zijn de winkels open. Algero MaasposT Interactieve verkeerszuil wijst bezoekers 's-Gravenland de weg MaasposT KORT Algero MaasposT Orpheus Jubilerende Vereniging voor Veldbiologie organiseert natuurhappening Half hoog DAMES- LAARSJE met platozool B W bereid tot bijdrage brandmelders oude panden Vergadering Hetspaarmaat krediet!! Hetspaarmaat krediet!! KERKDIENSTEN Marten Meesweg 107 010-4215144 SCHIEDAM REGIO - Vossen, salaman ders, orchideeen, bunzin- gen, vleermuizen. Dieren en planten die alleen op de Ve- luwe voorkomen? Nou ja vooruit, misschien dan nog ergens in een vergeten uit- hoek van Noord-Brabant. Dacht het niet, zegt Wout van der Schalie, voorzitter van de Koninklijke Neder- landse Natuurhistorisch Vereniging. Onder het mot to '24 uur natuur' organi seert de jubilerende vereni ging op zaterdag en zondag 1 en 2 juni spannende natuu- rexcursies door heel het Rijnmondgebied. Boven- dien wordt zondag 2 juni in natuurcentrum De Boshoek in Schiedam het grootste dierendiorama van Zuid- Holland door burgemeester Scheeres geopend. Zeker niet oubollig Programma Emm Maten 36-41 IVAN DEN H0VEN SCH0ENM0DE SCHIEDAM - De heer G. M. Slotboom verzorgt donderdag- avond 30 mei een avond met psychometrie. Dit houdt in dat hij helderziende waarnemingen krijgt bij het vasthouden van een foto of voorwerp en de doorgekomen beelden of boodschap aan de eigenaar van dit voorwerp vertelt. Belangstellenden zijn welkom in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein 165. De zaal gaat om 19.30 uur open, de aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt fl.7,50. Rommelmarkt Contactzondag Soosinstuif Darten Inloopconcert Excursie Zomerfeest Concert Hoe is het mogelijk! Sparen en lenen tegelijk! Marten Meesweg 107 010-4215144 Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 29 mei 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur. ds. G. de Lang. Grote Kerk. Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr. A.J. Lam ping. Aanvang: 17.00 uur, drs. M. van Kampen. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van Zetten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. J.G. Bakhuis. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, hr. J.A. van Lambalgen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. J.G. Bakhuis. Dorpskerk. Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Visbeek. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, ds. N. de Lockert. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Wie- man. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanyang: 17.00 uur, drs. M. van Kampen. Basiliek van de H.Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Wo: 19.00 uur meim- aandlof, za 01/06: 18.30 uur Eu- charistieviering. Zo 02/06: 09.15 uur Hoogmis (herenkoor I.H.D.), 11.00 uur Eticharistieviering met pastor P.M. Vismans. Huize Frankeland: zaterdag 01/06: 17.15 uur Eucharistieviering met pastor P.M. Vismans. Zondag 02/ 06: 09.15 uur Eucharistieviering. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur: weekviering in dagka- pel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Maj. H. Bolhoeve. Vrijzinni- ge Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, dr. E.P. Meijering (Rem) SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor 'Orp heus' houdt op zaterdag 1 juni een rommelmarkt op het museumplein van 10.00 uur tot 16.00 uur. Voordelen op een rij: U kunt uwhuidige lening gratis omzetten in een Spaar Maat krediet U betaalt een laag maandelijks bedrag Sparen en lenen op dezelfde rekening U kunt opnemen en aflossen wanneer u wilt Opbrengsten zijn belastingvrij MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 01.0-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Gratis op safari in Rijnmond Natuurcentrum De Boshoek ligt verscholen in een groene enclave, temidden van de hoge flgtgebou- wen van Schiedam-Noord. Niet bepaald een plek waar je een na- Tuurcentrum, laat staan natuur- schoon zou verwachten. Met de bewegwijzering is in ieder geval niets mis. Aangekomen bij het Bachplein moet zelfs de grootste leek op het gebied van orientatie het natuurcentrum kunnen vin- den. Op een regenachtige donder- dagavond doet voorzitter Wout van der Schalie de deur van het centrum open. „Kom binnen, trek jejas maaruit." Wiegedacht had. dat het natuurcentrum een soort schuur zou zijn met wat vitrines en onscherpe dierenfoto's, komt bedrogen uit. „Had je niet ge- dacht, he?" Trots laat Van der Schalie het centrum zien. De Ko ninklijke Nederlandse Natuurhis- torische Vereniging, oftewel de Vereniging voor Veldbiologie, trok er tien jaar geleden in. Het oude schoolgebouw werd in de loop der jaren langzaam opge- knapt, met als klap op de vuurpijl het inrichten van een geheel nieu we 'dierendiorama'. Het oude diorama wat ten prooi gevallen '.s y Medewerkers van de Boshoek werken hard aan het dierendiorama. aan de pelsmot.Diorama... Ja, ik kan er ook geen ander woord voor verzinnen. Weet jij een an der woord?", zegt Wouter van der Schalie tegen Leo Man in t Veld die er de laatste hand aan legt. „Een nabootsing van de na tuur", antwoordt de man die ge- zegend is met een lange grijze baard. De kunstig in een U-vorm in elkaar gezette opstelling toont het rijke bos-, heide- en strandle- ven. Prachtig opgezette dieren als de vos, bunzing en, patrijs laten zien wat de natuur in de Rijn mond pllemaal te bieden heeft. Want de natuur slaat keihard te- rug. Tien, twintig jaar geleden leek het erop alsof alleen de huis- mus en de huiskat het niet be paald milieu-vriendelijke leefkli- maat van de Rijnmond zou kun nen doorstaan. De natuur blijkt toch over een bepaalde veer- kracht te beschikken, want de vos en bunzing schuifelen weer vro- lijk door de betonnen flatwijken heen en weer. „Echt waar", ver- zekert Van der Schalie, ,,ze zijn laatst in Spaland gesignaleerd!." Ook de grote bonte specht klapt zijn vleugels weer boven de Rijndmondsteden uit. Van der Schalie loopt naar buiten en wijst naar een oude boom. Minuten- lang gebeurt er niets. Dan opeens komt een specht aanvliegen, met voedsel in zijn bek voor z'n jon- gen. „Daar ben ik best wel trots op, gelukkig maar dat ie van- avond wil meewerken." Terug in het centrum laat Van der Schalie de andere ruimten van het natuurcentrum zien. Het is duide- lijk te zien dat het publiek zater dag en zondag 1 en 2 juni heel wat moois kunnen verwachten. Van der Schalie: „De meeste mensen die hier voor de eerste keer komen zijn volkomen ver- baasd. Ze verwachten hoogstens een flinke schuur en een oubolli- ge sfeer. Maar zoals je ziet heb- ben we eenprachtig gebouw waarin we een heleboel moois la- ten zien." In een van de lokalen bijvoorbeeld kunnen bezoekers in het Rijnmondgebied gevonden fossielen bekijken. Grote mam- moetbotten, de wervel van een walvis, overblijfselen van beren, haaietanden. Onwillkeurig vraag je je af of we niet blij moeten zijn dat deze beesten niet meer in Rot terdam en omstreken voorkomen. De andere lokalen zijn gereed voor spectaculaire dia-presenta- ties, enkele zelfs in 3D, die ter ere van het tienjarig bestaan worden vertoond. Verder is er een plan- tenmarkt, lezingen, teveel om op te noemen. Inmiddels is er een nieuwe partij zand aangeleverd, voor het stran- gedeelte van het diorama. ,,Wat maak je me nou?", zegt Wouter van der Schalie tegen een vrolij- ke, wat oudere man. ,,Zand van de Gamma? We zijn gezegend met honderden kilometers kust- lijn en meneer komt aan met zand van de Gamma?" ,,Je denkt toch niet dat ik op m'n ouwe dag met een schep naar de duinen ga?" Leo Man in 't Veld weet wel een oplossing: „Ik meng het wel." Het hele weekend van 1 en 2 juni staat bol van de activiteiten om het jubileum van de natuurvrien- den te vieren. Alles, ook het ver- voer met bussen, is gratis. Zaterdag 1 juni: Nachtvlinderexcursie naar de Broekpolder (22.00 - 24.00 uur). Vertrek 21.45 uur vanaf De Boshoek. Vleermuizenexcursie Landgoed De Tempel (22.00 - 24.00 uur) Vertrek 21.30 uur van af de Boshoek. Telefonisch aan- melden tussen 19.00 en 21.00 uur bij 471 90 00 of 471 54 15. Zondag 2 juni: Vanaf 09.30 uur kunnen (bus) kaartjes voor de volgende excur- sie bij de infobalie worden afge- haald. Het vervoer met bussen, vanaf de Boshoek, is geheel gra tis. Vroege vogelexcursie Midden- Delfland (07.30-09.45 uur), ver trek met de fiets vanaf de Boshoek. Vlinderexcursie Broekpolder (11.00-13.30 uur/15.30-17.45 uur). Met de bus. Bootexcursie de Vlietlanden (11.00-14.00 uur/13.00-16.00 uur/15.00-17.45 uur). Met de bus. Plantenexcursie Broekpolder (11.15-13.45 uur/12.45-15.15 uur/14.15-16.45 uur). Met de bus. Excursie Landgoed De Tempel (11.30-14.00 uur/14.00-16.30 uur). Met de bus. Excursie naar de Eendenkooi (11.45-14.00 uur/ 13.00-15.30 uur/ 14.30-16.45 uur). Met de bus. Excursie amphibieenpoel park Kethel (12.00-13.00 uur/14.00- 15.00 uur). Deze wandelexcursie vertrekt vanaf de Boshoek. Vogelexcursie Broekpolder (12.15-14.45 uur/13.45-16.15 uur/15.15-17.45 uur). Met de bus. Muurplantenexcursie naar Rot terdam (12.30-15.30 uur). Met de bus. Plantenexcursie bedrijfsterreinen ONS. Deze fietsexcursie vertrekt vanaf de Boshoek. Excursie Polderpark Kethel (14.00-15.30 uur). De wandelex cursie start vanaf De Boshoek. Heemtuinexcursie Beatrixpark (14.15-16.15 uur). Met de bus, maar terug te voet via een mooie route. Natuurcentrum De Boshoek ligt aan het Bospad 3 (achter het Bachplein) in Schiedam-Noord. Tramlijn 1 of bus 52 halte Boshoek. Voor meer informatie tel 470 20 50. Wonen en recreeren in Havenbogen uniek in Europa SCHIEDAM - Met gepaste trots wandelt Jos Poell door de recre- atie-ruimte die gebouwd wordt on der het wooncomplex Havenbo gen. Het zwembad en de jeu-de- boulesbaan zullen over enkele we- ken toegankelijk zijn voor de be- woners van Havenbogen en het zorgcentrum Frankeland, waar Poell werkzaam is. Volgens de Schiedammer is deze combinatie van wonen en recreeren niet uniek in de regio. ,.In de regio? Uniek in Europa zul je bedoelen!" Havenbogen telt 101 woningen voor 55-plussers. Het project ver- rijst aan de Nieuwe Haven, vlak naast woon- en zorgcentrum Fran keland van de Sint Liduinastich- ting. Een zwembad, een zonneter- ras en een fitheidsruimte worden gerealiseerd. Tussen beide gebou- wen worden een midgetgolfbaan en een jeu-de-boulesbaan aange- legd. ,,Toen we hoorden dat wo- ningbouwvereniging Schiedam het voormalige Itho-terrein naast Frankeland had gekocht, hebben we direkt aan de bel getrokken," vertelt Poell op vriendelijke toon. De Limburger van origine is hoofd welzijn, vrije tijd en coordinatie vrijwilligers van de Sint Li- duinastichting. ,,We hebben ge- oppperd een recreatieruimte te bouwen, voor de bewoners van beide complexen. Men reageerde positief. Zo kon men bij de bouw van Havenbogen rekening houden met het zwembad op de begane grond." Volgens Poell greep de Sint Li- duinastichting aldus een unieke Jos Poell van de St. Liduinastichting is erg tevreden over de unieke combinatie van wonen en recreeren. mogelijkheid de woonomgeving te verbeteren: „Deze kans moesten we gewoon grijpen. Met de aanleg van de nieuwe faciliteiten kunnen we spoedig het plus-wonen aabie- den. We volgen de ontwikkeling dat mensen, ook ouderen, steeds meer willen bewegen. En dan is er nog een sociaal aspect. De bewo ners ontmoeten elkaar ook in een andere ambiance." Een kapsalon, een supermarkt, een pedicure, het was er allemaal al in Frankeland. De nieuwe voorzieningen maken Frankeland, waar vooral tachtigers huizen, tot een wel heel bijzondere woonplaats. „Wat we de bewoners hier voorschotelen, is uniek in Eu ropa," zegt Poell vol geestdrift. „Als ik op vakantie ben, kijk ik al- tijd even wat er allemaal te doen is. Nou, we kunnen ons zelfs meten met hotels. Je ziet ook wel bij an dere woon- en zorgcentra zwem- baden, maar dat zijn echt kleintjes. Kijk, dit zwembad wordt zestien bij acht meter groot. Dat is flink. En in de fitheidsruimte staan acht- tien toestellen. Voor elk deel vanje lichaam is er wel een toestej." De bewoners reageerden positief. Poell: „Verscheidene nieuwe be woners maken al plannen om baantjes te gaan trekken. In de gang hoor ik mensen tegen elkaar zeggen: ga je straks ook zwem- men? Elke dinsdagmiddag vertrek- ken hier drie busjes richting Zwembad Zuid. Die mensen kun nen straks gewoon in ons eigen zwembad terecht. Over een maandje gaan we proefdraaien, in het najaar volgt de opening. Waar- schijnlijk is staatssecretaris Terp- stra dan onze gast." Maar Poell heeft nog meer noten op zijn zang. „We hebben een brief gestuurd naar de Universiteit wan Amsterdam, want daar bestaat een stoel voor bewegingsweten- schappen. Onze wens is dat de be woners tijdens de recreatie in het zwembad wetenschappelijke bege- leid worden. Wetenschappers kun nen checken, bijvoorbeeld door de hartslag te meten, of de bewoners conditioned, fysiek vooruitgaan. „Men heeft er vaak de mond van vol: ouderen moeten bewegen, want dat is gezond. Maar hoe dan? Als een therapeute wetenschappe lijke begeleiding krijgt, kunnen we die vraag wellicht beter beant- woorden. Ons voorstel is goed ont- vangen in Amsterdam. Maar of het doorgaat, hangt onder meer af van het aantal bewoners dat wil partici- peren. Het is in feite een sprang in het diepe, hoewel het bad maar 1 meter 40 diep is." M s-GRAVENZANDE. Gravenhof 10. SCHIEDAM, Hoogstraat 156 SCH00NH0VEN, Lopikstraat 83. SCHIEDAM - Alleen maar de naam van het bedrijf, waar je moet zijn intoetsen en klaar is Kees! Daar rolt een individuele routebe- schrijving uit de interactieve ver keerszuil, uiteraard compleet met informatie waar je het beste de au to kan parkeren. Dit klinkt mis schien als toekomstmuziek, maar bezoekers van bedrijventerrein 's- Gravenland kunnen hier binnen- kort kennis mee maken. Langs de 's-Gravenlandseweg (bij de entree tot het bedrijvengebied 's-Graven land), wordt een zogenaamde In- foStopzuil geplaatst. Het gaat hierbij om een nieuwe elektronische vorm van de weg wijzen. Op het beeldscherm van de InfoStopzuil kunnen bezoekers van het bedrijventerrein 's-Gra venland de naam van het gezochte bedrijf intoetsen. Vervolgens pro- duceert de zuil een voorgedrukte kleurenplattegrond, met daarop de meest snelle en individuele route naar de gewenste bestemming. De ze nieuwe vorm van informatie verschaffen heeft een aantal duide- lijke voordelen. Ten eerste kan de informatie naar keuze in verschil- lende talen worden weergegeven. Bovendien kunnen de gebruikers van de InfoStopzuil gratis van deze voorziening gebruik maken. Be- drijven die in het informatiebe- stand van de zuil vookomen beta- len hiervoor een vergoeding. Ten- slotte is het mogelijk dat verkeers- wijzigingen en omleidingen direct worden ingevoerd en verwerkt. De zuil wordt geplaats in een abri, die voorzien is van een tele- foonunit. Op deze manier kan de vrachtwagenchauffeur, de verte- genwoordiger of ieder andere be-, zoeker zonodig ter plekke contact leggen met het bedrijf, waarnaar SCHIEDAM - Tamboer-, trompet- ter- en majorettenkorps Juliana or ganiseert op zaterdag 1 juni haar traditionele rommelmarkt op het Hemaplein. Hier zullen onder meer bankstellen, eqthoeken en kasten te vinden zijn. Maar ook- een groot aantal huishoudelijke ar- tikelen en boeken. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de op- brengst komt ten goede aan de aan- schaf van nieuwe uniformen. Ook heeft men nog plaats voor muzi- kanten in de instrumentengroep en in het majorettenpeloton. Voor in- lichtingen kan er gebeld worden met het secretariaat. tel. 4707371 SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 2 juni weer een contactzondagmiddag gehouden. De middag duurt van 13.30 tot 16.30 uur en kost hele- maal niets. Maandag 3 juni kan er in hetzelfde dienstencentrum ge- bridged worden. Deze aktiviteit duurt van 12.30 tot 16.15 uur. SCHIEDAM - Een gezellige avond soos wordt woensdag 5 juni georganiseerd in dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Dam laan. De soos duurt van 19.30 tot 22.00 uur en kost niets. SCHIEDAM - Elke maandag- avond kan er bij Buurthuis Nieuw land worden gedart. Een aantal mensen wil na de zomer mee gaan spelen in een dartcompetitie en daarom zijn zij dringend op zoek naar mannen en vrouwen die het leuk vinden een team op te zetten. Voor meer info kan er gebeld wor den naar het buurthuis, tel. 4738671. Het darten wordt gehou den in het buurthuis aan het Dr. Willem Dreesplein. SCHIEDAM - Het Kamerkoor Rotterdam onder leiding van Ste phen Kavelaar is zaterdag 1 juni te gast in de Grote- of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat. Zij ver zorgt hier namelijk het wekelijkse inloopconcert. De aanvang van het concert is 15.00 uur en de toegang is gratis. Een kollekte aan de deur wordt wel gehouden. SCHIEDAM Maar weinig Schiedammers zullen weten dat er zich op het terrain van het ONS een heemtuin bevindt. Een uniek stukje natuur temidden van de techniek. Alleen bij heel speciale gelegenheden wordt deze tuin opengesteld voor publiek. Het tienjarig bestaan van De Boshoek is zo'n gelegenheid. Zondag 2 juni staat De Boshoek bol van de akti- viteiten. Wie benieuwd is naar de heemtuin van het ONS kan zich deze dag bij De Boshoek aanmel- den voor een excursie hierheen. Om 13.00 uur wordt er per fiets naar de ONS gereden. Alleen op deze wijze kan de tuin bezocht worden. SCHIEDAM - De tiende en laatste peuterinstuif van het jaar wordt op •woensdag 4 juni gehouden in ba- sisschool De Notenkraker aan het Bachplein 583. Bij mooi weer worden alle aktiviteiten buiten op het schoolplein gehouden. Natuur- lijk zal er ook genoeg te eten en te drinken zijn op het peutercafe ter ras. Bij slecht weer wordt alles naar binnen verplaatst. De middag duurt van 14.00 tot 15.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Het laatste lunclrt concert voor de zomer wordt woensdag 5 juni gegeven in de au la van het Stedelijk Museum. Pia- niste Mirjam Rodrigues de Miran da zal plaatsnemen achter de vleu- gel. In 1987 debuteerde zij met het tweede pianoconcert van Beetho ven. Momenteel geeft zij les en maakt ze deel uit van enkele ka- mermuziekensembles. Op het pro gramma staat de 'Kreisleriana' van Schumann. Het concert begint om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur. De toegang is gratis. hij of zij op zoek is. Door een 'online' verbinding met de interac tieve zuil kunnen gegevens op af- stand worden toegevoegd of ge- wijzigd. Een speciaal systeem zorgt ervoor dat iedere storing van- uit de zuil wordt doorgebeld. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders is niet onbereidwillig een financiele rege- ling te treffen voor het aanbrengen van brandmeldinginstallaties in historische panden. Dat heeft het college laten weten in antwoord op vragen van de raadsleden H.W. Metaal en A. van Loenen. De raadsleden van respectievelijk Ge meente Belangen Schiedam en So- lidair '93 vragen zich naar aanlei- ding van de brand in de molen De Walvisch in februari af of niet ie der historisch gebouw uitgerust moet zijn met een brandmeldin- stallatie. Zij vinden dat het college moet bij- dragen in de kosten voor de aanleg van zo'n installatie als particuliere eigenaars van monumenten dit niet kunnen betalen. In principe wil het college wel onderzoeken welke subsidiemogelijkheden er zijn en als die er niet zijn om een aanpas- sing van die mogelijkheden te on derzoeken. Daartegenover stelt het college wel dat een definitieve be- slissing hierover pas valt als blijkt dat de kosten voor deze installaties in kaart zijn gebracht. Het niet aan- wezig zijn van een installatie in De Walvisch noemen de beide raads leden een kwestie van misplaatse zuinigheid. Burgemeester en wet houders vinden echter dat de brandveiligheid in de molens geenzins het kind van de rekening is geworden. In de afgelopen jaren zijn in twee molens immers wel brandmeldinstallaties geplaatst ter- wijl de Walvisch en de Drie Ko- renbloemen door slijtage en man- kementen geruime tijd niet konden malen en zelfs niet konden draai- en. Volgens het college zijn mo lens duur in onderhoud en zijn er van tijd tot tijd ook kostbare res- tauraties nodig. Ondanks het feit dat de gemeente financieel bij- draagt en ook sponsors zich niet onbetuigd laten, moet de Stichting de Schiedamse Molens voortdu- rend prioriteiten stellen. Het college meent dat dit betekent dat de niet geringe investering in brandmeldinstallaties steeds afge- wogen moet worden tegen het ple- gen van evenzeer noodzakelijke onderhouds- en restauratiewerk- zaamheden. Het college besluit met het uitspreken van haar genoe- gen over het feit dat dankzij een sponsor ook in de Walvisch na de restauratie een brandmeldinstalla- tie aanwezig zal zijn. Voor de twee molens, die dan nog niet met zo'n installatie zijn uitgerust, heeft de aanleg daarvan hoge prioriteit voor de Stichting de Schiedamse Mo lens. Burgemeester Scheeres geeft za terdag 8 juni op de Haven- Mu- ziek- en Molenfeesten overigens het startschot voor de herbouw van de beroemde molen. Er vinden dan ook allerlei acties plaats ten bate van de herbouw. Hiervoor is on- dertussen drie ton opgehaald. SCHIEDAM - De Verenigde Schiedamse Ondernemers (VSO) houden op woensdag 5 juni hun jaarlijkse Algemene Ledenverga- dering. Aansluitend spreekt burge meester drs. R. Scheeres over 'De Economische mogelijkheden van Schiedam voor het midden en kleinbedrijf. De bijeenkomst vindt plaats in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 68-70 Schiedam. Aan vang 21.00 uur. Voortaan is het elke eerste zondag van de maand gezellig winkelen in hartje Rotterdam v.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3