POLITIE RAPPORT Restaurant Le Pecheur viert 5-jarig jubileum Milieugroepen verwachten krachtig optreden Schiedam tegen Rijksweg 19 Programma Jeugdland m&v& MaasposT Hargahoeve krijgt auto van donateurs Bridgers vieren 50-jarig bestaan Wijnkistals nestkastje FM 106.7 en kabel 96.1 Ingang Stadskantoor verplaatst BBSfflMiaa Benzinedouche Brand Abri Straatroof Aanrijding met letsel Sport verbroedert? Tasjesroof Inbraak in container. L MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Woninginbraak bij oude vrouw Snelheidscontrole Matlingeweg Poging doodslag Man met vuurwapen aangehouden Vrouw van tas beroofd Inbreker bekent meer Winkeldiefstallen SCHIEDAM - Het enige en onweerlegbare bewijs dat de club vijftig jaar bestaat is een kladje uit 1946. Te lezen valt dat bridgeclub De Gusto in het bijzijn van twaalf leden zojuist is opge- richt in cafe-restaurant De Amstelbron. Voor het overi- ge kunnen de huidige leden slechts putten uit oude bron- nen, daar veel verloren is gegaan. Ook de scheeps- werf, waar de club ooit deel van uitmaakte, is niet meer. Toch leeft de historie van De Gusto voort in de huidi ge generatie bridgers. Het afgelopen weekeind werd het jubileum dan ook uit- bundig gevierd nabij de plek waar het ooit allemaal be- gon. mm* t f f i** I *-*£ .r:f?i..;..p». i«» aft8 'I t t tTTT t it* 1* *zzttiZk* Woensdag 6 maart 1996 SCHIEDAM - Na een melding dat er een auto stond te 'lekken' in het Centrum van Schiedam werd een onderzoek ingesteld en bleek dat er on- der de auto benzine uitstroomde. De brandweer heeft de benzinetank ver- der leeg gepompt en de verontreinigingen verwijderd. Volgens de 26-jari- ge eigenaresse A.V. uit Rotterdam was zij over een stoeprand gereden waarbij de schade moet zijn ontstaan. K m |jj^V| i»r#. ~i >7 it SCHIEDAM - Op 2 maart, in de vroege ochtenduren werd door omwo- nenden gezien dat er rook onder de voordeur van een woning vandaan kwam. Nadat de voordeur was geforceerd kon het vuur worden gedoofd. De brandweer verrichtte nablussingswerkzaamheden. Het brandje woed- de in de hal. Een onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld. SCHIEDAM - Op 2 maart werd een abri vernield in de omgeving van het Bachplein. De dader kon op aanwijzing van omstanders worden aange- houden op het Bachplein. Het betrof de 28-jarige M.M.S. uit Brielle. Een andere abri, die op de Churchillweg, werd door een groep van 7 jon- gens uit Rotterdam in de leeftijd van 10 tot 13 jaar met stenen vernield. Zij vluchtten met de tram maar dat mocht niet baten. Allen werden naar het buro gebracht. Pvb wordt opgemaakt. SCHIEDAM - De 51 -jarige Schiedamse G.M.F.D. werd op 2 maart in het Centrum van Schiedam door een groep jeugd onder de voet gelopen. Hier- >u bij werd haar handtas met inhoud weggenomen. Een onderzoek wordt in- 4 gesteld. JV i SCHIEDAM - Op de Broersvest vond op zaterdagavond 2 maart een aan rijding plaats tussen de 17-jarige bromfietser T.J.K. en de 19-jarige auto- mobilist R.V. De bromfietser, die vermoedelijk onvoorzichtig de weg overstak, is naar het Schielandziekenhuis gebracht waar bleek dat hij een hersenschudding en een gebroken enkel had. SCHIEDAM - Bij een wedstrijd afgelopen zondag in Schiedam-Noord liepen de gemoederen zo hoog op dat de scheidsrechter mishandeld werd. Er werd aangifte gedaan. SCHIEDAM - Maandagmiddag 4 maart werd een inwoonster van Schiedam op het Bachplein van haar tas beroofd. De dader was een blanke man van ong. 18 jaar oud, met een verzorgd uiterlijk. De man had donker haar met slagen en was gekleed in een licht jack. De man ging er, nadat hij de tas van de schouder van het slachtoffer had gerukt, op een fiets van- door. SCHIEDAM - Afgelopen weekend werd er ingebroken in een container op een bouwplaats aan de van Hogendorpstraat. Uit de container werd een hoeveelheid gereedschap gestolen. SCHIEDAM - Vakantie is leuk, maar wanneer je je na een paar da- gen ntks doen gaat vervelen is bet leuke er snel af. Jeugdland Schiedam zorgt er echter voor dat geen enkel kind zich tijdens deze voorjaarsvakantie hoeft te vervelen. De afgelopen dagen kon er op verschtllende punten in de stad al volop worden geknutseld en ge- speeld, Kinderen die deze kans hebben gemist, hebben nog twee da gen de tijd om de schade in te halen. Kaarten voor de voorsteliing zijn een kwartier voor aanvang aan de zaal te verkrijgen. Donderdag 7 maart 14.00 uur. Dr. Wibautpiein: kreativiteit (gratis) 14.15 uur, Warmoezenierstraat: spelcircuit (gratis) Vrijdag 8 maart 14.00 uur, gebouw De Rank Schiedamse weg: Limburgs Jeugdto- neel met 'Hans en Grietje' (fl.l,-) SCHIEDAM - Redder in financie- le nood. Dat was het stempel dat Stichting Vrienden van de Harga hoeve bij de oprichting meteen kreeg opgeplakt. En daar was niets teveel mee gezegd. De Hargahoe ve, het, Schiedamse dierenopvang- tehuis en -pension aan de Sport- l«t#?sverkeerde destijds in ernstige ■e moeilijkheden. Zozeer it een faillissement onaf- wendbaar leek. De oprichting van de stichting, op 3 maart precies tien jaar geleden, kwam als een ge- Schenk uit de hemel. Nog altijd is het geld dat de leden van de stich ting bij elkaar brengen, een welko- me aanvulling op het Harga-bud- get. De viering van 'tien jaar vrien den' vroeg echter om iets extra's, vond de stichting. Vandaar dat er ginnenkort een splinternieuwe au to wordt overhandigd aan de Har gahoeve voor het vervoer van die- Bij.springen in de eerste nood is er voor de stichting allang niet meer fit Door de enorme groei van het Itntal donateurs kunnen de laatste ren ook wat grotere objecten jkorden gefinancierd. In 1989 \verd bijvoorbeeld bijgedragen aan de bouw van een cattery. Twee jhar later werden, met veel finan- ijiele hulp van de stichting, de hon- denquarantaine en -speelplaats op- gehoogd. In 1994 kon er tenslotte ^en begin worden gemaakt met de neservering van bedragen die het jlibileumvan 1996 extra glanszou- cjen kunnen geven. Dat dat gelukt is, blijkt uit de aanschaf van de au- tb. Geld hiervoor werd bijeenge- t|racht met de jaarlijkse donatie Man vijftien gulden door de ruim ilegenhonderd vrienden. Mooi meegenomen was dat dealer Dorzo uit Vlaardingen een zeer 'diervriendelijke' prijs berekende. Zwerfkatten en -honden en bij voorbeeld zieke dieren zullen dankzij de stichting voortaan op de meest efficiente en comfortabele Mjze worden vervoerd naar de dierenarts en weer terug. De offi- cjiele overhandiging van de auto is gepland voor zaterdag 13 april. ^ie ook donateur wil warden voor viijftien gulden per jaar kan bellen ijiet de heer Vaz Dias, tel. 4711295 (if met de heer Van Huizen, tel. 4710101. Opgeven bij de Harga- ijoeve kan ook: tel. 4714151. Lange adem noodzakelijk bij spel dat nooit verveelt Maandag 18-20 Muzikale Massa ge, Aad Ouweneel en Arie van Wingerden. 20-21 Tracks, Ed van Dommelen. 21-22 Hitmixer, Peter Voorburg. Dinsdag 18-19 Non Stop. 19-20 Rondje Middellandse Zee, Asher Omissie. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Woensdag 18-19 De tachtiger ja- ren, Patrick Koster. 19-20 Beesten- boel, Irma Bolijn. 20-21 Country tijd, Daan Zonnenveld. 21-22 Tijd genoeg, Jan Willem de Boer. Donderdag 18-19 Warming up, Daan Zonneveld. 19-21 Jazz Me lodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove garden, Menno Sprong en Rick Rietveld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den Berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil lem de Boer. 12-17 Zaterdagmid- dagexpres, Lennard de Bles en Rob v.d. Heiden. 17-18 Sport en tip 10, Patrick de Boer en Henk Groenewegen. 18-20 Top 25, Paul de Jongh. 20-22 Rustpuntjes met wisselende presentatie. Zondag 9-10 Het koude zeil, Ron v.d. Ende. 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 Nationaal Produkt, Ed van Dom melen. 14-16 Infotainment, Mari na Steijn. 16-18 Sport. Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Mar- cello Stewart. 19-20 Koers, Koers- team. 20-22 De Klassieken, Cees van Giezen. REGIO - Als het aan de Vogelbe- scherming Nederland en Albert Heijn ligt, kunnen duizenden kool- en pimpelmezen binnenkort hun intrek nemen in zo'n 30.000 nieu- we nestkasten. De nestkastjes zijn sinds maandag voor fl. 19,95 te koop bij de supermarktketen en doen in eerste instantie dienst als wijnkist. Een gulden van het be- drag gaat naar de Vogelbescher- ming Nederland. In de groene kist, voonzien van een puntdak, vindt de koper naast een fles Zuidafrikaanse wijn. informa- tie over het ophangen en onder- houden van de nestkast. De nest kasten zijn met name geschikt voor vogels die van nature nestelen in holen en gaten van oude bomen. Deze bomen zijn echter steeds minder te vinden in het Nederland- se landschap. Het nestkastje, dat is goedgekeurd door de Vogelber- scherming Nederland, vervangt deze natuurlijke broedplaats. Bij het pakket is ook informatie ge- voegd over het werk van de Vogel- bescherming. Tevens zit er een antwoordkaart bij, waarmee de ko per zich kan aanmelden als lid. SCHIEDAM - Een 76-jarige bewoonster uit de Valeriusstraat is donder- dagochtend 29 februari vroeg, tussen drie en zeven uur, het slachtoffer ge- worden van een inbraak in haar woning. Men heeft uit haar woning geld, enkele waardevolle papieren en een bankpasje meegenomen. Direct na de inbraak is met het pasje ongeveer 1000 gulden opgenomen. De bejaarde vrouw, nog ontdaan van de inbraak, heeft diverse adviezen gekregen met betrekking tot preventie. De politie van het district Schiedam stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Op de Matlingeweg is donderdagochtend 29 februari tus sen ongeveer half tien en twaalf uur een snelheidscontrole gehouden. In totaal werden 1450 voertuigen gecontroleerd, waarvan er 44 harder reden dan de toegestane 70 km/u. De hoogst gemeten snelheid was 91 km/u. SCHIEDAM - Een 31-jarige Schiedammers is aangehouden wegens ver- nieling en poging doodslag. De verdachte kreeg onenigheid met de vader van z'n ex-vriendin, nadat hij de ruit van haar woning kapot had geslagen. Vervolgens stapte hij in een personenauto en probeerde twee keer met ho- ge snelheid op de vader in te rijden. Zijn dochter moest hem wegtrekken om een aanrijding te voorkomen. De politie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - De politie heeft donderdagavond 29 februari in de Passage een 19-jarige Schiedammer aangehouden wegens het in bezit hebben van een vuurwapen. De politie kwam het wapen op het spoor, nadat de ver dachte door twee andere jongeren in de passage in elkaar werd geslagen. Overigens heeft hij daardoor geen verwondingen opgelopen. De aanlei- ding van de vechtpartij is nog onduidelijk. De verdachte ging voor nader onderzoek naar het bureau. SCHIEDAM - Een 40-jarige Schiedamse is donderdagavond 29 februari op de Parkweg beroofd van haar tas. De vrouw had de tas in de fietsmand gelegd, terwijl ze ging fietsen. Opeens kwam een voor haar onbekende man naast haar fietsen, die de tas met enige geweld meenam. Vervolgens fjetste hij weg in de richting van de Mgr. Nolenslaan. Een getuige die alles heeft zien gebeuren, is nog achter de verdachte aan- gefietst, maar kon hem niet meer inhalen. Wei zag hij dat de berover een portefeuille verloor die uit de gestolen tas viel. De portefeuille is aan het slachtoffer teruggegeven. Een onderzoek is opgestart. SCHIEDAM - Op 28 februari 1996 werd samen met Je bedrijfsbeveili- ging op het industrieterrein Noordwest een inbreker op heterdaad aange houden. Het betrof de 29-jarige Rotterdammer B.A.S.H J. Tijdens het on derzoek bekende hij nog 9 inbraken. Hij is op 29 februari 1996 voorgeleid bij de officier van justitie. SCHIEDAM - Op 29 februari werd de 35-jarige Rotterdamse A.I.C.F.R. aangehouden bij diefstal uit een modewinkel in de Nieuwe Passage. Op I maart werd de 43-jarige Rotterdammer R.R. aangehouden in de Nieuwe Passage toen hij T-shirts probeerde weg te nemen. Na zijn aan- houding bleek dat hij nog meer gestolen goederen bij zich had. In totaal had hij 4 winkels met een bezoek vereerd. Eveneens op 1 maart werden door winkelpersoneel op het Nieuwland- plein 2 vrouwen betrapt bij het plegen van winkeldiefstal. Zij wisten te ontkomen. Een onderzoek wordt ingesteld. Het kladje, dat de akte van op richting voorstelt, wordt gekoes- terd door de bridgers. Penning- meester Kloos heeft het zelfs in laten lijsten en het een plekje aan de muur van zijn huiskamer gege- ven. Niemand kan hem nog iets vertellen over deze, vooral voor zijn club, historische gelegen- heid. ,,De mannen die er bij aan- wezig zijn geweest, zijn bijna al lemaal overleden. Een van de weinigen die ons nog iets over de beginperiode kan vertellen is het echtpaar Hendriks, die de tachtig al zijn gepasseerd, maar nog altijd meespelen", legt Kloos uit. Tij dens de jubileumsreceptie werd het echtpaar dan ook flink in het zonnetje gezet. Zelf is Kloos nooit verbonden geweest aan de voormalige Schiedamse scheeps- werf. En ook voorzitter Dekker is er ooit alleen maar via zijn vader ingerold. Dat zal in de begintijd van de club wel even anders zijn geweest. Het bridgen gold als een onderdeel van de personeelsver- eniging en om lid te worden moest men werknemer zijn van de scheepswerf, weet Dekker te vertellen. „Er was een sleutel die er voor zorgde dat zestig procent Het echtpaar KLoos (links) en voorzitter Dekker. van de leden personeelsleden wa- ren en ten hoogste veertig procent van buiten kwam. Het spreekt voor zich dat met het verdwijnen. van De Gusto als werf, er het een en andere veranderde. Het enige dat ons nu nog met vroeger ver- bindt is de plaats waar wij het spel spelen; een voormalig jeugd- honk tegenover het oude kantoor van De Gusto." Die plaats brengt volgens de twee bestuursleden een belangrijk na- deel met zich mee: de ruimte ligt in een uithoek en is slecht met het openbaar vervoer te bereiken. Toch is de opkomst nog altijd zeer trouw. Iedereen lijkt er van doordrongen te zijn dat als dit niet het geval zou zijn, de club de deu- ren wel kan sluiten. Alleen met een even aantal paren kunnen de lijnen worden uitgezet voor een avondje bridge. Op een gemid- delde dinsdagavond speelt men vier spelletjes bridge met telkens wisselende partners. Hoewel de gezelligheid hoog in het vaandel staat, tracht men wel zoveel mo- gelijk rekening te houden met een verdeling in sterk en zwak. „Dat is in ieders belang", verduidelijkt de penningmeester. „Want het is natuurlijk niet leuk elke avond te worden afgedroogd. Al gaat dat niet altijd op hoor. Ook als je denkt dat je het spel redelijk on der de knie hebt, kun je nog voor schut worden gezet. Dat is het leuke en intrigererende van bridge: het is een spel waar je je gedachten bij moet houden. Het verveelt nooit." Kloos maakt duidelijk dat het wel wat jaartjes duurt voor een beginner het spel enigszins door begint te krijgen. Voorzichtigheid is volgens hem dan ook geboden bij het opleiden van grote groepen enthousiastel- ingen. „Vorig jaar nog heb ik er persoonlijk zes opgeleid, waar van er vier zijn gebleven. Meer zou in het nadeel van de vereni- ging werken, denk ik. Je loopt dan de kans een kneuzenclub te worden, terwijl we juist streven naar het behoud van een zeker ni- vo. Nieuwkomers zijn natuurlijk altijd welkom, maar we zijn juist ook op zoek naar de al wat gevor- derde bridgers om onze gelederen te komen versterken." Dat betekent overigens niet dat De Gusto beginners anders be- handelt dan gevorderden. Tijdens de kerst- en einddrive zijn er identieke prijzen te winnen door het eerste en laatste koppel van een poule. „Iedereen betaalt im- mers dezelfde contributie en doet evenzeer zijn best", klinkt het eensgezind. Een troost is boven- dien dat er door iedereen fouten worden gemaakt, zelfs door Ne- derlands kampioenen. „Hoe meer conventies je toe gaat passen, hoe complexer het spel wordt. Als je teveel afwijkt van het basispro- gramma, zie je op den duur door de bomen het bos niet meer en ga je onherroepelijk af. Maar ken je het eenmaal, dan is bridgen echt een lust voor het leven." hier niet een heel speciaal wijntje bij wist aan te bevelen. Dat heeft men nu al vijf jaar lang zeven da gen per week kunnen ondervinden. Speciaal voor de trouwe gasten, maar ook voor de weinigen die Le Pecheur voor het eerste willen aan- doen, heeft de chef-kok een spe ciaal jubileum-menu samenge- steld. Dit zal de hele maand maart voor het speciale tarief van fl.55,55 p.p. te verkrijgen zijn. Lansbergen heeft er alvast een heerlijke, eveneens vijf jaar oude, wijn bij uitgezocht. Le Pecheur is gevestigd aan de Nieuwe Haven 97 en is zeven da gen per week geopend. Reserveren kan op nummer: 473.33.41. SCHIEDAM - In verband met de sloop van de entreeluifel van het Stadskantoor is met ingang van maandag 4 maart de ingang ver plaatst naar de zijkant van het ge bouw. De loopsluis naar de nieuwe entree is hellend, waardoor gehan- dicapten moeite kunnen hebben met het binnenkomen. Geadvi- seerd wordt het bezoek van te vo- ren aan te kondigen (tel. 246 55 55), zodat er geholpen kan worden bij het betreden van het Stadskan toor. SCHIEDAM - Maar liefst vijf ver- schillende Schiedamse milieugroe- peringen hebben het college van burgemeester en wethouders ge- vraagd 'nee' te zeggen tegen de komst van Rijksweg 19 oftewel de A4. De organisaties, waaronder Milieubederf. maken zich sterk te gen de komst van deze snelweg in verband met het zogenaamde MER-rapport, dat binnenkort ver- schijnt. MER staat voor Milieu-Ef- fect-Rapportage en beschrijft de gevolgen voor milieu en volksge- zondheid van de aanleg van de Rijksweg 19, die dicht langs de steden Schiedam en Vlaardingen zal komen te liggen. De groeperingen vinden dat het college van B W een krachtig standpunt tegen de rijksweg moet innemen, als blijkt dat dit rapport negatief uitvalt. Want dat het rap port zich negatief zal uitleten over de A4 staat, volgens de organisa ties, als een paal boven water. Vol gens hen brengt een toename van het autoverkeer tevens een toena me van de verzuring, de smog en het broeikaseffect met zich mee. Daarnaast vinden zij dat veel men- sen in Schiedam bloot worden ge steld aan luchtverontreininging, waardoor zij een verhoogd risico lopen op beschadiging aan de luchtwegen en aan de longen. Ge noeg reden voor Milieudefensie en consorten om het college van B W schriftelijk een aantal vragen te stellen. Zo zijn de groeperingen benieuwd naar de stappen die het college zal nemen als het MER- rapport verschijnt. Zal het rapport wel bestudeerd worden en zo ja, wordt er commentaar geleverd? Ook willen zij weten of de inwo- ners van Schiedam kunnen reke- nen op een krachtig protest van de gemeentelijke politiek tegen Rijks weg 19. Tenslotte vragen de groe pen of de gemeente het milieu- platform op de hoogte wil houden over ontwikkelingen betreffende de snelweg. In het verleden hebben de natuur- en milieugroepen altijd een trouwe medestander in de ge meente Schiedam gevonden in de strijd voor het leefbaar houden van de stad. Burgemeester en wethouders heb ben vroeger dan ook altijd zeer fel geprotesteerd tegen de aanleg van Rijksweg 19. Milieudefensie en VTM zeiden eerder al geschokt te zijn door de manier waarmee de Kamer van Koophandel, de Stads- regio Rotterdam en de provincie Zuid-Holland het pleidooi voor een versnelde aanleg van Rijksweg 19 in het nieuws hebben gebracht. Beide organisaties vinden dat de weg door genoemde instanties wordt gepresenteerd als een vol- dongen feit, terwijl niets minder waar is. In het MER-rapport zal de aanleg van de snelweg als slechtste alternatief naar voren komen, al- thans volgens Milieudefensie en VTM. Als aanwijzingen hiervoor noemen zij het feit dat bestuurders in andere Europese agglomeraties, zoals Parijs, juist maatregelen ne men tot het terugdringen van het autoverkeer. Dit in verband met de luchtverontreiniging en de schade- lijke gevolgen daarvan voor de volksgezondheid. Hierdoor zou ook de Nederlandse overheid te- rughoudender zijn ten opzichte van Rijksweg 19. Internationaal komt er immers ook steeds meer weerstand tegen de komst van we- gen in gebieden met een land- schappelijk karakter. Daarom heb ben de twee milieugroepen samen met NIVON, ENFB en KNNV er bij de gemeenten Schiedam en ook Vlaardingen op aan gedrongen om het MER te lezen. Bovendien hebben Milieudefensie en de Vereniging Tegen Milieube derf besloten de verdere ontwikke- ling rond de MER-procedure met arendsogen te volgen en individu- ele burgers een stem te geven door het informeel milieu-overleg (IMO) open te stellen voor anderen dan organisaties. SCHIEDAM - Precies vijf jaar ge- leden verruilden gastheer Edwin Lansbergen en chef-kok Rudo van Leeuwaarden de intieme ruimte van hun 'Kleine Visser' voor een veel groter restaurant aan de Nieu we Haven. Het begrip 'Le Pe cheur' was geboren. Ruim 98 pro- cent van de vaste gasten besloot met hen mee te gaan. Plus ontelba- re andere Schiedammers en daar- mee was de vraag of Le Pecheur wel aan zou slaan, meteen beant- woord. Lansbergen en Van Leeuwaarden kunnen, terugkij- kend, niet anders coocluderen dan dat de grote stap ook een goede is geweest. Enige aanpassing vergde het desalniettemin wel. Le Pecheur biedt plaats aan zestig gasten, de helft meer dan de Kleine Visser. Daarnaast beschikt het pand aan de Nieuwe Haven over twee afzon- derlijke receptieruimtes waar plaats is voor tien tot tachtig gas ten. Ook kreeg men er nog eens een prachtige tuin bij, waar het vooral's zomers goed toeven is. Al snel voelden de twee partners zich letterlijk en figuurlijk als een vis in het water. Maar ook de klant gaf keer op keer te kennen zich thuis te voelen in het sfeervolle restaurant. Temeer, daar hij altijd het laatste woord krijgt bij de samenstelling van zijn menu. „Onze menukaart moet worden gezien als een sug- gestie", legt Lansbergen uit. ,,Men Gastheer Edwin Lansbergen van Le Pecheur. eet hier in een vrije sfeer, vooral niet te stijf, en dat houdt ook in dat er goed geluisterd wordt naar de kiant. Heeft hij speciale wensen of aanvullende suggesties op de kaart, dan is daar altijd plaats voor." Toch lijkt het moeilijk voor te stellen dat er op de kaart en het schoolbord met speciale gerechten niets van iemands gading bijzit. Vis, vlees en gerechten van het sei- zoen, die Van Leeuwaarden spe ciaal voor zijn klanten wist te be- machtigen bij de versgroothandels, zijn slechts een greep uit het totale assortiment. En Lansbergen zou zijn naam van perfecte gastheer niet waarmaken, als hij de klant

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9