(MA&s, opbicigsi. Zeg 'ns eerlijk: heeft u nou in een oogopslag gezien dat ik't was? Ik mag hopen van niet. Tuurlijk, stiekem zou ik willen dat heel Schiedam zich nu over deze foto buigt. Maar een iemand zou ik dit kiekje van harte willen besparen: m'n moeder. Ze mocht 'ns gaan denken... Bijvoorbeeld dat haar zoon de weg kwijt is. En op het slechte pad is geraakt. Of dat 'ie geen beschermingsgeld heeft afgedragen en daarom een tijdje moet onderduiken. Of erger nog: dat haar zoon zelf een gewaardeerd lid is geworden van de onderwereld en daarom niet meer zonder lijfwachten de straat op kan. En ik zou t nog van haar begrijpen ook - wat een boevenkop! Toch zal ook voor haar de boodschap duidelijk zijn: ik heb deze maand een aanbieding die je met een beetje taalgevoel 'crimineef zou kunnen noemen. Het is nog net niet illegaal, maar een ding is zeker. De opticiens in mijn omgeving gaan dit absoluut niet waarderen. En dan heb ik me nog zachtjes uitgedrukt... Maar, ter zake nu. Alle zonnebrillen (en dan bedoel ik ook alle' dus inclusief zonnebrillen op sterkte) gaan er deze maand uit tegen belachelijk lage prijzen. Prijzen zo belachelijk, dat ik ze hier niet eens mag vermelden. Dat komt omdat ze zo ver onder de officiele adviesprijs van de fabrikant gezakt zijn, dat ik ruzie met hen zou krijgen als ik dat zwart op wit zou zetten. Wat ik wel kan verklappen is, wanneer u een zonnebril op sterkte neemt, de glazen helemaal gratis zijn; u betaalt dus alleen het montuur! 'Verdient die arme jongen dan helemaal niets meer..?' - ik zie't u (en vooral m'n moeder) al denken. Maak jullie geen zorgen, ik loop al lang genoeg mee om te weten dat alleen de zon voor niets opgaat. Daarom spreken we af dat u gewoon met z n alien een zonnebril bij mij koopt. En als er nu genoeg verkocht worden ben ik ook mooi uit de kosten en hebben we er allemaal wat aan gehad. Ik hoop u deze maand te mogen begroeten. Kan ik u gelijk toevoegen aan mijn Vaste-Klanten-Bestand, waarin u tussen select gezelschap verkeerd. Want -los van het feit dat m'n moeder in dat bestand staat- zegt u nou zelf: TEMPEL 6.308 klanten kunnen t toch moeihjk verkeerd zien? OPTIEK Tempel Optiek, Broersvest 50a, Schiedam, telefoon (010) 473 59 19 Geldt voor enkelvoudige glazen sterkte +/- 6.00 cyl. 2 In mijn optiek verkoop ik deze maand zonnebrillen ver onder de officiele prijs, Daarom lijkt het me beter als de concurrentie me nu even niet herkent.'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 7