Ook bejaarden kunnen voortaan luisteren naarZiekenomroep Schiedam m opent vernieuwde basisschool Kethel officieel s Al vijfenzestig jaar kwaliteit en service bij IJzerhandel Engering SEAC REIZEN Heel Nederland in je zal WBSm MaasposT MaasposT KORT f 198,- r/1 pi MaasposT Moestuinieren Ruim achthonderd luisteraars erbij ft:-- Sharbat Gems en de vele mogelijkheden van edelstenen eigen Primafoon SCHIEDAM mmtsm m m m mm GOEDKOPE AUTOREIZEN OOK VOOR VLIEGVAKANTIES KERKDIENSTEN SCHIEDAM - Drie jaar hard werken en organiseren was er bij de Ziekenomroep Schiedam voor nodig ge- weest. Maar zaterdag 27 april leek de klus dan einde- lijk geklaard. Een aanzien- lijke gift van het VSB-fonds maakte de weg vrij voor het doorzenden van program- ma's aan maar liefst vier Schiedamse bejaardentehui- zen. Hiermee werd het be- stand in een klap van een schamele tweehonderd, op ruim duizend luisteraars ge- bracht. Een mooie sprong vooruit, die overigens geen consquenties heeft voor de naam van de omroep. Die is en blijft zoals hij al sinds 1959 is. ZONDAG 5 MEI GEOPEND V* -«*■ i, r UZESHeNDEL Een voordelig en onafhankeliik reisburo. SCHIEDAM - Binnenkort gaat er in gebouw De Teerstoof weer een aantal computercursussen van start. De eerste is een 'Inleiding Wp 6.1.'. Een keer per week is er les. Tussendoor kan men gratis oefenen. De cursus wordt afgesloten met een erkend diploma. Start is 21 mei, duur twee maanden en kosten zijn fl.349,-. Op 8 mei gaat de cursus 'Praktijk Diploma Infor- matica MG1' van start. Deze wordt afgesloten met een staats- examen en neemt drie maanden in beslag. Kosten zijn fl.750,-. Bij aanmelden van meerdere personen kunnen de kortingen oplopen tot 20 procent. Voor meer info: 4271098. Rommelmarkt Concert Fancy Fair Harpe Davids Ji v :aden wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk J Woensdag 1 mei 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg.Honnelage Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.Slob. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aan vang: 10.00 uur, ds.N.J.M. Hoogen- dijk. Aanvang: 17.00 uur, ds.G.H. van Kooten. Huize Thomas, Grieksestraat. Aan vang: 10.00 uur, hr.J.P. van Olffen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds.H.W. Hem- mes. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds.R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, hr.A. van End- hoven. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds.H.W.Hem- mes. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds.N.K. Mos. St. Martinuskerk, W.Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, hr.W. de Bone. Schieland Ziekenhuis. Aanvang: 10.30 uur, ds.W.R. van Wieren. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds.K.J. Visser. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aan vang: 17.00 uur, ds.G.H. van Kooten. Basiliek van de H.Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Vrijdag 03/05: 19.00 uur Meimaandlof. Zaterdag 04/05: 18.30 uur Eucharistieviering. Zon- dag 05/05: 09.15 uur Eucharistie viering zonder zang, 11.00 uur Eu charistieviering met pastor P.M. Vismans. Huize Frankeland: zaterdag 04/05: 17.15 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans. Zondag 05/ 05: 09.15 uur Eucharistieviering. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visita- tie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur: tveekvienng in dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Leger des Heils Tartge Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevr.A.J.Plaisier. Aanvang: 17.00 uur, Muziekuitvoe- ring door het muziekkorps uit Ede. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 15.00 uur, ds.D.Koster (afscheidsdienst). SCHIEDAM - De Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur orga- niseert op zondag 12 mei in sa- menwerking met Dienst Land- bouwvoorziening de themamiddag 'Natuurvriendelijk (moes)tuinie- ren kan dat?'. Belangstellenden kunnen om 13.30 uur terecht in het oud-saksische boerderijtje 'De Raat' aan de Harreweg. De middag duurt tot ongeveer 15.00 uur en is gratis. Tijdens de themamiddag gaat de heer Goedkoop van Land- bouwvoorziening in op de vraag of natuurvriendelijk moestuinieren mogelijk is. Hij laat aan de hand van een diaserie zien of het moge lijk is om zonder kunstmest en che- mische bestrijdingsmiddelen te tui- *nieren. Verder komen onder meer ziekten en plagen aan de orde. De informatiebalie en de tuinen zijn op 12 mei van 12.00 tot 16.00 uur open. Wie meer informatie wil hebben over de themamiddag of de tuinen kan contact opnemen met de medewerker Publieksaktivitei- ten Marcel Scheefhals, tel.2465521. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur iVl/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-red akteur Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Met de uitbreiding van het ont- vangstgebied ging een geschat bedrag van ruim 32.000 gulden gepaard. Dit was nodig om nieu we apparatuur aan te schaffen, oude apparatuur te vervangen en de studio aan de Juliana van Stol- bergstraat te verbouwen. Door onder meer steun van de gemeen te en bijdragen van het De Groot- fonds, De Rietzeilers en de Tafel- ronde Schiedam had de Zieken omroep in drie jaar tijd al een aar- dige reserve opgebouwd voor de start van een zogenaamde 'abon- nee-radio'. Aan het begin van dit jaar gaapte er nog een gat van fl. 17.000,-. Het VSB Fonds toon- de zich echter bereid de omroep aan deze laatste centen te helpen. In ijl tempo werd de nog ontbre- kende zend- en ontvangstappara- tuur aangeschaft en gei'nstalleerd. Ook decoders en de benodigde infrastructuur konden van deze gift worden bekostigd. Toen alles goed en wel klaar was voor ge- bruik, hoefde men zich dan ook niet lang te buigen over de vraag wie de vernieuwde studio in ge- bruik zou moeten stellen. Met een simpele druk op de knop was het zaterdag 27 april dan ook direk- teur J. Burger van de VSB Bank Bewonderende blikken voor de nieuwe apparatuur van de ziekenomroep. Schiedam die de apparatuur klaar voor gebruik verklaarde. Al een aantal jaren geleden deed de Ziekenomroep Schiedam een poging haar zendgebied uit te breiden. Via de frequentie van Radio Schiedam kon iedereen de programma's tussen 1989 en 1993 geregeld horen. Een ruzietje tussen beide omroepen maakte hier echter een einde aan. Al snel bleek dat aan uitzenden van de programma's naar luisteraars bui- ten de muren van het ziekenhuis een flink kostenplaatje hing. Maar men liet het hier niet bij zit- ten. De vrijwilligers, waarop de omroep al sinds het prille begin drijft, maakten meteen een over- zicht van de apparatuur die nodig zou zijn om zonder de hulp van Radio Schiedam meer luisteraars te kunnen bereiken. Hoewel de omroep door een reeks van tech- nische ingrepen nu door veel meer luisteraars dan voorheen te beluisteren is, is het nog niet zo dat iedere Schiedammer de pro gramma's voortaan kan ontvan- gen. Alleen degenen die in het be- zit zijn van een zogenaamde 'de coder' kunnen de rechtstreekse uitzendingen vanuit hun huiska- mer beluisteren. Datzelfde geldt voor de bewoners van vier bejaar- dencentra uit de stad. Zij hebben evenwel geen decoder nodig. De huizen die aangesloten zijn op de Ziekenomroep Schiedam zijn Frankeland, De Harg, Spaland en Thurlede. Francois Haver- Schmidt kon zich financieel geen aansluiting permiteren, omdat men midden in een verbouwing zit en het Jacobsgasthuis zag technisch geen mogelijkheden. Aanleunwoningen en senioren- complexen, die al dan niet aan de deelnemende tehuizen grenzen, zijn niet op de Ziekenomroep aangesloten. De uitbreiding heeft overigens geen grote gevolgen voor de pro- grammering. Tussen acht en tien uur 's avonds op de maandag, dinsdag en woensdag blijft de Ziekenomroep platen op verzoek en cabaret draaien. Gewoon zoals men dat gewend was. Donder- dagavond wordt rond dezelfde tijd het nieuws uit de plaatselijke en regionale bladen besproken. De zaterdagochtend is traditiege- trouw gereserveerd voor promi- nente Schiedammers die die week in het nieuws zijn geweest. Uit- breidingen vinden vooral plaats in de weekendprogrammering. Zaterdag wordt er een uur langer uitgezonden en ook is het de be- doeling voortaan op zondag uit te gaan zenden. De programma's die op deze dag te horen zullen zijn, trekken waarschijnlijk een voornamelijk uit bejaarden be- staand publiek. Patienten hebben op deze dag immers vaak bezoek. Niet uitgesloten wordt dat er ook vanaf lokatie uitzendingen zullen worden gemaakt. De bejaarden- centra die zijn aangesloten leve- ren hiervoor immers voldoende vertier, en dus mogelijkheden, voor de Ziekenomroep. 111 v iL;i t ci cj/i1111L>wiyO* lu J ...-w im a t school ligt per slot van rekening in Kethel." Wiegman benadrukte tij dens zijn bezoek aan de school, evenals vele andere genodigden, de goede samenwerking tussen het bestuur van de school en de ge meente Schiedam. Juist bij dit bouwprojekt was dit goed tot zijn recht gekomen. Diezelfde avond kon iedereen direkt een kijkje gaan nemen in het aanzienlijk uitgebrei- de gebouw. Het bestaande deel van de school, daterend uit de jaren vijftig, is tijdens de verbouwing helemaal gerenoveerd. Daarnaast is er een flink aantal functies bijge- voegd door middel van nieuw- bouw. De school beschikt daar- door tegenwoordig onder andere over een grote personeelskamer, speelhal annex speellokaal, ruimte voor remedial teaching en handar- beidlokaal. Ook werd de school uitgebreid met maar liefst vier groepslokalen. Muziekvereniging Harpe Davids was uitgenodigd de feestelijke stemming, die er met name 's avonds heerste, flink te ondersteunen. Voor de ruim drie- honderd leerlingen en 23 leer- krachten zal die stemming er naar alle waarschijnlijkheid nog wel even in blijven zitten. Al is het misschien wel zo dat iedereen al een beetje aan die luxe gewend is geraakt. SCHIEDAM - Al enige tijd heeft de Christelijke Basisschool Kethel de beschikking over een geheel vernieuwd en uitgebreid schoolge- bouw op de hoek van de Lindeijer- straat en de Vlaardingseweg. De offtciele opening ervan vond ech ter pas donderdag 25 april plaats. Wie anders dan wethouder Wieg man, onder meer van Onderwijs, had men kunnen uitnodigen om deze offtciele daad te verrichten? Hij was het dan ook die het school- naambord op de luifel bij de hoof- dingang onthulde. Opzettelijk was gekozen voor het behouden van de oude naam. Er was weliswaar wel nagedacht over een nieuwe naam, lichtte directeur J, van der Vlies toe, maar de oude naam bleek bij iedereen toch het beste te liggen. „Zo kent men ons nou eenmaal. En waarom zou je dat veranderen? De .Aluminium tafel 'Klak' *(60 x 60 cm) 119, bijpassend stoeltje 169,95 300gratis parkeerplaatsen Rotan opbergmand 'Summer* vanaf IJsselmondselaan 175 R'dam tel. 010-2842110 wmmiviKtmwmm Het exterieur van IJzerhandel Engering. SCHIEDAM - Zijn grootvader be- gon 65 jaar geleden ijzerspeciaal- handel Engering aan het Rubens- plein. Sinds drie jaar runt klein- zoon Peter Engering het familiebe- drijf dat inmiddels wel wat uitge breid is. „Toen mijnopa begonm, verkocht hij ook potten en pannen (ANVR Reisadviesburo, lid SGR) B. v. HAARENLAAN 782 SCHIEDAM Naar o.a. Tjechie, Hongarije, Slowakije, Frankrijk, Belgie, Duitsland, Spanje, Italie. Nu met gratis vervoer naar Schiphol bij het boeken van uw vliegvakanties. om de winkel maar vol te krijgen. Wij kunnen de spullen juist amper kwijt", aldus Engering. ,,Maar voor de rest is er niets verandert. Op een foto van meer dan zestig jaar oud is te zien hoe zelfs de ko- zijnen nog steeds hetzelfde zijn als in 1931." Behalve spijkers en schroeven verkoopt Engering ook vele machinaal gereedschap zoals heggescharen, boormachine en schuurmachines. Bovendien doet het familiebedrijf tegenwoordig ook in beveiliging. Drie wagens van de buitendienst plaatsen de be- veiligingsinstallatie. Het succes- volle voortbestaan van de zaak wijt de eigenaar aan de service die hij biedt. „Steeds meer mensen gaan zelf in huis klussen. Wij kunnen de mensen uitleggen hoe ze iets moe ten aanpakken. Dat hebben wij voor op de grote bouwmarkten. Bovendien kun je hier ook een schroef kopen, als je dat wilt. En niet zoals in de bouwmarkt, dat je een baal moet kopen en ermee blijft zitten." Ook de scherpe prijzen, waartegen hij zijn produkten verkoopt is vol- gens Engering een sterk wapen in de concurrentie met Gamma en consorten. .Mensen denken dat een ijzerhandel duurder is, maar het is juist zo dat het absolute leeu- wendeel van de spullen goedkoper is bij ons. We zijn namelijk lid van een grote inkooporganisatie. Door- dat deze zoveel leden heeft, kun nen ze goedkoop inkopen bij de le- veranciers, wat natuurlijk weer gunstiger is voor de klanten." IJzerhandel Engering is te vinden aan het Rubensplein 20 a en is ge opend van dinsdag tot en met za terdag. taties. SCHIEDAM - Voor de rommel markt die carnavalsvereniging 'de Rietzeilers' organiseert op zater dag 8 juni op het Museumplein kunnen zij nog spulletjes gebrui- ken. Voor het gratis ophalen van spullen kan er gebeld worden naar John Keemink, tel.4700738 of Ly- dia Verwaal, tel.4739388. SCHIEDAM - De Rijnmondband verzorgt op zondag 5 mei een be- vrijdingsconcert in De Plantage. De aanvang is 14.00 en het concert duurt ongeveer een uur. Op het re pertoire staan werken uit het alge- mene Rijnmondband repertoire. De toegang is gratis. Tijdens dit concert zal de Koninklijke Neder- landse Federatie van Muziekver- enigingen het ere-diploma uitrei- ken aan de jeugd Rijnmondband. Deze onderscheiding hebben zij verdiend voor hun muzikale pres- SCHIEDAM - Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat organi seert op zondag 5 mei de Bevrij- dingsdag met fancy fair, rommel markt en bevrijdingsbal. De rom-i melmarkt begint om 10.00 uur. Y Middags om 14.00 uur is er een fancy fair en 's avonds om 19.30 uur wordt er een bevrijdingsbal ge- houden met medewerking van een Kaap-Verdiaans muziekgezel- schap. SCHIEDAM - De Christelijke mu-. ziekvereniging Harpe Davids is« sinds enkele weken ook op het computernetwerk Internet te vin den. Op de homepagina is algeme- ne informatie over de vereniging te vinden en tevens het laatste nieuws. De homepagina is te vin den op: http://www.pi.net:80/han- sl. I .j Eigenaresse P. Sing in de winkel. SCHIEDAM - Edelstenen, minera- len en half-edelstenen. De ene met een kalmerende werking, de ande re juist met een oppeppend doel. Sharbat Gems in de Nieuwe Passa ge verkoopt ze allemaal. De meest logische plaats om het nut van de ze stenen te ondervinden, lijkt een ketting te zijn. Maar dit blijkt vol- gens eigenares P. Sing slechts een van de vele mogelijkheden te zijn. „Sommigen leggen de stenen on der hun kussen. Zo zijn ze in ieder geval verzekerd van een goede rtachtrusL AtHler£ivviQden ze weer zo mooi, dat ze ze een vast plekje in huis geven. Zodat iedereen ze kan zien." Jarenlang had het gezin Sing een groothandel in edel- en gezondheidsstenen. Het echte con tact met de uiteindelijke dragers van de sieraden moesten ze daar- door ontberen. En daar moest ver- andering in komen. De oplossing deed zich voor toen het afgelopen jaar de Nieuwe Passage werd ge opend. Meteen werd een knusse winkelruimte gehuurd in het oude gedeelte van het nieuwe winkel- centrum. Daar bekijkt en koopt jong en oud inmiddels wekelijks een flinke voorraad verschillende stenen. Om de prijs hoeft niemand dit te laten. Een perfect ogende en werkende gezondheidssteen is al te koop voor vijf gulden. Voor de wat luxer ingestelde mens heeft Shar bat Gems safteren en robijnen ket- tingen in de vitrine liggen. Deze moeten dan wel ruim fl. 1300,- op- brengen. Wordt er iets aangeschaft tijdens,d§ kpqpzqndag van 5 mei, .dan gaat hier overigens een leuke korting van af. „Op het gehele as- sortiment bieden wij onze klanten van 1 tot en met 11 mei een korting van twintig procent. Wellicht dat er iets leuks bijzit voor Moeder- dag", aldus Sing. Sharbat Gems is dagelijks geopend van 09.00 tot 17.30 uur. Koopzon- dag 5 mei is de winkel, op aange- paste winkeltijden, eveneens ge opend. joiiim m telefoon Pocketline Amigo". Lichtgewicht mobiele telefoon waarmee je in heel Nederland voordelig kunt bellen (vanaf 25 cent per minuut!). Hij is zo klein als je hand! Nu Mexicaanse weken bij PrimafoonI Bij aankoop van een Pocketline Amigo een gratis drankje of nagerecht bij 1 van de deelnemende Mexicaanse restaurants. Hi-abonnement. Hoort bij de Pocketline Amigo. Abonnement f 25,- per maand. Gesprekskosten vanaf f 0,25 per minuut. telecom DE WINKEL VAN PTT TELECOM Prijswijzigingen voorbehouden. Actie loopt t/m 18 mei a.s. Prijzen incl. BTW. *Bij gelijktijdig afsluiten van een Hi- of Space-abonnement van PTT Telecom. PRIMAFOON, DE WINKEL VAN PTT TELECOM, IS O A. GEVESTIGD IN SPIJKENISSE, NIEUWSTRAAT 107

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3