m m Meqabios oase van licht en donker D.J.Battle nadert ontknoping r MaasposT Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk Hooggespannen verwachtingen in eerste weekend al overtroffen Expositie Grote Kerk Timboektoe in Podium Expositie Van der Stelt Concert op Garrelsorgel BON Woensdag 3 april 1996 ROTTERDAM - De grootste bioscoop van Nederland staat op het Schouwburgplein en is sinds donderdag open voor het publiek. De eerste dagen werden alle hooggespannen verwachtingen ruimschoots overtroffen. Duizenden men- sen kwamen kijken, en niet alleen naar de films die de he le dag zonder pauze draaien in de zeven zalen van het nieuwe filmpaleis. Face-lift M'WL W0 W200 I I£Ts koSTf3/¥)^>Jl Ivj >mTT£NJ !?f~" Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Comedytrain De Comedytrain is een bonte ver- zameling stand-up comedians die gewoon zeggen waar andere alleen maar over denken en die elke eer- ste donderdag van de maand in de Teerstoof staan. De stand-up co median spreekt het publiek recht- streeks. De grap is dat het publiek een actieve en betrokken rol speelt en dat de comedian zich als het wa re voor de leeuwen gooit. Hij of zij past zich aan hetgeen gebeurt. Zij moeten zich te alien tijde aan de grillen, luimen en opmerkingen van het publiek aanpassen. Hier- door ontstaat er steeds weer een unieke 'live show'. Donderdag 4 april, Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangsprijs fl. 19,50. Complex Basterd BaSterd (foto: Suzan de Roemer) In hun derde programma gooien de twee cabaretiers hun masker af. En zo begint de zoektocht naar de naakte mens, diep in eenieder ver- scholen. Angst, verlangen en on- bezonnenheid worden uit de duis- ternis naar boven getrokken. Zij trappen wel tegen schenen, dus een waarschuwing is wel op zijn plaats. Voorafgaand aan deze voorstelling vindt in de foyer van de Teerstoof een vraaggesprek plaats met de ar- tiesten. Kunstjournalist Leonard Groenveld wil daarbij zowel de mens als de voorstelling in het voetlicht plaatsen. Uiteraard krijgt ook het publiek gelegenheid om tijdens deze warming-up vragen aan het duo te stellen. Het inter view begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk voor de bezoekers van de voorstelling. Vrijdag 5 april, Theater de Teer stoof, 20.00 uur, toegangsprijs til 9,50 De geschiedenis van de soldaat (muziektheater) In dit Paas-concert met de prachti- ge klassieke muziek van Igor Stra- winsky, vertelt Gerard Luijkenaar 'De Geschiedenis van de soldaat', een beroemd Russisch sprookje. De soldaat is op weg naar huis als hij zijn viool inruilt tegen het to- verboek van de duivel. Dit brengt hem veel rijkdom, maar helaas geen geluk. Na veel avonturen wint hij tijdens een kaartspel zijn viool weer terug. Dit paasconcert is bestemd voor de hele familie. Deze voorstelling is het meest geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Zaterdag 6 april. Theater de Teer stoof, 14.00 uur, toegangsprijs fl.7,50 Het Sujet (muziektheater) Marlies Helder Volgens ingewijden is Marlies Helder een zangeres-muziekante- actrice-komedienne met een uit- straling van een vedette. Marlies Helder schrijft haar teksten zelf, zingt voortreffelijk en speelt te- vens accordeon, sopraansaxofoon en mondharmonica. Zaterdag treedt zij, begeleid door Bas Odijk, Pierre van der Linden en Aryan Ferwerda op in Theater de Teerstoof. In haar derde theater- programma gaat Helder weer in op de relatie tussen mannen en vrou- wen en de zin van het bestaan. Daarbij grossiert ze in vreemde ta- len, waardoor een wisselende at- mosfeer ontstaat. Zaterdag 6 april. Theater de Teer stoof. De Teerstoof is te vinden aan de Nieuwstraat 12. Kaarten zijn te re- serveren bij de Schiedamse Thea- terkassa, tel. 426 95 63. Torch Song Triology Pleuni Touw, Paul de Leeuw e.a. Een verpletterend successtuk, ge- componeerd rond het wel en wee, het afwisselende turbulente, hilari- sche leven en liefdesleven van Ar nold. travestiet in een nachtclub. Het drieluik werd in New York en London beschouwd als het meest geestige, scherpzinnige, uitbundi- ge en meest ontroerende stuk sinds jaren. Woensdag 3 april, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.37,50/ kortingspassen fl.35,-. Ie Wie Waai Theatergroep HOBO Muzikaal sprookje. Esmee en An ne zijn poppen. Ze zijn gemaakt door Pol de poppenmaker. Als er geen mensen in de buurt zijn, ko- men de poppen tot leven. Over vriendschap en afscheid nemen; voor kinderen vanaf 4 jaar. Woensdag 3 april, Harmonie, 14.00 uur, toegangsprijs fl.8,00/ kortingspassen fl.6,50. Doormidden Theatergroep BURRP Zij heeft maar een wens; ze wil doormidden. Niemand wil de goo- cheltrucs van Jacob Krombach meer. Eens was hij een groot varie- te-artiest. Maar tegenwoordig blijft het witte konijn in de hoge hoed. Ilse vindt echter zijn trues wel leuk. Ze wordt op school vaak ge- pest, omdat ze hoogbegaafd is. In de hoop dat de kinderen weer een beetje respect voor haar krijgen, wil ze maar een ding: doormidden gezaagd worden, zonder een centje pijn. Voor jeugdige theaterbezoe- kers vanaf 6 jaar. Woensdag 10 april, Harmonie, 14.00 uur. toegangsprijs fl.8,00/ kortingspassen fl.6,50. Wild The Shooting Party The Shooting Party (foto: Ben van Duin) Heel erg goed. Met hun derde pro gramma slaan deze artistieke dui- zendpoten een nieuwe weg in. Het afstandelijke, beschaafde Engels is niet langer de maatstaf, het is nu bijna louter Nederlands wat de klok slaat. Het sublieme muzikaal vermogen en de Nederlandstalig- heid maken de voorstelling com- pleet en geven de bezoeker iets mee. Woensdag 10 april, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.25,-/ kortingspassen fl.22,50. De Zanger, de Band en het Meis- je Rob de Nijs Oog voor kwaliteit. Een artiest die al ruim dertig jaar niet alleen zich- zelf. maar ook de betekenis van de Nederlandstalige muziek blijft ver- nieuwen. U kunt kijken en luiste- ren naar oud en nieuw repertoire, chansons en rock roll van de zanger, de band en het meisje. Donderdag 11 april, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.45,-/ kortingspassen fl.40,00. De Stadsgehoorzaal is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. De kassa is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellin- gen. Reserveren, tel. 434 05 00. Jaap van Zweden en Adert Vermeulen Jaap van Zweden, sedert 1980 con- certmeester van het Koninklijk Concertgebouworkest en Aldert Vermeulen, die op twaalfjarige leeftijd als solist debuteerde met werken van Tsjaikovski en Rach- maninov staan op donderdag 4 april in Theater Schuurkerk voor een concert. Jaap van Zweden en Aldert Vermeulen vormen sinds 1986 een vast duo. Het duo geeft zeer succesvolle recitals in binnen- en buitenland. Zij vierden onlangs nog triomfen tijdens een tournee in Japan. Donderdag 4 april. Theater de Schuurkerk, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs fl.35,-. Clown Baff „Het gaat goed, boven verwach- ting zelfs. We hadden wel op een grote toeloop gerekend, maar er komen duizenden mensen meer. Vrijdag- en zaterdagavond waren de avondvoorstellingen zelfs alle- maal uitverkocht", vertelt be- drijfsleider Hans van der Linden terwijl hij ingenomen achterover leunt in zijn kantoor waar diverse 'dooie filmsterren' en immer le- vende cartoonfiguren vanaf de wanden tevreden toekijken. Van der Linden is trots op het parade- paardje van Pathe, de grootste bio- scoopexploitant van Nederland, die in rap tempo megabioscopen neerplant in het land. ,,Dit is een absoluut high-tech pand. Dat was alleen al nodig vanwege de bouw. Het pand weegt niet meer dan het stuk beton dat we uit het dak van de parkeergarage hebben gezaagd. Het moest wel zo'n lichtgewicht pand worden omdat we natuurlijk niet door de parkeergarage palen konden heien. Ook daarom is alles van kunststof en gips. Daardoor is de bouw overigens wel een beetje vertraagd. We hadden eigenlijk al met kerst open willen zijn, maar door de constructie en de nieuwe toepassingen van het materiaal, zo- als gips met gaatjes en glasvezel- verlichting op deze grote schaal, liep dat vertraging op." De bioscoop staat nu nog een beet je verloren op het desolate Schouwburgplein. Maar dat gaat snel veranderen; de face-lift van het plein moet in augustus klaar zijn. De nieuwe inrichting van het plein wordt volledig afgestemd op het moderne uiterlijk van de deels transparante 'plastic doos'. Een- maal binnen is niets te merken van de puinhopen op het Schouwburg plein, dat al zolang het zorgen- kindje van de gemeente Rotterdam Mm£mmi mm is. Daar waant de bezoeker zich in een oase van licht. Overal zijn doorkijkjes, overal komt het dag- licht naar binnen. Behalve uiter aard in de prachtige zalen waar de films vertoond worden op immen se schermen van wand tot wand. Een sensatie voor de ware filmlief- hebber, die plaats mag nemen in een comfortabele stoel met genoeg beenruimte, die een perfect zicht biedt op het witte doek. De tempe- ratuur in de zaal wordt geregeld door een modern beluchtingssys- teem dat het 'klimaat' tot in de per- fectie kan beheersen. „Het beluch- tingssyteem staat in directe verbin- ding met de kassa en 'weet' dus al- tijd precies hoeveel mensen er in de zaal aanwezig zijn. De tempara- tuur wordt vervojgens geregeld door de aan- en afvoer van warme en koude lucht onder iedere stoel. We hebben het systeem deze zo- mer getest in ons complex in Maasstricht en daar kregen we het voor elkaar om de temperatuur constant op 18 graden te houden terwijl het buiten 36 graden in de schaduw was", legt Van der Lin den uit. Het ontwerp van architect Koen van Velzen verschilt niet alleen in uiterlijk en comfort van de andere bioscopen in Rotterdam. Zo wor den de films in de megabioscoop niet onderbroken voor een pauze. „Dat is een bewuste keuze van ons", aldus Van der Linden. „Ne- derland is het enige land in de we- reld waar films worden onderbro ken. Veel mensen denken dat dat gebeurt uit commerciele overwe- gingen, maar dat is niet waar. Toe- gegeven, de opbrengst van de bufetten is goed voor een derde van de winst van een bioscoop. Maar uit onderzoek bleek namelijk dat iets minder dan de helft van de Nederlanders graag een pauze heeft, al was het maar om even naar de wc te gaan of een sigaret te roken. Wij hebben nu gekozen voor die andere 51 procent van de Nedelanders die geen pauze wil. En wie nog wel wil, kan altijd na tuurlijk nog naar de andere Pathe- bioscopen gaan, want daar blijft de onderbreking wel gehandhaafd." Het nieuwe filmcomplex is open van karakter, dit in tegenstelling tot de 'oude bioscopen'. Moet de bezoeker normaal meteen bij de in- gang een kaartje tonen, in de me- gabios kan iedereen gewoon naar binnen en worden de kaartjes pas aan de zaal gescheurd. Dat is om de bioscoop nog laagdrempeliger te maken. „We willen ook dat mensen gewoon naar binnen kun- nen komen en desnoods alleen even een kop koffie komen drin- ken. Een kaartje in de megabio scoop is duurder dan in de overige bioscopen. Maar wel met een kant- tekening", volgens de bedrijfslei- der. ,,In de megabioscoop betaal je net zoveel als voorheen in de oude bioscopen,' alleen is daar een kaart je gemiddeld anderhalve gulden goedkoper geworden. We hebben dat prijsverschil heel bewust ge- creeerd, omdat we toch een duide- lijk onderscheid wilden maken tus sen oud en nieuw, vandaar." Nog enige commotie ontstond vo- rige week na een bericht in het Rotterdams Dagblad. Daarin ver- telde een medewerker van het Filmfestival dat de megabioscoop niet geschikt zou zijn om films te draaien tijdens het Filmfestival. „Daar snap ik niets van'zegt Van der Linden. „Ik begrijp niet waar die mensen mee bezig zijn. Alles kan hier. We maken standaard weliswaar gebruik van een Ameri- kaans systeem, maar we hebben al le techniek om op andere systemen over te schakelen. Zo zouden wij Italiaanse films, die op een afwij- kende breedte zijn opgenomen, niet kunnen vertonen. Terwijl ik alle soorten lenzen die daarvoor nodig zijn hier gewoon in de kast heb liggen. Ook zouden we geen 16 milimeter films kunnen projec- teren. Maar wat belet mij om ge woon een 16 milimeter-projector te plaatsen? Maar ik ga er gewoon van uit dat het Filmfestival vol- gend jaar gebruik maakt van deze bioscoop. Wij willen ze in ieder geval graag. Zoals altijd trouwens, want waarom zouden we anders al jaren de bioscopen op de Kruiska- de ter beschikking stellen?", be- sluit Van der Linden retorisch. MAURICE HEIJNEN VLAARDINGEN - Sample ma chines, waarmee het al snel lijkt of je een super d.j. bent, staan op de zwarte lijst. Gabberhouse wordt niet gedraaid. Waar het bij de D.J. Battle wel om draait is het samen- stellen van een perfecte mix en het in de juiste stemming brengen van het publiek. Welk aanstormend ta lent uit de regio deze vaardigheden het meest in de vingers heeft, zal zondag 7 april duidelijk worden tijdens de finale in discotheek Clo se-up. Vast staat in ieder geval al dat de winnaar dit jaar uit Maas- sluis, Schiedam of Naaldwijk komt. De strijd der discjockeys wordt dit seizoen voor de derde keer gehou- den. Prijzen van zevenhonderd, tweehonderd en negen-en-negen- tig gulden liggen in het verschiet voor de drie finalisten die zondag de plaats achter de draaitafel in- nemen. Vorig jaar schreef de Maassluise Marcel de Groot de ti- tel op zijn naam. Hoewel hij er al les aan zal doen deze zo goed mo- gelijk te verdedigen, beseft ook hij dat er veel concurrentie te duchten is. Vooral Louis Janssen uit Naald wijk heeft zich laten gelden als een geduchte tegenstander. Tijdens de wedstrijd dan. Want van haat en nijd is volgens de twee in het klei- ne wereldje discjockeys helemaal geen sprake. Met een behaald pun- tenaantal van 53.3 in de halve fina le geldt de negentienjarige als fa- voriet. Schiedammer Vincent Blommenstein is De Groots andere rivaal. Hij wist 50 punten te scoren met onder andere zijn intra, platen- keuze en scratch- en backspintech- niek. In totaal worden de d.j.'s be- oordeeld op zeven deelgebieden. Een bonuspunt is te verdienen, wanneer de jury van mening is dat de kandidaat in een bepaald onder- deel uitblinkt. Met een goede mi- crofoonstem wordt de puntentel- ling tot slot besloten. Ondanks hun nog jonge leeftijd, hebben de drie finalisten hun spo- ren achter de draaitafel al ruim schoots verdiend. Toonaangeven- de namen zijn het daarentegen nog niet. Daar is de D.J.Battle immers voor in het leven geroepen. „Een d.j. Paul zul je hier dan ook niet zien. Dit is puur aanstormend ta lent, dat wij door middel van deze wedstrijd een kans willen geven om door te breken. Je geeft ze als het ware een plaatsje in de markt. Een 'diploma d.j.' kun je tenslotte nog steeds niet in Nederland ha- len", verduidelijkt Henk van Boe- kel, eigenaar van Close-up en or- ganisator van de wedstrijd. In de voorrondes, die de afgelopen we- ken werden gehouden, werd al snel het kaf van het koren gescheiden. Wanneer iemand vraagt hoe de platenspeler aan moet, overigens echt gebeurd hoor, dan is het wel duidelijk dat hij geen enkele kans maakt. De jongens die hier zondag staan hebben echter heel veel in hun mars. Ze hebben kennis van muziek, het creeren van een stukje sfeer en natuurlijk de techniek." De winnaar van de D.J.Battle 1996 zal een vermelding krijgen in het goed gelezen 'Disco dance jour- naal'. Hiermee zou hij eventueel landelijk kunnen doorbreken. Dat het zo'n vaart echter niet hoeft te lopen, bewijst het verhaal van De Groot. Na zijn overwinning in 1995 kon hij direkt aan de slag bij diverse discotheken. Toch besloot hij niet voor de roem en het nacht- leven te zwichten. „Vroeger draai- de ik in Vlietzicht. Nu doe ik af en toe aan wedstrijden mee. Overdag werk ik gewoon, dat is voor mij toch net even belangrijker. Maar hier kon ik natuurlijk niet ontbre- ken. Ik wil mijn titel toch tenmin- ste kunnen verdedigen." Voor Janssen ligt alles wat anders. Een opleiding aan de Hotelschool in Den Haag moet hem de papieren opleveren, waarmee later een ei- gen discotheek in het buitenland kan worden geopend. Met het vele geld dat de Naaldwijker met deze wedstrijd hoopt binnen te halen, heeft hij echter hele andere plan- nen. ,,Mijn c.d.-spelers hebben het pas geleden begeven. Ik denk dat ik daar maar weer eens naar uit ga kijken." De finale-avond van de D.J.Batt le 1996 wordt op zondag 7 april gehouden in discotheek Close-up aan de Koningin Wilhelminaha- ven 1. Het spektakel begint om 22.00 uur. Rond 03.00 uur wordt de winnaar bekend gemaakt. Ruut van Hooft alias Clown Baff komt op woensdag 10 april naar de Schuurkerk. Fanatiek zwabberend komt Baff de theaterzaal binnen. Voeten intrekken anders zwabbert hij ze onder je gat vandaan. Tot zijn verbazing ziet hij op het toneel een boksarena. Dat wil hij weleens van dichterbij bekijken maar he laas: er hangt een bordje 'Verbo- den'. Na veel poespas lukt het hem toch in de arena te komen. Het op- tillen van een halter blijkt een peu- leschilletje en een boksbal slaat hij aan gort. Baff's fantasie slaat op hoi en hij ziet zelfs een grote carri- ere als bokser voor zich. Het pu bliek is er al, mooier kan het niet. Het gevecht kan beginnen, tegen een eigenaardige concurrent. Woensdag 10 april, Theater de Schuurkerk, toegangsprijs fl7,50. MUN TeuslPCMNlS SOLlH$£, SCHIEDAM - In de Grote Kerk aan de Lange Kerk- straat zijn sinds 1 april aquareilen en tekeningen te zien van kerkinterieurs. De werken zijn afkomstig van Schiedamse, Vlaardingse en Maassluise leerlingen van Nel de Haan en zijn ge maakt op lokatie. De cursisten bezochten maar liefst vijf verschiliende kerken, waaronder de Oud- Katholieke Kerk en de Gro te Kerk te Schiedam. Daar om zullen belangstellenden ongetwijfeld veel herkennen in de tentoongestelde wer ken. Bezoekers van de Grote Kerk zullen kunnen genie- ten van een herkenbaar stukje kerkgeschiedenis. De expositie is iedere vrijdag en zaterdag te bekijken tus sen 10.00 en 16.00 uur en duurt voort tot 7 juni. SCHIEDAM - Timbuktoe, alweer zo'n groep die zich moeilijk een etiket op laat plakken. Zaterdag 6 april treedt deze band op in cafe Podium aan de Lange Haven. Associaties met Tom Waits, Captain Beefheart en Dr. John the Nighttripper worden vaak gehoord. Wellicht heeft dit te maken met de jungle-rit- mes, de bluesstem en de sto- tende saxofoons die Tim buktoe kenmerken. De aanvang van het optre- den is 22.00 uur. MAASSLUIS - De winter is koud geweest en heeft lang geduurd. In Gallery Art Leathering aan de Zuiddijk laten ze het niet langer van de weergoden afhangen, maar openen ze zelf het voorjaars-seizoen. Sinds kort worden bezoekers ge- trakteert op de schilderijen van Jan van der Stelt. Deze zyn buitengewoon roman- tisch en vol bloemenpracht. Het kleurgebruik is levendig met een haast impressionis- tische sfeer. De, overwegend vrouwelijke, figuren roepen beelden op die doen denken aan aan de beginjaren van deze eeuw; de 'roaring twenties'. Wie zichzelf een bezoekje aan de gallery gunt, kan zien hoe deze schilder, die overigens pas na zijn pensionering met schilderen begon, een per fecte beheersing heeft van de techniek en uitstekend datgene weet weer te geven wat hij voor ogen heeft. MAASSLUIS - In de con- eertserie 1996 zal Jaap Kroonenburg op Tweede Paasdag, 08 april, een Paas concert verzorgen op het Garrelsorgel van de Groote- of Nieuwe Kerk te Maas- sluis. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concert- avond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. De aan vang is 20.15 uur. De toe- gang bedraagt fl. 9,00. Kin deren tot 12 jaar en houders van een CJP en Pas 65 beta- len fl. 7,00. TelefOOn:(i.v.m. controls bezorging) Stuur deze bort in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T0 2g

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13