Nieuw vakantieschip Rode Kruis legt aan in Rotterdamse Parkhaven s f Fotografen MaasstaD rijden veiliger 'Tango Nocturno' door Che Tango te Bleiswijk Mathilde Santing met 'Choosy Beggar' in Luxor c Saunafaciliteiten: Beautyfaciliteiten: Kooilaan I, 2665 KR Bleiswijk Centre de Vitalife 010-5213998 010-5296053 010-5296054 _J MaasstaD Eerste vaartochten beginnen nog deze maand 5;. S 'KlinktGoed!' Poppenspel in 'Momenten' Alcoholcontroles 2binnensouna's 2 buitensauna's Tropische tuin Neve I tu in Dompelbaden Infraroodsauna Scrubruimte Bar/restaurant Massages On tspanningstrainingen Schoonheidsbehandelingen Caldarium Steampool Turks stoombad Voetenbaden Whirlpools Eucalyptusbad Zwembad MerkAnnemarie Borlind Cardio-fitness ROTTERDAM - Het Neder- landse Rode Kruis heeft een nieuw vakantieschip: het mo- torschip J. Henry Dunant III. Afgelopen maandag deed het schip, in het kader van een promotietocht door Neder land, ook Rotterdam aan. Schepen van het Gemeente- lijk Havenbedrijf begeleid- den de Henry Dunant III met waterfonteinen naar de Parkhaven. Op de wal ston- den zo'n honderd schoolkin- deren om het schip welkom te heten. De intocht van de J. Henry Dunant III ging verder met vele, soms spectaculaire activiteiten gepaard. Zorg Voor meer informatie Woensdag 13 maart 1996 CX9.56 ROTTERDAM - De Rotterdamse Kunststichting organiseert op 16 maart voor de achtste keer 'Klinkt Goed!'. Ook dit jaar heeft de Kunststichting naast Rotterdamse muziekverenigingen koren en or- kesten uit de regio uitgenodigd. Jongerenkoren, seniorenkoren, ge- mengde koren, kinderkoren, man- nenkoren, vrouwenkoren, accor- deon-orkesten, mondharmonica- ensembles, mandoline-orkesten, harmonie-orkesten, kamer- en symfonie-orkesten, fanfarekorpsen en brassbands laten horen en zien hoe leuk het is zelf muziek te ma- ken. Ruim 75 enthousiaste ama- teur-muziekgezelschappen zingen en spelen voor het publiek, voor elkaar en voor een deskundige jury. Het ochtend-, middag- en avondprogramma vindt plaats in alle zalen van De Doelen en is gra tis toegankelijk. ROTTERDAM - Op de zolder van Fred Delfgaauw staan drie hutkof- fers. In de eerste zitten stapels be- moedigende en lovende recensies, in de tweede glanzen zijn herinne- ringen aan twaalf-en-een-half-jaar optreden, en in de derde popelen oude en nieuwe poppen die weten dat de kist opengaat. Fred Delf gaauw speelt vrijdag 15 en zater- dag 16 maart zijn one-man-show 'Momenten' in de kleine zaal van de Rotterdamse Schouwburg. Op zijn theatrale reis, die begon in 1983 met de Peer Gynt-bewerking 'Wolkenjas', laat Delfgaauw in sa- menspraak met het publiek frag- menten uit onder meer 'De Terug- reis', 'Mozart', de King Lear-be- werking 'Vorst aan de grand' en 'Weg van de waan' (een bewer- king van Shakespeare's 'De Storm') in elkaar overvloeien. Delfgaauw danst in zijn voorstel- lingen heen en weer tussen caba ret, muziek, poppenspel en drama. 'Momenten' begint om 20.30 uur. Kaarten kunnen telefonisch wor- den gereserveerd via nummer 411 81 10. ROTTERDAM - Politiepersoneel hield vrijdagmiddag en -avond op drie lokaties (Verlengde Molen- laan, G.K. van Hogendorpweg en Maasboulevard) alcoholcontroles. In totaal werden ongeveer 950 au- tomobilisten gecontroleerd. Zes automobilisten bleken met teveel alcohol op te rijden. Zij kregen al ien, naast een proces-verbaal, een rijverbod opgelegd. De J. Henry Dunant III begint deze maand al met wekelijkse vaartoch ten door Nederland met chronisch zieke en gehandicapte mensen. Aan boord van het nieuwe vakan tieschip verblijven elke week 68 gasten en 51 vrijwilligers. Daar- naast is er een vaste bemanning van twaalf personen. In totaal zul- len er ruim veertig tochten worden gemaakt. Per jaar kunnen op die manier ongeveer drieduizend bed- legerige mensen van een vaarva- kantie genieten. Als het schip af- meert hebben de gasten de gele- genheid aan land te gaan om bij- voorbeeld te winkelen. In de avonduren wordt meestal een pro- gramma verzorgd door de afdeling van het Rode Kruis in de plaats waar het schip afmeert. In 1953 begon het Rode Kruis met het organiseren van varende va- kanties. Eerder al, in 1948, had de afdeling Dokkum van het Rode Kruis het initiatief genomen voor een vaarvakantie voor zieken. In die eerste jaren na 1953 werd ge- bruik gemaakt van het - gehuurde - binnenvaartschip Kasteel Staver- den om bedlegerige mensen de kans te geven met het Rode Kruis op vakantie te gaan. In 1959 door- kruiste het eerste eigen Rode Kruis-schip de Nederlandse wate- ren. Veertien jaar lang, tot 1973, maakte deze Henry Dunant met in totaal dertigduizend bedlegerige gasten 422 tochten. Het tweede schip van het Nederlandse Rode Kruis werd op 24 januari 1973 door prinses Margriet gedoopt. Dit ItSllliM1 tend tweepersoons hutten met voor elke twee hutten een eigen sanitai- re voorziening. Bovendien .be- schikt het schip over ondermeer een restaurant, een salon en een zonnedek. De gastenhutten zijn al- lemaal voorzien van een televisie, waarop behalve de bekende zen- ders ook de informatie te zien is van de eigen kabelkrant. De J. Henry Dunant III ligt van- daag, woensdag 13 maart, en mor- gen nog in de Parkhaven. Vandaag is het schip open voor publiek van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur en morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Vanavond is er een optreden van een chanti-koor te beluisteren. Met de Euromast is af- gesproken dat alle bezoekers tegen een gereduceerd tarief van acht gulden de spacetower kunnen be- zoeken en zo van bovenaf het schip kunnen bekijken. Voor meer informatie over de va- kantieweken op de J. Henry Du nant kan men zich wenden tot het Rode Kruis in de eigen woon- plaats. Het landelijk bureau van het Rode Kruis kan eveneens informa tie verstrekken. Het adres is Neder- lands Rode Kruis, afdeling Bin- nenlandse Activiteiten, Postbus 28120, 2502 KC Den Haag, tel. 070-384.66.93. Het nieuwe schip van het Rode Kruis ligt morgen, donderdag 14 maart, nog in de Parkhaven. schip voer meer dan twintig jaar door Nederland en maakte afgelo pen december zijn laatste tocht voor het Rode Kruis. Het schip had er toen 874 tochten en 524.000 ki lometer opzitten. Met de voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe vakantie schip werd reeds in oktober 1993 begonnen. Aan de hand van een programma van eisen werd een ontwerp gemaakt, waarin zowel aandacht werd besteed aan de zorg-inhoudelijke als de technisch- nautische aspecten. Begin 1995 was het dan zover en kon men op de scheepswerf van De Hoop Lo- bith met de bouw van het nieuwe schip beginnen. Op 13 april vond de kiellegging plaats en op 15 de cember kon Koningin Beatrix de derde J. Henry Dunant dopen. Het schip kon gebouwd worden dankzij vele giften van Neder- landers, het bedrijfsleven en de plaatselijke Rode Kruis afdelin- gen. De promotietocht door Neder land is ondermeer bedoeld om de ze mensen te bedanken en gelegen- ,heid te bieden het schip te bekij ken. Voor Rotterdam bezocht het schip reeds Arnhem en Amster dam. Het nieuwe vakantieschip is lan- ger, breder en hoger dan zijn voor- ganger. De gasten hebben hierdoor meer bewegingsvrijheid, comfort en recreatieruimte. Ook is het nieu we schip stiller, sneller en voldoet het aan de laatste milieu- en veilig- heidseisen. Het schip heeft uitslui- ROTTERDAM - Vorige maand ging Mathilde Santings program ma 'Choosy Beggar' in premiere. Net terug uit Londen staat ze woensdag 20 en donderdag 22 maart 1996 met deze nieuwe voor- stelling in het Luxor Theater. Mathilde Santing verkiest het zin gen van voornamelijk andermans nummers boven het zelf (laten) schrijven van materiaal. 'Choosy Beggar', de titel van haar nieuwe programma, dekt dan ook goed de lading. Ze noemt zich een bedelaar (beggar) omdat haar repertoire een samenstelling is uit covers van songs. En 'choosy', aangezien zij met die selectie zeer kieskeurig te werk gaat. De songs worden naar eigen interpretatie bewerkt, waar- door het oude materiaal vaak een verrassend 'nieuw jasje' krijgt. Mathilde Santing bevestigt hier- mee keer op keer dat ze geen eigen songs hoeft te schrijven om toch hetgeen over te kunnen brengen dat ze wil. Santing wordt begeleid door The Whole Band bestaande uit Paddy van Rijswijk (bas), Kim Weemhof (slagwerk), Arnold van Dongen (gitaar), Erwin van Ligten (gitaar), Gert Wantenaar (accordeon en keyboards) en Kris Barczewski (cello en piano). Kaarten a fl.35,- voor de eerste rang of fl.30,- voor de tweede wor den verkocht aan de kassa van maandag tot en met zaterdag van 11.00 uur tot 18.00 uur. Mathilde Santing brengt 'Choosy Beggar' (Foto:j.wsteenmeijer). ft V.l.n.r.: Jacco Zanstra, Dick Sluiter, Wim Vleghaar, Willem de Bie, Michelle Muus en Michiel Cleij. ROTTERDAM - MaasstaD-foto- grafen zijn dagelijks onderweg om voor de lezer het wel en wee in de MaasstaD op gevoelig materiaal vast te leggen. Van een echtpaar dat zestig jaar getyrouwd is naar een door Peper te knippen lint; en van een braderie op Zuid naar een koninklijk bezoek aan Vlaardin- gen. Soms rijdend zoals dat rij-in- structeur dat ooit bedoelde, maar vaker laafvliegend om de volgende klus weer op tijd te klaren. Heel wat kilometers leggen de dame en heren van Fotoburo Willem de Bie zo per jaar af. Onlangs kregen zij deskundig on- derricht van de ANWB waarbij de nadruk lag op vakkundig remmen en slippen. Om nog veiliger langs Rijnmonds wegen te Snellen... Marlous Lazal Che Tango. ROTTERDAM - Tango is muziek van de nacht, de stad, verlangen en heimwee. De formatie Che Tango laat op zondag 17 maart in 'Floor op Zondag' om 11.30 uur alle fa- cetten van de tango aan bod ko- men: klassieke tangos en milongas in eigen arrangementen; werk van Astor Piazolla en nieuw Neder- lands tangorepertoire. Marlous Lazal is een van de weini- ge zangeressen in Nederland die zich heeft gespecialiseerd in het zingen van Argentijnse tango. Tij- dens haar langdurige verblijf in Spanje en Latijns-Amerika werkte zij samen met verschillende tango- rnusici en maakte in Buenos Aires opnamen met de bandoneonist Walter Hidalgo. Terug in Neder land richtte ze in 1992 haar ensem ble Che Tango op. Kaarten a fl.7,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Rotterdamse Schouwburg en, op de dag van de voorstelling, in Theatercafe Floor vanaf 10.30 uur. Reserveren via te- lefoonnummer411 81 10. Thermen Sltisium Uniek in Nederland Het meest complete sauna- en beautycentrum Pure, grenzeloze ontspanning in een zee van ruimte

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13