m Hot Rock met een eigen geluid naar Grote Prijs van Nederland Stichting Nationale Gedenkdagen zet matte bevrijdingsdag neer Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal programme Rocktrio vertegenwoordigt Zuid Holland op nationale popwedstrijd Expositie Spectrum Expositie BON m MAASSLUIS - Ze gingen er eigenlijk zonder verwachtin- gen naar toe. De voorrondes van de Zuid Hollandse Pop- jacht? Ach, de Maassluis/ Rotterdamse band Hot Rock zou wel zien. Nu is de non- chalante stemming omgesla- gen in euforie, Want Hot Rock bleek goed, beter, best tijdens de voorrondes in Night Town en het LVC in Leiden. Zodoende mogen de bandleden Kees en Rinus van Bemmel en de Belgische drummer Stix de Beck, Zuid Holland vertegenwoordigen op de Grote Prijs van Neder land, in September in de Melkweg en Paradiso in Am sterdam. /T3 No limits Aanbiedingen Her Sad feesTe£ £M LmTik sH/G? hllETMEEC ■ZlEkV. Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 8 mei 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 (PCus Geen idee Bert Schuiling Stel dat je je brood op de planken verdient en je lijdt aan geheugenverlies. Je wordt 's morgens wakker en je weet niet beter dan dat het 28 mei 1984 is. En dan blijkt de hele wereld om je heen te zijn veranderd. Alles wat er voor 28 mei 1984 is gebeurd weet je nog, de rest ben je kwijt. Het doek gaat open en daar sta je op de planken met een programma waarvan je niet eens meer kunt herinneren dat je het hebt geschreven. Je zou er serieus de- pressief van worden. Bert Schuiling niet. Met behulp van een dagboek, een cassetterecorder en zelfklevende memootjes weet hij op komische wijze het positieve uit het negatieve te halen, zet hij zijn allesvergeten naast geheelonthouders als Sinterklaas en BVD, verzint hij simpele oplos- singen voor complexe wereldproblemen en haalt ontroerend herkenbaar uit naar honden en het verenigingsleven.En alles onder het motto: wie zweeft, weet dat-ie nog leeft. Bert Schuiling. Waar het duo Zindroom is gestopt, ging hij alleen verder. Waarmee? 'Geen Idee'. Zaterdag 11 mei. Theater Schuurkerk, 20.30 uur, fl. 15,- Chess Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen Stormachtig, emotioneel en muzikaal verhaal. In een driehoeksverhou- ding, twee grootmeesters en een vrouw, verdwalen de geliefden in een emotioneel labyrint. Hierbij proberen zij de regels van de ethiek naar hun hand te zetten. Een intrigerend spel van leven en dood, liefde en haat, trouw en verraad. De heren van Abba schreven de muziek en Tim Rice The Lion King'tekende voor de woorden van deze musical. Woensdag 8 mei, Grote Zaal, 20.15 uur, toegangsprijs fl.55,00/kortings- passen fl.50,00. (Inhaalvoorstelling wegens het afgelaste optreden van 19 april) Rasti Rostelli Show Voor de een een charlatan voor de ander de onbetwiste ster van de hypno- se met ongekende mogelijkheden. Rostelli heeft daarom nauwelijks intro- ductie nodig voor zijn optreden van donderdag 9 mei. Donderdag 9 mei, Grote Zaal, 20.15 uur. toegangsprijs fl.37,50. Dag Giraf V.O.F. De Kunst en Erik van Muiswinkel Mijn eerste popconcert. Meezingen en meespelen met liedjes van o.a. An nie M.G. Schmidt, een concert voor drie generaties. Tijdens de voorstel- ling probeert Erik van Muiswinkel met een rek vol jasjes en de hulp van de brutaalste kinderen een rustig popconcert te verstoren, maar of dat zal luk- ken Vanaf 4 jaar. Vrijdag 10 mei, Harmonie, 14.00 uur en 16.00 uur, toegangsprijs fl. 17,50/ kortingspassen fl. 15,-. Voor de jeugd tot 15 jaar fl. 10.00. De Stadsgehoorzaal Vlaardingen is gesloten tot 7 September. Het boekje met de voorstellingen van het seizoen 1996 - 1997 verschijnt begin juni. Abonnementhouders krijgen het vanzelf thuisgestuurd. Wie ook belang- stelling heeft abonnementhouder te worden kan voor meer informatie bel- len met de Stadsgehoorzaal, tel.010 - 434.05.00 en meteen het seizoen- boekje aanvragen. Uiteraard is het boekje in juni ook af te halen. In de Stadsgehoorzaal of op een van de vele verspreidingsadressen in stad en re gie. Het oordeel van de jury loog er trouwens niet om: Hot Rock won de Zuid Hollandse Popjacht op alle fronten. De band was volgens de jury 'reete strak', verzorgde daar- naast 'de beste performance', maar ook - en daar is zanger/gitarist/ componist Kees van Bemmel nog het meeste trots op - brak Hot Rock met alle tradities. „Dat is een ge- weldig compliment", zegt Kees van Bemmel. „Onbewust ben je toch bezig met iets nieuws en dan krijg je de bevestiging dat we daadwerkelijk aan een nieuw ge luid bezig zijn. Hot Rock kun je niet in een hokje stoppen. Hot Rock heeft een eigen geluid. Onze stijl is een combinatie van Rocka billy, Rock 'n roll, punkrock, hardcore, grunge en hardrock." Meedoen aan de Grote Prijs van Nederland, Hot Rock is er maar wat trots op. ,,Dat is toch wat veel bands willen", zegt bassist Rinus van Bemmel. „Het is natuurlijk prachtig dat we Zuid-Holland ver tegenwoordigen. Tijdens de voor rondes kregen we maar twintig mi- nuten de tijd om te spelen. Het moesten allemaal eigen nummers zijn. Na een hele korte soundcheck hebben we geloof ik zes nummers gedaan. In die tijd moet je in de strijd gooien wat je normaal in een heel optreden doet. Dat legt inder- daad wel een extra druk op je, maar als je eenmaal bezig bent. Hot Rock met van links naar rechts Rinus van Bemmel, Kees van Bemmel en Stix de Beck. merk je er weinig meer van. Daar- naast speelt het competitieverband tussen de bands onderling, onbe- wust ook een rol." Hot Rock bestaat ondertussen al weer vier jaar. Opgericht in fe- bruari 1992 door de broers Van Bemmel, had de band maar een doel: no limits. „Gewoon lekker doen waar je zin in hebt", zegt Kees van Bemmel. „Muziek spe len waar je zelf in gelooft en die mensen te gek vinden." De Maassluizers kregen altijd al leuke respons op de optredens en muziek, maar toen de Belgische drumvirtuoos Stix de Beck het duo kwam versterken, een jaar gele- den, raakte de populariteit van Hot Rock in een stroomversnelling. Ri nus van Bemmel: „Met Stix was het liefde op het eerste gezicht. De oude drummers gingen niet echt mee in ons genre. Kees kende Stix al langer. Toen is-ie een keer ko- men repeteren en is het verder van zelf gegaan. We kunnen nu beter ons ei kwijt." De drummer zelf: „Ik zag ze een keer spelen en dacht: dit is wat ik wil." Na de komst van De Beck, begon Hot Rock op nul. Het was een tijd- je stil rond de band, maar achter de coulissen werkte het trio keihard aan een nieuw repertoire. De er- kenning kwam vorig jaar Pinkste- ren. ,,We speelden in Schevenin- gen in de openlucht", zegt Kees van Bemmel, „toen er ineens een vreemde snuiter aan een tafel zat. Na een tijdje vroeg hij of hij mocht meedoen. Bleek het Herman Brood te zijn. Die dag jamde hij wat mee en vroeg daarna of we de volgende dag met hem wilden op treden." Hot Rock werkte een aantal maan- den nauw samen met de doorge- winterde rocker. ,,We hebben veel geleerd en gelachen", kijkt het trio terug op de samenwerking. ,,We hebben een tour door Spanje ge daan en opgetreden in het Kurhaus in Scheveningen. Het personeel vertelde dat wij na de Rolling Sto nes de tweede band waren die in het Kurhaus mocht optreden. Jam mer dat ze daar van die dunne wandjes hebben. We moesten vroegtijdig stoppen omdat de men- sen die daar zaten te dineren, per couvert vijfhonderd gulden geloof ik, last hadden van ons." Toch werd het contact met Herman Brood op een lager pitje gezet. Kees van Bemmel: ,,Het is natuur lijk allemaal wel leuk en aardig, maar het moet niet zo worden dat je door het leven gaat als 'het bandje van Herman Brood'. Het publiek moet wel voor jouw ko- men. Voor de muziek die jij zelf maakt." Dankzij de spetterende optredens in het Rotterdamse Nighttown en LVC in leiden, kreeg Hot Rock tal van aanbiedingen om een cd op te nemen. Vooral de kleine labels stonden te dringen voor het Maas- sluis/Rotterdamse rock-trio. Ge leerd van hun eerste cd Breaking Rocks again, wacht Hot Rock met het ondertekenen van een contract. „We zijn heel erg geduldig en leg- gen alles naast elkaar. Een cd op- nemen stelt tegenwoordig niets meer voor, kan iedereen eigenlijk. Je moet er echter wel iets wijzer van worden. Breaking Rocks again hebben we opgenomen bij een klein label. De eerste maanden hadden we wel een overzicht hoe het stond met de verkoop, maar la ter vervlakt het contact. Wie zegt ons of die cd op dit moment nog steeds verkoopt? We weten wel dat er meer dan tienduizend stuks van verkocht zijn." Daarom verlangt Hot Rock naar een groter, gerespecteerd label. „Het is namelijk belangrijk te we ten waar de cd wordt opgenomen, welk budget wordt uitgetrokken en hoe het zit met, bijvoorbeeld, het hoesontwerp." Ook wacht de band de Grote Prijs van Nederland af. Het eendaagse festival, dat waarschijnlijk ook op televisie wordt uitgezonden, is een ideaal podium om een visitekaartje af te geven, beseffen de Van Bem- mels en Stix de Beck maar al te goed. En Hot Rock kennende, zal het met de performance, ritmesec- tie en repertoire wel goed zitten. Brekend met alle tradities gaat het trio voor een finaleplaats in Para diso. MARTIJN KRABBENDAM VLAARDINGEN - Het contrast met Bevrijdingsdag 1995 was zon- dag tijdens de 5 mei-viering in Vlaardingen groot. De Stichting Nationale Gedenkdagen pakte vo rig jaar in het kader van 50 jaar Be- vrijding groots en budget-over- schrijdend uit met onder meer pa- rachutisten, een uitgebreide nauti- sche markt en een festival in het Oranjepark. Dit jaar haalde de sti chting de broekriem stevig aap waardoor uit het overvolle pro gramma van vorig jaar slechts de Bevrijdings-wielerronde, een vlie- gerdemonstratie en een ROVS- wandel- en fietspuzzeltocht wer- den gecontinueerd. Zelfs de kraampjes van de Bevrijdings- markt die de afgelopen jaren tot een traditie leek uit te groeien. ble- ven deze keer onaangeroerd. Veel Vlaardingers stapten zondag aangespoord door het mooie weer op de fiets en reden richting het centrum om te aanschouwen of er nog iets te beleven was. Daar bleek, buiten de attracties van de jaarlijkse kermis, een serene rust te TclfjT-fTERfM'Mjf/sj; PSMMS SoLisjQ£, 'Goh... Ia/AT E£W ideaaC) .ViSsTeizWE IS DIT1.'. lifiD 11/ DlT EEfrDEQ GEljETEh: y heersen. In de Haringstad bleven, in tegenstelling tot buurgemeente Schiedam waar de vijfde mei was verheven tot koopzondag, de win- kels gesloten. Met het vervolgen van het 'dagje uit' verzeilden een aantal nieuws- gierige fietsers bij de evenementen aan de surfplas. Daar bleken bij de vliegerdemonstratie talloze opval- lend gekleurde en speels gevormde bouwwerken ook bij weinig wind uitstekend op te laten en te ma- noeuvreren. Op dezelfde lokatie bleken de surfers daarentegen niet in staat genoeg wind in de zeilen te vangen. Omdat het water ook nog- al koud was en er maar weinig deelnemers voor warm gemaakt konden worden, werden de aldaar geplande surfwedstrijden op het laatste moment afgeblazen. Van wind of koude hadden de wielrenners die op een verkeersvrij parcours over de Kethelweg, de Burgemeester Van Linden van den Heuvellsingel en de Burgemeester Heusdenslaan met grote snelheid hun rondjes draaiden, geen last. Recreanten, cyclo-sportieven, schooljeugd en elite-coureurs, ze kwamen tijdens de door RCMD De Coureur georganiseerde wie- lerwedstrijden allemaal in aanmer- king voor de vele prijzen, bloemen en premies die rond de start- en fi- nishlokatie te verdienen waren. Naast de geminimaliseerde Bevrij- dingsfeestelijkheden was er binnen de Stichting Nationale Gedenkda gen op zaterdagavond 4 mei wel de gepaste aandacht voor het herden- ken van de gevallenen. Op de, voor veel Vlaardingers, vertrouw- de wijze werd massaal stil gestaan bij hen die het leven lieten voor de vrijheid. Er werd allereerst een krans gelegd bij het Geuzenmonu- ment op de Markt en vervolgens werd in een stille tocht koers gezet richting het Verploegh Chasse- plein. Opgewacht door vele jonge en oude Vlaardingers, arriveerde de lange stoet van zeekadetten, Vlaardingse ambtsdragers, afge- vaardigden van groeperingen en verenigingen en zo maar aangeslo- ten individuen op het plein om te luisteren naar de muziek van het korps van het Leger des Heils, het in acht nemen van twee minuten stilte en het geven van een bloe- menhulde;. In zijn herdenkingstoespraak stond burgemeester Stam stil bij de ver- worven vrijheid waarmee wij als vanzelfsprekend meeomgaan. Hij drukte de aanwezigen op het hart stil te staan bij die vrijheid en er- voor zorg te dragen dat wij niet op- nieuw bevrijd hoeven te worden. Een ieder moet daaraan zijn steen- tje proberen bij te dragen want, zo- als het Bevrijdingsthema dit jaar landelijk luidde, 'Vrijheid vraagt om onderhoud'. Enorme vliegers waren te zien op het vliegerfestival op bevrijdingsdag. VLAARDINGEN - Op een van de oudste plekjes van Vlaardingen, in het atelier van Esther van Duffelen aan de Wijnstraat 10, exposeert de vrouwenschildergroep Pigment haar werk vanaf 11 mei. De groep bestaat uit Bertie Drop, Francoise Guyot, Inez van Kuilen- burg, Thea Ronde en Fran cis van der Valk. Na aan- vankelijk schilderlessen te hebben gevolgd in buurthuis De Pijpelaar, besloten zij zich zelfstandig verder te ontwikkelen in de schilder- kunst. Alle vijf met een spe- cifieke voorkeur bepaalde onderwerpen en een her- kenbare eigen stijl. Drop schiidert bijvoorbeeld het liefst antieke poppen, terwijl Guyot vooral probeert iets van haarzelf uit te drukken in haar werk. De tentoon- stelling is te bezichtigen op zaterdag 11 mei, Hemel- vaartsdag 16 mei en op 18 en 25 mei tussen 11.00 en 17.00 uur. Op de openings- dag wordt bezoekers een aangeklede feestdronk aan- geboden. SCHIEDAM - De festival- koorts loopt al aardig op bij de Stichting Medelanders, want zondag 16 juni wordt het vijfde Spectrumfestival in het Beatrixpark in Schiedam gehouden. Tradi- tioneel op vaderdag en tra- ditioneel met prachtig weer. Maar mocht het tegen alle verwachting in toch slecht weer zijn: ook daar is al een noodplan voor. Nieuw op het Spectrumfestival 1996 is de speciale programmering voor jongeren. Zeer waar schijnlijk komt de neder- hop-toer naar het Beatrix- park; drie rapgroepen met illustere namen als Oude- kerk Kaffers, White Wolf en West Klan. Deze groepen trekken voile zalen in het land, misschien wel omdat zij in het Nederlands rap- pen. Deze aandacht voor jongerenprogrammering sluit aan bij het project 'Spectrum in de klas' dat dit voorjaar op scholen voor voortgezet onderwijs is uit- gevoerd. Het Spectrumfesti val kan overigens nog best wat vrijwilligers gebruiken, met name in de opbouwpe- riode. Iedereen die tussen 13 en 17 juni tijd en zin heeft kan zich aanmeiden bij de Stichting Medelanders, tel. 4710299. De werktijden zijn weliswaar lang, van 09.00 tot 21.00 uur, maar er wordt een fantastische sfeer gega- randeerd met eten, drinken, een Spectrum t-shirt en veel waardering. SCHIEDAM - In het Natio- naal Cooperatie Museum aan de Lange Haven wordt zaterdag 11 mei een wissel- expositie geopend over de Amsterdamse cooperatie. Speciale gast is Louis Kuij- pers, die lange tijd werkte in verschillende Amsterdamse cooperaties. De tentoonstel- ling, die de naam 'Van dage raad tot...' draagt, geeft een beeld van de vele coopera ties die Amsterdam in de loop der jaren heeft gehad. De Dageraad was een echte arbeiderscooperatie. Daar- naast hebben hier onder an- dere Samenwerking, Eigen Hulp en Coop centrum be- staan. Bovendien beschikte men over een Cooperatieve Keuken en ook heel bijzon- der was woningbouweoope- ratie De dageraad. De offi- cible opening vindt plaats om 11.00 uur. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,50. fe Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /29,75 automatisch per maand. Naam: Adres:j Postcode:Plaats: TelefOOn(i.v.m controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 9