Staatssecretaris Terpstra bezoekt Verpleegcentrum DrieMaasStede Grimmige sfeer tussen gemeente en bewoners Hollandia-terrein POLITIE RAPPORT Onderzoek Consumentengids: H00GVUET HEEFT DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN! '/ro/r^mI eivHIaBk dfiiv r fl 3e\vezen de goedkoojrste! *=J Grootscheeps onderzoek naarzelfstandig wonende ouderen Elsbeth Goedbloed is Libris Leeskampioen Miss Schiedam Hoogvliet toewezen de goedkoopste! MaasposT Nationale scoutingdag Enthousiasme over verschijnen almanak ONS introduceert Biobag Versstraat Succesvolle boekverkoop voor Walvis Paastocht SCHIEDAM - De inwoners en verzorgers van Verpleeg- en Reactiveringscentrum DrieMaasStede ontvingen woensdag 27 maart hoog be- zoek. Erica Terpstra, staats- secretaris van VWS, kwam langs om het eerste exem- plaar van een bijzonder boek- je in ontvangst te nemen. Het betrof de 'Kleine Almanak voor informatie en ad vies: Mantelzorgers' Dieper Vader en zoon bekennen in incestzaak Mishandelingen zonder reden Collecteur ontdekt opengebroken woning Vechtpartij Drie verdachten aangehouden wegens leksteken autobanden Dodelijke aanrijding Poging diefstal met geweld Getuigen gezocht twee berovingen Bij Hoogvliet Supermarkten krijgt u meer voor uw geld. Want in de moderne supermarkten van Hoogvliet vindt u niet alleen de allerlaagste prijzen, u krijgt er de beste service en u winkelt er ook nog eens gezellig! Woensdag 3 april 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM - De aktiviteiten van scouting worden jaarlijks extra on- der de aandacht gebracht tijdens de Nationale Scoutingdag. Zaterdag 30 maart is het weer zover en dat betekent dat ook de vier Schiedam- se groepen weer in aktie komen. De bevers van de Tono-groep zul- len zich van 14.00 tot 16.00 uur bezighouden met het maken van lampionnen en het oefenen voor een playbackshow. De kabouters en welpen zijn op dat moment be- zig met inloopaktiviteiten in de boomgaard. Tussen 10.00 en 12.00 uur bereiden de padvindsters en verkenners van deze groep zich voor op de scoutingwedstrijden. Enkele leden van de Franciscus- Lodewijkgroep gaan molen De Walvisch compleet met wieken op schaal pionieren voor de hekken van het Stedelijk Museum. De Burgemeester van Haarengroep houdt tussen 11.00 en 13.00 uur diverse spelaktiviteiten op het Geuzenplein. Ook kinderen die niet lid zijn van scouting zijn hier- bij welkom. De Taizegroep ten- slotte gaat tussen 12.00 en 14.30 uur palmpaasstokken maken in winkelcentrum Spaland. Zondag 7 april worden deze uitgedeeld in het Schieland Ziekenhuis. Terpstra reageerde enthousiast en zei zeer blij te zijn met het ver schijnen van de Almanak. Deze nieuwe uitgave in de reeks Alma- nakken is samengesteld in het ka- der van het project 'Zorgen voor een ander', een samenwerkings- verband tussen het Nederlands In- stituut voor Zorg en Welzijn ener- zijds en Teleac anderzijds. De sa- menwerking heeft geleid tot een zesdelige televisieserie, het bijbe- horende boek 'Zorgen voor een ander' en de Almanak. Televisiekijkers met bekenden woonachtig of werkzaam in Drie MaasStede moeten trouwen goed opletten. Voor de opnamen van de tv-serie, die op zondag 14 april van start gaat, zijn namelijk enige op- names gemaakt in dit verzorgings- centrum. Het is dus niet ondenk- baar dat er familie of vrienden over de beeldbuis huppelen. In Driemaasstede werd nagepraatover de komst van de staatsecretaris die na een bliksembezoek snel terug moest naar Den Haag voor spoedoverleg. De serie, de almanak en het boek zijn gemaakt voor mensen die ie- mand uit hun naaste omgeving ver- zorgen, die een ziekte of handicap heeft en thuis woont. Het boek gaat dieper in op de thema's uit de tv- serie. De almanak geeft hierbij handige, bondige informatie over vormen van advies, praktische hulp, emotionele steun en regelin- gen waar mantelverzorgers een be- roep op kunnen doen, aangevuld met de adressen waar die te vinden zijn. Monique Siemsen SCHIEDAM - Het ge- scheiden aanbieden van groente-, fruit en tuinafval (GFT) werd onlangs mogelijk door- dat er in de hele stad speciaal hiervoor be- stemde containers wer- den geplaatst. Soms wordt dit afval bewaard in plastic zakken, die tegelijk met het GFT- afval in de container verdwijnen. Wanneer dit echter gebeurt, is het niet meer mogelijk het afval te verwerken tot compost. Dat is niet alleen zonde van al het werk, maar ook van het geld. Extra kosten moeten dan namelijk worden gemaakt om het afval elders te laten verwerken. De Plus- markt aan het Frans Rietveldpad heeft voor inwoners die, om hygi- enische redenen, het GFT-afval toch liever in een zakje willen aan bieden een perfect alternatief be- dacht: de Biobag. Deze van onder andere aardappelzetmeel en mais gemaakte zak is volledig biolo- gisch afbreekbaar. Daardoor ver- dwijnt de Biobag volledig, wan neer er compost van wordt ge maakt. Zonder reststoffen achter te laten die het milieu zouden kunnen belasten. De zak is herkenbaar aan de afbeelding van een kangoeroe. Zelfs de inkt van deze afbeelding is milieuvriendelijk. Wanneer de zak vol is, kan deze gemakkelijk worden dichtgebonden en in een container worden gedeponeerd. De tas mag alleen niet los op straat worden gezet. Biobags zijn ver- krijgbaar bij de Plusmarkt in Schiedam-Noord en kosten fl.5,50 per tien stuks (pedaalemmerfor- maat) of fl.5,75 per vijf stuks (140 liter container). Parkeergelegenheid, groenvoor- zieningen en vooral de hoogte van de bebouwingen op het Hollandia- terrein. Dat is de inzet van de felle onenigheden tussen de bewoners nabij het Hollandia-terrein ener- zijds en de gemeente Schiedam en projectontwikkelaar Mabon ander zijds. De bewoners voelen zich ge- nomen door het voorontwerp van een nieuw bestemmingsplan, de onlangs gepresenteerd werd aan de gemeenteraad. De gemeente zegt slechts rekening te willen houden met de verschillende bewonersver- enigingen. Het plan heeft nog een lange weg te gaan langs Gedepu- teerde Staten en de Raad van State. Het ligt vanaf donderdag ter visie op het Stadskantoor. Op het Hol landia-terrein zouden eerst zowel kantoren als woningen worden ge- bouwd. Bovendien zou de nok van de bebouwing niet hoger worden dan 16.5 meter, zodat het uitzicht van hen die tegenover het terrein woonden, niet al te zeer belem- merd zou worden. Al snel kondig- de aannemer Mabon uit Rijswijk aan de bouw van de kantoren ach- terwege te laten, omdat daar geen vraag meer naar was. In plaats daarvan kwamen er uitsluitend woningen. Bovendien werden dat flats van zeven verdiepingen met een plat dak. In het eigenlijke plan zouden er woningen komen van vijf verdiepingen hoog met daar bovenop een nok van maximaal zeven meter. In totaal dus 22 meter hoog, terwijl het nieuwe plan flats betreft die met verdiepingen en al nog niet aan de twintig meter ko- Goed nieuws voor de buurtbewo- ners, zou je dan ook op het eerste gezicht concluderen. Die krijgen een gebouw van 20 meter voor de neus in plaats van een van 22 me ter. Bovendien staater in het nieu we bestemmingsplan dat de be bouwing verder van hun voorge- vels plaats vindt, zodat de zichtba- re hoogte nog lager wordt. Toch stuitte dit voornemen op gro- te verontwaardiging van de bewo ners van de Delflandseweg, de 's Gravenlandseweg en de Hollan- diaweg, straten die allemaal vlak- bij het bouwterrein gelegen zijn. De bewoners gingen niet akkoord met de wijziging van de plannen, die mogelijk kon worden gemaakt door een zogenaamde artikel 19 procedure. Er moest een nieuw be stemmingsplan worden ontwor- pen, zodat zij meer gelegenheid kregen om door middel van in- spraak het plan tegen te houden. Belangrijkste bezwaar was, vol- gens voorzitter Schafer van de be- wonersverenigin Delflandseweg, het feit dat de bebouwing nu veel kolossaler werd. „Door de twee extra verdiepingen wordt het zon- licht meer tegengehouden dan het geval zou zijn met een nok. Bo vendien wordt het tussenliggende straatjezo erg donker en dus onvei- liger. Wat zou je denken, zeg, twee van die grote gebouwen tegenover elkaar, met maar 18 meter afstand ertussen. Voor ons telt dus vooral het aanzicht en de sociale onveilig- heid." Verder twijfelen de bewoners er- aan of er wel voldoende rekening wordt gehouden met parkeer- en groenvoorzieningen voor de te bouwen 104 appartementen. ,,Er zijn hier wel grasveldjes tussen de flats, maar daar betalen de ouderen zelf onderhoudskosten voor. Daar kan heus wel eens een kindje spe- len, maar we zien het niet voor ons om de speelgelegenheid op te van- gen voor de kinderen die er komen te wonen", meent Schafer. Ondertussen werkte het Stadskan toor aan een voorontwerp voor een nieuw bestemmingsplan. De ge- SCHIEDAM - Met de opening van de Gebak en Coffeeshop van de Hema aan het Broersveld is de ver- sstraat woensdag 27 maart gecom- pleteerd. Sinds de bouw van het winkelcentrum was het hoekpand naast J. Kok en zonen leeg geble- ven. Een paar weken geleden was er echter voor het eerst enige akti- viteit in waar te nemen. Een grote verbouwingsploeg was bezig het interieur in Hema-stijl te brengen. In de intieme shop aan het Broers veld zijn natuurlijk volop zoete lekkernijen te verkrijgen. Van ap- pelflap tot gevulde koek. Maar ook een kop vers gezette koffie is de moeite van het nuttigen waard. Tij dens de openingsdagen kon ieder- een profiteren van een groot aantal superaanbiedingen. Maar daar zal het volgens de Hema zeker niet bij blijven. SCHIEDAM - De boekverkoop die de openbare bibliotheek eind februari hield is een groot succes gebleken. Aan de Stichting De Schiedamse Molens kon f 1.789,16 worden overgemaakt. Om de verkoop goedte laten verlo- pen werd de voorraadkast goed aangesproken. Zo konden de be- zoekers van de bibliotheek aan de Lange Haven naast de gebruikelij- ke romans en strips nu een hele reeks standaardwerken kopen. SCHIEDAM - Wie de komende Paasdagen niet alleen vrolijk, maar ook aktief wil doorbrengen kan te- recht bij de gemeentelijke afdeling Groenvoorziening en Natuur. De ze dienst organiseert op zondag 7 april een Paaseierentocht voor het hele gezin. Het is de bedoeling dat er gespeurd wordt naar twaalf gro te paaseieren die verstopt zijn in de Heemtuin van het Beatrixpark. Zowel volwassenen als kinderen kunnen terecht van 14.00 tot 15.30 uur. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen zaterdag 6 april eieren zoeken en schilderen in Kinderboerderij 't Hoefblad. Ook kan er een kijkje worden genomen in een broedmachine, waar de kui- kentjes kunnen worden vastgehou- den. Tenslotte is er een tentoon- stelling over eieren. Voor meer in formatie is M. Scheefhals van Groenvoorziening bereikbaar, tel: 2465521. SCHIEDAM - Gisteren startte een grootscheeps onderzoek naar de woonbehoeften van zelfstandig Wonende ouderen. Ruim duizend huishoudens in Schiedam, waar- van minimaal een persoon 65-plus is, ontvangen vandaag een enque- te-formulier in de bus. De gemeen te wil op deze manier een beeld krijgen van de zorg- en dienstver- lening waarvan de ouderen ge- bruik maken. Ook is het de bedoe ling dat de frequentie van het ge- bruik en de behoefte aan allerlei voorzieningen, nu en in de toe- komst, in kaart worden gebracht. Eerste aandachtspunt van het on derzoek is de huidige woning van de ouderen. In wat voor huis wo nen zij en hebben ze het daar naar hun zin? Ook wil de gemeente we- ten of zij kleine aanpassingen heb ben aangebracht, zoals het verwij- deren van drempels of het aanbren- gen van anti-slip in de badkamer. Naast de woning zelf krijgt ook de omgeving aandacht. Wat vinden de ouderen van de buurt waarin zij wonen? Zijn er wel voldoende voorzieningen? Tenslotte wordt gevraagd of ouderen verhuizen en zo ja, wat hun wensen zijn met be- trekking tot het type woning, prijs- klasse en de lokatie van de woning. In Schiedam wonen meer dan elfduizend ouderen, die voor het overgrote deel zelfstandig wonen. Het beleid van de overheid is er dan ook op gericht om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen, wat ook de wens is van de meeste ouderen zelf. Door bijvoorbeeld kleine aanpas singen aan de woning of door het aanbieden van allerlei zorg- en dienstverlening aan huis ishet voor veel 65-plussers goed mogelijk om op zichzelf te blijven wonen. Hier bij kan worden gedacht aan een service voor de warme maaltijd, huishoudelijk hulp, verpleging door Thuiszorg of een onder- houdsdienst die de tuin van oudere huiseigenaren onderhoudt. Eind mei worden de resultaten van het onderzoek verwacht. SCHIEDAM - Tijdens de eerste maanden van het jaar konden kin deren tussen de 8 en 12 jaar een su per puzzel oplossen uit de Libris Leeskrant. Per provincie werd ver- volgens een winnaar gekozen. De winnaar van Zuid-Holland bleek haar puzzel in Schiedam te hebben ingeleverd. Dit was Elsbeth Goed bloed uit Heenvliet. Zij krijgt van Libris een grote beker en mag daarnaast voor fl.250,- boeken uit komen zoeken. Drie kinderen uit Schiedam krijgen een zogenaamd Teestientje' ter aanmoediging. Dit zijn de 5-jarige Bob Hoogmoed, de 7-jarige Kim Hoogmoed en de 9- jarige Lina de Jonge. Miss Schiedam Asha Mangnoesing (foto: Tjitte Francois) SCHIEDAM - De finale van de Miss Schiedam verkiezing is donderdag 28 maart gewonnen door de 20-jarige studente Asha Mangnoesing. De nieuwe Miss schiedam won na haar presentatie in vrijetijds-, avond- en badkleding een reis naar Spanje, alsmede uiteraard een sjerp, kroon en bloemen. De tweede prijs, een weekend Novotelhotel in Nederland of Belgie, ging naar de 18-jarige schiedamse Andrea Brand en de derde prijs was voor Suyien Jacob (18) die een schoonheidsbehandeling won. SCHIEDAM - De afdeling Jeugd- en Zedenzaken van het district Schiedam heeft vorige maand tijdens een omvangrijke incest en ver- krachtingsonderzoek een 68-jarige Rotterdamse man, tevens de hoofd- verdachte, en zijn 40-jarige zoon aangehouden. Beiden zijn inmiddels in bewaring gesteld. Tijdens de verhoren hebben zij bekend tussen 1980 en 1996 in totaal 17 personen, vrouwen en kinderen, in Schiedam en Rotterdam te hebben verkracht en/of sexueel te hebben misbruikt. Het onderzoek is in Septem ber vorig jaar gestart naar aanleiding van een aangifte van een van de slachtoffers. De hoofdverdachte blijkt met een vijftal vroegere buurtbewoners en met twee dochters jarenlang ontuchtige handelingen te hebben gepleegd. Een aantal slachtoffers is tevens verkracht. Een dochter is door de sexuele handelingen van haar vader drie keer zwanger geraakt, waaruit twee kin deren zijn geboren. Uit het onderzoek is verder gebleken dat de Rotter- dammer in de loop der jaren vijf (klein)kinderen sexueel misbruikte en/of verkrachte. De 40-jarige zoon van de hoofdverdachte wordt ook verdacht van verkrachting en incest van ongeveer vijf familieleden. Ook hij heeft deze zaken inmiddels bekend. Een nader onderzoek naar mogelijk meer slachtoffers en/of verdachten wordt ingesteld. meente maakte echter wel meteen van de gelegenheid gebruik om de nieuwe richtlijnen een stuk soepe- ler op te stellen. In het nieuwe ont- werp wordt er niet meer gerept over hoeveel meters hoog de nok moet zijn. In het nieuwe plan staat alleen dat de maximale hoogte in totaal 22 meter mag zijn, waaraan de nieuwe bouwplannen dus ruim- schoots voldoen. Volgens woordvoerder Van Zetten is er sprake van ongebrip bij de buurtbewoners. „Wij hebben ze al herhaaldelijk verteld dat er juist meer ruimte wordt vrijgemaakt voor groen en parkeerplaatsen dan eerst, maar daar twijfelen ze aan. Ik hoop niet dat ze de indruk heb ben, dat als ze maar lang genoeg dwarsliggen, dat dan de hele toe- stand wordt afgeblazen. Dat ge beurt gewoon niet. Het enige wat die mensen bereiken is vertraging van de uitvoer van de plannen. Ze kunnen beter direct invloed uitoe- fenen op wat er voor hun deur ge- bouwd wordt. door te praten met ontwikkelaar Mabon. Dat willen ze echter niet. Heel jammer. Zo verzieken ze alleen een aanzienlijk deel van hun leven." De buurtbewoners zouden echter ook niet akkoord zijn gegaan met de weinige groen- en parkeervoor- zieningen in het oorspronkelijke plan. Mevrouw Schafer meent dat er alleen een nieuw ontwerp voor een bestemmingsplan is gekomen omdat dat beter in het straatje van de gemeente zelf lag. „Het is on- aanvaardbaar dat uit puur econo- mische belangen die bebouwing doorgang moet vinden." SCHIEDAM - Twee Schiedamse jongens zijn vrijdag 29 maart afzonder- lijk van elkaar zonder enige reden mishandeld. Zo werd in de Van Ma- rumstraat traangas in het gezicht van een 8-jarig jongetje gespoten. Het slachtoffertje fietste op het trottoir op het moment dat een groepje jonge- ren op hem af kwam lopen. Zonder enige aanleiding spoot een verdachte met het cs-gas in het gezicht van het jongetje. Hij is voor behandeling naar het Schielandziekenhuis vervoerd. Een uitgebreid buurtonderzoek heeft niets opgeleverd. Ook in de Jan W. van den Berghpad is een Schiedam- mer, personalia onbekend, zonder enige reden mishandeld. Het slachtoffer kwam net van school, toen hij van een ongeveer 60-jarige passerende man een klap in het gezicht kreeg. De jongen raakte licht gewond, maar behan deling in het ziekenhuis was niet nodig. Aan de hand van het opgegeven signalement werd in de buurt tevergeefs een onderzoek gestart. SCHIEDAM - Een Schiedamse collecteur heeft vrijdag 29 maart in een flat aan de 's-Gravenlandseweg een opengebroken woning aangetroffen. De Schiedammer, personalia onbekend, is de woning binnengelopen om te kijken of er iemand thuis was. Toen dit niet het geval was, werd de poli- tie gealarmeerd, die in de woning een enorme ravage aantrof. Inbrekers hadden alle kamers in de woning onderzocht en alles overhoop gehaald. Onbekend is wat er vermist wordt. De technische recherche is een onder zoek gestart naar de daders. Schiedam - Een 32-jarige verdachte is zaterdagavond 30 maart rond twaalf uur aangehouden wegens mishandeling. Een 27-jarige Schiedamse vrouw zag tijdens het uitlaten van haar hond in de Burgemeester Haaren- laan, hoe de man een andere vrouw mishandelde. Toen haar hond daar blaffend op af ging, viel de verdachte de bazin lastig. Om te kunnen ont- snappen pakte zij een busje cs-gas en spoot dit in het gezicht van de ver dachte. Vervolgens hebben enkele wijkbewoners de politie gebeld waarna de man werd aangehouden en ter ontnuchtering werd opgesloten. De man was zo agressief, dat hij in het politiebureau de deur van de ophoudkamer vernielde. Overigens raakte de mishandelde vrouw, waar de hond op rea geerde, niet ernstig gewond. SCHIEDAM - Twee Schiedammers, 14 en 16 jaar, en een Rotterdammer, 19 jaar, zijn door een benadeelde man aangehouden en overgedragen aan de politie. De man werd zaterdagavond 30 maart in de Heemskerkstraat het slachtoffer van vernieling. Volgens zijn verklaring hadden de verdach ten zijn band lekgestoken en ook een band van een ander voertuig. De drie zijn vervolgens meegenomen naar het bureau voor een nader onderzoek. SCHIEDAM - Een 55-jarige Schiedamse fietser is in de nacht van zon- dag31 maart op maandag 1 april als gevolg van een aanrijding met een personenwagen, eerder op de avond, in het Dijkzigtziekenhuis overleden. Het slachtoffer werd maandagavond rond kwart voor tien, tijdens het oversteken op de Van Dalsumlaan, door een passerende voertuig overre- den. Daarbij raakte hij zwaar gewond aan z'n hoofd. Enkele voorbijgan- gers verleenden eerste hulp, waarna het slachtoffer door de GGD in eerste instantie naar het Schielandziekenhuis is vervoerd. Vervolgens is hij met een spoedtransport naar het Dijkzigtziekenhuis overgebracht, waar hij en kele uren later is overleden. Tegen de 26-jarige bestuurder wordt proces- verbaal opgemaakt. De politie is een nader onderzoek gestart naar de toe- dracht van de aanrijding. SCHIEDAM - Een 15-jarige Schiedammer heeft maandag 1 april aangifte gedaan van een poging diefstal met geweld. Het slachtoffer fietste rond tien over drie over de J.de Wittsingel om via het fietstunneltje naar huis te gaan. Vervolgens werd hij door drie knapen aangesproken. Toen een van hen de fietser opdracht gaf om z'n trainingsjack af te geven, ontstond een kleine vechtpartij. Het slachtoffer, dat enkele klappen kreeg, wist daarna in de richting van het park te ontkomen. Een onderzoek naar de identiteit van de verdachten wordt ingesteld. SCHIEDAM - De politie van het district Schiedam is op zoek naar getui gen van de twee berovingen die afgelopen donderdagavond 28 maart rond half tien plaatsvonden. Een 47-jarige vrouw uit Brielle en een 17-jarige Schiedammer werden daarbij het slachtoffer. De berovingen vonden plaats in de St.Liduinastraat en de Walvissteeg (eerst werd gesproken over de Lange Haven). Het vermoeden bestaat dat de berovingen door twee dezelfde daders zijn gepleegd. Getuigen kunnen hun informatie telefonisch doorgeven via het nummer 010-4494499. Onafhankelijk onderzoek van de Consumentenbond onder de supermarkten in Nederland wijst uit dat u bij Hoogvliet de laagste prijzen vindt! En dat voor de hoogste kwaliteit! *P'Soni-markt ten kt-K°nmar,Maxis Janduurd<* HOOGVUETf Maassluis: Koningshoek 92361. Vlaardingen: Parallelweg 8. 6-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 11