Alex van Delft naar Kalimantan Vrouwenkoor geeft jubileumconcert H P I Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal troih i Vlaardinger doet mee aan Camel Trophy Programma vol oude meesters en meezingers mm Film Popjacht DJ Battle Potboilers BON Tliea^er procjrairLiii& Spanje V Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 13 maart 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Rob Janszen Rob Janszen is begonnen aan een nieuwe fase in zijn carriere. Na veel omzwervingen in het arties- tenvak - poptalent in 1980, win- naar Zilveren Harp, maker van de CD's 'Horizon, 'Koorts in de kou' en 'Ik' - dreigde zijn veelzijdig- heid aan talent hem op te breken. Overigens een luxe-probleem. dat maar weinig artiesten kunnen on- derschrijven. Velen kennen deze doorgewinterde artiest nog als op- richter van de muziek theatergroep Pluche en Plastic. Rob Janszen staat ook solo zijn mannetje. Met 'Hoe is het mogelijk' bestormde hij de Nederlandse Hitparade en oogste succes met het nummer 'Net als een kind', dat dit jaar op- nieuw op de plaat werd gezet door Liesbeth List. Zaterdag 16 maart. Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 15,- Kloosterboer op Solotoer 'Kloosterboer op Solotoer' is een muzikaal programma over de alle- daagse dingen van het leven als de geur van een kopje koffie, de voor- delen van het geautomatiseerde be- talingsverkeer, de herinnering aan de Mobylette en het vrijen in de ca ravan. Eigentijdse humoristische liedjes in een warm bedje van swingende muziek, waarin stijlen van The Ramblers, Django Rein- hardt, Eddy Christiani en Dorus doorklinken. Maar ook wordt de beroemde spaghettiwestern Once Upon a Tme in the West van een nieuwe muzikale interpretatie voorzien. Jan Veldman schreef de teksten. Samen met Rob Elzenga componeerde hij een aanzienlijk deel van de muziek, waarbij stevig wordt geciteerd uit het naoorlogse populaire muziekrepertoire. Arno vd Heyden is cabaretier, en heeft naast 'Kloosterboer' een eigen programma, dat er voor zorgt dat er een hoog gehalte aan grappen aanwezig zal zijn. Zaterdag 23 maart. Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 15,- Toegangskaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het Informatiecen- trum in het stadhuis Maassluis. Te- lefonisch kaarten reserveren: tus- sen 12.00 en 14.00 bij Theater Schuurkerk, tel. 010-591 37 00. Trio Hasjee Show met genodigden Het belooft een typisch Rotter- dams feest te worden in de Teer stoof. Een avond lang zal Trio Hasjee met veel overtuiging en theatrale ophef, een zeer smakelijk mengsel van hartige meezingers, mierzoete smartlappen en warme tranentrekkers serveren. En dit doen ze niet alleen, maar ze nemen een paar typisch Rotterdamse gas- ten met zich mee. Het supergladde saxwerk, diepdragende bas en een optimistisch gitaarspel vormen sa men een pittige show zonder een moment verveling. Deze zoete sa- menzang brengen h^t-publiek tot een hoogtepunt. Volgens onmis- kenbaar Rotterdams recept berei- den zij uit eigen keuken Neder- landstalig repertoire. Vrijdag 15 maart. Theater de Teer stoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl.19,50. De vijfde van Stultiens Baret Stultiens In een rokerig zaaltje van cafe 'Het Zwaantje' in Oirschot wordt Bart Stultiens uit 184 baby's gekozen tot de baby van het jaar 1957. De podiumplaats bevalt hem zo goed dat hij er sinds die dag niet meer van af te krijgen is. Dit zonnige zondagskind, speelt, zingt en kletst het publiek aangenaam door de avond heen. Opgefleurd zal ieder- een twee uur later weer buiten staan en weer kunnen genieten van het leven. Zaterdag 16 maart, Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 19,50. Nootdorp Staatscircus Komt dat zien, komt dat zien! Ein- delijk mogen je ogen groter zijn dan je maag! De lekkerste hapjes aliertijden! Wanneer de tafel is ge- dekt en de muziek begint brengen de clowns van het Nootdorps Staatscircus een heerlijk maaltje. De voorstelling begint met een sprankelend openingshapje. Het thema eten loopt vervolgens als een rode spaghetti-draad door de verschillende acts, terwijl de mees- te clowns zich als garnituur rond de gedekte tafel hebben genesteld. Het diner wordt natuurlijk afgeslo- ten met een toetje dat de gaatjes vult, waarna judie vast en zeker blij en voldaan haar huis zullen gaan. Zaterdag 16 maart, Theater de Teerstoof, 14.00 uur, toegansprijs fl.7,50. Reserveren bij de Schiedamse Theaterkassa: 010-4269563. Openingstijden: van di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 en za. van 12.00 tot 16.00. Ada en Evert Wivineke van Groningen e.a. Bruun Kuijt en Wivineke van Groningen (foto: Pief Weyman De kracht van de herhaling. In het jaar 1203 vindt een ontmoeting plaats tussen twee zielen in de hoe- danigheid van man en vrouw. In vele levens blijven ze elkaar steeds weer tegenkomen, de ene keer als twee vriendinnen, de andere keer als beul/slachtoffer. Een interes- sant onderwerp vertolkt in de di verse situaties. Ook Lysbeth Wel ling speelt mee. Donderdag 14 maart, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.20,-/ kortingspassen fl. 15,-. The Hostage Lamda Satirisch meesterwerk uit En- gelstalige theaterliteratuur. Stuk over gijzeling (actueel) is luchtig van toon. De achttienjarige Engel- se soldaat Leslie wordt door de IRA in gijzeling gehouden. In het louche logement, waarin hij wordt vastgehouden, bevindt zich een bonte verzmeling mensen: kamer- huurders, hoeren, klanten en Les lie's bewakers. Tussen de schilder- achtige types in: de jonge Theresa, pas sinds enkele dagen aangeno- men als dienstmeisje. Liefde ont- luikt tegen de achtergrond van Leslie's onzekere lot. Een En- gelstalige voorstelling met veel zang en dans. Een aanrader voor scholieren. Vrijdag 15 maart, Grote Zaal, 14.00 uur en 20.15 uur, toegangs prijs fl.22,50/kortingspassen fl. 17,50. Voor dejeugd tot 15 jaar: fl. 12,50. Maarten van Roozendaal en Kim Soepnel De Nederlandse Tom Waits. In zijn muzikale theaterwereld schroewit de hitte van de onder- gaande zon. Met piano, sigaret, z'n Zondagse kloffie en een schor ge- kleurde stem, slingert hij zijn blues-doorweekte poezie de zaal in. Terzijde gestaan door de klas- siek geschoolde Kim Soepnel brengt deze winnaar van de 'Wim Sonneveld'Prijs een avondvullend programma met liederen en be- spiegelingen die je wegdringt tot het ochtendgloren. Zaterdag 16 rrlaart, Grote Zaal, 20.15 uur. toegangsprijs fl.20,-/ kortingspassen fl. 15,-. Au Artemis De wereld op zijn kop. Vijf vol- wassenen raken de tijd kwijt en stappen dapper in een griezelig, maar betoverend avontuur. Alsof ze kinderen zijn. Een spannend, geheimzinnig en lachwekkend ver- haal voor iedereen vanaf 8 jaar. Woensdag 20 maart, Harmonie, 14.00 uur, toegangsprijs fl.8,-/kor tingspassen fl.6,50. VLAARDINGEN - Een mooier cadeau kan hij zich niet wensen. Op zijn verjaardag, 1 april, staat Vlaardinger Alex van Delft (25) aan de start van de Camel Trop hy Kalimantan'96. Het begin van een 1850 kilometer lange tocht, dwars door de onherberg- zame regenwouden van Kali mantan (Borneo) heen. Na de laatste selectieronde in Spanje, heeft de internationale jury op 1 maart Van Delft en de Utrechtse Carolien Stelma aangewezen als afvaardiging van het Nederland se team. Achteraf gezien is het allemaal zo snel gegaan, vertelt Van Delft's vriendin Maaike. Vlak voordat ze vorig jaar oktober op vakantie gin- gen, zag Van Delft de aanmel- dingsposters van de Camel Trophy 1996 hangen op het Centraal Sta tion. Hij vulde de bon in, kreeg een uitnodiging en nu na drie selectier- onden is hij samen met Carolien Stelma op het Spaanse landgoed Dehesa El Campillo gekozen voor het Nederlandse team. „Ik vind het vreselijk leuk voor Alex dat hij het heeft gehaald", zegt Maaike nog net voordat Van Delft thuis de kamer binnenloopt. „Ik kon toch wel aan hem merken dat hij voor de laatste selectieronde in Spanje hartstikke zenuwachtig was. Best wel grappig, want Alex is normaal gesproken een koele jongen die niets laat merken." Zijn appartement boven de zaak van zijn vader in de Hoogstraat staat helemaal in het teken van de Camel Trophy 1996. Aan de muur hangt een levensgrote foto van Van Delft, genomen tijdens de se- lectiedagen in Engeland. Voedsel- pakketten die hij in de jungle van Kalimantan zal nuttigen, liggen al- vast in de keuken om te worden uitgeprobeerd. Op de bank ligt een uitvergrote Kalimantan'96 special van Groot Vlaardingen. Maaike: Utrechtse Caroline Stelma en Vlaardinger Alex van Delft vertegenwoordigen Nederland tijdens de komende Camel Trophy. „Van familie en kennissen krijgen we allerlei kranteknipsels thuisge- stuurd, echt heel leuk." Alex van Delft is inmiddels gearri- veerd. Er viel een last van hem af nadat de internationale jury be- kend had gemaakt dat hij en Caro lien Stelma naar Kalimantan zullen afreizen, zo vertelt hij. ,,De zenu- wen gierden bij het afroepen van de namen door m'n keel. Je denkt er dag en nacht aan: ga ik nu wel of niet? Er viel heel wat van me af toen ik mijn naam hoorde." Na tuurlijk, hij vindt het rot voor Jaco Baars en Karin Kornelius, de ande re twee Nederlandse kandidaten, dat zij thuis zullen moeten blijven. Maar je weet gewoon van tevoren dat van de tachtig internationale kandidaten de helft zal afvallen, daar praat je tijdens de selectieda- gen dan ook over. „Ze zitten wel in het reserveteam. Maar dat lijkt me vreselijk. Jaco en Karin krijgen net als Carolien en ik alle inentingen, doen mee aan de voorbereidingen van de tocht en zelfs op de dag van vertrek gaan ze samen met ons mee naar Schiphol, gepakt en wel." Pas als hij en Stelma veilig in het vliegtuig zitten, is het spel voor het reserveteam definitief over en uit. Op het Spaanse landgoed Dehesa El Campillo, niet ver van Sevilla, heeft Van Delft zich tijdens de laatste selectieronde echt niet ver- veeld. Van 25 februari tot 1 maart legde hij samen met 79 andere kandidaten uit twintig landen aller lei fysieke en psychische testen af. Van Delft: ..Olijfbomen, bergen. rivieren: het was er prachtig. Heel wat mooier dan het terrein van de vorige selectieronde in Engeland." Vooral de zes fysieke testen bevie- len hem goed. Oliedrums gevuld met water een trap oprollen, dan naar beneden in het water kieperen en vervolgens door een geul rollen. Jezelf hangend aan een touw in een kabelbaanstoelje over een ravijn trekken. Met z'n vieren een kano van een bergtop naar de rivier be neden slepen. Behoorlijk zwaar, verzekert Van Delft. Tijdens deze laatste test ging Karin Kornelius door haar enkel. „Het Franse team heeft ons toen fantastisch gehol- pen. Dat had ik echt niet van ze verwacht. Fransen zijn toch wel chauvinistisch, vind ik, maar ze aarzelden niet om ons te hulp te schieten. Samen met de Engelsen het tofste team van het stel." Alex van Delft weet na de dagen in Spanje wat het is om met een jeep tot raamhoogte door het water te rijden. Hij heeft al stiekem op te- letekst gekeken naar het weer in Kalimantan. ,,Regen en nog eens regen. Het regenseizoen is acht maanden, dus we zullen heel wat keren water in de cabine krijgen. Maar de wagen kan er prima te gen." Het is voor de eerste keer dat Ne derland een gemengd team afvaar- digt. „Ik vind dat er te veel nadruk op wordt gelegd. Net alsof wij niks kunnen", zegt Maaike. ,.Het is in- derdaad een beetje overtrokken. Ik heb in Spanje gezien dat Carolien Stelma gewoon de beste rijdster is. Ze stond goed haar mannetje", zegt Alex van Delft. 'Vrouwtje', verbetert zijn vriendin. Ze vindt het totaal geen probleem dat Van Delft drie weken lang samen met een vrouw door de jungle trekt. „Welnee, daarvoor vertrouw ik Alex te goed. En zelfs al was hij iets van plan: daarvoor heeft hij toch helemaal geen tijd. Nee hoor, ik maak me echt geen zorgen", lacht ze opgewekt. Het wordt de zwaarste Camel Trophy ooit, zo verwacht de orga- nisatie. De laatste keer dat de Trophy in Kalimantan werd ge houden, moesten helicopters er aan te pas komen om de jeeps over een door regen onbegaanbaar gedeelte van de route heen te transporteren. De start is op 1 april in Balikpapan aan de oostkust, finish 22 april in het aan de westkust gelegen Ponti- anak. Aan de race doen twintig landen mee. Winnaar wordt niet het team dat de route het snelst heeft afgelegd, maar het team dat bij de special tasks en de sportivi- teitscompetitie de meeste punten heeft verdiend. „Wij gaan voor de Team Spirit-Award, ik verwacht dat wij daarin hoog zullen sco ren", aldus Van Delft. JalmarTeunissen SCHIEDAM - Het eerste concert in 1945 zou een krachtmeting worden. Kon het Schiedams Vrouwenkoor een plaats in het bloeiende culturele leven verove- ren, of zou het roemloos ten on- der gaan? Nu, meer dan vijftig jaar later, maakt het koor zich op voor het zoveelste jubileum concert. Een bewijs dat men de meting met succes wist te doorst- aan. Net als toen staan er werken op het programma van diverse oude meesters, wat klassieken, aangevuid met meezingers uit bekende musicals. Tot een jaar geleden telde het koor nog twee dames die bij het prille begin van het Schiedams Vrou wenkoor persoonlijk betrokken zijn geweest. Maar ook in andere jubilarissen lijkt het koor te grossi- eren. Dirigente Ria Borgmeijer weet de dames inmiddels al meer dan 45 jaar op toon te laten zingen. Maar na het concert zal ook zij het noodgdwongen wat rustiger aan gaan doen en de groep verlaten. Een fikse aderlating, beseffen de dames. Maar haar keuze wordt al- om gerespecteerd. Aan sikkeneu- ren heeft de reeds 75-jarige Haagse dirigente echter een broertje dood. „Het seizoen loopt nog wel even, hoor", geeft zij aan. ,,Ze zijn niet zomaar van mij af." Toch is het succes van het koor in belangrijke mate aan de kloeke dirigente toe te schrijven. Feilloos wist zij steeds weer nieuwe muziek te vinden, die Het vrouwenkoor tijdens de repetitie. door de interpretaties die zij er aan gaf, speciaal leek te zijn geschre- ven voor de verschillende vrou- wenstemmen. Een aantal keren lukte het haar nog ook componis- ten tot een dergelijke klus aan te zetten. Henk Badings, Marius Monnikendam en Johanne Borde- wijk-Roepman klommen speciaal voor haar en haar koren in de pen. Bohuslav Martinu vertrouwde zelfs de eerste uitvoering van zijn cantate voor een vrouwenkoor aan Borgmeijer toe. Moeite om leuk en gevarieerd re pertoire te vinden, heeft het de Schiedammers nooit gekost. In koor geeft men toe in al die jaren nog nooit om muziek verlegen te hebben gezeten. Toch wil Borg meijer wel toegeven dat het aanle- ren van liederen aan vrouwen, een uitdaging is. „In een vrouwenkoor kunnen vrouwen vierstemmig zin gen. In tegenstelling tot een ge mengd koor, waar de vrouwen ge- dwongen zijn zich te beperken tot twee stemmen. Daardoor kunnen de mezzo's, die bij een gemengd koor wegvallen, er bij ons uitsprin- gen. Maar ik moet zeggen dat het begeleiden van zo'n vierstemmig vrouwenkoor zeker geen gemak- kelijke opgave is. Het is niet zo dat ze de melodie direkt mee kunnen zingen, als ze hem horen. Daar gaat menige repetitie over heen." Dat die repetities hun vruchten in ruime mate hebben afgeworpen, valt af te lezen aan de goed gevul- de prijzenkast van het koor. Tij dens het Internationale Muziekfes- tival in Llanglollen werd een eer- volle tweede prijs behaald. Het predikaat 'zeer goed' mag het Teusl ■fTeke^i^aef^: pemnis PL A AG Nou.kiou DAS J0£U£L vWaj VIS "LEG Schiedamse koor voeren sinds het meedeed aan het Internationale Koorfestival in Innsbruck. Momentecl wordt er keihard ge- werkt aan weer een spetterend op- treden. Vrijdag 15 maart moeten alle 42 kelen voldoende zijn gesmeerd om het twee uur durende jubileumconcert met goed gevolg af te sluiten. De repetitieavonden zijn de laatste vier maanden daar- om met een uur verlengd. Werken van ondermeer Rheinberger, Stra- tegieren Schubert moeten er vloei- end en zuiver uitkomen als nooit tevoren. Een knipoog naar vroeger wordt gemaakt in de aankleding van de Grote Kerk. Kaarsen zullen namelijk benadrukken dat het koor ooit als een licht na donkere dagen is geboren. De tombola, die vroeger na afloop nog wel eens moest worden gehouden om de on- kosten te dekken, zal gelukkig wel achterwege blijven. De kas is im- mers goed gespekt en de huur van de kerk betaald. Zonder al teveel reserves aan te spreken. Dat is in het begin nog wel eens anders ge weest, vertrouwt voorzitter, N. Breughem, toe. ,,Net na de oorlog had men de kerk gehuurd voor een concert. Helaas moest al het geld vooraf worden betaald en daar was de kas niet op berekend. De pen- ningmeester heeft het geld toen voorgeschoten van haar mans sala- ris. Gelukkig werd de tombola een succes, anders had hij dat geld nooit meer teruggezien." Het jubileumconcert van het Schiedams Vrouwenkoor wordt vrijdag 15 maart gegeven in de Grote of St. Janskerk in Schiedam. De aanvang is 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt fl. 15,-. Kaar ten zijn te reserveren op nummer 4714217 of 4712679. Indien voor- radig kunnen ze ook worden afge- haald bij de kerk aan de Lange Kerkstraat vanaf 19.15 uur. SCHIEDAM - In het Film- huis Schiedam wordt vrjdag 15 maart de film The Sha- wshank Redemption ver- toond. De Amerikaanse film van regisseur Frank Dara- bont met in de hoofdrollen Morgan Freeman en Tim Robbins is een absolute aan rader. Bij aankomst in de Shaws- hank gevangenis sluiten de vaste bewoners wedden- schappen af over de vraag welke nieuwe gevangene zijn eerste nacht huilend zal doorbrengen. De oude sja- cheraar Red zet twee pakjes sigaretten in op Andy, een bankier die ten onrechte een straf van tweemaal levens- lang moet uitzitten voor de moord op zijn vrouw en haar minnaar. Andy ver- werft echter het respect van Red als hij over een groot in- casseringsvermogen blijkt te beschikken. Andy werpt zich op als expert in (frauduleuze) geldzaken, eerst voor een bewaker en later voor de direeteur. Zijn kennis geeft hem een be- voorrechte positie, maar voorkomt dat zyn chef hem ooit zal kunnen vrijlaten. De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs voor do- nateurs is fl.6,«. Niet dona- teurs moeten fi.8,50 betalen. ROTTERDAM - In het Rot terdamse Nighttown staat zondag 17 maart de laatste halve finale van de Zuid- Holland.se Popjacht qp het programma. Aan de start zullen onder meer Bonebag uit Vlaardingen en Hotrock uit Maassluis verschijnen. De andere deelnemers zijn Prat's the Whoblem uit Den Haag, Lucy, not the Whore uit Rotterdam en Cache Ca che uit Sliedrecht. Aan het einde van de avond wordt bekend gemaakt welke zes bands uit de halve finales doorstromen naar de finale op 30 maart in Leiden LVC. De winnaar van de Zuid- Hollandse Popjacht mag meedoen aan de Grote Prijs van Nederland. De avond in Nighttown begint om 21.00 uur en de entreeprijs is fl.7,50. VLAARDINGEN - In disco- theek Close Up vindt vrij dag 15 maart de eerste voor- ronde plaats van de DJ Batt le. Met deze wedstrijd wil de discotheek aanstormend draai tafcltalcnt een kans ge- ven ervaring op te doen en bekend te worden met het circuit van discotheken en zalen. Bovendien zal uit de deelnemers een DJ uitgeko- zen worden die vast in Cloes Up mag komen draaien. De tweede voorronde is op 22 maart. 29 maart is daarna de halve finale en de finale plus prijsuitreiking wordt gehouden op 7 april. Toegangsstrippenkaarten voor alle avonden kosten fl.25,-. SCHIEDAM - In caK Po dium aan de Lange Haven in Schiedam treden zater dag 16 maart de Canadese Potboilers op. Dit feestelijke trio uit Toronto speelt een mixture van rock 'n roll, blues en zelfs country. The Potboilers zjn een pure live band met een eenvoudige en ontwapenende presentatie. Op vrijdag 15 maart is er overigens ook nog een een- malig optreden van Friday's Walk in Podium. Beiden optredens beginnen om 22.00 uur. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:(i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam TO 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 21