FESTIVALKRANT i GEURRIJK DELFSHAVEN w rotterdamse ZOMERFESTIVALS Datum: 7 juli tot en met 25 augustus (8 zondagmiddagen) Locatie: Rozentuln/Museumpark Toegang: gratis Van zondagmiddag 7 juli tot en met 25 augustus vindt voor het tiende opeenvolgende jaar het Openluchttheater Rotterdam plaats. Het Openluchttheater Rot terdam biedt acht zondagmiddagen lang een succesvolle reeks van mu- ziek-. theater- en kinderprogram- ma's in de sfeervolle omgeving van de Rozentuin achter Museum Boymans- van Beuningen in het Museumpark te Rotterdam. Iedere zondagmiddag begint om 13.00 uur met een speciale kinder- voorstelling, veelal een voorstel- ling vol humor, spanning of juist bruisend van actie en spektakel: acrobatiek. jongleren, eenwielers, •fakkels en komische rolwisselin- gen. Vanaf 14.30 uur staat het pro- igr|Bma in het teken van muziek dttrtheater. In de afgelopen jaren kwamen allerlei muziekstijlen aan bod: Flamenco, Indiase muziek en dans, Afrikaanse muziek. Pop, Sal sa, maar ook straattheater, slap stick en comedy zijn vaste onder- delen. Het programma is steeds rond 17.30 uur afgelopen en de toegang is, zoals altijd, gratis. De concerten en voorstellingen in de Rozentuin zijn in de voorgaan- de jaren bezocht door duizenden bezoekers; hoogtepunten waren onder andere: de concerten van de Trockener Kecks, de soul-legen- des Rufus Thomas Eddie Floyd, Tata Mirando, La Pat, Drs. P, Ma- thilde Santing. The Rosenberg Trio, Marijke Boon, Raymond van het Groenwoud en Jango Edwards. Ook deze editie wullen weer veel verschillende genres aan bod ko- men. De Rozentuin is ieder jaar weer druk bevolkt. Foto: Jan van der pioeg Datum: 12 tot en met 21 juli Locatie: Leuvehaven en Wijnhaven in het Waterstadgebied Toegang: gratis Het belooft een spannende zomer te worden in Waterstad in Rotter dam met Black Box. Op vrijdag- avond 12 juli wordt rond 21.00 uur op spectaculaire wijze een wel zeer speciaal transport ingehaald in de Leuvehaven,. Het startschot voor tien dagen mysterie en spektakel. In de grootste haven van Europa in het maritieme hart van Rotterdam ligt een immense zwarte doos. Dampend, zwetend, zuigend en puffend. Nieuwsgierig gemaakt door het mysterieuze uiterlijk van de doos is een bezoekje binnen haast onvermijdelijk. Ook op an dere lokaties in de Leuvehaven en Wijnhaven zijn deze tien dagen meerdere zwarte dozen te zien waarvan de buitenkant niet doet vermoeden wat er binnen te ont- dekken valt. Reden te meer om eens binnen te stappen in een doos en binnen te treden in een andere wereld, de wereld van Black Box. Black Box daagt je uit een ontdek- kingsreis te maken door de Leu vehaven en de Wijnhaven. Een ontdekkingsreis die bol staat van ongewone ervaringen en je steeds weer uitdagen om een volgende Black Box ervaring op te zoeken. Mysterie en spektakel waarin tech- niek afgewisseld wordt met dans, film, muziek. handlezers, geuren en exotische reizen. Dit alles op en rond lokaties waarin water centraal staat. Zaterdagmiddag 21 juli om 15.00 uur zal dit bijzondere evenement op feestelijke wijze worden afge- sloten. Een spannende balletjesra- ce tussen de Leuvehaven en de Wijnhaven garanderen dat oud maar vooral ook jong, zich bijzon- der zullen vermaken. Museum Schepen uit Verre Landen. Foto: Frits de Haan Datum: 19 tot en met 21 juli Locatie: Waterstadgebied Toegang: gratis Datum: 20 en 21 juli Locatie: Delfshaven Toegang: gratis - v De Oude Haven is de locatie voor het Waterstad Levensliederen Festival. Foto: Nadine Sallas Op vrijdag 19 juli start voor de tweede maal het Waterstad Le vensliederen Festival in de Oude Haven te Waterstad. Het is een echt Rotterdams festival in het te ken van muziek, de opening van het mosselseizoen en een Water stad wielerronde. Mosselfeest Op vrijdag 19 en zaterdag 20 juli staat het Waterstadgebied vanaf 19.00 uur in het teken van historie en nostalgie. Op vrijdag begint het Waterstad Levensliederen Festival met de feestelijke opening van het mosselseizoen. Tijdens dit gezelli- ge Mosselfeest worden de eerste mosselen in historische schepen de binnenhavens binnengevaren en op traditionele mosselkarren 'uitgereden'. Er is dan ook volop gelegenheid om in de vele cafes en restaurants van de Oude Haven hperlijk verse mosselen te eten. Maritieme ambachten Het Haringvliet is tijdens dit festi val omgetoverd tot een ambachte- lijke markt met Zeeuwse en Rot terdamse invloeden. Hier worden nog allerlei oude ambachten gede- monstreerd zoals visnetten boeten, babbelaars bereiden, 'scheepjes in de fles' bouwen, koper smeden en touwslaan. Aan de kinderen zal ook gedacht worden. Levensliederen Uiteraard is er ook dit jaar weer een gevarieerd muzikaal program ma samengesteld op vrijdag 19 en zaterdag 20 juli vanaf 19.00 uur. Op het podium in de Oude Haven brengen verschillende Neder- landstalige artiesten, in een gevari- eerde samenstelling, bekende (Rotterdamse) levensliederen met een lach en een traan ten gehore. Daarnaast trekken vele muziek- en straattheaterartiesten met hun acts door het gebied (Oude Haven, Ha ringvliet, Boerengat). Voor de actieve muziekliefhebbers is er ook nog de mogelijkheid deel te nemen aan de competitie Rotter- dams Levenslied (aanmeldingen: tel.: 010-433 25 90) Waterstad Wielerronde Het festival wordt afgesloten met een spannend sportevenement; de 'Waterstad Wielerronde' op zon- dag 21 juli om 12.00 uur. Deze 'ronde van Waterstad' bestaat uit een viertal speciale koersen voor jeugd/nieuwelingen; B-kmateurs: dames en een spectaculaire derny koers. De route is circa 2 kilometer lang en Ioopt over de lus Admiraliteits- kade/Oostplein/Oosstzeedijk, Maasboulevard, over lus Oude Ha ven en tot slot het Haringvliet. Een weekend waarin het veelzijdi- ge verleden van Delfshaven en vooral de band met de Verenigde Oostindische Compagnie zullen herleven. Geur van Delfshavens verleden Vroeger werd er jenever gestookt en likeur gedistilleerd, men ging op haringvangst en verwerkte vis. In het meer recente verleden speel- de de produktie van zeep een be- langrijke rol in het economisch le- ven in Historisch Delfshaven. On der andere door demonstraties van oude ambachten worden bezoekers herinnerd aan deze geurige activi- teiten. Geur van de Verenigde Oostin dische Compagnie Historisch Museum De Dubbelde Palmboom richt een speciale V.O.C.-tentoonstelling in. Wegens een verbouwing opent het museum pas in het najaar weer haar deuren, maar waarschijnlijk wordt een deel van deze tentoonstelling tijdelijk elders in Historisch Delfshaven opgesteld. De tentoonstelling verklaart de re- latie tussen het verleden van Delfs haven en de Verenigde Oostindi sche Compagnie, die ook via de monstraties van ambachten wordt getoond. De grondstoffen van veel van de produkten bij de andere am bachten hebben ook een relatie met het V.O.C.-verleden. Naast de demonstraties van de ou de ambachten herleeft het verleden ook in personages uit de geschie- denis, bijvoorbeeld de bemanning van de V.O.C.-schepen. Bloemrijke zomergeuren Op het Piet Heijnsplein wordt een bijzondere, eenmalige bloemen- markt georganiseerd met (bloeien- de) kruiden, veldboeketten, bijzon dere bloemen- en plantenarrange- menten, (balkon)bloembakken en wedstrijden bloemschikken. Daar naast is er een bloemenoptocht over het water. Extra (onder voorbehoud) Op zaterdagavond 20 juli wordt een aangepaste openlucht uitvoe- ring van de V.O.C.-opera 'De Gouden Eeuw' door Flairck ten gehore gebracht. Man in V.O.C.-kleding.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 27