flitsen w Sport DICHTGE SPIJKERD Stand Sport Zwemsters VZC in de race voor Spelen Bedrijven voetballen bij Zwaluwen Snooker Roparun Cricketer Marcel Schewe na W.K. klaar voor competitie Schouten moreel overwinnaar in Bevrijdingsronde SHO bijna zeker van 1e plaats SCHIEDAM - Vanaf de dag dat-ie kon lopen, speelt hij al cricket. Niets geen voetbal of tennis, Marcel Schewe's hart ging sneller kloppen van het traditionele Engelse balspel. Hij kreeg de passie van huis uit mee en groeide uit tot de betrouwbare wicketkeeper van landskampioen Ex celsior'20 en het Nederland- se team, waarmee hij onlangs nog waardering oogstte op de World Cup 1996 in India, Pa kistan en Sri Lanka. Maar nu dat sprookje voorbij is, telt voor Schewe nog maar een ding: „Kampioen worden met Excelsior'20 is het vol- gende doel." Specialistentaak jderent v- Sparta-profs op bezoek bij TSB Ursus nog toe niet aan zomerstop Metamorfose van clubhuis Schiedam MW27 zoekt vrouwenvoetbal-trainer Vlaardingse A-junioren sluiten seizoen af Mini-toernooi bij Ursus svv Woensdag 8 mei 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.55 VLAARDINGEN - VZC-zwem- sters Brenda Starink en Wilma van Hofwegen hebben, na een periode van blessureleed, opnieuw gemeld in de race voor Olympische tickets. Tijdens het PSV-zwemgala in Eindhoven zwommen beide pupil- len van trainer Chris Aartsen zich opnieuw in de kijker van de natio nal zwemwereld. Starink zwom tijdens de 50 meter en 100 meter rugslag alle frustra- ties van de afgelopen periode van zich af. Zij versloeg haar jeugdige rivale Suze Valen en zette en pas sant respectievelijk de scherpe tij- den 30,13 seconden en 1 minuut en 4,08 seconden op de klokken. Een plaats in de Olympische wissel- slag-estafetteploeg lijkt daarmee opnieuw haar deel te worden. Ook Van Hofwegen kon na een periode van lichamelijke onge- makken weer eens voluit meegaan in de strijd om snelle tijden. Zij be- haalde op de 50 meter vrije slag een eerste plaats. De sprintster pur sang had daar slechts 25,95 secon den voor nodig. Tijdens het zwemfeest van Ant- werpen presteerde het VZC-duo opnieuw op Olympisch niveau. Brenda Starink zette in de Belgi- sche stad tweemaal de 100 meter rugslag naar haar hand door in res pectievelijk 1 minuut en 5,48 se conden en 1 minuut en 5,64 secon den terug aan te tikken. Wilma van Hofwegen presteerde ijzersterk op de 50 meter vrije slag, 26,36 se conden, en de 100 meter vlinder- slag, 1 minuut en 2,94 seconden waarmee zij tweemaal dicht in de buurt van de limiet voor Atlanta kwam. Samen met haar getalenteerde clubgenote Thamar Henneken, 59,39 seconden, zette Van Hofwe gen op de 100 meter vrije slag, 57,63 seconden een in het oog springende tijd op de digitale klok ken. VZC-kandidaat 3 voor een plaats in de ploeg voor Atlanta blijft, niet gekweld door tegenslagen, op hoog niveau presteren. In Eindho ven gaf Stefan Aartsen op de 100 meter vlinderslag opnieuw zijn vi- sitekaartje af. Hij zegevierde in het sterke startveld met een tijd van 55,75 seconden. Een eerste plaats was ook het re sultant van de VZC dames-estafet- teploeg op de 4 X 100 meter vrije slag. Wilma van Hofwegen, Renee Snoek, Brenda Starink en Thamar Henneken zetten, met 3 minuten 57,38 seconden, de vijfde tijd ooit in Nederland gezwommen in de re- cordboeken. In Antwerpen presteerde de esta- fetteploeg wederom op topniveau. Met een eindtijd van 3 minuten en 57,10 seconden werd de recordtijd van een week eerder zelfs nog iets aangescherpt. VLAARDINGEN - Op het terrein van voetbalvereniging Zwaluwen aan de Zwaluwenlaan 500 in Vlaardingen wordt op 14 mei, 21 mei en 30 mei het Vlaardings Rondje Bedrijfsvoetbal gespeeld. Onder de titel Rondo'96 zullen teams van Eneco, Fontijne, Wo- ningstichting Samenwerking, Auto Stelco, Toeleveringsbedrijf Vlaar dingen en Bouwbedrijf Van Zan- ten plezierig en gezellig strijden om de hoogste eer. De eerste wed- strijden beginnen om 18.30 uur. Na afloop van het toernooi zullen de teams met het spelen van zoge- naamde 'rondo's' uitmaken wie zich mag hullen met de naam Ron- do-team'96. Twee spelers van de tegenstander moeten bij het rond- spelen van de bal door elf voetbal- lers zoveel mogelijk keren probe- ren het leer te onderscheppen. De speeltijd per rondo is drie minuten. SNOOKER - Outsider Erik Best- man was de beste man tijdens het snookertoernooi om de BB-cup. Vooraf was Marco van Veen getipt als favoriet voor het toernooi. De titelverdediger moest echter al in de voorronden zijn meerder erken- nen in de latere winnaar Bestman. In de finale van het toernooi dat werd gespeeld in snookercafe Dijksteeg, rekende Bestman af met zijn Maassluise concurrent Robin Brobbel. ROTTERDAM - Exact om 12.00 uur start op woensdag 15 mei van- af de Miillerpier de vijfde editie van de Roparun, de langste non stop estafetteloop ter wereld van Rotterdam naar Parijs. In totaal tachtig teams van acht lopers en gemiddeld vijftien begeleiders be ginnen dan aan hun prestatieloop door Rotterdam. Daarbij komen zij ook langs de Dr. Daniel den Hoed- kliniek, het ziekenhuis waarvoor een deel van de opbrengst bestemd is. Een deel van de opbrengst gaat verder naar het Sophia Kinderzie- kenhuis en het werk van de Cli- niclowns. Op de Rotterdamse Oldegaarde is om 12.45 uur de herstart voor de Roparun. Hier wordt de tijdklok ingedrukt om te kijken hoelang de lopers uiteindelijk over hun mon- stertocht hebben gedaan. De teams komen uit heel Nederland en Frankrijk. 'Ik ga er vanuit dat we in de top zullen meedraaien' Natuurlijk beseft Schewe (26) dat het contrast groot zal zijn. Van de bomvolle cricketstadions in India en Pakistan, naar de dunbevolkte velden van de Nederlandse compe titie. Toch, Schewe maalt er niet om. ,,De omschakeling zal bij mij vrij soepel verlopen, denk ik. Het spelletje blijft immers hetzelfde. Ik ga er gewoon vanuit dat we een goed seizoen draaien en zullen meedoen om de titel. Het zal wel wennen zijn, ja. In India, waar we voor het W.K. speelden, wonen geloof ik 900 miljoen mensen die allemaal wel iets weten van crick et. Die sport is daar volkssport nummer een. Bij de openingscere- monie zaten er zo'n 120.000 man in het stadion. Werden alle teams een voor een opgeroepen en moes- ten we een rondje lopen. En dat pu- bliek maar juichen." In die vreemde wereld verbleef hij vier weken met het Nederlandse team, om deel te nemen aan het W.K. Stond hij achter de beste batsmen ter wereld en speelde voor uitzinnig publiek. ,,Het is echt fan- tastisch om daar geweest te zijn", blikt Schewe terug. „Cricket is daar zo populair. We werden zelfs op straat herkend door de mensen. Vroegen ze tot vervelens toe hand- tekeningen. We verbleven inder- daad in een andere wereld, waarin we de held waren." Helden zonder overwinning. dat wel. Toch kijkt hij tevreden terug op het W.K. „Vooraf stond eigen- lijk al vast dat we het heel zwaar zouden kriigen. Alleen hadden we tegen de Verenigde Arabische Emiraten moeten winnen. Door een slechte dag verloren we ook die wedstrijd. Desondanks hebben we ook kansen gehad om van de andere landen te winnen. Tegen Engeland bijvoorbeeld verloren we met 49 runs, maar maakten we wel indruk. Zuid Afrika, Nieuw Zeeland en Pakistan lieten ons kansloos, hoewel we goed tegen- spel boden." Marcel Schewe in hartje Schiedam, de cricketstad van Nederland: „Het W.K. was een fantastisch ervaring. Zelf speelde hij een lekker toer nooi. „Ik heb alle vijf de wedstrij- den in de basis gestaan en geen fouten gemaakt. Dus heb ik een aardig toernooi gehad, ja. Alleen had ik wel graag een wedstrijd wil- len winnen. Daarnaast heb ik na tuurlijk ontzettend veel geleerd. Ik stond achter mensen die ik alleen kende van de televisie en foto's en die normale mensen bleken te zijn. Hoewel wij als Nederland debutant waren, hingen we er niet bij. Er was wel degelijk respect voor ons." Het mes sneed voor Schewe aan twee kanten. Naast het unieke avontuur in de cricketmaffe lan den, is de Westlander er ook qua spel op vooruit gegaan. „Samen met Eric Gouka heb ik de hele winter doorgetraind. Op het W.K. hebben we een enorme schat aan ervaring opgedaan, terwijl mijn techniek door het vele cricketen ook is verbeterd." Hij hoopt het allemaal aan te wen- den voor de Nederlandse competi tie, die zondag van start ging en Excelsior (voor slechts 88 runs uit- gegooid) een verrassende 41 -runs- nederlaag opleverde tegen promo- vendus HCC. Want, weet ook Schewe, de competitie is nu het enige wat telt. Een competitie ove- rigens, waarin de inbreng van bui- tenlandse spelers nog steeds van enorm belang is. „Vooral voor de totalen, he", zegt Schewe. „Over het algemeen zijn die van de bui- tenlanders groter. Maar daar om- heen moet natuurlijk wel een goe- de ploeg staan om als beste uit de bus te komen." Dat cricket en het grote publiek elkaar nooit innig zullen omhel- zen, beseft de wicketkeeper maar al te goed. ..Hoeveel Nederlanders weten nu eigenlijk dat wij hebben meegedaan het W.K.? En als ze er al iets van weten, dan ziet men dat we vijf keer hebben verloren en dus voor niets zijn gegaan. Cricket is nu eenmaal niet zo populair, de jeugd gaat liever voetballen of ten- nissen. Misschien dat zodra er re- sultaten worden geboekt cricket meer in de aandacht komt en er een sneeuwbal-reactie ontstaat. Zo niet, dan zal de sport altijd op dit niveau blijven." Hij zelf trouwens ook. Marcel Schewe ziet zijn toekomst in Ne derland. Engeland, dat beloofde cricketland? Voor Schewe is het niet weggelegd. „Als ik van Andre van Troost, die in Engeland speelt, hoor hoe het er daar aan toegaat. Je moet veel, zo niet alles voor crick et over hebben. Daarom vind ik het als amateursport hier in Nederland wel best zo." Als wicketkeeper vervult hij een belangrijke taak in het team van de landskampioen. „Een specialisten taak", zegt Schewe. „Vraag een andere cricketer te keepen en hij zegt het niet te willen of te kunnen. Het is ook een belangrijke positie. Je moet de gemiste ballen opvan- gen en daarom in het bezit zijn van snelle readies. Marcel Schewe kwam eigenlijk toevallig achter het wicket te staan. „Zo'n acht jaar geleden was er een tekort aan goede keepers. Zodoen- de ben ik het gaan doen. Met een hele goede begeleiding ben ik ge- komen tot waar ik nu ben: het Ne- derlands team." Al weer twee jaar maakt Schewe deel uit van het selecte Nederland se cricket-gezelschap. „Ik maakte twee jaar geleden een enorm goed seizoen door met Excelsior'20 en kwam bij de selectie. Daarna ben ik niet meer weggeweest." De eerste competitienederlaag ten spijt. Marcel Schewe gelooft in een kampioenschap van Excelsior'20. „Daar gaan we voor. Ik ga er ge woon vanuit dat we in de top zul len meedraaien, hoewel ik besef dat we het moeilijk zullen krijgen. Of Hermes DVS ook tot de kans- hebbers behoort? Ik hoop het wel, ja. Wedstrijden met Hermes zijn toch altijd weer speciale duels waar je extra gemotiveerd naar toe leeft. Want je wilt absoluut niet van ze verliezen." MARTIJN KRABBENDAM Vlaardinger twee dagen achtereen in supervorm VLAARDINGEN - Een 8-koppige kopgroep heeft tijdens het hoofd- nummer van de Bevrijdingsronde van Vlaardingen op zondag 5 mei een stempel gedrukt op de wed strijd. Met Vlaardinger Martin Schouten als animator bleven de vluchters die al vroeg in de wed strijd uit het peloton ontsnapte, tot het einde toe uit de greep van de achtervolgers. Top-favoriet en oud-prof Louis de Koning die de slag miste, slaagde er niet in de jacht op het achttal te organiseren en moest dus met lede ogen toe- zien dat hij slechts een bijrol ver- vulde in het wedstrijd-verloop. Na overwinningen in Waddinx- veen en Kralingen stak Martin Schouten in een uitgelezen vorm om de thuiswedstrijd naar zijn hand te zetten. Hij domineerde zijn tegenstanders dan ook gedurende de gehele wedstrijd over 47 ronden van 1700 meter maar slaagde er niet in zijn mede-vluchters op af- stand te rijden. Het zevental met als belangrijkste concurrenten Jan Hordijk, William de Wolf, Xander Moerman, Bjorn Schilperoort en Roland Rozenveld kon de ontke- tende Vlaardinger slechts met moeite volgen. Schouten gaf er totaal geen blijk van de 180 kilometer lange Schipholronde die hij een dag eer der op 4 mei gereden had, in zijn benen te voelen. In Zwanenburg was hij na een 60 kilometer lange ontsnapping tweede geworden achter professional Peter Pieters. Toen Martin Schouten in de slotfa- se van de door RCMD De Coureur georganiseerde Bevrijdingskoers nog eens aanzette, kon hij slechts een concurrent lossen. Bij Rozen veld die net als Schouten een dag eerder goed had gepresteerd in de mm De renners wachten gespannen op het startschot van Burgemester Stam. Schipholronde, ging op dat mo ment langzaam het licht uit. Jan Hordijk bleek vervolgens de rapste aankomer. Hij versloeg in een lange sprint de beloftevolle Bjorn Schilperoort en moreel win naar Schouten. Achter de kop groep werd favoriet Louis de Ko ning winnaar van de peloton- sprint. De inspanningen van Schouten waren echter toch niet voor niets geweest. Aan de meet lag voor hem de leidersprijs te wachten. Martin Schouten verdiende deze prijs omdat hij, in het verloop van de race, de meeste keren als eerste de start-en finishlijn passeerde. Na afloop gaf Hordijk toe dat niet de sterkste had overwonnen. „Ik kon slechts met moeite het wiel van Martin Schouten houden. Ik wist echter dat als ik er in de finale nog bij zou zitten dat ik kon ver- trouwen op mijn sterke eind- schot." Schouten berustte na af loop in zijn lot en gaf aan tevreden te zijn met de progressie die hij dit seizoen doormaakt. VOETBAL - Als onderdeel van de jubileum-festiviteiten van de Vlaar- dingse voetbalvereniging TSB zal een team met Sparta-professionals op donderdag 9 mei een bezoek brengen aan het Shell-sportpark aan de Mr. L.A. Kesperweg 45 in Vlaardingen. Vanaf 19.30 uur zullen zij aantreden tegen het, door trainer Pirn van Reij getrainde, eerste elftal van de jubila- ris. Als voorafje speelt Al van de thuisclub tegen de regionale B-jeugd van de gasten uit Rotterdam-Spangen. Het sportpark is 9 mei de gehele avond voor een ieder gratis toegankelijk. VOETBAL - Kampioen worden schept verplichtingen. Zo ook voor de Schiedamse voetbalvereniging Ursus die afgelopen seizoen het kampi oenschap behaalde in de hoofdklasse B van de RVB. De zondagclub dient op zondag 12 mei acte de presence te geven op de velden bij voetbalver eniging Nieuwenhoorn om uit te maken welke club de beste hoofdklasser van de RVB is. De wedstrijd om de zogenaamde Gouden Plak. begint om 14.00 uur en wordt gespeeld tegen kampioen van de hoofdklasse A Flak- kee. Bij winst zullen de Ursus-voetballers hun vakantieplannen opnieuw moe ten uitstellen omdat dan nog een aantal wedstrijden volgen met andere re- gio- en zelfs landelijk-besten. Het toernooi tussen de beste afdelingsclubs heeft dit seizoen een extra his- torisch tintje. Doordat de KNVB. met het opzetten van een nieuwe com- petitie-structuur, heeft besloten de afdelingscompetities op te heffen. zal deze uitgave van het toernooi de laatste zijn. Naast de Gouden Plak-wedstrijd op het terrein van Nieuwenhoorn treedt Ursus op 9 mei aan tegen Antibarbari. Deze wedstrijd om de halve finale van de bekercompetitie begint om 18.45 uur op het terrein van vv Ursus op sportpark Harga in Schiedam. HONKBAL - Honk- en softbalvereniging Schiedam heeft in de aanloop naar het nieuwe competitie-seizoen het huidige clubgebouw een face-lift gegeven. Het groen-bruine onderkomen van de Harga-club is tijdens de metamorfose opgefrist tot een modern geel, blauw, oranje en wit paleisje. Naast de kleurverandering is het clubhuis nu vrij van lekkages, is er hier en daar nieuwe verlichting aangebracht en is de ruimte voorzien van af- valbakjes op de tafels, koffiebeker-opvanghulzen en een dartboard aan de wand. De gedaanteverandering is echter slechts een tijdelijke oplossing. Doordat de club nog steeds wacht op definitieve besluitvorming omtrent de aanleg van de tweede Beneluxtunnel en de consequenties die dat heeft voor het huidige sportcomplex, kan nog niet worden begonnen met de uitwerking van de geplande nieuwbouw. In een gesprek met de gemeente heeft sv hv Schiedam aangegeven dat haar voorkeur, in het geval van een noodgedwongen verhuizing, uitgaat naar nieuwbouw op een lokatie in de Woudhoek ofwel Spaland. VROUWENVOETBAL - De Maaslandse voetbalvereniging MVV'27 is met spoed op zoek naar een gediplomeerde voetbaltrainer die het tech- nisch beleid van de dames- en meisjesafdeling verder vorm wil geven. De voetbalclub heeft momenteel de beschikking over twee dameselftallen en een meisjesteam. Ge'interesseerde trainers kunnen voor meer informatie contact opnemen met wedstrijdsecretaris H. de Niet, (010) 5911632. VOETBAL - Als af.sluiting van het seizoen voor A-junioren organiseert de Vlaardingse voetbalvereniging HSC op twee zaterdagen het toernooi om de traditionele Hollandiaancup. Op 18 mei worden allereerst de voor ronden afgewerkt. De nummer een en twee uit die competitie spelen op 25 mei om ongeveer 16.00 uur de grote finale. Organisatoren Roger Rijnders (010) 4334540 en Marcel Bos (010) 4358006 geven desgevraagd meer inlichtingen over.de Hollandiaancup. VOETBAL - Voetbalvereniging Ursus organiseert op zondag 19 mei het jaarlijkse mini-toernooi. De inschrijving staat open voor heren-, dantes-, jeugd- en mix-teams. Bij voldoende inschrijvingen zal er een aparte vrou- wen- en jeugdpoule worden samengesteld. De kosten voor deelname bedragen vijf gulden per persoon. Hiervoor krij gen de deelnemers naast een pakket aan voetbalwedstrijden tevens een lunchpakket om te gebruiken tijdens de pauze van het toernooi. Voetballers die na afloop hun honger willen stillen rond de barbecue beta- len een extra bedrag van fl. 17,50. Inschrijven kan nog tot 12 mei bij Berry Antonissen, (010) 4712946 en Fred Meerhof, (010) 4263192. Naast ge'interesseerde voetballers zijn de organisatoren nog op zoek naar vrijwilligers voor het fluiten van de wed strijden. Dichtgespijkerd is een competitie die vorig jaar door de helaas veel te vroeg overleden Paul de Bakker in samenwerking met MaasstaD Weekbladen is gestart. Dit seizoen gaat deze competitie door in een iets gewijzigde opzet. Er doen nu in totaal 107 voetbalclubs uit de hele MaasstaD-regio mee. De eni ge voorwaarde waaraan de clubs moeten voldoen, is dat ze uitko- men in 6en van de divisies van de KNVB. Aan het eind van het sei zoen gaat de Paul de Bakker-trofee naar de club, die gedurende het he le seizoen het minste aantal tegen- goals heeft moeten incasseren. Daarnaast heeft Foto Klein voor de winnende vereniging een videore- corder en -camera ter beschikking gesteld. Hiermee kunnen trainin- gen en wedstrijden worden opge- nomen en geanalyseerd. Ook de nummers twee en drie zullen niet worden vergeten. De stand wordt wekelijks bijge- werkt en gepubliceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aan tal gespeelde wedstrijden. Ge- staakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met de redac- tie van MaasstaD weekbladen, postbus 1685, 3000 BR Rotter dam. Telefoon: 010-400.44.91. SHO kan de Paul de Bakker-trofee bijna niet meer ontgaan. De club heeft met nog een wedstrijd voor de boeg een 'buffer' van vier tegengoals opge- bouwd. Zelf versloegen de Oud-Beijerlanders het Zeeuwse Bruse Boys met 1-7. Het ging echter niet zo makkelijk als deze stand doet vermoeden. SHO kwam al na twee minuten met 1 -0 achter toen een van de spelers van Bruse Boys de bal na een vrije trap uit de rebound onberispelijk inschoot. In de tweede helft maakte SHO er vervolgens zeven. De drie clubs, die het dichtst in de buurt van SHO stonden, verloren alle maal terrein. HION ging thuis met maar liefst 0-3 onderuit tegen RKWIK. CKC verloor met 1-2 van Zwarte Pijl. Het door Leen Tump getrainde Hei- nenoord won weliswaar van Rhoon, maar het moest daarbij wel een tegen- goal incasseren. Heinenoord verzekerde zich door de 2-1 winst overigens wel van het kampioenschap in 4B van het zaterdagamateurvoetbal. SHO kan zaterdag in de laatste wedstrijd van het seizoen met drie goals verschil verliezen van Wilhelmina'26 om zeker te zijn van de eerste plaats in de eindklassering van Dichtgespijkerd. Van de hieronder afgedrukte 43 verenigingen spelen er achttien op zaterdag en 28 op zondag. 12 tegengoals: 1. SHO 16 tegengoals: 2. CKC 19 tegengoals: 3. Heinenoord, HION 20 tegengoals: 5. De Zwervers 21 tegengoals: 6. 22 tegengoals: 7. Ex celsior Maassluis, Zwervers 23 tegengoals: 9. DOTO, Zuidland, SC Botlek, SC Feye noord, Slikkerveer 24 tegengoals: Smitshoek, celsior'20 25 tegengoals: Overmaas, EDS 26 tegengoals: NSW, Delta Sport BZC'95 27 tegengoals: 21 PPSC. Hellevoetsluis 28 tegengoals: 23. Zwaluwen vld.. HBSS. SMC, TOGB 29 tegengoals: 27. 14. Ex- 16. 18. RVVH, VVOR, LMO, PFC, DHZ 30 tegengoals: 32. De Musschen. Spar ta, VDL 31 tegengoals: 35. Rozenburg, Bolnes, Hermes/DVS, SMV/ Hillegersberg, Spar- taan'20, HOV 32 tegengoals: 41. Neptunus, Putters- hoek 33 tegengoals: 43. TOGR. DCV, Alexandria'66, SVS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 25