Maassluise school kandidaat voor dragen Olympisch vuur The 1996 Olympic Tbrch Relay r I Rotterdams Dagblad 2 weken gratis--,? Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk Tiiea^er prograxnuia 'Kinderspel' in De Schilpen Clerks in filmhuis Optreden in cafe Podium Nominatie schilders BON uri MAASLAND - De nostalgi- sche sfeer van een verleden tijd. Niet alleen het exterieur van museum De Schilpen aan de Maaslandse 's-Herenstraat straalt deze zo aantrekkelijke sfeer uit. Sinds kort zijn ook de zalen in het museum om- getoverd in ruimtes die meer doen denken aan de Pruiken- tijd, dan aan de postmoderne tijd van nu. Tollen, hoepels en houten blokken hebben het in een klap veranderd in een speelgoedparadijs uit vervlogen tijden. Vrijdag 26 april werd de nieuwe zomer- tentoonstelling 'Kinderspel' door bouwer en ontwerper van wisseltentoonstellingen, Henk van Viegen, officieel geopend. \CDCPC£M ZM QEP RO€Q hergeu'sr vakj_d£J~z ^GeztLUQHeiD! 0 TeusitTekeiviuGeiv: oemnis soLTvcjiQ. Tfoei sj*k)£ bUeekj op DC cceioA [spu iTerok^joNGevi/^ HE8 IU DAT' n SCANDtcE BluS Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar/13,50. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /29,75 automatisch per maand. IMaam: Adres: Postcode:Plaats:...J Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 1 mei 1996 MAAvSBQST SCHIEDAM XQ7.54 MaasposT (PCus Mrs. Einstein. Mrs. Einstein in concert Niemand kan omd e ijzersterke vijf stemmen van Mrs. Einstein heen. Ie- dereen zit bij hun goed voor een avondvullendprogramma. Onder begelei- ding van een drie-koppige spetterende band zingen zij stukken uit het we- reldrepertoire. Deze vijf van de kleinkunstacademie afkomstige glossy Vrouwen en hun muzikanten zijn niet alleen een lust voor oog en oor. Zij ^ergen ook voor een vrolijke omlijsting van hun optreden waarbij zij de ?fsongs op een sfeervolle wijze inleiden. Van Andre Hazes tot Sting en van Willeke Alberti tot The Three Degrees; alle nummers geven zij een eigen gezicht en met gemak zingen zij een ieder door de avond. Vrijdag 3 en zaterdag 4 mei. Theater de Teerstoof, 20.30 uur, toegangs prijs fl. 19,50. Koninklijk Ballet van Vlaanderen speelt Chess (foto: Paul de Backer). Urbanus Urbanus komt naar Nederland, waarom? 1Belgie is weer aan het krimpen 2. Mijn manager zit aan de grond en heeft geld nodig 3. Ik kan nu eindelijk mijn gitaar stemmen (speel op kerkorgel) 4. Tijdens mijn laatste tournee heb ik ergens in een kleedkamer een ge- huurde smoking laten hangen Tot weldra, Urbanus Donderdag 2 mei, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.37,50. (Inhaal- voorstelling wegens het door ziekte afgelaste optreden van 27 februari) Goudreinetten George Groot Een monoloog, een piano, een viool. Twee jongetjes van zeven worden opjgevoed door hun vader. Die qua leeftijd al hun grootvader had kunnen zijn. Door de confrontatie met de twee jongens wordt hij onmiskenbaar aan zijn eigen jeugd herinnerd. Goudreinetten is een monoloog, die wordt afgewisseld met liedjes uit het oud-Duitse Marlene Dietrich repertoire. Donderdag 2 mei, Harmonie, 20.30 uur, toegangsprijs fl.20,-/kortingspas- sen fl.15,-. Chess Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen Stormachtig, emotioneel en muzikaal verhaal. In een driehoeksverhou- ding, twee grootmeesters en een vrouw, verdwalen de geliefden in een emotioneel labyrint. Hierbij proberen zij de regels van de ethiek naar hun hand te zetten. Een intrigerend spel van leven en dood, liefde en haat, trouw en verraad. De heren van Abba schreven de muziek en Tim Rice ('The Lion King") tekende voor de woorden van deze musical. Woensdag 8 mei, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.55,00/kortings- passen fl.50,00. (Inhaalvoorstelling wegens het afgelaste optreden van 19 april) Rasti Rostelli Show Voor de een een charlatan voor de ander de onbe6twiste ster van de hyp- nose met ongekende mogelijkheden. Rostelli heeft daarom nauwelijks in- troductie nodig voor zijn optreden van dodnerdag 9 mei. Donderdag 9 mei, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.37,50. Geen idee Bert Schuiling Op zaterdag 11 mei zorgt Bert Schuiling (ex-Zindroom) met 'Geen Idee' voor een uitstekende afsluiting van het theaterseizoen in de Schuurkerk. Stel dat je je brood op de planken verdient en je lijdt aan geheugenverlies. Je wordts morgens wakker en je weet niet beter dan dat het 28 mei 1984 is. En dan blijkt de hele wereld om je heen te zijn veranderd. Alles wat er voor 28 mei 1984 is gebeurd weet je nog, de rest ben je kwijt. Het doek gaat open en daar sta je op de planken met een programma waarvan je niet eens meer kunt herinneren dat je het hebt geschrven. Je zou er serieus de- pressief van worden. Bert Schuiling niet. Met behulp van een dagboek, een cassetterecorder en zelfklevende memootjes weet hij op komische wijze het positieve uit het negatieve te halen, zet hij zijn allesvergeten naast geheelonthouders als Sinterklaas en BVD, verzint hij simpele oplossingen voor complexe we- reldproblemen en haalt ontroerend herkenbaar uit naar honden en het ver- enigingsleven. En alles onder het motto: wie zweeft, weet dat-ie nog leeft. Bert Schuiling. Waar het duo Zindroom is gestopt, ging hij alleen verder. Waarmee? 'Geen Idee'. Toegangskaarten a fl. 15,00 voor deze voorstelling zijn vanaf heden ver- krijgbaarbij het Informatiecentrum in stadhuis Maassluis. Het Informatie- centrum is iedere werkdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur). Telefonisch kunt u kaarten reserveren bij het theater, tel. 010 - 591 37 00. (Tussen 12.00 en 14.00 uur). De voorstelling begint om 20.30 Nostalgisch speelgoed uit een verleden tijd Maandenlang werd in gebouw Ta- venu en in de tuinkamer van het museum hard gewerkt aan de tot- standkoming van de allernieuwste expositie. Om deze ruimtes hele- maal te vullen, kon het museum met eigen middelen lang niet toe. Liefhebbers en verzamelaars uit de wijde omtrek waren daarom ook opgeroepen hun oude kinderspeel- goed voor onbepaalde tijd in bruikleen af te staan. Het museum kreeg hierop onverwacht veel ma- teriaal binnen, dat kon worden on- derverdeeld in verschillende tijd- vakken. Daardoor kan men tijdens een bezoek aan de expositie - Kin derspel' vrijwel alle aspecten be- kijken van het kinderspel over een periode van zo'n driehonderd jaar. Het oudste voorwerp is gedateerd rond 1640 en het jongste rond 1940. Het hele scala dat hier tussen ligt, laat zien dat het speelgoed ook in deze periode een ware vlueht nam. ..Computerspelletjes, barbie-pop- pen en plastic spullen zal men hier Veel aandacht voor het nostalgische speelgoed in de Schilpen. tevergeefs zoeken", waarschuwde K. Boschma van de werkgroep Pu- bliciteit al. Dit naar alle waar- schijnlijkheid om al te enthousiaste jeugdige liefhebbers een beetje af te remmen en voor teleurstellingen te behoeden. Alles wat hier ge- toond wordt ademt de nostalgische sfeer van 'verleden tijd'." In het midden van de grote zaal van Ta- venu is een grote carrousel ge- plaatst. Alles wat enigszins bewe- gen kan, lijkt hier rond te gaan. Fietsjes, steppen, sledes en schaat- sen. Niets lijkt te zijn vergeten. Ook de bolderkar en het oude ver- trouwde hobbelpaard niet. Wat verderop staan de goed gevulde vi- trines. De voorwerpen die hierin staan lijken zo uit de verhalen van vroeger te zijn weggeplukt. Mec- canodozen, blikken treintjes en al les wat daar bij hoort, lachen de toeschouwer uit de verte toe.^Ook de nog altijd populaire poppenhui- zen hebben een plaatsje gekregen. Te zien is met hoeveel finesse en gevoel voor detail deze destijds moeten zijn gemaakt door een on- bekend gebleven vakman. Hetzelf- de geldt voor de verschillende kin- derkeukentjes uit vroeger tijden waarin menig denkbeeldig kostje is gekookt. Poppen, beren en speelgoedbeesten, van ongetwij- feld grote waarde, vullen de rest vanTavenu gemakkelijk op. In te^enstelling tot wat vaak be- weerd wordt, hebben diverse bo- demvondsten in aardewerk en tin duidelijk gemaakt dat er ook MAASSLUIS - Het duurt nog eventjes, maar 19 juli aanstaande wordt in Atlanta de Olympische vlam ontztoken. Volgens aloude traditie wordt het vuur via een esta- fette naar de Olympische stad ge- bracht. Tien Nederlandse scholen mogen een leerling afvaardigen als Olympisch fakkeldrager. De CSG Aquamarijn uit Maassluis is een van de 150 scholen die meedingen naar deelname aan de Olympic Torch Relay Niet alleen de Nederlandse jeugd draagt het vuur op weg naar Atlan ta. In totaal komen 500 jongeren uit 70 landen naar de Verenigde Staten. Samen met 9500 Ameri- kaanse leeftijdsgenootjes brengen zij het Olympisch vuur naar de plaats van bestemming. The Olym pic Torch Relay gaat over een af- stand van 22.500 kilometer en startte 27 april j.l. in Los Angeles. Het fakkeldragers programma is een initiatief van The Coco Cola- Company, sinds de Spelen van 1928 in Amsterdam, al hoofdspon- sor van het evenement. Coca Cola werkt nauw samen met de Koninklijke vereniging van Le- raren Lichamelijk Opvoeding (KVLO), NOCNSF en het Minis- terie van Volksgezondheid, Wel- zijn en Sport. Twee docenten Li chamelijk Opvoeding begeleiden de tien geselecteerde scholieren, die ieder een kilometer voor hun rekening nemen. het nederlandse gezelschap komt in de week van 1 tot en met 7 juli in actie in het aan- gename Miami Beach. De 150 scholen die zich hebben aangemeld organiseren zelf voor- ronden. Zij krijgen voor dit doel de beschikking over een wedstrijd- pakket dat uit drie onderdelen be- staat: een wedstrijdloop over 10 ki lometer, een kennisspel en een Creatie opdracht. Een deskundige jury onder leiding van sportfotograaf Hans Heus be- oordeelt de inzendingen. Begin mei wordt de uitslag bekend ge maakt. Uo*huCiiNNEDE£D,i OCH.'.. L<ON/NGiNN£IAi vroeger volop door kinderen ge- speeld werd. „Bordspelen, kwar- tetten, centsprenten, bouw- en blokkendozen, Men kan het alle- maal op de tentoonstelling vin- den", legt Boschma uit. „En hoog in de zaal hangen de papieren vlie- gers in verschillende vrolijke kleu- ren." Als er een ding duidelijk wordt tijdens een bezoek aan De Schilpen dan is het wel dat oud speelgoed iets heeft. Ouderen zal het volgens de medewerker van het museum onmiddellijk terugbren- gen in de dagen dat zij zelf nog met trein, brandweerauto of paard-en- wagen over de grond kropen. „Of zij beleven ineens die gezellige uurtjes weer waarin met het hele gezin 'Mensch-erger-je-niet' of 'Monopoly' werdgespeeld. Gezel- lig rond de tafel." Ook wijst Bos chma op de spanning die er vroeger moet hebben geheerst tij dens verjaardagen wanneer de to- verlantaarn uit de kast werd ge- haald of wanneer vader voor het eerste de stoommachine demon- streerde. Gebeurtenissen die bij de wat ouderen van tegenwoordig voor altijd in hun geheugen gegrift blijken te staan. Maar ook de meeste jongeren zullen zich er zonder al te veel moeite iets bij kunnen voorstellen. Dat zoveel mensen spontaan hun dierbare spullen tijdelijk afstonden aan het museum, heeft de mede- werkers gesteund in hun opvatting dat oud kinderspeelgoed iets is waar men trots op is. In veel huis- kamers blijkt de doodgeknuffelde beer bijvoorbeeld nog altijd als fraaie blikvanger te gelden. lets wat weer niet zou gelden voor een splinternieuwe beer van deze tijd. Boschma: ,,Knuffels zijn er in on- ze dagen natuurlijk te kust en te keur. Maar zo'n oude, half kale teddybeer of zo'n blikken aapje hebben voor velen toch een meer- waarde. Gelukkig maar." De tentoonstelling is sinds 27 april iedere zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Ook op Hemel- vaartsdag en Tweede Pinksterdag kan men het museum aan de 's-He- renstraat 24 bezoeken. Dan gelden wel aangepaste openingstijden: van 12.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen na afspraak ook op andere tijden terecht, tel.5912391 of 5913042. SCHIEDAM - In het Film huis Schiedam draait op vrijdag 3 en zaterdag 4 mei de film 'Clerks' van regis- seur Kevin Smith. Een su- permarktverkoper wordt een dag lang bezocht door exentrieke klanten, vrien- dinnen en zijn collega van de belendende videotheek. Niet een gegeven om erg opge- wonden van te raken. De kracht van de film zit hem dan ook in de uitwerking, de humor en de originele dialo- gen. De jonge, Amerikaanse re- gisseur Smith heeft met 'Clerks' een symphatieke, pretentieloze film gemaakt. De film roept de vraag op 'Who cares?'en voegt zich daarom in een traditie van Jim Jarmusch en Quentin Tarrantino. Aanvang van de film is 21.30 uur op vrijdag- en 20.30 uur op zaterdag- middag. Toegang voor do- nateurs is fl.6,-, het dona- teurschap kost fl.8,50 (inclu- sief eerste fdm). Kaarten kunnen worden gereser- veerd bij de Theaterkassa, tel.4269563. SCHIEDAM - My Little Si ster is een Amerikaans, Haarlems, Utrechtse rock- band die het afgelopen jaar voornamelijk in oefenruim- tes heeft doorgebracht. Hier werd gewerkt aan een eigen repertoire van melodieuze rocksongs. Daarna werd de stap naar het podium gezet en inmiddels wordt er door het hele land opgetreden. Zaterdag 4 mei treedt 'My Little Sister' op in het Schiedamse cafe Podium aan de Lange Haven. De aanvang van dit optreden is 22.00 uur. Onder het motto 'De zondag anders' wordt er 5 mei akoestische jam ten gehore gebracht. Om dit muzikale gebeuren bij te wonen moeten belangstel- lenden zondag om 21.30 uur binnen zijn. Dinsdag 7 mei wordt er tenslotte nog een Jamsessie gegeven. De aan vang hiervan is eveneens 21.30 uur. VLAARDINGEN - Voor het Talens Palet 1996, een lan- delijke prijs die speciaal be- doeld is voor amateurschil- ders, zijn de heer P.H. Sloot- weg uit Rotterdam en mevrouw J.A.C. van Wie- ringen-Winters uit Vlaar- dingen genomineerd. De prijs heeft tot doel kwaliteit en talent te stimuleren. Eer- der dit jaar waren zij al re- gionaal winnaar in de voor- ronde, die in deze regio ge- coordineerd werd door de Vrije Akademie in Vlaar- dingen. De opdracht voor het Talens Palet was een schilderij te maken gei'nspi- reerd op een tekstfragment uit het verhaal 'Flesjes' van Tim Krabbe. Ruim 6000 amateurschilders uit Neder land gingen op deze uitda- ging in. Bij de jurering werd gelet op de wijze waarop in- vulling was gegeven aan het thema en de schildertechni- sche uitwerking. Uiteinde- lijk bleven er twee kandida- ten over. Op 10 mei wordt door Staatssecretaris A. Nuis van Cultuur en auteur Tim Krabbe de winnaar be kend gemaakt. Aansluitend zal de Talens Palet Expositie worden geopend. Deze loopt van 11 mei tot en met 9 juni in museum 'Van Speelklok tot Pierement' aan het Buurkerkhof 10 in Utrecht. TelefOOn:(i.vm controls bezorgmg) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam TQ 29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 17