SEAC REIZEN Schiedamse predikant Roel Bosch bestudeert traditionele gemeentezang MaasposT KORT HEMA beste winkel van Passage Algero MaasposT Notenkrakers in optocht naar Harg Serene klanken tijdens boekuitreiking svo aankondiging Noordvest Het spaarmaat krediet!! GOEDKOPE AUTOREIZEN OOK VOOR VLIEGVAKANTIES SCHIEDAM MaasstaD weekbladen De enige lening die u geld oplevert! Marten Meesweg 107 010-4215144 (ANVR Reisadviesburo, lid SGR) B. v. HAARENLAAN 782/SCHIEDAM Een voordelig en onafhankeliik reisburo. Naaro.a. Tjechie, Hongarije, Slowakije, Frankrijk, Belgie, Duitsland, Spanje, Italie. Nu met gratis vervoer naar Schiphol bij het boeken van uw vliegvakanties. Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk V I 2e PAASDAG J GE0PEND g i n r Woensdag 3 april 1996j |\/|/\/\SPOST SCHIEDAM - Serene klan ken en lovende woorden za- terdagmiddag 30 maart in de aula van het Stedelijk Mu seum. Daar ontving de Schiedamse predikant dr. Roel Bosch het eerste exem- plaar van zijn werk. En nooit meer oude Psalmen zingen. De boekuitreiking werd op- geluisterd door enkele muzi- kale optredens, die de aula niet alleen met een bijzon- dere ambiance vervulden, maar ook een creatieve aan- vulling op de boekpresenta- tie vormden. Roel Bosch en uitgever de Waal met het eerste exemplaar van het boek. KERKDIENSTEN SCHIEDAM - De uit Vietnam afkomstige Richard Nguyen verzorgt op donderdag 4 april een avond met psychometrie. Dit houdt in dat hij helderziende waarnemingen krijgt bij het vasthouden van bijvoorbeeld een foto en deze ook vertelt aan de eigenaar ervan. Iedereen is welkom in wijkcentrum Nieuw- land aan het Dr.Wibautplein 165. De zaal gaat om 19.30 uur open, de aanvang is 20.00 uur. De toegang bedraagt fl.7,50. Visiteclub Landendag Bingo Wereldwinkel Postzegels Open repetitie Naaien Vrijwilligers Expositie Inloopconcert Muziek Computerlessen Bloemschikken Dana Scholten en Ronald de Vette met hun prijs naast Johan Verploegen die de bokaal overhandigd aan de bedrijfsleider van de HEMA. Op donderdag 9 mei organiseert Woningstichting Noordvest van 19.30 tot 22.00 uur een openbare bijeenkomst in Schiedam, conform de statuten. Tijdens deze bijeenkomst legt zij publieke verantwoording af over: het gevoerde beleid in het afgelopen jaar op basis van het jaarverslag 1995; het te voeren beleid in het komende jaar op basis van het jaarplan 1996. Indien u bij deze bijeenkomst aanwezig wilt zijn, dan kunt u onderstaande antwoordstrook opsturen aan: Woningstichting Noordvest mevr. C.M.C. Hurkmans Postbus 25, 3100 AA Schiedam U ontvangt dan een toegangsbevvijs voor de bijeenkomst op 9 mei, inclusief locatie en programma. Op de openbare bijeenkomst wordt ingegaan op de hoofdlijnen van het gevoerde en te voeren beleid. Indien u vragen heeft over specifieke of individuele situaties, dan kunt u te alien tijde contact opnemen met het wjjkteam. |a, ik wil aanwezig zijn op de openbare bijeenkomst van Woningstichting Noordvest op 9 mei 1996. Naam Adres Plaats Ik wil graag 1 - 2* toegangsbewijzen ontvangen. Gewenste aantal a.u.b. omcirkelen. SCHIEDAM - Bij basisschool De Notenkraker is het al jaren een goede traditie dat de leerlingen te- gen Pasen palmpaasstokken ma- ken in de klas. Hoewel ze bij de kinderen thuis zeker niet zouden misstaan, hebben de stokken ech- ter een andere plaats van bestem- ming. De bewoners van bejaarden- en zorgcentrum De Harg, eveneens gevestigd in Schiedam-Noord, worden er elk jaar weer blij mee verrast. De stokken waren ook nu weer buitengewoon mooi versierd. Van huis hadden de leerlingen wat snoep en fruit meegenomen, en an dere versierselen konden in de klas eenvoudig worden gemaakt met behulp van wat lijm en kleurpotlo- den. Als kroon op het werk werd er een broodhaantje in de top gezet. Na een ochtend hard werken. kon de eerste groep leerlingen rond de klok van twee uur de straat op. In een ware Palmpasen-optocht werd de vaart er in gezet richting Harg. Een kleurrijke optocht vol kinde ren met hun eigen versierde stok ken. Ruim een uur was er uitge- trokken voor het uitdelen van de stokken. De ouderen waren er, zo- als kon worden verwacht, heel erg blij mee. Velen beloofden de guile gevers de stok een mooi plekje op de kamer te geven. De allerjongste leerlingen van De Notenkraker na- men niet aan de optocht deel. Zij mochten hun stok wel mee naar huis -nemen om hem later aan een bekende zieke of bejaarde uit de omgeving te geven. Ook andere basisscholen uit Schiedam ondernamen de afgelo pen week diverse Paasaktiviteiten die betrekking hadden op de be- jaardencentra in de stad. Leerlin gen van de Sint Bernardusschool hadden bijvoorbeeld een mooie Paasmand gemaakt voorzien van allerlei lekkernijen. Deze werden uitgedeeld aan de bewoners van Huize Frankeland. im- Eetkamerstoel q>'Mistral- met aluminium frame, tin de kleuren terra, geel, groen zwart, violet en marine 199.- Bloementafels 'Malaga' in metaal, laag 60,- (hoog 79,-) IJsselmondsclaan 175 R'dam tel. 010 - 2842110 300gratis parkeerplaatsen MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 ,,De psalmen werden vanmiddag op oorspronkelijke wijze ge- speeld en gezongen, dus zoals dat in de gereformeerde kerk ge- beurde direct na de invoering van nieuwe rijmpsalmen in 1773," vertelt Bosch. De gereformeerde dominee van zowel De Ark als de Magnalia Deikerk schreef zijn boek onder meer over de tot- standkoming van deze nieuwe, destijds controversiele psalmbe- rijming. „Het kenmerk van deze rijmpsal men was de hele noot, die voor een stoer, aards geluid zorgde. Tussenkomst van de organist moest een en ander een hemelse klank geven. Tegenwoordig wor den de psalmen alleen nog in or- thodoxe kerken, zoals de gerefor meerde bond, op deze wijze uit- gevoerd. In andere gereformeer de kerken zingt men ook evange- lische gezangen en andere kerk- liederen die na 1800 zijn inge- voerd." Sopraan Patricia Akula, organist Pieter-Jan Aartsen en enkele le- den van het Kamerkoor Magister Cantat brachten zaterdag behalve psalmen evangelische gezangen ten gehore. De ontstaansgeschie- denis van deze gezangen komt ook ruimschoots aan bod in En nooit meer ouder Psalmen zin gen: zingend geloven in een nieu we tijd 1760-1810. De ontwikke- ling van de traditionele gemeen- tezang, die Roel Bosch in zijn boek behandelt, zou later resulte- ren in het veel gehanteerde Lied- boek van de Kerken. De predi kant en kerkhistoricus Bosch be- gaf zich tijdens het schrijven van zijn (tweede) boek op het gebied van de theologie, de musicologie, de Nederlandse letteren en de ge- schiedenis. Hij onderzocht gezan- genbundels en bestudeerde de le- vens van musici en dichters die zich met de kerkliederen be- zighielden. Aan een uitspraak van een van hen ontleende Bosch de titel van zijn boek. Ahasverus van den Berg becommentarieerde de nieuwe psalmberijming van 1773 met de woorden 'daar zult gij Je sus zien, met al zijn lievelingen, en nimmer oude Psalmen zin gen'. Roel Bosch bestempelde Van den Berg zaterdag als 'de nestor van de Nederlandse kerkmuziek'. Bosch werd op zijn beurt ge- roemd door Nico de Waal, direc- teur van het Boekencentrum, dat En nooit meer oude Psalmen zin gen uitgeeft. „Wij geven de Bij- bel en andere kerkelijke geschrif- ten uit," zei De Waal in zijn toe- spraak. „Bovendien kan dit boek een remmende of juist stimule- rende werking hebben op invoe ring van nieuwe berijmingen of liedboeken. Daarom hebben wij dit boek graag uitgegeven." Ook Auke Jelsma van de Theolo- gische Universiteit van Kampen, waar Bosch in 1988 promoveer- de, prees het werk van de Schiedamse schrijver. „Bosch heeft in korte tijd een weten- schappelijk verantwoord boek geschreven, dat voor een breed publiek leesbaar is. Een geweldi- ge prestatie!" Jelsma benaderde Bosch in het najaar van 1992 met de vraag of de predikant een boek wilde schrijven. Bosch: „Ik mocht zelf het onderwerp bepa- len. Ik koos voor de ontwikkeling van de gemeentezang rond 1800. Daar was nog geen onderzoek naar gedaan. Het was dus een braakliggend terrein. Drie jaar lang heb ik me als part-time we- tenschappelijk onderzoeker met deze studie beziggehouden. De gereformeerde gemeente van Schiedam eri de universiteit van Kampen hadden deze mogelijk- heid voor me geschapen." ,,Ik ben opgelucht dat die drukke tijd er nu op zit. Bovendien vind ik het leuk om de kennis die ik heb opgedaan aan anderen uit te dragen. Ik denk dat het een inte- ressant boek is voor organisten en koorleden, maar ook voor men- sen die in hun jeugd de oude be- rijming nog hebben meegemaakt. Zelfs als zij na hun twintigste niet meer in de kerk zijn geweest." Het boek van dominee Roel Bos ch is onder meer verkrijgbaar bij boekhandel J.S. van Leeuwen. Roland van Wageningen Witte donderdag 04 april 1996 Opstandingskerk, 19.00 uur: ds.G. de Lang. Bethelkapel, 19.00 uur: ds.A. van Zetten. Magnalia Dei Kerk, 19.30 uur: ds.R.A. Bosch en ds.A.N. Verheul. Dorpskerk, 19.30 uur: ds.N.K. Mos. St. Mar- tinuskerk, 20.30 uur: ds.J. Sosef en W.R. van Wieren. NPB, 19.30 uur: ds.D. Koster. Oud-Katholieke Kerk, 20.00 uur: gezongen eucha- ristieviering. Basiliek van de H. Liduina, 19.00 uur: eucharistievie- ring. Goede Vrijdag 05 april 1996 Opstandingskerk, 19.00 uur: ds.G. de Lang. Grote Kerk, 19.00 uur: ds.A. van der Klaauw. Huize Tho mas, 19.00 uur: ds.T. Zevenber- gen. Bethelkapel, 19.00 uur: ds.J. Visbeek. Magnalia Dei Kerk, 19.30 uur: ds.I. Hyvarinen en A.N. Verheul. Dorpskerk, 19.30 uur: ds.N.K. Mos. De Ark, 19.30 uur: ds.J. Sosef en W.R. van Wieren. Gilde College, 19.30 uur: cand. J. Kooij. Leger des Heils, 19.00 uur: kapt. A.J. Plaisier. Oud-Katholieke Kerk, 15.00 uur: schrift en gebe- den. Basiliek van de H. Liduina, 11.00 uur: kruisweg met de kinde ren, 15.00 uur: kruisweg, 19.00 uur: avondplechtigheden. Stille Zaterdag 06 april 1996 Grote Kerk, 21.30 uur: ds.R.A. Bosch en I. Hyvarinen. De Ark, 22.00 uur: ds.J.Sosef en W.R. van Wieren. Schielandziekenhuis, 20.00 uur: ds.C.A. Philipse en pas tor G.J. Warmerdam. Oud-Katho lieke Kerk, 20.00 uur: Paaswake. Basiliek van de H. Liduina, 21.00 uur: Paaswake. Huize Frankeland, 20.00 uur: Paaswake. Eerste Paasdag 07 april 1996 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 06.00 uur, Paaswake, 10.00 uur, ds.G. de Lang. Grote Kerk, Lange Kerk- straat. Aanvang: 10.00 uur, hr.J.A. van Lambalgen, 17.00 uur, dr.C.A. v.d. Sluijs. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds.N.J.M. Hoogendijk. Bethelka pel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds.A.N. Verheul. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds.W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds.R.A. Bos ch. Bethelkapel, Nieuwe Maas straat. Aanvang: 10.00 uur, Ds .A.N. Verheul. Dorpskerk, Noord- einde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St.Martinuskerk, W.Andriessenlaan. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gerefor meerde Bond Gilde College, Nieu we Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds.G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, dr.C.A. van der Sluijs. Basiliek van de H.Liduina en 0.L.V. Rozekrans Singel 106: 10.30 uur Hoogmis (herenkoor 1.H.D. en dameskoor Jubilato). Huize Frankeland: 09.15 uur Hoogmis R.K. Parochiekerk O.L.V. Visita- tie Dr. Schaepmansingel 3. Zon- dag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur: weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, gezongen eu- charistieviering. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevr.A.J.Plaisier Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. D. Koster (NPB) KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 /4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk Schiedam gaat op 11 april van start met de tiende visiteclub voor ouderen. Visiteclubs zijn groepen ouderen die e6n maal per week bij elkaar komen om aktivi- teiten te ondernemen en te praten. Ze zijn bedoeld voor alleenstaande ouderen die wat gezelschap zoe- ken. De club* is gemengd, dus zowel dames als heren zijn wel kom op donderdagmiddag van 13.30-15.30 uur in dienstencen- trum De Woudhoek. Opgeven kan bij het Centraal Meldpunt, tel.4264022 (tussen 08.30 en 12.30 uur). SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert op zondag 21 april een landendag Griekenland. Een expositie over dit land zal staan opgesteld en ook zullen er dia's worden getoond. Voorts wor den een Grieks gerecht en salade geserveerd. De Griekse volksdans- groep van het wijkcentrum ver zorgt een optreden op de klanken van de band Les Athenees. De kos- ten van deze dag bedragen fl.20,- en men moet 14.30 uur binnen zijn. Deelnemers moeten zich voor 15 april hebben aangemeld bij het wijkcentrum aan de Jan van Aven- nestraat. SCHIEDAM - In Woon-en zorg centrum Thurlede kan woensdag 10 april weer bingo worden ge- speeld. De aanvang is 14.00 uur en de kosten bedragen fl.2,50 per per- soon. Diezelfde dag kan er tussen 09.30 en 12.00 uur ook worden ge- handwerkt. Het centrum is geves tigd aan de Nieuwe Damlaan en al- le aktiviteiten zijn ook toeganke- lijk voor niet-bewoners. SCHIEDAM - De Wereldwinkel in Schiedam heeft de nieuwe col- lectie binnen. Dit seizoen staat het assortiment kleding, accessoires en handnijverheid in het teken van Afrika. Authentieke kleuren en symbolen zijn gecombineerd met de wensen van de modebewuste consument uit het Westen. De klant kan zijn keuze bepalen in de winkel aan de Lange Achterweg 14 of door middel van het neuzen in de nieuwe voorjaarscatalogus. SCHIEDAM - Alleen op de vrij- dagmorgen kan er vrij blij vend een kopje koffie of thee worden ge- dronken bij de Stichting SVO aan het Broersveld. Van 10.00-13.00 uur is het centrum hiervoor open. Ook kunnen er dan boeken worden geleend in de speciaal samenge- stelde bibliotheek. SCHIEDAM - Een postzegel- avond wordt op donderdag 4 april gehouden in boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7. Een ge- legenheid om in een gezellige sfeer postzegels te ruilen. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. Informatie bij C.A. Verkerk, tel.4704089. SCHIEDAM - De drumfanfare van Harpe Davids organiseert op vrijdag 12 april een open repetitie in het verenigingsgebouw aan het Faassenplein 22. Belangstellenden die een koperen blaasinstrument of slagwerkinstrument willen leren bespelen zijn welkom. Gevorderde muzikanten kunnen geheel vrijblij- vend een repetitie musicerend meemaken. Van te voren kan de muziek via onderstaand telefoon- nummer worden opgevraagd. Voor alle bezoekers vindt een gra tis verloting plaats. De open repeti tie begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 20.45 uur. Informatie: 4715959/2730721. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost is op verschillende tijden naailes te volgen. Op de lessen van dinsdag (13.00-15.00 uur) en donderdag (20.00-22.00 uur) zijn nog enkele plaatsen vrij voor zowel beginners als gevorderden. De lessen worden per blok van zes betaald, fl.30,-. Naaimachines en patronen zijn aanwezig. Aanmelden bij het klub- huis aan de Galileistraat 86, tel.4735435. SCHIEDAM - Dienstencentrum de 4 Molens en de Woudhoek kun nen een aantal vrijwilligers gebrui- ken. In de dienstencentra ontmoe- ten mensen van 55 jaar en ouder elkaar. De aktiviteiten worden door vrijwilligers georganiseerd en hiervoor zoekt men enthousiastel- ingen. Zowel mannen als vrouwen kunnen contact opnemen met Jan- neke Mulder van de Woudhoek, tel.4709555 of Marlies Jaquet van de 4 Molens, tel.4705500. SCHIEDAM - Ondanks zijn jonge leeftijd is de Rotterdammer Marc Bonneau er in geslaagd een aantal projecten op te zetten die of voile- dig mislukten, of meer dan de moeite waard bleken te zijn. lets wat hij wel kan is bijvoorbeeld schilderen. In 1995 begon hij met het exposeren van zijn werk. Hij tekent naar model, schildert in olieverf of gouache van realistisch tot fotografisch. De man die schil deren kan en daardoor door het le- ven gaat als de 'schilder van schil- derijen' exposeert tot en met 12 mei in muziekcafe Podium aan de Lange Haven 28. SCHIEDAM - Dameskoor Zever- om treedt zaterdag 6 april op in de Grote Kerk aan de Lange Kerk straat. Dit inloopconcert begint om 15.00 uur en kost helemaal niets. SCHIEDAM - Trio Circle treedt zondag 7 april op in dienstencen trum de 4 Molens. Zij verzorgen van 13.30-16.30 uur een middag vol levende muziek en gezellig- heid. De toegang bedraagt een rijksdaalder per persoon. SCHIEDAM - Binnenkort begint er in wijkcentrum De Erker weer een nieuwe cyclus computerlessen. Windows 3.11 en WP 6.0. worden gegeven op dinsdag- en donder- dagavond en op de donderdagmor- gen. De kosten bedragen fl. 150,- inclusief het lesboek. Belangstel lenden kunnen bellen voor infor matie en aanmelding naar De Er ker, tel.4267767. SCHIEDAM - In Buurthuis Nieuwland start op dinsdag 16 april de cursus bloemschikkeni Er worden 5 bijeenkomsten georgani seerd, iedere dinsdag van 1O.0O - 11.00 uur. Er wordt iedere keer met verschillende materialen ge- werkt. De activiteit wordt begeleid door een oud-bloemist met jaren- lange ervaring. De kosten van de activiteit bedragen 55,- voor 5 les sen, inclusief bloemen en materi alen. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met het buurt huis, tel. 473 86 71. SCHIEDAM - Het publiek mocht zelf kiezen: wat is de beste winkel van de nu ruim een half jaar oude Nieuwe Passage? De uitslag werd woensdag 27 april bekendge- maakt. Sinds die dag mag het enige winkelwarenhuis dat de stad rijk is, de HEMA, zich de beste winkel van het winkelcentrum noemen. Bonnen in de lokale pers riepen het winkelend publiek op zich uit te spreken over de kwaliteit van de winkels in de Nieuwe Passage. Voor diegenen die deze oproep over het hoofd hadden gezien, wa- ren de leden van scouting Schiedam ingeschakeld. Deze hid den op de drukste dagen van de week, donderdag en vrijdag, een uitputtende enquete. „Dit om maar even duidelijk te maken dat het echt het publiek was, dat de uitslag heeft bepaald", aldus Johan Ver ploegen, voorzitter van de winke- liersvereniging. Bij de beoordeling werd uitgegaan van drie criteria: de winkel moest goed bereikbaar zijn, efficient zijn ingedeeld en een hoge mate van overzichtelijkheid bezitten. De HEMA scoorde op al le drie de punten het hoogst. Ook waren er prijzen te verdelen voor de beste verkoper en verkoopster. Ronald de Vette, een student die in zijn vrije tijd plaats neemt achter de klantenservice-balie van de HE MA, mocht bij de mannen de eer- volle prijs in ontvangst nemen. Zijn klantvriendelijkheid en kennis van zaken waren slechts weinigen ontgaan. De titel 'Beste verkoop ster' ging echter aan de neus van het warenhuis voorbij. Een part-ti me kracht van de Free Record Shop, Dana Scholten, bleek vol- gens het publiek net even wat meer in haar mars te hebben dan het overige vrouwelijke personeel van de Nieuwe Passage. Naast de eer, stond de twee gelukkigen overi- gens nog een leuke prijs te wach- ten. Beiden kunnen binnenkort met een partner naar keuze van een heerlijk weekeindje Londen gaan genieten. Datzelfde staat ook twee klanten van het winkelcentrum te wachten. De HEMA verdiende met de vermelding een wisselbe- ker. Hieruit kan worden afgeleid dat de verkiezing een vervolg zal krijgen. ,,Inderdaad", beaamt Ver ploegen. „Het is iets dat we elk jaar willen laten terugkomen. Het is immers leuk voor het publiek, dat merkt dat het hier wat in de melk te brokkelen heeft en voor de win kels. Het is per slot van rekening toch een eer als het publiek laat weten je zo goed te waarderen."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9