MaasposT Milieudefensie plant kastanjeboom Bewoners Heijermansflat in conflict over servicekosten SEAC REIZEN 12,50 99.- MaasposT Akties voor Walvisch blijven doorgaan Rotanhuis geopend op Hoogstraat MaasposT KORT Motorbeurs Schiedam Groepswonen MaasposT Graveeraktie Begin van stadspark 1 Puzzel SCHIEDAM GOEDKOPE AUTOREIZEN OOK VOOR VLIEGVAKANTIES Woensdag 10april 1996 KERKDIENSTEN Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam MaasstaD weekbladen SCHIEDAM - Hij is nu nog niet zo heel erg indrukwek- kend. Maar als het aan de Schiedamse milieu-organi- satie 'Milieudefensie' ligt, groeit het onlangs geplantte kastanjeboompje binnen tien jaar uit tot het grootse middelpunt van een al net zo imposant Stadspark. Ge- meenteraadslid Henk Me- taal van Gemeentebelangen had de eer het boompje za terdag 6 april in de grond te zetten. Groen Even een boompje planten in het Stadspark. Smits zegt toe De Walvisch voor tienduizend gulden te schilderen (ANVR Reisadviesburo, lid SGR) B. v. HAARENLAAN 782 SCHIEDAM Een voordelig en onafhankeliik reisburo. Naar o.a. Tjechie, Hongarije, Slowakije, Frankrijk, Belgie, Duitsland, Spanje, Italie. Nu met gratis vervoer naar Schiphol bij het boeken van uw vliegvakanties. SCHIEDAM - De Sint Bernardusschool aan de Bosboomlaan 5 organiseert op woensdag 17 april weer een peutermiddag. Alle peuters tussen de 2 en 4 jaar zijn die dag welkom van 14.30 tot 16.00 uur. De middag zal in het teken staan van de lente en alle bijbehorende bloemen. Niet voor niets heeft het dan ook de titel 'Bloemenfestival' meegekregen. Aan de akti- viteit zijn geen kosten verbonden en voor de ouders of begelei- ders staat de koffie klaar. Bingo Dans Ruilbeurs Zakenkring Sjoelen Dementie Grafiek Landendag PARKEERPLAATSEN Kijkopstaden wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, ds.M.D.Sijbrandij-Verbist Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur. drs.J.Bouter- se, 17.00 uur, ds.G.C.de Jong. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur. ds.J. Visser. Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds.G. de Lang. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds.R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur. ds.A.N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds.G. de Lang. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, mw. Schonenberg- Lems. St. Martinuskerk, W.And'riessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. L.A. Kopmels. Schieland Ziekenhuis. Aanvang: 10.30 uur, mw. L.A. Sille-Felman. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, drs.J. Noord- am. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, ds.G.C. de Jong. Basiliek van de H.Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106: vrijdag 12/04: 19.00 uur bidden. Zaterdag 13/04: 17.15 uur. kapel, 18.30 uur Eucharistie- viering. Zondag 14/04: 09.15 uur Hoogmis (herenkoor I.H.D.), 11.00 uur Eucharistieviering met pastoor P.M. Vismans. Huize Frankeland: zaterdag 13/04: 17.15 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans. Zondag 14/ 04: 09.15 uur Eucharistieviering R.K. Parochiekerk O.L.V. Visita- tie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur: weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevr.A.J.Plaisier V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. C.F. Brusewitz (Doopsge- zind) SCHIEDAM - Drie dagen lang kunnen er in wijkcentrum De Er- ker aan de Jan van Avennestraat gratis fietsen worden gegraveerd. Voordat de fiets echter voorzien wordt van een postcode, zullen eerst de gegevens worden geregis- treerd op een zogenaamde fietsre- gistratiekaart. Zo kan makkelijker aangifte worden gedaan. De politie staat klaar voor het graveren van fietsen op 16 en 18 april van 09.00 tot 16.00 uur en op 17 april van 14.00 tot 22.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Op de plaats waar tientallen jaren lang het voormalige noodgebouw van de Hema te vinden was, sprak Metaal de hoop uit dat zijn daad van vandaag ook een gevolg zou krijgen. De vriendelijke politicus had de woorden echter nog niet uitgesproken of zijn wens ging direkt al in vervulling. De zojuist geplantte kastanje kreeg gezel- schap van zeker zo'n veertig jon- ge ligusterboompjes. Door om- standers en buurtbewoners kon- den deze voor een paar gulden per stuk worden geadopteerd. Maar de bomengekte ging nog verder. Sommigen brachten zelfs een eigen boompje mee. Ook de ze konden als buurman naast de kastanje worden geplant. Milieudefensie vond in Metaal al- tijd al een fervent voorstander van een 'Groen Schiedam'. Daar- om achtte men het gemeente- raadslid ook zeer geschikt om het groene plan op deze manier te promoten. Op zijn beurt zegde Metaal voor de ludieke opening van het nieuwe stadspark graag een vrije zaterdag op. Marieke Wulp van de actieve milieuver- eniging gaf de aanwezigen nog wat achtergrondinformatie bij de groene daad. De belangrijkste re- den achter het stadspark blijkt van esthetische aard te zijn. Men vindt het vooral zonde dat een plein, waar zoveel mee gedaan zou kunnen worden, er maar braak ligt te liggen. „Het zou bij- voorbeeld heel mooi zijn als dit terrein een groene functie zoukunnen krijgen. Een die in- pasbaar is in het centrum. In onze optiek moeten bezoekers er kun nen zitten op bankjes wanneer ze daar zin in hebben. Ook zou er een speeltuintje kunnen worden aangelegd voor de kinderen. Maar een gezellig terrasje kan ook tot de mogelijkheden beho- ren", aldus Wulp. Al te hoge verwachtingen over de haalbaarheid van het initiatief heeft men evenwel niet. Milieu defensie verwacht eerlijk gezegd dat de grond aan het Hema-plein verkocht zal worden aan de een of andere aannemer als bouw- grond. Toch hoopt de organisatie, bij monde van Wulp, dat er tot die tijd in ieder geval gedacht wordt aan de mogelijkheid van een Stadspark. ..Doe er desnoods tij- delijk iets mee, totdat het wordt verkocht. Vandaar ook deze bomenzee. Misschien vindt men het wel zo mooi, dat het gewoon kan blijven." SCHIEDAM - De twintig verdie- pingen tellende flat aan het Heijer- mansplein in Schiedam-Noord is reeds lange tijd het toneel van een fel conflict tussen bewoners ener- zijds en Woningstichting Noord- vest en het gecoordineerd Oude- renwerk anderzijds. Inzet is de be- reking van onder andere service kosten. Deze blijken jarenlang vrijwel alleen' in rekening te zijn gebracht bij de bewoners. En dit terwijl op de benedenverdieping van het flat een dienstencentrum van Ouderenwerk is gevestigd. Een van de bewoners, K. van der Haar, schakelde begin jaren negen- tig hierop de Huurcommissie in, die hem vervolgens in het gelijk stelde. Noordvest had teveel kos- ten aan de huurders berekend en te weinig aan het dienstencentrum. De verrekening vond kort geleden plaats. Maar enkel en alleen bij Van der Haar. Slechts een van de 160 huurders. Op kleine schaal leek het geschil een aantal maanden geleden dus te zijn opgelost met de terugstorting van teveel betaalde servicekosten op de rekening van Van der Haar. Op zijn stelling dat ook de andere bewoners nu recht hadden op het ontvangen van een dergelijk be- drag, reageerde Noordvest bij monde van sectorhoofd Manage ment Ondersteuning mr. I.M.J, de Groot echter negatief. In een brief van 5 januari 1996 antwoordt hij dat een eventuele gewijzigde afre- kening-systematiek in een overleg met het Schiedams Overleg Bewo- nersorganisaties (SOBO) bespro- ken zal worden. Dit overleg staat voor april op de agenda. Van der Haar, ook nog eens secretaris van Bewonersvereniging Recht voor Ouderen, maakt zich hier ongelo- felijk boos over. „Nooit heeft men de moeite genomen eens met ons om de tafel te gaan zitten, terwijl we hier meerdere malen om heb ben gevraagd. En blijkbaar wil men nog steeds niet met ons pra- ten. Wel met de SOBO. Maar wat weet de SOBO nu helemaal van wat zich hier heeft afgespeeld. Ik weet alles." De teruggestorte ser vicekosten leverden Van der Haar een aardig bedrag op: fl.394,38. Vermenigvuldigd met de 160 huurders die de flat telt zou het dus kunnen gaan om een bedrag van ruim fl.63.000,-. Geld dat door de veelal oudere huurders met een AOW teveel is betaald over een periode vanaf tenminste 1990. Eer lijk zou zijn, zo stelt ook de Huur commissie, wanneer servicekos ten, water, licht en electra evenre- dig berekend zouden worden over alle verdiepingen. Het diensten centrum neemt de benedenverdie ping in beslag en zou dus gewoon 1/21 deel van alle kosten voor haar rekening moeten nemen. Temeer daar bezoekers en medewerkers van het dienstencentrum ook ge- bruik maken van de hal en de in- gang van de flat. De sfeer onder de bewoners is er door alle perikelen niet beter op geworden, stelt Van der Haar te- leurgesteld vast. „Velen zijn er al aan onderdoorgegaan. Je wordt door die lui gewoon monddood ge- maakt, want op alles wat we zeg- gen worden ze kwaad. Je bent hier gewoon nul, oude zeurpieten. Ik heb sommigen al horen zeggen: la- ten ze mijn geld maar nemen, want ik blijfliever leven." Van der Haar kan uren over de misstanden in de flat praten. Kwaad kan hij zich vooral maken over het feit dat hij nergens een rechtstreeks antwoord op krijgt. Als hij tenminste al een antwoord krijgt op zijn vele brie- ven. Ook over de fout in de bere- kening van de servicekosten blijft men zwijgen. Nog altijd vraagt de bejaarde bewoner zich af of het soms een vergissing is geweest, onkunde van het personeel of dat alles met medeweten van de ver- antwoordelijke leidinggevende is gebeurd. Ook over het onnodig smijten met geld kan hij zich mate- loos opwinden. „Er gaat hier een geld om, daar word je helemaal niet goed van. En alles op kosten van de huurders na tuurlijk. Twintig jaar hebben wij bijvoorbeeld betaald aan een nood- aggregaat. Toen deze onlangs voor het eerst in al die jaren nodig was, deed ie het niet. En voor die stu- denten die hier het alarmeringsys- teem in de gaten moeten houden, wordt ook alsmaar betaald. Medi- sche kennis hebben ze niet. Toen er hier onlangs een vrouw onwel werd en die knul hulp moest gaan bieden zei hij doodleuk dat hij even zijn moeder moest bellen. Die had namelijk wel enige kennis van EHBO. Dat is toch te gek voor woorden?" SCHIEDAM - De aktie 'Help de Walvisch uit de brand' heeft tot nu toe 198.000 gulden opgeleverd. Nog elke dag komen er op het spe- ciale gironummer giften binnen. Zaterdag 30 maart was een dartma- rathon in cafe Nergens goed voor een ruime tweehonderd gulden. Bowlingvereniging De Walvis hield de dag erna een bowlingcom- petitie voor de molen. Hoe hoger het puntental, hoe groter de op- brengst. Gezien het opgehaalde be drag van fl. 1130,- werden er heel wat kegels omgegooid. Dinsdag 2 april werd door burgemeester Scheeres in de museummolen de foto-expositie over de brand ge opend. Velen besloten van deze gelegenheid gebruik te maken om meteen de nodige cheques te over- handigen. De foto's van Henk Vos hadden een mooie vijfduizend gul den opgeleverd. Schildersbedrijf Smits zegde toe voor een bedrag van 10.000 gulden schilderwerk uit te zullen voeren in de nieuwe Walvisch. Het kon dinsdagavond allemaal niet op. Toevallig was zo juist een uit Frankrijk afkomstige lading azijn- en palmhout voor de nieuwe kammen en staven gearri- veerd. Voor het kappen van deze beschermde houtsoort worden al leen vergunningen gegeven bij noodzakelijke verwijdering. In dit geval was er gekapt voor de hoge snelheidslijn. De verassing was nog groter toen bleek dat de partij, ter waarde van 7000 gulden, werd geschonken. Het bedrag uit de VVV-giften bus (fl.300,-), de vijf- honderd gulden van verkochte c.d.'s en een gift van het St. Os- waldusgilde van honderd gulden maakten de feestvreugde com- pleet. Tenslotte konden de winke- liers uit Schiedam-Zuid donderdag 4 april de opbrengst van hun loterij bekendmaken: fl.3500,-. De meel- winkel van De Walvisch is intus- sen officieel heropend in molen de Drie Koornbloemen. Het tijdelijke onderkomen had, na een kleine maand flink onder handen te zijn genomen door de molenaars, di rekt weer die vertrouwde molen- sfeer. Drommen mensen sloegen onmiddellijk weer een voorraadje in en bleven nog even hangen om bij te praten met de leverancier van de thuisbakkerij. SCHIEDAM - Een Hoogstraat zonder Rotanhuis is bijna niet voor te stellen. Precies veertig jaar is het bedrijf van de familie Vintges er immers al gevestigd. Maar niet al tijd op dezelfde plek. De opa van de huidige kapitein aan het roer, Venise Vintges, waagde destijds de sprang naar de winkelader van de stad. Ook toen al met rotanmeu- belen. Zaterdag 6 april werd de vierde lokatie in de Hoogstraatge- schiedenis geopend. Om dit heug- lijke feit te vieren is er een foto- wedstrijd uitgeschreven, waarmee diverse leuke prijzen zijn te verdie- nen. Even een duik in de oude doos en de waardecheques die bij het Ro tanhuis klaar liggen, kunnen bin nen zijn. Waar het bij de wedstrijd allemaal om draait zijn de diverse lokaties waar het bedrijf door de jaren heen is uitgeoefend. Het makkelijke is dat er over de straat niet lang hoeft te worden nage- dacht: dat is de Hoogstraat. Maar op welke nummers heeft het Ro tanhuis eigenlijk allemaal gezeten? De voorlopig laatste lokatie, waar- van zaterdag de deuren geopend werden, is volgens Vintges echter degene met de meeste uitstraling. Ook heeft men er meer ruimte dan ooit tevoren. En daardoor kunnen de vele meubels die het Rotanhuis rijk is, weer beter tot hun recht ko men. „De mogelijkheden in Rotan zijn tegenwoordig groter dan ooit", legt de nog jonge eigenares uit. Het leuke ervan is dat je er ont- zettend veel kanten mee uit kunt. Eigenlijk past het in elk interieur. Met eiken is het bijvoorbeeld ook zeer goed te combineren. Dat ver- baast sommige mensen nog wel eens. Ze zien dan alleen een blau- we eethoek en zeggen meteen: dat blauw past niet bij mij. Maar er zijn zoveel mogelijkheden en zo veel kleuren, dat overal wel iets bij is te vinden." In de tijd van haar opa was dat nog wel even anders. Bali-bruin en Manou bepaalden het beeld. Het oude stoeltje dat bij menige oma nog op zolder staat herinnert hieraan. Dat geeft tevens aan dat het materiaal bijna niet te verslijten is. „Het is uitermate sterk materiaal. Zo sterk, dat er zelfs slaapkamers en wandmeubelen van zijn gemaakt. Ook die verko- pen wij hier allemaal. Aangevuld met meubelen die zo uit de Kolo- niale tijd lijken te komen." De col- lectie is breed omdat ook Vintges weet dat niet iedereen een trend- volger is. Daarnaast is er rekening gehouden met de verschillende groten van diverse beursen. „We hebben een collectie samengesteld die goed op elkaar aansluil, vind ik. Voorop staat een perfecte prijs- kwaliteit-verhouding en verder is er voor iedereen wat wils. Een wat goedkopere vaas of een complete inrichting van bijvoorbeeld de woonkamer. Men kan er voor al- letwee, en nog veel meer, terecht in ons nieuwe Rotanhuis." De fotoprijsvraag die in de Maas posT van vorige week te vinden is (3 april), kan nog tot en met 13 april worden ingeleverd bij het Ro tanhuis aan de Hoogstraat 155— 157. De prijsuitreiking vindt plaats op 20 april om 12.00 uur. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek kan donderdag 11 april weer een potje bingo worden gespeeld. Om 13.30 uur wordt er aangevangen. Zes rondes kosten zes gulden. Op woensdag 17 april wordt er een bingo georganiseerd in De 4 Molens van 13.30 - 16.30 uur. Hier worden vijf rondes ge speeld voor vijf gulden. SCHIEDAM - Foxtrot, ChaChaCha en Wals kunnen zater dag 13 april weer worden uitge- probeerd tijdens de dansavond in dienstencentrum De 4 Molens. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 23.30 uur. De toegang bedraagt fl.2,- per per- soon. Dansers van 55 jaar en ouder kunnen zondag 14 april in dien stencentrum De Woudhoek te recht. Vanaf 14.00 uur kunnen de voetjes voor 11.2,- per persoon van de vloer. SCHIEDAM - Postzegels, strip- boeken en meer van zulke objecten kunnen zondag 14 april geruild worden tijdens de tweemaande- lijkse ruilbeurs in De 4 Molens. De aanvang is 13.30 uur en de toegang is gratis. Ook kunnen de spullen gratis getaxeerd worden. orde. Mogelijkheden voor hulp ontbreken ook niet. De bijeen- komst vindt plaats in De 4 Molens van 09.30 - 11.30 uur. In diensten centrum De Woudhoek wordt de lezing herhaald op 24 april van 09.30 - 11.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Een sjoelcompetitie gaat op woensdag 17 april van start in Woon- en Zorgcentrum Thurle- de aan de Nieuwe Damlaan. De aanvang is 14.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De Stichting Oude renwerk Schiedam organiseert op donderdg 18 april een voorlich- tingsbijeenkomst over Alzheimer. Ongeveer 300.000 mensen boven de 65 jaar lijden aan lichte tot ern- stige verschijnselen van dementie. De helft hiervan heeft de ziekte van Alzheimer. Naast de oorzaken en verschijnselen van de ziekte ko men ook praktische zaken aan de SCHIEDAM - De zakenkring Schiedam ontvangt op haar maan- delijkse bijeenkomst Karin Jansen, Chef van de afdeling Natuuront- wikkeling van de gemeente Schiedam. Het onderwetp van haar met dia's en ander beeldmateriaal verluchtigde causerie luidt: 'De groensituatie in Schiedam'. De bij eenkomst van 15 april wordt, zoals te doen gebruikelijk, gehouden in restaurant Le Pecheur aan de Nieu we Haven 97. Gei'nteresseerde za- kenlieden uit Schiedam en omge- ving zijn, bij voorkeur na telefoni- sche aanmelding, welkom: 4745826. SCHIEDAM - Iedere maand krijgt jong aanstromend talent in theater De Teerstoof de kans werk te ex- poseren. Van 11 april tot en met 5 mei is het de beurt aan Sasha Zuidam, een jonge Schiedamse graficus die gespecialiseerd is in zeefdrukken en houtsnedes. Vlie- gen of De Vogel komen nog al eens terug in haar werk. Haar in- spiratiebron is dan ook niet voor niets Phoenix of Vuurvogel. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert op zondag 21 april een landendag Griekenland. Een expositie over dit land zal staan opgesteld en ook zullen er dia's worden getoond. Voorts wor den een Grieks gerecht en salade geserveerd. De Griekse volksdans- groep van het wijkcentrum ver- zorgt een optreden. De kosten van deze dag bedragen fl.20,- en men moet 14.30 uur binnen zijn. Deel- nemers moeten zich voor 15 april hebben aangemeld bij het wijkcen trum aan de Jan van Avennestraat. SCHIEDAM - Motorbeurs Schiedam, de onderdelenbeurs voor oude motorfietsen bij uitstek, opent op 13 en 14 april voor de ne- gende keer de deuren van de Mar- griethal in Schiedam-Noord. Dit is weer de kans voor menig motor- liefhebber om het felbegeerde on- derdeeltje te bemachtigen om de moter of bromfiets compleet mee te maken. Wederom is er een roy- aal aanbod van motoronderdelen en motorfietsen van allerlei legen- darisch merken zoals Norton, B.S.A., N.S.U., A.J.S., Zundapp. Harley en Puch. Op deze gezellige weekendbeurs bieden standhou- ders uit binnen- en buitenland, waaronder Belgie en Engeland, het motorminnend publiek ook ge- reedschap, kleding, olie, documen- tatie, miniaturen, informatie en meer aan. Natuurlijk ontbreekt ook de succesvolle spectaculaire mo- torshow niet. Op zondag toert MC Oldtimertesamen met een bevrien- de club uit Belgie naar de beurs. Tussen 14.00 en 15.00 uur is de aankomst van de motorrit voor de ingang van de Sporthal Margriet met aansluitend een Concours d'e- legance. Daarbij kan het publiek de mooiste of meest interessante motor van de motortocht uitkiezen. De winnaar zal worden beloond met een mooie beker. Motorbeurs Schiedam is zaterdag 13 en zondag 14 april geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Info: 0181 - 46 15 96. SCHIEDAM - MaasposT gaat vol- gende week, woensdag 17 april, van start met een puzzel voor de le- zers. Hiermee zijn diverse hele leu ke prijzen te winnen. De opbrengst van de puzzel is bestemd voor de wederopbouw van molen De Wal visch, die in februari volledig uit- brandde. Goed opletten dus, wan neer de krant 17 april op de mat valt. En natuurlijk allemaal mee- puzzelen voor het goede doel. SCHIEDAM - De initiatiefnemers van het Groepswonenproject heb ben zich verenigd in de Vereniging Groepswonen van Ouderen Schiedam. Groepswoonprojecten bestaan uit volledig zelfstandige woningen met een aantal gemeen- schappelijke voorzieningen. De vereniging wijst bewoners aan als nieuwe huurders. Enkele ouderen zijn al geruime tijd bezig een der gelijk project van de grond te krij gen. Op dit moment wordt druk overleg gevoerd met wethouders en ambtenaren en het WBS om te komen tot een goede lokatie voor de woningen. Dat houdt in dat de huizen in de buurt van winkels ko men te staan en het openbaar ver voer. Ouderen die interesse hebben in het project kunnen zich opgeven bij de heer Timmers, tel.4703861. Houten kistje 'Breakfast* jnet eierdoppen peper-en zoutschaaltje Ladenkasten 'Kasper* in geloogd erenen (39 x 45 x 41 cm d) 99,- (53 x45 x 41 cm d 139,-, 82 x 77 x 43 cm d 239.-) IJssclmondselaan 175 R'dam tel. 010 - 2842110

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3