DUNYA FESTIVAL DAG VAN DE ARCHITECTUUR THEATERPARK HOBOKEN METROPOLIS POPFESTIVAL FESTIVALKRANT Ken Ishii (Japan) Techno; DJ Krush (Japan) Dance; De Puta Madre (Belgie) Hiphop; EboMan (Nederland) Dance; MillenColin (Zweden) Ska(te)-punk; Soulwax (Belgie) Alternative Rock; Fu Manchu (USA) Retro 70's Rock; Sneaker Pimps (UK) Triphop; 12 rounds (UK) Rock; Lucky People Center (Zweden) Tribal Dance; The Roots (USA) Hiphop; Kula Shaker (UK) Pop 9 Jamal Hamid, Storytelling Programma, zondag 2 juni. Foto: Ada Korbee Treme Terra, Amstel Podium, zondag 2 juni. Kinderprogramma Het Dunya Festival js ook voor kinderen een groot feest. Op het Caroussel Podium in de Kindertent en op het veld zijn doorlopend op- tredens van zangers, dansers, dich- ters, vertellers, poppenspelers, to- neelspeleres en. muziekgroepen. Daarnaast 'kunnen kinderen heel veel verschillende dingen zejf ma- ken en doen. Dorpspodia Op de zes Dorpspodia staan zes cultuurgebieden ce'ntraal: er is een Anatolisch, Marokkaans, Kaapver- diaans, Indisch. Antilliaans/Aru- baans en een Zuidamerikaans dorp. Alle dorpspodia presenteren muziek, dans en poezie. Daarnaast is er aandacht voor informatieve presentaties, tentoonstellingen, in- formatiemateriaal, hapjes en drankjes. Informatiemarkt In meer dan 100 kramen en stands bieden verschillende organisaties informatie over kunst en cultuur uit verschillende gebieden, een boekenmarkt en culinaire speciali- teiten uit vele delen van de wereld. rotterdamse ZOMERFESTIVALS (Wijzigingen voorbehouden) Datum; zaterdag 1 en zondag 2 juni Locatie: Het park bij de Euromast - Parklaan - Veerkade/Willemskade Toegang: gratis Het Dunya Festival is de grote opening van het Rotterdamse zo- merfestival-seizoen met meer dan 300 artiesten op 13 podia. Zaterdag 1 juni, 20.00 - 01.00 uur: Maghreb Special Veerkade/Willemskade Zondag 2 juni, 13.00 - 20.00 uur: Grote Festivaldag gehele lokatie Het Dunya Festival is op zaterdag- avond geheel gericht op de Maghreb special. Op het program ma staan 4 muziekgroepen met muziek uit Marokko en Maureta- nie. Verder is er een groot terras waar een Marokkaans restaurant vanaf 17.00 uur gerechten serveert uit de verfijnde Marokkaanse keu- ken en er is een uitgebreide infor matiemarkt. Het Museum voor Volkenkunde opent die avond tot 22.00 uur gratis haar deuren met drie tentoonstellingen die aandacht besteden aan het islamitisch cul- tuurgebied. Op zondag is het de grote festival dag met muziek. poezie, storytel ling, theater en dans. Dit jaar is er extra aandacht voor de letteren en literatuur op het Letterenterrein. Grote Muziekpodia Op de grote podia treedt een scala aan muziekgroepen uit binnen- en buitenland op, met op het Afrika Podium een gevarieerd program ma met Afrikaanse bands. Letterenterrein Het poezieprogramma start met een verrassend optreden van het flitsende rap-duo MC Pret. Verder treedt traditiegetrouw een aantal gerenommeerde dichters uit bin nen- en buitenland op. In het on- derdeel DichteRuimte klinkt om 15.00 uur poezie van de winnaars van de Dunya Poezieprijs 1993- 1995. Dit is gebundeld in de uitga- ve Het geluid, de stilte, het woord; winnaars Dunya Poezieprijzen 1993-1995'. In de Storytellingtent treden diverse binnen- en buiten- landse vertellers op, waarbij ze het publiek deel van het verhaal ma- ken. De Literaire Oase staat garant voor een rustpunt in het feestelijke rumour, waar literaire organisaties en boekverkopers hun assortiment presenteren. Datum: 14 tot en met 23 juni 1996 Locatie; Museumpark Van vrijdag 14 tot en met zondag 23 juni vindt de tweede editie van Theaterpark Hobq- ken plaats, het tien- daagse zomertheater- festival in het Museum- park. In diverse theater- tenten. op lokatie en onder de blauwe hemel presenteert Theaterpark Hoboken een prikke- lend programma met theater, dans en mu- ziek. Tien dagen lang is het Museumpark het culturele hart van Rot terdam. Een sfeervolle ontmoetingsplaats waar nationale en interoatio- nale kunstenaars zich presenteren aan het pu bliek. Publiek dat zich laat verle'iden op avon- tuur te gaan langs bij- zondere voorstellingen uit het afgelopen sei- zoen, nieuwe zomer- theaterprodukties en produkties die speciaal voor dit festival ge- maakt worden. Extra aandacht is er voor voorstellingen die een directe link hebben met Theaterpark Ho boken. 'Never Nooit Nie!!!' een voorstelling van, door en over Rot- terdammers geschreven door Erik- Ward Geerlings. De Hoboken- soap vertelt het verhaal over de fa- milie Hoboken - eens eigenaar van het Land van Hoboken. de plek waar nu het Museumpark ligt. Een soap over de aan lager wal geraak- te laatste nazaat Anthony van Ho boken. Oyer de idealen van toen en de praktijk van nu. Over de Rotter damse volksziel: de onuitroeibare handelsgeest. In 'Cu Hoboken' legt Bart Oomen een rechtstreekse, interactieve ver- binding met de wijk Hoboken/ New Jersey. Het publiek gaat op reis naar Hoboken in Amerika via de Laterna Magica, stomnie films, oude prenten en internet. Naast Hoboken/New Jersey en Hoboken Rotterdam is er Hoboken/Antwer- pen. Deze link wordt gelegd door de verschillende Vlaamse voorstel lingen van onder andere Cie de Koe, Alibi-Collectief en Hush Hush Hush. Datum: zondag 30 juni Locatie: diverse gebouwen Toegang: gratis Op 30juni vindt in Rotterdam voor de tiende keer de Dag van de Ar chitectuur plaats. Gekozen is voor het thema hergebruik, met de titel 'Een tweede leven'. Getoond wordt dat gebouwen (en gebieden) op verschillende manieren kunnen worden aangepast aan nieuwe ei- sen, veranderde opvattingen en nieuwe gebruikers. In de stad die zich voor laat staan op haar dyna- mische en moderne karakter - een imago waaraan menig historisch waardevol gebouw is opgeofferd - kan het geen kwaad om de aan dacht te vestigen op de mogelijk- heden van een zorgvuldige om- gang met het gebouwde verleden. Open deuren Op 30 juni (van 10.00 tot 17.00 uur) openen een groot aantal ge bouwen gratis hun dejiren voor het publiek. Deskundige gidsen zorgen voor de nodige uitleg en beantwoorden eventuele vragen. Voormalige GEB-kantoor: met be- houd van het karakteristieke exte- rieur is de toren verbouwd tot wo- ningen. Entrepotgebouw: het enor- me pakhuis wordt op dit moment verbouwd tot festivalmarkt en woongebouw. 'De Leidsche Veem een voormalig pakhuis; wordt verbouwd tof studentenhuisves- ting. Verlosserskerk. de kerk is op- genomen in een complex van stu- dentenhuisvesting. Vrm. Galerie Bebert, nu showroom TECNO19e eeuws herenhuis, door Mecanoo verbouwd tot galerie, nu meubel- toonzaal. Belastingmuseumkort geleden door de samenvoeging van twee panden in grootte ver- dubbeld, met glazen lift. De Spece- rijhof. de voormalige pakhuizen van Silvo zijn verbouwd tot luxe- appartementen. Caland 1 II: ka rakteristieke pakhuizen die enige jaren geleden zijn verbouwd tot studentenhuisvesting. Beursplein de bijna voltooide ondergrondse passage zal te bezichtigen zijn. De Kuip: een nieuwe overkapping is als een 'stolp' om het oude ge bouw, dat ingrijpend is gemoderni- seerd, heengezet. Bank MeesPier- son: het bestaande gebouw is uit- gebreid met een toren. Natuurmu- seum Rotterdam: het oude huis van Hoboken is gerestaureerd en uitge- breid met een moderne vleugel. DWL-terrein: diverse oude water- leidinggebouwen zijn verbouwd tot woon- en werkruimtes. De rondritten Op de Dag van de Architectuur worden eveneens busritten aan de hand van het thema hergebruik ge- organiseerd. Een rondrit onder lei- ding van Joost Schrijnen. hoofd van de Dienst Ruimtelijke Orde- ning Rotterdam, voert langs de herstructureringsgebieden in Rot terdam zoals het Binnenrotteplein (dat met het verdwijnen van de spoorviaduct een centraal stads- plein is geworden), het Beursplein (waar een heel nieuw ondergronds winkelgebied wordt gebouwd), de Kop van Zuid, het Olympia-gebied rondom het Feyenoord-stadion en het DWL-terrein. Een andere rond rit heeft de gerenoveerde woning- bouw in Rotterdam tot onderwerp. De rit voert langs woningcom- plexen die door een ingrijpende re- Snelfiltergebouw woon wijk de Esch. Foto: Jan van derPloeg Datum: 7 juli 1996 van 13.00 Locatie: Zuiderpark Toegang: gratis Op zondag 7 juli 1996 vindt de al- weer negende editie plaats van het Metropolis Festival in het Zuider park te Rotterdam. Plusminus 15 relatief onbekende maar veelbelo- vende internationale bands presen teren zich op twee locaties aan een breed publiek. Buiten een groot enkel podium op 'veld West' voor de meer op rock gebaseerde bands, wordt dit jaar op 'veld Oost' een speciale Dance- arena (capaciteit 8.000 personen) gebouwd voor de bands die zich in de breedste zin van het woord met 'dance' bezig houden. Deze Dan ce-arena bestaat uit acht grote to- rens in een cirkel, waarvan in vier geluidstacks zijn gebouwd voor 'rondom-geluid'. De torens zijn onderling verbonden door gaas- doeken, waardoor een gigantische muur ontstaat. Naast het muziekprogramma kan de Metropolisbezoeker zich ver- maken met diverse confronterende veld-theateracts of iets kopen op de festivalmarkt met een hon- derdtal kramen. Met een huurkano kan men vanaf het water het festi- valterrein verkennen. Speciaal voor Hoboken brengt de Rotterdamse componist/muziekant Keimpe de Jong vijf spannende muziekprogramma's onder de titel 'Impropicana'. Iedere avond maakt hij samen met de Nazaten van Prins Hendrik en een bekende gast, Hans Dulfer, Han Bennink, Jaap Blonk, Klaus Kuiper en Erik Calmes muziek rond een thema. In de circustent een voorstelling van Leo Bassi 'Cybercus, The Great Internet Circus', waarin circus gecombineerd wordt met het digitale netwerk, DynamO Theatre brengt het acrobatische dansspek- takel 'The Challenge': drama, mi me, dans en acrobatiek gebundeld tot een spahnende, verhalende voorstelling over ontluikende Jief- des. En nog vele andere muziek, dans en theatervoorstellingen binnen en buiten in een sfeervolle omgeving met diverse restaurants en barre- tjes. Naast dit alles is er een spectacu- laire opening van Friches Theatre Urbain. Bankgebouw MeesPierSOn. Foto: Jan van derPloeg Zo ziet een uitzinnige menigte vanaf het podium er uit. •21.00 uur -Ai I kleine vergoeding kan de toren be- stegen worden. Building Scenes Rondom 30 juni vindt in het Mu seumpark de manifestatie Building Scenes 1996 plaats. Voor Building Scenes worden vier paviljoens ge bouwd, elk met een eigen thema: licht. wind, regen of temperatuur. De paviljoens zullen in de paar we- ken dat ze er staan onder invloed van de elementen langzaam van vorm en uiterlijk veranderen. Omdat zo op zeer pregnante wijze de invloed van de tijd op de ge bouwde omgeving tot uitdrukking wordt gebracht, vormt Building Scenes een thematische aanvulling op het programma van de Dag van de Architectuur. Foto: Aria v.d. MareI Friches Theatre Urbain. novatie een tweede leven hebben verkregen. Het bekendste voor- beeld is de Bergpolderflat (de eer- ste galerijflat in Nederland) die on- langs in oude glorie is hersteld. In Rotterdam Zuid worden diverse sociale woningbouw-complexen bezichtigd, zoals de wereldbe- roemde Kiefhoek van architect Oud. Ook minder bekende projec- ten zoals De Kossel en de Stule- meyer-woningen worden bekeken. Openstelling Witte Huis Naast het officiele programma van de Dag van de Architectuur zal de vereniging Ons Rotterdam het Witte Huis voor het publiek o.pen- stellen. Tegen betaling van een I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 18