgebed St.Martinuskerk, W.Andriessen- laan Aanvang: 09.30 uur Ds. J. So- sef Schieland Ziekenhuis Aanvang: 10.30 uur Ds. C.A. Philipse Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Dantlaan Aanvang: 10.00 uur Ds. P. Kolijn Grote Kerk. Lange Kerkstraat Aanvang: 17.00 uur Ds. G.H. van Kooten Basiliek van de H.Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106 Zaterdag, 09/03: 17.15 uur kapel, 18.30 uur Eucharistie- viering Zondag, 10/03: 09.15 uur Hoogmis (herenkoor I.H.D.), 11.00 uur Eucharistieviering met pastoor P.M.Vismans Huize Frankeland Zaterdag 09/03: 17.15 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans Zondag 10/ s 03: 09.15 uur Eucharistieviering R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- ()r. Schaepmansingel 3 Zondag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang Vrijdag 09.15 uur: weekviering in dagkapel Leger des Heils Lange Haven 27 Aanvang: 10.30 uur Kapt. en mevr.A.J.Plaisier VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uur Ds. G.M. Spelberg (VH) SCHIEDAM - De burgemeester van Velenje in Slovenie, part- nerstad van Schiedam, heeft bur gemeester Scheeres in een hartver- warmende brief medeleven be- tuigd inzake de brand in molen 'De Walvisch'. Het nieuws over de brand is gepubliceerd in de plaat- selijke krant aldaar, waarna vooral mensen die de molen als eens ge- zien hadden, geschokt reageerden. SCHIEDAM - Tuineigenaren met groene vingers kunnen zondag 10 maart terecht bij het Voorbeeldtui- nencomplex aan de Harreweg 19 (boerderijtje De Raat). Er is dan een dialezing, verzorgd door Mevrouw C.W. Jansen van Na- tuurontwikkeling Gemeentewer- ken. De thema-middag begint om 13.30 uur en staat in het teken van 'Maak uw tuin natuurlijker'. SCHIEDAM - Enkele plaatsen zijn er nog vrij voor de ukkengym in Kluphuis Oost. Dit is een groep voor peuters tussen de twee en vier jaar met een van de ouders. De na- druk ligt op het spelen van de kin- deren samen met de ouders. De be- geleidster laat zien welk bewe- gingsspei er mogelijk is voor bin- nen en buiten. Ukkengym wordt gegeven op woensdagmorgen van 10.15-11.15 uur en kostfl.18.- per blok van zes lessen. Opgeven kan bij het kluphuis aan de Galileistraat 86, tel. 4735435. SCHIEDAM - De Zakenkring Schiedam zoekt het deze maand weer eens buitenshuis. De leden verzamelen op 11 maart orn 15.00 uur voor restaurant Le Pecheur aan de Nieuwe Haven en wandelen vervolgens naar distilleerderij No- let. Paul Nolet jr. zal hen daar in- wijden in de geheimen van de ver- vaardiging van het Schiedams geestrijk vocht in zijn algemeen- heid en het Nolet-huismerk in het bijzonder. Zakenlieden uitde regio Schiedam zijn. na voorafgaande aanmelding. hartelijk welkom, tel. 4745826. SCHIEDAM - Een cursus stijldan- sen voor beginners gaat woensdag 6 maart van start in het wijk- en ontrnoetingscentrum aan bet Dr. Wibautplein 165. In dertien lessen leren de deelnemers de basistech- nieken van verschillende dansen. De kosten bedragen fl.75,-. De 'les sen worden iedere woensdagavond gegeven van 19.30-20.30 uur. Voor meer informatie kan gebeld worden, tel. 4738671 SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudboek organiseert op maandag 25 maart en op maandag 1 april van 13.30-16.00 uur een paasklaverjastoernooi. Opgeven hiervoor kan van 22 februari tot en met 15 maart bij de receptie van het dienstencentrum aan het Hey- ermansplein. dat elke werkdag van 09.00-12.00 uur is geopend. De kosten voor deelname zijn 11.5,-. SCHIEDAM - Ook dit jaar vinden in Klubhuis Zuid weer de cursus- sen Reanimatie en Levensreddend handelen plaats. De lessen worden verzorgd doorde Stichting Rescue, die staat ingeschreven bij het Rode Kruis. De basiscursus Reanimatie bestaat uit drie avonden: theorie, praktijk en kinderreanimatie. Aan- sluitend kan men een cursus Le vensreddend handelen volgen van nog eens twee avonden. Hierbij gaat bet vooral om primaire Eerste Hulp Bij Ongelukken. Elke cursist (vanaf 16 jaar) ontvangteen uitge- breid lespakket en de cursus wordt afgesloten met een praktische toets. Reanimatie wordt gegeven op woensdag 3, 10 en 17 april van 20.00-22.00 uur. De kosten hier- van zijn fl.37,50. Fl. 60,- betaalt men wanneer Levensreddend han delen erbij wordt gedaan. Informa tie bij Annelies de Groot van het klubhuis, tel. 4267297. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan van de Koninklijke Christelijke Zangers Bond wordt er op vrijdag 8 maart een concert gegeven in de Grote Kerk door vier mannenkoren. In totaal zoin 400 zangers. Meewer- kende koren zijn: De Gouwestern uit Waddinxveen, Hillegersbergs Christelijk Mannenkoor, Prins Alexander Mannenkoor en Chris telijk Streek- en Mannenkoor N.W. Veluwe uit Nijkerk. Alle ko ren komen onder leiding te staan van de koordirigenten Arjan Breukhoven en Martin Mans. Het concert begint out 20.00 uur. Kaar- ten ter waarde van fi. 12,50 zijn verkrijgbaar 'bij de koorleden en aan de kerk. „Stelt u zich eens voor", sprak voorzitter H. van Wieren de wet houder toe in het nieuwe kantoor aan de Laan van Bol'Es. „U bent noodgedwongen gevlucht uit Schiedam. De stad waar u een man van status was. U gaat op zoek naar veiligheid in een totaal onbekende cultuur. Blindelings moet u zich toevertrouwen aan vreemde mensen, die zeggen het beste met u voor te hebben." Om het inbeeldingsvermogen van de wethouder een handje te helpen, pakte Van Wieren er maar direkt een blinddoek bij. Een Somali sche stadgenote, die deze middag eveneens als ere-gast gold, werd gevraagd deze bij de enigszins verbaasde wethouder voor te doen. Wat volgde was een rond- leiding door het pand dat hij zelf, na lang struinen, had gevonden. Het 'inburgeringsproject' werd overigens met goed gevolg afge sloten. Uitpuffend naast een ton vis, stond Wiegman de benoe- ming Hollandse Nieuwe' te wachten. In Schiedam kwamen het afgelo pen jaar ongeveer vierhonderd Wethouder Wiegman (achtergrond) in het nieuwe onderkomen van Vluchtelingenwerk Schiedam. vluchtelingen aan, die eveneens voor een dergelijke titel in aan- merking hoopten te komen. Een deel daarvan valt onder de asiel- regeling, een ander deel wordt gevormd door de zogenaamde er- kende vluchtelingen. Zij zijn in het bezit van een voorlopige ver- blijfsvergunning, die hen om uit- eenlopende redenen is verstrekt. Wat deze vluchtelingen met elkaar verbindt, is dat zij in niets overeenkomen met de traditione- le nieuwkomers: de groep met Mediterane achtergrond uit Tur kije en Marokko. „In de regel gaat het om mensen die hoger zijn opgeleid, een grotere culture- le verscheidenheid hebben, vaak politiek bewust zijn en misschien juist hierom wel hebben moeten vluchten", verduidelijkt Van Wieren. ..Wanneer zij hier ko men, op zoek naar veiligheid, zijn zij vaak nog bezig met het ver- werken van het verleden. Dat maakt het allemaal erg complex. Het is noodzakelijk dat zij hulp krijgen, in de eerste plaats van ons." De S.V.W.S. wil die hulp ook graag geven en het liefst zo goed mogelijk. Ook de gemeente lijkt van de noodzaak van de stichting te zijn doordrongen. Wiegman verklaarde dat hij het bevorderen van de zelfwerk- zaamheid van asielzoekers als een van de taken van zijn ge meente zag. „Dat betekent dat er op veel terreinen moet worden sa- mengewerkt. Onder meer door huisvesting, educatie en arbeids- bemiddeling. Het draagvlak wordt echter gevormd door de mensen die zich als vrijwilliger voor deze groep willen inzetten. En wat dat betreft heeft de stich ting geen klagen." Toch deed de wethouder nog een aantal toezeg- gingen, waardoor het werk van de stichting in de toekomst nog soe- peler zal kunnen verlopen. Het Project Inburgering Nieuwko mers (PIN) zal naar alle waar- schijnlijk in augustus van dit jaar worden uitgebreid met vluchte lingen. Algemeen bekend is dat het stagnerende integratiebeleid en de lange wachtlijsten bij on- dertneer taalonderwijs een van de knelpunten zijn in het inburgers- beleid. Voor Van Wieren stond in 1994 al vast dat PIN ook de aan- gewezen weg voor vluchtelingen zou zijn om in te burgeren in de Nederlandse maatschappij. „Hoewel er verschtllen zijn in de ze doe 1 groep en die waar het pro ject oorspronkeltjk voor is ont- wikkeld, lijkt het mij verrewegde beste methdde. Waar het om draait is het inburgeren. Waarom zou je dan voor deze groep een ander project op gaan starten wanneer PIN zijn waarde al meerdere malen heeft bewezen. Er is landelijk veel mee geexperi- menteerd. Daarom kan het vol- gens ons vrij gemakkelijk worden aangepast aan de inburgering van vluchtelingen", aldus de voorzit ter. Als klap op de vuurpijl stelde Wiegman de stichting een uitbrei- ding van het aantal formatie-uren in het verschiet. Een pracht van een openingskado, vond hij zelf. Een kleinigheid is dat het plan de ze week nog moet worden goed- gekeurd door de Schiedamse raad. Maar daarover had de be- dreven 'lintjesknipper' geen en kele twijfel. SCHIEDAM - Geld voor het her- stel van de uitgebrande Walvisch blijft binnenstromen op giro 426.59.34 van stichting De Schiedamse Molens. Van zomaar bezorgde stadgenoten, die zelfs geen donateur zijn, maar ook van ondernemers die zich op de een of andere manier betrokken voelen bij het Schiedamse erfgoed. Een van hen is Hans van Heelsber- gen, direkteur van Hans Textiel en eigenaar van Favoriet Supersport. Woensdag 28 februari overhandig- de hij in alle vroegte een cheque ter waarde van 25.000 gulden aan burgemeester R. Scheeres, ook wel bekend als voorzitter van de Mo- lenstichting. Helemaal onverwacht kwam de enorme gift van de textielgigant niet, Tussen 1974 en 1985 is het hoofdkantoor van Hans Textiel in Schiedam gevestigd geweest. Daarnaast bepaalde zijn pand aan de Koemarkt 25 jaar lang het beeld op de plaats waar vroeger molen De Meyboom stond. Sinds een half jaar is de Hans Textiel-vestiging te vinden in de Nieuwe Passage. Hoewel het hoofdkantoor een aan tal jaren geleden werd verplaatst naar Ridderkerk. heeft Van Heels- bergen altijd nauwe banden onder- houden met 'zijn' stad. De aktie heeft nog veel meer ondernemers flink in de beurs doen tasten. On der de meest opmerkelijke wapen- feiten bevindt zich de toezegging van Thorn. H. van der Boon de vernieuwde molen gratis van mo- lenzeilen te voorzien. Bouw- en aannemingsbedrijf Ostade B.V. en A.A.H. Alligator schonken respec- tievelijk 3500 en 2500 gulden. Opteilen van het geld dat op het speciale gironummer is binnenge- komen, levert een uitkomst op van boven de 4000 gulden. De opbrengst van de loterij die in De Gorzen werd gehouden en die van de boekenverkoop zijn bij de stichting nog niet bekend. Hans van Heelsbergen overhandigt de gift van f1.25.000,-aan burgemeester Scheeres. Ifssebwoivlsdtiam 175 Rdim tel. 614 - 2842110 MX) gratis parkeerpiaatsen Litmenkast 'Alex 2" in zwart met beuken (200 x 145 x 00 cm d) 439T- 348.- mm. Linnenkast 'Alex' in zwart met beuiken (175 x 97 x 50 cm d)t99#-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3