Jonge kunstenaars aan de slag met Passie Marcel de Groot wint D J.Battle 0P OA Rotterdams Dagblad 2 weken gratis,.-? Vul deze bon in... Jk. Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Theater de Teerstoof N}' Xiiea^er progranmia Voorronde van Kunstbende op 12 april in Nighttown Orgelmiddag Doornroosje Podium Disco Toneel BON ROTTERDAM - Is kunst al leen voor oude mannen met sandalen en baarden? Hangt het alleen voor kapitale be- dragen in stoffige musea? Kun je het alleen begrijpen na een jarenlange kunststu- die? Het antwoord is Nee! Op vrijdag 12 april laten jonge- ren tijdens de Rotterdamse voorrondes van de Kunstben de in Nighttown zien wat zij in hun mars hebben. Het the- ma van dit jaar is Passie. De organisatie van de Kunstbende in Nighttown tijdens de generate repetitie. TeirsTtTeUefJiKisei^: peMMS scLih$£, rvmf? ScwtMh ScmMmeuuc vjOoNQdihTe AJO0IC,Te UBBfcK) ve noiUee zql evcJu&L Dus u_Mi^ BEftCiJp ik HflgiG Gang owze mosuee miscwi£n -2.p\i MeetxuijKjeMj Moercsj ojhUeKj voce luieuve HuMZCNJ.'J mi er Turd Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,50. 1 Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 29,75 automatisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats:I Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: ami minim lllll it., MXIA\STOSTN3CW1HD)AM M(JTQ?47 MaasposT CPCus Clown Baff Ruut van Hooft Clown Baff (foto: Sylvia v.d. Berg) Ruut van Hooft alias Clown Baff komt op woensdag 10 april naar de Schuurkerk. Fanatiek zwabberend komt Baff de theaterzaal binnen. Voeten intrekken anders zwabbert hij ze onder je gat vandaan. Tot zijn verbazing ziet hij op het toneel een boksarena. Dat wil hij weleens van dichterbij bekijken maar he- laas: er hangt een bordje 'Verbo- den'. Na veel poespas lukt het hem toch in de arena te komen. Het op- tillen van een halter blijkt een peu- leschilletje en een boksbal slaat hij aan gort. Baff s fantasie slaat op hoi en hij ziet zelfs een grote carri- ere als bokser voor zich. Het pu- bliek is er al, mooier kan het niet. Het gevecht kan beginnen, tegen een eigenaardige concurrent. Woensdag 10 april. Theater de Schuurkerk, toegangsprijs fl7.50. MUN Jaap Mulder Jaap Mulder heeft een vol hoofd en dat moet leeg. Daarom schrijft hij mooie teksten, hilarische sketches en droeve liedjes. 'Mijn', zijn vijf- de, goed ontvangen en sterk ge- tinte soloprogramma: 'Twijfel, angst, geluk, wat stelt het voor? De mens gaat dood en het leven gaat door.' De voorstellingen van Jaap Mulder zijn vol van dwaasheid en ernst in een zin. Jaap Mulder zorgt in het land voor voile zalen (groot en klein) omdat men hem wil meema- ken. Op het toneel staat een ware egoist. Niet geinteresseerd in ande- ren. Het gaat om zijn observaties, zijn jeugd en zijn waarheden in 'Mijn'. Zaterdag 13 april, Theater de Schuurkerk, 20.30 uur. toegangs prijs fl.20,- Toegangskaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het Informatiecen- trum in het stadhuis Maassluis. Te- lefonisch kaarten reserveren: tus- sen 12.00 en 14.00 bij Theater Schuurkerk, tel. 010 - 591 37 00. Doormidden Theatergroep BURRP Zij heeft maar een wens; ze wil doormidden. Niemand wil de goo- cheltrucs van Jacob Krombach meer. Eens was hij een groot varie- te-artiest. Maar tegen woordig blijft het witte konijn in de hoge hoed. Ilse vindt echter zijn trues wel leuk. Ze wordt op school vaak ge- pest, omdat ze hoogbegaafd is. In de hoop dat de kinderen weer een beetje respect voor haar krijgen, wil ze maar een ding: doormidden gezaagd worden, zonder een centje pijn. Voor jeugdige theaterbezoe- kers vanaf 6 jaar. Woensdag 10 april, Harmonie, 14.00 uur, toegangsprijs fl.8,00/ kortingspassen fl.6,50. Wild The Shooting Party The Shooting Party (foto: Ben van Duin) Heel erg goed. Met hun derde pro- gramma slaan deze artistieke dui- zendpoten een nieuwe weg in. Het afstandelijke, beschaafde Engels is niet langer de maatstaf, het is nu bijna louter Nederlands wat de klok slaat. Het sublieme muzikaal vermogen en de Nederlandstalig- heid maken de voorstelling com- pleet en geven de bezoeker iets mee. Woensdag 10 april, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.25,-/ kortingspassen fl.22,50. Zanger, de Band en het meisje Rob de Nijs Oog voor kwaliteit. Een artiest die al ruim dertig jaar niet alleen zich- zelf, maar ook de betekenis van de Nederlandstalige muziek blijft ver- nieuwen. Kijken en luisteren naar oud en nieuw repertoire, chansons en rock roll van de zanger, de band en het meisje. Donderdag 11 april, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.45,-/ kortingspassen fl.40,00. Aanstormende Komieken De Afrekening Bloeiende Maagden Een drietal dames met een opval- lend programma: durf. rauw, onge- remd, recht voor z'n raap en dyna- misch. Doodgewoon Basterd Basterd staat voor snel, geraffi- neerd, shockerend, slapstickma- tisch, ontroerend maar vooral inte ger absurdistisch. Marc Scheepmaker De winnaar van het laatste Leidse Cabaretfestival leidt de toeschou- wer door de wondere wereld die humor heet. Een eenzijdige dich- ter-komediant op velerlei gebied, met een razend tempo. Vrijdag 12 april, Grote Zaal, 20.15 uur. toegangsprijs fl.22,50/kor- tingspassen 20,00; Peter Pan Opus One Verbeeldend en spannend verhaal. Elke avond voor het naar bed gaan, vertelt Wendy's moeder het ver haal van de eigenwijze held van Nooitvanooitland Peter Pan, het elfje Twinkelbel en Kapitein Haak. Het verhaal wordt werkelijkheid. Een familievoorstelling met een mix van dans- en musical-stijlen. Vanaf 8 jaar. Zaterdag 13 april, Grote Zaal, 19.30 uur, toegangsprijs fl.20,00/ kortingspassen fl. 15,-. Voor de jeugd tot 15 jaar: fl. 12,50. A Musical Century Simone Kleinsma, Vera Mann Een 'Fourpersonalities' show. Vier eminente musicalpersoonlijkhe- den. Begeleid door een 30 man sterk orkest vertolken ze de kop- stukken uit een 'eeuw' musical genre. O.a. Lloyd Webber, Bou- blil/Schonberg, Kiss me Kate, The King and I, Oklahoma, Annie M.G. Schmidt/Harry Bannink. Een bloeiende en pakkende theaterbe- levenis. Zondag 14 april. Grote Zaal, 15.00 uur, toegangsprijs fl.40,-/kortings passen fl.35,-. De Stadsgehoorzaal is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. De kassa is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellin gen. Reserveren, tel. 434 05 00. De kapitein en de kannibaal Hakim en Rene Groothof De voorstelling is een muzikale be- werking van het sprookje van Mo by Dick en gaat over twee mannen. Een moedige en een bange. Samen gaan ze op avontuur en beleven spannende dingen. De moedige moet een monster verslaan. De bange wil hem best terzijde staan. Al zijn ze water en vuur. In deze voorstelling voor mensen van 7 tot 100 jaar, bundelen Hakim en Rene Groothof hun krachten. Beide ac- teurs hebben al aangetoond dat hun improvisatietalent zeker tot die krachten behoort. Ook hun po- pulariteit bij kinderen hebben ze gemeen. Hakim in de vorm van zijn solo-optredens in Sesamstraat, en Rene met zijn deelname aan po pulate kinderprogramma's van de VPRO. Het wordt een programma voor kinderen vanaf 7 jaar, waarbij de inbreng van het jonge publiek en het improviseren ruim baan krijgt. Vrijdag 12 april, Theater de Teer stoof, 20.30 uur. toegangsprijs f 15,-, t/m 12 jaar f 10,-. A la Minute Creme Fraiche De vier heren van Creme Fraiche brengen met A la Minute een voor stelling waarin zij niet wars zijn van goede, verzorgde teksten, niet vies van een lekkere deun muziek. niet te beroerd zijn, deze in uiteen- lopende genres te vertolken, niet zeuren over het grote aantal instru- menten dat zij moeten meezeulen. Kortom, vier ideale schoonzonen op de biihne! Zaterdag 13 april. Theater de Teer stoof, 20.30 uur, toegangsprijs f 19,50 Reserveren bij de Schiedamse Theaterkassa: 010 - 426 95 63. Openingstijden: van di.t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur en za. van 12.00 tot 16.00 uur. De Kunstbende, een initiatief van het Ministerie van OCW (Onder- wijs, Cultuur en Welzijn) is een or- ganisatie die iedereen tussen de dertien en negentien jaar wil sti- muleren iets aan kunst te doen. Het kernproject van de Kunstbende is de landelijke kunstwedstrijd. Jon- geren mogen zich uitleven in de verschillende categorieen: dans, ontwerpen, theater, fotografie en video, taal en muziek. Voor wie zich in deze creatieve takken niet kan vinden bestaat er ook nog de categorie Alles Mag, voor kookfa- naten, striptekenaars, computer- kunstenaars, goochelaars en kle- dingontwerpers. Paul van Horn, regio-coordinator van Rotterdam, is niet zo dol op het woord kunst. „Het is zo'n bela- den woord, het schrikt jongeren vaak af. We willen de vooroorde- len over kunst wegnemen. Zo is er bijvoorbeeld een categorie dans en dat hoeft echt niet het Zwanenmeer te zijn, dat mag ook bubbling, country, hiphop, house of volks- dansen zijn." De kunstbende probeert zo laagdrempelig mogelijk te zijn, ie dereen kan meedoen. Van Horn: ,,Het gaat er niet om dat iemand technisch heel goed is, sterker nog, een goede techniek is eerder een nadeel. De speelsheid is juist in de- ze groep nog volop aanwezig, hun werk is zonder pretenties, zonder het Kijk mij nou eens diepzinnig zijn'." De kunstwerken worden beoor- deeld door een jury, bestaande uit enkele kopstukken uit de Rotter damse cultuurwereld, maar ook uit winnaars van de voorrondes van vorig jaar. Die afwisseling is vol- gens Paul van Horn nodig voor een evenwichtige beoordeling. ,,Zo loop je ook niet het risico dat er toch teveel beoordeeld gaat wor den op techniek. Het gaat tenslotte om de invulling van het thema, de originaliteit. Bovendien weten die oud-deelnemers wat de kandidaten doormaken." Jurylid Abdelkader Benali (20) won vorig jaar in de categorie taal. Hij is vooral van plan om op openheid te letten: „lk moet kunnen zien dat mensen het leuk vinden om te schrijven. Geen dikdoenerigheid." Abdelkader is inmiddels bezig met een boek dat in September zal worden uitgege- ven. Onder meer door zijn deelna me aan de Kunstbende is hij door een uigever benaderd. Hij denkt dat veel jongeren meedoen om hun kunst in de openbaarheid te bren gen, ook voor hem was dit de re- den. Paul van Horn bevestigt dat het to- nen van je kunst aan een publiek voor velen een reden is om mee te doen, maar benadrukt dat de Kunstbende geen scoutingavond is voor nieuw talent. „Dat is niet de bedoeling. We willen jongeren juist prikkelen om zich wat meer met creativiteit bezig te houden. Juist in deze levensfase ga je voor dat soort dingen warmlopen. Het is heel belangrijk dat het gebeurt en dat ze ermee doorgaan. Maar wij beogen zeker niet dat ze ontdekt worden. Zouden we dat wel doen dan is de teleurstelling des te groter als het niet gebeurt en dan loop je VLAARDINGEN - De druk be- zochte finale van de D.J.Battle 1996, die zondag 7 april in disco- theek Close-Up werd gehouden, leverde een verrassende winnaar op. Niet de gedoodverfde favoriet Louis Janssen, maar de Maasslui- ser Marcel de Groot ging naar huis met de hoofdprijs ter waarde van zevenhonderd gulden. Het was de tweede keer dat De Groot zich winnaar van dit spektakel mag noemen. Vorig jaar won hij even- eens de wedstrijd voor aanstor- mend d.j.-talent. Na twee voorrondes en een halve finale waren de drie finalisten be- kend: Vincent Blommenstein uit Schiedam, Marcel de Groot uit Maassluis en Naaldwijker Louis Janssen. Op voorhand gold Jans sen als absolute favoriet. Maar De Groot had ook eerder al toegege- ven niet zonder slag of stoot te zul- len wijken voor de nieuwkomer. Hij had immers een titel te verdedi- gen in Vlaardingen. Het publiek, dat in groten getalen was toege- stroomd, was door middel van vi- deocamera's in de gelegenheid ge- steld alle verrichtingen op de voet te volgen. Zo werden de scratcht- echnieken van De Groot of de backspin-trucs van Blommenstein ook een visuele attractrie. Al snel werd duidelijk dat Janssen stevig te lijden had onder de druk die op zijn schouders rustte. VLak voordat hij de plaats achter zijn draaitafel in zou nemen, gaf hij bij voorbeeld aan nog even gebruik te willen maken van Close-Ups sani- taire voorzieningen. Nerveuze trekjes die men niet van hem ge- wend was. Blommenstein had voor zijn finale-mix waarschijnlijk de gehele familie en aanhang gestrikt. Bij het begin van zijn optreden ging direkt een oorverdovend ge- joel op. Dat zou gedurende zijn he- le show zo blijven. Om iets over half twee was het tenslotte de beurt aan De Groot. In een handomdraai zette hij het drie verdiepingen tel- lende Close-Up op zijn kop. Even- als het publiek was ook de jury van mening dat juist deze d.j. in de dop moest winnen. De Groot scoorde tijdens de finale 55.8 punten. Dit puntental is opge- bouwd uit beoordelingen op zeven deelgebieden. Hieronder vallen onder andere ook stemgebruik en het in de stemming brengen van het publiek. De tweede plaats ging naar 'eeuwige derde' Vincent Blommenstein uit Schiedam. Hij wist met zijn mix 53.8 punten te scoren. Louis Janssen eindigde dus op de derde plaats met een totaal van 51.8. De eerste reactie van De Groot na het behalen van de eerste prijs was dat hij volgend jaar weer mee zal doen. Wat dat betreft heeft hij de goede wedstrijd uitgekozen, want de D.J.Battle is een blijvertje. Henk van Boekel van Close-Up kan al wat preciezer zijn. ,,De batt le zal opnieuw plaatsvinden in maart van het volgend jaar. Nieuw aanstormend d.j.-talent heeft dus nog elf maanden (oefen)tijd om de aanval in te zetten op de titelverde- diger. Voor het komend weekeind staat een verfrissende party op het pro gramma in Close-Up. Zaterdag 13 april gaat de discotheek 'down un der the ocean' met een echte on- derwaterparty. Voor de echte sku- baduiker die met een duikbril en snorkel aan de kassa verschijnt, ligt een gratis entreekaartje klaar voor een duik in de ocean. Close- Up is gevestigd aan de Koningin Wilhelminahaven 1 de kans dat zo iemand direct stopt met zijn kunst." De beweegredenen om mee te doen lopen sterk uiteen. Er zijn deelnenters die het als carriere- planning zien, anderen doen ge- woon voor de lol mee. Van Horn meent dat de belangrijkste reden is dat de jonge artiesten serieus geno- men worden. „We proberen alles zo goed mogelijk tot zijn recht te laten komen. De schilderijen wor den met spotlights belicht en het geluid wordt goed verzorgd. Het is bovendien een uitgelezen moment om jezelf te vergelijken met andere jonge kunstenaars." Voor Kevin Stout (18) is het spe- len voor publiek een belangrijke reden om met zijn band De Apers deel te nemen. ,.De band waarin ik speel heeft nog niet echt voor een publiek opgetreden. Dit is een mooie gelegenheid om te kijken hoe het in een grote zaal gaat. Bo vendien is het geluid goed gere- geld en sta je op een mooi po dium." Kevin deed al eerder mee aan de Kunstbende "met een andere band. Hij verwacht niet dat dit op treden een doorbraak zal beteke- nen: ..Het zou wel leuk zijn, maar ik denk het niet. De vijf minuten die we spelen zijn daar ook een beetje te kort voor." Ook Sigune Hesper (18) denkt niet dat ze beroemd wordt met haar schilderij van een roos. Dat was voor haar ook niet de reden om zich op te geven: ,,Het leek me leuk om te zien hoe het er aan toe- gaat en om te zien hoe anderen het doen." Ze denkt dat het wel van betekenis is als je door de voorron des heen komt. ,.Maar er zijn zo- veel goede inzendingen dat ik wei- nig kans maak. Een roos is tenslot te niet erg origineel." De sectie dans is in Rotterdam al- tijd erg populair. De dertienjarige Kristel Kooyman is ondanks haar leeftijd een oude bekende op de voorrondes van de Kunstbende. Zij trad met de dansgroep van haar moeder al vier keer eerder op tij dens de pauzes van het festijn. Voor dit jaar, de eerste keer dat ze echt aan de wedstrijd meedoet, be- dacht ze samen met een vriendin een moderne dans. Kristel doet het voor de lol: „Ik vind het gewoon leuk om op te treden, winnen is niet zo belangrijk." Iedereen is op vrijdag 12 april van af 19.30 uur welkom in Nighttown aan de WestKruiskade. Kaarten kosten vijf gulden. Op deze avond zal bekend worden gemaakt wie naar de landelijke finale gaat in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht op zaterdag 15 juni, waar de ratten -zoals de prijzen van de Kunstbende heten- verdeeld zullen worden. ESTER VAN DEN AKKER SCHIEDAM - De jaarlijkse Open Orgelmiddag in de Grote of St. Janskerk wordt dit jaar voor de vijftiende maal gehouden op zaterdag 13 april van 14.00 tot 16.0C uur. De organist van de Grote Kerk, Andre Ver- woerd, en enkele amateur organisten zullen gedurende twee uur het fraaie orgel be spelen. De bedoeling van de open middag is meer men sen te betrekken bij een prachtig orgel in een histori sche kerk als de Grote Kerk. Daarom kan iedereen de or- geltrap afgaan om de orga nisten aan het orgel van dichtbij aan het werk te zien. Natuurlijk kunnen er ook vragen over het orgel en de gespeelde of te spelen com- posities worden gesteld. De toegang van deze dag is vrij. VLAARDINGEN - Fico, de filmcommissie van de Chris- telijke Jongeren Vereniging (CJV) Vlaardingen, ver- zorgt zaterdag 13 april een aantal filmvoorstellingen voor de jeugd. Op het programma staat een van de bekendste en meest geliefde Walt Disney- klassiekers Doornroosje. De film wordt vertoond op twee lokaties. In de Vredeskerk aan de Olmendreef om 10.30 en 14.00 uur en in de Ichthuskerk aan de Van Maerlantlaan kunnen kin deren om 13.00 uur terecht. De toegang bedraagt 11.2,- voor leden en fl.3,- voor niet-leden. SCHIEDAM - De band 'Sta ge Delight' geeft zaterdag 13 april een spetterend optre den weg in cafe Podium aan de Lange Haven. De formu- le: zeven ervaren muzikan- ten die stevige rock, blues, funk en soul spelen. Het re pertoire: nummers van gro ten als Tina Turner, Melissa Etheridge, Robert Palmer en Bonny Raid. Het belooft dus weer een swingend avondje Podium te worden. De aanvang van het optre den is 22.00 uur. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker houdt op zondag- avond 14 april een swingen- de disco-avond voor jong en oud. De avond wordt afge- wisseld met live muziek. De ze wordt afwisselend ver zorgd door een Turkse en Nederlandse band. De en tree bedraagt slechts 11.2,50 per persoon. De zaal is open om 18.00 uur en de avond wordt om 22.00 afgesloten. Voor meer informatie kan er contact worden opgeno- men met De Erker, tel.4267767. VLAARDINGEN - Toneel- groep De Fakkel speelt op vrijdag 12 en zaterdag 13 april een blijspel van Bard let en Gredy. Het stuk be staat uit vier eenakters, die zich allemaal afspelen in hetzelfde appartement in Parijs. Beurtelings wordt dit gekocht door zeer uiteenlo- pende personages die alle maal weer verschillende doelen voor ogen hebben. De opvoering vindt plaats in zaal De Harmonie. De aan vang is 20.30 uur. Kaarten zijn voor een tientje te koop aan de zaal. .(i.vm controls bezorgmg) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnumrner 1579, 3000 VB Rotterdam TO 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 15