Dungelmann, niet zomaar een slager Bonne Ambiance in Mexicaanse sfeer k Italiaanse weken bij Gall&Gall Schaak-dam simultaan in de Nieuwe Passage De Nieuwe Passage in lente stemming MaasposT r TO >rd iat ch ng je an h- >er 'V nd op In ok en >e- ns lie iar n- ilt de ar sn ;s- tie sn e- an e- >ij n- g- s- of in a- or )t, in Is ar ik /e I #i SCHIEDAM - 'Zijn jul- lie dezelfde als in Den Haag?' Michel Klinkha- mer, van het onlangs ge- opende Dungelmann versspecialiteiten, staat er nog versteld van hoe vaak hem deze vraag al niet gesteld is. En ja hoor, het is dezelfde als in Den Haag. Velen zijn dus alleen al voor de naam eens een kijkje gaan nemen in de winkel aan het Broersveld 31. Deze en andere nieuws- gierige klanten is intus- sen al duidelijk gewor- den dat Dungelmann niet zomaar een slager is. Het assortment, onder de naam 'versspecialitei ten', is veel uitgebreider. Een blik in het rond leert dat men er niet een of misschien twee, maar wel tientallen verschil- lende soorten ham en fi lets kan vinden. Wat misschien opmerkelijker is, is de aanwezigheid van verschillende piz za's en pasta's. Ook voor het klaarmaken van een complete maaltijd draai- en Klinkhamer en zijn personeel de hand niet om. De schotels, be- staande uit gebraden vlees, wat aardappelen en rauwkost kunnen in de winkel worden warm- gemaakt maar ook mee naar huis worden geno- men. Vooral de komen- de weken zal het proe- ven van al die versspe cialiteiten centraal staan. Elke donderdag, vrijdag en zaterdag laat het pro- motieteam de Schiedam- mer kennismaken met de verschillende lekkernij- en. Eerder kon men de huisgemaakte lasagna al eens rustig op zich in la- ten werken. Hetzelfde geldt voor de droge worst- en filetsoorten van Dungelmann. Bo- vendien zal een kok de klanten elke zaterdag la- ten zien hoe al die spe- cialiteiten het lekkerst klaar gemaakt kunnen worden. Daarnaast staat er elke week weer een ander bijzonder broodje in de kijker. „Op het mo ment loopt het pistoletje rib-eye met saus als een trein. En vorige week zijn er in twee dagen tijd maar liefst 1500 brood- jes beenham over de toonbank gegaan. Wat de volgende creatie zal zijn, weet ik nog niet. Maar de tijd dringt, dus ik zal snel weer eens wat gaan uitproberen", ver- telt de enthousiaste fili- aalhouder. Wie het gewone spek- lapje of de bekende sla- vink in de vitrine mist, hoeft de zaak overigens niet met lege handen te verlaten. „Ze liggen bij ons niet in de vitrine omdat men deze vlees- soorten overal al kan krijgen. Maar dat houdt niet in dat we ze niet hebben. Daarom hangt er hier ook een bordje, waarop staat dat men ons even moet aanspreken als er iets niet bijligt. Het wordt dan ter plekke voor de klant afgesne- den. Een stukje service, waardoor men er ook ze- ker van kan zijn dat 'vers' ook echt 'vers' is bij ons." au Hi SCHIEDAM - Wijnen, li- keuren en verschillende andere watertjes, zijn sinds kort te vinden op. ruim honderd vierkante meter in het Schiedamse Broersveld. Het gat dat sinds de opening van het nieuwe winkelcentrum in de versstraat gaapte, is sinds 29 februari opge- vuld door de drankenwin- kel van Gall en Gall. Het is er gemakkelijk win- kelen in de zaak, die eige- naar P. Scholte volgens de laatste Gall&Gall-inzich- ten liet inrichten. Boven alle rekken staat in grote en duidelijke letters wat er in elk vak te vinden is. Daardoor blijft onnodig zoeken en dralen de klant SCHIEDAM - Zaterdag 23 maart organiseert winkelcentrum Nieuwe Passage een schaak- dam simultaanwedstrijd. Ron Hensens dam-schaak meester neemt het op tegen 8 dammers en 8 schakers door elkaar. Voor de beste tegenspeler ligt er een waardebon van fl.50,-. Vanaf 11.00 uur kan er aangeschoven worden. De wedstrijd duurt 4 uur. Ron Hensens zal continue met 10 tegenspelers tegelijk spelen. Speelplaatsen voor dammers en/of schakers kunnen worden gereserveerd bij juwelier Chiqi Cheri. Aanvang wedstrijd 11.00 uur. bespaard. Hoewel Scholte nog niet zo heel lang gele- den aan het Gall&Gall- avontuur begon, heeft hij zijn draai in het Schiedamse centrum al helemaal gevonden. Een onbekende in de dranken- wereld is hij dan ook niet. Nadat verkeersmaatrege- len hem min of meer dwongen zijn winkel aan de Singel op te geven, ging hij op zoek naar een alternatief. Dat werd hem als het ware in de schoot geworpen toen hij op een vrije dag nietsvermoe- dend een kopje koffie zat te drinken in het winkel centrum. „Ik hoorde wat mensen om me heen mompelen dat het hoog tijd werd dat er eens een winkel in dat leegstaande pand zou komen. Ook ik had de donkere boel, die het hier voorheen was, al opgemerkt. Ik ben toen op pad gegaan en binnen een paar weken was alles ei~ genlijk geregeld. De ver- bouwing heeft al met al niet meer dan twee weken in beslag genomen en toen kon de verkoop be- ginnen." Het enorme as- sortiment biedt voor elke smaak wat wils. Vooral de wijnen en whisky's zijn er in alle soorten en maten. Maar dat moet ook wel, legt Scholte geduldig uit. Gall&Gall-klanten blij- ken mondige wijnklanten te zijn, die meer dan een gemiddelde interesse aan de dag leggen voor het fruitige vocht. „Maar wij doen er op onze beurt ook weer alles aan om die klanten goed op de hoogte te houden", verduidelijkt de eigenaar. „Men ont- vangt regelmatig mailings en bladen in de bus. Daar naast is er een wijnkaart te koop voor fl. 17,50, waar- mee men bovendien tien procent korting krijgt op alle wijnen. Met uitzonde- ring dan van die soorten die echt aan de bodem- prijs zitten, maar voor de wijn van de maand geldt het bijvoorbeeld weer wel. Die kost maar fl.8,95 en daar gaat dan ook nog eens korting af. Een zeer aantrekkelijke aanbieding dus." Voor de echte lief- hebbers heeft Gall&Gall ook nog eens een wijncur- sus op video samenge- steld. Kosten: nog geen vijf gulden. Vanaf 21 maart staat de winkel aan het Broersveld 26 drie weken lang helemaal in het teken van Italie. Voor de deur zal een Lancia ko men te staan, om de klant met de neus op het Itali- aans raffinement te druk- ken. Binnen staat voor ie- dereen een proefglaasje Italiaanse 'vino' klaar. De buren en overburen van Scholte zorgen voor een lekker stukje Italiaanse kaas en worst. Proeven en meegenieten dus. „Het is overigens niet de bedoe- ling dat we de klanten he- le bellen wijn voor gaan schotelen", wil Scholte nog wel even kwijt. „Maar zo'n klein glaasje gaat er natuurlijk best in. Wij doen er immers alles aan om het de klant naar de zin te maken. Zoals het Gall&Gall-spreekwoord zegt: wij zijn er voor u, door u." SCHIEDAM - Bij de in- koop varen ze vooral op hun eigen smaak, maar die blijkt wonderbaarlijk veel overeen te komen met die van het Schiedamse Passagepu- bliek. Country-style en romantiek zijn in en wat dat betreft kan men het hart ophalen bij Bonne Ambiance kadoshop en woondecoratie. Eigenares Hetty Norden is onlangs weer een andere trend op het spoor gekomen: Mexi caanse potten en kruiken. Decoratief in woon- of slaapkamer, maar zeker net zo leuk in een tuin. Om haar Mexicaanse voorraad up-to-date te houden, heeft de eigena res er een ritje naar de im- porteur in het Noorden van het land graag voor over. „Iedere pot, iedere kruik die hier staat is uniek", weet ze te vertel- len. „Je hoeft dus niet bang te zijn dat de buurvrouw hetzelfde in huis heeft staan. Exclusie- ve aanvullingen op het in- terieur dus. Bovendien voor een heel aantrekke lijke prijs." Een kruik in aardekleur heeft men al in huis voor fl. 19,95. Het al- lergrootste exemplaar dat voor de voordeur van de winkel is geplaatst, moet fl.139,- opbrengen. Met het oog op het naderende voorjaar, heeft Norden al een flink aantal kleurige kaarsen in huis gehaald. Tegen de zomer zullen deze plaats maken voor een schelpencollectie en de net binnengekomen keramieken paddestoelen. Een bepaald deel van de collectie veranderd per seizoen. Een minstens even groot deel van Bon ne Ambiance bestaat ech- ter uit succesvolle con- stanten. „De dakpan met kaars is momenteel echt een van de toppers", vult Norden aan. „Kijk, er zit ook een kaartje met uitleg bij." Al teveel waarde moet hier echter niet aan gehecht worden. „Ik sta er niet voor in dat deze dak- pannen echt uit 1860 zijn of dat ze werkelijk ge maakt zijn op de dijen van een vrouw. Neem alles maar met een korreltje zout. Maar een leuke de- coratie is het wel." Waar- voor wel wordt ingestaan is de kwaliteit van de pro- dukten. Alle artikelen zijn, alvorens in het assor tment te worden opgeno- men, met de uiterste zorg door de eigenares zelf ge- selecteerd. Bijzonder trots is zij bijvoorbeeld op de speciale spiegels, die ach- ter en voor in de winkel hangen. Om er ook zeker van te zijn dat deze onge- schonden bij de klant aan de muur komen te han gen, brengt Bonne Ambi ance ze zelfs graag even thuis. SCHIEDAM - Vrolijke manden met voorjaarsbloemen geven de Nieuwe Passage een len- te-uiterlijk. In deze sfeer is het heerlijk shoppen voor de consument in de Nieuwe Passage, waarvoor de consument alles te koop is. De Nieuwe Mode is overal zichtbaar in de mode- winkels. De aktuele modekleuren zoals o.a. Pisang groen, Strawberry red en Yellow cana- rie zorgen voor een voorjaarsgevoel. Ook in het Broersveld zijn bij de verswinkels diverse voorjaarsaanbiedingen. Tijdens de lente feesten in Schiedam worden er op donderdag- avond en zaterdag voordeel coupons uitgedeeld met extra voorjaarsvoordeel in de Nieuwe Passage. Donderdagavond is er live muziek in het winkelcentrum. Woerisdag 20 maart 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.58 in in ie >k it, id in ^n laairv.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 33