flitsen Veelbelovende toekomst voor judo-jeuqd DICHTGESPIJKERD Densamo voor vierde keer winnaar SHO steviger op kop Stand Sport Lagerwaard huldigt kampioenen Publiek in grote getalen langs 42.192 meter iange parcours Jeugd cyclosportief op dikke banden -JHiV Darters verwikkelt in zomerse strijd Ad hoc commissie zoekt bestuursleden WIK Feike Waque op toernee door Europa Opwarmertje voor de echte finale SCHIEDAM - Judo is naast zwemmen de belangrijkste sport voor kinderen. Dat is althans de visie van judo-spe- cialist en mede-sportschool- houder Patrick Lagerwaard. Over het waarom kan hij kort zijn: ,,Kun je niet zwemmen, dan verdrink je. Kun je je val niet breken, dan kost je dat je nek." Sportinstituut Lager waard brengt de jeugd al sinds jaar en dag de fijne kneepjes van het judo-vak bij. Om precies te zijn al twee-en-twintig jaar. Dat was een feestje waard, vonden Lagerwaard senior en junior. Een feestje waaraan maar meteen een huldiging werd geplakt van de vechtsport- kampioenen van de sport- school. Om precies te zijn: de kampioenen op het gebied van Tae Kwondo en Judo. Want dat zijn de twee takken die door leerlingen van de school op wedstrijdniveau worden beoefend. ft nil Woensdag 1 mei 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.55 i» rPliJ DSfHtgespijkerd is een competitie die vorigjaar door de helaas veel te ycpqgjOverleden Paul de Bakker in s$$eftiwerking met MaasstaD Weekbladen is ge- start. Dit seizoen gaat deze competitie door in een iets ge- wijzigde opzet. Er doen nu in totaal 107 voetbalclubs uit de hele MaasstaD-regio mee. De enige voorwaarde waaraan de clubs moeten voldoen, is dat ze uit- komen in een van de divisies van de KNVB. Aan het eind van het seizoen gaat de Paul de Bakker- trofee naar de club, die gedurende het hele seizoen het minste aantal tegengoals heeft moeten incasse- ren. Daarnaast heeft Foto Klein vpor de winnende vereniging een videorecorder en -camera ter be- schikking gesteld. Hiermee kun- nen trainingen en wedstrijden wor- den opgenomen en geanalyseerd. Ook de nummers twee en drie zullen niet worden verge- ten. De stand wordt we- kelijks bijgewerkt en gepubliceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Gestaakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgeno men. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met de redac- tie van MaasstaD weekbladen, postbus 1685, 3000 BR Rotter dam. Telefoon: 010-400.44.91. ima- igen, Jijk- 35,-. spel elle- 35,- artal ora- 87. 50,-. eren 310- hee- eur- n 2 *75. 15,-. >8,-. uit- >10- >og- et 2 1 en Tel. lan- tjes, iurk te '95. pel. TK dus 28. aas- >are :urs 81- Belahney Densamo werd zondag voor de vierde keer winnaar van de Marathon Rotterdam. neer. Gielen zag bij 35 kilometer in dat het onmogelijk was geworden om onder de ten doel gestelde ma- gische tijd te lopen. Ook hij staakte zijn poging. In de hele binnenstad was het ten tijde van de marathon goed druk. Rond 15.00 uur verzamelden alle mensen zich weer bij het stadhuis. Luttele minuten later kwam de 30- jarige Ethiopier Belayneh Densa mo als eerste over de eindstreep. Na het passeren van de finishlijn kwam zijn volledige maaginhoud naar buiten, wat maar duidelijk mag maken hoeveel een marathon van een atleet vergt. Zijn tijd was 2:10.30'. Na afloop verklaarde hij via zijn tolk dat hij graag een tijd onder de twee uur en tien minuten had gelopen. ,,Maar een wereldre- cord zat er dit keer niet in. Daar- voor ging het te langzaam en was de samenwerking in de kopgroep niet goed genoeg." Vooraf had hij in zijn hotel nog te- ruggedacht aan 1988. ,,Ik houd van Nederland. Het Rotterdamse publiek is fantastisch voor mij. Het verrast me nog steeds dat ik toen dat wereldrecord liep." Dit jaar was zijn vrouw voor het eerst ook in Rotterdam. De marathon van Rotterdam was gelijk ook het Nederlands Kampi- oenschap Marathon. Bij de man- nen werd de Ethiopier Aiduna Aitnafa Nederlands Kampioen. Omdat hij in Nederland woont en al meer dan twee jaar uitkomt voor de Nederlandse vereniging PSV mocht hij meedoen met het NK. Eerder dit jaar won de Ethiopier ook al het NK veldlopen. maar omdat hij het verkeerde tenue droeg werd hij toen gediskwalifi- ceerd. Dit keer had hij wel dejuiste kleding aan. Bij de vrouwen werd Anne van Schuppen Nederlands kampioen. Bovendien finishte zij in het volle dige klassement derde achter de 6 Belgische Lieve Siegers en Maria del Carmen Diaz uit Mexico. Van Schuppen voldeed zelfs aan de door het NOC*NSF gestelde limiet van 2 uur en 32 minuten. Zij is nu zeker van deelname aan de Olym- pische marathon in Atlanta deze zomer. Bij iedere marathon zijn er wel lo- pers die extra op willen vallen. Zo was er dit jaar een man die een kin- derwagen (met kind) voortduwde. Daarnaast kon het publiek meerde- re mensen op klompen aanschou- wen en deden er natuurlijk ook weer mensen in de meest vreemde kostuums mee. Speciale aandacht is er nog voor het team van 'Handicap informatie advies'. Dit team bestond uit drie gehandi- capten en een evengroot aantal be- geleiders. In estafettevorm vol- brachten zij de marathon in de zeer knappe tijd van drie uur en vijftien minuten. MARCEL VAN BEUSEKOM SHO heeft afgelopen weekeinde zijn koppositie verstevigd. Zelf won de ploeg uit Oud-Bcijerland vrij gemakkelijk met 4-0 van VVGZ. Sander Grpenendijk. de keeper van SH.O, kende nauwelijks problemen. VVGZ h#4,ia de hele wedstrijd namelijk maar een wapenfeit. In de allerlaatste minuut belandde een afstandsschot op het aluminium. Naaste concurrent CKC blijft tweede, maar wel op iets ruimere afstand. CKC verloor zondag met 1-0 van RKWIK. Dat betekende de 14e tegengoal van het seizoen voot sluitpost Marcel van Oosten. Detop drie begint zich al aardig af te tekenen. Bijna alle clubs moeten dit seizben nog slechts twee keer in actie komen. Alleen SC Feyenoord en Rozenburg van de hier onder genoemde 41 verenigingen moeten nog 5 wedstrijden spelen. SHO speelt nog tegen Bruse Boys (uit) en Wilhelmina'26 (thuis). CKC moet zien af te rekenen met Zwarte Pijl (thuis) en Schiebroek'94 (uit). HI- ON zal zijn derde stek moeten verdedigen tegen RKWIK (thuis) en Zwarte Pijl (uit). 11 tegengoals: 1. SHO 14 tegengoals: 2. CKC 16 tegengoals: 3. HI- ON 18 tegengoals: 4. Heinenoord 20 tegengoals: 5. Ex celsior Maassluis, De Zwervers, Slikker- veer 21 tegengoals: 8. DOTO. SC Botlek, SVV, Excelsior'20 22 tegengoals: 12. SC Feyenoord, Zwervers 23 tegengoals: 14. Zwaluwen Vld., Smitshoek, Zuidland, EDS 24 tegengoals: 18. BZC'95, Helle- voetsluis 25 tegengoals: 20. PPSC 26 tegengoals: 21. NSW, Delta Sport, Overmaas 27 tegengoals: 24. TOGB 28 tegengoals: 25. HBSS, Puttershoek. LMO 29 tegengoals: 28. RVVH, VVOR, De Musschen, Alexan- dria'66, Sparta, DHZ 30 tegengoals: 34. Rozenburg, DCV, PFC, VFC, HOV 31 tegengoals: 39. Leonidas, Hermes DVS, OHVV Vanuit de lucht leverde de marathon weer mooie beelden op. ROTTERDAM - 'Feest in Rot terdam' werd ooit gezongen door Gerard Cox. Zondag werd het voor de zestiende keer wer- kelijkheid. Belahney Densamo schreef de Rotterdam Marathon op zijn naam. De Ethiopier kwam op de Coolsingel over de finish na 2 uur 10 minuten en 30 seconden. Densamo won in zijn carriere de Rotterdam Mara thon ook al in 1987, 1988 en 1989. Verder was hij nog een keer tweede en een keer zesde. De overwinning bij de vrouwen ging naar de Belgische Lieve Sie gers. In totaal stonden er bijna 9.500 lopers aan de start. Zij werden aangemoedigd door en- kele honderdduizenden mensen. Ondanks die steun kwamen zo'n vijfhonderd atleten niet over de finish. Om precies vijf seconden voor een uur gaven burgemeester Peper en staatssecretaris Terpstra samen het startschot voor de 16e Rotterdam Marathon. Op dat moment stond vast dat het publiek een fantastisch feest ging beleven. In de weken, dagen en uren voor de Marathon was er door Gemeentewerken keihard gewerkt aan het parcours. Iedereen in Rotterdam liep al maanden te klagen over het opge- broken centrum. De marathon heeft er voor gezorgd dat de werk- zaamheden in korte tijd aanzienlijk zijn opgeschoten. De eerste kilometer ging voor de kopgroep in drie minuten. De lo pers die achteraan stonden, moes- ten op dat moment de start nog passeren. Voor alle 9.500 atleten stond ereen hoop op het spel. Lang niet allemaal gingen ze voor de overwinning. De meesten deden eenvoudig mee voor de persoonlij- ke prestatie en het respect van de familie. Al vrij snel werd duidelijk dat waar iedereen op hoopte dit jaar niet ge- haald kon worden. Het wereldre cord (2:06.50) dat in 1988 even- eens in Rotterdam werd gelopen door Densamo bleef buiten be- schouwing. Volgend jaar als de Willemsbrug in het parcours waar- schijnlijk wordt vervangen door de nieuwe Erasmusbrug -en het hoog- teverschil dus kleiner wordt- is er weer een kans. Er gaan zelfs stem- men op om de Marathon volgend jaar van start te laten gaan vanaf de De Zwaan. Gaande de koers vormden zich veel groepjes. De Nederlanders Luc Krotwaar en Marco Gielen hadden beide van tevoren aange- kondigd de marathon van Rotter dam te gebruiken om de Olym- pische limiet te lopen. Krotwaar stopte al voor het twintig kilometer punt. Op de Dorpsweg gaf hij de pijp aan Maarten en stortte huilend op een van de vele dranghekken WIELRENNEN - Schoolkinderen van acht tot twaalf jaar worden op 5 mei in de gelegenheid gesteld kennis te maken met het hedendaagse wiel- rennen. De Vlaardingse wielervereniging RCMD De Coureur organiseert op die dag, in samenwerking met wielerliefhebber Rabobank Schiedam- Vlaardingen, voor de 36e maal de Bevrijdingsronde van Vlaardingen. Ter stimulatie van het jeugdwielrennen in deze regio is tevens een dikke ban- den-race voor scholieren aan het programma van deze traditionele wieler- gebeurtenis toegevoegd. Het uitgebreide wielerprogramma begint op Bevrijdingsdag om 12.00 uur met de start van de recreanten. Vervolgens beginnen om 13.30 uur de ve- teranen en de cyclosportieven hun rondjes te draaien op de, tot wielerbaan omgetoverde, Kethelweg. De middag wordt afgesloten met een wedstrijd in de Elite en Neo-amateurklasse. Deze categorie met als deelnemers de gerenommeerde renners Edward Farenhout, Jan Hordijk, Louis de Ko- ningen Vlaardinger Martin Schouten start om 15.45 uur. Voor de jeugd is om 15.00 uur een plaatsje in het programmaboekje inge- ruimd. De 8 tot 12-jarige scholieren kunnen vanaf dat moment op de eigen fjejs een gooi doen naar de mountainbike die als hoofdprijs klaar staat aphter de, na ongeveer vijf kilometer getrokken, finishlijn. Om deel te ne- men kan er van 14.00 uur tot 14.45 uur ingeschreven worden op het ter- rein van voetbalvereniging VFC aan de Sportlaan in Vlaardingen. De kos- jetj van deelname aan deze zogenaamde dikke banden-race bedragen een De ^jart- en finishlokatie bevindt zich gedurende de gehele dag op de hoek yan de Kethelweg met de Spalandlaan. Voor meer informatie over het pvpjtpment kan contact opgenomen worden met Ron Verweel, (010> 4340634. DARTEN - Teams bestaande uit louter Schiedamse darters beginnen op 6 mei voor de zevende maal aan een kortlopende zomercompetitie. Het lo- kale onderonsje met de naam de Schiedamse dartcompetitie eindigt op 14 juli. Het toernooi wordt verspeeld in twee klassen. Naast een titelstrijd voor er- varen pijlwerpers en -werpsters is er in het wedstrijdprogramma ruimte gecreeerd voor de meer recreatief ingestelde darters. Organisator Rob Eekman geeft op telefoonnummer (010) 4263523 aan- vullende informatie over het evenement. HANDBAL - Een kwartet WIK-leden heeft zich spontaan beschikbaar gesteld om een oplossing te vinden voor de impasse die is ontstaan na de aankondiging van voorzitter Wim den Boogert tijdens de laatstelijk ge- houden buitengewone algemene ledenvergadering dat het gehele bestuur na het einde van het seizoen 1995-1996 zijn taken zal neerleggen. Ex- voorzitter Joop Luyten. ex-penningmeester Ton Reinerie, Linda Olst- hoorn en Kas de Roo proberen uit diverse geledingen mensen te motive- ren voor de vele functies die er binnen WIK nog te vervullen zijn en zo de Vlaardingse handbalvereniging van een ondergang te behoeden. Drie maanden werk en vele gesprekken later trekt het viertal opnieuw aan de alarmbel. Inmiddels worden met een tweetal personen vervolg-ge- sprekken gevoerd maar voor het overige blijft de buit erg mager. Vandaar dat opnieuw een dringend beroep op de leden wordt gedaan zich aan te meiden voor de vacatures binnen het kader van de handbalclub. ATLETIEK - Een week na zijn drie Nederlandse titels reisde de Schiedamse rolstoel-atleet Feike Waque af naar Zurich in Zwitserland om aldaar deel te nemen aan de open Zwitserse kampioenschappen. Ook daar bleek hij op zaterdag 27 april ongenaakbaar op de 800 meter, de 1500 me ter en de 5000 meter. Waque vervolgt zijn internationale reis in het Zwitserse Biille waar hij op woensdag 1 mei deelneemt aan een sterk bezette avondwedstrijd. Op za terdag 4 mei komt de getalenteerde Schiedammer als afsluiting van zijn toer door Europa aan de start tijdens een Grand Prix-wedstrijd in Rome. DAMESVOETBAL - In de strijd om het Schiedams vrouwenvoetbal- spelen HBSS en PPSC op donderdagavond 2 mei na enig de voorlopige finale. Beide teams hebben na drie wedstrijden de punten en zijn door de concurrentie niet meer van een finale- af te houden. De wedstrijd begint om 18.45 uur. jk leek het erop dat deze wedstrijd de definitieve beslissing in tdernooi om de hoogste Schiedamse eer, zou brengen. Uit de hoge hoed van de commissie Schiedams voetbalkampioenschap is echter in- mitfdtels een nieuwe variant getoverd. Beide teams zullen op 17 augustus, in het voorprogramma van de herenfinale van het gelijknamige kampioen- schap, opnieuw tegen elkaar uitkomen en dan officieel om de titel strijden. Aan alle feestelijkheden die er on- langs op de agenda stonden in de sportschool aan de Lange Haven, zat ook een minder leuke kant. Twee van Lagerwaards vaste vrij- willigers hebben aangekondigd op korte termijn te verhuizen naar Zwolle. Dat houdt in dat er in het vervolg nieuwe mensen zullen moeten worden gevonden om de zaal in te richten. de papieren in or- de te maken en de .broodjes te sme- ren. Maar het afscheid van deze twee rotsen in de branding, Henny en Nel Boelens, ging in de druk be- zochte sportschool in ieder geval niet onopgemerkt voorbij. Al te- veel tijd om bij dit afscheid stil te blijven staan, was er echter niet. Er moesten immers nog vier kampi oenen worden gehuldigd, een wed- strijdseizoen officieel worden af gesloten en natuurlijk nog de nodi- ge speeches worden gehouden. Vandaar dat er niet een dag, maar twee voor waren uitgetrokken. Het wedstrijdseizoen is voor La gerwaards pupillen bijzonder suc- cesvol verlopen. Toonaangevende prijzen werden in de wacht ge- sleept door zowel jeugdige spelers als de al wat ouderen. Al die pres- taties werden door de twee Lager waards, die de judo-afdeling voor hun rekening nemen, en Tae Kwondocoach Fred Ton nauwlet- tend in de gaten gehouden. Na elke wedstrijd gaven zij de pupillen nog eens een cijfer voor het eigen ar- De wedstrijdsporters van Lagerwaard bij elkaar, met onder hen de kampioenen en kampioentjes. chief. „Kleine wedstrijdjes telden wat minder zwaar, maar won een sporter van ons een regionaal kam- pioenschap of zo dan gaven we daar wat weer wat meer punten voor. Op die manier kregen we een aardig overzicht van de prestaties van onze spotters. Werkelijk alles hebben we nauwkeurig bijgehou- den. Dat ging van prestaties op wedstrijden, inzet tot aanwezig- heid op trainingen. Want wil je ver komen in deze sporten, dan tellen zulke dingen even goed mee", legt Lagerwaard junior uit. In vroeger dagen was een dergelijke beoorde- ling en uiteindelijke huldiging van de sportschoolkampioenen bij La gerwaard een vast gegeven. Aan de traditie kwam echter een abrupt einde. „Dat was toen ik zelf aan wedstrijden mee ging doen", ver- klaart Patrick Lagerwaard. „Een vader die zijn eigen zoon als kam pioen huldigt, dat zou natuurlijk vragen om moeilijkheden zijn. Dan krijg je toch scheve gezichten. Ongeacht hoe eerlijk het er alle maal aan toe ging. We hebben die huldigingen toen een aantal jaren op een laag pitje gezet. Nu ik zelf de judo-jeugd onder mijn hoede heb, hebben we het weer opge- pakt." Het toeval wilde dat er bij de Tae Kwondo-tak dit jaar twee senioren in de prijzen vielen: Pino Paci en Laetitia van Garderen. Het onder- deel Judo kende daarentegen juist twee jeugdkampioenen: de 9-jari- ge Sven Mastenbroek en de 11-ja- rige Denise Mosso. De titel sport - man/vrouw van het jaar' leverde de senioren een plastic medaille op. Voor de jeugd-sporters van het jaar had Lagerwaard extra zijn best gedaan. ..Deelnemers aan regiona- le kampioenschappen dragen op hun rug een embleem van 'Big Boss'. Dat zegt die jongens en meiden natuurlijk wel wat. Bij de judobond heb ik er twee kunnen versieren en dat vonden ze echt ge- weldig. Die twee lopen hier nu zo trots als een aap rond." Hoewel er tijdens het feestweekeind bij La gerwaard al een voorschot op werd genomen, is het wedstrijdseizoen officieel nog niet ten einde. „Op 12 mei staat er voor de judoka's nog een wedstrijd op het programma in Nijmegen. En dan hebben we na tuurlijk het Europees Kampioen- schap Tae Kwondo nog. Dat wordt dit jaar in Rome gehouden." Lagerwaard ziet een veelbeloven de toekomst weggelegd voor zijn gehuldigde kampioenen. ,,Sven en Denise zijn allebei ndg jong, dus ze moeten nog van alles leren. Dat zie ik en dat weten ze zelf ook wel. Sven is heel goed wat betreft het bewegen en technisch zit hij al te gen de perfectie aan. Zijn manco is dat hij meer moet leren denken; krachten doceren en dat soort din gen. Te vaak is hij nog gewoon roekeloos. je zou kunnen zeggen dat hij wat taktischer moet worden. Maar wat wil je, die jongen is nog maar negen." Met zijn vrouwelij- ke judo-troef, Denise Mosso, wist hij onlangs voor nogal wat sensatie te zorgen tijdens een wedstrijd. „We hebben een meidenploeg van onder de elf jaar, maar voor een toernooi stonden we ingedeeld bij meisjes onder de zestien jaar. Die andere meiden zagen natuurlijk wel dat die van mij een stuk jonger en kleiner waren. Dus die lachen he en gek doen. Totdat Denise het opnam tegen een van de kampioe nen onder de zestien. Ze verloor wel, maar dan wel op punten en met een miniem verschil. Toen konden wij op onze beurt in lachen uitbarsten. Ja, die kampioen ging in feite toch af." Naast de wed- strijdgroepen. heeft Lagerwaard een nog veel grotere afdeling re creanten bij de vechtsporten. „Het lijkt nu misschien of we voor hen niets doen, maar niets is minder waar. Kijk, een wedstrijdseizoen sluit je niet af met mensen die niet op wedstrijdniveau sporten. Maar voor hen organiseren we allerlei andere gezellige dingen. Dan staat die groep in de kijker en dan weer een andere. Zo werkt dat bij ons. En dan kom je toch weer op die vrijwilligers waardoordal allemaal mogelijk wordt gemaakt. Zonder hen kun je een heleboel dingen ge woon niet doen. Daarom vonden we het tijd om juist de twee die af scheid nemen tijdens een feestelijk samenzijn als dit, nog eens extra in het zonnetje te zetten."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 23