V, If s Sport flitsen DICHTGESPIJKERD Vraag en Antwoord: Marti Schoenmakers HC Rotterdam derde tijdens EC-2-toernooi Stand Sport m i Ursus bewaart titelwedstrijd voor eigen publiek mi I SC Feyenoord zakt verder By Hoofdrol voor Joyce Troost Europese zege Tejas Trojans Slecht weekje voor Feyenoord "1 I li. Op weg naar de Olympische Spelen Op weg naar de Reeuwijkse plassen Op weg naar de Rotterdam Marathon Op weg naar het nieuwe cricket-seizoen Op de fiets onder de douche Op jacht naar de badminton-clubtitels Maaspost, postbus 373,3100 AJ Schiedam SCHIEDAM - De mysterieu- ze krachten in de sport be- staan nog. Vraag het maar aan Jan van der Velden, de succesvolle trainer van Ur sus. Acht maanden en zeven- tien wedstrijden bleef de oud- prof met zijn nieuwe ploeg ongeslagen in de hoofdklasse van de RVB. Op tweede Paasdag kon de Schiedamse formatie, inmiddels al zeker van promotie, het karwei af- maken. Er moest alleen nog even van het 'onbeduidende' Rockanje worden gewonnen. Ursus, dat vele opgelegde kansen miste, ging in het va- kantieoord echter lelijk on- deruit: 2-1. „Voetbal blijft onvoorspelbaar, gelukkig maar", concludeert Van der Velden als een sportieve ver- liezer. Komende zondag (14 april) krijgt de Harga-forma- tie in de thuiswedstrijd tegen Bolnes een nieuwe kans. Een gelijkspel is voldoende om het fel begeerde kampioen schap alsnog binnen te halen. „Als dat lukt, houden we meteen na de wedstrijd open huis in onze kantine", kon- digt manager Henk Groenen- wegen aan. „Iedereen die Ur sus een warm hart toedraagt, is daarbij van harte wel- kom." 1X903 I i Woensdag 10 april 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.55 sfiets 11 i na ogen Vr. >39. kin- 350,- ;bed- tatal) ged. xl40 :ran- kast: I I SCHIEDAM - Het zelfde meisjesteam van sportinsdtuut Peter Lager- waard dat eerder dit jaar een tweede plaats behaalde op de Zuid-Hollandse teamkampioenschappen voor dames onder de 12 jaar is er in geslaagd om op de provinciale teamkampioenschappen voor dames onder de 16 jaar opnieuw een zilveren medaille te behalen. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor Joyce Troost die in een recht- streeks duel de huidige Nederlandse kampioene in de gewichtsklasse tot 44 kilogram versloeg. Doordat Troost in de volgende ronde zelf werd uit- geschakeld, slaagde zij er niet in zich te plaatsen voor het nationale indivi- duele titelstrijd. ROTTERDAM - De Rotterdamse American Footballclub Tejas Trojans is het Europese avontuur goed begonnen. In de eerste wedstrijd van de Euro- League werd thuis met 34-19 gewonnen van het Deense Kopenhagen Towers. Op het complex Varkenoord trotseerden op Eerste Paasdag een paar honderd toeschouwers de kou en zagen in eerste instantie de Denen met een fel offensief van start gaan. Toch waren het de Rotterdammers, die de eerste touchdown maakten. De Towers kwamen sterk terug en zorgden na de second quarter voor een 14-19 voorsprong. Het was de fy- sieke kracht en de inzet van de Tejas Trojans, die er voor zorgde dat de Rotterdammers het spel daarna bepaalden. De gasten kwamen er nauwe- lijks meer aan te pas. Dit in tegenstelling tot de Tejas Trojans, dat in de resterende twee quarters nog voor drie touchdowns zorgde. De eerste zege op Europees niveau was een feit. Op zondag 28 april volgt de tweede wed strijd. Dan komt het Noorse Oslo Trolls op bezoek. ROTTERDAM - Feyenoord presteerde afgelopen week beduidend min der dan waar de supporters op gehoopt hadden. Zowel in de Europacup te- gen Rapid Wien als in de halve finale van de Amstelcup tegen Sparta was er geen winst weggelegd voor de Stadionclub. De 1-0 nederlaag (doelpunt Dennis de Nooijer) zondag op Het Kasteel betekende uitschakeling in het nationale bekertoernooi. Het dominerende en hardwerkende Sparta ging overigens verdiend naar de finale. Het 1-1 gelijkspel thuis tegen Rapid Wien kan volgende week donderdag in Wenen nog goed gemaakt worden door de ploeg uit Rotterdam-Zuid. ST REN JUDO - Alles wijst erop dat de Vlaardingse judoka Mark Huizinga ook de laatste hindernis op weg naar een Olympische ticket voor Atlanta succes- vol heeft genomen. De enig overgebleven concurrent van Huizinga, Alex Smeets slaagde er niet in om afgelopen zondag, 7 april, tijdens het open Nederlands kampioenschap in Den Bosch de punten-achterstand op de Vlaardinger in te lopen. Mark Huizinga die, omdat hij in de tweede ronde werd uitgeschakeld. zelf ook geen punten meer scoorde werd op basis van zijn internationale pres- taties van de voorbije maanden door bondscoach Wim'Visser definitief voorgedragen als Olympisch kandidaat. Het woord is nu aan de topsport- commissie van de judobond die donderdag 11 april deze kandidatuur offi- cieel kan bekrachtigen. TOERFIETSEN - Toerclub Rijnmond heeft voor zondag 14 april een 100 kilometer lange toertocht op het programma gezet. Tijdens de fietstocht die de pedaalridders voert langs Bergschenhoek, de Rottemeren, het Groe- ne Hart en Waddinxveen, bereikt het peloton een prachtige weg tussen de Reeuwijkse plassen. Vanaf deze lokatie wordt gefietst richting Gouda om aldaar een rustpauze in te lassen. Na de onderbreking wordt de terugreis aanvaard via Nieuwer- kerk aan de IJssel, opnieuw de Rottemeren, Rotterdam en Overschie. Een ieder die in het bezit is van een trim- of racefiets en zichzelf in staat acht de geplande gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur gedurende de gehele tocht te kunnen bijbenen, mag mee fietsen. De startstreep is ge- trokken bij de kantine van de Schiedamse wielerbaan aan de Olympiaweg in sportpark Harga. Het vertrek is klokslag 9.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. Deelnemers kunnen zich zondag van 8.30 uur tot tien minuten voor vertrek inschrijven. Bert de Mik, (010) 5919230, en Bert Roeling, (010) 4741962, geven na- mens toerclub Rijnmond meer informatie over de fietstocht. ATLETIEK - Op zondag 28 april is het zover, na maanden van trainen mogen duizenden duuratleten hun kunsten op een 42 kilometer en 195 meter lang traject door het Rotterdamse straatbeeld tentoonspreiden. Ter preparatie op dat grote moment stelt atletiekvereniging Waterweg de ma- rathon-deelnemers op zondag 14 april nog eenmaal in de gelegenheid de conditie te testen. In de laatste trainingsloop uit een reeks van vier kunnen de hardlopers kiezen uit duurlopen over 3, 9, 16, 23 of 30 kilometer. De organisatie biedt de lopers de gelegenheid deze afstanden in een voor- af vastgesteld tempo te lopen. Daartoe worden voor aanvang verschillen- de groepen samengesteld die begeleid doorervaren atleten snelheden vari- erend van 4.00 minuten tot 5.30 minuten per kilometer zullen lopen. On- derweg staan verzorgingsposten opgesteld met onder meer water en sport- drank. De langere afstanden starten om 11.00 uur. De deelnemers aan de trim- loop over 3 kilometer vertrekken tien minuten later. Meelopen kost, voor personen die ouder zijn als twaalf jaar, fl. 4,50. De overige deelnemers be- talen een gulden. Een ieder die na afloop prijs stelt op een herinnering be- taalt fl. 3,50 extra. Er kan zondag vanaf 9.30 uur ingeschreven worden in de kantine van av Waterweg aan de Merellaan in Maassluis. Eventuele extra informatie kan worden ingewonnen op telefoonnummer (010) 5922948. CRICKET - De cricket-tak van de Schiedamse sportvereniging Ex celsior'20 zoekt, met het oog op het aankomende seizoen, een 'stelletje enthousiaste meiden' die zin hebben om het dames-cricketteam te komen versterken. De vrouwenploeg is door het vertrek van een aantal teamleden de afgelopen periode incompleet aan de trainingen begonnen. Gei'nteresseerden voor een plaatsje in de cricketlichting van 1996 worden in de gelegenheid gesteld enkele trainingen vrijblijvend bij te wonen. De oefensessies die voorlopig nog overdekt worden afgewerkt, vinden weke- lijks op zaterdag van 12.00 uur tot 13.30 uur plaats in sportcentrum Kla- verstede. Voor aanmeldingen en extra informatie heeft de cricket-afdeling van Ex- celsior'20 het telefoonnummer (010) 4269289 opengesteld. VOETBAL - Bij de Vlaardingse voetbalvereniging VFC heeft een nieuw fenomeen de kop op gestoken. Voorzitter van de accommodatie-commis- sie T. de Laak heeft daarmee onlangs kennis gemaakt. Tijdens zijn gang langs de kleedkamers ontdekte hij een voetballer die vergezelt van een fiets, een douche nam. Het is op dit moment nog onduidelijk of de betreffende speler tot zijn op- merkelijke daad kwam omdat hij uit voorzorg tegen een eventuele diefstal zijn stalen ros geen moment uit het oog wilde verliezen of dat hij uit pure luiheid op de fiets richting doucheruimte was getogen. Duidelijk is wel dat als De Laak ter ore komt dat dit initiatief in bredere kring navolging krijgt, hij drastische maatregelen niet zal schuwen. BADMINTON - De Schiedamse badmintonvereniging The Smashing Fellows organiseert op zaterdag 13 april de finales van zijn clubkampi- oenschap. Vanaf 12.00 uur beginnen de wedstrijden in sporthal Kethel- haghe aan de Zoomweg 4 in Schiedam met de titelstrijd van de jeugd. Ver- volgens om 13.00 uur de finales dames enkelspel en heren enkelspel, om 15.00 uur de finales dames dubbelspel en heren dubbelspel en tot slot om 17.00 uur de finale gemengd dubbelspel. De 'smashende' vrienden houden op deze dag tevens open huis. Een ieder die kennis wil maken met het badminton binnen be TSF kan van 11.00 uur tot 18.00 uur gratis terecht op de banen van Kethelhaghe. De club zorgt te vens voor de benodigde rackets en shuttles. Sfeerproevers moeten echter zelf voor geschikt schoeisel zorgen. Zwarte zolen zijn daarbij uit den bo- SPORT - Sportverenigingen uit het Waterweg-gebied worden opgeroepen hun clubbladen, agenda's, persberichten, etc. te sturen naar de sportredac- tie van Maaspost. Het enig juiste adres daarvoor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor. gevestigd aan de Over de Vesten 3a in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 4731589. 'We tellen weer mee in Schiedam' Van der Velden (56) spreekt van een kleine domper in Rockanje. „Een smetje op ons seizoen wil ik het echter absoluut niet noemen", stelt de Schiedamse voetbalfanaat. Trainer Jan van der Velden (rechts), manager Henk Groenenwegen (midden) en routinier Marti Schoenmakers voelen zich happy bij Ursus. „Natuurlijk hadden we de hele competitie graag zonder nederlaag afgemaakt. Maar dat neemt niet weg dat we allemaal toch een fan- tastisch seizoen beleven. Ik denk dat het in de 75-jarige historie van Ursus niet eerder is voorgekomen dat het eerste elftal zolang ongesla gen is gebleven. Die gedachte moeten we koesteren. En die ne derlaag moeten we maar snel weer vergeten." Voor Van der Velden kwam de eerste verliespartij niet helemaal onverwacht. Hij kreeg het gevoel dat zijn ploeg een beetje tegen het kampioenschap begon aan te hikken. ..Daarbij komt dat elke tegenstander maar al te graag van de oppermachtige koploper wil winnen", legt hij uit. „Ik heb mijn spelers constant gewaar- schuwd voor onderschatting. On- bewust sluipt er echter toch een beetje gemakzucht in het team. En als de instelling en mentaliteit niet meer honderd procent zijn, kan de gedoodverfde kampioen van elke ploeg in de afdeling verliezen. Die voetbalwet geldt voor Ajax, maar ook voor Ursus. De eerstvolgende wedstrijd is altijd het belangrijkste. De nederlaag tegen Rockanje is elk geval een goede les voor mijn spe lers geweest." Hoewel de titel uiteraard nog wel 'even' veilig moet worden gesteld, kunnen het bestuur en de techni- sche staf van Ursus toch al terug- kijken op een geslaagd seizoen. Binnen een jaar is de club uit een diep dal gekrabbeld. „We waren op sterven na dood", zegt gang- maker Groenenwegen onomwon- den. „Met de hulp van een aantal sponsors is er echter een goede or ganisatie neergezet, die vele jaren meekan. De derde klasse van de KNVB is onze doelstelling, het liefst volgend seizoen al. Met drie of vier versterkingen erbij kunnen misschien gelijk doorstoten. Veel hoger willen we en kunnen we dan niet meer komen. Want met 103 le- den moet je wel als club je plafond kennen. En voor Ursus is dat de derde klasse, denk ik." Groenenwegen, die als lid van de politieke partij Gemeentebelangen in 1998 in de Schiedamse raad ge- kozen wil worden, is geen speci- fieke clubman. Als een soort 'crisismanager' was hij eerder al actief bij HBSS en Excelsior'20. „Ik ben een enorme voetballief- hebber'stelt Groenenwegen (47), die ook zitting heeft in het bestuur van Omroep Schiedam en in het comite Schiedams kampioen schap. „Ik ben daar waar de brand is. Ik moet een uitdaging hebben. Die vind ik nu bij Ursus. Nog niet zo gek lang geleden was deze club tamelijk anoniem in de RVB. Nu wordt er weer met respect in Schiedam over Ursus gesproken. De club telt weer mee. Daarin vind ik mijn voldoening." Norbert Kleinherenbrink Naam: Martinus Johannes Schoenmakers, roepnaam Marti. Geboren: 24 augustus 1961 in Schiedam. Burgelijke staat: Sinds mei 1987 gehuwd met Ellen. Va- der van Falco (3 jaar). Woonplaats: Schiedam-Gor- zen. Opleiding: MAVO en MDS. Beroep: Ik ben vertegen- woordiger in kantoorartikelen bij een firma in Almere. Daar werk ik sinds 1988. Ik heb het uitstekend naar mijn zin. Het is een vrij bestaan. Soms is het heel druk, soms is het rus- tig. Ik heb het rayon Zuid- Holland en Zeeland onder mijn hoede. Binnenkort komt daar Belgie bij. Ideale beroep: Dat heb ik nu, vind ik. Vroeger wilde ik al tijd wiskundeleraar worden. Ik ben namelijk helemaal gek van cijfers. Daarmee zit ik al tijd een beetje te goochelen. Auto: Ford Escort Wagon van 1996. Een auto van de zaak uiteraard. Inkomen: 40.000 netto per jaar. Bij mijn vorige baas ver- diende ik minder, maar dat was ook voldoende. Ik ben niet zo materialistisch inge- steld. Clubs: Ik ben sinds 1971 lid van Ursus. In april 1977 de- buteerde ik in het eerste team. Sindsdien speel ik in de hoofdmacht. In het seizoen 1986-1987 ben ik even naar GSS overgestapt, omdat er binnen de selectie van Ursus destijds veel ruzie was. Ik ben echter altijd lid van Ursus gebleven. In het kader heb ik tal van functies be- kleed. Ik ben ondermeer penningmeester, jeugdtrainer, barlid en feestorganisator geweest. Na het 75-jarig jubileum vorig jaar heb ik even een beetje afstand genomen van alle bestuurlijke activiteiten. Dat bevalt me voorlopig wel. Positie: Dit seizoen fungeer ik als hangende centrumspits. Ik vind eigenlijk elke positie leuk, zolang ik maar meters kan maken en in het belang van het elftal kan spelen. Het 'lezen' van de wedstrijd gaat me altijd wel aardig af. Ik ben meestal daar waar ik nodig ben. Beste trainer: Jaap van der Nol. Ik had een uitstekende relatie met hem. Slechtste trainer: Jan Kleingeld. Hij liep bij Ursus de kantjes eraf. Idool: Vroeger Johan Neeskens. Een karaktervoetballer met wie ik me maar al te graag wilde identificeren. Beste teamgenoot nu: Marco Herben. Hij is een zeer veelzijdige voetballer, die als libera veel scoort. Beste teamgenoot ooit: Hans Campen. Een absolute topper, met een professionele instelling en uitstraling. Onderschatte teamgenoot: Ed Konings. Je ziet of hoort hem vrij- wel nooit in het veld, maar als sobere voorstopper scoort hij nooit een onvoldoende. Eten: Grieks vind ik wel lekker. Drinken: Speciale biertjes, zoals de lekkernijen uit Belgie. Muziek: Alles uit de top-40, als het maar bekend in de oren klinkt. Nederlandstalig hoor ik liever dan engelstalig. Vakantie: Sinds een paar jaar gaan we in de zomer naar Denia, net boven Benidorm in Spanje. Dat bevalt ons prima. Laatste boek: Ik lees momenteel een boek van Baantjer, getiteld: De dertien katten. Agatha Christie vind ik ook interessant. Beste film: De klassieker Ben Hur heeft ooit de grootste indruk op mij gemaakt. Stamcafe: Onder de Pot vroeger. nu kom ik soms nog in Het Wees- huis. Bijgelovig: Ja, maar elk seizoen geloof ik in iets anders. Dit seizoen wil ik steeds als eerste speler uit de kleedkamer komen bij het begin van de eerste en tweede helft. Dat is lang goed gegaan, tot afgelopen maandag in en tegen Rockanje. Sterke eigenschap: Ik ben sociaal ingesteld. Zowel in het voetbal als in de maatschappij wil ik graag anderen helpen. Zwakke eigenschap: Ik kan geen nee zeggen. Mede daardoor heb ik het gevoel dat ik wegens al mijn dubbelfuncties bij Ursus al ruim veertig dienstjaren achter de rug heb. Bewondering: Voor mijn vrouw. Ze steunt me altijd en is een grote voetballief- hebber. De meeste kriti- sche noten over mijn spel krijg ik ook altijd van haar te horen. Sexy: Een vrouw, strak in het pak. Mooiste vrouw: Ellen, zowel innerlijk als uiter- lijk. Lelijkste man: De broer- tjes Carl en Henk bij Ur sus. Stad: Schiedam. Ik kom hier altijd weer graag te rug. Hoogtepunt: Twee jaar geleden stonden we in een beslissingswedstrijd tegen Steeds Volharden bij de rust met 2-0 achter. Uit- eindelijk wonnen we in de verlenging met 4-3. Daar door promoveerden we naar de KNVB. Mijn ab solute hoogtepunt moet hopelijk nog komen. Ik zou namelijk graag nog een keer in de derde klasse willen spelen. Dieptepunt: In de begin- jaren tachtig degradeerden we onder trainer Hans Schinkel naar de RVB, terwijl we drie wedstrijden voor het einde van de competitie nog kampioen konden worden. Blunder: Ik had vorige week op het Ursus-complex met mijn nieu we auto een aanrijding met een tak. De schade bedroeg 1500 gul den. De tak was helaas niet verzekerd. Ajax, Feyenoord of PS VFeyenoord, hoewel ik geen fanatieke fan ben. Zo vond ik het bijvoorbeeld voor Sparta leuk dat ze opeerste Paasdag met 1-0 wonnen van de aartsrivaal. Dat succes gunde ik die ploeg wel. Haan, Advocaat, of Van Gaal: Advocaat. Ik vind het knap wat hij bij PSV heeft neergezet. Jan van der Velden: Een zeer fanatieke trainer, die zijn spelers voor een wedstrijd helemaal op scherp zet. Na zijn praatje in de kleedkamer ben ik er klaar voor. Ook van hem heb ik nog een aantal dingen kunnen leren. Soms denk ik dat hij voor Ursus zelfs iets te professioneel is. Toekomst: Ik wil graag nog een jaar of vijftig gezond verder leven. Een kleine gezinsuitbreiding behoort daarbij nog tot de mogelijkhe- den. Blessure: Op 18-jarige leeftijd kampte ik met een spierscheuring in mijn dijbeen. Ik ben toen te vroeg weer in training gaan. Sindsdien heb ik last van een chronische liesblessure. Ik ben daarom rond sportieve inspanning voortdurend aan het strekken, vooral bij koud weer. Kwal: Van Gaal. Hij lijkt niet meer van deze wereld. Sportvriend: Hans en Marianne Meijer, ook van Ursus. Vreselijke sport: Bodybuilding vind ik afschuwelijk. Hobby: Alles dat met sport te maken heeft, zoals tennis, hardlopen en triathlon. Ik heb al een stuk of zes, zeven kwarttriathlons achter de rug. Ik vind het heerlijk om mezelf flink af te knijpen. Afwassen: Ellen wast, ik droog. Maar nooit tegelijk. We kunnen veel samen, maar niet in de keuken. Sportieve ambities: Zolang ik nog iets kan betekenen voor Ursus ga ik door in het eerste team. Ik wil graag zelf het moment bepalen dat ik een stapje terugdoe. Als in. voorzitter van Ursus was, zou ik: Mezelf meteen afzetten. Die functie ambieer ik misschien ooit wel, maar nu nog niet. Daar vind ik het te vroeg voor. Als ik burgemeester van Schiedam was, zou ik: Meer duidelijk- heid geven over het beleid. Zo is nog steeds niet zeker waar en wan- neer de uitbreiding van de Beneluxtunnel tot stand komt en blijft er ook twijfel bestaan over de sloop van een aantal flats in Nieuwland. Het bestuurlijke college zou best wat meer ruggegraat mogen tonen. Onwelkom: Eerlijke mensen mogen altijd langs komen. Laatste woord: Pluk de dag, het leven kan zo voorbij zijn. ROTTERDAM - De dames van hockeyclub Rotterdam zijn tijdens het EC-toernooi voor bekerwin- naars niet verder gekomen dan een toch alleszins fraaie derde plaats. In de drie poulewedstrijden be- haalden de dames van coach Rob- bert Paul Aalbregt een zege en twee keer een 1-1 gelijkspel. Niet voldoende voor de finale, die nu ging tussen Berliner HC en Hight- own. De Engelse dames versloe- gen de Duitse vrouwen in de eind- strijd met 2-1. In de derde en beslissende poule- wedstrijd kwam HC Rotterdam te gen Hightown niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Na een vroeg opge- lopen 0-1 achterstand scoorde Kar- lijn Petri een schitterende tip-in op aangeven van Stephanie de Jong. In de strijd om de derde en vierde plaats tegen Stade Francais was Rotterdam duidelijk de betere ploeg. Op deze Tweede Paasdag liep Rotterdam al snel tegen een 0- 1 (Sophie Llobet) achterstand op. Binnen twee minuten zette Janne- ke Schopman even later het orga- niserende Rotterdam op een 2-1 voorsprong. Na een schot op de paal sloeg Maritz Metz in de re bound raak: 3-1. Florien Cornelis maakte er voor de rust nog 4-1 van. De tweede helft bleek een formali- teit. De Franse ploeg kon niet en Rotterdam wilde niet meer zo erg. Dertig seconden voor tijd bepaalde Boukje Vermeulen de eindstand op 5-1. Alles op het complex Laag Zes- tienhoven is prima verlopen. Er was een drive-inn discotheek, een 'Get-together-party' en een spette- rend feest. Ongeveer vijfduizend toeschouwers bevolkten in die vier dagen de tribunes. Al met al tevre- den gezichten bij de acht teams, de aanwezigen en de organisatoren. Dichtgespijkerd is een competitie die vorig jaar door de helaas veel te vroeg overleden Paul de Bakker in samenwerking met MaasstaD Weekbladen is ge- start. Dit seizoen gaat deze competitie door in een iets gewijzigde opzet. Er doen nu in totaal 107 voetbal- clubs uit de hele MaasstaD-regio mee. De enige voorwaarde waaraan de clubs moeten voldoen, is dat ze uit- komen in 66n van de divisies van de KNVB. Aan het eind van het seizoen gaat de Paul de Bakker- trofee naar de club, die gedurende het hele seizoen het minste aantal tegengoals heeft moeten incasse- ren. Daarnaast heeft Foto Klein voor de winnende vereniging een videorecorder en -camera ter be- schikking gesteld. Hiermee kun nen trainingen en wedstrijden wor den opgenomen en geanalyseerd. Ook de nummers twee en drie zullen niet worden verge- ten. De stand wordt we- kelijks bijgewerkt en gepubliceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Gestaakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met de redac- tie van MaasstaD weekbladen, postbus 1685, 3000 BR Rotter dam. Telefoon: 010-400.44.91. In het paasweekeinde stond er traditioneel een beperkt aantal wedstrijden op het programma. Van de Dichtgespijkerd top-20 kwamen slechts drie teams in actie. SC Feyenoord deed voor de competitie goede zaken. De trotse lijstaanvoerder van de hoofdklasse A schudde het Utrechtse Hol land met 3-2 van zich af. Trainer Hans Maus was gedwongen reservekee- per Pirn Doesburg een plaats in het doel te gunnen. Zijn vaste sluitpost Ed win van Zwieteren is geblesseerd aan zijn knie. Maar ook Doesburg kon niet voorkomen dat SC Feyenoord zijn vrije val in de Dichtgespijkerd ranglijst moest voortzetten. De ploeg kreeg de laatste drie wedstrijden zes tegengoals te verwerken. NSW zakte eveneens een paar plaatsen. De Nu- mansdorpers verloren in Rijnsburg met 2-1 van de plaatselijke Boys. Hel- levoetsluis wist zich ondanks de 2-1 winst op OHVV nipt bij de eerste 20 te handhaven. Volgende week is het: SHO - Altena (zat, 14.30 u), HION - EDS (zon, 14.30 u) en Aeolus - CKC (zon, 14.00 u). 9 tegengoals: 1. SHO 12 tegengoals: 2. HI ON, CKC 15 tegengoals: 4. Heinenoord 16 tegengoals: 5. DOTO, Zwervers 17 tegengoals: 7. Zwaluwen Vld. (zat), De Zwervers 18 tegengoals: 9. SC Feyenoord, Delta Sport, SC Botlek, Ex celsior '20, EDS 19 tegengoals: 14. Excelsior Maassluis, Zuidland, Slikker- veer, BZC '95 20 tegengoals: 18. NSW 21 tegengoals: 19. SW 22 tegengoals: 20. Rozenburg, Smits- hoek, Hellevoetsluis 23 tegengoals: 23. PPSC, TOGB, VDL 24 tegengoals: 26. WOR, Puttershoek, Overmaas, Spartaan '20 25 tegengoals: 30. Heerjansdam, RV- VH, LMO 26 tegengoals: 33. SMV/Hillegersberg, HBSS, Sparta 27 tegengoals: 36. DHZ, OHVV, Bol nes, Leonidas, DCV, PFC, De Musschen, Alexandria'66, VFC, RKWIK.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 7