i 9 4 "Mijn naam is Andre de Jong en ik ben opticien. Om precies te zijn: ik ben eigenaar van Tempel Optiek op de Broersvest nummer 50a te Schiedam. Komp t de dames en heren gelegen als ik even iets over mezelf vertel? Want u mocht 'ns gaan denken dat ik elke dag in zo'n tijgerpak rondloop. Kijk, 't zit zo: als kleine middenstander ontkom je er niet aan om reclame te maken. Nu heb ik acht jaar lang voor opticien gestudeerd, dus ik heb de ballen verstand van advertenties. Dan kan je wel van die 'snelle jongens' in gaan schakelen, maar dan ben ik in een uur al meer geld kwijt dan ik in vier jaar aan nieuwe kleren heb uitgegeven. Dat moesten we maar niet doen dus. En dan: wat zij kunnen, kan ik ook. Ze stoppen nu eenmaal in elk TV-spotje een Bekende Nederlander. Dat schijnt te werken en te verkopen. Nou, zeg nou zelf: zo moeilijk is dat niet. Dacht ik. Want ik bellen, he. Nou, aan Johnny jr. durfde ik het bijna niet te vragen, Martine was al in de bonen en het geheime nummer van Rijk bleek niet te kloppen. (Foutje, bedankt.) Bleef over Gerard. Helaas, die bleek ergens anders al een fuif te hebben. Maar ik mocht dan wel z'n pak even lenen, voor een avondje of zo. Dus u ziet, hier sta ik dan. En weet u, eigenlijk vind ik het wel best zo. Want't is toch eigenlijk mijn zaak? Het gaat er in de komende reclamecampagne toch om dat u wat meer over mi'j te weten komt? (straks wordt ik nog een bekende Schie- dammer...). Enfin, u begrijpt: de komende maanden ga ik u bestoken met allerlei wetenswaardigheden over Tempel Optiek. Over hoe wij werken, over hoe wij adviseren, over hoe wij service verlenen en over hoe wij iets verkopen. Als ik er dan ook nog af en toe een spectaculaire aanbieding tegenaan gooi, moet het toch niet zo moeilijk zijn om u toe te voegen aan mijn Vaste Klanten Bestand. Want, wees eerlijk: 6.214 klanten TE1V1PEL kunnen't toch moeilijk verkeerd zien?" OPTIEK Tempel Optiek, Broersvest 50a, Schiedam, telefoon (010) 473 59 19 mijn optiek verkoopt niets zo goed Bekende Nederlanders Behalve ikzelf natuurlijk. noeteoj AnaUc da. 3 cpticazsi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9