MaasposT KORT MaasposT Algero T>e (MMVl {$*97 Noordvest wil wonen betaalbaar houden Primafoon reikt hoofdprijs uit Holland International in nieuwe vestiging Pleinfeest 'De Klinker' OLXEBOLLEN MaasposT Eenzaamheid bij ouderen verdrijven EVE ADAM DAMESSCHOEN Collecte Kenia Hetspaarmaat krediet!! hi i SCHIEDAM - Wekelijks wordt er in dienstencentrum De 4 Molens biljart gespeeld in het kader van een zomercompetitie avondbiljart. De competitie duurt tot en met 27 juni. Het biljar- ten duurt van 18.00 tot 22 00 uur. KERKDIENSTEN SCHIEDAM Schiedam - Woningstichting Noordvest heeft het afgelo- pen jaar flink wat financiele tegenvallers gekregen. Dat bleek uit het jaarverslag dat de woningstichting onlangs presenteerde. Noordvest had op een positief jaarresultaat gerekend van 15 miljoen, dat echter maar 1,8 miljoen is ge- worden. Ondanks de weinig rooskleurige economische stand van zaken wil Noord vest zich er echter toch voor inzetten dat het merendeel van hun woningen betaalbaar blijft. Gegarandeerd de laagste rente en het hoogste rendement Marten Meesweg 107 010-4215144 Gymnastiek Koffie-inloop Rommelmarkt Tentoonstelling Taaltuin IVAN DEN H0VEN SCH0EIIM0DE A.s. zaterdag 25 mei blj Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Visitedubs Frankeland vieren tien-jarig bestaan SCHIEDAM - Voor sportvereni- »ingen en andere clubs is het elke week weer een hele verassing wie ;r dit keer op komen dagen of wegblijven. Want hoezeer de dubleiding zich ook inzet, trouw le club bezoeken wordt door slechts weinigen hoog in het .-aandel gedragen. De uitzonde- ■ingen hierop laten alleen maar tens te meer zien dat zij de regel levestigen. De visiteclubs van Huize Frankeland en het St. Ja- :obsgasthuis mogen met recht titzonderingen worden genoemd. Tver gebrek aan belangstelling leeft men hier niet te klagen. £elfs bezoekjes aan arts ofkinde- en worden verzet om die ene dag visiteclub' in de week niet te cunnen missen. Deze week wordt /an 20 tot en met 24 mei in Fran- teland het tien-jarig bestaan van u3 Erzijn altijd diverse activiteiten tijdens de visiteclubs van Huize Frankeland. Woensdag 22 mei 1996 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur. ds. G. de Lang. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. F. Ober- man.Aanvang: 17.00 uur, ds. A. Jonker. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Vis- beek. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van Zetten. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A Bos ch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van Zetten. Dorpskerk. Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Schieland Ziekenhuis. Aapvang: 10.30 uur, pastor drs. A. Philipse. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, ds. A. Jonker. Maandag 27 mei Opstandingskerk aanvang: 10.00 uur, J. Boer. Basiliek van de H.Liduina en 0.L.V. Rozekrans Singel 106. Wo 22/05: 19.00 uur Meimaandlof. Za 25/05: 18.30 uur Eucharistieviering. Zo 26/05: 09.15 uur Hoogmis (herenkoor 1.H.D.), 11.00 uur Eucharistievie ring met pastor P.M. Vismans. Ma 27/05: 10.30 uur Eucharistievie ring. Wo 29/05: 19.00 uur Sluiting van de Meimaand. Huize Frankeland: zaterdag 25/05: 17.15 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans. Zondag 26/ 05: 09.15 uur Eucharistieviering. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur: weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevr. A.J.Plaisier. VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Geen dienst in Schiedam, NPB jubileumviering op Papendal. SCHIEDAM - De collecte van CSG Aquamarijn voor het Kenia- project, heeft in Schiedam fl.6370,- opgeleverd. Op 6 juli ver- trekken 22 leerlingen naar Sese, in Kenia, om de plaatselijke bevol- king te helpen bij de bouw van een nieuwe school. De leerlingen zul- len drie weken in Kenia verblijven. Met deze actie wil leraar W. van den Burg een brug slaan tussen Nederland en Kenia. Van den Burg heeft al vele projecten in Kenia van de grond gekregen. waarbij hij alleen gebruik maakt van hulp van de plaatselijke bevolking. Ook in Vlaardingen is gecollecteerd. Daar leverde de actie fl. 7575,55 op (in- clusief een bijdrage van duizend gulden van de Vlaardingse B en W). MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Ble Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Eenzaamheid onder ouderen. Een verschijnsel dat tegenwoordig nog maar al te vaak voorkomt. In Woon- en Zorgcentrum Franke land aan de St.Liduinastraat be- sloten ze daar zo'n jaar of tien ge- leden iets tegen te doen. In die tijd werd begonnen met het afleggen van huisbezoeken aan ruim zes- honderd ouderen boven de 75 in Schiedam-West. De readies op deze bezoeken waren hartverwar- mend. Een sociaal aspect bleek echter telkens weer naar voren komen: de eenzaamheid. Nadat familie of vrienden waren wegge- vallen, bleek een groot aantal ou deren in deze wijk steeds vaker geconfronteerd te worden met het kleiner worden van de wereld. Gevolg was dat men minder de deur uitkwam, minder contacten opdeed en tenslotte in een isole- ment terecht kwam. Het aangaan van nieuwe contacten wordt in zo'n situatie een groot probleem. Dat was reden voor enkele mede- werkers van Frankeland zich eens te bezinnen over een oplossing van dit probleem. Een start werd gemaakt met het inrichten van een huiskamer in het Liduinapaviljoen. Per dag Het is de bedoeling dat zestig pro- cent van de huizen van Noordvest onder een huurbedrag van zeshon- derd gulden per maand blijft. Eind 1995 voldeed nog bijna tachtig procent van de woningen aan dit criterium. De financiele misere kwam door verschillende oorzaken. De eerste tegenvaller bedroeg maar liefst 5,6 miljoen, dat de woningstichting Noordvest misliep door niet ont- vangen gemeentelijke bijdrage. Bovendien mislukte de verkoop van verschillende portiek- en gale- rijflats, waardoor er nog eens 5 miljoen aan de neus van de sociale konden hier zo'n twaalf ouderen worden opgevangen. „Ons uit- gangspunt was ouderen een dag op visite te vragen in het verzor- gingstehuis", vertelt eindverant- woordelijke voor de visiteclubs, Jos Poell. „De naam 'Visiteclub' benaderde het meest de doelstel- ling van deze aktiviteit." De visi teclubs moeten daardoor ook dui- delijk onderscheiden worden van de dagopvang. De deelnemers aan de visiteclubs maken hun ei- gen dagindeling, bepalen zelf wat ze een bepaalde dag wel en niet willen doen. Ze zijn dus helemaal zelfstandig. Deelnemers van de dagverzorging worden begeleid door professronele krachten en verhuurder voorbij ging. Tenslotte bleek dat er in 1995 hoog nodig groot onderhoud aan woningen moest plaatsvinden. De kosten voor de uitvoering hiervan waren echter te laag geraamd. Toen punt- je bij paaltje kwam bleek het groot onderhoud veel meer te kosten dan waar Noordvest op had gerekend. Met als gevolg een laatste econo mische dreun voor de wo ningstichting die in 1994 geprivati- seerd werd. Noordvest heeft als gevolg van de tegenvallers wel wat aanpassingen moeten maken in de planning van de financiele huishouding. Zo zal het bedrijf later dan verwacht uit de rode cijfers kunnen raken. Er waren echter ook goede berichten voor de verhuurder. De huurach- terstand bijvoorbeeld, was aardig teruggebracht. Dit kwam voorna- melijk door een aangescherpt in- I cassobeleid, waardoor het percen- tage huurachterstanden terugliep van 3,7 naar 2,7 procent. Noordvest presenteerde tevens voor het eerst een jaarplan waarin het bedrijf uit de doeken doet wat zij in de toekomst al dan niet wil bereiken. Een voorbeeld is het zo- genaamde 'tweede-kans-beleid' voor uitgezette huurders. Dit moet in overleg met de gemeente wor den gerealiseerd. Ook wil het woningbedrijf zorgta- i ken afstoten. Het huidige alarm- I daadwerkelijk verzorgd. De deel nemers aan de clubs wonen alle- maal nog helemaal zelfstandig. Inmiddels zijn dat er in Franke land al zo'n honderd. Een dag per week komen zij in een vaste groep van ongeveer twaalf men- sen bij elkaar op visite in Franke land. Sommigen leggen een kaartje, anderen zoeken hun ver- tier in de Havenzaal van het Woon- en zorgcentrum en weer anderen brengen een bezoek aan kapster of pedicure. Samen met de gastvrouwen en een enkele gastheer wordt er tussendoor van- zelfsprekend genoeg koffie en thee gedronken en volop gekletst. Op deze manier zijn al vele systeem in de Heyermansflat wordt dit hjaar vervangen door een nieuw systeem en een op de oude- renzorg toegespitste organisatie moet daarbij voor professionele opvang zorgen. Complexbeheerders moeten de leefbaarheid in en rond de wonin gen vergroten. Het is de bedoeling dat huismeesters meer letten en in- spelen op kleine irritaties zoals graffiti. Verder moet het mogelijk worden dat bewoners tegen een kleine vergoeding de huismeester kunnen inhuren om kleinschalige reparaties te verrichten, zodat de service-kosten niet omhoog hoe- ven. In de wijk Groenoord-Midden is de woningstichting al bezig met een experiment voor dit soort com- plex-beheersing. vriendschappen ontstaan en heb- ben ouderen elkaar voor het leven gevonden. Speciaal voor slecht- horende ouderen is een visitclub op de maandag ingericht. Deze groep wordt begeleid door gast vrouwen die zelf ook gehoorpro- blemen hebben of die getraind zijn in het omgaan met slechtho- renden. Tien jaar visiteclubs laat men de ze week niet ongemerkt voorbij gaan. Zo kunnen belangstellen- den van maandag tot en met vrij dag eens een kijkje komen nemen bij een van de negen clubs die de beide zorgcentra inmiddels rijk zijn. Zeven in Frankeland en twee SCHIEDAM - Rondom openbare basisschool 'de Klinker' in Schiedam-Noord. bij het winkel- centrum Geuzenplein vindt op woensdag 29 mei het jaarlijkse Pleinfeest plaats. Iedereen is wel- kom en kan meedoen aan de spel- letjes. Op en om het schoolplein van 'De Klinker' staan vele aan- trekkelijke spelletjes en activitei ten op het programma, zoals een luchtkussen, rodeostier, Super- sjoelbak, Kop van Jut, kinderdraai- molen en de zeephelling. Tijdens dit Pleinfeest zullen op de Kunstmarkt werkstukken van kin- SCHIEDAM - Ruim vijftien jaar was de naam Snel Reizen een ver- trouwd begrip in de Schiedamse reiswereld. De knusse vestiging aan de rand van winkelcentrum Hof van Spaland was bijna niet weg te denken in het winkelhart van het Noorden. Vier jaar geleden ging de ondernerrfing stilletjes ver der onder een andere naam: Snel Reizen/Holland International. Het reisbureau was immers onderdeel geworden van de Holland Interna- tional-keten, maar vanwege de naamsbekendheid van Snel Reizen werd de oudel naam nog altijd ge- bruikt. Bekend was echter toen al dat indien er verbouwd of verhuisd zou worden, het bureau verder zou gaan als Holland International. De ze maand was het zover. Het kleine bureau aan de rand werd verruild voor een veel ruimer en nieuwer pand aan de andere kant van het winkelcentrum, nabij de Albert Heijn en Marskramer. Zaterdag 18 mei vond echter de officiele ope ning plaats. Met veel attrakties, muziek en natuurlijk een prijs- in het St. Jacobsgasthuis. Mede- werkers van de visiteclubs beant- woorden alle mogelijke vragen en deelnemers vertellen op hun beurt hoe zij hun wekelijkse club- dag ervaren. Gedurende de hele week, die van maandag 20 tot en met vrijdag 24 loopt, is er feest in de hal van het Liduinapaviljoen. Een informatiestand staat opge- steld, bij een Oud-Hollandse snoepkraam zijn verschillende lekkernijen te koop en een mini- rommelmarkt moet de koopjesja- gers trekken. Vrijdag 24 mei wordt het tien-jarig bestaan afge- sloten met een gezellige receptie in de hal tussen 16.30 en 18.00 uur. deren worden verkocht. Daarnaast vindt een Sterrenshow, met optre- dens van leerlingen van/i'De Klin ker' plaats en draait een Rad van Avontuur met mooie prijzen. Te vens vindt op een van de pleinen de verkoop van tweedehands boe- ken, spelletjes en speelgoed plaats. De opbrengst van het Pleinfeest komt ten goede aan de twee Klin- ker-adoptie kinderen van het Fos ter Parents Plan en aan de verfraai- ing van het schoolplein. Het Plein feest begint om 13.00 uur en duurt tot 15.30 uur. vraag. Het zes man sterke personeel had zich voor de gelegenheid in folklo- ristische klederdracht gestoken. Dit om het de deelnemers aan de prijsvraag wat gemakkelijker te maken. Twaalfduizend mailings SCHIEDAM - Wie 55 jaar of ou- der is en zin heeft in bewegen, moet eens langs komen in dien stencentrum De Woudhoek aan het Heyermansplein. Tijdens de gym- nastieklessen die hier gegeven worden leert men wat goed is voor lijf en leden. Ook mensen met eni- ge beperkingen kunnen aan de les sen meedoen. Er is nog plaats voor de groepen op de dinsdagmorgen van 11.15 tot 12.15 uur en van 12.15 tot 13.15 uur. De kosten zijn zes gulden per maand. Men kan vrijblijvend een keer komen kij- ken. SCHIEDAM - Vrouwen kunnen sinds kort niet alleen op de vrijdag- ochtend terecht voor een koffie-in loop bij stichting SVO, maar ook op1 de woensdagochtend. Tussen 10.00 en 13.00 uur staat de koffie of thee klaar in Het Gebouw aan het Broersveld 142. Voor meer in- formatie over de koffie-inloop of de andere aktiviteiten van de SVO kan er gebeld worden met gast- vrouw Corrie Zilver, tel.4734545. SCHIEDAM - Voor de rommel markt die carnavalsvereniging De Rietzeilers op 8 juni organiseert op het Museumplein, kunnen zij nog spullen gebruiken. Na een tele- foontje worden de spullen gratis opgehaald. Men kan bellen naar waren er namelijk de deur uit ge- gaan, waarin het personeel in deze kleding was te bewoneren. Vraag was welke landen er door de Hol land International-dames werden vertegenwoordigd. De opening bracht een ware gekte teweeg in MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 John Keemink, tel. 4700738, Leo Baartmans, tel. 4714217 of Lydia Verwaal, tel. 4739388. i SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw- land organiseert op donderdag 23 mei een tentoonstelling van werk stukken die gemaakt zijn tijdens de aktiviteiten pottenbakken, boetse- ren, creatief met kralen, bloem- schikken en naaien. Ook zullen er van verschillende onderdelen de- monstraties worden gegeven. De tentoonstelling is te bezichtigen in het buurthuis aan het Dr. Willem Dreesplein 2 van 10.00 tot 16.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Voor meer informatie kan gebeld wor den: tel. 4738671. SCHIEDAM - Openbare basis- school 'De Taaltuin' aan de Thor- beckesingel 2 in Schiedam houdt op woensdagmiddag 29 mei 1996 een groot zomerfeest. Op het schoolplein zijn er vanaf 16.30 tot 19.30 uur voor de kinderen tal van activiteiten, zoals een play-back show, allerlei spelletjes, een waar- zegster, een grabbelton, toneelspel, enz. Voor jong en oud is er verder een terras met drinken en heerlijke hapjes, een fotograaf en een rom melmarkt. Verder kan men nog deelnemen aan een bingo en het zomerfeest wordt afgesloten met een grote loterij (hoofdprijs een kleuren televisietoestel). het geheel vernieuwde winkelcen trum. Zeker 5, tot 600 mensen wer den er alleen zaterdag al bij Hol land International geteld. Diezelf- de dag werden er al ruim 150 deel- nameformulieren ingeleverd. ,,On- gelofelijk", beaamt Hetty van Toorn, medewerkster van Hollang* 7 International. „Toen ik hier om 10.00 uur de winkel binnenliep za- ten vijf van de zes balies al vol met mensen. Die waren overigens niet alleen voor de wedstrijd gekomen. Ook reizen werden er volop ge- boekt." i Deelnameformulieren kunnen nog tot en met zaterdag 15 juni worden ingeleverd bij Holland Internatio nal in het Hof van Spaland. Wie nog niet in het bezit is van een for- mulier kan dat bij deze vestiging op komen halen. De prijsuitreiking staat voor 24 juni op de agenda. Kinderen kunnen kleurplaten af komen halen en inleveren. Ook voor hen heeft het reisbureau vele leuke prijzen in petto. Voor infor matie kan worden gebeld met Hol land International, tel. 4703333. (maat36-42) J I /'*-r rr runt enX'M' rs-GRAVENZANDE. Gravenhof 10. [SCHIEDAM Hoogstraat 156 SCHOONHOVEN. Lopikstraat 83. B A K K E R I J BROERSVELD 149 - SCHIEDAM TEL. 4266828 De overhandiging van het eerste exemplaar van het jaarverslag door directeur J. Feijtel van Woningstichting Noordvest aan wethouder A. Reijnhout. Mevrouw M. van Wolden ontvangt uit handen van een medewerkster van Primafoon de Buzzer. SCHIEDAM - Promotie heeft de mobiele telefoon eigenlijk niet meer no- dig. Van de tien klanten die de Primafoon in de Nieuwe Passage bezoe ken. komen er tenminste zes voor een mobiel toestel. Negentig procent hiervan gaat daarna ook nog eens meteen tot aanschaf over. Maar de Pri mafoon houdt van leuke akties en het contact met het publiek. Daarom stond er tijdens de afgelopen Koninginnedag en Koopzondag een PTT- promotieteam opgesteld in het Schiedamse winkelhart. Hierdoor werd men uitgenodigd eens een mobiel toestel te proberen. Zodra een speciaal nummer was ingetoetst kreeg de deelnemer een beantwoorder aan de lijn. waarop een vraag werd gesteld: 'in hoe veel landen is NMT bereikbaar?" Het geven van het goede antwoord hierop bleek voor de tientallen deelne mers nog een zware klus te zijn. Daar niemand het juiste antwoord (9 lan den) had gegeven ging de hoofdprijs, een PTT Buzzer, naar degene die er het dichtst bijzat. Dat was mevrouw M. van Wolden. Deze was duidelijk zeer gelukkig met het handige broertje van de semafoon. waaraan boven dien geen abbonnementskosten zijn verbonden. Internationaal gekleednemen de medewerksters van Holland International de nieuwe vestiging in gebruik.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3