vi Speels plafond met gekleurde lamellen Badderen met het hele gezin waar je maar wilt Talloze tapijttinten Informatie over adverteren? Bel: 010-4004 262 Een revolutie in de behangwereld. Dat zeggen kenners van het nieuwe behang Frieze Frame, dat zojuist op de Nederlandse markt is gebracht door Spits Wandbekleding in Schoonhoven. Dit behang bestaat uit ran- den en tientallen losse illustraties, die helemaal naar eigen inzicht wor den aangebracht. Zo kan men zelf wilde dieren tussen palmbomen plak- ken en daarmee een kamer veranderen in een jungle. Nu de temperaturen stijgen en de zon steeds hoger aan de hemel komt, gaan we meer en meer van het buitenleven genieten. De deur naar tuin of balkon staat weer vaker open en als het echt lekker warm is, verruilen we de huiskamer voor een zitje buiten. Net als binnenshuis mag het er ook buiten gezeilig uitzien met een sfeervol terras, bloeiende planten en een goed zittende maar ook mooie tuinmeubel- set. Uitproberen Meubelen Plafondmateriaal staat in de belangstelling. Een nieuwe trend is name- lijk varieren met kleur op het plafond. Hoewel: helemaal nieuw is dat ook weer niet, want eeuwen geleden al werden plafonds in herenhuizen rijkelijk versierd. In oude grachtenpanden zie je nog wel plafonds met ornamenten en nog ouder zijn plafondschilderingen (bijvoorbeeld de Sixtijnse kapel of het raadhuis in Brussel). Voor het actuele aanbod onroerend goed kijkt u in de rubriek Wonen verschijnt in een oplage van 735.000 exemplaren in Rotterdams Dagblad en MaasstaD weekbladen Volgende rubriek verschijnt op 20 april in het Rotterdams Dagblad en 24/25 april in MaasstaD weekbladen MaasstaD Revolutie in behangwereld t De palmen en wilde dieren worden naar eigen inzicht op de muur geplakt. Zo kan iedereen zijn eigen jungle creren: een hele nieuwe manier van behangen. (Foto: Spits Wandbekleding). Het nieuwe behang wordt geleverd in zes dessins, maar er is geen sprake van patronen. Het zijn pakketten met 70 tot 150 losse onderdelen. In het 'Jungle'- pakket zitten bijvoorbeeld palmbomen en varens, maar ook olifanten, giraffen, een neushoorn die zo de kamer in komt wandelen, vlinders en apen. Daarbij twee randen: een horizon met bergen en een rand met planten voor op de voor- grond. A1 deze onderdelen worden ge plakt op eenvoudig achtergrondbehang of op een geverfde wand. Behalve 'Jungle' zijn er de pakketten 'Onderwaterwereld' (met vissen, water- planten en een zanderige zeebodem), Di nosaurussenSprookjes wereld 'Teddyberen' (strandtafereel) en 'Spoortreinen'. In n pakket zitten ge- noeg (reeds uitgestanste) onderdelen om een kamer met negen meter muurlengte te beplakken. Maar een grotere kamer lukt ook nog wel door de dieren wat ver- der uit elkaar te plakken. Het opplakken is zo simpel dat de kinde- ren zelf mee kunnen helpen bij het be hangen. De illustraties zijn echter geen stickers: de plaatjes moeten worden in- gesmeerd met behangplaksel. Dat heeft als voordeel dat ze nog verschoven kun nen worden als een kind iets scheef of ondersteboven plakt. Deuren kunnen ge- woon meebeplakt worden. Ook is het leuk om een vlinder of visje op een meu- belstuk aan te brengen. Wie het hele maal af wil maken, kan gordijnstof en een dekbedhoes in hetzelfde dessin ko- pen.Deze heel nieuwe manier van be hangen is nog maar net gentroduceerd, maar het loopt al storm in de Nederland se behangzaken. Kinderen en ouders blijken heel enthousiast, maar ook scho- len en kinderdagverblijven tonen inte- resse. Een visrestaurant vond het onder- watertafereel heel toepasselijk. Zo zijn er legio mogelijkheden met dit nieuw behangidee. Lekker naar buiten toe! Het voorjaar is bij uitstek geschikt om een terras aan te leggen. Het klimaat is al mild genoeg om zo'n klus onder handen te nemen of uit te besteden aan de hovenier. Alvo- rens de handen uit de mouwen te steken of naar de hovenier te stap- pen. is het raadzaam eerst eens wat zaken op een rijtje te zetten. De plaats en de grootte van het terras in de tuin zijn immers afhankelijk van onze eisen en de ligging van het huis. De een wil er de hele mid- dag zonnen, de ander houdt ervan in de milde ochtendzon van een ontbijtje te genieten. Misschien is er zelfs wel plaats voor twee terras- sen, dan kunnen steeds zon n scha- duw worden opgezocht. Het is handig om het denkbeeldige terras eens uit te proberen. Bekijk hoeveel ruimte een aantal (Jig- stoelen en/of tuinmeubelen in- nemen. Potten met planten geven sfeer. Dus ook zij nemen plaats in op het terras, net als een barbecue die er misschien maarzo nu en dan staat. Een klein plaatsje is extra knus te maken door er een laag muurtje of een haagje omheen te zetten. Wie juist meer eenheid wil met de rest van de tuin, laat het juist overlopen in een bloemperk. Wanneer achter het terras de tuin van de buren is, is het zo gek nog niet eens met de buurlieden om de (tuin)tafel te gaan. Met een schei- dingswand. een groene haag. een vlechtwand of een schutting over een bepaalde lengte van de scheidslijn. is zo in overleg toch de nodige privacy te creren. Wie een standaard plaatsje achter zijn huis heeft met betontegels kan dit vrij eenvoudig omtoveren tot een rustiek terras. Dat kan met houten vlonders. ook wel toege- past boven een tuinvijver. Ze zijn van get'mpregneerd grenen of vu- ren, gaan zeker twintig jaar mee en zijn nog relatief goedkoop ook. Door de vlonders op balken te be- vestigen. kunnen ze gewoon op de tegels worden geplaatst. Met grind tussen de latten zijn de tegels eron- der niet meer te zien. Zo is het ter ras in een mum van tijd veranderd in een sfeervol zitje. Bij een mooi terras hoort dan ook nog een mooie tuinset. Tuinmeu belen van kunststof gaan lang mee, zitten comfortabel en zien er te- genwoordig nog leuk uit ook. Zo is er bijvoorbeeld een producent die het gemak van kunststof meubelen combineert met de warrne uitstra- ling van rotan. Het zijn tuinmeu belen, die op ambachtelijke wijze zijn vervaardigd uit een kunst- stofdraad, die net zo wordt ver- werkt als rotan. Het frame is van aluminium. Deze tuinmeubelen van het merk Hermitage zijn volledig weerbes- tendig. Ze kunnen zomeren winter buiten blijven staan, omdat ze de- zelfde eigenschappen hebben die tot nu toe waren voorbehouden aan volkunststof meubelen. Maar die waren tot voor kort smetteloos wit en toonden daardoor niet zo sfeer vol als de rotan-zitjes. Rotan meu belen kunnen's zomers wel buiten blijven, maar moeten 's winters toch echt naar binnen. Op den duur wordt rotan wat dof en minder fraai. Daar hebben de meubelen van Hermitage Selection geen last van. Deze combineren het klassiek vlechtwerk met alle voordelen van kunststof. De meubelen zijn naar keuze verkrijgbaar in groen. wit, of nature] vlechtwerk op een groen aluminium frame. Ook Hartman komt dit voorjaar met sfeervolle tuinmeubelen, die zijn voorzien van een zogenaamde 'webbing" rugleuning. Dat 'web bing' doet denken aan een gaatjes- mat van net. ook al doordat het beige-gekleurd is, maar ook hier gaat het om vocht- en weerbesten- dig kunststof. De rest van de stoel is van gekleurde kunststof. naar keuze mosgroen. bordeauxrood of marineblauw. Marineblauw is dit voorjaar overigens een hele nieu we kleur in het tuinmeubilair. Naast het weerbestendige meubi- lair heeft Hartman nu ook stoel- kussens, die absoluut geen water kunnen opnemen. Ze zijn geheel uit polyester gemaakt. Dus geen paniek als het plotseling gaat rege- nen. In onze tijd echter krijgen de plafonds in nieuwbouwwoningen nauwelijks aan- dacht. In de jaren zeventig wilde men nog wel eens een plafond donkergroen of donkerbruin verven, maar die trend zette niet door omdat kamers er zo klein door leken. Meestal werd het plafond gewit en dat was dan dat. De laatste tijd echter zijn er tal van pro- dukten op de markt gekomen, waarmee een plafond fraai en praktisch is af te werken. Het nieuwste op dit gebied is het Luxalon-systeem van Hunter Dou glas, de fabrikant van de Luxaflex-raam- bekleding. Het Luxalon-systeem bestaat uit plafond lamellen in vijf verschillende breedte- maten, van drie tot achttien centimeter breed, die naast elkaar worden geplaatst. Er zijn diverse effecten mee te bereiken. Door de latten strak tegen elkaar aan te bevestigen, ontstaat een dicht plafond. Een open plafond is te bereiken door tussen de lamellen voegprofielen aan te brengen. Een bijzonder speels plafond krijg je door variatie aan te brengen in de richting van de lamellen. De koper van het Luxalon-systeem heeft keuze te over: er zijn meer dan honderd- twintig kleuren, verdeeld over zeven kleurgroepen: albia, terra, cognac, fuch sia, aubergine, topas en aqua. De ver schillende tinten binnen een kleurgroep kunnen mooi met elkaar worden gecom- bineerd. Ook is het aardig om accenten van een wat donkerdere tint in een pas- telkleurig plafond aan te brengen. Wie een beetje handig is, kan het Luxa- lon plafond zelf aanbrengen. De lamel len zijn direct tegen het bestaande pla fond te bevestigen. Ook is het mogelijk het plafond te verlagen zodat er ruimte is voor bedrading van verlichting. De la mellen zijn van kleurecht aluminium, onbrandbaar en ze zijn gemakkelijk schoon te maken. I De Luxalon-dealer is meestal woningin- richter, badkamer- of keukenspecialist. Een wat eenvoudiger plafondsysteem is Agnes One Step uit Noorwegen. Het Agnes One Step Plafond bestaat uit pla fond-platen, die klaar zijn voor monta ge, met een messing- en groef-systeem. De panelen zijn al een paar jaar verkrijg baar bij de bouwmarkt. Nieuw is dat ze er nu ook in kleur zijn: licht groen en blauw gewolkt. Het voordeel van deze platen is dat er niet meer gewit hoeft te worden. Eenmaal bevestigd is het pla fond klaar en het is ook gemakkelijk schoon te houden. De platen meten zes- tig bij honderdtwintig centimeter. Na een vermoeiende dag lekker relaxen in een whirlpool. De weldadige werking van het bruisende warme water doet dan wonderen voor ons li- chaam dat vermoeid of gespannen is. De whirlpool komt qua prijs binnen het bereik van steeds meer mensen. Er zijn inmiddels dan ook al talloze systemen op de markt. Daar is nu een verplaatsbare whirlpool bijgeko- men. Zoals zo vaak gaat het om een rage die uit Amerika is komen over- waaien. Deze CalSpas-whirlpools, ook wel Spa's genoemd, zijn inmiddels overde hele wereld te koop. Nu dus ook in Nederland. De importeur is Poolquip Nederland in Valkenswaard. De CalSpas is gemaakt van meerdere Iagen hoogwaardige acryl met een houten sierrand aan de buitenzijde. Volgens de fabrikant gaat het materiaal een leven lang mee. Er zijn verschillende modellen, van rond tot vierkant of rechthoekig, varirend van n ligplaats en twee zitplaatsen tot zitplaatsen voor drie tot vier personen. Met de CalSpas is het dus badderen geblazen met het hele gezin op elke denkbare lokatie. 's Zomers lekker in de tuin of in het tuinhuis en's win ters in de serre of doodgewoon in de badkamer. De prijzen beginnen bij fl.8.850,- inclusief BTW. Voor meer informatie: Poolquip Nederland, te- lefoon 040 - 2019765. Zomerse frisheid in optimale vorm. Een interieur om in te bijten. Citroengele muren, appelgroen tapijt, sinaasappelkleurige stoelen en een comfortabele stoel in helder tomaatrood. De kleur van het tapijt is heel bepalend voor de sfeer van ons interieur. Be- langrijk is ook dat het harmonieert met de andere kleuren van de inrich- ting. Wie precies een bepaalde kleur tapijt wil hebben - en dus geen tintje lichter of donkerder - kan zeker met de tapijten van Wools of New Zea land vele kanten op. Niet alleen is de kleurkeuze enorm, van appelgroen tot subtiel beige, maar sommige fabrikanten maken precies de kleur tapijt die de klant wenst. Omdat de wol uit Nieuw-Zeeland de witste van de wereld is kunnen de fa brikanten de kleur en helderheid van de tapijten als beste garanderen. Er zijn vele bekende tapijtfabrikanten die met de zogeheten 'Wools of New Zealand' werken. Het tapijt draagt dan het bijbehorende logo van een va- renblad, het symbool van de onbedorven schoonheid van Nieuw Zeeland. WLLTJ3JJ

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 13